Eerlijk gezegd kan ik het niet zo goed beoordelen op de foto. Moet de gerbil in de hand hebben, zeg maar. Maar het ziet toch verdacht uit als een (bijt)wond of bloeduitstorting. Ik denk dat het toch verstandig is om het aan de dierenarts te laten zien.quote:Op donderdag 17 juli 2014 19:20 schreef Moira. het volgende:
Mijn eerste vraag hier aan de digitale dierenarts, sinds ik na de verhuizing eindelijk weer wat huisdiertjes heb
Vorige week 3 gerbilvrouwtjes meegenomen/gekocht vanaf mijn werk (tuincentrum/dierenspeciaalzaak), waar ze telkens maar niet verkocht werden en er gewoon niet goed genoeg voor ze gezorgd kon worden.
Het zijn hartstikke lieve meisjes, ze moeten nog wel wat beter tam gemaakt worden (hoewel ze niet bijten en rustig op je hand komen zitten, oppakken vinden ze nog te eng), maar niks wat geduld/tijd/gewenning niet op kan lossen.
Het is een exacte drieling die vreselijk moeilijk van elkaar te onderscheiden is, ik hoop dat ik daar ooit nog een oplossing voor kan vinden. Want ze een naam geven is lastig zo (heb wel al 3 namen maar wie is nou wie?) en ik vind het wel fijn als ik ze individueel goed in de gaten kan houden ivm gezondheid enzo.
Maar er is er eentje die altijd aan mijn hand likt, die herken ik daar dus aan.
Ik heb haar gister (en vandaag) opgepakt en haar kontje viel me gelijk al (helaas negatief) op.
Dat ziet er namelijk zo uit:
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Ik kon het niet heel goed bestuderen omdat ze op een gegeven moment begon te spartelen dat ze weer terug in het hok wilde, meer/betere foto's kon ik ook even niet maken.
Maar het ziet er haast uit als een donkere kale opgezette 'zak'. Ik zag nergens bloed of open wonden, en het leek ook niet alsof ze er pijn aan had. Het is viezig omdat ze blijkbaar last van zachte poep heeft.
Dat laatste kan komen doordat ze van voer overgestapt zijn, van gemengd knaagdiervoer in de winkel naar Gerri Gerbil sinds ze hier zijn.
Maar de andere twee hebben voor zover ik kan zien wel normale keuteltjes.
Ze huppelt verder nog vrolijk en nieuwsgierig door het hok, ze is nog alert en ziet er gezond uit met een gladde vacht. Oogt totaal niet ziek of pijnhebbend.
Is het duidelijk wat dit is/kan zijn? Is het iets om af te wachten tot 't vanzelf wegtrekt of is het iets om zsm mee naar de dierenarts te gaan? Is er iets wat ik hier thuis kan doen?
Ik wil/moet ze namelijk met z'n 3en tegelijk naar de dierenarts nemen als ik daarheen ga (als ze eentje een x aantal uren niet zien is het naderhand weer een vreemde in de groep), en mijn oude vervoersbak ligt nog in m'n ouderlijk huis waar ik volgende week of begin augustus pas weer kom. Mede daardoor hoop ik niet dat het spoedeisend is![]()
Sterkte voor Loes en voor jouquote:Op donderdag 17 juli 2014 19:55 schreef tonja het volgende:
[..]
Loes vindt het niet leuk (understatement) Ik hoor haar al brullen als ik onderaan de trap sta. Als ze niet brult dan zit ze me constant aan te tikken.
Vandaag weer een paar uur bij Harry gezeten, vandaag wilde ie niet eten. Zijn plasgedrag is goed, hij heeft nog niet gepoept. Wel is ie veel minder angstig en 'praat' inmiddels ook met de medewerkers.
Niet alles is helaas te zien op de rongenfoto. Rubber of hout of textiel is bijv. slecht te zien. Misschien toch iets ingeslikt en nu zit er allemaal voedsel eromheen en is het goed zichtbaar.quote:Op donderdag 17 juli 2014 20:48 schreef dion_v_k het volgende:
We zijn vandaag weer terug naar de dierenarts geweest omdat onze jack russel Billy ineens zijn ontlasting begon uit te braken 😢
Opnieuw een röntgenfoto gemaakt en nu is er plotseling een grote 'bal' te zien. Heel vreemd want op de röntgenfoto van afgelopen zondag was er niks te zien.
Ik hoop het ook! Beterschap voor Billy!quote:Billy wordt morgenochtend geopereerd. Laten we hopen dat wat er ook mag zitten het niet al te veel schade heeft aangericht en ons Billy eindelijk kan gaan herstellen ...
Het is ongeveer net zo groot als een 2 euro munt en perfect rond dus ik ben echt heel benieuwd wat het is..quote:Op donderdag 17 juli 2014 22:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Niet alles is helaas te zien op de rongenfoto. Rubber of hout of textiel is bijv. slecht te zien. Misschien toch iets ingeslikt en nu zit er allemaal voedsel eromheen en is het goed zichtbaar.
[..]
Ik hoop het ook! Beterschap voor Billy!
Ik heb ze als 'vrouwtjes' gekocht, dus dat is bepaald door de fokkers voor ze naar de winkel gingen. Ik durf het zelf niet zo goed te zeggen, dus dat laat ik dan ook wel door de DA doenquote:Op donderdag 17 juli 2014 22:13 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd kan ik het niet zo goed beoordelen op de foto. Moet de gerbil in de hand hebben, zeg maar. Maar het ziet toch verdacht uit als een (bijt)wond of bloeduitstorting. Ik denk dat het toch verstandig is om het aan de dierenarts te laten zien.
Is het zeker een vrouwtje? (ik zie alleen een grote zwarte vlek op de foto) Vechten zij niet onderling?
Misschien lokale ontsteking door plakpoep. Of toch een onderhuidse bloeding. Of helemaal niks aan de hand, gewoon lokale pigmentatie. Een dierenarts moet het toch van dichterbij bekijkenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 00:40 schreef Moira. het volgende:
[..]
Ik heb ze als 'vrouwtjes' gekocht, dus dat is bepaald door de fokkers voor ze naar de winkel gingen. Ik durf het zelf niet zo goed te zeggen, dus dat laat ik dan ook wel door de DA doen
Ze vechten niet, doen nog steeds sociaal naar elkaar en slapen nog met z'n 3en.
Ik kan er ook niks van maken als ze in m'n hand ligt, van die 'vlek'Ik zie echt nergens open huid of rode bloederigheid, alleen een beetje plakpoep en een donkere kale plek. Weet echt niet wat ik ervan moet vinden..
Morgen sowieso even bellen en ondertussen een alternatief als vervoerbak bedenken..
Ik wilde ze sowieso alle drie nog even een algehele check-up laten doen door een DA, hoop maar dat 't niks ernstigs is
Is het de reden? Of is het: Link heeft allergie, waardoor zijn ogen ook mee doen (conjunctivitis=oogbindvliesontsteking), waardoor hij lichte entropion krijgt. Als het oogje zich niet lekker voelt, dan trekt het zich namelijk terug, waardoor de oogleden naar binnen kunnen gaan krullen. Had hij al entropion vķķr de oogbindvliesontsteking? Blijkbaar niet, als je pas nu erover hoor.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 08:35 schreef Qwea het volgende:
DDA... Entropion Lab... nog wat aan te doen? Dat is ws de reden van die pusogen.
Kan. Entropion = ooglid krult naar binnen -> irritatie /ontsteking hoornvlies en bindvlies. Dex is een krachtige ontstekingsremmer, het remt de ontsteking, maakt niet uit waardoor de ontsteking veroorzaakt is.quote:Stomme is, met dex druppels word het minder / is het weg. Is het dan wel entropion?
Je gaat natuurlijk niet voor de lol aan zijn ogen opereren. Het is hier geen Amerikaquote:Edit verhaal erbij :
Ik belde de DA of ik weer met die dex druppels moest beginnen. Assistente overlegt met DA, DA zegt aankijken. Als het niet heel erg pust is er vanwege de entropion niet zoveel aan te doen. Eerste keer dat ik entropion hoor trouwens
Maar als het entropion is moet het toch gecorrigeerd worden?
Lijkt mij zo een laaggradig entropion (dus mogelijk niet aangeboren maar verkregen door bv. oogbindvliesontsteking), maar ik moet eigenlijk het "live" bekijken om er zeker van te zijn.quote:
Ik ga tussen 1 en half 2 langs op 't spreekuur. Het viel me vanochtend op dat ze toch een beetje duf en sloom is, niks voor gerbils..quote:Op vrijdag 18 juli 2014 08:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Misschien lokale ontsteking door plakpoep. Of toch een onderhuidse bloeding. Of helemaal niks aan de hand, gewoon lokale pigmentatie. Een dierenarts moet het toch van dichterbij bekijken![]()
Laat de "dames" dan inderdaad ook gelijk sexen! Anders, voordat je het weet, heb je een gerbil farm
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 12:24 schreef Adnap het volgende:
Uitslag van het biopt gehad en het was goedaardig en waarschijnlijk alles weg. De randen waren nl marginaal schoon.
Oh bah... Dat zie je idd niet op een rontgenfoto, zeker niet in het begin. Echo buik is wat meer betrouwbaar.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 13:18 schreef dion_v_k het volgende:
Billy heeft net een operatie van 3 uur achter de rug en het bleek geen voorwerp in de darm maar een verbrugging/vergroeiing in de darm waardoor er zo'n 20 cm compleet is afgestorven
quote:😢😢
Ik heb verschillende dierenartsen gesproken en ze hebben dit allemaal nog nooit meegemaakt bij een hond,
De komende 5 dagen zijn cruciaal. Zij hebben een afgestorven deel vd darm weggehaald en restanten aan elkaar gehecht, dus nu is de vraag gaat het lekken of niet. Ik zal voor jullie duimen!quote:het is zeer zeldzaam en komt sporadisch voor bij paarden. Volgens de chirurg is de kans op complicaties 10-15% en zal hij tot zeker na het weekend opgenomen blijven voor nazorg.
Katten/hondenijsjes makenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:14 schreef Lt.Surge het volgende:
Hai DDA!
Nog een vraag mbt deze hitte.
Wij hebben dus 3 katten, en het is belachelijk warm. Uiteraard ook voor hun, met die prachtige, mooie, zachte pels. Heb je wellicht tips voor verkoeling? Het zijn binnenkatten.
Ik heb op dit moment al een lounge-hoekje gemaakt met allemaal kussens en hun favo dekentje, en die voor de ventilator geplaatst. Ook een natte handdoek voor hun drinkbakjes, om hun kussentjes wat af te koelen als ze dat willen.
Uiteraard kan ik ze geen koud biertje geven, maar heb je misschien nog huis-tuin-keuken tips om katten (en uiteraard andere dieren van lezers) een beetje verkoeling te geven?
Dit zou dus wel eens een probleem kunnen wordenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Let op! IJsjes zijn alleen geschikt voor de honden/katten die het langzaam kunnen opeten. Dus likken en niet hap/slik weg. Hap slik weg is niet goed voor het slijmvlies van slokdarm en maag.
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 14:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Katten zijn wel wat slimmer dan honden wat een kans op oververhitting betreft. Een hond moet je beschouwen als een kind van 4, dus achteraan rennen met een parasol, hoedje, koelbandana, koelmatje enz.
Mjuhquote:
Nee, geen ijskoud water in drinkbak doen! Gewoon koud water is ok. IJsje mag dus wel als het dier eraan likt, want dan komt het niet zo super koud in de maag. Maar als je katten dan niet kunnen, dan is het lastig. Voer je brokjes of KVV? Want KVV kan je bijv. in een kattenKong invriezen, dan moeten zij wel likkenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:04 schreef Lt.Surge het volgende:
[..]
Dit zou dus wel eens een probleem kunnen wordenLaten we dat maar niet doen dus.
[..]![]()
[..]
Mjuh![]()
Thanks voor de uitgebreide post!
Is het goed om het water koud te laten worden, door het bijvoorbeeld in de koelkast te zetten, voor je het in de bakjes doet? Of juist niet, ivm maagpijn/krampen (wat bv. wel eens bij mensen het geval is).
Ik pak even dit stukje eruit, ff snel reageer straks uitgebreider. Nee, niet MCD. Mijn DA heeft eerst zelf die test gedaan en bloed opgestuurd. Die wachten we dus nog af.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Ben je voor zijn allergie nou bezig op de MCD? Kan de dermatoloog / dierenarts daar niet eff kijken of de oogarts/ nader oogonderzoek nodig is?
[..]
Lijkt mij zo een laaggradig entropion (dus mogelijk niet aangeboren maar verkregen door bv. oogbindvliesontsteking), maar ik moet eigenlijk het "live" bekijken om er zeker van te zijn.
Oeh, die ga ik ff onthouden!quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:09 schreef douche-eendje het volgende:
Qwea, mijn da in Alkmaar heeft ervaring met entropion (kwam van pas toen we in de opvang ook ineens konijnen met entropion hadden!) Stad&land dierenziekenhuis
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:13 schreef Adnap het volgende:
Bedankt voor de info. Wij moeten morgen een uur rijden en dan zit ze voorin, bij de voeten met de blower dus aan. Ook stoppen we onderweg voor extra drinken en letten we goed op.
Op de camping kan ze onder het chalet liggen, op zand, das heerlijk koel.
vanmiddag nog getuige geweest van de politie die in een parkeer garage 4 hondjes uit een auto heeft gehaald. Bloedheet in de auto en ze hebben zo t raam kapot gemaakt. Eigenaar was helemaal over de zeik "want ze hadden het niet heet en ze hadden water ' Boete 330.- in mijn ogen nog te weinig
Dan zet ik zo maar even het kraantje voor ze openquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:12 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Nee, geen ijskoud water in drinkbak doen! Gewoon koud water is ok. IJsje mag dus wel als het dier eraan likt, want dan komt het niet zo super koud in de maag. Maar als je katten dan niet kunnen, dan is het lastig. Voer je brokjes of KVV? Want KVV kan je bijv. in een kattenKong invriezen, dan moeten zij wel likken![]()
Oh nog een tip: lichtgekleurde oren en neus (buitenkatten en honden) en blote buiken (honden) moeten ingesmeerd worden met een hoge UV factor (baby) zonnebrandcrčme voordat het dier naar buiten gaat.
Bij katten moet je het drinken stimuleren, want de katten drinken van zichzelf te weinig. Ook niet als het zo warm is. Kip/vis ijsjes zijn daar ook goed voor (maar niet bij hap slik weg katten). Verder een beetje kipboullion zonder zout aan het drinkwater toevoegen. Een waterfontein maken. Sommige katten kunnen ook een ondiep zwembadje waarderenKunnen zij lekker plonzen.
Als er nog lijfstraffen zouden zijn, dan zelf een uur opsluiten in de autoquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:13 schreef Adnap het volgende:
Bedankt voor de info. Wij moeten morgen een uur rijden en dan zit ze voorin, bij de voeten met de blower dus aan. Ook stoppen we onderweg voor extra drinken en letten we goed op.
Op de camping kan ze onder het chalet liggen, op zand, das heerlijk koel.
vanmiddag nog getuige geweest van de politie die in een parkeer garage 4 hondjes uit een auto heeft gehaald. Bloedheet in de auto en ze hebben zo t raam kapot gemaakt. Eigenaar was helemaal over de zeik "want ze hadden het niet heet en ze hadden water ' Boete 330.- in mijn ogen nog te weinig
Dexxen/cavasannen alleen in overleg met je DA! Dex mag bijv niet bij sommige oogziektes. En Cavasan is een antibioticum (antibioticum kuur moet je sowieso afmaken en niet af en toe gaan zalven)quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:15 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ik pak even dit stukje eruit, ff snel reageer straks uitgebreider. Nee, niet MCD. Mijn DA heeft eerst zelf die test gedaan en bloed opgestuurd. Die wachten we dus nog af.
Kan het kwaad als ik tijdelijk even niks aan zijn oogjes doe of moet ik toch weer gaan dexxen/ cavasannen?
Roze neus labrador? Pardon, lever-kleur neus labrador?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:28 schreef Lt.Surge het volgende:
[..]
Dan zet ik zo maar even het kraantje voor ze open
Ah dat wist ik niet! Mijn zus heeft zo'n vage kleur labrador die aan de beschrijving voldoet, dus die maar even geīnformeerd om hem in te smeren
jup, en dan wel even in de brandende zon graag. Dit was nog in een parkeergarage maar de warmte kon natuurlijk niet uit de auto.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Als er nog lijfstraffen zouden zijn, dan zelf een uur opsluiten in de auto![]()
Maar tja, sommige mensen laten ook baby's in de auto, dus blijkbaar kunnen zij het niet inschatten.
ik ook nietquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:26 schreef oh-oh het volgende:
[..]Ik snap nooit dat die mensen gewoon hun hond terug krijgen he...
Bij deze temperaturen, zelfs als je in de auto in de parkeergarage achterlaat en terugkomt, voelt het toch erg warm aan. Als het buiten 20 graden is, dan kan de temperatuur in de auto tot 40 graden oplopen binnen 30 minuten.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:39 schreef Adnap het volgende:
[..]
jup, en dan wel even in de brandende zon graag. Dit was nog in een parkeergarage maar de warmte kon natuurlijk niet uit de auto.
quote:[..]
ik ook niet
Dat bedoel ik, je verzint het toch niet ? Zo wie zo neem ik nu Door niet mee naar buiten, ze wil zelf ook niet zo op het heetst van de dag maar ligt lekker onder een natte doek te liggen. Vanavond lopen we wel weer een klein rondje als het wat afkoelt maar voor nu even niet.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Bij deze temperaturen, zelfs als je in de auto in de parkeergarage achterlaat en terugkomt, voelt het toch erg warm aan. Als het buiten 20 graden is, dan kan de temperatuur in de auto tot 40 graden oplopen binnen 30 minuten.
[..]
Oh nee daar likt hij het er net zo goed vanaf..quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:36 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Roze neus labrador? Pardon, lever-kleur neus labrador?Dan de bovenkant van de neusspiegel insmeren. Niet de neusspiegel zelf, want dan wordt het alleen maar weggelikt
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:48 schreef Adnap het volgende:
Zo wie zo neem ik nu Door niet mee naar buiten, ze wil zelf ook niet zo op het heetst van de dag maar ligt lekker onder een natte doek te liggen. Vanavond lopen we wel weer een klein rondje als het wat afkoelt maar voor nu even niet.
Ok, labradors met een korte tong moet je insmerenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:48 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
[..]
Oh nee daar likt hij het er net zo goed vanaf..
Puppybuikjesquote:Op vrijdag 18 juli 2014 15:58 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ok, labradors met een korte tong moet je insmeren![]()
Maar eigenlijk is het insmeren met name belangrijk voor:
- witte katten (oren en de neus goed insmeren), want zij hebben meer kans op huidkanker
- zachte blote puppenbuiken, want die kunnen makkelijk verbranden
quote:Op vrijdag 18 juli 2014 16:00 schreef oh-oh het volgende:
Hier ook, grote ochtendronde, in de pauze een half uur ipv een uur, en dan loop ik alleen via schaduwpaadjes en til ik de oude hond over het asfalt, en dalijk heel snel naar huis met de bus, blugh, en dan na tienen vanavond nog een goede wandeling. Als ze willen.
Ja, weet jij het? De eerste keer dat ik heen ging met hem zei de vervanger : Lijkt op entripion. De week erna zei ik dat tegen mijn eigen en die zei van niet / te voorbarig. Ik ben al een poosje aan het zalven en doen niks werkt echt. Dus de vraag is idd, is het entropion of is het allergie.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 09:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Is het de reden? Of is het: Link heeft allergie, waardoor zijn ogen ook mee doen (conjunctivitis=oogbindvliesontsteking), waardoor hij lichte entropion krijgt. Als het oogje zich niet lekker voelt, dan trekt het zich namelijk terug, waardoor de oogleden naar binnen kunnen gaan krullen. Had hij al entropion vķķr de oogbindvliesontsteking? Blijkbaar niet, als je pas nu erover hoor.
Dat dex een krachtig middel is wist ik idd. Ik baal er gewoon van, zijn ogen zitten vol met zooi.quote:Kan. Entropion = ooglid krult naar binnen -> irritatie /ontsteking hoornvlies en bindvlies. Dex is een krachtige ontstekingsremmer, het remt de ontsteking, maakt niet uit waardoor de ontsteking veroorzaakt is.
Ik moet sowieso *in agenda kijkt* 28 Juli met Link weer heen voor zijn tanden controle. Ik heb dan mijn eigen DA, zal gelijk zeggen dat ze beter goed kijkt of het niet die ooghaartjes/leden zijn.quote:Je gaat natuurlijk niet voor de lol aan zijn ogen opereren. Het is hier geen AmerikaEntropion wordt alleen gecorrigeerd als het echt noodzakelijk is. Meestal alleen zogenaamde hooggradige entropion (ooglidrand 180 graden naar binnen gekruld). Laaggradige entropion (ooglidrand ong 45 graden naar binnen gekruld), kan nog veranderen als de kop uitgegroeid is. Overigens komt hooggradige entropion van het onderste ooglid wel voor bij Labs, dus het is wel belangrijk om dat te laten onderzoeken.
Die ga ik onthouden. Ze doen met name tandheelkunde en ortho naast hun dagelijkse dingen zie ik op hun site. Een eventuele operatie aan iets (afgezien castratie, want dat kan in principe elke boerenlul) laat ik ALTIJD door een specialist doen. Er komt geen gewone DA aan mijn Link voor wat moeilijkere ingrepen. Hoeveel vertrouwen ik ook in ze hebquote:Verder kunnen bijv. zogenaamde ectopische cili de oorzaak zijn van pus-ogen. Dat zijn haartjes die aan de binnenkant van de oogleden kunnen groeien. Dat soort onderzoeken moet je eigenlijk of door de oogarts laten uitvoeren of door je eigen dierenarts als hij ervaring en apparatuur in huis heeft. Ectopische cili zijn bijv. super lastig te vinden (vindt DDA, voor een oogarts is het misschien peanuts). Idem dito voor een eventuele operatie, dat moet iemand met veel ervaring doen. Je kan geen stukje ooglid terug aanhechten als je te veel afhaalt. Kijk naar mislukte facelifts bij mensen![]()
Die had ik dus al beantwoordquote:Ben je voor zijn allergie nou bezig op de MCD? Kan de dermatoloog / dierenarts daar niet eff kijken of de oogarts/ nader oogonderzoek nodig is?
Waar zit je? Pokke end weg zeker?quote:Lijkt mij zo een laaggradig entropion (dus mogelijk niet aangeboren maar verkregen door bv. oogbindvliesontsteking), maar ik moet eigenlijk het "live" bekijken om er zeker van te zijn.
Er zijn verhalen dat zoutwater goed zou zijn voor jeukende huid. Maar daar is geen wetenschappelijk bewijs van. En het lijkt mij, dat de achtergebleven zout de huid dus zou gaan irriteren. Dus ik zeg, goed afspoelen na het zwemmen.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:31 schreef Qwea het volgende:
Hoe zit dat eigenlijk mee zee en allergie? Is dat goed voor de wondjes/plekjes want zout water? Of maakt dat het erger? Maakt het niks uit?
Drenthequote:
Als het echt rode pusoogjes zijn, dan moet je zalven, maar overleg dus eerst even met je DA. Of is die nu op vakantie?quote:
Och jeetje, wat naar om hem zo te zien en wat ontzettend rot om dat te horen te krijgenquote:
Wat heb jij een pech met Link zegquote:
Grappig dat er geen wetenschappelijk bewijs van is, terwijl er toch heel veel verhalen bekend zijn van de heilzame werking van zeewater op wonden dan wel een beschadigde huid.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:42 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Er zijn verhalen dat zoutwater goed zou zijn voor jeukende huid. Maar daar is geen wetenschappelijk bewijs van. En het lijkt mij, dat de achtergebleven zout de huid dus zou gaan irriteren. Dus ik zeg, goed afspoelen na het zwemmen.
Verder denk ik dat er in de buurt van zee misschien minder allergenen zijn? Minder graspollen en mijten en schimmels in de lucht/op de planten?
[..]
DrentheBijna andere planeet dus
[..]
Als het echt rode pusoogjes zijn, dan moet je zalven, maar overleg dus eerst even met je DA. Of is die nu op vakantie?
Nee het was geen darminvaginatie.quote:Op vrijdag 18 juli 2014 13:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oh bah... Dat zie je idd niet op een rontgenfoto, zeker niet in het begin. Echo buik is wat meer betrouwbaar.
[..]Het is dus geen darminvaginatie? Want dat heeft DDA toch best wel vaak gezien (en DDA is nog niet zo heel oud).
[..]
De komende 5 dagen zijn cruciaal. Zij hebben een afgestorven deel vd darm weggehaald en restanten aan elkaar gehecht, dus nu is de vraag gaat het lekken of niet. Ik zal voor jullie duimen!
Oh jeee, Tonja... Arme Harry! Was alleen 1 nierbekken vergroot? Nieren zelf niet vergroot? Geen ontsteking van de nierbekken?quote:Op vrijdag 18 juli 2014 17:58 schreef tonja het volgende:
Net thuis.
De nierwaardes waren gedaald, genoeg om de behandeling voort te zetten, niet genoeg om hem mee naar huis te nemen.
Aangezien er in het weekend niemand bij mijn DA aanwezig is belden ze het Medisch Centrum voor Dieren om te vragen of er daar plaats is voor Har, Dat was het geval. Omdat Harry nog zo jong is en de nierklachten dit keer vrij plotseling de kop op staken, vroegen ze zich daar af of er misschien een niersteentje in de urineleider zou zitten, daarom een echo gemaakt. Har op zijn rug, buik kaalgeschoren en echoën maar. Helaas geen steentjes, wel een sterk vergroot nierbekken en dat is geen goed teken.
Omdat Harry nog steeds weigert te eten hebben ze een voedingssonde in zijn slokdarm geplaatst, net als vorig jaar. Ik mocht wachten tot de ingreep voorbij was om als ie was bijgekomen afscheid te nemen. Dat viel even tegen, Harry was totaal in paniek en stuiterde als een dolle door de kooi heen.
Toen hebben ze hem nog wat narcosemiddel toegediend en viel ie in slaap waarna ze de kraag rond zijn hals wat losser hebben gezet. Ze vonden het verstandiger als ik weg zou gaan dus dat heb ik gedaan.
Dit weekend blijven ze spoelen en voeden via de sonde. Als ie maandag niet meer opgeknapt is is het einde oefening...
Begrijpelijk lezenquote:Op vrijdag 18 juli 2014 18:14 schreef Samzz het volgende:
[..]
Grappig dat er geen wetenschappelijk bewijs van is, terwijl er toch heel veel verhalen bekend zijn van de heilzame werking van zeewater op wonden dan wel een beschadigde huid.
Bah...quote:Op vrijdag 18 juli 2014 20:56 schreef dion_v_k het volgende:
[..]
Nee het was geen darminvaginatie.
De 20-30cm darm dat is afgestorven was gaan vergroeien en zat als een kurkentrekker in haar buik.
Niet helemaal gedag, toch? Mag ik hopenquote:Morgen gaan we haar even gedag zeggen.
Dat is idd too much information voor de eigenaar. Maar misschien willen zij jou niet te rooskleurige prognose geven.quote:Ik had de DA nog gebeld rond de klok van 18 u om te vragen hoe het met Billy ging. Ze was toen net een beetje aan het bijkomen en was vrij rustig. Niet piepen o.i.d. wel kon ze zien dat ze veel pijn had (dat laatste beetje info had ze me beter kunnen besparen vind ik.. 😐).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |