En omdat Perez gang miste in sector 1quote:Op zondag 8 juni 2014 22:21 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Neuh, het kwam eerder door Perez die banden moest sparen en gewoon niet harder kon. Ricciardo was meer dan een seconde per rondje sneller toen hij er eenmaal voorbij was.
Brandstof.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:22 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Niet per sé, hij en Hamilton reden 1:22 toen het begon, tegen het einde kon hij makkelijk onder de 1:20 blijven.
Die stop kostte de voorsprong van 30s op de rest. Vooral het opschakelen onder vol vermogen kost achterbanden.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:24 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
dan waren ze volgens helemaal een sitting duck geweest. Juist door de nieuwe banden hebben ze het volgens mij nog zolang vol kunnen houden.
twitter:andrewbensonf1 twitterde op zondag 08-06-2014 om 22:24:47Perez's impact was 27G, @allanmcnish reports #BBCF1 reageer retweet
Het verschil was op dat moment al een stuk kleiner. We zullen nooit weten of het wat opgeleverd had of niet, maar zelf denk ik van niet.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:25 schreef Fer het volgende:
[..]
Die stop kostte de voorsprong van 30s op de rest. Vooral het opschakelen onder vol vermogen kost achterbanden.
En nieuwe banden lijkt mequote:
Was volgens mij voor die pitstop. Ik wil nu wel even die tijdenlijst zienquote:
Caterham: "Double DNF brings to an end a hard week in Canada. For Marcus it was a problem with a pipe connected to the turbo, for Kamui it was a rear suspension problem."quote:Op zondag 8 juni 2014 22:30 schreef Sjarkiee het volgende:
Wat zijn de oorzaken dat de Caterhams uitvielen?
Dank jequote:Op zondag 8 juni 2014 22:32 schreef DenS het volgende:
[..]
Caterham: "Double DNF brings to an end a hard week in Canada. For Marcus it was a problem with a pipe connected to the turbo, for Kamui it was a rear suspension problem."
wat heeft die een mazzel gehad zegquote:Op zondag 8 juni 2014 22:35 schreef Gramulanion het volgende:
Vettel onboard:
https://vine.co/v/MD07j6lMTeW
Zoveel geluk dat hij overstuur hadquote:Op zondag 8 juni 2014 22:35 schreef Gramulanion het volgende:
Vettel onboard:
https://vine.co/v/MD07j6lMTeW
Bij onderstuur gaan je handen een stuur niet mee hoor. Vettel was gewoon goed in zijn spiegels aan het loeren.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:36 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Zoveel geluk dat hij onderstuur had
Wiequote:Op zondag 8 juni 2014 22:36 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Zoveel geluk dat hij onderstuur had
Dan nog klopt er niets vanquote:Op zondag 8 juni 2014 22:40 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Vettel.
Onderstuur moest overstuur zijn
Gewoon een stuuractie, bij overstuur ga je niet plots naar de andere kant.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:40 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Vettel.
Onderstuur moest overstuur zijn
En waarom niet?quote:Op zondag 8 juni 2014 22:41 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Die kan Massa nooit gezien hebben.
Ik zat de hele tijd te roepen: 'Pak Vettel nou!' toen Massa naderdequote:Op zondag 8 juni 2014 22:41 schreef opreis het volgende:
sommige mensen moeten hun anti vettel bril ff afzetten
Bij overstuur verlies je je achterkant waardoor je moet corrigeren en naar recht/links sturenquote:Op zondag 8 juni 2014 22:41 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Gewoon een stuuractie, bij overstuur ga je niet plots naar de andere kant.
Bij overstuur staat je neus te ver naar links (in dit geval), en corrigeer je zodat je neus de goede kant op staat. Dit was gewoon een reflex van Vettel.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:43 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Bij overstuur verlies je je achterkant waardoor je moet corrigeren en naar recht/links sturen
Als je Vettel/RB weghaalt is het gat tussen de mercedessen en de rest nog groter (Ricciardo buiten beschouwing gelaten omdat hij geen haters heeft).quote:Op zondag 8 juni 2014 22:42 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik zat de hele tijd te roepen: 'Pak Vettel nou!' toen Massa naderde
Dan had Massa zomaar kunnen winnenquote:Op zondag 8 juni 2014 22:45 schreef opreis het volgende:
[..]
Als je Vettel/RB weghaalt is het gat tussen de mercedessen en de rest nog groter (Ricciardo buiten beschouwing gelaten omdat hij geen haters heeft).
Is dat soms wat mensen willen vraag ik me dan af.
Vind je? Ik denk dat niemand beter verwacht had, die motor van hun heeft een chronisch tekort aan pk'tjes. En dan missen ze nog wat bochtensnelheid ten opzichte van Red Bull. Dit is behalve Monza hun slechtste circuit denk ik.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:44 schreef Tarado het volgende:
Grootste tegenvaller was wel Ferrari eigenlijk
Crashtor does it againquote:Maldonado was er inmiddels tussenuit gevallen met schade aan zijn Lotus.
Ze waren lanzgamer dan McLaren. McLaren!quote:Op zondag 8 juni 2014 22:46 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Vind je? Ik denk dat niemand beter verwacht had, die motor van hun heeft een chronisch tekort aan pk'tjes. En dan missen ze nog wat bochtensnelheid ten opzichte van Red Bull. Dit is behalve Monza hun slechtste circuit denk ik.
Vond het al zo verrassend dat Alonso op 1 stond in FP1.
ik ben het totaal niet eens met jouw postquote:Op zondag 8 juni 2014 22:50 schreef twiFight het volgende:
Hmm apart gevoel bij de race voor mij. Ik had het tijdens de safety car al he-le-maal gehad met de race. Fucking 10% van een race achter een safety car rijden. Ik ben dat gezanik helemaal zat en ben ook bijna wat anders gaan doen.
Wat mij tijdens de race daarna nog opviel is dat de regie deze race ontzettend zwak was. Keer op keer werden de interessante momenten op de baan niet getoond. Het was beduidend slechter dan andere races.
Gelukkig werd de race daarna een stuk interessanter. Ik vond het nog slecht van Ricciardo dat hij zo lang achter Perez bleef, maar ben blij dat hij uiteindelijk de race won.
De oorzaak van de grote crash ligt mijns inziens zeker bij Perez, maar of er schuld is weet ik niet. Het kan inderdaad aan de remmen gelegen hebben. Daar zullen wij nooit 100% uitsluitsel over krijgen.
Ik vraag me overigens af waarom Mercedes zulke ontzettend beroerde pitstops had? Voor hun doen in ieder geval.
Positief punt zijn de podium/grid babes, er stond een mooi rijtje dames
Dat dan weer niet. Button kon Alonso alleen inhalen omdat Alonso vast zat achter Hulkenberg. Wederom de Mercedes-motor.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:50 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Ze waren lanzgamer dan McLaren. McLaren!
Tijdens de race wel.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:53 schreef Nattekat het volgende:
Heeft iemand al de opmerking gemaakt dat Chilton voor de eerste keer ooit is uitgevallen?
Volgens mij is dat iets waar we allemaal blij over kunnen zijnquote:Op zondag 8 juni 2014 22:53 schreef Nattekat het volgende:
Heeft iemand al de opmerking gemaakt dat Chilton voor de eerste keer ooit is uitgevallen?
Daar juichte ik meteen omquote:Op zondag 8 juni 2014 22:53 schreef Nattekat het volgende:
Heeft iemand al de opmerking gemaakt dat Chilton voor de eerste keer ooit is uitgevallen?
Ook doen Alonso free air had was Button sneller.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:55 schreef Fir3fly het volgende:
niet. Button kon Alonso alleen inhalen omdat Alonso vast zat achter Hulkenberg. Wederom de Mercedes-motor.
Verbaas ik me nu ook wel overquote:
Dat bepaalt uiteindelijk alleen Marussia zelf en die vinden blijkbaar van wel.quote:Op zondag 8 juni 2014 23:00 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Hij verdient het niet om in de Marrusia te rijden
Wanneer is Sutil uitgevallen dan? Of is Raikkonen weer gespind?quote:Op zondag 8 juni 2014 23:02 schreef Nattekat het volgende:
Leuk feitje; iedereen die is gefinishd (binnen een ronde) heeft een punt gescoord
Raikkonen laatste
quote:Op zondag 8 juni 2014 23:02 schreef twiFight het volgende:
[..]
Dat bepaalt uiteindelijk alleen Marussia zelf en die vinden blijkbaar van wel.
Iedereen binnen een rondequote:Op zondag 8 juni 2014 23:04 schreef Nymphetic13 het volgende:
[..]
Wanneer is Sutil uitgevallen dan? Of is Raikkonen weer gespind?
Die gast liep maar te pochen over hoe graag hij dat record wilde en britse commentatoren over hoe knap dat wel niet was. Hij rijdt consequent achteraan en is meer bezig geen krasje op zn wagen te krijgen zodat ie dat record kan pakken ipv dat ie gewoon zo hoog mogelijk probeert te finishen.quote:Op zondag 8 juni 2014 23:01 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Verbaas ik me nu ook wel over
Wie heeft dat record nu? Kan wat verklaren...
38, Chilton had 25quote:Op zondag 8 juni 2014 23:10 schreef opreis het volgende:
[..]
Die gast liep maar te pochen over hoe graag hij dat record wilde en britse commentatoren over hoe knap dat wel niet was. Hij rijdt consequent achteraan en is meer bezig geen krasje op zn wagen te krijgen zodat ie dat record kan pakken ipv dat ie gewoon zo hoog mogelijk probeert te finishen.
En uit mn hoofd staat het record van meest gefinishte races op naam van Nick Heidfeld met ergens in de 40 en zat Chilton pas in de 20
Klopt. Onder andere tot twee keer toe bij de hairpin het publiek vol in beeld, terwijl er actie op de baan was.quote:Op zondag 8 juni 2014 22:50 schreef twiFight het volgende:
Wat mij tijdens de race daarna nog opviel is dat de regie deze race ontzettend zwak was. Keer op keer werden de interessante momenten op de baan niet getoond. Het was beduidend slechter dan andere races.
Waarom ligt de schuld volgens jou bij Perez? Door de slecht werkende remmen moest Perez wel vroeg aanremmen. Daar had Massa absoluut geen rekening mee gehouden. Ik zie Perez ook geen stuurbeweging naar links maken. Hij houdt het stuur juist recht, waardoor hij niet exact met de flauwe rechtse bocht meedraait en daardoor ietwat afwijkt naar links. Massa probeert er met minimale stuurbeweging en op korte afstand langs te willen, terwijl er nog een zee van ruimte links van hem was om veilig in te halen. Daarom ben ik geneigd om het op onoplettendheid van Massa te gooien.quote:De oorzaak van de grote crash ligt mijns inziens zeker bij Perez, maar of er schuld is weet ik niet. Het kan inderdaad aan de remmen gelegen hebben. Daar zullen wij nooit 100% uitsluitsel over krijgen.
De Caterham van dit jaar is al helemaal een natte krant. Marussia begint Caterham nu echt achter zich te laten en een beetje dichter bij het middenveld te komenquote:Op zondag 8 juni 2014 23:05 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Iedereen binnen een ronde
Sauber is bijna net zo traag als Caterham vorig jaar
Is daar een gifje van? Op de onboard gif zie ik hem niet naar links sturen, maar rechtdoor. Enkele tellen voor de impact maakt Massa een flauwe stuurbeweging naar rechts, wat je niet zou verwachten.quote:Op zondag 8 juni 2014 23:12 schreef Nattekat het volgende:
Ok, ik zag de shot van bovenaf weer. Overduidelijk een fout van Perez dit.
https://vine.co/v/MD0BgJYVeamtwitter:AlonsistaF1 twitterde op zondag 08-06-2014 om 22:39:34@inacioF1 achei culpa do perez por esse angulo https://t.co/h5CxkrdPEK reageer retweet
Als ik toegang had tot Sky Sports F1 op mijn decoder had ik er wel eentje kunnen maken, op de computer is zoiets timen bijna onmogelijkquote:Op zondag 8 juni 2014 23:15 schreef zoem het volgende:
[..]
Is daar een gifje van? Op de onboard gif zie ik hem niet naar links sturen, maar rechtdoor.
https://vine.co/v/MD0BgJYVeamquote:Op zondag 8 juni 2014 23:16 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Als ik toegang had tot Sky Sports F1 op mijn decoder had ik er wel eentje kunnen maken, op de computer is zoiets timen bijna onmogelijk
Daarop zie je goed de rechtse stuurbeweging van Massa net voor de botsing.quote:Op zondag 8 juni 2014 23:15 schreef Tarado het volgende:
https://vine.co/v/MD0BgJYVeamtwitter:AlonsistaF1 twitterde op zondag 08-06-2014 om 22:39:34@inacioF1 achei culpa do perez por esse angulo https://t.co/h5CxkrdPEK reageer retweet
Ik zie Perez naar links gaanquote:Op zondag 8 juni 2014 23:19 schreef zoem het volgende:
[..]
Daarop zie je goed de rechtse stuurbeweging van Massa net voor de botsing.
Dan moet je de onboard eens bekijken uit het begin van dit topic. Ik zie Massa flauw naar rechts sturen en Perez's stuur blijft recht. Omdat de baanlijn naar rechts loopt betekent het niet dat iemand naar links stuurtquote:
Lees even. Ik zeg dat ik nergens schuld leg. Vervolgens vraag je waarom ik de schuld bij Perez leg :Squote:Op zondag 8 juni 2014 23:13 schreef zoem het volgende:
[..]
Waarom ligt de schuld volgens jou bij Perez? Door de slecht werkende remmen moest Perez wel vroeg aanremmen. Daar had Massa absoluut geen rekening mee gehouden. Ik zie Perez ook geen stuurbeweging naar links maken. Hij houdt het stuur juist recht, waardoor hij niet exact met de flauwe rechtse bocht meedraait en daardoor ietwat afwijkt naar links. Massa probeert er met minimale stuurbeweging en op korte afstand langs te willen, terwijl er nog een zee van ruimte links van hem was om veilig in te halen. Daarom ben ik geneigd om het op onoplettendheid van Massa te gooien.
Ik zie allebei.quote:
Perez blijft zeker niet rechtquote:Op zondag 8 juni 2014 23:22 schreef zoem het volgende:
[..]
Dan moet je de onboard eens bekijken uit het begin van dit topic. Ik zie Massa flauw naar rechts sturen en Perez's stuur blijft recht. Omdat de baanlijn naar rechts loopt betekent het niet dat iemand naar links stuurtOptisch bedrog.
Alright, schuld != oorzaakquote:Op zondag 8 juni 2014 23:23 schreef twiFight het volgende:
Lees even. Ik zeg dat ik nergens schuld leg. Vervolgens vraag je waarom ik de schuld bij Perez leg :S
Mja, wat is de definitie van recht. Stuur recht, of parallel met de baan?quote:Op zondag 8 juni 2014 23:24 schreef Tarado het volgende:
[..]
Perez blijft zeker niet recht, hij wijkt af van de lijn maar Massa kwam wel wat hard aanzetten, de vraag is of hij die bocht nog wel gehaald zou hebben
Precies dat bedoel ikquote:Op zondag 8 juni 2014 23:25 schreef twiFight het volgende:
Wat ik eigenlijk zie is dat Perez, ongeacht de baan, kaarsrecht door blijft rijden terwijl Massa meestuurt met die flauwe bocht. Ik denk dat hij had verwacht dat Perez dat ook zou doen.
Hoe dan ook Perez remt VEEL en VEEL te vroeg. Normaal remt men bij 80-100m voor de bocht dit was tussen de 200 en 300 meter voor de bocht. Dus Massa had de bocht echt wel gehaald Daarbij volgt Perez de racelijn niet en komt dus naar Massa toe. Al lijkt mij bij Massa ook een lichte onbalans te zitten bij dat knikje naar rechtsquote:Op zondag 8 juni 2014 23:24 schreef Tarado het volgende:
[..]
Perez blijft zeker niet recht, hij wijkt af van de lijn maar Massa kwam wel wat hard aanzetten, de vraag is of hij die bocht nog wel gehaald zou hebben
de ideale lijn, daar wijkt hij vanafquote:Op zondag 8 juni 2014 23:26 schreef zoem het volgende:
[..]
Mja, wat is de definitie van recht. Stuur recht, of parallel met de baan?
[..]
Precies dat bedoel ik![]()
Het vroeg remmen is te verklaren door de slechte conditie van de remmen van zijn wagen. Canada staat erom bekend remmen te slopen.quote:Op zondag 8 juni 2014 23:27 schreef Nymphetic13 het volgende:
[..]
Hoe dan ook Perez remt VEEL en VEEL te vroeg. Normaal remt men bij 80-100m voor de bocht dit was tussen de 200 en 300 meter voor de bocht. Daarbij volgt Perez de racelijn niet en komt dus naar Massa toe. Al lijkt mij bij Massa ook een lichte onbalans te zitten bij dat knikje naar rechts
Ik weet niet, misschien moeten we daar eens een discussie over beginnenquote:Op zondag 8 juni 2014 23:29 schreef heywoodu het volgende:
Wat is hier eigenlijk de mening over Perez/Massa? Leek wel of Perez veel te vroeg remde ofzo ineens, waardoor Massa niks meer kon.
Sorryquote:
twitter:adamcooperF1 twitterde op zondag 08-06-2014 om 23:16:43'@maxchilton has been given a 3-place grid penalty for Austria after his clash with @Jules_Bianchi reageer retweet
Valt weinig te belichten. Het léék alsof Hamilton contact maakte, maar dat was niet zo. De rook die je ziet is van het falen van de remmen, er was geen contact. Hamilton schoot door omdat de rem faalde en viel kort daarna ook uit v.z.i.w.quote:Op maandag 9 juni 2014 00:03 schreef opreis het volgende:
http://www.sport1.nl/nieu(...)-mercedes-knakt.html
dit moment is wat mij betreft ook een beetje onderbelicht gebleven, zie rond 0:40 als hamilton langs Rosberg gaat
Het meest bizarre aan die straf is de handtekening van Lars Osterlind. Ik word er duizelig vanquote:Op maandag 9 juni 2014 01:03 schreef Mexicanobakker het volgende:
Rare straf, maar ok, niet helemaal onbegrijpelijk.
Mag je ook afwijken van je lijn tijdens het remmen?quote:Op maandag 9 juni 2014 00:03 schreef zoem het volgende:
Ah ik wilde het net posten. Blijkbaar was het afwijken van de racelijn doorslaggevend. Raar, want je mag -zoals hierboven al gepost was- één keer afwijken van de lijn. De afwijking leek mij niet dermate abrupt of excessief dat hiervoor een straf nodig is. Doe het dan af als raceincident.
quote:Op maandag 9 juni 2014 01:34 schreef MoriniStylr het volgende:
[..]
Mag je ook afwijken van je lijn tijdens het remmen?
De oorzaak lijkt al bekend te zijn. Iets met electronic control, zegt mij niks iig. Voor de rest zitten ze er wel een beetje naast met deze alinea:quote:Op maandag 9 juni 2014 00:03 schreef opreis het volgende:
http://www.sport1.nl/nieu(...)-mercedes-knakt.html
dit moment is wat mij betreft ook een beetje onderbelicht gebleven, zie rond 0:40 als hamilton langs Rosberg gaat
Het gaat om de racelijn en die loopt daar naar rechts. Zie de lijn van Vettel. Ja dus.quote:
Je hoeft toch niet per se de ideale lijn te nemen.quote:Op maandag 9 juni 2014 01:47 schreef twiFight het volgende:
[..]
Het gaat om de racelijn en die loopt daar naar rechts. Zie de lijn van Vettel. Ja dus.
Jawel, staat in de regels. Elke centimeter afwijking is 1 plaats straf op de grid voor de volgende race.quote:Op maandag 9 juni 2014 01:51 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Je hoeft toch niet per se de ideale lijn te nemen.
Nee je hoeft niet de ideale lijn te nemen. Ja je mag verdedigen. Maar je mag NIET in een remzone van lijn veranderen. Iets wat Perez wel deed door en VEEL te vroeg te remmen en niet de lijn naar rechts te volgen maar al richting links te gaan.quote:Op maandag 9 juni 2014 01:51 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Je hoeft toch niet per se de ideale lijn te nemen.
Beetje flauw plaatje dit van Sky, dat hij van zijn lijn afweek nádat hij geraakt werd kon je zonder still ook wel zien.quote:
Tja,wat wil je. F1 is de CL waar men niet zit te wachten op onnodige oneffenheden en krijg je dit soort mierenneukerij voor het minste geringste.quote:Op maandag 9 juni 2014 02:13 schreef THEFXR het volgende:
ik wordt echt helemaal gek van dat gezeiks, waar het in elke open wheel klasse een race incident is, wordt er in de F1 altijd weer een straf voor gegeven!
wat een mierenneukerssss
quote:Op maandag 9 juni 2014 09:09 schreef Iwanius het volgende:
[..]
Tja,wat wil je. F1 is de CL waar men niet zit te wachten op onnodige oneffenheden en krijg je dit soort mierenneukerij voor het minste geringste.
Noem het gewoon een race incident. Hij deed dat echt niet met opzet ofzo.quote:Op maandag 9 juni 2014 11:14 schreef Tarado het volgende:
Nou ja als er iemand schuldig is bevonden aan een crash vind ik het wel logisch dat hij gestraft wordt
Of het opzet of niet is vind ik er niet toe doen maar blijkbaar zien de stewards het niet als een racing incident en dan vind ik het ook logisch dat er gestraft wordtquote:Op maandag 9 juni 2014 11:23 schreef Geralt het volgende:
[..]
Noem het gewoon een race incident. Hij deed dat echt niet met opzet ofzo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |