![Flag_of_Cameroon.jpg]()
Welkom in het fantastische Kameroen-topic. Hierboven ziet u de vlag van Kameroen. Groen, rood en geel met een mooie geile gele ster in het midden.
![185863_276_1201256231312-cameroon-map.gif]()
Hier zien we Kameroen op de kaart. Wat een mooi groot land. En ze hebben ook nog eens veel buurlanden. Mocht het leven in Kameroen je niet zinnen, dan kan je altijd een mooi uitstapje maken naar Nigeria (ook een mooi land), Tsjaad, Equatoriaal Guinea, Gabon, Congo of de Centraal Afrikaanse Republiek. Er is ook de mogelijkheid om naar een mooi eilandje te gaan op de golf van Guinea.
Kortom: leef je uit in dit gebied.
![81239_kameroen-berg1.jpg]()
In Kameroen wordt er vooral Frans en Engels gesproken. De hoofdstad is het zeer knusse Yaoundé. Kameroen is ontstaan op 1 januari 1961 door samenvoeging van het door Frankrijk gekoloniseerde land en een deel van Brits Kameroen.
Op politiek vlak kent Kameroen een stabiel, maar tevens verstikkend klimaat. Een aantal mensenrechtenorganisaties is er actief en ook de kerkelijke instanties proberen de wantoestanden aan te klagen en te verlichten. Tegelijk willen ze de mensen bewuster en weerbaarder maken. De pers is vrijer dan vroeger, maar moet nog steeds op haar tellen passen. Journalisten hebben hardhandig het belang van zelfcensuur leren kennen. Aan het hoofd staat president Paul Biya. Hij won in oktober 2004 een nieuwe ambtstermijn voor zeven jaar met meer dan 80% van de stemmen. De meeste internationale waarnemers verklaarden dat de stemming juist verlopen was, maar de oppositie spreekt over fraude. De volgende verkiezingen zijn gepland voor oktober 2011. De eerste minister is sinds 2009 Philémon Yang.
Ook al is Kameroen een republiek, met een parlement en regering, de oude machtsstructuren bestaan nog steeds, zoals in zoveel Afrikaanse landen. In het geval van Kameroen betekent dit dat de oude stam-koningen (Fon's genaamd) veel informele macht bezitten, en vaak een minister eerst met hen overlegt alvorens bepaalde beleidsmaatregelen te treffen.
Daarnaast bestaat er de Brigade Mixte Mobile, een geheime politie.(

).
![m1mx8ria5wdu_wd640.jpg]()
Over naar de mannen die het schitterende land Kameroen vertegenwoordigen op het WK.
KeepersCharles Itandje - Met zijn uitstraling passeert geen enkele bal de doelpalen. Deze god heeft een brok aan ervaring met zijn tweeëndertig jaar en speelde onder andere bij Racing Lens, Atromitos en Liverpool
Sammy Ndjock - Verbleekt bij de kwaliteiten van el Charlos Itandjos
Loic Feudjou - Laten we het daar maar niet over hebben.
VerdedigersAllan Nyom - Vrolijke verdediger, met zijn bigsmile krijgt elke speler die met hem te maken krijgt buikpijn van het lachen waardoor deze aanvaller zo goed als zeker uitgeschakeld is.
Dany Nounkeu - Speelt bij Besiktas, dan moet je goed aan jezelf gaan twijfelen waardoor je niet bij een betere ploeg bent te komen spelen.
Cedric Djeugoue - Een grote kast. Loopt iedereen tegenop. Als spits moet je je gewoon ziek melden. Fred, eat your heart out.
Aurelien Chedjou - Speelt samen met Wesley Sneijder dus hij kent ongetwijfeld alle swagtips en tricks. Nu al een ongekende baas.
Nikoulas N'koulou - Bij Olympique Marseille blinkt hij wekelijks uit, met zijn messcherpe tackles en fysieke kracht weet hij de beste spitsen uit te schakelen. Zlatan en Falcao vrezen ieder seizoen voor deze geweldenaar
Henri Bedimo - Die kent u niet, maar wees gerust: ik ken deze jongen ook niet. Hij schijnt wel de beste linksback van de Ligue 1 te zijn. Dus laat je niet verrassen door die gekke Henri.
Benoit Assou-Ekotto - Met zijn afro laat hij elke buitenspeler schrikken. Wanneer hij een balletje kopt, zullen de afroharen een ongekende snelheid meegeven. Verder een grote kast als linksback en heeft een fluwelen voorzet. Uitkijken, Brazil.
MiddenveldersEyong Enoh - Natuurlijk de grootste god van dit elftal. Eyong Tarkang Enoh. Een stofzuigertje op het middenveld, haalt de angel uit de aanvallen en counter van elke tegenstander. Alleen moeten de tegenstanders oppassen voor zijn gevaarlijke en wilde tackles. Voor je het weet, lig je op de spoedeisende hulp van het ziekenhuis. Hier rechts ziet u een van zijn befaamde zondagsschoten.
Jean Makoun - Deze balkunstenaar vergt veel kwaliteit. Vooral aan de bal is hij ijzersterk. Vooral zijn afstandsschoten zijn gevaarlijk. Vrijwel elke bal is raak, of het nou op een fan of een reclamebord is. Een grote baas.
![patron.gif]()
Joel Matip - Hier kan de user 'Matip' meer over vertellen. Toppertje.
Stephane Mbia - Een debiel zoals u hier rechts ziet.
Landry Nguemo - Wie?
Alex Song - Vermaard voetbalkunstenaar. Groeide uit tot topspeler bij Arsenal als waardevolle stofzuiger. Uiteindelijk verdiende hij zijn droomtransfer naar het schitterende FC Barcelona. Maar daar kreeg hij veelal te maken met een lekkere zit in de dug-out's van Camp Nou. Elke liefhebber hoopt dat hij ooit weer eens mag schitteren op de voetbalvelden, het liefst iedere week maar dat kan niet gegarandeerd worden. LEVE SONG.
AanvallersSamuel Eto'o - Deze vriendelijke vogel rechts maakte veel furore in Europa. Bij Barcelona pakte hij onder andere onder Rijkaard de Champions League en het landskampioenschap. Daarna speelde hij bij Internazionale en Anzji Machkachala. Nu speelt hij bij het geweldige Chelsea van José Mourinho en Roman Abramovich. Inmiddels heeft deze baas zoveel geld bij elkaar verdiend dat hij financieel onafhankelijk is! Henk ten Cate vindt dit leuk.
Eric Choupo-Moting - Toppertje, buskruit in de benen, efficiënte wereldgozer, kan je altijd mee lachen.
Benjamin Moukandjo - Die kent u niet.
Vincent Aboubakar - Vast voorbij zien komen in FIFA
Pierre Webo - Ome Pierre, ja. Een bonkige spits en pijlsnelle aanvaller die samenspeelt met die ene visser uit Katwijk (Marcodej vindt dit leuk). En zoals u weet spelen bij Fenerbahçe alleen echte bazen.
Fabrice Olinga - Geen fan van omdat hij zijn carrière vergooit in België
![_Voetbal_K_M_auto_auto_c651_c370_q95_kameroen.jpg]()
Ik kan niets anders zeggen dan dat je dit team in de gaten moet houden. Wat een klasbakkenteam.
SpeelschemaVrijdag 13 juni - 18:00 Mexico v Kameroen
Donderdag 19 juni - 00:00 Kameroen v Kroatië
Maandag 23 juni - 22:00 Kameroen v Brazilië
[ Bericht 1% gewijzigd door Ajacied422 op 07-06-2014 09:15:56 ]