FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Verbijstering over aanval op Roma-jongen in Frankrijk
slashdotter3dinsdag 17 juni 2014 @ 23:37
http://www.hln.be/hln/nl/(...)n-in-Frankrijk.dhtml

In Frankrijk is met woede gereageerd op de zware mishandeling van een 16-jarige Roma-jongen. De tiener werd dit weekend bewusteloos gevonden in een winkelwagentje in Pierrefitte-sur-Seine nabij Parijs. President François Hollande spreekt van een "onvergeeflijke daad die alle principes waarop de Franse Republiek is gebouwd, overtreedt".

media_xll_6830345.jpg
De omgeving waar de Roma-jongen woonde, in Pierrefitte-sur-Seine

"Deze handelingen zijn niet te rechtvaardigen", staat in zijn vandaag verspreide verklaring. Hij wil dat "alles wordt ingezet om de daders op te sporen". Aline Archimbaud van de Groene partij spreekt van "barbaars geweld als resultaat van stigmatisering en haatcampagnes".

De belagers zouden de jongen verdenken van inbraak en hem daarom hebben meegenomen uit het kamp waar hij woont en vervolgens ernstig hebben mishandeld. De groep vluchtte na de aanval uit het pand, waar de jongen met 200 Roma van overwegend Bulgaarse en Roemeense afkomst woont. De tiener wordt kunstmatig in coma gehouden. Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief.

media_xll_6830346.jpg

Het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelde de aanval en riep de Franse autoriteiten op de verantwoordelijken voor de rechter te brengen. Boekarest was tevreden over de reactie van de Franse regering, maar toonde er zich "erg bezorgd" over dat andere Europese politici steeds weer met xenofobe en racistische uitspraken dergelijke gewelddadigheden uitlokken. Het slachtoffer is "vermoedelijk van Roemeense afkomst", aldus nog het ministerie


===============
http://www.hln.be/hln/nl/(...)rtij-in-Parijs.dhtml

Roma-tiener (16) in coma na lynchpartij in Parijs

Een Roma-tiener vecht in een ziekenhuis in Parijs voor zijn leven na te zijn aangevallen door verschillende personen. Dat melden verschillende Franse media gisterenavond. Zijn aanvallers verdachten hem van een diefstal.
De 16-jarige jongen werd vrijdagavond bewusteloos aangetroffen in een winkelkarretje in Pierrefitte-sur-Seine, in het departement Seine-Saint-Denis.

media_xll_6828604.jpg

Volgens de eerste resultaten van het onderzoek zou hij in elkaar zijn geslagen door een twaalftal lokale bewoners die hem verdachten van een inbraak. Zijn aanvallers zouden hem komen halen zijn in het Roma-kamp waar hij woonde en hem in een kelder hebben opgesloten. Zijn moeder verwittigde uiteindelijk de politie. Volgens de burgemeester van Pierrefitte-sur-Seine is de jongen gekend bij het gerecht voor diefstallen. Maandagavond was nog niemand opgepakt voor de feiten.

In het departement Seine-Saint-Denis zijn de voorbije jaren verscheide Roma-kampen ontstaan. Er leven naar schatting 20.000 Roma in Frankrijk. Volgens minderhedenverenigingen neemt de agressie tegenover Roma in Frankrijk toe. De voorzitter van het departement heeft de aanval al fors veroordeeld.
slashdotter3dinsdag 17 juni 2014 @ 23:38
Die zal voorlopig niet meer stelen
#ANONIEMdinsdag 17 juni 2014 @ 23:40
Ach, collateral damage.
Blue_Panther_Ninjadinsdag 17 juni 2014 @ 23:42
Karma?
imikethatdinsdag 17 juni 2014 @ 23:49
Wat een nare ervaring. Doen ze dit, leeft hij nog
FuryOverkilldinsdag 17 juni 2014 @ 23:58
Wat zijn roma jongeren, zoiets als roma tomaten bij de C1000?
Nemephiswoensdag 18 juni 2014 @ 00:14
Ik vind het heel dubbel: Zo'n aanval is natuurlijk niet goed te praten. Aan de andere kant, als de Staat faalt het recht te handhaven dan..

quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:42 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
Karma?
:{
Constermockwoensdag 18 juni 2014 @ 00:21
Het zure is dat de mensen die hij bestolen heeft, waarschijnlijk zijn rekening mogen betalen.

Om gezeur van een bepaalde kant te voorkomen, natuurlijk is hij zelf ook slachtoffer en zielig enzo ;(
El_Matadorwoensdag 18 juni 2014 @ 08:19
Die Hollande is toch wel echt een dramatische vent ook zeg. Je zal je als ex-wereldnatie maar door zo'n mongool laten leiden....:N
Woestijnvoswoensdag 18 juni 2014 @ 09:48
Kan gebeuren.
Hathorwoensdag 18 juni 2014 @ 10:43
Die foto's....hoe kunnen mensen in hemelsnaam wonen in zo'n teringbende.
DustPuppywoensdag 18 juni 2014 @ 10:53
Risico van 't vak.
HeatWavewoensdag 18 juni 2014 @ 10:54
quote:
Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief
"Het was een goeie jongen die nooit iemand kwaad deed" in 3...2..1....
Globaliwoensdag 18 juni 2014 @ 10:54
Niet om dit voorval goed te praten. Volgens mij zorgen veel Roma daar wel voor aardige problemen.
Braindead2000woensdag 18 juni 2014 @ 11:01
Lol, Boekarest toonde zich 'erg bezorgd'. Ze behandelen zelf hun Roma als oud vuil.
Globaliwoensdag 18 juni 2014 @ 11:06
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 11:01 schreef Braindead2000 het volgende:
Lol, Boekarest toonde zich 'erg bezorgd'. Ze behandelen zelf hun Roma als oud vuil.
Volgens mij ook niet een direct willende groep mensen die er probeert iets van te maken.
Ser_Ciappellettowoensdag 18 juni 2014 @ 12:00
Roma's zijn stelend tuig, maar in een rechtstaat heeft niemand buiten de overheid het recht om anderen zo te behandelen. Ze hadden die jongen gewoon af moeten leveren bij het politiebureau.
Vader_Aardbeiwoensdag 18 juni 2014 @ 12:05
Je kunt niet blijven jatten en verwachten dat de inheemse bevolking het allemaal maar blijft pikken.

Hollande is hier ook verantwoordelijk voor, er moet gewoon een finale oplossing komen voor het Roma-probleem. In de vorm van vliegtuigtickets.
Speculariumwoensdag 18 juni 2014 @ 12:09
quote:
"barbaars geweld als resultaat van stigmatisering en haatcampagnes"
quote:
Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief
Juist.
DDDDDaafwoensdag 18 juni 2014 @ 15:36
Je kunt er als steelzigeuner nu eenmaal niet klakkeloos van uitgaan dat de slachtoffers van je daden alleen maar rechtschapen burgers, die geen vlieg kwaad zouden doen, zijn...
Chernawoensdag 18 juni 2014 @ 15:54
Zou niet denken dat dit nabij Parijs(Pierrefitte-sur-Seine) is. De omgeving lijkt op een sloppenwijk ergens in de derde wereld.
Hathorwoensdag 18 juni 2014 @ 15:58
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:54 schreef Cherna het volgende:
Zou niet denken dat dit nabij Parijs(Pierrefitte-sur-Seine) is. De omgeving lijkt op een sloppenwijk ergens in de derde wereld.
Ja, je kunt het rustig aan de Roma over laten om welke omgeving dan ook binnen een mum van tijd op een sloppenwijk te laten lijken.
stekelzwijnwoensdag 18 juni 2014 @ 20:23
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:36 schreef DDDDDaaf het volgende:
Je kunt er als steelzigeuner nu eenmaal niet klakkeloos van uitgaan dat de slachtoffers van je daden alleen maar rechtschapen burgers, die geen vlieg kwaad zouden doen, zijn...
Je vraagt je af hoe het komt dat notoire dieven er altijd mee weg komen totdat ze de verkeerde slachtoffers tegenkomen.
Deze mishandeling is niet goed te praten, maar wie neemt het ooit op voor mensen die bestolen worden?
16meterwoensdag 18 juni 2014 @ 20:25
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:36 schreef DDDDDaaf het volgende:
Je kunt er als steelzigeuner nu eenmaal niet klakkeloos van uitgaan dat de slachtoffers van je daden alleen maar rechtschapen burgers, die geen vlieg kwaad zouden doen, zijn...
MissionPhailedwoensdag 18 juni 2014 @ 21:21
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:54 schreef Cherna het volgende:
Zou niet denken dat dit nabij Parijs(Pierrefitte-sur-Seine) is. De omgeving lijkt op een sloppenwijk ergens in de derde wereld.
Slinger Google Afbeeldingen eens aan en zoek dan op "Lunik Kosice". Lunik is in dit geval een woonwijk in de Slowaakse stad Kosice waar duizenden roma's wonen.
voetbalmanager2woensdag 18 juni 2014 @ 23:52
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 12:00 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
Roma's zijn stelend tuig, maar in een rechtstaat heeft niemand buiten de overheid het recht om anderen zo te behandelen. Ze hadden die jongen gewoon af moeten leveren bij het politiebureau.
Daarom zijn zowel die Roma jongere als zijn belager strafbaar. Maar omdat een stelende Roma de normaalste zaak van de wereld is en iemand die daar wat aan doet een unicum is, is dit opeens nieuws.
StarmanFRdonderdag 19 juni 2014 @ 15:06
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 12:05 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Je kunt niet blijven jatten en verwachten dat de inheemse bevolking het allemaal maar blijft pikken.

Hollande is hier ook verantwoordelijk voor, er moet gewoon een finale oplossing komen voor het Roma-probleem. In de vorm van vliegtuigtickets.
Dat zeker 95-99 % van de Roma in Frankrijk niks te zoeken heeft en er een teringbende van maakt ben ik met je eens, maar de jongen heeft wel ingebroken in een Parijse achterbuurt die ook bekend staat als crimineel. Zou best kunnen zijn dat deze jongen afgeranseld werd door drugscriminelen, en dat zijn evenmin lievertjes. Misschien is het ook niet zo maar eerst kijken wie de daders zijn.
StarmanFRdonderdag 19 juni 2014 @ 15:11
quote:
7s.gif Op woensdag 18 juni 2014 21:21 schreef MissionPhailed het volgende:
Lunik Kosice
Ik zou zeggen, kijk dan ook maar eens in de wijk Ferentari in Boekarest en Stolipinovo ijn de Bulgaarse stad Plovdiv, de laatste schijnt een van de grootste Roma-buurten in Europa te zijn. Dat ze daar nog met die Streetview wagens durven rond te rijden :o
Morendodonderdag 19 juni 2014 @ 15:14
Tsja, you play with matches...

Wanneer niemand ze ooit tot pulp slaat dan is het rovende bestaan al helemaal aantrekkelijk natuurlijk.
Giadonderdag 19 juni 2014 @ 15:26
Diefstal is strafbaar, maar mishandeling ook.

Als deze jongeman hieraan overlijdt, mogen wmb alle daders voor doodslag aangeklaagd worden.
bijdehanddonderdag 19 juni 2014 @ 15:46
En dit krijg je al de overheid niks doet aan problemen die spelen in de maatschappij :N
-Kadesh-donderdag 19 juni 2014 @ 16:21
quote:
Aline Archimbaud van de Groene partij spreekt van "barbaars geweld als resultaat van stigmatisering en haatcampagnes".
Oh Aline weet blijkbaar al wie de daders zijn en wat hun motieven waren.
Redonderdag 19 juni 2014 @ 16:25
probleem is natuurlijk dat hij verdacht was van het doen van een inbraak...
bijdehanddonderdag 19 juni 2014 @ 16:28
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 16:21 schreef -Kadesh- het volgende:

[..]

Oh Aline weet blijkbaar al wie de daders zijn en wat hun motieven waren.
Knap toch? :7
voetbalmanager2donderdag 19 juni 2014 @ 16:37
quote:
3s.gif Op donderdag 19 juni 2014 16:25 schreef Re het volgende:
probleem is natuurlijk dat hij verdacht was van het doen van een inbraak...
Nee, tientallen.......in de afgelopen maand.
Tukker87donderdag 19 juni 2014 @ 16:41
quote:
99s.gif Op donderdag 19 juni 2014 15:46 schreef bijdehand het volgende:
En dit krijg je al de overheid niks doet aan problemen die spelen in de maatschappij :N
Dit ja. Mensen zullen eigen rechter gaan spelen als de overheid niks doet.
Lothirieldonderdag 19 juni 2014 @ 17:45
Hollande is de grootste kneuzenpresident ooit :')

"Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief."

Dat zegt mij genoeg. Mensen die het beu waren bestolen te worden hebben zich gewoon gewroken. Natuurlijk hoort het zo niet, mishandeling is uit den boze. Maar dat krijg je nu eenmaal als iedereen met de overheid op kop toch maar vast houdt aan politieke correctheid :')
Bilgedonderdag 19 juni 2014 @ 18:07
Foto's van het jongetje.
SPOILER
roma-teenager_2946582b.jpg
roma-teenager-vert_2946586c.jpg
De burgemeester beweert dat de 16-jarige jongen bekend stond als 'notoire dief' (zie OP), terwijl 'officials' aangeven dat de jongen wel eens is ondervraagd door agenten maar geen strafblad heeft. Waarom verspreidt de burgemeester roddels? Wat is de betrouwbaarheid en relevantie van hearsay gossip? Zelfs áls de tiener daadwerkelijk diefstal heeft gepleegd hoeft hij toch niet doodgeslagen te worden? Hoe haal je het in je hoofd om zo'n walgelijke laffe middeleeuwse praktijk met roddels te rechtvaardigen?
Lothirieldonderdag 19 juni 2014 @ 18:12
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:54 schreef Cherna het volgende:
Zou niet denken dat dit nabij Parijs(Pierrefitte-sur-Seine) is. De omgeving lijkt op een sloppenwijk ergens in de derde wereld.
Overal waar die Roma neerstrijken wordt het binnen een paar weken een vuile stinkbelt :r

Geldt wel vaker voor buurten met heleboel immigranten, altijd weer verloedering. Je vraagt je toch af hoe dat komt.
#ANONIEMdonderdag 19 juni 2014 @ 18:12
Dit soort berichten gaan we in Nederland ook nog wel krijgen. Marokkanen die kapot worden geslagen omdat men die criminele klootzakjes zat zijn.
quinoahipsterdonderdag 19 juni 2014 @ 18:16
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:54 schreef Cherna het volgende:
Zou niet denken dat dit nabij Parijs(Pierrefitte-sur-Seine) is. De omgeving lijkt op een sloppenwijk ergens in de derde wereld.
Eerste keer dat ik langs zo'n voorstad van Parijs kwam keek ik ook m'n ogen uit ja :{
Bizar.
Leafeon672donderdag 19 juni 2014 @ 18:19
Als ik hier mijn echte mening zou neerzetten zou ik geband worden.
Dus..............gecondoleerd aan de nabestaanden.
bijdehanddonderdag 19 juni 2014 @ 18:24
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:07 schreef Bilge het volgende:
Foto's van het jongetje.
SPOILER
Mooi filtertje over de foto's heengekwakt.
Redonderdag 19 juni 2014 @ 18:54
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 16:37 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Nee, tientallen.......in de afgelopen maand.
zegt wie...?
voetbalmanager2donderdag 19 juni 2014 @ 19:17
quote:
3s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:54 schreef Re het volgende:

[..]

zegt wie...?
quote:
Officials in northern Paris said the boy, whose picture has not been verified by his family, was known to police and had been questioned a number of times this month in connection with a string of robberies
Bilgedonderdag 19 juni 2014 @ 19:24
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 19:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

[..]

Walgelijk figuur ben je ook. Express het ontlastende deel weglaten en denken dat wij het niet zullen ontdekken. Hopeloos triest.
Ouder1donderdag 19 juni 2014 @ 19:55
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:07 schreef Bilge het volgende:
Foto's van het jongetje.
16 is geen jongetje meer. Je schrijft dat alleen om medelijden op te wekken.
quote:
De burgemeester beweert dat de 16-jarige jongen bekend stond als 'notoire dief' (zie OP), terwijl 'officials' aangeven dat de jongen wel eens is ondervraagd door agenten maar geen strafblad heeft. Waarom verspreidt de burgemeester roddels? Wat is de betrouwbaarheid en relevantie van hearsay gossip?
Er zijn een heleboel criminelen die bij de politie (ook in NL) bekend staan als 'crimineel' maar geen strafblad hebben omdat er niet genoeg bewijs verzameld was, getuigen hun getuigenis introkken, de aanklacht niet is doorgezet of is ingetrokken enz. Het niet hebben van een strafblad zegt dus lang niet altijd alles. Daarnaast kan het ook nog zijn dat hij voortdurend optrok met notoire dieven die wel een strafblad hadden maar dat er nog geen zaak hard gemaakt had kunnen worden tegen hem zelf. Dan is het vermoeden ook erg sterk.
quote:
Zelfs áls de tiener daadwerkelijk diefstal heeft gepleegd hoeft hij toch niet doodgeslagen te worden? Hoe haal je het in je hoofd om zo'n walgelijke laffe middeleeuwse praktijk met roddels te rechtvaardigen?
Wanneer het recht, justitie en overheid de burger steeds weer laten vallen in de rechtsgang dan krijg je dit. Ik weet niet hoe lang jij een brave burger blijft als jij jarenlang voortdurend onder de terreur van zo'n groep moet leven van overlast, inbraken, diefstallen, vandalisme tot verkrachtingen aan toe en je nul op je rekest krijgt bij de instanties. Uiteindelijk mep jij zelf ook terug.
De_Peldonderdag 19 juni 2014 @ 21:33
:{

Verdient het wel een soort van dus, al gaat dit wel erg ver, maar ze hadden beter z'n ouders met een bezoekje kunnen vereren lijkt me. Die hele kudde het beste direct deporteren, want die ga je nooit functionerend krijgen.

Uiteraard droevig dat zo'n ventje onder zulke omstandigheden moet opgroeien zonder enige vorm van fatsoenlijke opvoeding.
DrMabusedonderdag 19 juni 2014 @ 21:36
quote:
0s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:36 schreef DDDDDaaf het volgende:
Je kunt er als steelzigeuner nu eenmaal niet klakkeloos van uitgaan dat de slachtoffers van je daden alleen maar rechtschapen burgers, die geen vlieg kwaad zouden doen, zijn...
Net de verkeerde tegengekomen denk ik ook....
DrMabusedonderdag 19 juni 2014 @ 21:36
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 21:33 schreef De_Pel het volgende:
:{

Verdient het wel een soort van dus, al gaat dit wel erg ver, maar ze hadden beter z'n ouders met een bezoekje kunnen vereren lijkt me. Die hele kudde het beste direct deporteren, want die ga je nooit functionerend krijgen.

Uiteraard droevig dat zo'n ventje onder zulke omstandigheden moet opgroeien zonder enige vorm van fatsoenlijke opvoeding.
Kan ik me geheel in vinden.
icecreamfarmer_NLdonderdag 19 juni 2014 @ 22:11
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 21:33 schreef De_Pel het volgende:
:{

Verdient het wel een soort van dus, al gaat dit wel erg ver, maar ze hadden beter z'n ouders met een bezoekje kunnen vereren lijkt me. Die hele kudde het beste direct deporteren, want die ga je nooit functionerend krijgen.

Uiteraard droevig dat zo'n ventje onder zulke omstandigheden moet opgroeien zonder enige vorm van fatsoenlijke opvoeding.
Dit. Is er trouwens een reden dat met name Frankrijk getto's heeft?
StarmanFRdonderdag 19 juni 2014 @ 23:41
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 22:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

Dit. Is er trouwens een reden dat met name Frankrijk getto's heeft?
Veel van de zigeuners spreken vaak een heel klein beetje Frans en Roemenië is een Romaans land. Misschien dat, denk ik. Daarnaast heeft Frankrijk in de wet staan dat een plaats vanaf een x bepaald aantal inwoners ruimte een terrein moet geven aan zigeuners, maar dit is eigenlijk alleen van toepassing op zigeuners die geboren zijn in Frankrijk (de zogenaamde 'gens du voyage') en dus niet voor bv. Oost-Europese zigeuners.
voetbalmanager2vrijdag 20 juni 2014 @ 00:29
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 19:24 schreef Bilge het volgende:

[..]

Walgelijk figuur ben je ook. Express het ontlastende deel weglaten en denken dat wij het niet zullen ontdekken. Hopeloos triest.
Welk ontlastende bewijs? Hij is deze maand meerdere keren bij de politie geroepen vanwege een hele serie diefstallen en hij is zelfs bij de burgemeester bekend als notoire dief. Lijkt me duidelijk.
Nemephisvrijdag 20 juni 2014 @ 00:38
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 19:24 schreef Bilge het volgende:

[..]

Walgelijk figuur ben je ook. Express het ontlastende deel weglaten en denken dat wij het niet zullen ontdekken. Hopeloos triest.
Over welk ontlastende deel heb je het nu precies?..
729Sinistravrijdag 20 juni 2014 @ 07:00
Mooi zo. Zal er alvast geen traan om laten.
bijdehandvrijdag 20 juni 2014 @ 07:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 00:29 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]

Welk ontlastende bewijs? Hij is deze maand meerdere keren bij de politie geroepen vanwege een hele serie diefstallen en hij is zelfs bij de burgemeester bekend als notoire dief. Lijkt me duidelijk.
Ach, selectieve verontwaardiging is ook leuk, af en toe.
Revrijdag 20 juni 2014 @ 10:21
quote:
99s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 07:00 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Ach, selectieve verontwaardiging is ook leuk, af en toe.
tekstboek voorbeeld dat eigenrecht meestal door hersenloos volk wordt gebezigd
MadJackthePiratevrijdag 20 juni 2014 @ 11:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 07:00 schreef 729Sinistra het volgende:
Mooi zo. Zal er alvast geen traan om laten.
Dit dus, asociaal volk :r
xpompompomxvrijdag 20 juni 2014 @ 11:17
quote:
14s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 10:21 schreef Re het volgende:

[..]

tekstboek voorbeeld dat eigenrecht meestal door hersenloos volk wordt gebezigd
Dit.
Halconvrijdag 20 juni 2014 @ 12:40
Risico van zijn vak. :W
Platinavrijdag 20 juni 2014 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:07 schreef Bilge het volgende:
Foto's van het jongetje.
SPOILER
hearsay gossip?
Praat toch gewoon Nederlands man. Walgelijk, dat willekeurige gebruik van Engelse woorden :r
Halconvrijdag 20 juni 2014 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:07 schreef Bilge het volgende:
Foto's van het jongetje.
SPOILER
De burgemeester beweert dat de 16-jarige jongen bekend stond als 'notoire dief' (zie OP), terwijl 'officials' aangeven dat de jongen wel eens is ondervraagd door agenten maar geen strafblad heeft. Waarom verspreidt de burgemeester roddels? Wat is de betrouwbaarheid en relevantie van hearsay gossip? Zelfs áls de tiener daadwerkelijk diefstal heeft gepleegd hoeft hij toch niet doodgeslagen te worden? Hoe haal je het in je hoofd om zo'n walgelijke laffe middeleeuwse praktijk met roddels te rechtvaardigen?
Wie weet heeft hij zijn lesje geleerd. Een zachte aanpak helpt niet bij deze țigani.
thom_05vrijdag 20 juni 2014 @ 12:51
quote:
1s.gif Op woensdag 18 juni 2014 20:23 schreef stekelzwijn het volgende:

[..]

Je vraagt je af hoe het komt dat notoire dieven er altijd mee weg komen totdat ze de verkeerde slachtoffers tegenkomen.
Deze mishandeling is niet goed te praten, maar wie neemt het ooit op voor mensen die bestolen worden?
Politie.
thom_05vrijdag 20 juni 2014 @ 12:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:40 schreef Confetti het volgende:
Ach, collateral damage.
Was jij dat maar ook.
De_Pelvrijdag 20 juni 2014 @ 13:58
Hoewel ik tot op zekere hoogte er best in kan komen dat je, afhankelijk van zijn veronderstelde daden, er helemaal genoeg van hebt en hem in elkaar stampt, gaat hem helemaal de gruzelementen in slaan en in een winkelwagentje pleuren ook nogal ver, zeker als het alleen om diefstal gaat.

Daarbij gaat dit echt niet helpen. Of denk je nu serieus dat dat jochie nu ineens een hardwerkende sociale gezellige burger wordt.

Probeer eens in te denken hoe je zelf zou zijn opgegroeid, als je als klein kind in zo'n kamp terecht was gekomen en geen fatsoenlijke opvoeding had gehad.

Helaas kunnen we als westen niet de halve wereld heropvoeden. Deporteren lijkt me toch de enige oplossing.
voetbalmanager2vrijdag 20 juni 2014 @ 23:00
quote:
99s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 07:00 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Ach, selectieve verontwaardiging is ook leuk, af en toe.
Ja, zoals het normaal vinden dat werkelijk iedere Roma crimineel is en verontwaardigd reageren als er eens 1x iemand iets terug doet.
voetbalmanager2vrijdag 20 juni 2014 @ 23:01
quote:
14s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 10:21 schreef Re het volgende:

[..]

tekstboek voorbeeld dat eigenrecht meestal door hersenloos volk wordt gebezigd
Werkelijk? Jij weet precies wie hem in elkaar hebben geschopt?
Bilgezondag 22 juni 2014 @ 13:50
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 19:55 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

16 is geen jongetje meer. Je schrijft dat alleen om medelijden op te wekken.
Pfff. Lichamelijk en geestelijk niet tot volle wasdom gekomen mensenwezen. Zo beter?
quote:
Er zijn een heleboel criminelen die bij de politie (ook in NL) bekend staan als 'crimineel' maar geen strafblad hebben omdat er niet genoeg bewijs verzameld was, getuigen hun getuigenis introkken, de aanklacht niet is doorgezet of is ingetrokken enz. Het niet hebben van een strafblad zegt dus lang niet altijd alles. Daarnaast kan het ook nog zijn dat hij voortdurend optrok met notoire dieven die wel een strafblad hadden maar dat er nog geen zaak hard gemaakt had kunnen worden tegen hem zelf. Dan is het vermoeden ook erg sterk.
Je bent aan het speculeren; wij weten niet waarom de lichamelijk en geestelijk niet volgroeide persoon geen strafblad heeft. Ik kan nu ook gaan speculeren waarom hij eerder is ondervraagd maar eigenlijk onschuldig was, maar daar schieten we niets mee op. Iedereen is onschuldig tot het tegendeel is bewezen. Een vermoeden van schuld heet niets voor niets een vermoeden.

quote:
Wanneer het recht, justitie en overheid de burger steeds weer laten vallen in de rechtsgang dan krijg je dit. Ik weet niet hoe lang jij een brave burger blijft als jij jarenlang voortdurend onder de terreur van zo'n groep moet leven van overlast, inbraken, diefstallen, vandalisme tot verkrachtingen aan toe en je nul op je rekest krijgt bij de instanties. Uiteindelijk mep jij zelf ook terug.
Mijn vaders heeft twee auto's en 1 telefoon aan dieven verloren. Ik ben 1 keer belazerd via Marktplaats. De politie heeft niets met onze aangiftes gedaan. Wij zijn toen niet met 20 gemaskerde mannen een zigeunerkamp ingedoken om een 16-jarige van zijn familie af te pakken, kapot te slaan en in een winkelwagentje achter te laten. Nee. Misschien een kwestie van civilisatie?
quote:
2s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 00:38 schreef Nemephis het volgende:

[..]

Over welk ontlastende deel heb je het nu precies?..
Officials in northern Paris said the boy, whose picture has not been verified by his family, was known to police and had been questioned a number of times this month in connection with a string of robberies, but had no convictions.
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 12:46 schreef Platina het volgende:

[..]

Praat toch gewoon Nederlands man. Walgelijk, dat willekeurige gebruik van Engelse woorden :r
Jij hebt je prioriteiten duidelijk niet in orde.
quote:
1s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 12:48 schreef Halcon het volgende:

[..]

Wie weet heeft hij zijn lesje geleerd. Een zachte aanpak helpt niet bij deze țigani.
Ten eerste weten we dus niet of hij schuldig was en een lesje nodig had. Ten tweede is lesje nogal eufemistisch uitgedrukt. Ten derde: ik weet dat zigeneurs vaak stelen. Ze staan daar wereldwijd bekend om en ook in de misdaadcijfers zie je dit terug. Maar door ze te slaan los je dat niet op. Dan gaan ze zich in het vervolg beter bewapenen, maar stelen blijft omdat dat hun broodwinning is. Uit sociologisch onderzoek blijkt ook dat harder straffen überhaupt nauwelijks werkt. Wat wel werkt: opvoeding. Misschien valt daar wat te winnen, maar harder straffen is bewezen nutteloos.
theunderdogzondag 22 juni 2014 @ 13:53
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 18:12 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Dit soort berichten gaan we in Nederland ook nog wel krijgen. Marokkanen die kapot worden geslagen omdat men die criminele klootzakjes zat zijn.
_O-
theunderdogzondag 22 juni 2014 @ 13:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 12:40 schreef Halcon het volgende:
Risico van zijn vak. :W
:')
theunderdogzondag 22 juni 2014 @ 14:02
Maar het is duidelijk, volgens de meerderheid hier heeft deze jonge hier zelf om gevraagd...

Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is... *O* *O* _O_
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:13
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 14:02 schreef theunderdog het volgende:
Maar het is duidelijk, volgens de meerderheid hier heeft deze jonge hier zelf om gevraagd...

Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is... *O* *O* _O_
Heb jij alle informatie? Jij kent geen verhalen waarbij het slachtoffer wéét wie de dader is maar waarbij de politie niets of weinig doet? Iets met bewijs bijvoorbeeld, anders dan dat de dader door het slachtoffer is gezien?
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:15
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:13 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Heb jij alle informatie? Jij kent geen verhalen waarbij het slachtoffer wéét wie de dader is maar waarbij de politie niets of weinig doet? Iets met bewijs bijvoorbeeld, anders dan dat de dader door het slachtoffer is gezien?
Volgens officiële bronnen had hij geen strafblad en volgens andere bronnen was het een dief..

Allebei geen reden om hem zo de tering in te slaan lijkt me.
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 09:15
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:13 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Heb jij alle informatie? Jij kent geen verhalen waarbij het slachtoffer wéét wie de dader is maar waarbij de politie niets of weinig doet? Iets met bewijs bijvoorbeeld, anders dan dat de dader door het slachtoffer is gezien?
Dat gebeurt vaak genoeg. Vaak heb je zelf wel gezien wie iets steelt of kan niemand anders het gedaan hebben. Da's voor de politie niet genoeg als sluitend bewijs, maar zelf weet je het dan wel.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:17
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:15 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Volgens officiële bronnen had hij geen strafblad en volgens andere bronnen was het een dief..

Allebei geen reden om hem zo de tering in te slaan lijkt me.
Dat doet toch helemaal niet ter zake? Geef gewoon antwoord op mijn vraag. Ken jij helemaal geen verhalen waarbij het slachtoffer wéét wie de dader is (geen vermoeden maar weten) waarbij de politie niets of nauwelijks iets doet?
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:18
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:17 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Dat doet toch helemaal niet ter zake? Geef gewoon antwoord op mijn vraag. Ken jij helemaal geen verhalen waarbij het slachtoffer wéét wie de dader is (geen vermoeden maar weten) waarbij de politie niets of nauwelijks iets doet?
Kan, maar zonder betrouwbare bron is er geen reden om dat te denken..

Wat probeer je nu precies te insinueren?
#ANONIEMmaandag 23 juni 2014 @ 09:20
Een Roma die men verdenkt van criminele activiteiten? Dat is nieuw.
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 09:24
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 14:02 schreef theunderdog het volgende:
Maar het is duidelijk, volgens de meerderheid hier heeft deze jonge hier zelf om gevraagd...

Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is... *O* *O* _O_
Jup *O* bij ons in de buurt wonen ook Roma, en ik verwacht nog wel eens dat er wat mensen zijn die het beu zijn. Als je ze beter leert kennen weet je ook wat voor 'mensen' het zijn. :r
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:25
quote:
99s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:24 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Jup *O* bij ons in de buurt wonen ook Roma, en ik verwacht nog wel eens dat er wat mensen zijn die het beu zijn. Als je ze beter leert kennen weet je ook wat voor 'mensen' het zijn. :r
:')
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 09:33
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:25 schreef theunderdog het volgende:

[..]

:')
Je hebt nergens, maar dan ook nergens een antwoord op. Alleen maar oneliners en :'). _O-
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:36
quote:
99s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:33 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Je hebt nergens, maar dan ook nergens een antwoord op. Alleen maar oneliners en :'). _O-
Je deed een bevestiging.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:39
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:18 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Kan, maar zonder betrouwbare bron is er geen reden om dat te denken..

Wat probeer je nu precies te insinueren?
Ik insinueer helemaal niets, dat doe jij:
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 14:02 schreef theunderdog het volgende:
Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is...
De beide artikelen spreken elkaar ook tegen (lang leve de media ;) ) in het eerste artikel denkt men dat het verdenken van diefstal de motivatie was en in het tweede beweert men dat dat de motivatie was.
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:37 schreef slashdotter3 het volgende:
De belagers zouden de jongen verdenken van inbraak en hem daarom hebben meegenomen uit het kamp waar hij woont en vervolgens ernstig hebben mishandeld.
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:37 schreef slashdotter3 het volgende:
Zijn aanvallers verdachten hem van een diefstal
Geheel los daarvan staat nog op welke gronden de daders deze jongen verdachten van die diefstal, dat vermelden beide artikelen niet. Verdenken in de zin van: "Het zijn altijd die Roma" of in de zin van: "Hij is gezien/op heterdaad betrapt"?
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:37 schreef slashdotter3 het volgende:
De groep vluchtte na de aanval uit het pand, waar de jongen met 200 Roma van overwegend Bulgaarse en Roemeense afkomst woont.
Zijn ze naar binnen gestormd en hebben ze de eerste de beste van het mannelijk geslacht gegrepen of ging het echt om deze jongen specifiek?

Dat weten we allemaal niet, die informatie is niet gegeven. Vandaar mijn vraag aan jou:
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:13 schreef Ouder1 het volgende:
Heb jij alle informatie?
Op jouw stelling:
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 14:02 schreef theunderdog het volgende:
Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is...
Vermoeden en weten zijn twee verschillende zaken. Ik kan me goed voorstellen dat de knoppen op een goed moment doorslaan bij mensen wanneer zo'n groep stelselmatig diefstallen pleegt en er steeds mee weg komt. Zeker wanneer deze mensen niet vermoeden maar weten dat hij de dief is.

Uiteraard is de mate van geweld buiten proportie maar de vraag is ook of het hun bedoeling was dat hij overleed of dat de insteek was hem eens een fiks pak rammel te geven. Ook daarin spreken de beide artikelen elkaar tegen.
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:37 schreef slashdotter3 het volgende:
zware mishandeling
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 23:37 schreef slashdotter3 het volgende:
lynchpartij
Ik heb het vermoeden dat het tweede artikel zeer sensatiebelust is geschreven.
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:41
@ Ouder1, dit alles verandert niets aan mijn mening.

Laat ik dan opnieuw mijn post doen, met een kleine aanpassing: Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je weet dat het een dief is *O* *O* _O_
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:45
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:18 schreef theunderdog het volgende:
Kan, maar zonder betrouwbare bron is er geen reden om dat te denken..
Er is dus ook helemaal geen reden om te denken dat:
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 14:02 schreef theunderdog het volgende:
Iemand de tyfus in te rammen omdat je vermoedt dat het een dief is...
Je bent dus nogal vreemd bezig. Jij stelt glashard iets waar je geen betrouwbare bron voor hebt en als iemand je daar op wijst begin je te gillen dat er geen betrouwbare bron is om te zeggen dat we het niet weten omdat daar geen bron voor is. _O-
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:46
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:45 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Er is dus ook helemaal geen reden om te denken dat:

[..]

Je bent dus nogal vreemd bezig. Jij stelt glashard iets waar je geen betrouwbare bron voor hebt en als iemand je daar op wijst begin je te gillen dat er geen betrouwbare bron is om te zeggen dat we het niet weten omdat daar geen bron voor is. _O-
Er is vooralsnog geen betrouwbare bron die aantoont dat het een dief was.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:47
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:41 schreef theunderdog het volgende:
@ Ouder1, dit alles verandert niets aan mijn mening.

Laat ik dan opnieuw mijn post doen, met een kleine aanpassing: Een maatschappij waarin het normaal is om iemand de tyfus in te rammen omdat je weet dat het een dief is *O* *O* _O_
En laat dat nu net doodgewoon zijn in landen/gebieden waarin het recht en de juridische verdediging van het recht faalt.
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 09:48
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:47 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

En laat dat nu net doodgewoon zijn in landen/gebieden waarin het recht en de juridische verdediging van het recht faalt.
In sommige landen is het ook "normaal" om homo,s op te hangen..

Je punt?
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 09:55
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:48 schreef theunderdog het volgende:

[..]

In sommige landen is het ook "normaal" om homo,s op te hangen..

Je punt?
Mijn punt? Bij oorzaak en gevolg kan je zo veel je wilt het gevolg aanpakken, als je niets doet aan de oorzaak dan zal het zich blijven herhalen.

Roma stelen en terroriseren -> politie/justitie doet niets -> slachtoffers nemen het recht hardhandig in eigen hand.

En wat is dan de gebruikelijke gang van zaken in West Europa? Juist; men pakt de slachtoffers aan. Dat lost niets op. Uiteindelijk vinden de spanningen (frustraties/onmacht) toch weer een uitweg en is de volgende dief aan de beurt. Het is veel zinniger als politie/justitie een hard zero tolerance beleid gaat uitvoeren jegens die groepen Roma. Maar ja.. racisme hé? |:(
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 10:03
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:55 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Mijn punt? Bij oorzaak en gevolg kan je zo veel je wilt het gevolg aanpakken, als je niets doet aan de oorzaak dan zal het zich blijven herhalen.

Roma stelen en terroriseren -> politie/justitie doet niets -> slachtoffers nemen het recht hardhandig in eigen hand.

En wat is dan de gebruikelijke gang van zaken in West Europa? Juist; men pakt de slachtoffers aan. Dat lost niets op. Uiteindelijk vinden de spanningen (frustraties/onmacht) toch weer een uitweg en is de volgende dief aan de beurt. Het is veel zinniger als politie/justitie een hard zero tolerance beleid gaat uitvoeren jegens die groepen Roma. Maar ja.. racisme hé? |:(
Ik heb het woord racisme nog geen enkele keer gebruikt. Sterker nog, ik vind dit soort daden erg begrijpelijk.

Daarmee keur ik het alleen nog niet goed.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 10:10
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:03 schreef theunderdog het volgende:
Ik heb het woord racisme nog geen enkele keer gebruikt.
Zeg ik dat dan?

Wat ik zeg is dat het een feit is dat politie/justitie enorm bang is voor de racismekaart. Er is al zo vaak ophef geweest bij staande houdingen van minderheden. En dat maakt een hard zero tolerance beleid jegens groepen Roma erg moeilijk.

http://www.rtvutrecht.nl/(...)n-discriminatie.html
quote:
Volgens Tweede Kamerlid Ahmed Marcouch staat het incident waarbij twee Marokkaanse jongens in Amersfoort mogelijk onterecht aangehouden werden niet op zichzelf. Hij heeft Kamervragen gesteld over het incident en wil van de minister weten waarom ze zijn opgepakt.

De twee jongens zouden donderdag zonder aanleiding door de politie zijn gefouilleerd op het Zeevaarderspad in Amersfoort. Het Amersfoortse raadslid Youssef el Messaoudi (PvdA) zag het gebeuren. Toen hij de agenten vroeg wat de twee gedaan hadden, antwoordden ze dat de jongens op de weg hadden gelopen.
Gewoon een klein voorbeeld uit de zeer vele.
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 10:11
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:10 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Zeg ik dat dan?

Wat ik zeg is dat het een feit is dat politie/justitie enorm bang is voor de racismekaart. Er is al zo vaak ophef geweest bij staande houdingen van minderheden. En dat maakt een hard zero tolerance beleid jegens groepen Roma erg moeilijk.

http://www.rtvutrecht.nl/(...)n-discriminatie.html

[..]

Gewoon een klein voorbeeld uit de zeer vele.
Oh, daar ben ik het volkomen mee eens hoor.
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 10:14
quote:
Tijdens een rechtszaak tegen zes leden van een Roma-familie uit Ede in mei 2003 zei de officier van justitie in zijn requisitoir onder meer dat 'criminaliteit normaal is in de Roma-gemeenschap'. Ook stelde hij dat 'het de uitzonderingen zijn die geen misdrijven plegen
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 10:24
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:11 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Oh, daar ben ik het volkomen mee eens hoor.
Gevolg hiervan is dus dat politie/justitie de zijden handschoentjes aantrekt wanneer Roma (of andere groepen minderheden) verdacht worden van misdrijven. Gevolg daarvan is dat ze er heel vaak mee weg komen. Gevolg daarvan is dat de frustratie bij de slachtoffers groeit tot die op bijvoorbeeld zo'n manier tot uiting komt. En dan pakken 'we' de slachtoffers dus keihard aan en de daders (Roma in dit geval) komen er weer mee weg.

In Nederland hebben we ook een aantal van zulke gevallen gehad:
http://www.hartvannederla(...)len-voor-de-rechter/
quote:
OM eist 8 jaar tegen man uit Haelen
Gijsbert uit het Limburgse Haelen moet voor acht jaar de cel in, vindt het Openbaar Ministerie. De officier van justitie heeft die straf dinsdag geëist voor de rechtbank in Roermond.
Gijsbert staat terecht omdat hij afgelopen juni volledig door het lint ging toen de gemeente het hek om zijn huis weg wilde halen. Hij gooide molotovcocktails en liep rond met een handboog. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag en zware mishandeling van politiefunctionarissen.
Het hek rond het huis van Gijsbert en zijn gezin stond er om hen te beschermen tegen bewoners van een woonwagenkamp die hen al jaren terroriseren en bedreigen. Volgens de gemeente voldeed de omheining echter niet aan de toegestane afmetingen en daarom werd het hek verwijderd. Dit was voor Gijsbert de laatste druppel en de situatie escaleerde. Hiervan zijn beelden gemaakt, onder andere door Hart van Nederland. De beelden zijn dinsdag in de rechtbank vertoond.
http://vorige.nrc.nl/binnenland/article1884853.ece
quote:
Germaine C., de vrouw die in 2005 een tasjesdief doodreed, is veroordeeld tot 180 uur werkstraf. De 46-jarige vrouw is veroordeeld wegens gevaarlijk rijden met de dood tot gevolg. Ze is vrijgesproken van doodslag.
Ook krijgt ze een voorwaardelijke ontzegging van haar rijbevoegheid van zes maanden met een proeftijd van twee jaar.
Justitie had tweeënhalf jaar geëist tegen de vrouw wegens doodslag.
quote:
Gemaine C. reed op de bewuste avond van 17 januari 2005 een 19-jarige jongen dood, nadat hij kort daarvoor met een handlanger C.'s handtas uit haar auto had gegrist.
Politie en justitie laten je in de steek als je het slachtoffer bent en als je dan maar zelf ingrijpt dan ben je voor politie/justitie zeker het haasje.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 10:25
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:14 schreef Halcon het volgende:

[..]

Bron?
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 10:25
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:25 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Bron?
http://www.elsevier.nl/Ne(...)oma-ELSEVIER068533W/
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 10:32
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:24 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Gevolg hiervan is dus dat politie/justitie de zijden handschoentjes aantrekt wanneer Roma (of andere groepen minderheden) verdacht worden van misdrijven. Gevolg daarvan is dat ze er heel vaak mee weg komen. Gevolg daarvan is dat de frustratie bij de slachtoffers groeit tot die op bijvoorbeeld zo'n manier tot uiting komt. En dan pakken 'we' de slachtoffers dus keihard aan en de daders (Roma in dit geval) komen er weer mee weg.

In Nederland hebben we ook een aantal van zulke gevallen gehad:
http://www.hartvannederla(...)len-voor-de-rechter/

[..]

http://vorige.nrc.nl/binnenland/article1884853.ece

[..]

[..]

Politie en justitie laten je in de steek als je het slachtoffer bent en als je dan maar zelf ingrijpt dan ben je voor politie/justitie zeker het haasje.
Allemaal waar, maar dat maakt het nog niet "goed".
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 10:37
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:32 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Allemaal waar, maar dat maakt het nog niet "goed".
Klopt. Ik zeg ook dat het geweld buiten proportie was. Echter geef jij de indruk je vooral druk te maken over de mishandeling van die Roma jongen en het in jouw ogen afwezig zijn van voldoende 'bewijs' dat hij een crimineel (dief) was.
Dat maakt je verhaal erg eenzijdig en zo'n benadering lost het probleem niet op. Sterker nog; zo'n benadering vergroot het probleem alleen maar.
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 10:40
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:37 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Klopt. Ik zeg ook dat het geweld buiten proportie was. Echter geef jij de indruk je vooral druk te maken over de mishandeling van die Roma jongen en het in jouw ogen afwezig zijn van voldoende 'bewijs' dat hij een crimineel (dief) was.
Dat maakt je verhaal erg eenzijdig en zo'n benadering lost het probleem niet op. Sterker nog; zo'n benadering vergroot het probleem alleen maar.
Ik ben dan ook niet degene die van plan is deze problemen op te lossen...

Geef slechts mijn mening op een discussie forum.
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 11:02
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:48 schreef theunderdog het volgende:

[..]

In sommige landen is het ook "normaal" om homo,s op te hangen..

Je punt?
Wat een domme vergelijking zeg. In sommige landen is het 'normaal' om mensen vrij te spreken omdat ze rijk zijn *amerika*.
theunderdogmaandag 23 juni 2014 @ 11:04
quote:
99s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:02 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Wat een domme vergelijking zeg. In sommige landen is het 'normaal' om mensen vrij te spreken omdat ze rijk zijn *amerika*.
Klopt, en dat is dus geen reden om het ook daadwerkelijk normaal te gaan vinden.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 11:18
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 10:40 schreef theunderdog het volgende:

[..]

Ik ben dan ook niet degene die van plan is deze problemen op te lossen...

Geef slechts mijn mening op een discussie forum.
Je handen wassen in onschuld, de andere kant op kijken, horen, zien en zwijgen.

Je maakt je er (te) gemakkelijk vanaf. Jouw post/mening op een forum beïnvloed de publieke opinie, hoe klein die invloed ook is. En de publieke opinie heeft uiteindelijk ook zijn invloed op politie/justitie.

Waarom denk je dat politie/justitie zo bang is voor die racismekaart? Juist; omdat er een aantal linkse rakkers met geitenwollen sokken, grachtengordel socialisten en leden van minderheidsgroeperingen met invloed (bv tweede Kamerleden) zijn met een hele grote mond. Het enige dat de grote meerderheid daar tegen kan doen is hen niet naar de mond praten (op fora bijvoorbeeld) maar tegengas te geven door naar de realiteit te blijven wijzen.
Wie zwijgt stemt toe. En door te zwijgen laten we ons gewoon lekker naaien door criminele segmenten uit de minderheidsgroeperingen.

Jij praat hen naar de mond door dit geval heel eenzijdig te belichten op een forum.
BaajGuardianmaandag 23 juni 2014 @ 11:28
"Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief."

Zegt weer genoeg, dus er is hier met recht gehandeld. Dat krijg je als de politie ze een half uurtje laat koffie drinken in een cel per overval.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 11:28
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:28 schreef BaajGuardian het volgende:
"Volgens de burgemeester van Pierrefitt staat hij bekend als notoire dief."

Zegt weer genoeg, dus er is hier met recht gehandeld. Dat krijg je als de politie ze een half uurtje laat koffie drinken in een cel per overval.
Een dief in elkaar rossen beschouw jij als 'met recht' handelen?

Spoor jij wel?
BaajGuardianmaandag 23 juni 2014 @ 11:37
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:28 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Een dief in elkaar rossen beschouw jij als 'met recht' handelen?

Spoor jij wel?
Ja, jij duidelijk niet. Het is niet 'gewoon een dief' dat nare figuur heeft als notoire duidelijk heel wat op zn geweten. En als een aanpak uitblijft dan moet je toch iets doen om het te laten stoppen.
Basp1maandag 23 juni 2014 @ 12:50
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:37 schreef BaajGuardian het volgende:

[..]

Ja, jij duidelijk niet. Het is niet 'gewoon een dief' dat nare figuur heeft als notoire duidelijk heel wat op zn geweten. En als een aanpak uitblijft dan moet je toch iets doen om het te laten stoppen.
Dan zou de overheid wat moeten doen om dit te laten stoppen. Maar die is helaas vaak nogal zwak, maar om dan maar als een stel boeren uit de middeleeuwen weer het recht in eigen hand te nemen getuigt van net zo´n neanderthaler gedrag als de roma erop nahouden.
HeatWavemaandag 23 juni 2014 @ 12:51
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:50 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan zou de overheid wat moeten doen om dit te laten stoppen. Maar die is helaas vaak nogal zwak, maar om dan maar als een stel boeren uit de middeleeuwen weer het recht in eigen hand te nemen getuigt van net zo´n neanderthaler gedrag als de roma erop nahouden.
Zoals zovaak met dit soort discussies, opzich 100% eens.

Alleen slaan de stoppen bij mensen gewoon wel eens door als ze vlak bij zo'n rondreizend roversdorp wonen he? Netjes? Nee. Begrijpelijk, best wel.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 12:52
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:51 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Zoals zovaak met dit soort discussies, opzich 100% eens.

Alleen slaan de stoppen bij mensen gewoon wel eens door als ze vlak bij zo'n rondreizend roversdorp wonen he? Netjes? Nee. Begrijpelijk, best wel.
Nee, niks begrijpelijk. Je speelt geen eigen rechter en gaat al helemaal niet een vermeende dief total loss rammen.
HeatWavemaandag 23 juni 2014 @ 12:55
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:52 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Nee, niks begrijpelijk. Je speelt geen eigen rechter en gaat al helemaal niet een vermeende dief total loss rammen.
Zoals altijd met jou, tot je er zelf opeens naast woont, beroofd etc wordt en de politie doet niets.

De ideale wereld die jij altijd schept zou ik ook mooi vinden, maar helaas, die bestaat niet. Sommige mensen zijn nou eenmaal beesten en moeten als zodanig behandeld worden als de normale handhaving niet werkt.

Tuurlijk moet eerst gewoon de normale manier bewandeld worden, dat ben ik wel met je eens.
Basp1maandag 23 juni 2014 @ 12:57
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:55 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Zoals altijd met jou, tot je er zelf opeens naast woont, beroofd etc wordt en de politie doet niets.

De ideale wereld die jij altijd schept zou ik ook mooi vinden, maar helaas, die bestaat niet. Sommige mensen zijn nou eenmaal beesten en moeten als zodanig behandeld worden als de normale handhaving niet werkt.

Tuurlijk moet eerst gewoon de normale manier bewandeld worden, dat ben ik wel met je eens.
Het probleem is dan eerder dat de `normale` manier soms niet deugd, hoe kan iemand maar steeds blijven stelen als de raven als hij toch regelmatig opgepakt wordt. Daar heeft koos vast wel een antwoord op.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 12:58
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:55 schreef HeatWave het volgende:

[..]

Zoals altijd met jou, tot je er zelf opeens naast woont, beroofd etc wordt en de politie doet niets.

De ideale wereld die jij altijd schept zou ik ook mooi vinden, maar helaas, die bestaat niet. Sommige mensen zijn nou eenmaal beesten en moeten als zodanig behandeld worden als de normale handhaving niet werkt.

Tuurlijk moet eerst gewoon de normale manier bewandeld worden, dat ben ik wel met je eens.
Ik kan nergens uit opmaken dat normale handhaving niet heeft gewerkt.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 12:59
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:57 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Het probleem is dan eerder dat de `normale` manier soms niet deugd, hoe kan iemand maar steeds blijven stelen als de raven als hij toch regelmatig opgepakt wordt. Daar heeft koos vast wel een antwoord op.
Dan nog ga je zo iemand niet in elkaar rammen.
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 13:02
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:59 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Dan nog ga je zo iemand niet in elkaar rammen.
Blijkbaar wel.
Hathormaandag 23 juni 2014 @ 13:03
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:52 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Nee, niks begrijpelijk. Je speelt geen eigen rechter en gaat al helemaal niet een vermeende dief total loss rammen.
Ik denk dan ook niet dat dit "normale mensen" waren, de aard van de aframmeling doet bijna mafia achtig aan, als een soort ultieme waarschuwing. Ik denk dat ie zelfs nog van geluk mag spreken dat ie het uberhaupt kan navertellen.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 14:01
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:50 schreef Basp1 het volgende:
Dan zou de overheid wat moeten doen om dit te laten stoppen.
En die doet dat niet. En dan? Buigen en je laten naaien/beroven?
Klinkt een beetje zoals die minister die aanraadde om inbrekers vooral geen strobreed in de weg te leggen maar het huis te verlaten zodat ze ongestoord hun gang kunnen gaan. :N

Dus vertel eens (KoosVogels mag ook antwoorden); Wat moet je dan doen als je stelselmatig slachtoffer bent maar justitie/politie doet niets?
BaajGuardianmaandag 23 juni 2014 @ 14:04
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:50 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Dan zou de overheid wat moeten doen om dit te laten stoppen. Maar die is helaas vaak nogal zwak, maar om dan maar als een stel boeren uit de middeleeuwen weer het recht in eigen hand te nemen getuigt van net zo´n neanderthaler gedrag als de roma erop nahouden.
Zitten er soms goden in de overheid dan en zijn wij rechtenloze diertjes? Ga toch weg man.. :{w
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 14:12
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:58 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Ik kan nergens uit opmaken dat normale handhaving niet heeft gewerkt.
Nee? Echt niet?

http://www.geenstijl.nl/m(...)n_nog_zigeuners.html
quote:
Roma kennen een disproportioneel hoge criminaliteit, extreem hoog schoolverzuim en ze geven overlast. De bij de Roma door de eeuwen heen gegroeide tradities en wetten, staan vaak haaks op de Nederlandse regels, normen en waarden. Er worden tal van problemen gesignaleerd bij een deel van de Romabevolking, zoals armoede, illegaliteit, lage arbeidsparticipatie, uitkeringsafhankelijkheid en discriminatie. Daarnaast kennen we sociale uitbuiting van Roma-kinderen die op straat muziek maken of anderszins wat muntjes trachten te krijgen. De drie belangrijkste problemen met Roma zijn disproportioneel hoge criminaliteit, extreem hoog schoolverzuim, en overlast. Roma zijn oververtegenwoordigd in de criminaliteitscijfers. Zo laten cijfers van de gemeente Nieuwegein zien dat een groot aantal Roma valt onder de categorie veelplegers. Onder die groep zijn relatief veel Roma jongeren. Van de Roma jongeren onder de 18 jaar heeft naar schatting een kwart een strafblad. Bij de overige bevolking uit die leeftijdscategorie is dat 2%.
quote:
Boven de 18 jaar heeft naar schatting ruim driekwart van de Roma [in Nieuwegein] een strafblad vergeleken met 15% van de overige Nieuwegeinse bevolkingsgroep uit die categorie. Daarnaast stuit de politie vaak op 12-minners die ingezet worden voor criminele activiteiten.
Leg mij dan even uit hoe de 'normale' handhaving heeft gewerkt als onder de Roma al generaties lang (tot eeuwen terug) de criminaliteit hoogtij viert.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 14:13
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:12 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Nee? Echt niet?

http://www.geenstijl.nl/m(...)n_nog_zigeuners.html

[..]

[..]

Leg mij dan even uit hoe de 'normale' handhaving heeft gewerkt als onder de Roma al generaties lang (tot eeuwen terug) de criminaliteit hoogtij viert.
Zoek jij nou maar een baan, zeiksnor.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 14:15
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:13 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Zoek jij nou maar een baan, zeiksnor.
Ach zieltje toch.. als je het op inhoud niet kunt winnen ga je maar over op Ad Hominems?
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 14:16
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:15 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Ach zieltje toch.. als je het op inhoud niet kunt winnen ga je maar over op Ad Hominems?
Er valt niks te discussiëren. Ook al faalt de politie keer op keer, dan is dat voor mij nog geen reden om zo'n gozer total loss te rammen.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 14:17
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:16 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Er valt niks te discussiëren. Ook al faalt de politie keer op keer, dan is dat voor mij nog geen reden om zo'n gozer total loss te rammen.
Je bent zo'n struisvogel hé? We kennen je riedeltjes onderhand wel.
KoosVogelsmaandag 23 juni 2014 @ 14:18
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:17 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Je bent zo'n struisvogel hé? We kennen je riedeltjes onderhand wel.
Omdat je geweld afkeurt ben je een struisvogel? Het is goed met je, uitkeringstrekker.
Ouder1maandag 23 juni 2014 @ 14:19
quote:
14s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:18 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Omdat je geweld afkeurt ben je een struisvogel? Het is goed met je, uitkeringstrekker.
Soo hee, wat laat jij je kennen.
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 14:26
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:16 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Er valt niks te discussiëren.
Dat klopt. Als het gaat om zo'n zigeuner is er geen discussie mogelijk en kun je 'm beter een paar corrigerende tikken geven.
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 14:33
quote:
14s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:26 schreef Halcon het volgende:

[..]

Dat klopt. Als het gaat om zo'n zigeuner is er geen discussie mogelijk en kun je 'm beter een paar corrigerende tikken geven.
Aan de andere kant hebben wij hier de enige kermis in de omgeving waar geen Marokkaantjes rondhangen bij de botsauto's _O_ Zigeuners blijken toch een net wat grotere familie te hebben en hun messen wél te gebruiken :X
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 14:35
quote:
99s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:33 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Aan de andere kant hebben wij hier de enige kermis in de omgeving waar geen Marokkaantjes rondhangen bij de botsauto's _O_ Zigeuners blijken toch een net wat grotere familie te hebben en hun messen wél te gebruiken :X
Mja, kermismensen zijn meestal niet de zigeuners die zichzelf Roma noemen.
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 14:38
quote:
14s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:35 schreef Halcon het volgende:

[..]

Mja, kermismensen zijn meestal niet de zigeuners die zichzelf Roma noemen.
Ik bedoel ook niet de kermisexploitanten, maar de Roma die hier wonen ;)
Halconmaandag 23 juni 2014 @ 14:40
quote:
99s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:38 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Ik bedoel ook niet de kermisexploitanten, maar de Roma die hier wonen ;)
Oh ok, waar is dat dan? Zelf grijpen ze inderdaad ook wel in als iets ze niet zint. Dus waarom je dan omgekeerd thee zou moeten gaan drinken?
bijdehandmaandag 23 juni 2014 @ 14:43
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:40 schreef Halcon het volgende:

[..]

Oh ok, waar is dat dan? Zelf grijpen ze inderdaad ook wel in als iets ze niet zint. Dus waarom je dan omgekeerd thee zou moeten gaan drinken?
Ach de kermis is er nog ietsje gevaarlijker op geworden :')
Mankemaandag 23 juni 2014 @ 15:11
Zigeuners geven hun kinderen wel aparte namen, zoals: bruzli, batman, superman, sandokan, ferrari, mercedes, pikachu, schwarzenegger, davinci, noem maar op :D
729Sinistrawoensdag 2 juli 2014 @ 14:35
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 12:52 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

Nee, niks begrijpelijk. Je speelt geen eigen rechter en gaat al helemaal niet een vermeende dief total loss rammen.
In deze links-liberale chaos-samenleving vind ik het de plicht van elke conservatief om de regering te bestrijden en burgerlijke ongehoorzaamheid te stimuleren. Als het aan mij lag kreeg elk Nederlandse gezin die in risicowijken woont de beschikking over vuurwapens.
Ser_Ciappellettowoensdag 2 juli 2014 @ 14:44
quote:
0s.gif Op woensdag 2 juli 2014 14:35 schreef 729Sinistra het volgende:

[..]

In deze links-liberale chaos-samenleving vind ik het de plicht van elke conservatief om de regering te bestrijden en burgerlijke ongehoorzaamheid te stimuleren. Als het aan mij lag kreeg elk Nederlandse gezin die in risicowijken woont de beschikking over vuurwapens.
Ben ik even blij dat jij het niet voor het zeggen hebt.
StarmanFRwoensdag 2 juli 2014 @ 15:11
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 13:03 schreef Hathor het volgende:

[..]

Ik denk dan ook niet dat dit "normale mensen" waren, de aard van de aframmeling doet bijna mafia achtig aan, als een soort ultieme waarschuwing. Ik denk dat ie zelfs nog van geluk mag spreken dat ie het uberhaupt kan navertellen.
De man heeft ingebroken (waarschijnlijk meerdere keren) in een van de armste steden van Frankrijk. Die Roma is een complete idioot om daar in te breken. Want in van die cités zoals men die in Frankrijk noemt heb je veel drugshandel en wapenhandel. Om uitgerekend daar nou in te breken, tja.. :') Het is niet het rustige Franse boerendorp.