abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 23 juni 2014 @ 20:55:00 #1
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141465528

Syrië is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesië demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syrië. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 150.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syrië bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syrië, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden vechten tegen zowel de regering als de rebellen. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier.

Vechtende groeperingen:
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrische Strijdkrachten - leger van Syrië
Al-Jaysh al-Shaabi - burger militie bestuurd door de regering
National Defence Force - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon, heeft momenteel 3.000 man in Syrië
Shabiha - civiele milities onder leiding van leden van de Al-Assad familie
Syrian Resistance - communistische miltie
Syrian Social Nationalist Party - Syrisch nationalistische politieke partij en militie

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syrië heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - salafistische islamistische organisatie
Al-Nusra Front - onderdeel van Al Qaida

ISIS - soennitisch leger dat zowel in Irak als in Syrië opereert. Iedereen die niet soennitisch is loopt kans onthoofd te worden door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met ISIS. ISIS heeft aan zowel de regering als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de PKK en de PJAK

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordanië, Libië, Tunesië, VAE, Saudi-Arabië en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syrië met Iran en de steun aan Hezbollah.

Waarom geen NAVO-bombardementen zoals in Libië?
In de VN veiligheidsraad gebruiken Rusland en China hun veto over een dergelijke resolutie. Ook werd Cameron door het Britse parlement verboden een aanval op Syrië in te zetten.

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = ISIS
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)
Blauw = bezet door Israël

Zie ook:
Hoe beoordeel je bronnen?
Burgeroorlog in Syrië - Wikipedia
BBC documentaire: A History Of Syria With Dan Snow
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syrië

Updates:
The Levantine War - Reddit
SANA persbureau Syrië - pro-Assad
Al Jazeera Qatar - anti-Assad

[ Bericht 0% gewijzigd door SadPanda op 24-06-2014 10:39:49 ]
Anti-Turkije
  maandag 23 juni 2014 @ 20:55:46 #2
365082 IPA35
Patriarch
pi_141465564
Die kaart klopt niet. Iemand heeft die ISIS vlek toegevoegd in Hama op basis van een of ander Twitter berichtje.


Overigens bestaat er ook geen land link naar Taqba Luchtmachtbasis en de 3 omliggende plaatsjes. Verder is Abu al-Duhur Luchtmachtbasis ook nog min of meer omsingeld.
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
  maandag 23 juni 2014 @ 20:56:10 #3
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141465589
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 20:54 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Waarom zou dat verzonnen zijn? Syrië zint op wraak tegen Turkije. Koerden bewapenen is dan een logische stap.
Ik zeg dat het verzonnen kan zijn, omdat de artikel titel het als een feit presenteerde. Ik denk dat het wel waar is.
Anti-Turkije
  maandag 23 juni 2014 @ 21:04:17 #4
365082 IPA35
Patriarch
pi_141465963


Hij is al aangepast...
"But the age of chivalry is gone; that of sophisters, economists, and calculators has succeeded, and the glory of Europe is extinguished forever."- Edmund Burke
pi_141466314
ASSAD *O*
pi_141466422
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:13 schreef JaJammerJan het volgende:
Israel verklaart hier eigenlijk gewoon openlijk oorlog met Syrië mee. Niet de eerste keer dat ze dit doen.
Waarom zijn er geen sancties? Dit kan toch nooit in lijn zijn met internationale wetgeving?
Damascus is verantwoordelijk voor de veiligheid langs de grens. Dus in Israëls logica is Damascus hoe dan ook verantwoordelijk. Het IDF heeft daarbij ook aangegeven dat de aanval vanuit een positie van het Syrische leger is gekomen, en dat dit in lijn is met eerdere aanvallen die zijn gepleegd door terroristen gelieerd aan het regime. Dus waar of niet, wat dat betreft kunnen 'wij' niet veel.
Incelfrikandel
  maandag 23 juni 2014 @ 21:17:04 #7
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141466518
He said there was no "ready-made moderate Syrian force that was able to defeat Assad".
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-27953343
Zelfs Obama zegt het....

Maher al-Assad leeft
http://www.telegraph.co.u(...)s-bomb-injuries.html

Why is Jabhat al-Nusra no longer useful to Turkey?
http://www.al-monitor.com(...).html##ixzz35UWoMWEO

Syria: 4 killed, 9 wounded in Israeli airstrikes
http://hosted.ap.org/dyna(...)=2014-06-22-20-13-43
Anti-Turkije
  maandag 23 juni 2014 @ 21:40:19 #8
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141467633
KeepingtheLeith twitterde op maandag 23-06-2014 om 19:49:56 The Syrian Army soldiers from the Brigade 155 Missile Base at Mt. Al’Ataa were responsible for the successful attack against ISIS in Rankous reageer retweet
KeepingtheLeith twitterde op maandag 23-06-2014 om 15:57:17 The Syrian Air Force continues its aerial bombardment of ISIS positions on the border of Iraq. reageer retweet
KeepingtheLeith twitterde op maandag 23-06-2014 om 15:47:08 The SAA has captured Azan in southern #Aleppo as of 16 hours ago! reageer retweet
Anti-Turkije
pi_141479398
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 20:56 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Ik zeg dat het verzonnen kan zijn, omdat de artikel titel het als een feit presenteerde. Ik denk dat het wel waar is.
Aannames
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  dinsdag 24 juni 2014 @ 11:33:39 #10
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141483566
KeepingtheLeith twitterde op dinsdag 24-06-2014 om 06:06:44 Qaboun is officially under the Syrian Arab Army's control after the terrorists accepted the terms of reconciliation. #Damascus #Syria reageer retweet
KeepingtheLeith twitterde op dinsdag 24-06-2014 om 06:32:21 Contrary to the fabrications from pro-YPG sources, the SAA is not fighting the latter. The SAA destroyed a terrorist in Tal Hamis. reageer retweet
realDonaldTrump twitterde op dinsdag 17-06-2014 om 01:33:10 "@BackOnTrackUSA: Remember the terrorists that Obama has been arming in Syria against Assad. Well now they are marching on Bagdad." reageer retweet
KeepingtheLeith twitterde op dinsdag 24-06-2014 om 05:19:55 HAHAHAHA Syrian Opposition supporters are furious that Kim Kardashian and Donald Trump are against their terrorists. Cry me a river. reageer retweet
Anti-Turkije
  dinsdag 24 juni 2014 @ 12:10:20 #11
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141484573
KeepingtheLeith twitterde op maandag 23-06-2014 om 21:50:09 Chechen brotherly love in #Syria - the Free Syrian Army is certainly free of any Syrians. #FSA http://t.co/hyyD3IrwIA reageer retweet
Anti-Turkije
pi_141486109
Nederlandse Syriëgang(st)ers maken video van hun strijd in Aleppo:

pi_141486314
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 12:59 schreef J0kkebr0k het volgende:
Nederlandse Syriëgang(st)ers maken video van hun strijd in Aleppo:

"Hun strijd in Aleppo'.
Hm. Beetje rondlopen en filmpjes maken. Mooie strijd. Mag hopen dat ze er (in) blijven.
pi_141487634
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 12:59 schreef J0kkebr0k het volgende:
Nederlandse Syriëgang(st)ers maken video van hun strijd in Aleppo:

hagenezen wellicht?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  dinsdag 24 juni 2014 @ 15:11:37 #15
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141490623
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:07 schreef theunderdog het volgende: [..] Biologisch gezien wel, ik zie ze alleen als walgelijke parasieten. Net zoals ik ISIS ook zo zie.
Helden die hun land verdedigen tegen door het buitenland gesteunde terroristen die de sharia willen waarvan een groot deel niet-Syrisch zijn walgelijke parasieten. :')
Anti-Turkije
pi_141490672
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:11 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Helden die hun land verdedigen tegen door het buitenland gesteunde terroristen die de sharia willen waarvan een groot deel niet-Syrisch zijn walgelijke parasieten. :')
Nee, wel degene die woonwijken bombarderen en voor just the fun rebellen martelen.
  dinsdag 24 juni 2014 @ 15:16:42 #17
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141490788
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:13 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Nee, wel degene die woonwijken bombarderen en voor just the fun rebellen martelen.
Hoe win je een oorlog zonder onschuldige slachtoffers?
Martelen doet natuurlijk maar een heel klein deel en dat doen de rebellen ook net als de rest van de Arabische wereld.
Anti-Turkije
pi_141490855
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:16 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Hoe win je een oorlog zonder onschuldige slachtoffers?
Martelen doet natuurlijk maar een heel klein deel en dat doen de rebellen ook net als de rest van de Arabische wereld.
1: Precies, met woonwijken bombarderen win je een oorlog... :')

2: Ook maar een klein deel, dus waar hebben we het over?

Niets aan de hand in dat Syrië joh.
  dinsdag 24 juni 2014 @ 15:21:00 #19
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141490942
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:18 schreef theunderdog het volgende:

[..]

1: Precies, met woonwijken bombarderen win je een oorlog... :')

2: Ook maar een klein deel, dus waar hebben we het over?

Niets aan de hand in dat Syrië joh.
Tuurlijk man, ze bombarderen ook echt woon wijken met alleen maar onschuldige burgers erin.

:')
Anti-Turkije
pi_141490946
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:18 schreef theunderdog het volgende:

[..]

1: Precies, met woonwijken bombarderen win je een oorlog... :')

2: Ook maar een klein deel, dus waar hebben we het over?

Niets aan de hand in dat Syrië joh.
Waarom verschansen die terroristen zich dan in woonwijken als ze het zo erg vinden als het aan puin wordt geschoten? Ga dan lekker met zijn allen op een open vlakte de held uit hangen.
pi_141491183
quote:
1s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:21 schreef SadPanda het volgende:

[..]

Tuurlijk man, ze bombarderen ook echt woon wijken met alleen maar onschuldige burgers erin.

:')
Nee, vaak zitten er terroristen verscholen..

Dan mag je bombarderen natuurlijk, Murica style !!!
  dinsdag 24 juni 2014 @ 15:39:07 #22
421524 SadPanda
#FreePalestine #FreeBahrain
pi_141491615
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:27 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Nee, vaak zitten er terroristen verscholen..

Dan mag je bombarderen natuurlijk, Murica style !!!
Dus je neemt je opmerking terug?
Anti-Turkije
pi_141496072
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:21 schreef J0kkebr0k het volgende:

[..]

Waarom verschansen die terroristen zich dan in woonwijken als ze het zo erg vinden als het aan puin wordt geschoten? Ga dan lekker met zijn allen op een open vlakte de held uit hangen.
Al vaak genoeg zijn er barrelbombs gebombardeerd waar geen fsa of andere strijder te bekennen was.
Exponentiële deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  dinsdag 24 juni 2014 @ 17:49:59 #24
104871 remlof
Europees federalist
pi_141496270
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 15:18 schreef theunderdog het volgende:

[..]

1: Precies, met woonwijken bombarderen win je een oorlog... :')
De geallieerden wel in WO2.
pi_141496736
Deze oorlog kent uiteindelijk 1 verliezer: Iran. De chaos in het middenoosten vindt zijn oorsprong bij de iraanse leiders die koste wat kost hun macht willen behouden. Ze hielpen de vs in afghanistan, irak. Libanon en Syrie hadden ze al.

De burgers in deze landen hebben echter genoeg van de dictatuur. Een opstand kun je niet meer stillen via communistische wegen, zoals het vroeger wel kon.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')