Vaak doen ze het omdat daardoor de snelheid uit het verkeer gaat en zij daardoor een veiligere werkomgeving krijgen.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 11:35 schreef Buurpoes het volgende:
Van die wegwerkers/groenverzorgers/bouwvakkers die hun busje gewoon neerpleuren, zelfs als er 10 meter verderop gewoon een parkeerplaats is. Bij voorkeur op het fietspad en op de weg, zodat iedereen er last van heeft.
Vooral irritant als je achter zo'n figuur zit dat constant remt of erbij in de auto zit. Zeker als je zelf meermaals per week over diezelfde weg rijdt.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 12:11 schreef BigSmurf het volgende:
Mensen die op een smalle landweg in het midden van de weg blijven rijden, terwijl je makkelijk met 60 km/h langs elkaar kan als je allebei even met twee wielen de verharde (!) berm pakt. Of die keihard in de remmen gaan voor een tegenligger, omdat ze de breedte van hun auto niet kunnen inschatten.
Dat is dan een wel heel irritante manier van verkeer regelen, daar heb je borden voor....quote:Op vrijdag 27 juni 2014 11:58 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Vaak doen ze het omdat daardoor de snelheid uit het verkeer gaat en zij daardoor een veiligere werkomgeving krijgen.
Hoeveel mensen houden zich nou binnen bebouwde kom aan de snelheid? Op 80 wegen en snelwegen ben je op bepaalde dagen sneller op de fiets, maar binnen bebouwde kom? Hoeveel ik er tegenkom die op een 80 weg 60 rijden en vervolgens op de 50 weg ook 60 blijven rijden om vervolgens in het 30 gebied nog steeds 60 te rijden...quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:16 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Dat is dan een wel heel irritante manier van verkeer regelen, daar heb je borden voor....
Ik pleit voor elke tien jaar opnieuw afrijden. En als je t niet kunt, is je rijbewijs ook echt foetsie.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:20 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Hoeveel mensen houden zich nou binnen bebouwde kom aan de snelheid? Op 80 wegen en snelwegen ben je op bepaalde dagen sneller op de fiets, maar binnen bebouwde kom? Hoeveel ik er tegenkom die op een 80 weg 60 rijden en vervolgens op de 50 weg ook 60 blijven rijden om vervolgens in het 30 gebied nog steeds 60 te rijden...![]()
![]()
Een zacht tikje kan wel toch? En flink toeteren uiteraard.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 11:38 schreef daNpy het volgende:
Fietsers die weten dat ze gewoon door rood kunnen fietsen
Ik kreeg groen, maar een of ander vrouwmens vond dat niet zo boeiend want ze fietste gewoon voor me langs, terwijl ik al aan het optrekken was. Ze had geen enkele intentie te remmen of uit te wijken
Als die k*tfietsers niet zo enorm beschermd waren had ze dus gewoon over mijn motorkap gelegen. Dan weten ze weer wat rood betekend
Dan moeten ze alleen wel anders oordelen bij die herkeuring dan bij het origineel halen van je rijbewijs. Ik heb een paar jaar na het halen van m'n rijbewijs meegedaan aan een dag waarbij je onder andere een half uurtje moest rijden met een rijinstructeur ernaast, die dan je rijgedrag beoordeelde. Die zei dat ik en degenen met wie ik in de auto zat bij het afrijden waarschijnlijk waren gezakt op kijken of op wat andere kleine dingetjes, terwijl we allemaal wel gewoon prima reden volgens hem. Dan krijg je dus het probleem dat mensen die perfect rijden volgens de CBR-regeltjes hun rijbewijs houden, en de mensen die een halve ton kilometers per jaar rijden hem kwijt zijn, omdat ze bij bepaalde dingen gewoon rijden op routine. Terwijl juist die "perfecte" rijders bijvoorbeeld voor elk wissewasje remmen, "omdat het zo hoort".quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:34 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik pleit voor elke tien jaar opnieuw afrijden. En als je t niet kunt, is je rijbewijs ook echt foetsie.
zou ook schelen in de files
Sowieso, dat heb ik al vaker aangehaald, slaat de CBR rijstijl nergens op. Mijn favo stokpaardje in deze is en blijft links knipperen. Je kan en mag niet linksaf op rotondes in een land waar je rechts rijdt, enige uitzondering hierop zijn tweestrooks rotondes, daarop kan je naar de linker rijstrook.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:54 schreef BigSmurf het volgende:
[..]
Dan moeten ze alleen wel anders oordelen bij die herkeuring dan bij het origineel halen van je rijbewijs. Ik heb een paar jaar na het halen van m'n rijbewijs meegedaan aan een dag waarbij je onder andere een half uurtje moest rijden met een rijinstructeur ernaast, die dan je rijgedrag beoordeelde. Die zei dat ik en degenen met wie ik in de auto zat bij het afrijden waarschijnlijk waren gezakt op kijken of op wat andere kleine dingetjes, terwijl we allemaal wel gewoon prima reden volgens hem. Dan krijg je dus het probleem dat mensen die perfect rijden volgens de CBR-regeltjes hun rijbewijs houden, en de mensen die een halve ton kilometers per jaar rijden hem kwijt zijn, omdat ze bij bepaalde dingen gewoon rijden op routine. Terwijl juist die "perfecte" rijders bijvoorbeeld voor elk wissewasje remmen, "omdat het zo hoort".
Nou ja, op zich vind ik de manier waarop je bij het halen van je rijbewijs leert rijden niet heel verkeerd. Allemaal heel veilig, heel veel nadruk op regeltjes en kijken. Dat is niet erg, je moet eerst weten hoe het volgens de regeltjes moet voordat je zelf nuances daarin kan aanbrengen vind ik. Bij een herkeuring moet echter de nadruk liggen op soepel, relaxed en veilig, een check of je dat voertuig gewoon op een goede manier van A naar B krijgt. Niet op die ene (misschien wel overbodige) blik in je spiegel of inderdaad je knipper driekwart bij een rotonde die je niet meer doet. Al is het maar omdat veel mensen hun baan kwijt zijn als ze hun rijbewijs niet meer hebben.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 14:04 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Sowieso, dat heb ik al vaker aangehaald, slaat de CBR rijstijl nergens op. Mijn favo stokpaardje in deze is en blijft links knipperen. Je kan en mag niet linksaf op rotondes in een land waar je rechts rijdt, enige uitzondering hierop zijn tweestrooks rotondes, daarop kan je naar de linker rijstrook.
CBR zit mij wat te graag op de stoel van rechter en beul en proberen dan ook nog zelf de regeltjes te maken.
Als dat laatste zo is, zul je wellicht al ruim voor t verlopen van je rijbewijs wat moeten gaan lessen en afrijden...quote:Op vrijdag 27 juni 2014 14:49 schreef BigSmurf het volgende:
[..]
Nou ja, op zich vind ik de manier waarop je bij het halen van je rijbewijs leert rijden niet heel verkeerd. Allemaal heel veilig, heel veel nadruk op regeltjes en kijken. Dat is niet erg, je moet eerst weten hoe het volgens de regeltjes moet voordat je zelf nuances daarin kan aanbrengen vind ik. Bij een herkeuring moet echter de nadruk liggen op soepel, relaxed en veilig, een check of je dat voertuig gewoon op een goede manier van A naar B krijgt. Niet op die ene (misschien wel overbodige) blik in je spiegel of inderdaad je knipper driekwart bij een rotonde die je niet meer doet. Al is het maar omdat veel mensen hun baan kwijt zijn als ze hun rijbewijs niet meer hebben.
Vòòr!quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:34 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Ik pleit voor elke tien jaar opnieuw afrijden. En als je t niet kunt, is je rijbewijs ook echt foetsie.
zou ook schelen in de files
Dat zal wel meevallen als je gewoon als ervaren automobilist behandelt wordt. En ja, je hebt meer ervaring, routine en finesse, dus je kan sneller ergens tussendoor schuiven, om maar een voorbeeld te nemen. Invoegen zoals ik wel eens doe bij een 80 weg is zeker afkeur op een rij-examen, mja, ik trap zonder problemen het gas in. Is trouwens ook nog afhankelijk van het weer en de temperatuur van de motor.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 15:15 schreef Buurpoes het volgende:
[..]
Als dat laatste zo is, zul je wellicht al ruim voor t verlopen van je rijbewijs wat moeten gaan lessen en afrijden...
Wat mij betreft is niet kunnen rijden (eisen hoeven niet heel streng, inderdaad) een reden om je van de weg te halen en houden.
Feitelijk is het niet onjuist. Echter is de nuance in de relatie gewicht en snelheid wel erg handig om aan te brengen.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 16:50 schreef Ridocar het volgende:
Verkeersregels veranderen, maar veel mensen houden dat niet bij. Hoe vaak ik bijvoorbeeld "met een aanhanger mag je toch tachtig?" heb moeten verbeteren kan ik niet meer op twee handen tellen...
De bedoeling is wel dat ze genoeg pijn ervan hebben om er eens van te leren.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 13:40 schreef sneakydesert het volgende:
[..]
Een zacht tikje kan wel toch? En flink toeteren uiteraard.
Routine vormt een bestuurder idd. Uiteindelijk gaat het erom of je veilig kunt rijden. Daarnaast helpt bijscholing ook om verkeersregels wat vaker te kunnen wijzigen, omdat je niet zomaar een regeltje kunt bedenken. Ook voor opa, die ooit met een lesauto slaagde door een pleintje rond te rijden, moet het begrijpbaar blijven.quote:Op vrijdag 27 juni 2014 16:54 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Dat zal wel meevallen als je gewoon als ervaren automobilist behandelt wordt. En ja, je hebt meer ervaring, routine en finesse, dus je kan sneller ergens tussendoor schuiven, om maar een voorbeeld te nemen. Invoegen zoals ik wel eens doe bij een 80 weg is zeker afkeur op een rij-examen, mja, ik trap zonder problemen het gas in. Is trouwens ook nog afhankelijk van het weer en de temperatuur van de motor.
Klopt. De BE-bezitters weten dat. Al die anderen mogen toch niet met groter spul rijden.quote:[..]
Feitelijk is het niet onjuist. Echter is de nuance in de relatie gewicht en snelheid wel erg handig om aan te brengen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |