Kortom mooi klote situatie.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:37 schreef blomke het volgende:
[..]
Doffe ellende; het punt waar het water z'n werk heeft gedaan, hoeft niiet nooddzakelijkerwijze het punt van lekkage te zijn. M.a.w. het kan overal vadaan komen.
Ander punt is dat zo'n soort dak + -bedekking i.h.a. als véél lekkegaegevoeliger wordt beschouwd dan een schuin pannendak. Je staat dus dubbelzwak.
Houd er dus rekening mee dat de lekkage aan de buitenzijde moet worden verholpen.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:36 schreef CrunchySelf het volgende:
- Bij bedrijven de kosten opvragen om dit te repareren.
Ja, oorzaak eerst wegnemen. Anders heb ik het zomaar weer.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:39 schreef blomke het volgende:
[..]
Houd er dus rekening mee dat de lekkage aan de buitenzijde moet worden verholpen.
Moet 'n deskundige dakdekker ter plaatse bekijken; helemaal afhankelijk van leeftijd en overige toestand van het dak.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:39 schreef CrunchySelf het volgende:
bijvoorbeeld het gehele dak opnieuw te laten bedekken? Aangezien er nu toch al een aardig stuk uit moet.
Ruige schatting: 50/60 m2. (Gemeten vanuit google maps)quote:Op zondag 29 juni 2014 14:42 schreef blomke het volgende:
[..]
Moet 'n deskundige dakdekker ter plaatse bekijken; helemaal afhankelijk van leeftijd en overige toestand van het dak.
Overweeg er EPDM op te gooien, evt. zelf te doen. Hoeveel m² is het?
Het huis was van de woningbouwvereniging, die hebben het laten repareren.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:23 schreef CrunchySelf het volgende:
[..]
Je begint je dan automatisch af te vragen waar die nog meer "bezig" is geweest met de elektra.
Tipquote:Op zondag 29 juni 2014 14:36 schreef CrunchySelf het volgende:
Bedankt voor alle reacties.
Ik ga het volgende doen:
- Makelaar op de hoogte brengen via mail en de situatie voorleggen. Het verhaal open houden met een vraag als: wat gaan we hier mee doen? Kijken hoe die reageert.
- Bij bedrijven de kosten opvragen om dit te repareren.
Voortgang wordt hier wel neergezet. Ben benieuwd.
Een bouwkundige keuring niet laten uitvoeren staat niet gelijk aan het niet uitvoeren van mijn onderzoeksplichtquote:Op zondag 29 juni 2014 15:28 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Mooi. Dat wetende heb je nu niet aan je onderzoeksplicht voldaan, dus redelijk kansloos.
Mist een stukje van je reactie "op gewezen dat"...quote:Op zondag 29 juni 2014 15:33 schreef hoas het volgende:
[..]
Het huis was van de woningbouwvereniging, die hebben het laten repareren.
Er werd er wel nadrukkelijk op gewezen dat
[..]
Tip
Word snel lid van vereniging eigen huis en leg de zaak voor aan de juridische hulp.
Heb ik ook gedaan.
Wat heb je dan wel gedaan toen je het gebrek aan het plafond zag?quote:Op zondag 29 juni 2014 15:37 schreef CrunchySelf het volgende:
[..]
Een bouwkundige keuring niet laten uitvoeren staat niet gelijk aan het niet uitvoeren van mijn onderzoeksplicht
Niet zozeer naar aanleiding van het plafond, maar algemeen onderzoek. Een deel van het dak is beloopbaar (plat dak op keuken en bijkeuken) daarmee kon ik het dak bekijken aan de hoek van lekkage. Hier waren geen sporen te zien. Dus leek mij een lekkage niet van toepassing.quote:Op zondag 29 juni 2014 15:46 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Wat heb je dan wel gedaan toen je het gebrek aan het plafond zag?
Dat zou goed kunnen, maar dat kan ik nooit zeker weten.quote:Op zondag 29 juni 2014 16:56 schreef blomke het volgende:
Volgens hebben die verkoper en makelaars donders goed geweten dat er lekkage zat en hebben ze 't bewust verzwegen.
Woon je misschien in een dorpje(kleine stad) of centrum?quote:Op zondag 29 juni 2014 17:32 schreef CrunchySelf het volgende:
[..]
Dat zou goed kunnen, maar dat kan ik nooit zeker weten.
Dit. Altijd handig.quote:Op zondag 29 juni 2014 13:47 schreef hoas het volgende:
Je had gewoon een bouwkundig onderzoek moeten laten uitvoeren, nu de roze bril af is ben je te laat.
Zoiets is dus wel belangrijk; een verborgen gebreken wordt pas als zodanig aangeduid als de verkoper er, in alle redelijkheid, wel van op de hoogte had kunnen zijn.quote:Op zondag 29 juni 2014 22:21 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Als ik zie in welke staat die lekkage is,lijkt me dat de verkoper dat plafond minimaal 1 x geschilderd moet hebben om de gevolgen aan het plafond aan het zicht te onttrekken. En heeft hij tevens niet gemeld dat er een lekkage zat.
Lijkt me dus typisch een 'verborgen' gebrek.
Fixed.quote:Op zondag 29 juni 2014 23:05 schreef _Arthur het volgende:
Zoiets is dus wel belangrijk; een verborgen gebreken wordt pas als zodanig aangeduid als de verkoper er, in alle redelijkheid, ook niet wel van op de hoogte was of had kunnen zijn.
Ik heb dit even goed proberen uit te zoeken op de google/website gemeente. Kon hier niks over vinden. Huis staat wel in een stad, maar heeft geen beschermd stadsaanzicht. Dus denk dat hier niks te halen valt voor mij.quote:Op zondag 29 juni 2014 19:19 schreef TimeJumper het volgende:
[..]
Woon je misschien in een dorpje(kleine stad) of centrum?
Toen ik in een klein stadje woonde in een oud gekocht huisje, bleek er subsidie op woonverbeteringen te zijn, omdat het viel onder een soort beschermd stadsaanzicht.
Kreeg toen de helft van aanschaf voor een nieuw dak terugvan de gemeente
Ik roep maar wat, misschien is het bij jou niet van toepassing, maar ik hoorde dit dus via de buren toendertijd.
En ik woonde niet in een monument of zo.
Let wel, jij moet aantonen dat de verkoper nalatig is geweest in het verstrekken van informatie. Zoals iemand al zei is een verborgen gebrek iets wat je niet op het eerste oog ziet, maar wel had moeten kunnen weten. Misschien heb je dus een expert nodig die verklaard dat de schade zichtbaar had moeten zijn door het plafond. Bewaar die plafondplaten dus.quote:Op maandag 30 juni 2014 08:38 schreef CrunchySelf het volgende:
De plafondplaten zelf zijn van de achterkant zeiknat, terwijl er aan de andere zijde niks te zien valt. Dus zou goed kunnen.
Maar anyway, vandaag maar even bericht versturen.
Bedankt voor je melding. Zal ik zeker even bewaren en foto's van maken.quote:Op maandag 30 juni 2014 09:02 schreef Brad het volgende:
[..]
Let wel, jij moet aantonen dat de verkoper nalatig is geweest in het verstrekken van informatie. Zoals iemand al zei is een verborgen gebrek iets wat je niet op het eerste oog ziet, maar wel had moeten kunnen weten. Misschien heb je dus een expert nodig die verklaard dat de schade zichtbaar had moeten zijn door het plafond. Bewaar die plafondplaten dus.
Heb je aankoop gedaan met aankopende makelaar? Meestal bieden die nog een verzekering (rechtsbijstand) voor dit soort onverwachte gebreken als support. Anders informeren bij je rechtsbijstand.
Lol, natuurlijk. Je hebt gelijk. Net iets verkeerd beschrevenquote:Op zondag 29 juni 2014 23:08 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Fixed.
(Als de verkoper het echt niet wist is het geen verborgen gebrek, maar dit moet de verkoper geweten hebben lijkt mij.)
Vergeet ook niet goed vast te leggen wat je nu aantreft, foto's maken dus. Net als bijvoorbeeld de reactie van verkoper als je hem ernaar vraagt.quote:Op zondag 29 juni 2014 14:36 schreef CrunchySelf het volgende:
Bedankt voor alle reacties.
Ik ga het volgende doen:
- Makelaar op de hoogte brengen via mail en de situatie voorleggen. Het verhaal open houden met een vraag als: wat gaan we hier mee doen? Kijken hoe die reageert.
- Bij bedrijven de kosten opvragen om dit te repareren.
Voortgang wordt hier wel neergezet. Ben benieuwd.
Ligt er maar net aan, bij een ernstig gebrek maakt het geen bal uit of de verkoper het wel of niet weet.quote:Op zondag 29 juni 2014 23:08 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Fixed.
(Als de verkoper het echt niet wist is het geen verborgen gebrek, maar dit moet de verkoper geweten hebben lijkt mij.)
Wat zeiden die mensen dan van de opmerkingen mbt het oude huis? Eerlijk gezegd denk ik dat de verkoper zich goed heeft ingedekt, je hebt gezien dat het probleem er was en ze hebben die teksten in het contract staan.quote:Op maandag 30 juni 2014 09:22 schreef CrunchySelf het volgende:
[..]
Bedankt voor je melding. Zal ik zeker even bewaren en foto's van maken.
Ik heb inmiddels contact gehad met Vereniging Eigen Huis, die hebben mij ook het één het ander gemeld. Ze hebben mij een voorbeeldbrief gestuurd, maar hun website wil mij niet laten inloggen. Dit is in ieder geval een ingebrekestelling. Deze ga ik niet meteen versturen, ik gooi de situatie eerst even wat meer open.
Geen aankopende makelaar gebruikt, geen rechtsbijstandverzekering.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |