abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 3 juni 2014 @ 16:36:40 #1
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140672202
Deel 16 weer! Bijna 1 jaar op het Fok :)

130708_266257_beapharheader2.jpg
Beaphar start in nauw overleg met de admins van FOK! een dierenspreekuur in Flora & Fauna en stelt hiervoor één van haar dierenartsen beschikbaar.

Beaphar, één van Nederlands grootste producenten van geneesmiddelen en verzorgingsproducten voor huisdieren, probeert met deze service de communicatie met jullie te vergroten en haar passie voor en kennis van huisdieren te delen. Deze dienst is geheel vrijblijvend en betreft geen betaalde campagne; dit kan worden gezien in dezelfde lijn als de diverse webcare-accounts die al op FOK! te vinden zijn. Het betreft in eerste instantie een pilot om te peilen of hier animo voor is.

Het uitgangspunt is om jullie te helpen met tips en adviezen over de verzorging van je huisdier. De dierenartsen bij Beaphar hebben veel kennis op dit gebied, dus doe er je voordeel mee! De dierenarts kan uiteraard geen diagnoses stellen, dit kan tenslotte niet op afstand. Ze zal het dan ook niet nalaten om je te verwijzen naar je eigen dierenarts voor een fysiek consult, als dat naar haar inschatting nodig is.

Leuk! Wanneer?!

De DigitaleDierenArts komt regelmatig langs om je vragen te beantwoorden Dus heb je vragen over jouw huisdier? Over zijn of haar voeding, huidverzorging, algemene verzorging, lichamelijke problemen en/of ongemakken stel ze dan hier!
pi_140672798
Duderinnetje, ik snap helemaal wat je bedoeld maar ze is, afgezien van af en toe een terugslag verder zo echt HHH, al wil ze niet echt meer wandelen (en soms ook ineens weer wel). Net kwam man thuis, feest was het, rollebollen, kwispelen, heldere oogjes en blij. Ze eet als een dijk en bewaakt huis en tuin met verve...
En nee, wij zijn bepaald geen types die maar afwachten, zodra we echt merken dat zij het zat is is 1 belletje naar de da gemaakt. Maar ze lijkt echt geen pijn te hebben, al is ze stiller en nog meer dat ooit een mega hielenplakker, ze hijgt niet en ze is ook merendeels zo'n blij ei, slaapt rustig en maakt gehakt van haar botten. Maar het hele afgelopen jaar steeds weer met ditjes en datjes, soms wat grotere datjes naar de da maakt er ook niks beter op. En toch is ze gezien de omstandigheden vrolijk maar voor hoelang? Niet meer HHH kunnen zijn is echt genoeg reden om de keus te maken.

En wat DDA zei, misschien een neuroloog inschakelen maar bij de meeste onderzoeken (scans) moet ze weer onder narcose... En dan moet je heel dat gedoe door wat voor haar ook niet bepaald prettig is. Ze is 12 dus eigenlijk moeten we nog even kijken of het moppie het weer op kan pakken maar dan volledig anders is de knoop snel doorgehakt.
Ze zou haar nu moeten zien (en horen), zo gek als een deur, druktemaker.
En dat alles maakt het nou juist zo moeilijk te bepalen. Ik ken haar als geen ander en ik zie vooralsnog bepaald niet echt een HHH die er de brui aan wil geven en dat is het ook, het gaat om haar, niet om ons.
Ik zei het eerder al, houden van is juist ook los kunnen laten en geloof mij, als zij aangeeft dat ze het beu is laten we haar los...en ja, ik zou het meteen aan haar merken, net als bij ons vorige hondje, een blik van haar was voldoende, de dierenarts stond even later na ons telefoontje dan ook aan de deur...

Overigens staan wij en onze da op dezelfde lijn, niet rekken indien duidelijk lijden maar ook ze da ziet (nog) geen aanleiding het op te geven, daarvoor is ze nog veel te HHH en serieus, ik ben geen struisvogel dus ik let goed op haar gedrag en herken het met de seconde als zij het zat is. En dan is het ook meteen tijd om de da hier te laten komen (no way in de kliniek maar lekker thuis.)
We houden teveel van haar haar bij ons te houden tegen heug en meug en geen haar op ons hoofd om maar te blijven traineren maar zoals ze nu is heeft ze het zelf bepaald nog niet opgegeven en dat telt, voor nu.
Is het morgen compleet anders dan is ze er morgen niet meer, alles voor onze haarbal dus ook dat of liever: juist dat.

[ Bericht 7% gewijzigd door knoblaucha6 op 03-06-2014 18:49:18 ]
Waar het stinkt is het warm.
  dinsdag 3 juni 2014 @ 16:58:52 #3
417037 MarokkaanseHeld
Come here mijn litte macaron.
pi_140672912
Edit. Doe maar niet

[ Bericht 80% gewijzigd door senesta op 03-06-2014 21:56:22 ]
pi_140677943
quote:
1s.gif Op dinsdag 3 juni 2014 09:03 schreef Sunshine1982 het volgende:

[..]

Ja, eigenlijk wel. Toen ze kittens waren heb ik ze RC kitten gevoerd en dat was eigenlijk een beetje uit onwetendheid. RC is populair en dus goed voer dacht ik. RC is op zich prima voer, alleen zit het vol met granen. Iets wat een kat niet tot nauwelijks nodig heeft. Om daar nu zoveel geld voor neer te leggen vind ik gewoon zonde.

Dus op zoek gegaan naar een ander merk en toen kwam ik op almo uit. Toen nog niet echt bekend (nu al wat meer) wat voor mij ook wel een plus is. RC is 1 grote marketingmachine van sponsoring e.d. dat je het overal tegenkomt. Almo heeft wel volgens mij ander voer in de dierenwinkel als bij Zooplus, in de winkel hebben ze volgens mij niet holistisch.

Katten vinden het lekker. Ze hebben 3 smaken, witvis, kip en kalkoen. Als ik bestel, rouleer ik met de smaken :) Hun vacht glanst, hun ontlasting stinkt niet, ze zijn actief dus ik ben blij :)

Overigens ook eens taste of the wild geprobeerd, maar die vind ik qua prijs te gortig. Vonden ze ook heerlijk.

Kijk gewoon eens op internet en verdiep je in het voer. Je komt dan vanzelf tot het voer wat jou het beste lijkt :)
Ik heb inmiddels wat besteld. Ben benieuwd.
Maar ze komt pas over twee weken.
Moet nog even wachten, om te kunnen vertellen hoe ze erop reageert.

Ben vandaag wel weer bij haar langs geweest, want pfff wat duurt wachten lang ;). Maar goed ze moet eerst haar kleintjes grootbrengen, dus ik heb geduld ;)
pi_140678401
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juni 2014 11:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ik heb alleen first hand ervaring met het voer dat bij de dierenartsen te koop is en Beaphar kattenvoer :)
Nierproblemen voorkomen? Dat is alleen zinvol bij oudere katten, dus een aangepaste senioren dieet met minder zout, minder magnesium, minder fosfor en minder (maar wel hoge kwaliteit) eiwit. Jonge kat heeft wel normale hoeveelheden van deze voedingsstoffen nodig, dus seniordieet is sowieso niet geschikt voor jonge/volwassen poezels.

Blaasgruis voorkomen? Drinken, drinken, drinken en nog maals drinken!!! Natuurlijk zijn ook speciale voeders, bijv. RC met SO index. Maar het drinken is het belangrijks. En de poezenkinderen houden niet van het drinken. Dus mijn voorkeur gaat over naar blikvoer (want 80% vocht) boven de brokjes. En/of een waterfonteintje.

Een andere optie is te gaan Barfen/KVVen. Vers voer bevat ong 60-70%, muizen bevatten ook ong 65% water. Dit voer is wel zeer eiwitrijk, dus om goede werking van de blaas en de nieren te garanderen moet het poezenkind ernaast ook blijven drinken. Eiwitten geven veel afvalstoffen, die moeten dus uitgespoeld worden.

Eiwitrijke droge voerders, zoals je noemt, zou ik niet gebruiken ter preventie van blaasproblemen of nierproblemen! Die zijn dus belastend voor nieren en blaas. Want de kat krijgt veel afvalstoffen van eiwit-stofwisseling, maar geen water om het uit te spoelen. Alleen dus geven als de kat super goed drinkt. Dit voer is niet te vergelijken met de muis, want muis is dus wel waterrijk :P

Katten kunnen trouwens prima hoogwaardige plantaardige eiwitten en koolhydraten verteren, is wetenschappelijk bewezen. ;)

En voor de mensen die bang zijn voor E-nummer, hier is analyse van een banaan:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dank voor je uitgebreide informatie. Heb hier veel aan.
Zo ga ik ipv alleen maar brokjes, meer natvoer geven.
En let nu op een betere samenstelling van voer.

De CatIt drinkfontein haal ik maar weer van zolder ;-).
De laatste was er bang van, dus moet even gaan zoeken.

Barf/KVV is me (nog) een stap te ver (maar daar begin ik me wel in te verdiepen).

Enne hahahaha je zou idd geen bananen meer eten als je obv E-nummers eten selecteert :D
pi_140744267
2 dagen verder: een best heel blije HHH, iets drukker zelfs dan voorgaande dagen, ze is een stuk minder plakkerig aan mij, loopt als vanouds al is een wandeling nog een issue (maar ze heeft nooit van wandelen gehouden) .
Ze rollebolt, loopt prima, oogjes nog steeds zo helder als wat en lijkt weer net zo tevreden als altijd.
Maar het is nu weer de eerste dag zonder Dex dus afwachten wat er vanaf vanavond gebeurt (vorige keer zat er precies 1,5 dag tussen de Dex en de korte terugval van de voorpootjes)
En nee, ik ben niet te optimistisch maar als ze zo blijft is het dus echt weer die hond die ze normaliter is.
Ze ligt nu heel tevreden te snurken en ik kan momenteel geen ander gedrag aan haar ontdekken dan voorheen.
Zodra ze wakker is rekt ze zich uitgebreid uit, kwispelt, stelt zich aan, dol op de borstel en wil dan vooral een botje O+
Als er vanavond/morgen geen terugval is met die kleine handjes en ze zo is als nu, bijna helemaal normaal dus, zijn we al een heel eind op de goede weg.

Indien niet dan rijp beraad, ook met de da en dan is Damocles zijn zwaard mogelijk dichtbij.

Edit: normaliter kan ze om de hoek op de dijk haar plasje doen maar dat doen we nu maar niet want een pa, ma en babyzwaantjes is geen goede combi met HHH want: pa zwaan op de straat én een terriër :X :+

[ Bericht 6% gewijzigd door knoblaucha6 op 05-06-2014 14:24:10 ]
Waar het stinkt is het warm.
  donderdag 5 juni 2014 @ 14:27:04 #7
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_140745326
quote:
0s.gif Op dinsdag 3 juni 2014 16:54 schreef knoblaucha6 het volgende:
Duderinnetje, ik snap helemaal wat je bedoeld maar ze is, afgezien van af en toe een terugslag verder zo echt HHH, al wil ze niet echt meer wandelen (en soms ook ineens weer wel). Net kwam man thuis, feest was het, rollebollen, kwispelen, heldere oogjes en blij. Ze eet als een dijk en bewaakt huis en tuin met verve...
En nee, wij zijn bepaald geen types die maar afwachten, zodra we echt merken dat zij het zat is is 1 belletje naar de da gemaakt. Maar ze lijkt echt geen pijn te hebben, al is ze stiller en nog meer dat ooit een mega hielenplakker, ze hijgt niet en ze is ook merendeels zo'n blij ei, slaapt rustig en maakt gehakt van haar botten. Maar het hele afgelopen jaar steeds weer met ditjes en datjes, soms wat grotere datjes naar de da maakt er ook niks beter op. En toch is ze gezien de omstandigheden vrolijk maar voor hoelang? Niet meer HHH kunnen zijn is echt genoeg reden om de keus te maken.

En wat DDA zei, misschien een neuroloog inschakelen maar bij de meeste onderzoeken (scans) moet ze weer onder narcose... En dan moet je heel dat gedoe door wat voor haar ook niet bepaald prettig is. Ze is 12 dus eigenlijk moeten we nog even kijken of het moppie het weer op kan pakken maar dan volledig anders is de knoop snel doorgehakt.
Ze zou haar nu moeten zien (en horen), zo gek als een deur, druktemaker.
En dat alles maakt het nou juist zo moeilijk te bepalen. Ik ken haar als geen ander en ik zie vooralsnog bepaald niet echt een HHH die er de brui aan wil geven en dat is het ook, het gaat om haar, niet om ons.
Ik zei het eerder al, houden van is juist ook los kunnen laten en geloof mij, als zij aangeeft dat ze het beu is laten we haar los...en ja, ik zou het meteen aan haar merken, net als bij ons vorige hondje, een blik van haar was voldoende, de dierenarts stond even later na ons telefoontje dan ook aan de deur...

Overigens staan wij en onze da op dezelfde lijn, niet rekken indien duidelijk lijden maar ook ze da ziet (nog) geen aanleiding het op te geven, daarvoor is ze nog veel te HHH en serieus, ik ben geen struisvogel dus ik let goed op haar gedrag en herken het met de seconde als zij het zat is. En dan is het ook meteen tijd om de da hier te laten komen (no way in de kliniek maar lekker thuis.)
We houden teveel van haar haar bij ons te houden tegen heug en meug en geen haar op ons hoofd om maar te blijven traineren maar zoals ze nu is heeft ze het zelf bepaald nog niet opgegeven en dat telt, voor nu.
Is het morgen compleet anders dan is ze er morgen niet meer, alles voor onze haarbal dus ook dat of liever: juist dat.
Toch heb je het grootste aandeel in het topic hier, maar elke keer blijf je zeggen dat het niet meer gaat en dan gaat het wel weer. Ik kan me goed vinden in wat Dude zegt hoor.
Ik hoop voor Lotje dat ze nu gewoon stabiel blijft zonder medicijnen.
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_140745860
Ik kan me er zelfs zelf heel goed in vinden wat Duderinnetje zegt en dus ook wat jij zegt en geloof mij, we zaten er ook dicht tegenaan dé keus te maken.
Echt, jullie hebben enorm gelijk en daar was ik ook van overtuigd, dat het nu wel goed was en genoeg was geweest, maar als jullie haar nu zouden kunnen zien zouden ook jullie moeten toegeven dat het goed is geweest toch nog even door te zetten. Daarbij gaat alles in overleg met de da dus al zouden wij barbaren zijn dan is onze da dat bepaald niet.
Kortom, ik snap jou en dude helemaal maar ik ken mijn hond als geen ander en zou niet aarzelen die stap te nemen als ze het zat was. Maar getuige voor nu is ze het bepaald niet zat, ze heeft net nog gespeeld met een buurthond, één en al kwispelende vrolijkheid.
En ook is totaal onduidelijk wat er nou aan de hand was/is.
Maar, hoe goed ze nu ook is, je mag van mij aannemen dat we niet bezig blijven met getob, als het nu weer achteruit gaat is het duidelijk dat het nooit meer beter zal worden.
Ik ga me niet verdedigen voor het behouden van een hond die zich, na alle gedonder nu weer zo lekker voelt, duidelijk lekker dus, niet vanuit mijn visie maar vanuit haar zelf.
En nogmaals, als blijkt dat dat geen blijvende vooruitgang is zijn man en ik bepaald en geheel niet egoïstisch, dat moge lijkt mij nogal duidelijk zijn.
Als Lot haar ei niet meer kan vinden komt de dierenarts langs (die overigens volledig achter ons staat, die kan ons en Lot lezen en schrijven en weet ook dat wij never Lot tegen heug en meug zullen proberen te houden..
En ik verdom het de reputatie te krijgen dat ik zo'n egoïst ben die haar koste wat kost bij me wil houden, dat is namelijk absoluut en totaal niet zo. Enkel zij maakt de dienst uit, niet ik..
Ik zal proberen haar te filmen, misschien dat dat wat duidelijker maakt dat niet enkel wij maar vooral ZIJ het bepaald nog geen tijd vindt.

Overigens, mag ik hier mijn ei kwijt zonder vooroordelen?

[ Bericht 1% gewijzigd door knoblaucha6 op 05-06-2014 15:01:07 ]
Waar het stinkt is het warm.
  donderdag 5 juni 2014 @ 14:44:32 #9
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_140745894
DDA, reversed sneezing bij pup. Tips? Hoe groot is de kans dat hij eroverheen groeit?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_140746034
Hondje Conchita hier aan het begin van de middag opgenomen, vannacht (ook gebeld naar dienstdoende arts) en vanmiddag aanval van heftig hijgen, snelle ademhaling en hoge hartslag en het leek of ze vanmiddag een wat blauwe tong kreeg.....geen risico genomen gezien haar leeftijd (14), hartruisje en de voorgeschiedenis van haar moeder (hartfalen). Hoor vanmiddag de uitslag van de foto van het hart. :{
Ze heeft het dus niet constant maar in aanvallen, vanmorgen bij het wakker worden, wandelen en eten niets aan de hand en daarna ineens weer een aanval. 8)7
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140746087
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:44 schreef Qwea het volgende:
DDA, reversed sneezing bij pup. Tips? Hoe groot is de kans dat hij eroverheen groeit?
Kan het zijn dat hij last heeft van pollen? Buren hebben een soort van boxerpup (mix) en die niset ineens ook alles bij elkaar. Maar de Elzen in de buurt pluizen nu al de derde keer binnen een 1,5 maand en in de tussentijd dat de elzen niet even pluisden had de hond ook toevallig net geen last.
Waar het stinkt is het warm.
pi_140746106
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:48 schreef trovey het volgende:
Hondje Conchita hier aan het begin van de middag opgenomen, vannacht (ook gebeld naar dienstdoende arts) en vanmiddag aanval van heftig hijgen, snelle ademhaling en hoge hartslag en het leek of ze vanmiddag een wat blauwe tong kreeg.....geen risico genomen gezien haar leeftijd (14), hartruisje en de voorgeschiedenis van haar moeder (hartfalen). Hoor vanmiddag de uitslag van de foto van het hart. :{
Ze heeft het dus niet constant maar in aanvallen, vanmorgen bij het wakker worden, wandelen en eten niets aan de hand en daarna ineens weer een aanval. 8)7
Och -O-
Waar het stinkt is het warm.
  donderdag 5 juni 2014 @ 14:57:25 #13
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140746333
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:44 schreef Qwea het volgende:
DDA, reversed sneezing bij pup. Tips? Hoe groot is de kans dat hij eroverheen groeit?
Tja, de oorzaak kan zijn: het trekken aan de riem, opwinding, allergie/reactie op stof/mijten in de lucht/pollen, licht kennelkuchje/infectie luchtwegen. Wanneer hij weer beter wordt is dus afhankelijk van de oorzaak (in 99% van de gevallen kom je niet achter wat de oorzaak is ;) ).
Maar dus niet laten trekken aan de riem, een beetje rustig houden (lastig, want jonge lab...), niet te snel laten eten (nog lastiger). Huis stofvrij houden. Geen sterke parfums ed gebruiken. Geen stoffige wegen ed opzoeken.
Het komt vast en zeker goed met Link.
Als zo'n aanval komt, moet je hem even laten slikken, dan is het zo voorbij. Zo'n aanval gaat normaal gesproken sowieso vanzelf over binnen een paar minuten, dus je hoef niet per se laten slikken.
  donderdag 5 juni 2014 @ 14:58:51 #14
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140746385
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:48 schreef trovey het volgende:
Hondje Conchita hier aan het begin van de middag opgenomen, vannacht (ook gebeld naar dienstdoende arts) en vanmiddag aanval van heftig hijgen, snelle ademhaling en hoge hartslag en het leek of ze vanmiddag een wat blauwe tong kreeg.....geen risico genomen gezien haar leeftijd (14), hartruisje en de voorgeschiedenis van haar moeder (hartfalen). Hoor vanmiddag de uitslag van de foto van het hart. :{
Ze heeft het dus niet constant maar in aanvallen, vanmorgen bij het wakker worden, wandelen en eten niets aan de hand en daarna ineens weer een aanval. 8)7
Oh bah... Heel veel sterkte, Trovey! Eerst poezen ellende, nu dit... Ik hoop dat Conchita snel opknapt!
  donderdag 5 juni 2014 @ 15:03:15 #15
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_140746515
Oh gets Trovey, sterkte!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_140746552
Ik laat het hier maar bij, ik blijf me niet verdedigen voor het in leven houden van een hond die wel problemen heeft maar zelf nog zo aan het leven hangt en zo'n blij ei is.
Jullie horen het wel als HHH alias Lotje er niet meer is dus ik hoop nog lang niet meer iets hier te laten horen. Of dat nou over een jaar of over een week is, de juiste keus zal op het juiste moment gemaakt worden.
Waar het stinkt is het warm.
pi_140746554
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:50 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Och -O-
Telefoontje gehad, iets vergroot hart op de foto (vooral rechterboezem)maar niet extreem (gelukkig maar), gelukkig ook geen vocht achter de longen. Blijkbaar in beginstadium dus ik ben er heel snel bij geweest. Ze krijgt Vetmedin (hartmedicijn) mee en nu even afwachten. Mocht ze niet goed reageren dan echo om het probleem beter te bekijken en eventueel plastabletten dan. Hopelijk hebben we het onder controle, haar moeder heeft het bijna 7 jaar volgehouden met dat medicijn dus ik heb goede hoop. Nu mijn meisje weer ophalen bij de dierenarts. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140746584
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 15:04 schreef trovey het volgende:

[..]

Telefoontje gehad, iets vergroot hart op de foto (vooral rechterboezem)maar niet extreem (gelukkig maar), gelukkig ook geen vocht achter de longen. Blijkbaar in beginstadium dus ik ben er heel snel bij geweest. Ze krijgt Vetmedin (hartmedicijn) mee en nu even afwachten. Mocht ze niet goed reageren dan echo om het probleem beter te bekijken en eventueel plastabletten dan. Hopelijk hebben we het onder controle, haar moeder heeft het bijna 7 jaar volgehouden met dat medicijn dus ik heb goede hoop.
Ik ga duimen dat het helemaal goed komt :*
Sterkte
Waar het stinkt is het warm.
  donderdag 5 juni 2014 @ 15:07:56 #19
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_140746642
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 14:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Tja, de oorzaak kan zijn: het trekken aan de riem, opwinding, allergie/reactie op stof/mijten in de lucht/pollen, licht kennelkuchje/infectie luchtwegen. Wanneer hij weer beter wordt is dus afhankelijk van de oorzaak (in 99% van de gevallen kom je niet achter wat de oorzaak is ;) ).
Maar dus niet laten trekken aan de riem, een beetje rustig houden (lastig, want jonge lab...), niet te snel laten eten (nog lastiger). Huis stofvrij houden. Geen sterke parfums ed gebruiken. Geen stoffige wegen ed opzoeken.
Het komt vast en zeker goed met Link.
Als zo'n aanval komt, moet je hem even laten slikken, dan is het zo voorbij. Zo'n aanval gaat normaal gesproken sowieso vanzelf over binnen een paar minuten, dus je hoef niet per se laten slikken.
Riem dacht ik ook! Sinds tuig gaat het beter! Ik ga je tips ter hand nemen :*
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  donderdag 5 juni 2014 @ 15:08:28 #20
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_140746657
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 15:04 schreef knoblaucha6 het volgende:
Ik laat het hier maar bij, ik blijf me niet verdedigen voor een hond die wel problemen heeft maar nog zo aan het leven hangt, nu nog.
Jullie horen het wel als HHH alias Lotje er niet meer is dus ik hoop nog lang niet meer iets hier te laten horen. Of dat nou over een jaar of over een week is.
:') Iedereen leeft met je mee, twee mensen laten iets van een kritische noot horen in jouw oren en meteen draai je dit plaatje weer af, doe het toch gewoon es niet zeg.

@Trovey, hopelijk slaan de medicijnen goed aan!!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_140746757
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 15:08 schreef oh-oh het volgende:

[..]

:') Iedereen leeft met je mee, twee mensen laten iets van een kritische noot horen in jouw oren en meteen draai je dit plaatje weer af, doe het toch gewoon es niet zeg.

@Trovey, hopelijk slaan de medicijnen goed aan!!
I know en begrijp volkomen wat je zegt, echt maar ze is ook ons alles, dus draait dat plaatje in mijn hoofd overuren en ja, ik ben daar extreem gevoelig voor omdat ze juist HHH is en juist ook ons door een hoop jaren shit heeft geholpen, gewoon en alleen omdat ze er was.
Ik ben veel te gevoelig voor het hebben van een hond, ik zou zelf liever een hond zijn :+
Waar het stinkt is het warm.
pi_140746849
Dubbel
Waar het stinkt is het warm.
pi_140746864
DDA is dus terug van vakantie dus kan de melding ook weg ;)
Waar het stinkt is het warm.
  donderdag 5 juni 2014 @ 15:39:11 #24
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140747624
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 15:12 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

I know en begrijp volkomen wat je zegt, echt maar ze is ook ons alles, dus draait dat plaatje in mijn hoofd overuren en ja, ik ben daar extreem gevoelig voor omdat ze juist HHH is en juist ook ons door een hoop jaren shit heeft geholpen, gewoon en alleen omdat ze er was.
Ik ben veel te gevoelig voor het hebben van een hond, ik zou zelf liever een hond zijn :+
Laat je niet van de wijs brengen door de meningen van andere mensen. Je weet zelf het beste als het zo ver is. Voor zover ik het zo kan lezen, heeft Lotje het nog prima naar haar zin. Dat zij neurologische problemen heeft, betekent niet automatisch dat zij pijn heeft. Kijk, als zij helemaal panisch zou zijn van haar situatie of als zij niet meer zou kunnen lopen, dan is het een ander verhaal. Je weet Lot het beste en je weet zelf wel wanneer het niet meer gaat.
  † In Memoriam † donderdag 5 juni 2014 @ 16:00:30 #25
43556 miss_dynastie
pi_140748463
Knoflook, ik zou het jammer vinden als je je hier niet meer laat zien. Het is belangrijk dat je je ei kwijt kunt, maar ook wel om de meningen van anderen te horen. Iedereen heeft het beste met je voor en het kan best zijn dat er een moment komt dat je weet dat het zover is, maar je het nog niet wil weten. Met anderen praten, delen en huilen kan je daarbij helpen.

Juist met een beestje dat zo aan het leven hangt, is de keuze vreselijk moeilijk. Ik hoop dat het nog heeeeeel lang duurt voor je de keuze hoeft te maken! :*
pi_140748899
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 15:05 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Ik ga duimen dat het helemaal goed komt :*
Sterkte
Dank je, eerste tablet naar binnen nu, even een weekje afwachten hoe het gaat. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140749078
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 16:00 schreef miss_dynastie het volgende:
Knoflook, ik zou het jammer vinden als je je hier niet meer laat zien. Het is belangrijk dat je je ei kwijt kunt, maar ook wel om de meningen van anderen te horen. Iedereen heeft het beste met je voor en het kan best zijn dat er een moment komt dat je weet dat het zover is, maar je het nog niet wil weten. Met anderen praten, delen en huilen kan je daarbij helpen.

Juist met een beestje dat zo aan het leven hangt, is de keuze vreselijk moeilijk. Ik hoop dat het nog heeeeeel lang duurt voor je de keuze hoeft te maken! :*
Ik vind het fijn dat mensen meeleven, niet voor mij maar voor HHH. En ja, ik ben nogal soms wispelturig, niet als het om HHH gat op zich want daar was ik denk ik best duidelijk in. Maar om wat ik daarover kwijt kan en juist dat kwijt kunnen is zo heerlijk. Ik sta al niet zo sterk in mijn schoenen (maat 35-36 :+ ) en ben altijd bang dat ik de verkeerde beslissingen maak. Nou is deze beslissing niet aan mij maar aan HHH, man en mij én de da. n daarom kan ik me zo verloren voelen als in: doe ik het wel goed, lees ik HHH wel goed, hoor ik wel precies wat de da zegt. Het maakt me allemaal nogal onzeker.
En nee, ik zeg niet dat ik jullie niet op de hoogte hou maar ik meld dan liever iets concreets dan dat ik weer mijn onzekerheid laat zien met van die lange posts en maar de ups en downs meldt, daar heeft niemand wat aan. Maar dan ben ik het wel even kwijt.
Maar ze zit ook zo diep en als het met haar niet goed gaat is het vrouwtje ook een dweil :X
Dus als HHH het prima doet over een paar dagen meld ik dat graag en ook als het niet goed gaat en we haar hebben laten moeten gaan ook.
Vergeef me mijn emotie maar, ik ben echt ook zo erg slecht in dit soort dingen. :@
Waar het stinkt is het warm.
pi_140749207
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 16:17 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Ik vind het fijn dat mensen meeleven, niet voor mij maar voor HHH. En ja, ik ben nogal soms wispelturig, niet als het om HHH gat op zich want daar was ik denk ik best duidelijk in. Maar om wat ik daarover kwijt kan en juist dat kwijt kunnen is zo heerlijk. Ik sta al niet zo sterk in mijn schoenen (maat 35-36 :+ ) en ben altijd bang dat ik de verkeerde beslissingen maak. Nou is deze beslissing niet aan mij maar aan HHH, man en mij én de da. n daarom kan ik me zo verloren voelen als in: doe ik het wel goed, lees ik HHH wel goed, hoor ik wel precies wat de da zegt. Het maakt me allemaal nogal onzeker.
En nee, ik zeg niet dat ik jullie niet op de hoogte hou maar ik meld dan liever iets concreets dan dat ik weer mijn onzekerheid laat zien met van die lange posts en maar de ups en downs meldt, daar heeft niemand wat aan. Maar dan ben ik het wel even kwijt.
Maar ze zit ook zo diep en als het met haar niet goed gaat is het vrouwtje ook een dweil :X
Dus als HHH het prima doet over een paar dagen meld ik dat graag en ook als het niet goed gaat en we haar hebben laten moeten gaan ook.
Vergeef me mijn emotie maar, ik ben echt ook zo erg slecht in dit soort dingen. :@
Kan me best voorstellen dat je in een mallemolen van gevoelens zit hoor, en dat je dat kwijt moet ;) had ik bij mijn een na laatste kat ook, kwaal waarvoor hij behandeld werd genas maar toen kwamen er complicaties bij van het onderzoek en dan is de beslissing heel moeilijk, zeker omdat hij 4 jaar daarvoor al iets heel ernstigs met heel veel verzorging en toewijding had weten te overleven, deze keer lukte dat niet en dat was heel zwaar. :{
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140749494
En jij zit daar nu ook middenin, ik hoop dat de medicatie aanslaat (en dat ook zonder verbeten vingers ;) en het snel met je moppie beter gaat, dat "weekje" wordt best wel een lange week voor je gevoel hè?
:*
Waar het stinkt is het warm.
pi_140749865
knoflook, is een eigen HHH topic geen idee? kun jij spuien en je verhaal kwijt en blijven de mensen die dat willen op de hoogte.

trovey sterkte
S. 2014
J. 2016
pi_140750978
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 16:36 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
knoflook, is een eigen HHH topic geen idee? kun jij spuien en je verhaal kwijt en blijven de mensen die dat willen op de hoogte.

trovey sterkte
Nee hoor, ik ben bepaald niet de enige met die zorgen om je liefke-sores, al ben ik wel de ultieme emokip in zulks, obvious dus was niet de bedoeling een topic soort van over te nemen , schaam me daar best wel een beetje over maar ik zat even te stevig in de ik-moet-het-kwijt-dip. :X
Ik ben, zeker als het om HHH gaat echt veel te emotioneel en dat moet ik maar eens afleren dus mag ik best eens op mijn flikker krijgen 8)7

Trovey, ik ga stevig strak duimen voor Conchita :*

[ Bericht 8% gewijzigd door knoblaucha6 op 05-06-2014 17:10:47 ]
Waar het stinkt is het warm.
  † In Memoriam † donderdag 5 juni 2014 @ 17:10:57 #32
43556 miss_dynastie
pi_140751160
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 16:17 schreef knoblaucha6 het volgende:

Vergeef me mijn emotie maar, ik ben echt ook zo erg slecht in dit soort dingen. :@
Dit is gewoon het kloterigste van dieren hebben... we hopen denk ik allemaal dat we op een ochtend als ons beestje 28 is ontdekken dat hij/zij in het zonnetje is heengegaan na een leven lang nooit een dierenarts te hebben gezien, behalve voor de inentingen en castratie. Helaas is het voor weinigen weggelegd... niets te vergeven dus en gewoon je gevoel delen :*
pi_140752013
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 17:10 schreef miss_dynastie het volgende:

[..]

Dit is gewoon het kloterigste van dieren hebben... we hopen denk ik allemaal dat we op een ochtend als ons beestje 28 is ontdekken dat hij/zij in het zonnetje is heengegaan na een leven lang nooit een dierenarts te hebben gezien, behalve voor de inentingen en castratie. Helaas is het voor weinigen weggelegd... niets te vergeven dus en gewoon je gevoel delen :*
Dat dus :*
Maar eerlijk is eerlijk, we zijn voor onze dieren veel menselijker dan voor onze dierbare mensen (en ik spreek, net als zovelen, uit ervaring) Natuurlijk is het het mooiste als al je dierbaren op een ochtend gewoon niet meer wakker worden, in eigen mandje of in eigen bed, Maar ja, dat is een utopie.
Dus klunen we maar met hart, liefde en ziel in de ultieme hoop dat we het helemaal goed doen. En zelfs dat is een utopie want wanneer doe je het goed/op tijd/gevoelsmatig goed?
En die vraag kan niemand beantwoorden, het blijft een emozooi. En dat zeker voor die keus die je moet maken, ooit, voor je dier want die kunnen niks zeggen, hoe eigenlijk ook echt weer wel want iedere dierenbaas kent zijn beestje en kan verstaan wat hij/zij zegt.
Dan zijn honden juist weer fijn want die zeggen zo veel wat wij weer verstaan O+

[ Bericht 8% gewijzigd door knoblaucha6 op 05-06-2014 17:48:55 ]
Waar het stinkt is het warm.
pi_140755986
Hallo DDA,

ff een vraagje wat betreft rattenvoer.
Ik zag net op marktplaats een vrouw rittens te koop hebben met een verhaal dat ze de ratten voer geeft ZONDER kleurstoffen, ze is er namelijk achter gekomen dat ratten die kleurstoffen binnen krijgen herhaaldelijk gezwellen krijgen.
Ze fokt nu al 6 jaar ratten tumorvrij zegt ze.

Dat klinkt heel mooi, maar is daar onderzoek naar gedaan en weet jij voer wat geen kleurstoffen heeft?
En dan mogen ze zeker ook geen yoghurtdropjes, zitten ook kleurstoffen in.

Klinkt een beetje te mooi om waar te zijn eigenlijk...
pi_140756143
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 17:39 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Dat dus :*
Maar eerlijk is eerlijk, we zijn voor onze dieren veel menselijker dan voor onze dierbare mensen (en ik spreek, net als zovelen, uit ervaring) Natuurlijk is het het mooiste als al je dierbaren op een ochtend gewoon niet meer wakker worden, in eigen mandje of in eigen bed, Maar ja, dat is een utopie.
Dus klunen we maar met hart, liefde en ziel in de ultieme hoop dat we het helemaal goed doen. En zelfs dat is een utopie want wanneer doe je het goed/op tijd/gevoelsmatig goed?
En die vraag kan niemand beantwoorden, het blijft een emozooi. En dat zeker voor die keus die je moet maken, ooit, voor je dier want die kunnen niks zeggen, hoe eigenlijk ook echt weer wel want iedere dierenbaas kent zijn beestje en kan verstaan wat hij/zij zegt.
Dan zijn honden juist weer fijn want die zeggen zo veel wat wij weer verstaan O+
Dat had ik dus met mijn ratje ook.
Had zo'n mooie band met haar en met haar zus ook, maar Bob had ik langer en heb dus langer met haar een band kunnen opbouwen.
Die was wel zo aanhankelijk en lief, zo'n mooi karakter.

En als het zo ver is, dat ze pijn heeft en oud is en ze kan niet meer, dan moet je de keus maken.
Ik wilde het niet, maar ik moest, want alles zei dat ze niet meer wilde qua pijn en ongemak.
Ze begon pijn te hebben, er kwam pus en wat bloed uit haar tumor/abces.
Geestelijk wilde ze nog wel, lekker bij mij liggen, knarsetanden, hikken, genieten van het geaai.
Maar ze zou niet beter worden, het zou alleen maar erger worden, en het ging snel.
En om haar erge pijn te besparen heb ik die moeilijke keuze gemaakt.

Maar ik weet dat ik haar een ontzettend goed leven heb geboden, en dat is een troost :)
Ze heeft een mooie leeftijd behaald voor een ratje.
Precies 2 jaar en 4 maand.
  donderdag 5 juni 2014 @ 20:22:17 #36
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_140757383
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 19:46 schreef Cici het volgende:
Hallo DDA,

ff een vraagje wat betreft rattenvoer.
Ik zag net op marktplaats een vrouw rittens te koop hebben met een verhaal dat ze de ratten voer geeft ZONDER kleurstoffen, ze is er namelijk achter gekomen dat ratten die kleurstoffen binnen krijgen herhaaldelijk gezwellen krijgen.
Ze fokt nu al 6 jaar ratten tumorvrij zegt ze.

Dat klinkt heel mooi, maar is daar onderzoek naar gedaan en weet jij voer wat geen kleurstoffen heeft?
En dan mogen ze zeker ook geen yoghurtdropjes, zitten ook kleurstoffen in.

Klinkt een beetje te mooi om waar te zijn eigenlijk...
Kun je ratjes niet gewoon lekker alles vers voeren ook?
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_140757449
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 20:22 schreef oh-oh het volgende:

[..]

Kun je ratjes niet gewoon lekker alles vers voeren ook?
Ik heb eigenlijk geen idee.
Ik gaf de mijne altijd Reggie Rat, dat is gemengd voer.
Ook kregen ze stukjes brood, banaan, pitloze druifjes, watermeloen, galiameloen, yoghurtdropjes (speciaal voor knaagdieren), kregen soms een stukje patat, klein stukje knakworst ( :@ ), stukje mariakoekje... stukje beschuit, rijst, ei, stukje witvis...stukje gebakken kip..gekookte macaroni of spaghetti..
Werden behoorlijk verwend bij mij. :P

Maar vroeg mij gewoon af of er onderzoek naar gedaan was.
Ik vind dat gemengd voer wel echt heel handig.
Wel kans dat ze de dingen aten die ze lekker vonden, maar goed.
Toen ik Bob op brokken wilde hebben waar alles al in zat, vertikte ze het, ze was al oud, dus ik heb die brokken gewoon bij haar gemengd voer gedaan.

Ik denk erover na over een tijd weer ratten te nemen, en als er goed voer is, dan zou ik wel willen weten wat voor voer het beste is.

Ik heb hier nog een volle bak Reggie Rat staan trouwens, en nog een bult yoghurtdropjes..

[ Bericht 15% gewijzigd door Cici op 05-06-2014 20:31:33 ]
pi_140761959
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 19:50 schreef Cici het volgende:

[..]

Dat had ik dus met mijn ratje ook.
Had zo'n mooie band met haar en met haar zus ook, maar Bob had ik langer en heb dus langer met haar een band kunnen opbouwen.
Die was wel zo aanhankelijk en lief, zo'n mooi karakter.

En als het zo ver is, dat ze pijn heeft en oud is en ze kan niet meer, dan moet je de keus maken.
Ik wilde het niet, maar ik moest, want alles zei dat ze niet meer wilde qua pijn en ongemak.
Ze begon pijn te hebben, er kwam pus en wat bloed uit haar tumor/abces.
Geestelijk wilde ze nog wel, lekker bij mij liggen, knarsetanden, hikken, genieten van het geaai.
Maar ze zou niet beter worden, het zou alleen maar erger worden, en het ging snel.
En om haar erge pijn te besparen heb ik die moeilijke keuze gemaakt.

Maar ik weet dat ik haar een ontzettend goed leven heb geboden, en dat is een troost :)
Ze heeft een mooie leeftijd behaald voor een ratje.
Precies 2 jaar en 4 maand.
Ze heeft een luxeleventje gehad en ook nog nog eens een liefdevolle dood , hou dat voor ogen, je hebt met al je handelen het beste uit jullie beiden gehaald :*
Waar het stinkt is het warm.
pi_140762290
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 16:36 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
knoflook, is een eigen HHH topic geen idee? kun jij spuien en je verhaal kwijt en blijven de mensen die dat willen op de hoogte.

trovey sterkte
Dank je, ze lijkt goed te reageren op de medicijnen, tot nu toe geen "aanval" meer gezien. *O*
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140763058
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 22:10 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Ze heeft een luxeleventje gehad en ook nog nog eens een liefdevolle dood , hou dat voor ogen, je hebt met al je handelen het beste uit jullie beiden gehaald :*
Wat lief, dank je!
Ik hoop dat alles goed komt met jouw hondje, dat ze nog ff gezond mee kan :)
  Moderator donderdag 5 juni 2014 @ 22:57:57 #41
5428 crew  miss_sly
pi_140764129
Hi, ik had ook een vraag.
Onze kater van net twee jaar is gisteravond na drie weken en een dag gelukkig teruggekomen naar huis! Waar hij al die tijd geweest is, is ons een raadsel. Zijn vacht ziet er best goed uit, hij had een teek die ik heb weggehaald en twee kleine, al oudere wondjes. En hij is mager! O my, wat is hij mager, arm beestje.

Hoe kunnen we het beste daarmee omgaan? We hebben Barf, hij mag ongeveer 35 gram per dag. Mogen we hem voorlopig ietsje meer geven? Of bijvoorbeeld brokjes laten staan, zodat hij daar nog wat van kan eten?

Hoe kunnen we het beste zorgen dat hij weer wat aankomt?

Het vreemde is dat hij verder erg weinig geleden lijkt te hebben. Hij rent ook de trappen gewoon op en neer en springt zo op ons tamelijk hoge bed.
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
pi_140764872
Hij is vast wezen hoerensloeren O+

Ik ben de DDA niet, maar ik zou zeggen: kleine porties, meerdere keren per dag, even borstelen, zorgen dat ie lekker kan drinken en verder mooi laten bijslapen.

Fijn dat ie weer terug is ^O^
  vrijdag 6 juni 2014 @ 10:26:52 #43
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_140772972
Je hebt zo'n blikje met powervoeding bij de dierenarts of de dierenwinkel. Misschien dat een paar keer geven. Dat is voor katten die snelmoeten aaansterken.
  zaterdag 7 juni 2014 @ 12:01:13 #44
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_140802888
(Repost uit het kattenvraagbaak topic)

Niet echt een vraag maar toch:

Gisteren hebben wij een kat naar de dierenarts gebracht. Het is niet onze kat maar is hier dagelijks in de tuin te vinden en we geven hem ook te eten.

De kat is er vermargerd en verzocht zichzelf niet goed meer. De dierenarts stelde vast de dat de kat waarschijnlijk onder de wormen zit en ook uitgedroogd is. Hij kreegt twee injecties (anti-wormen en vitamine injectie)

Echter een paar uur later kon de kat nauwlijks meer lopen. Hij slingerde gewoon op zijn poten. Hij dronk nog wat water maar in de loop van de nacht werdt het slechter.

Nu ligt de kat al de hele tijd op een hand doekje. Bewegen doet ie niet meer, zijn tong hangt uit zijn bek en zijn ogen zijn half bedekt. Als ik een pootje oppak dan voelt die slap aan.

Helaas is dierenarts weg voor het weekend (enige dierenarts hier) maar ik neem aan dat ie het niet meer gaat redden?

Is er nog enigzins iets wat ik kan dan doen om de pijn te verzachten?
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_140804621
Oh breaky wat goed dat jullie met het beestje bij de dierenarts zijn geweest. Probeer hem/haar nog beetje fijne tijd te geven. Probeer wat water binnen te krijgen, met lepeltje oid! Succes
  zaterdag 7 juni 2014 @ 13:53:58 #46
132477 Zo-is-dat
of nie dan?
pi_140805006
De dierenarts heeft altijd dienst, is het niet deze dan eentje van de buurt praktijk ofzo, gewoon het nummer bellen en je word of doorgeschakeld of verwezen naar een ander nummer.

Edit: zie nu dat je niet in Nederland zit dat veranderd t misschien wel ja 😕. Veel rust dan maar, zo min mogelijk prikkels en alles wat in t andere topic al genoemd is.

Sterkte!

[ Bericht 36% gewijzigd door Zo-is-dat op 07-06-2014 13:57:44 (Laos) ]
pi_140807078
Mijn kat heeft de afgelopen tijd een aantal haarballen geproduceerd. Ik heb de indruk dat ze nog iets klem heeft zitten en heb daarom vers gras voor haar gekocht.
Gras komt weer naar buiten (zoals verwacht) met roze gekleurd maagvloeistof. Ik denk dat het gras in samenhang met braken haar maag/slokdarm wat irriteert. Ze maakt verder geen zieke indruk. Ik heb het gras nu even weer buiten haar bereik gezet.
Zijn er nog andere huis-tuin-keukenmiddeltjes om de boel door te smeren en/of kalmeren?
  zaterdag 7 juni 2014 @ 16:50:01 #48
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_140809351
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 juni 2014 13:53 schreef Zo-is-dat het volgende:
De dierenarts heeft altijd dienst, is het niet deze dan eentje van de buurt praktijk ofzo, gewoon het nummer bellen en je word of doorgeschakeld of verwezen naar een ander nummer.

Edit: zie nu dat je niet in Nederland zit dat veranderd t misschien wel ja 😕. Veel rust dan maar, zo min mogelijk prikkels en alles wat in t andere topic al genoemd is.

Sterkte!
Bedankt! We (ik en mijn vrouw) doen ons best om het beestje te helpen :)
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_140809478
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 juni 2014 15:17 schreef computergirl het volgende:
Mijn kat heeft de afgelopen tijd een aantal haarballen geproduceerd. Ik heb de indruk dat ze nog iets klem heeft zitten en heb daarom vers gras voor haar gekocht.
Gras komt weer naar buiten (zoals verwacht) met roze gekleurd maagvloeistof. Ik denk dat het gras in samenhang met braken haar maag/slokdarm wat irriteert. Ze maakt verder geen zieke indruk. Ik heb het gras nu even weer buiten haar bereik gezet.
Zijn er nog andere huis-tuin-keukenmiddeltjes om de boel door te smeren en/of kalmeren?
Mijn overbuurvrouw zweert op zulke momenten bij wat olijfolie bij het voer en soms direct in het bekkie met een pipetje.
Waar het stinkt is het warm.
pi_140809540
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 juni 2014 16:50 schreef breaky het volgende:

[..]

Bedankt! We (ik en mijn vrouw) doen ons best om het beestje te helpen :)
Weet niet waar je woont maar is er daar dan helemaal geen spoeddienst voor huisdieren begrijp ik? Anders rest er niet meer dat vocht toedienen met een lepeltje of een pipetje en veel zachtjes knuffelen :'(
Sterkte en over dat beestje 100% proberen te helpen is hier geen enkele discussie hoor, dat doen we hier toch allemaal met liefde. Dus hoe het ook gaat, aan jullie zal het niet liggen. :*
Waar het stinkt is het warm.
pi_140820294
Mijn goudvis heeft een raar plekje, komt dit iemand bekent voor?
  zondag 8 juni 2014 @ 16:16:17 #52
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_140834442
quote:
0s.gif Op maandag 2 juni 2014 14:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Hoe gaat het nu?
Het is erg belangrijk om niet te laten likken, zeker niet na de operatie! Als je van tevoren vermoed dat de hond na de operatie kan gaan (of blijven) likken, dan is het verstandig om al voor de operatie te oefenen met de kraag. Als hij bijv. een standaardkraag kapot trekt of doodeng vindt, kan je altijd nog op zoek naar alternatieven (opblaaskragen enz enz).
We zijn 1,5 week verder en het verband is er vrijdag afgehaald. De wond is inmiddels aardig genezen, alleen af en toe likt hij in een onbewaakt moment er toch nog aan (als de kap even af is omdat hij moet eten/wandelen). Al met al komt het dus allemaal goed ^O^
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_140836424
quote:
0s.gif Op zondag 8 juni 2014 00:03 schreef videonatic het volgende:
Mijn goudvis heeft een raar plekje, komt dit iemand bekent voor?
[ afbeelding ]
Is dit niet de (of een soort van) bloemkoolziekte?
Waar het stinkt is het warm.
pi_140836440
quote:
0s.gif Op zondag 8 juni 2014 16:16 schreef maniack28 het volgende:

[..]

We zijn 1,5 week verder en het verband is er vrijdag afgehaald. De wond is inmiddels aardig genezen, alleen af en toe likt hij in een onbewaakt moment er toch nog aan (als de kap even af is omdat hij moet eten/wandelen). Al met al komt het dus allemaal goed ^O^
*O*

Dat likken komt ook omdat een helende wond behoorlijk jeukt. (been there, done that) dus een beetje sudocreme helpt 1: tegen de jeuk en 2: geen jeuk= niet meer zoveel likken en daarbij vinden ze het vies dus likken minder..
Waar het stinkt is het warm.
  maandag 9 juni 2014 @ 03:29:29 #55
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_140860398
Beste dierenarts.

Ik heb een dringende vraag.

Mijn moederpoes met kittens van ongeveer 3,5 weken heeft (zover ik kan zien) een ontsteking bij een van haar tepels. Een beetje opgedroogd bloed aan het uiteinde van haar tepel... maar nog erger... achter haar tepel lijkt een heleboel melk (of iets anders schuil te gaan). Het gaat om een plek van minstens 5 bij 5 centimeter (indien niet iets groter), waar wellicht melk inkomt maar niet uit gaat..

Zelf lijkt ze er niet heel veel last van te hebben, maar het zuigen van haar kittens doet haar ergens wel pijn. Maar het lijkt haast alsof het voor haar dragelijker wordt zolang ik haar aai en verwen.
Wat is uw diagnose?

P.S. binnenkort komen de foto's van de kittens online. Ik zal ze in elk geval in dit topic sturen zoals gevraagd... Maar zoals het er nu uitziet is de belangstelling overweldigend... een voordeel als schoonzusje een kapster is. *)
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
pi_140861586
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 03:29 schreef EricOscuro het volgende:
Beste dierenarts.

Ik heb een dringende vraag.

Mijn moederpoes met kittens van ongeveer 3,5 weken heeft (zover ik kan zien) een ontsteking bij een van haar tepels. Een beetje opgedroogd bloed aan het uiteinde van haar tepel... maar nog erger... achter haar tepel lijkt een heleboel melk (of iets anders schuil te gaan). Het gaat om een plek van minstens 5 bij 5 centimeter (indien niet iets groter), waar wellicht melk inkomt maar niet uit gaat..

Zelf lijkt ze er niet heel veel last van te hebben, maar het zuigen van haar kittens doet haar ergens wel pijn. Maar het lijkt haast alsof het voor haar dragelijker wordt zolang ik haar aai en verwen.
Wat is uw diagnose?

P.S. binnenkort komen de foto's van de kittens online. Ik zal ze in elk geval in dit topic sturen zoals gevraagd... Maar zoals het er nu uitziet is de belangstelling overweldigend... een voordeel als schoonzusje een kapster is. *)
Ik hoop dat je inmiddels je eigen dierenarts gebeld hebt en niet wacht op antwoord hier. Dit klinkt nl voor mij echt als iets waarmee je naar je dierenarts gaat!
pi_140861652
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 08:34 schreef Holyme het volgende:

[..]

Ik hoop dat je inmiddels je eigen dierenarts gebeld hebt en niet wacht op antwoord hier. Dit klinkt nl voor mij echt als iets waarmee je naar je dierenarts gaat!
+1
  maandag 9 juni 2014 @ 14:30:30 #58
310793 Mishu
Fok verslaafde
pi_140870038
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 03:29 schreef EricOscuro het volgende:
Beste dierenarts.

Ik heb een dringende vraag.

Mijn moederpoes met kittens van ongeveer 3,5 weken heeft (zover ik kan zien) een ontsteking bij een van haar tepels. Een beetje opgedroogd bloed aan het uiteinde van haar tepel... maar nog erger... achter haar tepel lijkt een heleboel melk (of iets anders schuil te gaan). Het gaat om een plek van minstens 5 bij 5 centimeter (indien niet iets groter), waar wellicht melk inkomt maar niet uit gaat..

Zelf lijkt ze er niet heel veel last van te hebben, maar het zuigen van haar kittens doet haar ergens wel pijn. Maar het lijkt haast alsof het voor haar dragelijker wordt zolang ik haar aai en verwen.
Wat is uw diagnose?

P.S. binnenkort komen de foto's van de kittens online. Ik zal ze in elk geval in dit topic sturen zoals gevraagd... Maar zoals het er nu uitziet is de belangstelling overweldigend... een voordeel als schoonzusje een kapster is. *)
Ze heeft een ontstoken melkklier en ze moet zo snel mogelijk medicijnen van een echte dierenarts hebben.
  maandag 9 juni 2014 @ 17:19:00 #59
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876053
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 19:46 schreef Cici het volgende:
Hallo DDA,

ff een vraagje wat betreft rattenvoer.
Ik zag net op marktplaats een vrouw rittens te koop hebben met een verhaal dat ze de ratten voer geeft ZONDER kleurstoffen, ze is er namelijk achter gekomen dat ratten die kleurstoffen binnen krijgen herhaaldelijk gezwellen krijgen.
Ze fokt nu al 6 jaar ratten tumorvrij zegt ze.

Dat klinkt heel mooi, maar is daar onderzoek naar gedaan en weet jij voer wat geen kleurstoffen heeft?
En dan mogen ze zeker ook geen yoghurtdropjes, zitten ook kleurstoffen in.

Klinkt een beetje te mooi om waar te zijn eigenlijk...
Kleurstoffen zitten overal he ;) Banaan is ook niet vanzelf zo mooi geel, dat zijn natuurlijke kleurstoffen. In banaan zit E101 :D
Dus het eten zonder kleurstoffen betekent niks meer eten. Alleen water drinken, denk ik.

Kunstmatige kleurstoffen? Tja, er is geen evidence based onderzoek dat bewijst dat er een verband is tussen kunstmatige kleurstoffen en kanker. Of ADHD. Bij ratten ook niet.

Ratjes zijn gevoelig voor bepaalde soorten kanker. Dat is iets wat wij mensen er ingefokt hebben. Ik denk niet dat het voer zonder kunstmatige kleurstoffen de kansen voor het niet ontwikkelen van kanker aanzienlijk zou verbeteren. Maar als je het voer zonder kunstmatige kleurstoffen wil voeren, dan kan het geen kwaad. Je moet natuurlijk wel opletten of deze claim inderdaad waar is.
pi_140876072
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 17:19 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Kleurstoffen zitten overal he ;) Banaan is ook niet vanzelf zo mooi geel, dat zijn natuurlijke kleurstoffen. In banaan zit E101 :D
Dus het eten zonder kleurstoffen betekent niks meer eten. Alleen water drinken, denk ik.

Kunstmatige kleurstoffen? Tja, er is geen evidence based onderzoek dat bewijst dat er een verband is tussen kunstmatige kleurstoffen en kanker. Of ADHD. Bij ratten ook niet.

Ratjes zijn gevoelig voor bepaalde soorten kanker. Dat is iets wat wij mensen er ingefokt hebben. Ik denk niet dat het voer zonder kunstmatige kleurstoffen de kansen voor het niet ontwikkelen van kanker aanzienlijk zou verbeteren. Maar als je het voer zonder kunstmatige kleurstoffen wil voeren, dan kan het geen kwaad. Je moet natuurlijk wel opletten of deze claim inderdaad waar is.
Dat dacht ik al, dank je wel :)
  maandag 9 juni 2014 @ 17:23:16 #61
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876197
quote:
0s.gif Op donderdag 5 juni 2014 22:57 schreef miss_sly het volgende:
Hi, ik had ook een vraag.
Onze kater van net twee jaar is gisteravond na drie weken en een dag gelukkig teruggekomen naar huis! Waar hij al die tijd geweest is, is ons een raadsel. Zijn vacht ziet er best goed uit, hij had een teek die ik heb weggehaald en twee kleine, al oudere wondjes. En hij is mager! O my, wat is hij mager, arm beestje.

Hoe kunnen we het beste daarmee omgaan? We hebben Barf, hij mag ongeveer 35 gram per dag. Mogen we hem voorlopig ietsje meer geven? Of bijvoorbeeld brokjes laten staan, zodat hij daar nog wat van kan eten?

Hoe kunnen we het beste zorgen dat hij weer wat aankomt?

Het vreemde is dat hij verder erg weinig geleden lijkt te hebben. Hij rent ook de trappen gewoon op en neer en springt zo op ons tamelijk hoge bed.
Aankomen moet je voorzichtig laten gebeuren, dus zijn rantsoen met max 20% tijdelijk verhogen.

Hij is dus weggeweest... Is hij uitgedroogd? Als je zijn vel oppakt, blijft het staan? Als hij uitgedroogd is, moet hij naar de dierenarts voor een infuus. Je zie vaak dat een kat ergens opgesloten geweest is, waardoor niet kon drinken en waardoor hij nierfalen kan ontwikkelen.

Verder moeten de poezen elke dag eten, dus als hij een tijdje niet gegeten, is er een gevaar dat hij leverproblemen zal ontwikkelen. Je moet hem dus goed in de gaten houden, als hij sloom is, niet eet of braakt, direct naar de dierenarts.
  maandag 9 juni 2014 @ 17:26:36 #62
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876318
quote:
0s.gif Op zaterdag 7 juni 2014 12:01 schreef breaky het volgende:
(Repost uit het kattenvraagbaak topic)

Niet echt een vraag maar toch:

Gisteren hebben wij een kat naar de dierenarts gebracht. Het is niet onze kat maar is hier dagelijks in de tuin te vinden en we geven hem ook te eten.

De kat is er vermargerd en verzocht zichzelf niet goed meer. De dierenarts stelde vast de dat de kat waarschijnlijk onder de wormen zit en ook uitgedroogd is. Hij kreegt twee injecties (anti-wormen en vitamine injectie)

Echter een paar uur later kon de kat nauwlijks meer lopen. Hij slingerde gewoon op zijn poten. Hij dronk nog wat water maar in de loop van de nacht werdt het slechter.

Nu ligt de kat al de hele tijd op een hand doekje. Bewegen doet ie niet meer, zijn tong hangt uit zijn bek en zijn ogen zijn half bedekt. Als ik een pootje oppak dan voelt die slap aan.

Helaas is dierenarts weg voor het weekend (enige dierenarts hier) maar ik neem aan dat ie het niet meer gaat redden?

Is er nog enigzins iets wat ik kan dan doen om de pijn te verzachten?
Is het in Nederland? Nederlandse dierenartsen gaan niet zo maar weg voor een weekend zonder een vervanger. Er moet toch iemand in de buurt zijn die dienst doet? Deze kat moet zsm naar een dierenarts. Je kan zelf niks doen, want de kat is waarschijnlijk in shock geraakt!

Als het trouwens niet jouw kat is, dan moet je het of via Dierenbescherming regelen of de eigenaar van de kat opsporen.

Lees al dat het niet in NL is...

Hmm, deze kat heeft sowieso een intraveneus infuus nodig, zo te lezen... Ik hoop dat hij het haalt...
pi_140876472
Hij is al overleden las ik...
  maandag 9 juni 2014 @ 17:31:32 #64
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876512
quote:
1s.gif Op zaterdag 7 juni 2014 15:17 schreef computergirl het volgende:
Mijn kat heeft de afgelopen tijd een aantal haarballen geproduceerd. Ik heb de indruk dat ze nog iets klem heeft zitten en heb daarom vers gras voor haar gekocht.
Gras komt weer naar buiten (zoals verwacht) met roze gekleurd maagvloeistof. Ik denk dat het gras in samenhang met braken haar maag/slokdarm wat irriteert. Ze maakt verder geen zieke indruk. Ik heb het gras nu even weer buiten haar bereik gezet.
Zijn er nog andere huis-tuin-keukenmiddeltjes om de boel door te smeren en/of kalmeren?
Beaphar Maltpasta of Kat-a-lax tegen haarballen. Verder tijdelijk overzetten op gekookte kipfilet (vaak kleine beetjes) om maagdarmkanaal te ontlasten. Als het poezenkind zich weer beter voelt, langzaam overzetten op zijn oude voer.

En voorlopig geen gras laten eten, want het irriteert zijn maag.
  maandag 9 juni 2014 @ 17:34:56 #65
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876657
quote:
0s.gif Op zondag 8 juni 2014 00:03 schreef videonatic het volgende:
Mijn goudvis heeft een raar plekje, komt dit iemand bekent voor?
[ afbeelding ]
Ik denk Witte stip. Dat is een parasiet. Er zijn wel middeltjes te koop ertegen bij een dierenspeciaalzaak of een dierenarts. Ook van Beaphar ;)
  maandag 9 juni 2014 @ 17:35:14 #66
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876672
quote:
0s.gif Op zondag 8 juni 2014 16:16 schreef maniack28 het volgende:

[..]

We zijn 1,5 week verder en het verband is er vrijdag afgehaald. De wond is inmiddels aardig genezen, alleen af en toe likt hij in een onbewaakt moment er toch nog aan (als de kap even af is omdat hij moet eten/wandelen). Al met al komt het dus allemaal goed ^O^
^O^
  maandag 9 juni 2014 @ 17:42:57 #67
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876942
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 03:29 schreef EricOscuro het volgende:
Beste dierenarts.

Ik heb een dringende vraag.

Mijn moederpoes met kittens van ongeveer 3,5 weken heeft (zover ik kan zien) een ontsteking bij een van haar tepels. Een beetje opgedroogd bloed aan het uiteinde van haar tepel... maar nog erger... achter haar tepel lijkt een heleboel melk (of iets anders schuil te gaan). Het gaat om een plek van minstens 5 bij 5 centimeter (indien niet iets groter), waar wellicht melk inkomt maar niet uit gaat..

Zelf lijkt ze er niet heel veel last van te hebben, maar het zuigen van haar kittens doet haar ergens wel pijn. Maar het lijkt haast alsof het voor haar dragelijker wordt zolang ik haar aai en verwen.
Wat is uw diagnose?

P.S. binnenkort komen de foto's van de kittens online. Ik zal ze in elk geval in dit topic sturen zoals gevraagd... Maar zoals het er nu uitziet is de belangstelling overweldigend... een voordeel als schoonzusje een kapster is. *)
Arme poezenmoeder... Dat is dus de keerzijde van de moederschap... Het is niet alleen roze wolken en leuke kittens...

Zo te lezen, heeft de poes mastitis (ontsteking aan melkklieren). Het is pijnlijk en kan ook gevaarlijk zijn voor de moeder. Een deel van melkklieren kan afsterven... Zij kan bloedvergiftiging krijgen... En voor de kittens is het ook gevaarlijk, wwant zij krijgen misschien niet voldoende melk. Dus de poes moet zsm naar de dierenarts voor de behandeling! Liever vandaag dan morgen

De kittens moet je elke dag wegen om te kijken of zij blijven groeien. Zij zijn al 3,5 week, dus je kan beginnen met overzetten op kattenvoer. Zeker als het inderdaad mastitis is en het erger wordt, moeten de kittens overgaan op kattenvoer.

Je kan meerdere malen per dag warme natte kompres op de aangetaste melkklieren leggen, dat kan helpen.

Beterschap!

[ Bericht 1% gewijzigd door DigitaleDierenArts op 11-06-2014 08:41:33 ]
  maandag 9 juni 2014 @ 17:44:37 #68
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140876989
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 17:30 schreef Sunshine1982 het volgende:
Hij is al overleden las ik...
:{ Sneu...
  dinsdag 10 juni 2014 @ 01:49:19 #69
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_140902618
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 08:34 schreef Holyme het volgende:

[..]

Ik hoop dat je inmiddels je eigen dierenarts gebeld hebt en niet wacht op antwoord hier. Dit klinkt nl voor mij echt als iets waarmee je naar je dierenarts gaat!
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 14:30 schreef Mishu het volgende:

[..]

Ze heeft een ontstoken melkklier en ze moet zo snel mogelijk medicijnen van een echte dierenarts hebben.
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 14:30 schreef Mishu het volgende:

[..]

Ze heeft een ontstoken melkklier en ze moet zo snel mogelijk medicijnen van een echte dierenarts hebben.
Ik had al het vermoeden dat het een melkklierontsteking was... (of beter gezegd; ik was er al bang voor)... Morgen (of eigenlijk vandaag qua datum) kan ze terecht bij de dierenarts.
Ze is een geweldige moeder... al is ze zelf nog maar een klein meisje. Ik (en de dierenarts) gaan haar hier doorslepen. w/
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
  dinsdag 10 juni 2014 @ 03:10:51 #70
21350 breaky
Harder praten a.u.b
pi_140903184
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 17:44 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:{ Sneu...
Bedankt nog voor je antwoord...het is niet anders. Toch vraag ik mij nog steeds af wat voor medicijnen tot zo'n resultaat kunnen leiden. Ik wil vandaag nog bij de betreffende dierenarts langs voor feedback.

Ik heb ook nog een ander katje wat ik wil laten steriliseren en hij is de enige die dat zou kunnen doen hier.
Modus Vivendi!
Beetje aan het werk @ Lao P.D.R.
Soda water en Earl Grey :-)
pi_140904484
Ik heb alweer nieuwe ratjes :@
Best heel snel na mijn geliefde Bob, maar de kans kwam en ik heb em genomen.
Wilde eigenlijk niet zo snel weer ratjes, pas na een paar weken.

Maar ik bleef maar naar een lege kooi kijken.
Ik werd afgelopen zaterdag gebeld dat er weer ratjes waren, ben gaan kijken en vond ze direct leuk!

2 dametjes van 5 weken, ik denk Fuzzratjes, geen normale vacht, ook niet kaal, maar een donslaagje haar _O-
De lichte heet Butters (Buttje) de donkere heet Missy.
Heel nieuwsgierig, maar ook nog wat bangig op de bank.
Stop ik (vooral Missy) in mijn nek, of tussen mijn tieten ( :P ), dan blijft ze heerlijk zitten.
Buttje loopt overal heen, maar kan ook lekker bij me liggen.

Maar wat zijn ze klein (vergeleken met Bob) en wat zijn ze snel en leuk!
En wat voelen ze warm, zo zonder normale vacht haha.
Denk dat ik ze over een week wel goed tam heb.
Waren al handtam toen ik ze kocht, bijten niet niks, alleen maar zachtjes knabbelen :)

Hier liggen ze in mijn nek, beetje geschrokken van de foto:
pi_140904499
Beste dierenarts, dit is geen alledaags probleem maar niet geschoten is altijd mis.
Ik heb een paard en die kijkt graag naar boven, doen paarden dat wel vaker?
  † In Memoriam † dinsdag 10 juni 2014 @ 07:41:50 #73
43556 miss_dynastie
pi_140904527
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 03:10 schreef breaky het volgende:

[..]

Bedankt nog voor je antwoord...het is niet anders. Toch vraag ik mij nog steeds af wat voor medicijnen tot zo'n resultaat kunnen leiden. Ik wil vandaag nog bij de betreffende dierenarts langs voor feedback.

Ik heb ook nog een ander katje wat ik wil laten steriliseren en hij is de enige die dat zou kunnen doen hier.
Heeft de kat misschien Metacam gehad?
  dinsdag 10 juni 2014 @ 10:06:04 #74
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140906285
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 03:10 schreef breaky het volgende:

[..]

Bedankt nog voor je antwoord...het is niet anders. Toch vraag ik mij nog steeds af wat voor medicijnen tot zo'n resultaat kunnen leiden. Ik wil vandaag nog bij de betreffende dierenarts langs voor feedback.

Ik heb ook nog een ander katje wat ik wil laten steriliseren en hij is de enige die dat zou kunnen doen hier.
Het kan een anti-wormen injectie geweest zijn. Maar het meest waarschijnlijk toch de combinatie van een onderliggende ziekte en algehele verzwakking.
  dinsdag 10 juni 2014 @ 10:07:32 #75
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140906319
quote:
Ik had al het vermoeden dat het een melkklierontsteking was... (of beter gezegd; ik was er al bang voor)... Morgen (of eigenlijk vandaag qua datum) kan ze terecht bij de dierenarts.
Ze is een geweldige moeder... al is ze zelf nog maar een klein meisje. Ik (en de dierenarts) gaan haar hier doorslepen. w/
Beterschap!
  dinsdag 10 juni 2014 @ 10:08:01 #76
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140906327
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 07:33 schreef Cici het volgende:
Ik heb alweer nieuwe ratjes :@
Best heel snel na mijn geliefde Bob, maar de kans kwam en ik heb em genomen.
Wilde eigenlijk niet zo snel weer ratjes, pas na een paar weken.

Maar ik bleef maar naar een lege kooi kijken.
Ik werd afgelopen zaterdag gebeld dat er weer ratjes waren, ben gaan kijken en vond ze direct leuk!

2 dametjes van 5 weken, ik denk Fuzzratjes, geen normale vacht, ook niet kaal, maar een donslaagje haar _O-
De lichte heet Butters (Buttje) de donkere heet Missy.
Heel nieuwsgierig, maar ook nog wat bangig op de bank.
Stop ik (vooral Missy) in mijn nek, of tussen mijn tieten ( :P ), dan blijft ze heerlijk zitten.
Buttje loopt overal heen, maar kan ook lekker bij me liggen.

Maar wat zijn ze klein (vergeleken met Bob) en wat zijn ze snel en leuk!
En wat voelen ze warm, zo zonder normale vacht haha.
Denk dat ik ze over een week wel goed tam heb.
Waren al handtam toen ik ze kocht, bijten niet niks, alleen maar zachtjes knabbelen :)

Hier liggen ze in mijn nek, beetje geschrokken van de foto:
[ afbeelding ]
Schattig :Y Hele mooi dames en een mooie kleur ook.
  Moderator dinsdag 10 juni 2014 @ 10:09:15 #77
5428 crew  miss_sly
pi_140906356
quote:
0s.gif Op maandag 9 juni 2014 17:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Aankomen moet je voorzichtig laten gebeuren, dus zijn rantsoen met max 20% tijdelijk verhogen.

Hij is dus weggeweest... Is hij uitgedroogd? Als je zijn vel oppakt, blijft het staan? Als hij uitgedroogd is, moet hij naar de dierenarts voor een infuus. Je zie vaak dat een kat ergens opgesloten geweest is, waardoor niet kon drinken en waardoor hij nierfalen kan ontwikkelen.

Verder moeten de poezen elke dag eten, dus als hij een tijdje niet gegeten, is er een gevaar dat hij leverproblemen zal ontwikkelen. Je moet hem dus goed in de gaten houden, als hij sloom is, niet eet of braakt, direct naar de dierenarts.
Nee, hij is niet uitgedroogd. Hij is ook net zo energiek als altijd, hij is alleen magerder. Hij lijkt er eigenlijk heel weinig van overgehouden te hebben. Zijn vacht is mooi, hij heeft zichzelf ook goed verzorgd. Hij is niet banger of minder aanhankelijk. Hij eet zelf heel gedoseerd, dus we doen maar iedere keer een klein plakje Barf in zijn bakje, en dat een paar keer per dag tot hij ongeveer aan zijn maximum per dag zit.

Bedankt voor je antwoord! We houden hem uiteraard goed in de gaten, we zijn zo blij dat hij terug is!
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 10 juni 2014 @ 10:13:47 #78
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140906446
quote:
2s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 07:38 schreef Piet_Piraat het volgende:
Beste dierenarts, dit is geen alledaags probleem maar niet geschoten is altijd mis.
Ik heb een paard en die kijkt graag naar boven, doen paarden dat wel vaker?
Is hij/zij niet gewoon nieuwsgierig/alert?
  dinsdag 10 juni 2014 @ 10:15:02 #79
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140906468
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:09 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Nee, hij is niet uitgedroogd. Hij is ook net zo energiek als altijd, hij is alleen magerder. Hij lijkt er eigenlijk heel weinig van overgehouden te hebben. Zijn vacht is mooi, hij heeft zichzelf ook goed verzorgd. Hij is niet banger of minder aanhankelijk. Hij eet zelf heel gedoseerd, dus we doen maar iedere keer een klein plakje Barf in zijn bakje, en dat een paar keer per dag tot hij ongeveer aan zijn maximum per dag zit.

Bedankt voor je antwoord! We houden hem uiteraard goed in de gaten, we zijn zo blij dat hij terug is!
Nou, dan is hij waarschijnlijk niet opgesloten geweest, maar ergens waar hij toegang had tot water/eten. Is hij gecastreerd?
pi_140906534
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:13 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Is hij/zij niet gewoon nieuwsgierig/alert?
Ja hij / ruin wil alles zien maar dat is wel lastig omdat er vaak helicopters overvliegen.
  Moderator dinsdag 10 juni 2014 @ 10:21:43 #81
5428 crew  miss_sly
pi_140906608
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:15 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Nou, dan is hij waarschijnlijk niet opgesloten geweest, maar ergens waar hij toegang had tot water/eten. Is hij gecastreerd?
Hij is gecastreerd. En ik kan me ook niet voorstellen dat hij 3 weken opgesloten gezeten heeft, want hij heeft in ieder geval water gehad, en ook wel iets van eten. Dus wellicht is hij gewoon niet zo'n hele goede jager?
And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
  dinsdag 10 juni 2014 @ 12:47:44 #82
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140910820
quote:
2s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:18 schreef Piet_Piraat het volgende:

[..]

Ja hij / ruin wil alles zien maar dat is wel lastig omdat er vaak helicopters overvliegen.
Tja, dan is het een normaal paardengedrag.
  dinsdag 10 juni 2014 @ 12:49:18 #83
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140910864
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:21 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Hij is gecastreerd. En ik kan me ook niet voorstellen dat hij 3 weken opgesloten gezeten heeft, want hij heeft in ieder geval water gehad, en ook wel iets van eten. Dus wellicht is hij gewoon niet zo'n hele goede jager?
Wellicht werd hij door iemand bijgevoerd. Misschien was hij gewoon een paar straten verder bij iemand op bezoek... 3 weken is wel lang...
pi_140910984
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 juni 2014 10:08 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Schattig :Y Hele mooi dames en een mooie kleur ook.
Ja he, ze zijn zo leuk!
  woensdag 11 juni 2014 @ 02:58:10 #85
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_140943082
Voor degenen die dit subtopic gevolgd hebben...

quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 08:34 schreef Holyme het volgende:

[..]

Ik hoop dat je inmiddels je eigen dierenarts gebeld hebt en niet wacht op antwoord hier. Dit klinkt nl voor mij echt als iets waarmee je naar je dierenarts gaat!
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 14:30 schreef Mishu het volgende:

[..]

Ze heeft een ontstoken melkklier en ze moet zo snel mogelijk medicijnen van een echte dierenarts hebben.
quote:
1s.gif Op maandag 9 juni 2014 14:30 schreef Mishu het volgende:

[..]

Ze heeft een ontstoken melkklier en ze moet zo snel mogelijk medicijnen van een echte dierenarts hebben.
Vandaag heb ik deze jonge moederpoes naar de dierenarts gebracht. Het was me al duidelijk dat er in een van haar tepels gebeten was... maar het blijkt nog erger... een groot deel van haar tepel is er gewoon afgebeten door de kittens.

Vandaag heeft ze een pijnstiller gehad en anti biotica... donderdag moet dat nog eens.
Pas daarna kan ze eventueel worden geopereerd.

En dit meisje werd helemaal gek, toen ze in de (net gekochte) nieuwe reismand zat... Of het aan de reismand lag, of aan het feit dat ze van haar kinderen werd weggeplukt... ik denk ergens het laatste.
Maar na een paar minuten vechten tegen de reismand... was ze totaal uitgeput en hijgde als een hond die nodig water nodig had.
Bij de dierenarts bleef ze rustig, maar tijdens de weg naar huis, heeft ze zowel gepoept als geplast in de reismand.

En als ik eerlijk ben...ik heb zelfs even gedacht dat ze het niet zou overleven... Ze keek zo vreemd uit haar ogen... en zelfs mij vertrouwde ze toen even niet...(terwijl ze me tot dan toe altijd zonder probleem vertrouwde).

Gelukkig was ze na ongeveer 20 minuten na thuiskomst weer bekomen van de schrik... maar ik zie al op tegen donderdag, want dan moet ik weer naar de dierenarts.

Maar tegelijkertijd ben ik wel heel blij dat ze op dit moment geen pijn voelt bij het zogen van haar jongen.

Ik heb nog even de weegschaal erbij gehaald... de kittens blijven zwaarder worden... dat lijkt gelukkig dus goed te gaan.
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
  woensdag 11 juni 2014 @ 08:26:11 #86
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140944554
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 02:58 schreef EricOscuro het volgende:
Voor degenen die dit subtopic gevolgd hebben...

[..]

[..]

[..]

Vandaag heb ik deze jonge moederpoes naar de dierenarts gebracht. Het was me al duidelijk dat er in een van haar tepels gebeten was... maar het blijkt nog erger... een groot deel van haar tepel is er gewoon afgebeten door de kittens.

Vandaag heeft ze een pijnstiller gehad en anti biotica... donderdag moet dat nog eens.
Pas daarna kan ze eventueel worden geopereerd.

En dit meisje werd helemaal gek, toen ze in de (net gekochte) nieuwe reismand zat... Of het aan de reismand lag, of aan het feit dat ze van haar kinderen werd weggeplukt... ik denk ergens het laatste.
Maar na een paar minuten vechten tegen de reismand... was ze totaal uitgeput en hijgde als een hond die nodig water nodig had.
Bij de dierenarts bleef ze rustig, maar tijdens de weg naar huis, heeft ze zowel gepoept als geplast in de reismand.

En als ik eerlijk ben...ik heb zelfs even gedacht dat ze het niet zou overleven... Ze keek zo vreemd uit haar ogen... en zelfs mij vertrouwde ze toen even niet...(terwijl ze me tot dan toe altijd zonder probleem vertrouwde).

Gelukkig was ze na ongeveer 20 minuten na thuiskomst weer bekomen van de schrik... maar ik zie al op tegen donderdag, want dan moet ik weer naar de dierenarts.

Maar tegelijkertijd ben ik wel heel blij dat ze op dit moment geen pijn voelt bij het zogen van haar jongen.

Ik heb nog even de weegschaal erbij gehaald... de kittens blijven zwaarder worden... dat lijkt gelukkig dus goed te gaan.
Zielig voor de moeders... Probeer de kittens langzaam op vast voer over te zetten.
En thuis goed oefenen met het reismandje. Zowel met de moeder als met de baby-poezels (jong geleerd...). De poes en de kittens lokken naar het mandje en zorgen dat zij het mandje super leuk gaan vinden.
pi_140944661
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 02:58 schreef EricOscuro het volgende:
Voor degenen die dit subtopic gevolgd hebben...

[..]

[..]

[..]

Vandaag heb ik deze jonge moederpoes naar de dierenarts gebracht. Het was me al duidelijk dat er in een van haar tepels gebeten was... maar het blijkt nog erger... een groot deel van haar tepel is er gewoon afgebeten door de kittens.

Vandaag heeft ze een pijnstiller gehad en anti biotica... donderdag moet dat nog eens.
Pas daarna kan ze eventueel worden geopereerd.

En dit meisje werd helemaal gek, toen ze in de (net gekochte) nieuwe reismand zat... Of het aan de reismand lag, of aan het feit dat ze van haar kinderen werd weggeplukt... ik denk ergens het laatste.
Maar na een paar minuten vechten tegen de reismand... was ze totaal uitgeput en hijgde als een hond die nodig water nodig had.
Bij de dierenarts bleef ze rustig, maar tijdens de weg naar huis, heeft ze zowel gepoept als geplast in de reismand.

En als ik eerlijk ben...ik heb zelfs even gedacht dat ze het niet zou overleven... Ze keek zo vreemd uit haar ogen... en zelfs mij vertrouwde ze toen even niet...(terwijl ze me tot dan toe altijd zonder probleem vertrouwde).

Gelukkig was ze na ongeveer 20 minuten na thuiskomst weer bekomen van de schrik... maar ik zie al op tegen donderdag, want dan moet ik weer naar de dierenarts.

Maar tegelijkertijd ben ik wel heel blij dat ze op dit moment geen pijn voelt bij het zogen van haar jongen.

Ik heb nog even de weegschaal erbij gehaald... de kittens blijven zwaarder worden... dat lijkt gelukkig dus goed te gaan.
Och wat sneu... Beterschap voor d'r. Kan je de kittens niet ook meenemen? En er zijn reiskooitjes met dubbele bodem, zodat ze droog blijven als ze de boel laten lopen. Verder sluit ik me helemaal aan bij DDA, oefenen met het mandje is alleen maar handig later.

Mijn flessenkittens hadden in eerste instantie weinig trek in brokjes, er was tenslotte vast wel weer een fles in aantocht, maar die zijn inmiddels wel over door de flestijden steeds iets uit te stellen en zowel brokjes als natvoer aan te bieden. Mochten de kittens nog niet veel interesse in kittenvoer (ik heb babycat van RC) hebben, dan zou je ze dus misschien af en toe even apart kunnen zetten, of misschien handiger, moeders iets hoger (krabpaal, kastje, ..) wat lekkers geven zodat die even rust krijgt en de kittens eerder geneigd zijn om dat voer eens te bekijken.
pi_140944672
Als moeder zo bang is zou ik overleggen met de DA of hij niet thuis wil komen. Misschien dat hij/zij dat tegen spreekuurtarief doet, als je je situatie uitlegt. En, lukt dat niet, dan zou ik de kinders meenemen. Die hebben daar geen last van en hopelijk is moeder dan minder bang.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
pi_140947092
We hebben net de diagnose FIP gekregen voor onze jongste kat :'( Volgens de dierenarts is het 99% zeker, ze hebben er met z'n drieën naar gekeken. Ben er helemaal kapot van.

Ik zit alleen met die ene procent.. Wat nou als het iets anders is? Zou het zin hebben om een biopt te laten nemen en dat te laten onderzoeken? Ik wil het beestje niet onnodig langer laten lijden, maar ik wil ook geen verkeerde beslissingen nemen. Was net te overstuur om het aan de dierenarts te vragen, vandaar dat ik het nu eerst hier zet voordat ik ze straks terug ga bellen.

-edit-
Het gaat om de droge versie trouwens.

[ Bericht 4% gewijzigd door Amsel op 11-06-2014 10:55:23 ]
pi_140947211
Ik maak me zorgen over de jonge ooievaar bij webcam Droonessa.
http://www.droonessa.nl/site/page6.aspx
Ik was eerst gerustgesteld, er zou niets aan de hand zijn, maar ik zag gisteren dat moeder ooievaar bij haar jong aan de rechterpoot zat met haar snavel, en nu denk ik dat er iets met haar rechterpoot is. Het jong staat nauwelijks - probeert het wel - en lopen gaat helemaal niet.
Is er iemand met verstand van ooievaars die ook eens naar de webcam wil kijken af en toe?
pi_140947529
kan je niet contact opnemen met de eigenaren van de webcam?
pi_140947633
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 10:58 schreef computergirl het volgende:
kan je niet contact opnemen met de eigenaren van de webcam?
Heb ik gedaan, maar er is volgens hun niets aan de hand.
pi_140947724
Mijn hond (Oud Duitse Herder) is wordt volgende week 1 en ze eet al een paar maanden lang zee slecht verschillende soorten geprobeerd maar ze eet haar eten gewoon niet op. Hebben eerst speciaal voer van de fokker gebruikt zijn daarna overgestapt naar brokken van de DA en ze eet nog steeds niet.

Nu is het eten bijna op maar vind het eigenlijk zonde om duur voor te geven en die weer weg te moeten gooien omdat ze het niet eet.

Ze is aan de magere kant maar ze is ook weer niet zo mager dat ze echt ondervoed is. Daarnaast jat ze constant. Je voelt de ribben wel maar ook niet zo erg.

(We gaan morgen naar de DA voor Jaarlijkse prik)
pi_140947743
quote:
9s.gif Op woensdag 11 juni 2014 10:38 schreef Amsel het volgende:
We hebben net de diagnose FIP gekregen voor onze jongste kat :'( Volgens de dierenarts is het 99% zeker, ze hebben er met z'n drieën naar gekeken. Ben er helemaal kapot van.

Ik zit alleen met die ene procent.. Wat nou als het iets anders is? Zou het zin hebben om een biopt te laten nemen en dat te laten onderzoeken? Ik wil het beestje niet onnodig langer laten lijden, maar ik wil ook geen verkeerde beslissingen nemen. Was net te overstuur om het aan de dierenarts te vragen, vandaar dat ik het nu eerst hier zet voordat ik ze straks terug ga bellen.

-edit-
Het gaat om de droge versie trouwens.
Helaas is mijn ervaring dat die 99% altijd correct is. ;(
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140947752
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:02 schreef Loekie1 het volgende:

[..]

Heb ik gedaan, maar er is volgens hun niets aan de hand.
Ze staat nu weer en goed denk er niks aan de hand is.
pi_140947931
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:07 schreef Eris het volgende:

[..]

Ze staat nu weer en goed denk er niks aan de hand is.
Op haar achterpoten zit ze nu, ik heb niet gezien dat ze zonet stond, maar als ze staat, staat ze maar heel kort.

Edit: (twee minuten later) ze stond net weer even, en ging wat verstappen en je ziet dat ze op een gegeven moment leunend op haar rechterpoot, wankel wordt en weer gaat zitten.

Misschien moeten haar poten nog wat aansterken, ze heeft heel lang alleen maar gezeten in de regenperiode.

[ Bericht 4% gewijzigd door Loekie1 op 11-06-2014 11:22:17 ]
pi_140947967
quote:
9s.gif Op woensdag 11 juni 2014 10:38 schreef Amsel het volgende:
Was net te overstuur om het aan de dierenarts te vragen, vandaar dat ik het nu eerst hier zet voordat ik ze straks terug ga bellen.

Heb teruggebeld toen ik m'n tranen weer enigszins gedroogd had. Het antwoord: Zelfs al is het geen FIP, dan is het iets anders chronisch degeneratiefs. Hoe dan ook geven de waarden in zijn bloed aan dat het niet meer goed gaat komen :'(

Ben nog wel benieuwd of de DDA hier iets aan toe te voegen heeft. Ik zoek strohalmen om me aan vast te klampen, ik weet het :{
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:16:04 #98
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_140948014
Ach Amsel, wat verdrietig.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:20:43 #99
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140948186
quote:
9s.gif Op woensdag 11 juni 2014 10:38 schreef Amsel het volgende:
We hebben net de diagnose FIP gekregen voor onze jongste kat :'( Volgens de dierenarts is het 99% zeker, ze hebben er met z'n drieën naar gekeken. Ben er helemaal kapot van.

Ik zit alleen met die ene procent.. Wat nou als het iets anders is? Zou het zin hebben om een biopt te laten nemen en dat te laten onderzoeken? Ik wil het beestje niet onnodig langer laten lijden, maar ik wil ook geen verkeerde beslissingen nemen. Was net te overstuur om het aan de dierenarts te vragen, vandaar dat ik het nu eerst hier zet voordat ik ze straks terug ga bellen.

-edit-
Het gaat om de droge versie trouwens.
Oh, wat erg voor jullie... De diagnose FIP is lastig te stellen, eigenlijk is het met 100% past te stellen na het overlijden tijdens de sectie. Dus als je dierenartsen zeggen dat zij 99% zeker zijn, vind ik dat een vrij zekere diagnose. Als je een second opinion wil, kan je vragen om je door te verwijzen naar een specialist Interne diergeneeskunde (een ziekenhuis zeg maar).
Heel veel sterkte!
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:30:47 #100
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140948483
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 10:44 schreef Loekie1 het volgende:
Ik maak me zorgen over de jonge ooievaar bij webcam Droonessa.
http://www.droonessa.nl/site/page6.aspx
Ik was eerst gerustgesteld, er zou niets aan de hand zijn, maar ik zag gisteren dat moeder ooievaar bij haar jong aan de rechterpoot zat met haar snavel, en nu denk ik dat er iets met haar rechterpoot is. Het jong staat nauwelijks - probeert het wel - en lopen gaat helemaal niet.
Is er iemand met verstand van ooievaars die ook eens naar de webcam wil kijken af en toe?
Hmm, ik durf niet te zeggen of het normaal is. Ik weet dat ooievaar kuikens vrij lang in het nest (2 maanden?), maar verder... Misschien kan je contact opnemen met Droonessa? Je heb al contact opgenomen, lees ik. Tja, zij zullen het wel weten, mag ik hopen. Any way, misschien mogen zij ook niet ingrijpen als er wel iets mis is.
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:34:35 #101
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140948626
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:06 schreef Eris het volgende:
Mijn hond (Oud Duitse Herder) is wordt volgende week 1 en ze eet al een paar maanden lang zee slecht verschillende soorten geprobeerd maar ze eet haar eten gewoon niet op. Hebben eerst speciaal voer van de fokker gebruikt zijn daarna overgestapt naar brokken van de DA en ze eet nog steeds niet.

Nu is het eten bijna op maar vind het eigenlijk zonde om duur voor te geven en die weer weg te moeten gooien omdat ze het niet eet.

Ze is aan de magere kant maar ze is ook weer niet zo mager dat ze echt ondervoed is. Daarnaast jat ze constant. Je voelt de ribben wel maar ook niet zo erg.

(We gaan morgen naar de DA voor Jaarlijkse prik)
Heb je verschillende soorten brokjes geprobeerd? KVV ook geprobeerd?

Ik zou haar toch door de dierenarts laten nakijken als je voor de jaarlijkse vaccinatie gaat.
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:45:51 #102
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140949021
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:14 schreef Amsel het volgende:

[..]

Heb teruggebeld toen ik m'n tranen weer enigszins gedroogd had. Het antwoord: Zelfs al is het geen FIP, dan is het iets anders chronisch degeneratiefs. Hoe dan ook geven de waarden in zijn bloed aan dat het niet meer goed gaat komen :'(

Ben nog wel benieuwd of de DDA hier iets aan toe te voegen heeft. Ik zoek strohalmen om me aan vast te klampen, ik weet het :{
Het klinkt niet goed :{
Eventueel kan je dus een second opnion bij een specialist vragen. Je dierenarts kan ook bijv. een telefonisch advies vragen bij een specialist.
Nogmaals heel veel sterkte!
  woensdag 11 juni 2014 @ 11:51:57 #103
244933 trovey
Nachtoele
pi_140949211
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:14 schreef Amsel het volgende:

[..]

Heb teruggebeld toen ik m'n tranen weer enigszins gedroogd had. Het antwoord: Zelfs al is het geen FIP, dan is het iets anders chronisch degeneratiefs. Hoe dan ook geven de waarden in zijn bloed aan dat het niet meer goed gaat komen :'(

Ben nog wel benieuwd of de DDA hier iets aan toe te voegen heeft. Ik zoek strohalmen om me aan vast te klampen, ik weet het :{
Sterkte :* , weet helaas maar al te goed wat een rotziekte het is. :{
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  woensdag 11 juni 2014 @ 12:00:49 #104
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140949428
Even pronken met "mijn" kindje :D

Beaphar heeft een nieuwe voeding voor konijnen en cavia's!

En ik heb meegewerkt aan de ontwikkeling van dit product vanuit mijn oogpunt als dierenarts.
Dit is dus het voer geworden op basis van Timoteegras hooi, met veel ruwe vezels, de juiste hoeveelheden van mineralen en vitamines, een prebioticum voor goede darmwerking en natuurlijk superlekkere smaak. :9

pi_140949638
quote:
7s.gif Op woensdag 11 juni 2014 12:00 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Even pronken met "mijn" kindje :D

Beaphar heeft een nieuwe voeding voor konijnen en cavia's!

En ik heb meegewerkt aan de ontwikkeling van dit product vanuit mijn oogpunt als dierenarts.
Dit is dus het voer geworden op basis van Timoteegras hooi, met veel ruwe vezels, de juiste hoeveelheden van mineralen en vitamines, een prebioticum voor goede darmwerking en natuurlijk superlekkere smaak. :9

[ afbeelding ]
^O^
pi_140949883
Ik zag het al op jullie FB pagina DigiDA! ^O^
Ziet er goed uit, op de webwinkel van Bunnybunch werd het ook al goed omschreven!

Is het een wat hardere brok? Ze staan hier nu op Trovet vanwege Diva's kiezen/haakjes en dat gaat nu heel goed (maar of dat aan de Trovet ligt of puur geluk is weet ik niet...) maar hoe zit het met deze brok? Ik snap dat het nieuw is en dan kun je moeilijk garanties geven natuurlijk, want de ervaring moet het ook leren, maar als het een wat harder brokje is zou ik het best eens willen proberen - al is het maar als afwisseling/ gezonde traktatie zo nu en dan :Y .

Owh, en dat 'wegdrukken' doet Diva opeens niet meer. Eerst maandenland wel regelmatig, maar ze heeft denk ik door dat ik het hier besproken heb en jij suggereerde dat het misschien seksueel gedrag zou kunnen zijn. Ze voelt zich vast een beetje betrapt ;)
  woensdag 11 juni 2014 @ 12:23:16 #107
344469 Amsel
zonder t
pi_140950074
Dank jullie wel voor de sterktewensen.

Ik denk dat ik me gewoon maar neerleg bij de diagnose van de dierenarts. Alle dierenartsen die in die praktijk zitten hebben ernaar gekeken, en ze zijn zeker van hun zaak. Stomme ziekte :( :'(
pi_140950168
Sterkte Amsel ;(
pi_140950668
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:34 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Heb je verschillende soorten brokjes geprobeerd? [quote]0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 11:34 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Heb je verschillende soorten brokjes geprobeerd? KVV ook geprobeerd?

Ik zou haar toch door de dierenarts laten nakijken als je voor de jaarlijkse vaccinatie gaat.
ook geprobeerd?

Ik zou haar toch door de dierenarts laten nakijken als je voor de jaarlijkse vaccinatie gaat.
[/quote]

Kant en klaar vlees eet ze weer wel. En ze laat dan de brokken staan en het het vlees gewoon op. Daarnaast jat ze voldoende alleen de brokken eet ze niet.
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:00:55 #110
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140951422
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 12:16 schreef Candaasje het volgende:
Ik zag het al op jullie FB pagina DigiDA! ^O^
Ziet er goed uit, op de webwinkel van Bunnybunch werd het ook al goed omschreven!

Is het een wat hardere brok? Ze staan hier nu op Trovet vanwege Diva's kiezen/haakjes en dat gaat nu heel goed (maar of dat aan de Trovet ligt of puur geluk is weet ik niet...) maar hoe zit het met deze brok? Ik snap dat het nieuw is en dan kun je moeilijk garanties geven natuurlijk, want de ervaring moet het ook leren, maar als het een wat harder brokje is zou ik het best eens willen proberen - al is het maar als afwisseling/ gezonde traktatie zo nu en dan :Y .
Deze brokjes zijn inderdaad hard (want gemaakt van hooi), dus je kan het altijd proberen als gezonde traktatie.
quote:
Owh, en dat 'wegdrukken' doet Diva opeens niet meer. Eerst maandenland wel regelmatig, maar ze heeft denk ik door dat ik het hier besproken heb en jij suggereerde dat het misschien seksueel gedrag zou kunnen zijn. Ze voelt zich vast een beetje betrapt ;)
_O- Diva schaamt zich toch niet voor haar gedrag? :@ Je moet je bunny geen complexen aanpraten ;)
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:05:07 #111
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140951561
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 12:23 schreef Amsel het volgende:
Dank jullie wel voor de sterktewensen.

Ik denk dat ik me gewoon maar neerleg bij de diagnose van de dierenarts. Alle dierenartsen die in die praktijk zitten hebben ernaar gekeken, en ze zijn zeker van hun zaak. Stomme ziekte :( :'(
Ja, dat is helaas een van de meest slechte diagnoses die een kat kan krijgen... En helaas dus meestal bij de jonge katten... Er wordt tegenwoordig wel wat onderzoek naar gedaan, maar wij zijn nog niet zo ver dat wij een behandeling of een effectieve preventie hebben.
pi_140951582
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:00 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Deze brokjes zijn inderdaad hard (want gemaakt van hooi), dus je kan het altijd proberen als gezonde traktatie.
^O^ Top, ik zal eens kijken of de dierenwinkel het hier al heeft, die hebben normaal gesproken wel veel producten van Beaphar!

quote:
_O- Diva schaamt zich toch niet voor haar gedrag? :@ Je moet je bunny geen complexen aanpraten ;)
:@ Ohjee...ken jij nog een goede konijnenpshycholoog/seksuoloog?
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:05:52 #113
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140951590
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 12:41 schreef Eris het volgende:

[..]

ook geprobeerd?

Ik zou haar toch door de dierenarts laten nakijken als je voor de jaarlijkse vaccinatie gaat.
Kant en klaar vlees eet ze weer wel. En ze laat dan de brokken staan en het het vlees gewoon op. Daarnaast jat ze voldoende alleen de brokken eet ze niet.
[/quote]
Dan compleet op KVV overzetten? En de richtlijn 2% van haar lichaamsgewicht aanhouden? Of misschien zelfs meer als zij zo mager is.
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:18:13 #114
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140952029
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:05 schreef Candaasje het volgende:

[..]

^O^ Top, ik zal eens kijken of de dierenwinkel het hier al heeft, die hebben normaal gesproken wel veel producten van Beaphar!

[..]

:@ Ohjee...ken jij nog een goede konijnenpshycholoog/seksuoloog?
Heeft Diva niet nodig ;) Zij is een evenwichtige bunnydame met gezonde interesses.
pi_140952353
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:18 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Heeft Diva niet nodig ;) Zij is een evenwichtige bunnydame met gezonde interesses.
Als jij het zegt :P

Haha, nee hoor, ze zit verder prima in haar vel. Mooi op gewicht, lekker actief, en dol op aandacht. Mijn dappere dame O+ . En met Cas gaat het ook heel goed nu, dus ik kan heerlijk van ze genieten!
pi_140952881
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:05 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

Dan compleet op KVV overzetten? En de richtlijn 2% van haar lichaamsgewicht aanhouden? Of misschien zelfs meer als zij zo mager is.
2% per dag neem ik aan.

Dus als ze 30kg weegt 60 gram per dag? Of maak ik hier bij een reken fout.
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:49:47 #117
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140952995
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:28 schreef Candaasje het volgende:

[..]

Als jij het zegt :P

Haha, nee hoor, ze zit verder prima in haar vel. Mooi op gewicht, lekker actief, en dol op aandacht. Mijn dappere dame O+ . En met Cas gaat het ook heel goed nu, dus ik kan heerlijk van ze genieten!
^O^
  woensdag 11 juni 2014 @ 13:53:08 #118
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140953101
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:46 schreef Eris het volgende:

[..]

2% per dag neem ik aan.

Dus als ze 30kg weegt 60 gram per dag? Of maak ik hier bij een reken fout.
600 gram he ;) Maar 2% (per dag) is eigenlijk vaak het minimum, zeker voor zo'n actieve herder. Sommige herders in de sport hebben zelfs 5% per dag nodig.
pi_140953653
Och Amsel, hoe ontzettend zwaar k*t ;( ;(
Sterkte, het is zwaar te beseffen zo'n ziek beestje te hebben, sterkte :*

Eris, sterkte en laat de da je liefje maar goed nakijken.

Candaasje, jouw Diva is ook echt een Diva hè :P

En kittens met een zieke mams is al helemaal zo triest :{
Waar het stinkt is het warm.
pi_140953839
en nieuws over HHH, mag ik even jubelen? We hebben sinds bijna nu een week echt zo helemaal en compleet ons mormel weer zoals ze altijd al geweest is, zo gek, ineens is het weer vol HHH met en in álles. Levenslustig, speels, rollebolt zich suf, ze verdedigd haar tuin weer echt 24/7 en is zo compleet en geheel weer helemaal zichzelf maar dan echt helemaal. Is niet uit haar tuin te slaan, plakt niet meer 24/7 aan mijn hielen en het staartje maakt weer complete overuren. Voor wie het niet zou weten is er al die nare weken compleet niks gebeurd, ze is gewoon echt helemaal terug, en dan echt helemaal happy harig hondje (wat ook weer HHH is ipv Hare Harige Hoogheid ;) .!
Halfje Dexoral per dag maar ze doet het er grandioos op dus we gaan (heel erg voorzichtig) tzt proberen naar een halfje om de dag te switchen
We zijn alledrie zo blij.


[ Bericht 1% gewijzigd door knoblaucha6 op 11-06-2014 14:30:25 ]
Waar het stinkt is het warm.
  woensdag 11 juni 2014 @ 15:12:47 #121
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140955505
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 14:19 schreef knoblaucha6 het volgende:
en nieuws over HHH, mag ik even jubelen? We hebben sinds bijna nu een week echt zo helemaal en compleet ons mormel weer zoals ze altijd al geweest is, zo gek, ineens is het weer vol HHH met en in álles. Levenslustig, speels, rollebolt zich suf, ze verdedigd haar tuin weer echt 24/7 en is zo compleet en geheel weer helemaal zichzelf maar dan echt helemaal. Is niet uit haar tuin te slaan, plakt niet meer 24/7 aan mijn hielen en het staartje maakt weer complete overuren. Voor wie het niet zou weten is er al die nare weken compleet niks gebeurd, ze is gewoon echt helemaal terug, en dan echt helemaal happy harig hondje (wat ook weer HHH is ipv Hare Harige Hoogheid ;) .!
Halfje Dexoral per dag maar ze doet het er grandioos op dus we gaan (heel erg voorzichtig) tzt proberen naar een halfje om de dag te switchen
We zijn alledrie zo blij.

Fijn om te horen! O+
pi_140958121
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 15:12 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Fijn om te horen! O+
Ja hè, we proberen al dagen haar te filmen tijdens haar gerollebol, haar weer zo lekker lopen en andere vrolijke buien om eea te bewijzen maar ze is steeds te snel naar de camera toe, als in: als ze de camera ziet gaat ze stil liggen (want een camera is op de foto moeten dus dan moet je toch zeker stil blijven liggen :') )
Waar het stinkt is het warm.
pi_140958446
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:28 schreef Candaasje het volgende:

[..]

Als jij het zegt :P

Haha, nee hoor, ze zit verder prima in haar vel. Mooi op gewicht, lekker actief, en dol op aandacht. Mijn dappere dame O+ . En met Cas gaat het ook heel goed nu, dus ik kan heerlijk van ze genieten!
Doe eens een foto van madame O-)

Amsel, FIP is echt een k*t diagnose. :*

DDA heb je nog tips voor een poezedame die vermagert, ik neem aan dat het deels het seizoen is, Ze oogt verder niet ziek, ze mauwt de oren van mn kop om dr kitbits... (verslaafde) en eet dr brokken gewoon met smaak, is bijvoeren met natvoer een idee?
S. 2014
J. 2016
  woensdag 11 juni 2014 @ 16:48:30 #124
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140958648
quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 16:42 schreef gewoonmezelf87 het volgende:

[..]

Doe eens een foto van madame O-)

Amsel, FIP is echt een k*t diagnose. :*

DDA heb je nog tips voor een poezedame die vermagert, ik neem aan dat het deels het seizoen is, Ze oogt verder niet ziek, ze mauwt de oren van mn kop om dr kitbits... (verslaafde) en eet dr brokken gewoon met smaak, is bijvoeren met natvoer een idee?
Bijvoeren mag. Als zij toch blijft vermageren ondanks meer eten, toch even je dierenarts naar laten kijken. Probeer haar elke maand te wegen en het gewicht te noteren!
  woensdag 11 juni 2014 @ 16:49:14 #125
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140958676
Fijne avond alvast! DDA gaat buiten genieten van het mooie weer *O*
  woensdag 11 juni 2014 @ 20:08:28 #126
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_140965264
Dag DDA,

Varken (poes) heeft nu al +/- 3 weken last van een blaasontsteking, eerst heb ik een antibioticakuur van 10 dagen gekregen incl. een pijnstiller. Na die kuur heb ik haar urine weer naar de dierenarts gebracht, en heb toen aangegeven dat ze weer een aantal keer naast de bak had geplast aan het einde van haar kuur.

Na het urineonderzoek bleek dat er nog wel wat ontstekingscellen aanwezig waren, maar dat zou in principe niet meer voldoende zijn om naast de bak te moeten plassen. Ik heb toen een ander antibioticakuurtje gehad voor 5 dagen.

In de volledige veronderstelling dat het nu wel over moest zijn, weer een plasje gebracht voor onderzoek.. Alleen nu heeft ze weer bloed en meer ontstekingscellen in haar urine. Wederom een kuurtje voor 5 dagen gekregen, dezelfde als de 2e kuur.

Wel wordt iedere keer gezegd dat ze geen kristallen heeft (waar ik blij mee ben, RC urinary S/O werkt dus blijkbaar goed).. Maar ik vraag me af hoelang ze antibiotica mogen voorschrijven en wanneer het ophoudt met nut te hebben.

Ook maak ik me zorgen dat er nog steeds een ontsteking zit bij de volgende test. Is het in dat geval misschien handig om bloed te laten prikken en ze naar de nierfunctie te laten kijken? Of ben ik nu gewoon overbezorgd?

Alvast bedankt!!
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
  woensdag 11 juni 2014 @ 20:25:14 #127
244933 trovey
Nachtoele
pi_140965876
quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 20:08 schreef Good.vs.Evil het volgende:
Dag DDA,

Varken (poes) heeft nu al +/- 3 weken last van een blaasontsteking, eerst heb ik een antibioticakuur van 10 dagen gekregen incl. een pijnstiller. Na die kuur heb ik haar urine weer naar de dierenarts gebracht, en heb toen aangegeven dat ze weer een aantal keer naast de bak had geplast aan het einde van haar kuur.

Na het urineonderzoek bleek dat er nog wel wat ontstekingscellen aanwezig waren, maar dat zou in principe niet meer voldoende zijn om naast de bak te moeten plassen. Ik heb toen een ander antibioticakuurtje gehad voor 5 dagen.

In de volledige veronderstelling dat het nu wel over moest zijn, weer een plasje gebracht voor onderzoek.. Alleen nu heeft ze weer bloed en meer ontstekingscellen in haar urine. Wederom een kuurtje voor 5 dagen gekregen, dezelfde als de 2e kuur.

Wel wordt iedere keer gezegd dat ze geen kristallen heeft (waar ik blij mee ben, RC urinary S/O werkt dus blijkbaar goed).. Maar ik vraag me af hoelang ze antibiotica mogen voorschrijven en wanneer het ophoudt met nut te hebben.

Ook maak ik me zorgen dat er nog steeds een ontsteking zit bij de volgende test. Is het in dat geval misschien handig om bloed te laten prikken en ze naar de nierfunctie te laten kijken? Of ben ik nu gewoon overbezorgd?

Alvast bedankt!!
Mijn kat heeft i.v.m. een ontsteking in het kaakbot een half jaar 3x de normale dosering (ander komt er niet genoeg aan in het botweefsel) gehad dus het kan heel lang. :P Overigens heeft die kater nog bijna 5 jaar geleefd voordat hij geveld werd door iets anders. ;)
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  woensdag 11 juni 2014 @ 20:46:54 #128
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_140966847
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 20:25 schreef trovey het volgende:

[..]

Mijn kat heeft i.v.m. een ontsteking in het kaakbot een half jaar 3x de normale dosering (ander komt er niet genoeg aan in het botweefsel) gehad dus het kan heel lang. :P Overigens heeft die kater nog bijna 5 jaar geleefd voordat hij geveld werd door iets anders. ;)
Nja, omdat ze bekend staat met blaarproblemen en dr vaste plekjes heeft waar ze gaat plassen als ze pijn heeft (o.a. mijn stoffen bank, yay) .. ben ik ook bang dat het gedrag gaat worden zeg maar... En de dierenarts heeft gezegd dat er in dat geval nog 2 opties zijn die zouden kunnen werken, een stekker die een rustgevend iets verspreid, maar die heb ik al eens gehad en Varken heeft daar geen boodschap aan of de poezenpil omdanks dat ze geholpen is.. Die dus weer bekend staat als extreem kankerverwekkend. -O-
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
pi_140967772
quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 20:46 schreef Good.vs.Evil het volgende:

[..]

Nja, omdat ze bekend staat met blaarproblemen en dr vaste plekjes heeft waar ze gaat plassen als ze pijn heeft (o.a. mijn stoffen bank, yay) .. ben ik ook bang dat het gedrag gaat worden zeg maar... En de dierenarts heeft gezegd dat er in dat geval nog 2 opties zijn die zouden kunnen werken, een stekker die een rustgevend iets verspreid, maar die heb ik al eens gehad en Varken heeft daar geen boodschap aan of de poezenpil omdanks dat ze geholpen is.. Die dus weer bekend staat als extreem kankerverwekkend. -O-
Mocht het gedrag worden is er nog een 3e optie, een gedragsdeskundige inschakelen :) In ieder geval beterschap voor d'r, hopelijk slaat de antibiotica snel aan!
  woensdag 11 juni 2014 @ 21:18:55 #130
244933 trovey
Nachtoele
pi_140968320
quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 20:46 schreef Good.vs.Evil het volgende:

[..]

Nja, omdat ze bekend staat met blaarproblemen en dr vaste plekjes heeft waar ze gaat plassen als ze pijn heeft (o.a. mijn stoffen bank, yay) .. ben ik ook bang dat het gedrag gaat worden zeg maar... En de dierenarts heeft gezegd dat er in dat geval nog 2 opties zijn die zouden kunnen werken, een stekker die een rustgevend iets verspreid, maar die heb ik al eens gehad en Varken heeft daar geen boodschap aan of de poezenpil omdanks dat ze geholpen is.. Die dus weer bekend staat als extreem kankerverwekkend. -O-
Poezenpil voor een gedragsstoornis ontstaan door ziekte begrijp ik dan even niet maar wellicht kan de dierenarts hier daar antwoord op geven.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  woensdag 11 juni 2014 @ 21:43:52 #131
226990 Gwywen
Tuinvrouw
pi_140969511
Hallo Digitale Dierenarts,
een van mijn konijntjes is twee weken terug overleden :'( , heel mager ineens en wilde geen korrels meer maar een vers blaadje paardensla of klaver ging er nog wel in, een paar dagen later lag ze ineens dood, behalve dat ze mager was zag je niks aan haar, oogjes helder, vacht glanzend, oren warm. Enfin, speculeren wat 't was heeft geen nut meer, ze komt toch niet meer terug. Is zes jaar eigenlijk oud voor een konijn?

Mijn eigenlijke vraag gaat over het andere konijntje. Die is behoorlijk uit haar doen door de dood van Snuf.
We dachten eerst dat ze hetzelfde had (wat 't ook was) want ze was heel stil en at nauwelijks.
Grommel (ze gromt, vandaar de naam, 't is ook helemaal geen lief konijn overigens, een konijn dat je hand aanvalt en de etensbak uit je handen slaat zodat de korrels door 't hok vliegen) is als piepklein konijntje bij de toen nog jonge Snuf in het hok gekomen en is nog nooit alleen geweest. Kan 't zijn dat ze nu gewoon uit haar doen is doordat ze voor het eerst in haar leven alleen is? Kunnen konijnen "rouwen"?
Ze eet nu wel weer, wisselend qua hoeveelheden overigens, ik geef haar de lekkerste hapjes en soms een handvol vers groen uit het weitje naast ons huis, dat gaat er goed in, haar bakje is niet elke dag leeg.
Is dit gewoon een kwestie van wennen aan de nieuwe situatie als alleenstaand konijn?
Ze viel overigens na een paar dagen als vanouds mijn hand aan en laat zich nog steeds niet aaien, wat dat betreft dus weer helemaal de oude :P
  woensdag 11 juni 2014 @ 21:52:48 #132
393148 superkimmi
Hakuna Matata
pi_140969828
Even de vrijheid nemen om te reageren: allereerst, wat naar van Snuf! Konijntjes kunnen heel snel van kerngezond naar doodziek gaan. En 6 is wel een prima leeftijd hoor! Er zijn konijntjes bekend die de 15 halen maar de meesten worden tussen de 6 en 8 jaar

Dan je eigenlijke vraag: het kan heel goed eenzaamheid zijn. Konijnen zijn absolute groepsdieren en willen eigenlijk helemaal niet alleen zijn. Je zou een oproep kunnen plaatsen om een nieuw maatje te vinden met ongeveer dezelfde leeftijd
life is what happens to you, while you're busy making other plans.
  woensdag 11 juni 2014 @ 22:25:46 #133
226990 Gwywen
Tuinvrouw
pi_140971412
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 21:52 schreef superkimmi het volgende:
Even de vrijheid nemen om te reageren: allereerst, wat naar van Snuf! Konijntjes kunnen heel snel van kerngezond naar doodziek gaan. En 6 is wel een prima leeftijd hoor! Er zijn konijntjes bekend die de 15 halen maar de meesten worden tussen de 6 en 8 jaar

Dan je eigenlijke vraag: het kan heel goed eenzaamheid zijn. Konijnen zijn absolute groepsdieren en willen eigenlijk helemaal niet alleen zijn. Je zou een oproep kunnen plaatsen om een nieuw maatje te vinden met ongeveer dezelfde leeftijd
Kan dat nog wennen dan? Grom is echt heel agressief, was ze ook naar Snuf toe overigens, altijd Snuf wegjagen bij de eetbak en zo, haren vlogen in het rond.

Hier een foto, het zwart-witje is Snuf. Ik vind 't echt jammer, 't was zo'n vriendelijk konijn. :'(
  woensdag 11 juni 2014 @ 22:37:59 #134
393148 superkimmi
Hakuna Matata
pi_140972107
Nouja ze overleven het wel hoor. Maar er wordt in ieder geval ten alle tijden geadviseerd om konijnen niet alleen te houden want daar worden ze over het algemeen heel ongelukkig vn
life is what happens to you, while you're busy making other plans.
  woensdag 11 juni 2014 @ 23:13:40 #135
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_140974100
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 08:26 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Zielig voor de moeders... Probeer de kittens langzaam op vast voer over te zetten.
En thuis goed oefenen met het reismandje. Zowel met de moeder als met de baby-poezels (jong geleerd...). De poes en de kittens lokken naar het mandje en zorgen dat zij het mandje super leuk gaan vinden.
Is het een goed idee dat de kittens ook mee gaan naar de dierenarts (gewoon om moeders rustig te houden)?

Oja en de eerste foto's van de kittens staan in het volgende topic: F&F / En daar zijn eindelijk de eerste foto's van de kittens
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
  woensdag 11 juni 2014 @ 23:19:07 #136
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_140974367
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 08:36 schreef Holyme het volgende:

[..]

Och wat sneu... Beterschap voor d'r. Kan je de kittens niet ook meenemen? En er zijn reiskooitjes met dubbele bodem, zodat ze droog blijven als ze de boel laten lopen. Verder sluit ik me helemaal aan bij DDA, oefenen met het mandje is alleen maar handig later.

Mijn flessenkittens hadden in eerste instantie weinig trek in brokjes, er was tenslotte vast wel weer een fles in aantocht, maar die zijn inmiddels wel over door de flestijden steeds iets uit te stellen en zowel brokjes als natvoer aan te bieden. Mochten de kittens nog niet veel interesse in kittenvoer (ik heb babycat van RC) hebben, dan zou je ze dus misschien af en toe even apart kunnen zetten, of misschien handiger, moeders iets hoger (krabpaal, kastje, ..) wat lekkers geven zodat die even rust krijgt en de kittens eerder geneigd zijn om dat voer eens te bekijken.
Dank je voor de tips. Ik leg al regelmatig wat nat voer neer. Voor de moeder, maar in de hoop dat de kittens er ook zin in krijgen. Voor de moeder heb ik een lekkere stoel waar de kleintjes nog niet bij kunnen. Wat betreft de kittens ook mee naar de dierenarts... dat overweeg ik zeker.
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
pi_140976793
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 21:43 schreef Gwywen het volgende:
Hallo Digitale Dierenarts,
een van mijn konijntjes is twee weken terug overleden :'( , heel mager ineens en wilde geen korrels meer maar een vers blaadje paardensla of klaver ging er nog wel in, een paar dagen later lag ze ineens dood, behalve dat ze mager was zag je niks aan haar, oogjes helder, vacht glanzend, oren warm. Enfin, speculeren wat 't was heeft geen nut meer, ze komt toch niet meer terug. Is zes jaar eigenlijk oud voor een konijn?

Mijn eigenlijke vraag gaat over het andere konijntje. Die is behoorlijk uit haar doen door de dood van Snuf.
We dachten eerst dat ze hetzelfde had (wat 't ook was) want ze was heel stil en at nauwelijks.
Grommel (ze gromt, vandaar de naam, 't is ook helemaal geen lief konijn overigens, een konijn dat je hand aanvalt en de etensbak uit je handen slaat zodat de korrels door 't hok vliegen) is als piepklein konijntje bij de toen nog jonge Snuf in het hok gekomen en is nog nooit alleen geweest. Kan 't zijn dat ze nu gewoon uit haar doen is doordat ze voor het eerst in haar leven alleen is? Kunnen konijnen "rouwen"?
Ze eet nu wel weer, wisselend qua hoeveelheden overigens, ik geef haar de lekkerste hapjes en soms een handvol vers groen uit het weitje naast ons huis, dat gaat er goed in, haar bakje is niet elke dag leeg.
Is dit gewoon een kwestie van wennen aan de nieuwe situatie als alleenstaand konijn?
Ze viel overigens na een paar dagen als vanouds mijn hand aan en laat zich nog steeds niet aaien, wat dat betreft dus weer helemaal de oude :P
Ik reageer ook even ;)

Speculeren wat Snuf fataal is geworden heeft nu inderdaad geen zin meer, maar mocht Grommel of een toekomstig vriendje van Grommel vermageren, altijd even naar de DA. Vermagering kan door veel dingen komen, waaronder bijvoorbeeld tandproblemen, wormen of e.c. En konijnen zijn ware meesters in pijn/ongemak verhullen, dus als je het echt gaat merken, is het meestal al een tijdje aan de gang.
Tip: ik weeg mijn konijnen regelmatig. Zo te zien is Grommel niet al te groot, en kun je een keukenweegschaal gebruiken. Ik zelf heb een platte, en daar zet ik gewoon een bak op waar wat hooi/lekkers in ligt. Door regelmatig te wegen kun je een hoop ellende voorkomen heb ik gemerkt. :)

De leeftijd die een konijn kan bereiken hangt deels samen met de grootte (of nouja.. dwergjes worden vaak ouder dan Vlaamse reuzen, laat ik het zo zeggen) en even gekeken naar Snuf's grootte op de foto is hij niet heel erg oud geworden. Het kan ook absoluut jonger (volgens mij ligt de levensverwachting van konijntjes in NL rond de 3-4 jaar, maar dat heeft ook wel vaak met onkunde/slechte verzorging/etc. te maken ;( ) en lang niet altijd kun je er wat aan doen als een konijn wat jonger sterft. Als een konijn zichtbaar ziek is gaat het meestal heel, heel snel.

Wat betreft Grommel; ja, een konijn kan absoluut heel erg eenzaam worden. Er zijn konijnen die gewoonweg weigeren te eten uit eenzaamheid en compleet wegkwijnen. Een vriendje is echt een eerste levensbehoeft voor een konijn, en hoewel ik zelf geen opvang run, zegt degenene die dat wel doet waar ik Cas vandaan heb; ik ben nog nooit een konijn tegengekomen waar ik geen geschikt maatje voor gevonden heb. Soms duurt het wat langer - wij mensen vinden ook niet iedereen even aardig! - maar echt, op elk potje past een dekseltje*.
Dus tweede tip: ga naar een opvang en zoek daar samen met Grommel een leuke gecastreerde heer uit. Ze kunnen bij een opvang vaak speeddaten ( :D ) en er zijn ook opvangen die de hele koppeling voor je willen doen als je het zelf toch een beetje tricky vindt.
(*Goed, er zullen altijd uitzonderingen zijn, maar een beetje felheid hoeft niet per se een probleem te zijn hoor. Het voordeel bij een opvang is dat als het met een heer niet klikt, je altijd terug kan om een andere heer te daten.

En nog even over het agressieve gedrag; dat klinkt echt als hoknijd. In wat voor verblijf heb je Grommel? Alleen een hok, of kan ze ook in een beetje een ruime ren haar pootjes strekken? Heeft ze wat speelgoed en knaagmateriaal ter afleiding? Nu ze geen vriendje heeft kan verveling ook best voor wat vervelender gedrag zorgen. En is ze gecastreerd? Ongeholpen voedsters kunnen soms behoorlijke hormoonmonstertjes zijn! (Disclaimer: castratie is geen garantie dat het gedrag verbetert, maar het gebeurt vaak wel :+ ).

Pak je haar verder vaak op? (Of werd dat in het begin vaak gedaan?) en hoeveel contact heeft ze met jullie? En dan kom ik ook weer terug bij de ruimte; hoe kleiner de ruimte, hoe eerder ze je (of je hand) als een bedreiging zal zien.

En wat misschien een idee is; laat haar maar een beetje werken voor haar eten. Stop biks in een snackbal (die moet ze rollen wil er wat uitvallen), verstop het op verschillende plekjes in de ren, etc. Ik doe het ook, want vooral mijn Diva vertoont anders nog wel eens euh, Divagedrag ;)
En wat voor korrels krijgt ze? En hoeveel? Van teveel korrels/biks gaan ze zich nog wel eens vervelen; normaal knabbelen ze ook wel hooi en hebben ze zo de hele dag door wat te doen, maar als ze in een keer een berg 'vullend' voer krijgen dan hoeven ze de rest dag niet zoveel meer.

Zo, even wat ik zo snel kon bedenken. Niet als aanval hoor, gewoon om even mee te denken met je! :)

quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 16:42 schreef gewoonmezelf87 het volgende:

[..]

Doe eens een foto van madame O-)
Vooruit, om de boel weer wat op te vrolijken. Wel even in een spoiler vanwege de grootte :)
(En dan heb ik wel weer genoeg konijnen gespamd voor de komende weken ;) )

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 0% gewijzigd door Candaasje op 12-06-2014 00:17:01 ]
pi_140978539
Hoi :)
Ik heb een vraag. Ik heb 2 katten. En 1 stinkt echt behoorlijk uit zijn bekje. Ze krijgen allebei hetzelfde voer en die ander heeft het helemaal niet. Zijn tandvlees is mooi roze en zijn tandjes zien er ook prima uit. Wat zou het dan kunnen zijn?
  donderdag 12 juni 2014 @ 09:41:25 #139
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982045
quote:
1s.gif Op woensdag 11 juni 2014 20:08 schreef Good.vs.Evil het volgende:
Dag DDA,

Varken (poes) heeft nu al +/- 3 weken last van een blaasontsteking, eerst heb ik een antibioticakuur van 10 dagen gekregen incl. een pijnstiller. Na die kuur heb ik haar urine weer naar de dierenarts gebracht, en heb toen aangegeven dat ze weer een aantal keer naast de bak had geplast aan het einde van haar kuur.

Na het urineonderzoek bleek dat er nog wel wat ontstekingscellen aanwezig waren, maar dat zou in principe niet meer voldoende zijn om naast de bak te moeten plassen. Ik heb toen een ander antibioticakuurtje gehad voor 5 dagen.

In de volledige veronderstelling dat het nu wel over moest zijn, weer een plasje gebracht voor onderzoek.. Alleen nu heeft ze weer bloed en meer ontstekingscellen in haar urine. Wederom een kuurtje voor 5 dagen gekregen, dezelfde als de 2e kuur.

Wel wordt iedere keer gezegd dat ze geen kristallen heeft (waar ik blij mee ben, RC urinary S/O werkt dus blijkbaar goed).. Maar ik vraag me af hoelang ze antibiotica mogen voorschrijven en wanneer het ophoudt met nut te hebben.

Ook maak ik me zorgen dat er nog steeds een ontsteking zit bij de volgende test. Is het in dat geval misschien handig om bloed te laten prikken en ze naar de nierfunctie te laten kijken? Of ben ik nu gewoon overbezorgd?

Alvast bedankt!!
Blaasproblemen leiden iha niet tot nierproblemen he ;) Tenzij je enge dingen krijgt zoals nierbekkenontsteking, maar daar zou ik niet gelijk vanuit gaan.

Bloedonderzoek mag altijd, maar de blaasproblemen moeten eigenlijk verder uitgewerkt worden. Dus bijvoorbeeld urine opsturen voor een bacteriologisch kweek en antibiogram. Dat om te kijken of een antibioticum kuur überhaupt nodig is (bij de meeste blaasontstekingen bij de kat is het niet nodig) en als het nodig is, welke bacteriën er de rol spelen en voor welk antibioticum zijn gevoelig zijn. Varken heeft blijkbaar witte bloedcellen (ontstekingscellen) in haar urine, dus mogelijk toch een bacteriële blaasontsteking. Welk antibioticum je moet gebruiken en hoe lang moet je de kuur voorzetten kan dus bepaald worden op basis van bacteriele kweek.
Verder doe ik bij mijn patiënten vrij snel een echo van de blaas of een röntgenfoto om te kijken of er blaasstenen zijn of andere afwijkingen. Blaasstenen hoeven niet altijd gepaard gaan met blaasgruis, dus je ontdekt het niet altijd onder microscoop.

Succes met Varken!
  donderdag 12 juni 2014 @ 09:45:57 #140
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982136
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 21:18 schreef trovey het volgende:

[..]

Poezenpil voor een gedragsstoornis ontstaan door ziekte begrijp ik dan even niet maar wellicht kan de dierenarts hier daar antwoord op geven.
DDA begrijpt het ook niet :D
Any way, omdat Varken ontstekingscellen in haar urine heeft, is er blijkbaar iets meer aan de hand dan een gedragsprobleem. Dus dat moet eerst uitgezocht worden, lijkt mij.
  donderdag 12 juni 2014 @ 09:50:28 #141
244933 trovey
Nachtoele
pi_140982223
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 09:45 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

DDA begrijpt het ook niet :D
Any way, omdat Varken ontstekingscellen in haar urine heeft, is er blijkbaar iets meer aan de hand dan een gedragsprobleem. Dus dat moet eerst uitgezocht worden, lijkt mij.
Ben ik toch niet helemaal achterlijk na al die jaren huisdieren en mijn interesse in biologie. :P Ik zou ook zeggen dat die AB gewoon doorgegeven moet worden tot het bloed "schoon" is, grote kans dat het gedrag zich dan ook aanpast.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  donderdag 12 juni 2014 @ 09:58:35 #142
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982392
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 21:43 schreef Gwywen het volgende:
Hallo Digitale Dierenarts,
een van mijn konijntjes is twee weken terug overleden :'( , heel mager ineens en wilde geen korrels meer maar een vers blaadje paardensla of klaver ging er nog wel in, een paar dagen later lag ze ineens dood, behalve dat ze mager was zag je niks aan haar, oogjes helder, vacht glanzend, oren warm. Enfin, speculeren wat 't was heeft geen nut meer, ze komt toch niet meer terug. Is zes jaar eigenlijk oud voor een konijn?
Oh, wat sneu...
6 jaar is in principe niet oud voor het konijn. Een Vlaamse reus kan 8-10 jaar oud worden en een dwergje zelfs 12-14 jaar. Maar het kan natuurlijk zijn dat je bunny een ziekte had. Konijnen zijn vluchtdieren en laten iha pas erg laat merken dat zij ziek zijn.
quote:
Mijn eigenlijke vraag gaat over het andere konijntje. Die is behoorlijk uit haar doen door de dood van Snuf.
We dachten eerst dat ze hetzelfde had (wat 't ook was) want ze was heel stil en at nauwelijks.
Grommel (ze gromt, vandaar de naam, 't is ook helemaal geen lief konijn overigens, een konijn dat je hand aanvalt en de etensbak uit je handen slaat zodat de korrels door 't hok vliegen) is als piepklein konijntje bij de toen nog jonge Snuf in het hok gekomen en is nog nooit alleen geweest. Kan 't zijn dat ze nu gewoon uit haar doen is doordat ze voor het eerst in haar leven alleen is? Kunnen konijnen "rouwen"?
Kunnen dieren rouwen? Tja, ik denk van wel, al hebben de dieren natuurlijk geen besef van de abstracte dingen zoals mens. Maar konijnen zijn sociale dieren en horen in een groep te leven.
quote:
Ze eet nu wel weer, wisselend qua hoeveelheden overigens, ik geef haar de lekkerste hapjes en soms een handvol vers groen uit het weitje naast ons huis, dat gaat er goed in, haar bakje is niet elke dag leeg.
Probeer haar toch regelmatig op te pakken en wegen. Als zij afvalt, moet je met haar naar de dierenarts voor nader onderzoek.
quote:
Is dit gewoon een kwestie van wennen aan de nieuwe situatie als alleenstaand konijn?
Ze viel overigens na een paar dagen als vanouds mijn hand aan en laat zich nog steeds niet aaien, wat dat betreft dus weer helemaal de oude :P
1 konijn is geen konijn. Het zou het best voor haar om een vriendje erbij te hebben. Nou is het, als ik het goed begrijp, een wat oudere territoriale dame? Is zij gesteriliseerd?
Als je een vriendje voor haar zoekt, zou ik gaan voor een rustige gecastreerde ram. Kijk bij een konijnenopvang. Vaak kan je de konijnen laten daten, dus je neemt die ram mee naar huis en kijk of het gaat. Eerst wel apart plaatsen met een gaas ertussen en langzaam aan elkaar laten wennen.

Je kan je konijn trouwens ook trainen om je lief te vinden. :) Ga rustig bij haar in de buurt zitten op de afstand dat zij nog toelaat. Elke keer als zij jou richting opkomt, een snoepje geven/ haar richting gooien. Heel veel tijd, heel veel geduld en heel veel snoepjes. Elke dag trainen, na een paar weken heb je hopelijk een konijn dat spontaan bij jou op schoot kruipt.

Het is erg handig als je bunny enigszins tam is! Zeker nu, met warm weer, is het verstandig om je konijnen ELKE dag op te pakken en haar helemaal goed nakijken op vliegenlarven/diarree/andere problemen.
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:00:53 #143
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982442
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 22:25 schreef Gwywen het volgende:

[..]

Kan dat nog wennen dan? Grom is echt heel agressief, was ze ook naar Snuf toe overigens, altijd Snuf wegjagen bij de eetbak en zo, haren vlogen in het rond.

Hier een foto, het zwart-witje is Snuf. Ik vind 't echt jammer, 't was zo'n vriendelijk konijn. :'(
[ afbeelding ]
Kunnen zij alleen in dit hokje, of hebben zij ook een vrij uitloop? Grotere ruimte vermindert kans op territoriale problemen. Plus de bunny moet heel veel beweging hebben.

Leuk stel. O+ Jammer dat Snuf niet meer is...
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:07:18 #144
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982578
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 23:13 schreef EricOscuro het volgende:

[..]

Is het een goed idee dat de kittens ook mee gaan naar de dierenarts (gewoon om moeders rustig te houden)?

Oja en de eerste foto's van de kittens staan in het volgende topic: F&F / En daar zijn eindelijk de eerste foto's van de kittens
Wat een schattige kittens! :Y
Je kan de kittens idd mee nemen. Ook goed qua socialisatie van de kittens :)
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:09:59 #145
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982652
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 00:11 schreef Candaasje het volgende:
Ik reageer ook even
_O- Heb ik net een uitgebreid een antwoord getypt, blijkt dat Candaasje het al beantwoord heeft :D
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:11:39 #146
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982692
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 01:11 schreef KwadeAfdronk het volgende:
Hoi :)
Ik heb een vraag. Ik heb 2 katten. En 1 stinkt echt behoorlijk uit zijn bekje. Ze krijgen allebei hetzelfde voer en die ander heeft het helemaal niet. Zijn tandvlees is mooi roze en zijn tandjes zien er ook prima uit. Wat zou het dan kunnen zijn?
Als het zeker niet uit zijn gebit komt, dan kan het liggen aan zijn mondflora (bacteriën in de mond) of maagproblemen. Hoe is zijn ontlasting?
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:12:49 #147
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140982721
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 09:50 schreef trovey het volgende:

[..]

Ben ik toch niet helemaal achterlijk na al die jaren huisdieren en mijn interesse in biologie. :P Ik zou ook zeggen dat die AB gewoon doorgegeven moet worden tot het bloed "schoon" is, grote kans dat het gedrag zich dan ook aanpast.
AB kuur altijd afmaken! Maar als een AB kuur lijkt niet aan te slaan, dan is dus nader onderzoek (bacteriën kweek en antibiogram) nodig.
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:20:23 #148
244933 trovey
Nachtoele
pi_140982871
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:12 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

AB kuur altijd afmaken! Maar als een AB kuur lijkt niet aan te slaan, dan is dus nader onderzoek (bacteriën kweek en antibiogram) nodig.
En als daar niets uitkomt kijken of een achterliggende ziekte de oorzaak kan zijn (zoals FIP bij mijn dieren) waardoor de AB niet meer voldoende werkt? Zal bij Varken niet zijn want daar zijn de symptomen verder niet ernstig genoeg voor lijkt me :@ , lijkt me inderdaad eerder een resistente bacterie als het niet genoeg aanslaat, jammer genoeg komt dat ook steeds vaker voor. :{ Enfin, hopelijk helpt een langere en desnoods wat zwaardere kuur. ^O^

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140983137
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:11 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Als het zeker niet uit zijn gebit komt, dan kan het liggen aan zijn mondflora (bacteriën in de mond) of maagproblemen. Hoe is zijn ontlasting?
Zijn ontlasting is normaal volgens mij. Niet zacht in ieder geval ofzo. In het begin gaf ik soms andere brokjes en toen liet ie ook veel scheetjes :') maar nu krijgt ie altijd hetzelfde en dat heeft ie nu niet meer. Hij heeft wel een navelbreuk zou dat er mee te maken kunnen hebben? Nee dat zal wel niet trouwens.
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:32:26 #150
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140983159
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:20 schreef trovey het volgende:

[..]

En als daar niets uitkomt kijken of een achterliggende ziekte de oorzaak kan zijn (zoals FIP bij mijn dieren) waardoor de AB niet meer voldoende werkt?
Als uit een bacterien kweek niks uitkomt, dan is AB ook niet nodig ;)
quote:
Zal bij Varken niet zijn want daar zijn de symptomen verder niet ernstig genoeg voor lijkt me :@ , lijkt me inderdaad eerder een resistente bacterie als het niet genoeg aanslaat, jammer genoeg komt dat ook steeds vaker voor. :{ Enfin, hopelijk helpt een langere en desnoods wat zwaardere kuur. ^O^
Een grote deel van blaasontstekingen bij de poezenkinderen vallen onder zo genaamde idiopatische cystitis (het is een duur woord voor "wij weten de oorzaak niet"). Maar Varken heeft dus ontstekingscellen in de urine, dus dat past er niet bij. Alles kan natuurlijk, maar FIP lijkt mij in dit geval zeer en zeer onwaarschijnlijk.
quote:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kan altijd nog toch? ;)
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:35:00 #151
244933 trovey
Nachtoele
pi_140983209
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:32 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Als uit een bacterien kweek niks uitkomt, dan is AB ook niet nodig ;)

[..]

Een grote deel van blaasontstekingen bij de poezenkinderen vallen onder zo genaamde idiopatische cystitis (het is een duur woord voor "wij weten de oorzaak niet"). Maar Varken heeft dus ontstekingscellen in de urine, dus dat past er niet bij. Alles kan natuurlijk, maar FIP lijkt mij in dit geval zeer en zeer onwaarschijnlijk.

[..]

Kan altijd nog toch? ;)
FIP lijkt me ook niet waarschijnlijk hoor, dan zie je (helaas) veel meer ernstige onverklaarbare dingen. :{
Dierenarts worden zal er niet meer inzitten...kan ik bijna met pensioen als ik afgestudeerd ben. :+
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:41:33 #152
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140983334
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:31 schreef KwadeAfdronk het volgende:

[..]

Zijn ontlasting is normaal volgens mij. Niet zacht in ieder geval ofzo. In het begin gaf ik soms andere brokjes en toen liet ie ook veel scheetjes :') maar nu krijgt ie altijd hetzelfde en dat heeft ie nu niet meer. Hij heeft wel een navelbreuk zou dat er mee te maken kunnen hebben?
Navelbreuk heeft er niks mee te maken. Hoe oud is het poezenkind ook alweer?

De meest voorkomende oorzaak van slechte adem bij de katten zijn toch mond/tong/gebitsproblemen. Het kan namelijk ook achter in de bek zitten, op de plek waar je als de eigenaar het niet zo goed kan onderzoeken. Eigenlijk als je echt goed gebits/mondholte onderzoek bij een dier wil doen, dan moet het onder sedatie. Ik heb nog nog nooit een dier gezien dat op commando 5 minuten lang zijn mond wijd open houdt. Terwijl mensen moeten dat wel doen bij de tandarts ;)
Verder kan slechte adem bijv. wijzen op problemen met stofwisseling of nierproblemen.

Als je kat continue slechte adem heeft, dan is het toch verstandig om een afspraak te maken bij je dierenarts.
pi_140983376
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:41 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Navelbreuk heeft er niks mee te maken. Hoe oud is het poezenkind ook alweer?

De meest voorkomende oorzaak van slechte adem bij de katten zijn toch mond/tong/gebitsproblemen. Het kan namelijk ook achter in de bek zitten, op de plek waar je als de eigenaar het niet zo goed kan onderzoeken. Eigenlijk als je echt goed gebits/mondholte onderzoek bij een dier wil doen, dan moet het onder sedatie. Ik heb nog nog nooit een dier gezien dat op commando 5 minuten lang zijn mond wijd open houdt. Terwijl mensen moeten dat wel doen bij de tandarts ;)
Verder kan slechte adem bijv. wijzen op problemen met stofwisseling of nierproblemen.

Als je kat continue slechte adem heeft, dan is het toch verstandig om een afspraak te maken bij je dierenarts.
Hij is 4 jaar. Mja, zal eens een afspraak maken dan ik moet er toch weer een keer heen binnenkort. Bedankt voor je antwoord in ieder geval!
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:44:25 #154
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140983388
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:35 schreef trovey het volgende:

[..]

FIP lijkt me ook niet waarschijnlijk hoor, dan zie je (helaas) veel meer ernstige onverklaarbare dingen. :{
Dierenarts worden zal er niet meer inzitten...kan ik bijna met pensioen als ik afgestudeerd ben. :+
Met de lonen van tegenwoordig kan je als dierenarts niet meer op je 65ste met pensioen. Laat staan eerder met VUT. ;) Dat wordt doorwerken tot je 80ste hoor. Dus het kan prima :Y
  donderdag 12 juni 2014 @ 10:57:14 #155
244933 trovey
Nachtoele
pi_140983633
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:44 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Met de lonen van tegenwoordig kan je als dierenarts niet meer op je 65ste met pensioen. Laat staan eerder met VUT. ;) Dat wordt doorwerken tot je 80ste hoor. Dus het kan prima :Y
Nu mijn gewrichten nog. :+

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  donderdag 12 juni 2014 @ 11:06:55 #156
226990 Gwywen
Tuinvrouw
pi_140983809
Allereerst: wow, wat een uitgebreide reacties allemaal op mijn konijnenvraag! Bedankt!

quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:00 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Kunnen zij alleen in dit hokje, of hebben zij ook een vrij uitloop? Grotere ruimte vermindert kans op territoriale problemen. Plus de bunny moet heel veel beweging hebben.

Leuk stel. O+ Jammer dat Snuf niet meer is...
Ik zet de knijnen geregeld in het gras, in zo'n ren van losse hekjes die je aan elkaar maakt. Vinden ze heerlijk, dus ze zijn niet enkel tot hun hokje veroordeeld.
Een gecastreerde ram uit de opvang erbij is mss wel een idee, ik begrijp dat twee voedstertjes bij elkaar ook niet zo'n goed idee was, achteraf. (In mijn onschuld, en katten gewend zijnde, dacht ik destijds dat ik het best twee vrouwtjes kon nemen... :@ )
Toch was 't een goeie zet destijds om Grom erbij te nemen; Snuf had 't het eerste jaar helemaal niet naar haar zin als enig konijn en vertoonde zelfs neurotisch gedrag, dat hield acuut op toen Grom erbij kwam.
pi_140983989
quote:
7s.gif Op woensdag 11 juni 2014 12:00 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Even pronken met "mijn" kindje :D

Beaphar heeft een nieuwe voeding voor konijnen en cavia's!

En ik heb meegewerkt aan de ontwikkeling van dit product vanuit mijn oogpunt als dierenarts.
Dit is dus het voer geworden op basis van Timoteegras hooi, met veel ruwe vezels, de juiste hoeveelheden van mineralen en vitamines, een prebioticum voor goede darmwerking en natuurlijk superlekkere smaak. :9

[ afbeelding ]


Beste Bea

Wij, chinchilla s, houden ook van Timoteegras!! Komt er ook een chinchillaversie van de nieuwe voeding?

Met vriendelijke groet, C. Chilla
If you can't beat them, arrange to have them beaten. -George Carlin.
  donderdag 12 juni 2014 @ 11:45:56 #158
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140984978
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:57 schreef trovey het volgende:

[..]

Nu mijn gewrichten nog. :+

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dan koeien/paardenarts misschien niet zo verstandig. ;)
  donderdag 12 juni 2014 @ 11:47:50 #159
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140985039
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 11:06 schreef Gwywen het volgende:
Allereerst: wow, wat een uitgebreide reacties allemaal op mijn konijnenvraag! Bedankt!

[..]

Ik zet de knijnen geregeld in het gras, in zo'n ren van losse hekjes die je aan elkaar maakt. Vinden ze heerlijk, dus ze zijn niet enkel tot hun hokje veroordeeld.
Een gecastreerde ram uit de opvang erbij is mss wel een idee, ik begrijp dat twee voedstertjes bij elkaar ook niet zo'n goed idee was, achteraf. (In mijn onschuld, en katten gewend zijnde, dacht ik destijds dat ik het best twee vrouwtjes kon nemen... :@ )
Toch was 't een goeie zet destijds om Grom erbij te nemen; Snuf had 't het eerste jaar helemaal niet naar haar zin als enig konijn en vertoonde zelfs neurotisch gedrag, dat hield acuut op toen Grom erbij kwam.
2 gecastreerde voedsters moet wel kunnen. Maar voor Grom nu is een rustige ex-man toch de beste optie, denk ik.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 10% gewijzigd door DigitaleDierenArts op 12-06-2014 12:57:12 ]
  donderdag 12 juni 2014 @ 11:58:29 #160
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140985406
quote:
1s.gif Op donderdag 12 juni 2014 11:15 schreef valentijn101 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Beste Bea

Wij, chinchilla s, houden ook van Timoteegras!! Komt er ook een chinchillaversie van de nieuwe voeding?

Met vriendelijke groet, C. Chilla
:D

Beste C. Chilla,

Bedankt voor uw belangstelling in ons product. De vraag of er een nieuwe Timoteegras voeding voor de chinchilla's komt is afhankelijk van de verkoop van onze Nature konijn en cavia voeding. Mocht er een daverend succes worden, dan kunnen wij verder met de ontwikkeling van Nature voer voor de andere knaagdieren.

In de tussentijd, mag ik u wijzen op ons overheerlijke Care+ Chinchilla voer?

Met vriendelijke groet,

drs. DDA (Bea)
  donderdag 12 juni 2014 @ 11:58:59 #161
244933 trovey
Nachtoele
pi_140985428
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 11:45 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Dan koeien/paardenarts misschien niet zo verstandig. ;)
_O-
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_140987171
quote:
14s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:09 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

_O- Heb ik net een uitgebreid een antwoord getypt, blijkt dat Candaasje het al beantwoord heeft :D
Dan zeggen we gewoon GMTA (Great minds think alike) 8-) .

:D
  donderdag 12 juni 2014 @ 12:57:37 #163
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140987200
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 12:56 schreef Candaasje het volgende:

[..]

Dan zeggen we gewoon GMTA (Great minds think alike) 8-) .

:D
:Y
  donderdag 12 juni 2014 @ 13:03:32 #164
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_140987367
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 09:41 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Blaasproblemen leiden iha niet tot nierproblemen he ;) Tenzij je enge dingen krijgt zoals nierbekkenontsteking, maar daar zou ik niet gelijk vanuit gaan.

Bloedonderzoek mag altijd, maar de blaasproblemen moeten eigenlijk verder uitgewerkt worden. Dus bijvoorbeeld urine opsturen voor een bacteriologisch kweek en antibiogram. Dat om te kijken of een antibioticum kuur überhaupt nodig is (bij de meeste blaasontstekingen bij de kat is het niet nodig) en als het nodig is, welke bacteriën er de rol spelen en voor welk antibioticum zijn gevoelig zijn. Varken heeft blijkbaar witte bloedcellen (ontstekingscellen) in haar urine, dus mogelijk toch een bacteriële blaasontsteking. Welk antibioticum je moet gebruiken en hoe lang moet je de kuur voorzetten kan dus bepaald worden op basis van bacteriele kweek.
Verder doe ik bij mijn patiënten vrij snel een echo van de blaas of een röntgenfoto om te kijken of er blaasstenen zijn of andere afwijkingen. Blaasstenen hoeven niet altijd gepaard gaan met blaasgruis, dus je ontdekt het niet altijd onder microscoop.

Succes met Varken!
Bedankt DDA en assistente trovey ;)

Als ik van de week met haar plasje terug ga en er is nog steeds een ontsteking ga ik vragen om die echo.. Ik vind het zo zielig voor dr!

Varken lijkt zich nog steeds best goed te voelen, ze speelt en stoeit gewoon met Kip, net als normaal en eet normaal. Het drinken is toch eigenlijk altijd al overdreven geweest waardoor ze eigenlijk altijd enorme watervallen produceert tijdens het plassen. De dierenarts was de vorige keer ook enorm verbaasd over de hoeveelheid urine ondanks de blaasontsteking. :)




[ Bericht 2% gewijzigd door Good.vs.Evil op 12-06-2014 13:13:17 ]
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
  donderdag 12 juni 2014 @ 14:03:42 #165
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_140989433
quote:
1s.gif Op donderdag 12 juni 2014 13:03 schreef Good.vs.Evil het volgende:

[..]

Bedankt DDA en assistente trovey ;)

Als ik van de week met haar plasje terug ga en er is nog steeds een ontsteking ga ik vragen om die echo.. Ik vind het zo zielig voor dr!

Varken lijkt zich nog steeds best goed te voelen, ze speelt en stoeit gewoon met Kip, net als normaal en eet normaal. Het drinken is toch eigenlijk altijd al overdreven geweest waardoor ze eigenlijk altijd enorme watervallen produceert tijdens het plassen. De dierenarts was de vorige keer ook enorm verbaasd over de hoeveelheid urine ondanks de blaasontsteking. :)


[ afbeelding ]
Nou, goed drinken is het belangrijkste bij de blaasontsteking! Nog belangrijker dan welke medicatie dan ook ;) Dus Varken is gewoon een hele slimme kat :Y En hele mooie O+
pi_141000760
Hoeveel tijd mag er zitten tussen urine verzamelen voor een blaasontstekingsonderzoek en het inleveren van de urine?

Ik heb zojuist urine verzameld (op heterdaad betrapt)... maar de DA is natuurlijk al dicht.
pi_141001253
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 20:03 schreef Hitomi het volgende:
Hoeveel tijd mag er zitten tussen urine verzamelen voor een blaasontstekingsonderzoek en het inleveren van de urine?

Ik heb zojuist urine verzameld (op heterdaad betrapt)... maar de DA is natuurlijk al dicht.
Beter iets dan niets!

In elk geval in een steriel potje doen en daarna koud zetten. Morgenochtend zsm gaan en erbij vertellen dat het urine van vanavond is.
pi_141001741
Ik had al een zakje van die plastic korreltjes met pipetje en buisje gehaald, maar de kat had, voor mij, heel handig op een plastic tas geplast waar het dus netjes op bleef liggen.

Heb het nu in het meegeleverde buisje zitten en het staat rechtop in een potje in de koelkast. Hopen dat 't morgenochtend nog 'goed' is dan.
  donderdag 12 juni 2014 @ 22:43:33 #169
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_141010664
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 20:03 schreef Hitomi het volgende:
Hoeveel tijd mag er zitten tussen urine verzamelen voor een blaasontstekingsonderzoek en het inleveren van de urine?

Ik heb zojuist urine verzameld (op heterdaad betrapt)... maar de DA is natuurlijk al dicht.
Maximaal 6 uur volgens mijn oude dierenarts, de nieuwe heeft het liever zo vers mogelijk omdat je met een uur al minder zou zien oid.
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
  donderdag 12 juni 2014 @ 22:45:44 #170
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141010785
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 20:03 schreef Hitomi het volgende:
Hoeveel tijd mag er zitten tussen urine verzamelen voor een blaasontstekingsonderzoek en het inleveren van de urine?

Ik heb zojuist urine verzameld (op heterdaad betrapt)... maar de DA is natuurlijk al dicht.
Best case scenario: vers binnen een half uur onderzoeken. Anders inderdaad in de koelkast bewaren. Er kunnen zich dan wel kristallen gaan vormen, maar beter dan niks.
pi_141014068
quote:
1s.gif Op donderdag 12 juni 2014 22:43 schreef Good.vs.Evil het volgende:

[..]

Maximaal 6 uur volgens mijn oude dierenarts, de nieuwe heeft het liever zo vers mogelijk omdat je met een uur al minder zou zien oid.
Hoe verser hoe beter. Dat had ik ook begrepen. Maar áls je het dan bewaren moet, dan maar beter koel. Die van ons zijn altijd alleen in het weekend of 's avonds laat gewillig om urine af te staan. Dan weet je het wel... :D
pi_141015981
Nou ja, om 08:00 gaan ze open, dus dan maar hopen dat ze 't nog accepteren.

Dank jullie wel voor de info! :) Zal wel even laten weten of 't door de keuring heen is gekomen (en of kat-lief een blaasontsteking heeft of niet).

Duurt zo'n test lang?
pi_141016185
Moet je mijn kat hebben... zo sneu dat hij onderweg in de vervoersbox plaste, assistente kon het er zo in een flesje uitgieten. :')

Test is volgens mij een stripje in de urine houden, dat is binnen vijf seconden gebeurd. Maar wellicht dat ze daarna nog vervolgonderzoek willen doen of zo, op bais van de uitslagen.
Op donderdag 21 juli 2011 23:08 schreef Loveless85 het volgende:
Dan heb je safe = condoom
Double dutch = condoom en pil
quadruple Cat = pil, MAP, condoom, castratie, prikpil, spiraaltje, zaaddodende pasta en voor het jodelen de bergen uit
  vrijdag 13 juni 2014 @ 01:00:28 #174
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_141017477
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 10:07 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Wat een schattige kittens! :Y
Je kan de kittens idd mee nemen. Ook goed qua socialisatie van de kittens :)
Ja heerlijke pluizebollen zijn het hè?

Ik heb het niet aangedurfd ze vandaag mee te nemen. Zo panisch als moederpoes de vorige keer was... wat als haar paniek niet kwam omdat haar kittens er niet bij waren (ze is wel vaker een uurtje of twee zonder haar kittens, buiten). Dan zou ze haar kittens misschien ook in haar paniek iets aandoen.

Maar goed, vandaag was ze ook weer zeer gestrest... weet het tongetje naar buiten als een hijgende hond. Maar behalve wat angstig miauwen, was ze vrij rustig naar de dierenarts toe.
Ik durfde zelfs weer mijn vingers naar binnen (de reismand :o ) te steken, zodat ze kon ruiken dat ik het was.
Bij de dierenarts was ze weer rustig... maar in de korte rit naar huis (amper 5 minuten) heeft ze toch weer gepoept en geplast in de reismand.
Wel was ze weer veel sneller rustig eenmaal thuis, als de vorige keer.

Overigens was de dierenarts zelf wel positief dat ik de kittens niet had meegenomen... maar dat zal het voordeel zijn van moederpoes echt in de ogen hebben kunnen kijken... in plaats alleen af moeten gaan op geschreven woorden... en wie gelijk heeft in specifieke gevallen??
Ik durf het in elk geval volgende keer wel aan om de kittens mee te nemen, maar wel in een aparte mand....zodat ze straks niet onder de fecaliën zitten. ;)

Maar zoals altijd, wederom mijn hartelijke dank. :Y
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
  vrijdag 13 juni 2014 @ 02:52:43 #175
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_141019043
quote:
0s.gif Op donderdag 12 juni 2014 23:42 schreef Queller het volgende:

[..]

Hoe verser hoe beter. Dat had ik ook begrepen. Maar áls je het dan bewaren moet, dan maar beter koel. Die van ons zijn altijd alleen in het weekend of 's avonds laat gewillig om urine af te staan. Dan weet je het wel... :D
Varken was de vorige keer ook ongewillig, tot ik naast haar kattenbak (tijdelijk op de badkamer om de monsters te scheiden zodat ik niet per ongeluk de urine van Kip meeneem) op de wc ging zitten. Toen besloot ze dat ze dat toch ook zeker wel kon. :')
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
  vrijdag 13 juni 2014 @ 02:53:29 #176
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_141019047
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 01:00 schreef EricOscuro het volgende:

[..]

Ja heerlijke pluizebollen zijn het hè?

Ik heb het niet aangedurfd ze vandaag mee te nemen. Zo panisch als moederpoes de vorige keer was... wat als haar paniek niet kwam omdat haar kittens er niet bij waren (ze is wel vaker een uurtje of twee zonder haar kittens, buiten). Dan zou ze haar kittens misschien ook in haar paniek iets aandoen.

Maar goed, vandaag was ze ook weer zeer gestrest... weet het tongetje naar buiten als een hijgende hond. Maar behalve wat angstig miauwen, was ze vrij rustig naar de dierenarts toe.
Ik durfde zelfs weer mijn vingers naar binnen (de reismand :o ) te steken, zodat ze kon ruiken dat ik het was.
Bij de dierenarts was ze weer rustig... maar in de korte rit naar huis (amper 5 minuten) heeft ze toch weer gepoept en geplast in de reismand.
Wel was ze weer veel sneller rustig eenmaal thuis, als de vorige keer.

Overigens was de dierenarts zelf wel positief dat ik de kittens niet had meegenomen... maar dat zal het voordeel zijn van moederpoes echt in de ogen hebben kunnen kijken... in plaats alleen af moeten gaan op geschreven woorden... en wie gelijk heeft in specifieke gevallen??
Ik durf het in elk geval volgende keer wel aan om de kittens mee te nemen, maar wel in een aparte mand....zodat ze straks niet onder de fecaliën zitten. ;)

Maar zoals altijd, wederom mijn hartelijke dank. :Y
Arme mama.. Hoe is het nu met haar tepeltje dan? :)
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
pi_141020091
Wilde even een leuke foto delen :)

Missy die Butters (Buttje) aan het schoonmaken is (onder mijn bh :D )



Missy wordt trouwens wat kaler op haar rugje, en heeft een kale streep op haar koppie.
Ben benieuwd of er nog wat terug komt, ik hoop het wel...
  vrijdag 13 juni 2014 @ 10:38:29 #178
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141023117
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 01:00 schreef EricOscuro het volgende:

[..]

Ja heerlijke pluizebollen zijn het hè?

Gaat het beter met de moeder?
  vrijdag 13 juni 2014 @ 10:40:26 #179
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141023176
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 00:13 schreef Hitomi het volgende:
Nou ja, om 08:00 gaan ze open, dus dan maar hopen dat ze 't nog accepteren.

Dank jullie wel voor de info! :) Zal wel even laten weten of 't door de keuring heen is gekomen (en of kat-lief een blaasontsteking heeft of niet).

Duurt zo'n test lang?
Onderzoek met een stickje idd snel, maar meestal wordt er ook sediment onderzocht. Dus dan moet de urine eerst afgedraaid worden en daarna onder microscoop bekijken. En soms moet urine opgestuurd worden voor nader onderzoek.
  vrijdag 13 juni 2014 @ 10:41:23 #180
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141023204
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 07:44 schreef Cici het volgende:
Wilde even een leuke foto delen :)

Missy die Butters (Buttje) aan het schoonmaken is (onder mijn bh :D )

[ afbeelding ]

Missy wordt trouwens wat kaler op haar rugje, en heeft een kale streep op haar koppie.
Ben benieuwd of er nog wat terug komt, ik hoop het wel...
Ratjes ^O^

Hou die kale plekjes even in de gaten
pi_141023420
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 10:41 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ratjes ^O^

Hou die kale plekjes even in de gaten
Volgens mij hoort dat bij het soort vacht wat ze hebben.
Hoorde al van een andere rattenliefhebber/kenner op mijn werk dat dat hoort bij een Fuzzratje?
En dat de vacht weer terug komt.

Vacht verdwijnt overal wat, zijkanten van haar koppie zit nog normaal wat korte haartjes.
Zal ff vragen in het rattentopic, misschien dat iemand mij wat meer kan vertellen?
Of weet jij meer van Fuzz/dubbelrex/patchwork rex ratjes?
  vrijdag 13 juni 2014 @ 10:57:23 #182
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141023624
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 10:49 schreef Cici het volgende:

[..]

Volgens mij hoort dat bij het soort vacht wat ze hebben.
Hoorde al van een andere rattenliefhebber/kenner op mijn werk dat dat hoort bij een Fuzzratje?
En dat de vacht weer terug komt.

Vacht verdwijnt overal wat, zijkanten van haar koppie zit nog normaal wat korte haartjes.
Zal ff vragen in het rattentopic, misschien dat iemand mij wat meer kan vertellen?
Of weet jij meer van Fuzz/dubbelrex/patchwork rex ratjes?
Nee :@ Misschien is het inderdaad normaal dat zij kale plekken krijgen. Wat is DubbelRex? Dat 2 Rex-ratjes met elkaar gekruist zijn?
pi_141023969
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 10:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Nee :@ Misschien is het inderdaad normaal dat zij kale plekken krijgen. Wat is DubbelRex? Dat 2 Rex-ratjes met elkaar gekruist zijn?
Dubbelrex blijkt hetzelfde te zijn als PatcworkFuzz, hele korte vacht, gemillimeterd/geschoren zeg maar.
Ratjes voelen een stukje warmer aan dan ratten met een normale vacht, omdat je dichter op de huid zit.
Ratjes kussen voelt wel veel fijner, lekker zo'n warme zachte huid tegen je lippen :P

Ik las ergens dat naakt/fuzz ratten eigenlijk mislukkelingen zijn.
Ik zal ff zoeken waar ik dat heb gelezen.

Edit: hier wat linkjes naar vachtsoorten, de mijne zijn denk ik echte Fuzzratjes
http://www.ratten-speeltjes.nl/vachten.htm

Hier wat meer waarschuwingen..... das wat minder
http://www.goeievraag.nl/(...)d-fuzz-ratten.132060

Zucht, overal staat weer wat anders, hier worden fuzz en naaktratten als 1 genoemd...
http://nl.tammeratten.wikia.com/wiki/Naakt/Fuzz

En hier een stuk over dat naakt/fuzz/staartloze ratten "mislukkelingen"zijn...
http://www.kleineknaagdieren.nl/artikelen/ratten/200603/index.php

Mijn ratjes stoeien vaak en wild, met zacht gepiep erbij (hoort erbij), maar heb nog geen enkel wondje gezien.

Ik lees vooral veel enge dingen, ene zegt van niet, andere wel.
Naaktratten hebben meer kans op kanker etc etc.
Ik denk dat ik het maar ga nemen met een flinke korrel zout...

[ Bericht 18% gewijzigd door Cici op 13-06-2014 11:28:18 ]
  vrijdag 13 juni 2014 @ 11:48:45 #184
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141025268
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 11:08 schreef Cici het volgende:

[..]

Dubbelrex blijkt hetzelfde te zijn als PatcworkFuzz, hele korte vacht, gemillimeterd/geschoren zeg maar.
Ratjes voelen een stukje warmer aan dan ratten met een normale vacht, omdat je dichter op de huid zit.
Ratjes kussen voelt wel veel fijner, lekker zo'n warme zachte huid tegen je lippen :P
_O- :D Goede reclame ^O^
quote:
Ik las ergens dat naakt/fuzz ratten eigenlijk mislukkelingen zijn.
Tja, dat zijn rexen eigenlijk ook, denk ik. Als ik naar de katten kijk, zodra er een genetische mutatie (per ongeluk) ontstaat, gaan mensen er driftig mee fokken. En dan krijg je katten met afwijkende vachten, dus Rexen, Sphynxen enz, korte pootjes (Munchkin), hangoortjes (Scottish fold)... En ratjes planten zich heel snel voor, dus binnen een jaar kan je een helemaal andere ras creëren.
quote:
Ik zal ff zoeken waar ik dat heb gelezen.

Edit: hier wat linkjes naar vachtsoorten, de mijne zijn denk ik echte Fuzzratjes
http://www.ratten-speeltjes.nl/vachten.htm

Hier wat meer waarschuwingen..... das wat minder
http://www.goeievraag.nl/(...)d-fuzz-ratten.132060

Zucht, overal staat weer wat anders, hier worden fuzz en naaktratten als 1 genoemd...
http://nl.tammeratten.wikia.com/wiki/Naakt/Fuzz

En hier een stuk over dat naakt/fuzz/staartloze ratten "mislukkelingen"zijn...
http://www.kleineknaagdieren.nl/artikelen/ratten/200603/index.php

Mijn ratjes stoeien vaak en wild, met zacht gepiep erbij (hoort erbij), maar heb nog geen enkel wondje gezien.

Ik lees vooral veel enge dingen, ene zegt van niet, andere wel.
Naaktratten hebben meer kans op kanker etc etc.
Ik denk dat ik het maar ga nemen met een flinke korrel zout...
Ratjes (en muizen) hebben meer kans op tumoren vergelijkend met andere diersoorten. Maar of er een verschil is tussen verschillende rattenrassen... Daar is geen onderzoek naar gedaan.
pi_141025512
[quote]0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 11:48 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

_O- :D Goede reclame ^O^

Het is echt heel lekker :@
Ik blijf ze maar kussen :D
pi_141027537
Over reclame gesproken: Diva hier lust de nieuwe Nature voeding!
Het is redelijk vullend en het zijn best flinke brokken (ok ok, pellets) maar van wat ik haar en Cas net heb gegeven heeft ze toch al aardig wat op. Het was eerst een kwestie van even snuffelen en daarna at ze gestaag door! En nu zit ze weer te knabbelen, na een korte rustpauze! :9

Cas twijfelt nog een beetje. Eet af en toe een brokje, maar weet geloof ik nog niet helemaal wat 'ie er nou van moet vinden.

Toch grappig, ik had het andersom verwacht! :D Diva is hier de zoetekauw, en Cas juist de hooi/weegbree/alleseter.
  vrijdag 13 juni 2014 @ 13:33:42 #187
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141028886
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 11:56 schreef Cici het volgende:
Ik blijf ze maar kussen
:D
En wat vinden de dames ervan?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  vrijdag 13 juni 2014 @ 13:36:28 #188
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141028974
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 12:57 schreef Candaasje het volgende:
Over reclame gesproken: Diva hier lust de nieuwe Nature voeding!
Het is redelijk vullend en het zijn best flinke brokken (ok ok, pellets) maar van wat ik haar en Cas net heb gegeven heeft ze toch al aardig wat op. Het was eerst een kwestie van even snuffelen en daarna at ze gestaag door! En nu zit ze weer te knabbelen, na een korte rustpauze! :9

Cas twijfelt nog een beetje. Eet af en toe een brokje, maar weet geloof ik nog niet helemaal wat 'ie er nou van moet vinden.

Toch grappig, ik had het andersom verwacht! :D Diva is hier de zoetekauw, en Cas juist de hooi/weegbree/alleseter.
*O* Go, Diva! Wel met mate natuurlijk, want de zomer is voor de deur en zij moet in de bikini passen :Y
  vrijdag 13 juni 2014 @ 13:37:33 #189
244933 trovey
Nachtoele
pi_141029016
Waren naaktratjes niet gewoon iets wat uit de laboratia kwam omdat men proefratten nodig had die al kaal van zichzelf waren zodat ze niet de vacht hoefden weg te scheren bij proeven, meen ooit zoiets te hebben opgepikt. :P
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
pi_141042141
De uitslag gaf aan dat de pH waarde erg hoog was (maar, dat kon ook komen doordat het een plasje van gisteravond was) en er zaten veel eiwitten in en nog een ander stofje (iets met de L), waardoor ze het vermoeden had (maar niet heel zeker was) dat er toch een ontsteking zit.

Dus, nu totdat het flesje leeg is elke dag een ontstekings/pijnremmer geven. :)
pi_141047020
Heey hallo DigitaleDierenArts...

Lees deze topics regelmatig door en heb nu zelf wat vraagjes. Hopelijk kan je wat advies geven :)

Gisteravond heeft onze kat Spock de hak van zijn rechterachterpoot gebroken bij een val van het bed. Vandaag heeft de dierenarts de botjes weer aan elkaar gezet met 2 pennen en wat ijzerdraad. Advies verzorging: 8 weken bench-rust. Niet laten belasten, zo min mogelijk laten lopen (liever helemaal niet). Prima allemaal, dus we hebben 2 benches geregeld met daarin een slaapplekje, kattenbak en bakjes voor eten en drinken.

Vanmiddag hebben we hem opgehaald. Vanwege hartproblemen heeft hij een andere narcose gekregen dan standaard, Alfaxan. Hier is hij enorm onrustig van geworden, zo erg zelfs dat hij ging hyperventileren en we weer terug zijn gegaan naar de dierenarts (waar ie volgens mij ook nog eens 'out' ging). DA heeft nog longfoto's gemaakt, maar alles was in orde. Nog wat morfine gekregen en omdat Spock op dat moment weer rustig was, weer mee naar huis.

Thuis weer enorm onrustig en hij ramt zichzelf gewoon tot bloedens toe tegen de bench om eruit te komen.
Inmiddels is het gelukt hem rustig te krijgen, doordat mijn man samen met hem op ons computerkamertje zit. Daar zitten ze regelmatig samen en daar slaapt Spock vaak in zn mandje. Fijn plekje voor m dus. Ook daar hebben we een bench neergezet daarom.

So far so good. Hij is rustig nu, maar echt contact krijgen is er nog niet bij (narcose nog niet uitgewerkt?) Ligt nu voornamelijk gewoon lekker rustig op de grond. Het grootste probleem nu is dat hij nog ab-so-luut NIET in de bench wil. Net een minuutje ingezet omdat mijn man ging plassen, maar hij werd meteen weer enorm onrustig en wilde zich eruit werken. Daarbij belast ie z'n poot dus ook, wat absoluut niet goed is.

Tips om Spock wat rustiger te krijgen? Tricks om een bench acceptabel te maken voor hem? Zou het kunnen dat de narcose nog niet helemaal is uitgewerkt? Of zijn er gewoon echt katten die een hokje niet accepteren en hebben we nu een probleem...

Edit: ik zie op de factuur ook een andere anaesthesie staan: Gasanaesthesie isofluraan met bewaking.
Wellicht is dat waar hij zo op reageert?

[ Bericht 3% gewijzigd door _Nienna_ op 13-06-2014 21:40:32 ]
  vrijdag 13 juni 2014 @ 21:34:53 #192
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141047107
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 13:37 schreef trovey het volgende:
Waren naaktratjes niet gewoon iets wat uit de laboratia kwam omdat men proefratten nodig had die al kaal van zichzelf waren zodat ze niet de vacht hoefden weg te scheren bij proeven, meen ooit zoiets te hebben opgepikt. :P
Hoef niet per se. In de laboratoria heb je inderdaad naakte rattenstammen, maar die Fuzz lijkt toch echt door "de liefhebbers" gefokt te zijn. Mensen met veel vrije tijd, die het besteden aan het creeren van "the ideal rat" :P Niet dat er iets mis mee is _O_
  vrijdag 13 juni 2014 @ 21:35:51 #193
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141047167
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 19:41 schreef Hitomi het volgende:
De uitslag gaf aan dat de pH waarde erg hoog was (maar, dat kon ook komen doordat het een plasje van gisteravond was) en er zaten veel eiwitten in en nog een ander stofje (iets met de L), waardoor ze het vermoeden had (maar niet heel zeker was) dat er toch een ontsteking zit.

Dus, nu totdat het flesje leeg is elke dag een ontstekings/pijnremmer geven. :)
Leukocyten? Dus op metacam en dat afmaken. Beterschap voor de poezel! O+
  vrijdag 13 juni 2014 @ 21:52:03 #194
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141048140
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 21:33 schreef _Nienna_ het volgende:
Heey hallo DigitaleDierenArts...

Lees deze topics regelmatig door en heb nu zelf wat vraagjes. Hopelijk kan je wat advies geven :)

Gisteravond heeft onze kat Spock de hak van zijn rechterachterpoot gebroken bij een val van het bed.
:o Dat is wel erg ongelukkig...
quote:
Vandaag heeft de dierenarts de botjes weer aan elkaar gezet met 2 pennen en wat ijzerdraad. Advies verzorging: 8 weken bench-rust. Niet laten belasten, zo min mogelijk laten lopen (liever helemaal niet). Prima allemaal, dus we hebben 2 benches geregeld met daarin een slaapplekje, kattenbak en bakjes voor eten en drinken.

Vanmiddag hebben we hem opgehaald. Vanwege hartproblemen
Oh nee, arme kat... Het zit hem niet mee...
quote:
heeft hij een andere narcose gekregen dan standaard, Alfaxan. Hier is hij enorm onrustig van geworden, zo erg zelfs dat hij ging hyperventileren en we weer terug zijn gegaan naar de dierenarts (waar ie volgens mij ook nog eens 'out' ging). DA heeft nog longfoto's gemaakt, maar alles was in orde. Nog wat morfine gekregen en omdat Spock op dat moment weer rustig was, weer mee naar huis.

Thuis weer enorm onrustig en hij ramt zichzelf gewoon tot bloedens toe tegen de bench om eruit te komen.
Inmiddels is het gelukt hem rustig te krijgen, doordat mijn man samen met hem op ons computerkamertje zit. Daar zitten ze regelmatig samen en daar slaapt Spock vaak in zn mandje. Fijn plekje voor m dus. Ook daar hebben we een bench neergezet daarom.

So far so good. Hij is rustig nu, maar echt contact krijgen is er nog niet bij (narcose nog niet uitgewerkt?) Ligt nu voornamelijk gewoon lekker rustig op de grond. Het grootste probleem nu is dat hij nog ab-so-luut NIET in de bench wil. Net een minuutje ingezet omdat mijn man ging plassen, maar hij werd meteen weer enorm onrustig en wilde zich eruit werken. Daarbij belast ie z'n poot dus ook, wat absoluut niet goed is.

Tips om Spock wat rustiger te krijgen? Tricks om een bench acceptabel te maken voor hem? Zou het kunnen dat de narcose nog niet helemaal is uitgewerkt? Of zijn er gewoon echt katten die een hokje niet accepteren en hebben we nu een probleem...
Alfaxan moet in principe al uitgewerkt zijn, maar het hangt wel zeer sterk af van wat er nog meer gebruikt is. Het kan ook een reactie zijn op morfine. Sommige katten worden daar juist hyper van ipv rustig... Wat betreft narcose-risico, helaas zie je soms pas problemen dag/meerdere dagen na de operatie ontstaan. Spock (toffe naam ^O^) is een hartpatient, dus bij hem moet je extra alert zijn. Als je het niet vertrouwt, direct je dierenarts bellen! Als hij sloom is, benauwd, apathisch, niet eten, enz...

6-8 weken in de bench is een standaard advies bij katten bij dit soort orthopedische operaties. Helaas weet ik uit de praktijk dat het super moeilijk is. Ik moet eerlijk zijn, nog nooit gehoord van de kat die het gelijk niks aan vindt. Meestal zijn de katten redelijk tam een paar dagen na zo'n operatie. Maar daarna gaan sommige inderdaad de hele bench afbreken en/of het gebruiken als een persoonlijke gymnastiekplek.

Any way, hij moet in de bench! Anders is het zonde van dure operatie en van zijn poot. Ik adviseer meestal een wat grotere (Labrador formaat) bench. Zijn mandje /kleedje moet uiteraard in. Je kan rustgevende middelen proberen zoals Feliway, Zylkene, Anti-stress druppels. Als het te gek wordt, moet je misschien je dierenarts om kalmeermiddelen vragen (voor de kat, niet voor jezelf ;) ) Alleen, is Spock een hartpatiënt, dus het is niet zonder risico, maar je dierenarts weet wel wat veilig is voor Spock.

Heel veel sterkte met de revalidatie!
pi_141048430
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 14:12 schreef knoblaucha6 het volgende:

Eris, sterkte en laat de da je liefje maar goed nakijken.

De hond was kern gezond als een vis en ze was zelfs iets aan gekomen en op het perfecte gewicht voor een (oud) duitse herder. Ondanks dat zo weinig eet krijgt ze dus voldoende voedingsstoffen binnen en ze heeft voldoende energie om uren te rennen/spellen/zwemmen en daarna weer uren te slapen.
Dus niks aan de hand 8)
  vrijdag 13 juni 2014 @ 22:02:54 #196
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141048769
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 21:56 schreef Eris het volgende:

[..]

De hond was kern gezond als een vis en ze was zelfs iets aan gekomen en op het perfecte gewicht voor een (oud) duitse herder. Ondanks dat zo weinig eet krijgt ze dus voldoende voedingsstoffen binnen en ze heeft voldoende energie om uren te rennen/spellen/zwemmen en daarna weer uren te slapen.
Dus niks aan de hand 8)
Fijn om te horen!
pi_141048846
Super bedankt voor je snelle reactie!

We hebben 2 benches van 92cm x 57cm. Ik betwijfel of er een labrador inpast, maar opzich is het best ruim (en kan ik ze ook niet meer ruilen, aangezien we de verpakking aan gort moesten trekken om die open te krijgen). Feliway hebben we (spray en verstuiver in het stopcontact).

Inmiddels is er steeds meer contact en is ie al twee keer op de bak geweest (helaas moest ie wel per se op zn normale bak en ging ie niet op de bal in zn bench).

Als het morgen nog zo is gaan we inderdaad de dierenarts maar weer bellen. Ik denk dat ik liever wat meer risico loop met kalmerende middelen dan dat ie zn poot aan gort helpt...


En ongelukkig... ja... ik begreep van de dierenarts dat het eigenlijk onmogelijk is. Maar het is toch echt zo hahaha. En we hebben gewoon 2 kneusjes hier in huis ;) Ze zijn wel heel lief gelukkig!
  vrijdag 13 juni 2014 @ 22:18:10 #198
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141049718
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 22:04 schreef _Nienna_ het volgende:
Super bedankt voor je snelle reactie!

We hebben 2 benches van 92cm x 57cm. Ik betwijfel of er een labrador inpast, maar opzich is het best ruim (en kan ik ze ook niet meer ruilen, aangezien we de verpakking aan gort moesten trekken om die open te krijgen).
Hebben jullie speciaal 2 benches gekocht dan? :o Super-eigenaren ^O^ Meestal lenen mensen ergens een hondenbench. Deze zijn best wel ruim, trouwens. Kleine labrador past er wel in.

quote:
Feliway hebben we (spray en verstuiver in het stopcontact).

Inmiddels is er steeds meer contact en is ie al twee keer op de bak geweest (helaas moest ie wel per se op zn normale bak en ging ie niet op de bal in zn bench).

Als het morgen nog zo is gaan we inderdaad de dierenarts maar weer bellen. Ik denk dat ik liever wat meer risico loop met kalmerende middelen dan dat ie zn poot aan gort helpt...

En ongelukkig... ja... ik begreep van de dierenarts dat het eigenlijk onmogelijk is. Maar het is toch echt zo hahaha. En we hebben gewoon 2 kneusjes hier in huis ;)
Hij doet zijn naam geen eer aan. :N Ik zie de originele Spock niet van de bed vallen en zijn been breken. Very un-Vulcan like :D
quote:
Ze zijn wel heel lief gelukkig!
Ik hoop dat het poezenkind toch de bench gaat accepteren en zijn poot wat rust gunt! Succes!
pi_141050571
We kennen geen mensen met een bench :P en via via was het te kort dag voor ook. Dus we hebben er inderdaad 2 gekocht. Als alles weer oke is, gaan ze waarschijnlijk ook op marktplaats denk ik :)

Was ie maar meer Vulcan, wat een rust zou dat geven...
pi_141051187
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 21:35 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Leukocyten? Dus op metacam en dat afmaken. Beterschap voor de poezel! O+
Dat was 'm ja. Volgens mij zit hij daar nu aan ja. Volgens de assistente zou hij het lekker moeten vinden maarre.... :N

Maar goed, even afwachten wat 't doet. :)
pi_141052051
quote:
10s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 13:33 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:D
En wat vinden de dames ervan?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ze hebben het veels te goed bij mij, dus ach, die paar kusjes :P
pi_141052515
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 13:37 schreef trovey het volgende:
Waren naaktratjes niet gewoon iets wat uit de laboratia kwam omdat men proefratten nodig had die al kaal van zichzelf waren zodat ze niet de vacht hoefden weg te scheren bij proeven, meen ooit zoiets te hebben opgepikt. :P
Ik had ergens gelezen dat naaktratten zo gefokt werden omdat ze een niet zo hoog afweersysteem moesten hebben ivm bepaalde testen.
Maar goed, dat las ik vandaag.
Dat van jou kan ook een goede reden zijn, haha.


quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 21:34 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Hoef niet per se. In de laboratoria heb je inderdaad naakte rattenstammen, maar die Fuzz lijkt toch echt door "de liefhebbers" gefokt te zijn. Mensen met veel vrije tijd, die het besteden aan het creeren van "the ideal rat" :P Niet dat er iets mis mee is _O_
Fanatiekelingen!
Mij gaat het er om of ik ze leuk vind.
Ze mogen best wat "off" zijn, die zijn ook vaak erg leuk!

[ Bericht 21% gewijzigd door Cici op 13-06-2014 22:59:04 ]
  vrijdag 13 juni 2014 @ 23:08:45 #203
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_141053445
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 10:38 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Gaat het beter met de moeder?
Ja gelukkig wel. Zo loopt al weer de hele dag met haar staart parmantig omhoog. :Y
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
  zaterdag 14 juni 2014 @ 11:45:23 #204
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141066524
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 22:28 schreef _Nienna_ het volgende:

Was ie maar meer Vulcan, wat een rust zou dat geven...
Niet tijdens Pon Farr ;)
  zaterdag 14 juni 2014 @ 11:46:15 #205
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141066540
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 23:08 schreef EricOscuro het volgende:

[..]

Ja gelukkig wel. Zo loopt al weer de hele dag met haar staart parmantig omhoog. :Y
^O^
pi_141075004
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 juni 2014 23:08 schreef EricOscuro het volgende:

[..]

Ja gelukkig wel. Zo loopt al weer de hele dag met haar staart parmantig omhoog. :Y
Wat heerlijk om te lezen *O*

En HHH wordt met de dag beter, zo heerlijk om dat staartje te zien kwispelen, die tandjes (die ze nog heeft) tijdens het spelen in mijn vingers te voelen en hoe onwijs zalig dat geblaf in de tuin weer aan te mogen horen, hoe irritant ik dat geblaf in haar tuin bij elke hond/mens/vlieg die langs komt ook vond, het is nu toch echt het allerprachtigste geluid wat ik mag aanhoren O+
Waar het stinkt is het warm.
  zondag 15 juni 2014 @ 02:01:55 #207
284578 EricOscuro
Anders dan anders
pi_141097303
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 juni 2014 17:25 schreef knoblaucha6 het volgende:

[..]

Wat heerlijk om te lezen *O*

En HHH wordt met de dag beter, zo heerlijk om dat staartje te zien kwispelen, die tandjes (die ze nog heeft) tijdens het spelen in mijn vingers te voelen en hoe onwijs zalig dat geblaf in de tuin weer aan te mogen horen, hoe irritant ik dat geblaf in haar tuin bij elke hond/mens/vlieg die langs komt ook vond, het is nu toch echt het allerprachtigste geluid wat ik mag aanhoren O+
Ook heel mooi te lezen dat Hare Harige Hoogheid weer helemaal onder de levenden is. w/ ^O^
Gek hè, dat je soms de onhebbelijkheden van jouw dier nog meer lijkt te gaan missen, dan de andere dingen.
Daar spreekt de echte liefde voor het dier (maar ook voor de menselijke partner) voluit. ^O^
De wereld is vol met kleuren, neem geen genoegen met een zwart/ wit visie. De kleuren zitten vaak in de nuance.
pi_141105526
Beste dierenarts,

Ten eerste bedankt voor alle antwoorden :-) ik heb nog een vraagje. Mijn pup heeft direct naast zijn penis bij zijn tepel een flinke bobbel. Het leek een puisje en nu is het echt een balletje. Is dit voorkomend? Heb eventueel een foto.
  zondag 15 juni 2014 @ 13:47:12 #209
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141107489
Zijn beide balletjes al ingedaald?
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  zondag 15 juni 2014 @ 14:25:12 #210
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_141108798
Onze kater van 10 (die we nu 4 maanden hebben) is inmiddels ruim een dag weg. Normaal gaat hij niet verder dan 2 blokken via de daken achter ons. In principe is het hele blok waaraan onze achtertuin grenst afgebakend en kan hij daar niet uit (tenzij hij 2 meter naar beneden springt, maar dat durft hij over het algemeen niet). De afgelopen tijd kwam hij regelmatig buiten, maar was hij nooit langer dan een half uurtje het dak op. Ben daarstraks bij de buren geweest, maar hij loopt ook niet op de de daken. De buurman vertelde wel dat hij hem voor het laatst bij de Turkse overbuurman heeft gezien. Daar dus aangebeld, maar die zei dat hij hem nog nooit had gezien (beetje wazig antwoord, vertrouw die man niet)

Wanneer is een geschikt moment om hem echt te gaan zoeken/brieven in de brievenbus te gaan doen? Ik ben een beetje bang dat mensen hem binnen hebben gelaten omdat het zo'n mooie kat is (hij lijkt op een pers, maar het is een kruising).
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_141114635
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 13:47 schreef oh-oh het volgende:
Zijn beide balletjes al ingedaald?
Ja
  zondag 15 juni 2014 @ 21:27:24 #212
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141126567
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 12:47 schreef MeneerLogica het volgende:
Beste dierenarts,

Ten eerste bedankt voor alle antwoorden :-) ik heb nog een vraagje. Mijn pup heeft direct naast zijn penis bij zijn tepel een flinke bobbel. Het leek een puisje en nu is het echt een balletje. Is dit voorkomend? Heb eventueel een foto.
Waar bij zijn penis? Een navelbreuk?
Een foto zou idd handig zijn ;)
  zondag 15 juni 2014 @ 21:32:39 #213
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141126956
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 14:25 schreef maniack28 het volgende:
Onze kater van 10 (die we nu 4 maanden hebben) is inmiddels ruim een dag weg. Normaal gaat hij niet verder dan 2 blokken via de daken achter ons. In principe is het hele blok waaraan onze achtertuin grenst afgebakend en kan hij daar niet uit (tenzij hij 2 meter naar beneden springt, maar dat durft hij over het algemeen niet). De afgelopen tijd kwam hij regelmatig buiten, maar was hij nooit langer dan een half uurtje het dak op. Ben daarstraks bij de buren geweest, maar hij loopt ook niet op de de daken. De buurman vertelde wel dat hij hem voor het laatst bij de Turkse overbuurman heeft gezien. Daar dus aangebeld, maar die zei dat hij hem nog nooit had gezien (beetje wazig antwoord, vertrouw die man niet)

Wanneer is een geschikt moment om hem echt te gaan zoeken/brieven in de brievenbus te gaan doen? Ik ben een beetje bang dat mensen hem binnen hebben gelaten omdat het zo'n mooie kat is (hij lijkt op een pers, maar het is een kruising).
Ik ben zelf een overbezorgde dierenarts/eigenaar, dus ik zou al snel beginnen met het zoeken. Als de kat normaal gesproken dezelfde dag terug komt en nu al een dag weg is, dan kan je wellicht toch in de buurt gaan rondvragen/ een briefje ophangen (met een foto). Ook even de Dierenbescherming/ het asiel bellen of de kat toevallig bij hun gebracht is. Als het langer duurt, zeker aanmelden bij de Dierenbescherming, Amivedi, Facebook, een poezen-variant van Waar is onze Angel? enz.

Ik hoop dat jullie kat snel weer thuis is!
  zondag 15 juni 2014 @ 21:32:51 #214
344469 Amsel
zonder t
pi_141126967
quote:
0s.gif Op woensdag 11 juni 2014 13:05 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ja, dat is helaas een van de meest slechte diagnoses die een kat kan krijgen... En helaas dus meestal bij de jonge katten... Er wordt tegenwoordig wel wat onderzoek naar gedaan, maar wij zijn nog niet zo ver dat wij een behandeling of een effectieve preventie hebben.
We hebben onze rode knuffelkont woensdagavond laten inslapen. Vrijdagochtend is hij gecremeerd, morgen krijgen we zijn as en die gaan we dan verstrooien in het park waar hij altijd zo graag speelde.

We kregen van de dierenarts nog een hele lieve kaart met sterktewensen. Dat zullen ze vast doen bij alle beessies die ze laten inslapen, maar ik vond het echt bijzonder en enorm attent O+
  zondag 15 juni 2014 @ 21:55:32 #215
113650 maniack28
Dresden Dolls O+
pi_141128579
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 21:32 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ik ben zelf een overbezorgde dierenarts/eigenaar, dus ik zou al snel beginnen met het zoeken. Als de kat normaal gesproken dezelfde dag terug komt en nu al een dag weg is, dan kan je wellicht toch in de buurt gaan rondvragen/ een briefje ophangen (met een foto). Ook even de Dierenbescherming/ het asiel bellen of de kat toevallig bij hun gebracht is. Als het langer duurt, zeker aanmelden bij de Dierenbescherming, Amivedi, Facebook, een poezen-variant van Waar is onze Angel? enz.

Ik hoop dat jullie kat snel weer thuis is!
Ik ga morgen een printje maken en alle huizen in het blok het printje bezorgen. In principe kan de kat niet uit het blok, tenzij hij van 2,5 meter hoog naar beneden springt. We vermoeden echt dat hij ergens (per ongeluk) opgesloten zit.

Maar bedankt! Het is dus niet "gek" om zo snel al te gaan zoeken. Was even bang dat het een beetje overtrokken is. Ik probeer in ieder geval rond zonsondergang en opkomst 2 of 3 keer met de voerbak te rammelen, daar komt hij normaal wel op af.
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.
pi_141142433
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 21:27 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Waar bij zijn penis? Een navelbreuk?
Een foto zou idd handig zijn ;)
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vanochtend was hij weer iets kleiner, maar gisteravond was hij onwijs gezwollen. Erg vreemd.
pi_141142489
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:02 schreef MeneerLogica het volgende:

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vanochtend was hij weer iets kleiner, maar gisteravond was hij onwijs gezwollen. Erg vreemd.
Lijkt wel iets op een grote puist/ontsteking, ziet er geel uit.
pi_141142887
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:08 schreef Cici het volgende:

[..]

Lijkt wel iets op een grote puist/ontsteking, ziet er geel uit.
Ja klopt, maar durf er ook niet in te knijpen ofzo. Als het een vetbolletje is of wat anders is knijpen niet verstandig. Maar het is ook echt een rond bolletje, je kan er zo onder komen met je vingers.
pi_141142990
Stoere volwassen rotweiler en stafford, zijn bang voor een klein roemeens bastaardpuppie van 6 maanden?
Ze duiken bij me weg, willen niet eten als dat kleine,dominante ding (schofthoogte 20 cm) in de buurt is. De stafford kan de tiran van de buurt zijn, maar nu kruipt ze achter mijn benen, en krijgt weer neurotische jeukaanvallen.
Wellicht is dit geen dierenartsvraag, maar ik ben wel heel verbaasd. Ik kan me alleen maar voorstellen dat ze haar vinden stinken :') ( ze stinkt als een bunzing, piest en poept overal) het is gelukkig niet mijn hond, maar het is wel heel vreemd dat de joekels zich van eigen territorium laten wegjagen.
Grote talenten weten wanneer ze moeten stoppen
  maandag 16 juni 2014 @ 09:36:22 #220
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141142999
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 21:32 schreef Amsel het volgende:

[..]

We hebben onze rode knuffelkont woensdagavond laten inslapen. Vrijdagochtend is hij gecremeerd, morgen krijgen we zijn as en die gaan we dan verstrooien in het park waar hij altijd zo graag speelde.

We kregen van de dierenarts nog een hele lieve kaart met sterktewensen. Dat zullen ze vast doen bij alle beessies die ze laten inslapen, maar ik vond het echt bijzonder en enorm attent O+
Ach Amstel, wat een treurig nieuws... Het is een rotziekte...
Heel veel sterkte met het verwerken van jullie verlies!
  maandag 16 juni 2014 @ 09:39:19 #221
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141143044
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:02 schreef MeneerLogica het volgende:

[..]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vanochtend was hij weer iets kleiner, maar gisteravond was hij onwijs gezwollen. Erg vreemd.
Lijkt op een kleine ontsteking, komt wel vaker voor bij de pups. Meestal gaat het vanzelf over, maar als het binnen een paar dagen niet kleiner wordt, moet je toch de dierenarts raadplegen. Niet knijpen! Afblijven! Als het groter wordt, rood wordt of er nog meer bultjes erbij komen, moet je uiteraard ook naar je dierenarts.

Nog een foto van de hele pup om het topic op te leuken? ;)
  maandag 16 juni 2014 @ 09:50:29 #222
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141143254
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:36 schreef seasushi het volgende:
Stoere volwassen rotweiler en stafford, zijn bang voor een klein roemeens bastaardpuppie van 6 maanden?
Ze duiken bij me weg, willen niet eten als dat kleine,dominante ding (schofthoogte 20 cm) in de buurt is. De stafford kan de tiran van de buurt zijn, maar nu kruipt ze achter mijn benen, en krijgt weer neurotische jeukaanvallen.
Wellicht is dit geen dierenartsvraag, maar ik ben wel heel verbaasd. Ik kan me alleen maar voorstellen dat ze haar vinden stinken :') ( ze stinkt als een bunzing, piest en poept overal) het is gelukkig niet mijn hond, maar het is wel heel vreemd dat de joekels zich van eigen territorium laten wegjagen.
Tja, de honden hebben helemaal geen strenge rolverdeling. En het zijn geen wolven... Dat vind ik tenminste ;) (ben dan ook geen aanhanger van de dominantie theorie).
De tiran van de buurt zijn kost heel veel energie, dus ik kan mij heel goed voorstellen dat je Staff dat niet altijd wil zijn. Wat is precies de situatie? Je heb een Rottie en een Staf en je heb tijdelijk die pup erbij?
pi_141143450
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:50 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Tja, de honden hebben helemaal geen strenge rolverdeling. En het zijn geen wolven... Dat vind ik tenminste ;) (ben dan ook geen aanhanger van de dominantie theorie).
De tiran van de buurt zijn kost heel veel energie, dus ik kan mij heel goed voorstellen dat je Staff dat niet altijd wil zijn. Wat is precies de situatie? Je heb een Rottie en een Staf en je heb tijdelijk die pup erbij?
De niet inwonende stiefdochter is gevallen voor een puppie. Dus ze komt regelmatig langs met het hondje. Met tiran van de buurt bedoel ik dat ze in ieder geval met elke hond wel wil kennismaken, en het dan uitdraait op patsergedrag, of spelen, maar van de puppie moet ze echt niks hebben.
Ook de rottweiler Die 8 is, erg goed gesocialiseerd is, vaak gebruikt word om jonge hondjes te "helpen" opvoeden en dit gedrag werkelijk nog nooit heeft laten zien, maakt dat ze weg komt, als het puppie in de buurt komt.
W kijken het maar een tijdje aan,het is in ieder geval interessant om te zien. (zollang stafford het niet zat is en opeens uithaalt .)
Grote talenten weten wanneer ze moeten stoppen
pi_141143474
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 09:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Lijkt op een kleine ontsteking, komt wel vaker voor bij de pups. Meestal gaat het vanzelf over, maar als het binnen een paar dagen niet kleiner wordt, moet je toch de dierenarts raadplegen. Niet knijpen! Afblijven! Als het groter wordt, rood wordt of er nog meer bultjes erbij komen, moet je uiteraard ook naar je dierenarts.

Nog een foto van de hele pup om het topic op te leuken? ;)


Bedankt maar weer voor de raad! Top dat je dit doet.
  maandag 16 juni 2014 @ 11:55:37 #225
244933 trovey
Nachtoele
pi_141146263
quote:
0s.gif Op zondag 15 juni 2014 21:32 schreef Amsel het volgende:

[..]

We hebben onze rode knuffelkont woensdagavond laten inslapen. Vrijdagochtend is hij gecremeerd, morgen krijgen we zijn as en die gaan we dan verstrooien in het park waar hij altijd zo graag speelde.

We kregen van de dierenarts nog een hele lieve kaart met sterktewensen. Dat zullen ze vast doen bij alle beessies die ze laten inslapen, maar ik vond het echt bijzonder en enorm attent O+
Sterkte. :*
Optimist tot in de kist
Miniem's internetvriendinnetje :P
Bij vlagen briljant, helaas is het momenteel windstil
  maandag 16 juni 2014 @ 11:58:32 #226
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141146368
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 10:00 schreef seasushi het volgende:

[..]

De niet inwonende stiefdochter is gevallen voor een puppie. Dus ze komt regelmatig langs met het hondje. Met tiran van de buurt bedoel ik dat ze in ieder geval met elke hond wel wil kennismaken, en het dan uitdraait op patsergedrag, of spelen, maar van de puppie moet ze echt niks hebben.
Ook de rottweiler Die 8 is, erg goed gesocialiseerd is, vaak gebruikt word om jonge hondjes te "helpen" opvoeden en dit gedrag werkelijk nog nooit heeft laten zien, maakt dat ze weg komt, als het puppie in de buurt komt.
W kijken het maar een tijdje aan,het is in ieder geval interessant om te zien. (zollang stafford het niet zat is en opeens uithaalt .)
Die "kennismaking" op Staff's manier stellen inderdaad niet veel honden op prijs ;) Herders hebben bijv. vaak een "persoonlijke ruimte" nodig, maar een Staff denkt daar anders over :P

Tja, het is even een balans zoeken met een nieuwe hond erbij. Komt hopelijk wel goed ;)
  maandag 16 juni 2014 @ 11:59:06 #227
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141146383
quote:
0s.gif Op maandag 16 juni 2014 10:02 schreef MeneerLogica het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Bedankt maar weer voor de raad! Top dat je dit doet.
Toffe foto :D Oranje bal voor de WK? :P
pi_141147149
quote:
10s.gif Op maandag 16 juni 2014 11:59 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Toffe foto :D Oranje bal voor de WK? :P
Jazeker! Hij heeft ook een oranje bandana maar dat zit toch minder lekker haha
pi_141193048
Had gehoopt hier nooit iets hoeven te plaatsen, maar helaas is het nu zo ver.
Mijn kater van 2 jaar had 2 weken geleden een blaasontsteking, om de haverklap naar de bak en kleine plasjes doen.
Direct naar de dierenarts gegaan, kreeg een kuur van Dridase (?) en Metacam mee.
De volgende dag ging direct al weer goed, kuur wel afgemaakt.
Helaas, afgelopen zaterdag was het weer mis, weer om de seconde naar de bak, kwamen alleen maar drupjes uit.
Weer naar de dierenarts, nee meneer zat gelukkig niet verstopt. Weer een nieuwe kuur meegekregen en moest een plas opvangen en inleveren.
Gister de uitslag; er zit bloed en eiwitten in de plas.. Meneer moet dus verder onderzocht worden, dit kan pas a.s. donderdag. Blijkbaar geen spoed dus...
Ondertussen lijkt het (gelukkig) wel of hij minder vaak naar de bak gaat.
Mijn vraag is dus: Wat kan bloed en eiwitten in de urine inhouden?
Uiteraard hoor ik dit donderdag van de dierenarts wel, maar dan ben ik alvast een beetje voorbereid....
  dinsdag 17 juni 2014 @ 12:27:24 #230
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141195664
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 11:08 schreef purplenarcis het volgende:
Had gehoopt hier nooit iets hoeven te plaatsen, maar helaas is het nu zo ver.
Mijn kater van 2 jaar had 2 weken geleden een blaasontsteking, om de haverklap naar de bak en kleine plasjes doen.
Direct naar de dierenarts gegaan, kreeg een kuur van Dridase (?) en Metacam mee.
De volgende dag ging direct al weer goed, kuur wel afgemaakt.
Helaas, afgelopen zaterdag was het weer mis, weer om de seconde naar de bak, kwamen alleen maar drupjes uit.
Weer naar de dierenarts, nee meneer zat gelukkig niet verstopt. Weer een nieuwe kuur meegekregen en moest een plas opvangen en inleveren.
Gister de uitslag; er zit bloed en eiwitten in de plas.. Meneer moet dus verder onderzocht worden, dit kan pas a.s. donderdag. Blijkbaar geen spoed dus...
Ondertussen lijkt het (gelukkig) wel of hij minder vaak naar de bak gaat.
Mijn vraag is dus: Wat kan bloed en eiwitten in de urine inhouden?
Uiteraard hoor ik dit donderdag van de dierenarts wel, maar dan ben ik alvast een beetje voorbereid....
Wat vervelend voor het poezenkind... Helaas komt blaasontsteking vaak voor, met name bij jonge katten.

Super belangrijk! Het poezenkind moet meer drinken! Ook in de toekomst om de herhaling te voorkomen. Dus eventueel overgaan van droge brokjes naar blikvoer of KVV. Brokjes week maken in water. IJsjes maken met stukjes kip/koolvis en dat aan de kat geven. Waterfonteintje kopen. Meer drinken!!!

Bloed en eiwit betekent niks anders dat het poezenkind blaasontsteking heeft. Blaasontsteking bij katten wordt meestal niet veroorzaakt door Bacteriën (dat itt bij mensen en honden), dus een antibioticumkuur is meestal niet nodig.

Metacam is een pijnstilling, want de blaasontsteking is pijnlijk en het gevaar is dat het poezenkind zijn plas gaat ophouden, waardoor de urine erg geconcentreerd kan worden met meer kans op de vorming van blaasgruis. Bij katers moet je sowieso altijd opletten dat zij nog KUNNEN plassen. Zij hebben erg nauwe plasbuis die bij blaasontsteking eventueel verstopt kan raken. Zit je kat op de bak te persen, zielig miauwen ed, direct naar de dierenarts! Een kater die niet kan plassen is spoed!

Dridase werkt ontspannen op de spieren van de blaas en de plasbuis, waardoor de kat hopelijk enigszins ontspannend kan plassen.

Meestal is het bij de blaasontsteking, zeker bij katten is verstandig om speciale blaasdieet te gaan voeren (te koop bij je dierenarts, je dierenarts moet het voorschrijven als het nodig is). Bijv. bij struviet blaasgruis moet de urine aangezuurd worden, dus dat moet de kat speciale dieet. Maar dat moet je doen in overleg met je dierenarts.

Bij terugkomende klachten, zal de dierenarts waarschijnlijk adviseren om verder te kijken en een echo of een röntgenfoto van de blaas te maken. Dat om eventuele blaasstenen en andere afwijkingen uit te sluiten.

Heel veel succes met je kat!
  woensdag 18 juni 2014 @ 15:48:41 #231
253769 Good.vs.Evil
Hope I ruin your day!
pi_141247551
Hallo, was ik weer.. Plasje van Varken weggebracht, zit nog steeds boordevol ontsteking.. Maar ze lijkt geen klachten te hebben, plast momenteel ook gewoon netjes op de bak enzo.. Dus overleg gehad met de dierenarts en die vind dat ik nu even af moet wachten en als er toch klachten komen dat ik dan terug moet komen voor een echo/röntgenfoto en een punctie..

Maar ze loopt ondertussen dus gewoon verder met een blaasontsteking??

Update: ze heeft dus op de bank geplast zojuist, dus morgen om 16:30 krijgt ze een echo :)

[ Bericht 10% gewijzigd door Good.vs.Evil op 18-06-2014 19:15:21 ]
So if you see me, and I’m lonesome and stoned,
So far down, the devil loved me high...
I’m just trying to untangle my mind.
  donderdag 19 juni 2014 @ 08:39:15 #232
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141278046
quote:
1s.gif Op woensdag 18 juni 2014 15:48 schreef Good.vs.Evil het volgende:
Hallo, was ik weer.. Plasje van Varken weggebracht, zit nog steeds boordevol ontsteking.. Maar ze lijkt geen klachten te hebben, plast momenteel ook gewoon netjes op de bak enzo.. Dus overleg gehad met de dierenarts en die vind dat ik nu even af moet wachten en als er toch klachten komen dat ik dan terug moet komen voor een echo/röntgenfoto en een punctie..

Maar ze loopt ondertussen dus gewoon verder met een blaasontsteking??

Update: ze heeft dus op de bank geplast zojuist, dus morgen om 16:30 krijgt ze een echo :)
Ach, straks loopt Varken met een kaal buikje rond ;)

Succes vanmiddag!
pi_141282307
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 12:27 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Bij katers moet je sowieso altijd opletten dat zij nog KUNNEN plassen. Zij hebben erg nauwe plasbuis die bij blaasontsteking eventueel verstopt kan raken. Zit je kat op de bak te persen, zielig miauwen ed, direct naar de dierenarts! Een kater die niet kan plassen is spoed!

Wij dachten dat hij niet kon poepen, dus waren blij toen hij eindelijk wat neerlegde (wel in de kamer maar okee) De volgende morgen lagen er in de hele kamer bloeddruppeltjes en we zijn toen meteen met hem naar de dierenarts gegaan, (we waren nog net op tijd)

Had hij nu klagelijk gemiauwd waren we s,avonds al richting dierenarts gegaan.
  donderdag 19 juni 2014 @ 13:18:19 #234
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141283785
quote:
0s.gif Op donderdag 19 juni 2014 12:25 schreef Sorella het volgende:

[..]

Wij dachten dat hij niet kon poepen, dus waren blij toen hij eindelijk wat neerlegde (wel in de kamer maar okee) De volgende morgen lagen er in de hele kamer bloeddruppeltjes en we zijn toen meteen met hem naar de dierenarts gegaan, (we waren nog net op tijd)

Had hij nu klagelijk gemiauwd waren we s,avonds al richting dierenarts gegaan.
Helaas is het inderdaad soms erg lastig te zien dat de kat niet kan plassen. Bij twijfel altijd naar de dierenarts, zou ik zeggen.
pi_141319842
quote:
0s.gif Op dinsdag 17 juni 2014 12:27 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Wat vervelend voor het poezenkind... Helaas komt blaasontsteking vaak voor, met name bij jonge katten.

Super belangrijk! Het poezenkind moet meer drinken! Ook in de toekomst om de herhaling te voorkomen. Dus eventueel overgaan van droge brokjes naar blikvoer of KVV. Brokjes week maken in water. IJsjes maken met stukjes kip/koolvis en dat aan de kat geven. Waterfonteintje kopen. Meer drinken!!!

Bloed en eiwit betekent niks anders dat het poezenkind blaasontsteking heeft. Blaasontsteking bij katten wordt meestal niet veroorzaakt door Bacteriën (dat itt bij mensen en honden), dus een antibioticumkuur is meestal niet nodig.

Metacam is een pijnstilling, want de blaasontsteking is pijnlijk en het gevaar is dat het poezenkind zijn plas gaat ophouden, waardoor de urine erg geconcentreerd kan worden met meer kans op de vorming van blaasgruis. Bij katers moet je sowieso altijd opletten dat zij nog KUNNEN plassen. Zij hebben erg nauwe plasbuis die bij blaasontsteking eventueel verstopt kan raken. Zit je kat op de bak te persen, zielig miauwen ed, direct naar de dierenarts! Een kater die niet kan plassen is spoed!

Dridase werkt ontspannen op de spieren van de blaas en de plasbuis, waardoor de kat hopelijk enigszins ontspannend kan plassen.

Meestal is het bij de blaasontsteking, zeker bij katten is verstandig om speciale blaasdieet te gaan voeren (te koop bij je dierenarts, je dierenarts moet het voorschrijven als het nodig is). Bijv. bij struviet blaasgruis moet de urine aangezuurd worden, dus dat moet de kat speciale dieet. Maar dat moet je doen in overleg met je dierenarts.

Bij terugkomende klachten, zal de dierenarts waarschijnlijk adviseren om verder te kijken en een echo of een röntgenfoto van de blaas te maken. Dat om eventuele blaasstenen en andere afwijkingen uit te sluiten.

Heel veel succes met je kat!
Gister is meneer de hele dag wezen kamperen bij de dierenarts, uitgebreid blaasonderzoek gehad, röntgenonderzoek en bacteriën afgenomen.
Hij heeft nu idd een kaal buikje :P
Maar de grap is, er is helemaal niks gevonden..Geen blaasstenen, geen blaasgruis, geen verstoppingen.
Op zich wel een opluchting. Klopt het dat dat de meeste oorzaken van blaasontsteking niet gevonden worden?
Ineens lijkt het ook over te zijn :')
pi_141321048
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 10:20 schreef purplenarcis het volgende:

Ineens lijkt het ook over te zijn :')
Welkom bij de club van katteneigenaren. Onze overeenkomst is dat we heel regelmatig zo staan >> :?

Het blijft raar volk. Het leven wordt makkelijker als je ze niet probeert te snappen ;)
  vrijdag 20 juni 2014 @ 11:46:20 #237
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141322558
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 10:20 schreef purplenarcis het volgende:

[..]

Gister is meneer de hele dag wezen kamperen bij de dierenarts, uitgebreid blaasonderzoek gehad, röntgenonderzoek en bacteriën afgenomen.
Hij heeft nu idd een kaal buikje :P
Maar de grap is, er is helemaal niks gevonden..Geen blaasstenen, geen blaasgruis, geen verstoppingen.
Op zich wel een opluchting. Klopt het dat dat de meeste oorzaken van blaasontsteking niet gevonden worden?
Ineens lijkt het ook over te zijn :')
Bij de katten komt zo genaamde idiopathische blaasontsteking voor. Idiopathisch betekent dat de oorzaak niet bekend is. Alleen eigenlijk moet je eerst alle andere oorzaken uitsluiten, want stel voor dat het poezenkind toch een bacteriele ontsteking heeft. Of blaasstenen. Dat hebben jullie nu dus uitgesloten ^O^

Waarom katten idiopatische blaasontsteking krijgen, is nog niet helemaal bekend. Wel kan stress een rol inspelen. Dus stress zo veel mogelijk vermijden.

En zoals ik al gezegd heb, de kat meer laten drinken!
  vrijdag 20 juni 2014 @ 11:51:16 #238
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141322744
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 10:57 schreef Queller het volgende:

[..]

Welkom bij de club van katteneigenaren. Onze overeenkomst is dat we heel regelmatig zo staan >> :?

Het blijft raar volk. Het leven wordt makkelijker als je ze niet probeert te snappen ;)
Daar heb je helemaal gelijk in :Y

Even een passend meme opzoeken :9 ...

pi_141323015
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 11:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Bij de katten komt zo genaamde idiopathische blaasontsteking voor. Idiopathisch betekent dat de oorzaak niet bekend is. Alleen eigenlijk moet je eerst alle andere oorzaken uitsluiten, want stel voor dat het poezenkind toch een bacteriele ontsteking heeft. Of blaasstenen. Dat hebben jullie nu dus uitgesloten ^O^

Waarom katten idiopatische blaasontsteking krijgen, is nog niet helemaal bekend. Wel kan stress een rol inspelen. Dus stress zo veel mogelijk vermijden.

En zoals ik al gezegd heb, de kat meer laten drinken!
Extra laten drinken zijn we nu zeker heel actief mee. :Y
Stress lijkt me eigenlijk ook niet. Het is de meest relaxte kater ter wereld. Nergens bang voor, nergens van onder de indruk.. Maar we gaan t zien. Ga sowieso ook speciaal blaasvoer aanschaffen. Kan ook nooit kwaad lijkt me :)
  vrijdag 20 juni 2014 @ 12:05:11 #240
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141323239
quote:
0s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 11:59 schreef purplenarcis het volgende:

[..]

Extra laten drinken zijn we nu zeker heel actief mee. :Y
Stress lijkt me eigenlijk ook niet. Het is de meest relaxte kater ter wereld. Nergens bang voor, nergens van onder de indruk.. Maar we gaan t zien. Ga sowieso ook speciaal blaasvoer aanschaffen. Kan ook nooit kwaad lijkt me :)
Komt vast wel goed met het poezenkind met zulke zorgzame baasjes :Y
pi_141323737
quote:
14s.gif Op vrijdag 20 juni 2014 11:51 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Daar heb je helemaal gelijk in :Y

Even een passend meme opzoeken :9 ...

[ afbeelding ]
O+
pi_141433537
Een kitten kun je laten castreren als hij met zijn staart begint te trillen, toch? Zijn er meer tekens? Ik wil niet te lang wachten namelijk, dat zou nogal schijt zijn :')
pi_141435448
Ik heb met midas (kater, nu 16 toen 14) ook blaasproblemen gehad zonder oorzaak hij had alle symptomen van blaasgruis maar na meerdere tests en echo's niks! Ik ben toen op advies van de DA cystease gaan gebruiken en dat werkte super! Nu nergens meer last van!
pi_141439728
Goedemorgen DDA,

had de ratjes net op de bank en zag dat 1 van hen had gepoept op de bank. Normaal is dat geen probleem, harde keuteltjes, maar dit was een hard keuteltje met wat zachtere poep. Liet wel een vlek achter bij het schoonmaken. is geen probleem, grand foulard kan gelukkig de was in ;)

Nu heb ik ze allebei al een stukje beschuit gedaan, dat lusten ze wel. Maar het stukje banaan wilden ze niet.

Nu heb ik ooit gelezen dat als ratjes diarree hebben, ze er niet van af komen.
Bob en Blondie hebben ook wel eens diarree/zachte poep gehad, maar na een stukje banaan was dat zo weer over.
Dit zijn alleen rittens van 7 weken oud.
Kom pas om 17:00 weer thuis, kan dan zien hoe het met ze gaat.

Komt dat goed?

(Heb de stukjes banaan in hun voerbak gelegd, hopelijk eet ze er toch iets van).
  maandag 23 juni 2014 @ 09:01:35 #245
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141440512
quote:
0s.gif Op zondag 22 juni 2014 23:57 schreef RenRen- het volgende:
Een kitten kun je laten castreren als hij met zijn staart begint te trillen, toch?
:@ :?
quote:
Zijn er meer tekens? Ik wil niet te lang wachten namelijk, dat zou nogal schijt zijn :')
Normaal gesproken worden de katten gecastreerd/gesteriliseerd op de leeftijd van 6 maanden. Als hij al aan het sproeien is, kan het eventueel iets eerder.

Foto's van het kitten? En het staartje? :D
  maandag 23 juni 2014 @ 09:03:23 #246
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141440546
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 07:39 schreef Cici het volgende:
Goedemorgen DDA,

had de ratjes net op de bank en zag dat 1 van hen had gepoept op de bank. Normaal is dat geen probleem, harde keuteltjes, maar dit was een hard keuteltje met wat zachtere poep. Liet wel een vlek achter bij het schoonmaken. is geen probleem, grand foulard kan gelukkig de was in ;)

Nu heb ik ze allebei al een stukje beschuit gedaan, dat lusten ze wel. Maar het stukje banaan wilden ze niet.

Nu heb ik ooit gelezen dat als ratjes diarree hebben, ze er niet van af komen.
Bob en Blondie hebben ook wel eens diarree/zachte poep gehad, maar na een stukje banaan was dat zo weer over.
Dit zijn alleen rittens van 7 weken oud.
Kom pas om 17:00 weer thuis, kan dan zien hoe het met ze gaat.

Komt dat goed?

(Heb de stukjes banaan in hun voerbak gelegd, hopelijk eet ze er toch iets van).
Ik zou na 1 x diarree echt geen zorgen over maken, meestal gaat het over. Als zij diarree blijft houden, dan is het sowieso verstandig om de ontlasting te laten onderzoeken.
pi_141440737
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:03 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Ik zou na 1 x diarree echt geen zorgen over maken, meestal gaat het over. Als zij diarree blijft houden, dan is het sowieso verstandig om de ontlasting te laten onderzoeken.
Dank je wel ;)
Hoop dat het beschuitje werkt en ze toch nog wat van de banaan gaat eten :)
pi_141442870
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 09:01 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:@ :?

[..]

Normaal gesproken worden de katten gecastreerd/gesteriliseerd op de leeftijd van 6 maanden. Als hij al aan het sproeien is, kan het eventueel iets eerder.

Foto's van het kitten? En het staartje? :D
Oh. Dat zegt iedereen in mijn omgeving namelijk. Waarom moet je wachten tot hij al sproeit, is dat niet nogal (veel) te laat? Of is het idee dat je de kat laat castereren en je huis gelijk een ontsmetbeurt geeft? :D



Zijn staart is camera shy.
  maandag 23 juni 2014 @ 11:13:56 #249
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141443211
quote:
Wat een schattig poezel O+

Als hij niet meer in de schoenendoos past = tijd om te castreren ;)

Grapje, je kan het gewoon met 6 maanden laten doen.

Je kan ook langer wachten. Bij raskatten wordt er soms langer gewacht om een "mooiere" kat te krijgen. Hoe meer mannelijke hormonen de kater krijgt, hoe meer "kater" uiterlijk hij krijgt. Maar dan is er dus wel een kans dat hij gaat sproeien. En/of seksueel volwassen (ongewenst) gedrag gaat vertonen. Je chi ligt er nu nog relaxed erbij (schattig tongetje by the way O+ ), maar straks wordt zij misschien gepromoveerd tot het object van zijn affectie. >:)
pi_141443247
O+ O+ O+ Wat een schattig witje zeg. Als ik zo'n poezel zie, zou ik er zo eentje bij nemen. Denk alleen niet dat de 2 heren dat zo leuk vinden -O-
pi_141443513
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:13 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Wat een schattig poezel O+

Als hij niet meer in de schoenendoos past = tijd om te castreren ;)

Grapje, je kan het gewoon met 6 maanden laten doen.

Je kan ook langer wachten. Bij raskatten wordt er soms langer gewacht om een "mooiere" kat te krijgen. Hoe meer mannelijke hormonen de kater krijgt, hoe meer "kater" uiterlijk hij krijgt. Maar dan is er dus wel een kans dat hij gaat sproeien. En/of seksueel volwassen (ongewenst) gedrag gaat vertonen. Je chi ligt er nu nog relaxed erbij (schattig tongetje by the way O+ ), maar straks wordt zij misschien gepromoveerd tot het object van zijn affectie. >:)
Hahahah, bij mijn moeder hebben we een monster van 7 kilo, die past ECHT nog wel in een schoenendoos hoor... Vindt hij.... _O-

Lief is hij he? O+ O+ Hij heeft ook zo'n enorm lief karakter, hij is speels en knuffelig tegelijk.

Ik ga met een halfjaar wel even langs de DA, ik heb hem niet op de eerste plek genomen voor het uiterlijk, maar echt voor het innerlijk, dus voor mij is dat geen dealbreaker. Dankjewel, dan weet ik dat :D

Oh dat is al zo :') Ik heb er eentje, die op de foto, hij vindt de kitten helemaal niks. Als kitten aan hem zit, speels een tikje geeft, gaat de chi bijna hysterisch gillen :') Maar als de chi van mijn moeder er is, gaan die twee spelen en hobbelt die van mij er vrolijk achteraan _O- Sukkel.
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:15 schreef Sunshine1982 het volgende:
O+ O+ O+ Wat een schattig witje zeg. Als ik zo'n poezel zie, zou ik er zo eentje bij nemen. Denk alleen niet dat de 2 heren dat zo leuk vinden -O-
LIEF HE. Hij is een beetje rood, hij zal nog veel gaan kleuren de komende jaren. Maar ik vind hem zo al zo enorm cute O+
pi_141444617
Ren, misschien lees je hem niet helemaal goed? :)

quote:
Staart rechtop, bevend of trillend over de gehele lengte bij de kat

Zeer vriendschappelijke, vertrouwde begroeting door de kat van meestal de eigenaar. Het is dezelfde houding en beweging als wanneer de kat sproeit, echter (gelukkig) zonder waarneembare afscheiding of geur. Bron
Ik heb zelf een poes die dat veel doet (en dan echt alleen bij de salontafel), en wat al door een paar mensen voor sproeien is aangezien, in eerste instantie ook door mij, maar tis bij haar dus echt zo'n enthousiaste begroeting. Ze doet het bv als ze de kamer in loopt en me ziet, dan gaat ze met zo'n verliefde blik staan trillen en naar mij kijken, voor ze aandacht komt halen :') O+
pi_141445181
Ik lees niks, ik ga alleen af op de verhalen van anderen _O- Vooral van mijn moeder. Maar dat hij dol is op iemand zou wel veel verklaren, de kat bij mijn moeder die mijn vriendje is, doet het heel vaak als hij naar me toe komt lopen. :D De kitten trilstaart nog niet, maar let er wel heel erg op. Ookal is hij nog maar 12-13 weken :')
pi_141449775
HHH doet even de groeten, alive and kicking op nu halve Dex om de dag.
Gisteren tijdens het tandjes poetsen bleek een voortandje enorm los en dus knap wiebelig te zijn. Dat komt er vanzelf wel uit met eten of het zo uebertevreden op een bot liggen knagen (ja, heb de da gebeld daarover)
Ze doet het voor nu meer dan prima en is weer een druktemaker en een vrolijk blij ei (laat staan hoe blij vrouwtje en baasje zijn) *O*
Waar het stinkt is het warm.
pi_141451544
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:32 schreef knoblaucha6 het volgende:
HHH doet even de groeten, alive and kicking op nu halve Dex om de dag.
Gisteren tijdens het tandjes poetsen bleek een voortandje enorm los en dus knap wiebelig te zijn. Dat komt er vanzelf wel uit met eten of het zo uebertevreden op een bot liggen knagen (ja, heb de da gebeld daarover)
Ze doet het voor nu meer dan prima en is weer een druktemaker en een vrolijk blij ei (laat staan hoe blij vrouwtje en baasje zijn) *O*
Goed nieuws, wat fijn! *O*
  maandag 23 juni 2014 @ 15:30:42 #256
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141451860
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:57 schreef Holyme het volgende:
Ren, misschien lees je hem niet helemaal goed? :)
[ afbeelding ]

[..]

Ik heb zelf een poes die dat veel doet (en dan echt alleen bij de salontafel), en wat al door een paar mensen voor sproeien is aangezien, in eerste instantie ook door mij, maar tis bij haar dus echt zo'n enthousiaste begroeting. Ze doet het bv als ze de kamer in loopt en me ziet, dan gaat ze met zo'n verliefde blik staan trillen en naar mij kijken, voor ze aandacht komt halen :') O+
Handige schema, Holyme ^O^

Maar moet er niet ipv "ik ben dol op jou" staan "jij ben dol op mij, now worship me as your god"? ;)

Staartje hoog en het trillende staartpuntje betekent idd dat de kat erg gelukkig is op dat moment :) Sproeien is iets anders.
  maandag 23 juni 2014 @ 15:31:27 #257
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141451885
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 14:32 schreef knoblaucha6 het volgende:
HHH doet even de groeten, alive and kicking op nu halve Dex om de dag.
Gisteren tijdens het tandjes poetsen bleek een voortandje enorm los en dus knap wiebelig te zijn. Dat komt er vanzelf wel uit met eten of het zo uebertevreden op een bot liggen knagen (ja, heb de da gebeld daarover)
Ze doet het voor nu meer dan prima en is weer een druktemaker en een vrolijk blij ei (laat staan hoe blij vrouwtje en baasje zijn) *O*
Go, Lotje! *O*
pi_141453933
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 15:30 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Handige schema, Holyme ^O^

Maar moet er niet ipv "ik ben dol op jou" staan "jij ben dol op mij, now worship me as your god"? ;)

Staartje hoog en het trillende staartpuntje betekent idd dat de kat erg gelukkig is op dat moment :) Sproeien is iets anders.
Haha! Eigenlijk wel he, maar zo begrijpen wij katten wel vaker verkeerd denk ik :P Niks "wil je me aandacht geven?" maar eerder "you may pet me now, yes". En kittens vragen niet schattig om eten, die mieuwtjes zijn een waarschuwing dat je gordijnen er snel aan gaan tenzij je ze voert :Y
  maandag 23 juni 2014 @ 16:33:59 #259
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141454090
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 16:28 schreef Holyme het volgende:
Haha! Eigenlijk wel he, maar zo begrijpen wij katten wel vaker verkeerd denk ik Niks "wil je me aandacht geven?" maar eerder "you may pet me now, yes". En kittens vragen niet schattig om eten, die mieuwtjes zijn een waarschuwing dat je gordijnen er snel aan gaan tenzij je ze voert
:Y

En het "schattig kopjes geven" door de kat is eigenlijk gewoon zijn bezit markeren. :P
pi_141454384
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 16:33 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:Y

En het "schattig kopjes geven" door de kat is eigenlijk gewoon zijn bezit markeren. :P
Katten O+ Dat ik de huur betaal en zij de baas in huis zijn, och, kleinigheidje blijf je houden O+
pi_141482390
quote:
1s.gif Op maandag 23 juni 2014 00:41 schreef deadly_kiss het volgende:
Ik heb met midas (kater, nu 16 toen 14) ook blaasproblemen gehad zonder oorzaak hij had alle symptomen van blaasgruis maar na meerdere tests en echo's niks! Ik ben toen op advies van de DA cystease gaan gebruiken en dat werkte super! Nu nergens meer last van!
Wat houd Cystease precies in?
  dinsdag 24 juni 2014 @ 11:05:41 #262
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141482851
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 10:48 schreef purplenarcis het volgende:

[..]

Wat houd Cystease precies in?
Cystease is een voedingssupplement met glucosamine. Of het heel erg wetenschappelijk bewezen is? Hmm... Niet 100%. Er zijn wel onderzoeken gedaan bij vrouwen met blaasontsteking met positieve resultaten.
pi_141493394
En omdat foto's nu eenmaal meer zeggen dan woorden:




O+


O, en dat tandje zit zó mega los inmiddels, ik geef het nog 1-2 dagen en de fiestenstalling kan bredere banden aan ;)
Waar het stinkt is het warm.
pi_141494981
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:00 schreef RenRen- het volgende:

[..]

Oh. Dat zegt iedereen in mijn omgeving namelijk. Waarom moet je wachten tot hij al sproeit, is dat niet nogal (veel) te laat? Of is het idee dat je de kat laat castereren en je huis gelijk een ontsmetbeurt geeft? :D

[ afbeelding ][ afbeelding ]

Zijn staart is camera shy.
Owwwwwwwwwwwww wat een ongelooflijk kleine cutiepie O+
Waar het stinkt is het warm.
pi_141513227
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 11:05 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Cystease is een voedingssupplement met glucosamine. Of het heel erg wetenschappelijk bewezen is? Hmm... Niet 100%. Er zijn wel onderzoeken gedaan bij vrouwen met blaasontsteking met positieve resultaten.
klopt... ik vergelijk het een beetje zoals een vitaminepil maar dan voor zijn blaas :P Maar bij midas was het gewoon echt pies met bloed, en 20x per uur naar de bak en maar enkele druppels.
ik kon nog amper wat verzamelen om te laten testen! Ze zagen alleen maar lichte irritatie aan de blaaswand en verder kerngezond.
Ik had toen antibiotica kuur en daarna met cystease verder gaan.

Hij heeft dat toen waarschijnlijk opgelopen na een jaar binnen zitten wegens operaties, daardoor lage weerstand en in nobember mocht hij weer naar buiten voor het eerst...en meteen blaasontsteking!

Vorig najaar heb ik het hem ook weer gegeven omdat hij geschoren was op zijn rug en buik door klitten, als een soort van weerstandverhoger omdat het toch al een oud beessie is :)
Het mocht geeoon door het natvoer en kost helemaal niet veel, ideaal! :)
pi_141514883
quote:
0s.gif Op maandag 23 juni 2014 11:57 schreef Holyme het volgende:
Ren, misschien lees je hem niet helemaal goed? :)
[ afbeelding ]

[..]

Ik heb zelf een poes die dat veel doet (en dan echt alleen bij de salontafel), en wat al door een paar mensen voor sproeien is aangezien, in eerste instantie ook door mij, maar tis bij haar dus echt zo'n enthousiaste begroeting. Ze doet het bv als ze de kamer in loopt en me ziet, dan gaat ze met zo'n verliefde blik staan trillen en naar mij kijken, voor ze aandacht komt halen :') O+
dat doet Kitty ook. Vooral als ze langs mijn benen aan het draaien. Eersr beweegt dr staart en dan gat ze rollem ovee mijn voeten.
♥ A ♥ & ♥ T ♥
When you were born, you were crying and everyone around you was smiling. Live your life so that when you die, you're smiling and everyone around you is crying.
pi_141522377
Hallo DDA,

even een vraagje.
Missy weegt 13 gram minder dan Butters.
Ze eet, drinkt, speelt goed.
Geen zorgen maken?
Ze heeft gewoon een andere lichaamsbouw?
  woensdag 25 juni 2014 @ 07:30:52 #268
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141522455
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 07:08 schreef Cici het volgende:
Hallo DDA,

even een vraagje.
Missy weegt 13 gram minder dan Butters.
Ze eet, drinkt, speelt goed.
Geen zorgen maken?
Ze heeft gewoon een andere lichaamsbouw?
Goed dat je de ratjes weegt! Verantwoorde rattenbezitter ^O^

Ik zou mij geen zorgen maken, zolang Missy blijft groeien.
Mogelijke verklaringen:
- Butters heeft "zware botten" ;)
- Missy heeft net voor de weging flink gepoept
- Butters is stiekem een mannetje :P
pi_141522476
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 07:30 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Goed dat je de ratjes weegt! Verantwoorde rattenbezitter ^O^

Ik zou mij geen zorgen maken, zolang Missy blijft groeien.
Mogelijke verklaringen:
- Butters heeft "zware botten" ;)
- Missy heeft net voor de weging flink gepoept
- Butters is stiekem een mannetje :P
-Butters is idd een gezonde dame ;)
-Dat zou kunnen haha
-Butters is toch echt een dame :D

Missy is gewoon wat slanker ook.
En is over het algemeen wat drukker, men, die kan racen op de bank.
En springen, die is echt wat drukker.
Zal wel meer verbranden :)

Dank je wel!
Heel fijn dat je hier vragen beantwoord :* _O_

Missy is sinds ik haar heb 56 gram aangekomen, Butters 70..
Toch een flink verschil hoor.
  woensdag 25 juni 2014 @ 07:37:21 #270
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141522496
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2014 16:23 schreef knoblaucha6 het volgende:
En omdat foto's nu eenmaal meer zeggen dan woorden:

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
O+

O, en dat tandje zit zó mega los inmiddels, ik geef het nog 1-2 dagen en de fiestenstalling kan bredere banden aan ;)
^O^
Wat heeft HHH een mega kussen :D (en waarschijnlijk thuis nog 8 kussens in alle vormen, maten en kleuren? :+ )

Je moet zelf niet aan dat tandje gaan trekken, het kan in de wortel afbreken. Het beste is natuurlijk laten trekken, maar gezien alle toestanden van de laatste tijd, is de narcose voor 1 tandje misschien niet echt verstandig. Dus toch even afwachten. Zij heeft genoeg kauwmateriaal zo te zien ;)
  woensdag 25 juni 2014 @ 07:40:36 #271
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141522513
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 07:33 schreef Cici het volgende:

[..]

-Butters is idd een gezonde dame ;)
-Dat zou kunnen haha
-Butters is toch echt een dame :D

Missy is gewoon wat slanker ook.
En is over het algemeen wat drukker, men, die kan racen op de bank.
En springen, die is echt wat drukker.
Zal wel meer verbranden :)

Dank je wel!
Heel fijn dat je hier vragen beantwoord :* _O_

Missy is sinds ik haar heb 56 gram aangekomen, Butters 70..
Toch een flink verschil hoor.
Dan zal het gewoon haar bouw zijn. Bij ratten kan onderling makkelijk tot 100 gram verschil zitten als zij volwassen zijn, ook al komen zij van dezelfde lijn/dezelfde moeder.

Hoe oud zijn de dames nu?
pi_141522554
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 07:40 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Dan zal het gewoon haar bouw zijn. Bij ratten kan onderling makkelijk tot 100 gram verschil zitten als zij volwassen zijn, ook al komen zij van dezelfde lijn/dezelfde moeder.

Hoe oud zijn de dames nu?
7 en een halve week :)
  woensdag 25 juni 2014 @ 08:31:46 #273
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141522950
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 07:46 schreef Cici het volgende:

[..]

7 en een halve week :)
Oh, nou, dat gewichtsverschil kan nog veranderen hoor.
  woensdag 25 juni 2014 @ 08:51:23 #274
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141523147
DDA, Had oh-oh ook al even om advies gevraagd... Maar Link bijt en likt de hele tijd aan zichzelf. Aan zijn piemel, aan zijn poten, zijn achterhand, krabben aan zijn oren, ect. We hebben al een paar keer de DA laten kijken maar zijn huid is gewoon rustig. Oh-oh dacht tandjes... Wat denk jij?

Echt de hele dag door :o
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 08:53:44 #275
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141523164
Sjon doet dat ook als ik hem zijn gang laat gaan, maar dat is een neuroot, als ik zeg dat ie moet kappen kapt ie ~O>
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  woensdag 25 juni 2014 @ 09:23:52 #276
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141523718
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 08:53 schreef oh-oh het volgende:
Sjon doet dat ook als ik hem zijn gang laat gaan, maar dat is een neuroot, als ik zeg dat ie moet kappen kapt ie ~O>
Link dus niet. En heb net nog eens gekeken. Kan niks ontdekken. Wel soort witte schilfers maar niet heel erg, weet dus niet of het smeer is of een soort van roos.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 09:25:37 #277
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141523756
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 08:51 schreef Qwea het volgende:
DDA, Had oh-oh ook al even om advies gevraagd... Maar Link bijt en likt de hele tijd aan zichzelf. Aan zijn piemel, aan zijn poten, zijn achterhand, krabben aan zijn oren, ect. We hebben al een paar keer de DA laten kijken maar zijn huid is gewoon rustig. Oh-oh dacht tandjes... Wat denk jij?

Echt de hele dag door :o
Zielig -O-

Als de tandjes doorbreken gaan zij aan de voorwerpen knagen, niet aan zichzelf. Dit gedrag wijst toch op jeuk, en dus moet je eerst alle fysieke oorzaken van jeuk onderzoeken voordat je er een label "neuroot" opplakt ;)

Geen vlooien gezien? De huid is dus helemaal intact? Nergens rode bultjes, korstjes, roos, kale plekjes? Als er wel afwijkingen op de huid zijn, dan is het toch verstandig om een huidafkrabsel te laten maken om mijten ed uit te sluiten. Als er geen beestjes/ectoparasieten, geen gisten en geen bacterien zijn, dan belanden wij in het grijs gebied van allergieën. Wat altijd lastig te diagnosticeren is en veel geld/tijd/therapie trouw vereist. Voordat je allergie/atopie gaat onderzoeken, is dus belangrijk om eerst makkelijk te onderzoeken dingen uit te sluiten.

quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 09:23 schreef Qwea het volgende:
Wel soort witte schilfers maar niet heel erg, weet dus niet of het smeer is of een soort van roos.
Aha, er is dus wel iets afwijkends. Het kan roos zijn (vettige seborrhoe) of toch een huidparasiet/huidgisten.

Eventueel eerst wassen met een anti-jeuk shampoo, na een overleg met je dierenarts. Dan verder kijken.

Succes met Link! Hoe oud is het hondenkind ondertussen? Heeft hij al zijn zwemdiploma? (zo ja, waar zwemt hij dan? Is het zwemwater geen oorzaak van zijn jeuk?)

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:27:06 #278
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525087
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 09:25 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Zielig -O-

Als de tandjes doorbreken gaan zij aan de voorwerpen knagen, niet aan zichzelf. Dit gedrag wijst toch op jeuk, en dus moet je eerst alle fysieke oorzaken van jeuk onderzoeken voordat je er een label "neuroot" opplakt ;)

Geen vlooien gezien? De huid is dus helemaal intact? Nergens rode bultjes, korstjes, roos, kale plekjes? Als er wel afwijkingen op de huid zijn, dan is het toch verstandig om een huidafkrabsel te laten maken om mijten ed uit te sluiten. Als er geen beestjes/ectoparasieten, geen gisten en geen bacterien zijn, dan belanden wij in het grijs gebied van allergieën. Wat altijd lastig te diagnosticeren is en veel geld/tijd/therapie trouw vereist. Voordat je allergie/atopie gaat onderzoeken, is dus belangrijk om eerst makkelijk te onderzoeken dingen uit te sluiten.
Kijkt u even mee :







Niet overal op zijn huid zitten die schilfers. Wel op zijn achterhand. Wassen met Silbamed P helpt niet. Geen vlooien te zien. Ik weet niet waarom, maar ik heb echt zo sterk het idee dat het deels een voedselallergie is. Maar ik ben van Boe alleen hotspots gewend. Kan een voedselallergie zich zo uiten?

quote:
Aha, er is dus wel iets afwijkends. Het kan roos zijn (vettige seborrhoe) of toch een huidparasiet/huidgisten.

Eventueel eerst wassen met een anti-jeuk shampoo, na een overleg met je dierenarts. Dan verder kijken.

Succes met Link! Hoe oud is het hondenkind ondertussen? Heeft hij al zijn zwemdiploma? (zo ja, waar zwemt hij dan? Is het zwemwater geen oorzaak van zijn jeuk?)
Zwemwater dacht ik ook aan. Dus ik heb hem een poosje uit het water gehouden, blijft hij nog steeds aan zichzelf bijten en krabben. Oren, achterhand, buik,piemel. Zijn piemel heeft ook groene zooi op de voorkant ? Link is nu 5 maanden en ja, hij zwemt al ;)

quote:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik heb hem 3 weken gelee een vlooienpipet gedaan, zijn haren met een vlooienkam doorgeweest en hem grondig handmatig onderzocht. Kan helemaal NIKS vinden gewoon qua vlooien.

Die shampoo doe ik dus al een week of 3 nu. Lijkt niet te helpen. Kortom, ik kan weer gaan bellen he? :P
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  Moderator woensdag 25 juni 2014 @ 10:46:06 #279
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_141525568
Dat groene aan zijn piemel klinkt ook niet goed toch? :@ Ik zou bellen inderdaad :@
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:46:44 #280
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525587
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:46 schreef senesta het volgende:
Dat groene aan zijn piemel klinkt ook niet goed toch? :@ Ik zou bellen inderdaad :@
Nou dat is dus normaal heb ik begrepen (Nou ja, normaal, normaal. Veel ongecastreerde jonge reu honden hebben het) Maar ook zijn ogen zijn nog steeds smerige soep.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:49:45 #281
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141525657
Hoe vaak heb je hem gewassen in die drie weken dan?
Want vaak wassen is ook al helemaal niet goed voor de huid en de vacht.
En groene piemelkaas en prutogen zijn nooit goed hoor, en ook niet normaal bij reuen, tenminste, niet bij mij, dus daar zou ik wel echt voor naar de da gaan.
Voor de ogen zou ik sowieso al zelf ogentroost halen ff, dat is superspul!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:51:59 #282
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525699


Kijk, zijn piemel.
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:53:15 #283
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525735
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:49 schreef oh-oh het volgende:
Hoe vaak heb je hem gewassen in die drie weken dan?
Want vaak wassen is ook al helemaal niet goed voor de huid en de vacht.
En groene piemelkaas en prutogen zijn nooit goed hoor, en ook niet normaal bij reuen, tenminste, niet bij mij, dus daar zou ik wel echt voor naar de da gaan.
Voor de ogen zou ik sowieso al zelf ogentroost halen ff, dat is superspul!
Op advies van de DA 2x per week. Het hoerige is, ik ben dus elke 2 weken bij de DA voor zijn tandjes. Afgelopen Donderdag ook. "Nee, niks te zien aan de huid en die ogen moeten overgaan". Ja, dat roep je al 3 weken domme vervangende trien :{w

Ik ga mijn DA wel even bellen waar ze zelf zit en niet die vervangende doos.

Wat is ogentroost en waar koop ik het?
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 10:59:16 #284
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141525882
Ogentroost is een homeopatisch middel waarmee je de ogen op kan frissen, toen Billiy als pup heel veel last van zijn ogen had ging het daarmee over en ik gebruik het ook voor mezelf, voor de hooikoorts, superspul, koop je bij kv, etos etc :P
Nou dat twee keer per week wassen doet m geen goed :')
Thnx voor de foto van de groene puspik O+ :*
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  Moderator woensdag 25 juni 2014 @ 11:00:06 #285
121347 crew  senesta
Risicovol
pi_141525911
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:46 schreef Qwea het volgende:

[..]

Nou dat is dus normaal heb ik begrepen (Nou ja, normaal, normaal. Veel ongecastreerde jonge reu honden hebben het) Maar ook zijn ogen zijn nog steeds smerige soep.
Elco heeft dat als pup eens gehad en had toen een ontstoken voorhuid. Ik heb het verder eigenlijk nooit gezien of gehoord ook :@
JoOlz: "So much good shit in senesta's head, I call it Ideahhrea."
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:01:25 #286
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525946
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:59 schreef oh-oh het volgende:
Ogentroost is een homeopatisch middel waarmee je de ogen op kan frissen, toen Billiy als pup heel veel last van zijn ogen had ging het daarmee over en ik gebruik het ook voor mezelf, voor de hooikoorts, superspul, koop je bij kv, etos etc :P
Nou dat twee keer per week wassen doet m geen goed :')
Thnx voor de foto van de groene puspik O+ :*
Mooi, Straks ff naar KV dan. Geen dank voor de puspik :P
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:01:51 #287
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141525956
:D Ik na 5 reuen in 14 jaar ook nog nooit een groene puspum gezien hiero!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:01:54 #288
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141525957
quote:
1s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:00 schreef senesta het volgende:

[..]

Elco heeft dat als pup eens gehad en had toen een ontstoken voorhuid. Ik heb het verder eigenlijk nooit gezien of gehoord ook :@
Ja, dat zegt google ook. En google zegt ook dat het vaker overal voorkomt :{
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:02:09 #289
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_141525961
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:01 schreef Qwea het volgende:

[..]

Mooi, Straks ff naar KV dan. Geen dank voor de puspik :P
Nou toch ook geen likje, dat doe je maar mooi zelf!
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
pi_141525970
Die groene smurriepiemels hadden beide heren hier ook voor de castratie, was niks bijzonders volgens de DA, na de castratie ook nooit meer gezien.
S. 2014
J. 2016
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:05:08 #291
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141526044
13:00 mag ik me melden O+
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:11:15 #292
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_141526196
Kan ik hier ook een vraag over mijn paard kwijt :)?
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:11:54 #293
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141526212
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:11 schreef Samzz het volgende:
Kan ik hier ook een vraag over mijn paard kwijt :)?
Wij kijken een gegeven paard niet in de bek :N
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:14:23 #294
191665 Samzz
Patagonische supergirl
pi_141526295
quote:
10s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:11 schreef Qwea het volgende:

[..]

Wij kijken een gegeven paard niet in de bek :N
:D. Het is meer dat het niet de eerste keer is dat een reguliere kleindierenarts niet weet wat hij of zij met een paard moet :D. Maar, ik zal eens een casusje typen.
“What do I wear in bed? Why, Chanel No. 5, of course”
pi_141526409
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:02 schreef gewoonmezelf87 het volgende:
Die groene smurriepiemels hadden beide heren hier ook voor de castratie, was niks bijzonders volgens de DA, na de castratie ook nooit meer gezien.
Mijn hond heeft het ook wel eens gehad, ben er toen ook mee naar de dierenarts geweest en die zei toen ook dat het niks was.
But while the earth sinks to its grave
You sail to the sky on the crest of a wave
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:25:38 #296
79166 Qwea
#teampindakaas #viesdik
pi_141526569
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:18 schreef Njosnavelin het volgende:

[..]

Mijn hond heeft het ook wel eens gehad, ben er toen ook mee naar de dierenarts geweest en die zei toen ook dat het niks was.
Wel of niet wat, pus ogen al 3 weken lang is natuulk niet goed. En die jeuk ook nie :)
-||||-----||||- Iron and me, we're meant to be -||||-----||||-
pi_141526623
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:25 schreef Qwea het volgende:

[..]

Wel of niet wat, pus ogen al 3 weken lang is natuulk niet goed. En die jeuk ook nie :)
Nee, ik had het alleen over de groene piemel :P
But while the earth sinks to its grave
You sail to the sky on the crest of a wave
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:32:46 #298
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141526773
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:27 schreef Qwea het volgende:

[..]

Kijkt u even mee :

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Milde roosschilfers. Kan nog steeds van alles zijn... Cheyletiella (een beestje) is minder waarschijnlijk ;)
quote:
Niet overal op zijn huid zitten die schilfers. Wel op zijn achterhand. Wassen met Silbamed P helpt niet. Geen vlooien te zien. Ik weet niet waarom, maar ik heb echt zo sterk het idee dat het deels een voedselallergie is. Maar ik ben van Boe alleen hotspots gewend. Kan een voedselallergie zich zo uiten?
Voedselallergie kan zich zo uiten, maar dan zou ik dus eerst andere dingen uitsluiten. Want als je voedingsallergie moet uitsluiten, dan moet Link minimaal 6 weken op een uitsluitingsdieet. Bij een KVV hond zou ik dan alleen paard adviseren. Waarom paard? De meeste honden hebben nog nooit een paard gegeten, dus het is een vreemd (hopelijk niet allergie veroorzakend) eiwit voor een hond met vermoedelijke voedselallergie. Heeft de hond al ooit een paard gegeten, dan raad ik Lama aan. Of Struisvogel. Of alligator. Of toch even geen KVV, maar Hills z/d of RC hypoallergeen. Any way, het gaat om dat er minimaal 6 weken of hypoallergeen dieet gegeven wordt (A merk veterinaire brokken met gehydrolyseerd eiwit) of 1 vreemde eiwit-bron (exotisch vlees, 1 soort, dat de hond nog nooit gegeten heeft)

Daarbij stuit je aan op een aantal problemen:
- Een pup van 5 maanden kan niet 6 weken op 1 eiwit bron. Link is nog volop in de groei.
- De bazin moet heel streng zijn, dus alleen paard en niks anders. Geen ander vlees of droge brok, geen koekjes. En geen bier ;) En geen gevreet op straat (succes met een Lab :+ ) Een keer iets anders gegeten, mag je opnieuw die 6 weken beginnen.
- 100% paard is moeilijk te verkrijgen als KVV. Zelfs als je garantie krijgt... Tja, met huidige voedsel schandalen weten wij immers dat paard vrolijk met rundvlees gemengd wordt. Dus, eigenlijk moet je dan stukken paard van de slager halen en zelf KVV maken. Any way, Links is nog te jong voor een uitsluitingsdieet!
- Oh, en paard werkt alleen als uitsluitingsdieet als hij nog NOOIT paard gegeten heeft. Want de bedoeling is dat hij een vreemd eiwit krijgt, waardoor hij (bijna zeker) niet allergisch voor is. Dus vooral niet nu plots paard er tussendoor gaan voeren want DDA "heeft gezegd dat het werkt tegen allergie". Stel voor, dat je later idd een voedseluitsluitingsdieet moet volgen, dan kan je geen paard meer geven als uitsluiting.
- Uitsluitingsdieet werkt echt pas na 6 weken! En niet als je er tussendoor andere dingen geef.

Any way, conclusie, ik zou nog voorlopig afwachten qua voedselallergie uitsluiten. Eerst andere makkelijkere dingen uitsluiten.
quote:
[..]

Zwemwater dacht ik ook aan. Dus ik heb hem een poosje uit het water gehouden, blijft hij nog steeds aan zichzelf bijten en krabben. Oren, achterhand, buik,piemel. Zijn piemel heeft ook groene zooi op de voorkant ?
Gefeliciteerd, je heb een jongen :D Groene zooi hoort bij de puberteit, dat is een lichte ontsteking van zijn voorhuid. Zijn hormonen beginnen op te spelen. Castratie helpt zeker ;) En anders af en toe schoonmaken met Prepusol.
quote:
Link is nu 5 maanden en ja, hij zwemt al ;)
Ok, je kan proberen 2 weken niet zwemmen. Kijken of de klachten overgaan. Of na het zwemmen hem afspoelen onder tuinslang, helemaal, ook onder de buik. Daarna goed afdrogen.
quote:
[..]

Ik heb hem 3 weken gelee een vlooienpipet gedaan, zijn haren met een vlooienkam doorgeweest en hem grondig handmatig onderzocht. Kan helemaal NIKS vinden gewoon qua vlooien.

Die shampoo doe ik dus al een week of 3 nu. Lijkt niet te helpen. Kortom, ik kan weer gaan bellen he? :P
Je kan weer gaan bellen :) Eventueel toch een afkrabsel laten maken. Of een afdrukpreparaat voor huidgisten?
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:34:11 #299
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141526807
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 10:51 schreef Qwea het volgende:
[ afbeelding ]

Kijk, zijn piemel.
Ik dacht al, ik heb toch te weinig leuke dierenfoto's in deze topic... Oh, wacht even... _O-
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:37:11 #300
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141526889
quote:
14s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:05 schreef Qwea het volgende:
13:00 mag ik me melden O+
Zat ik net een hele roman over allergieën te typen :P Kon beter zeggen, bel je da even :D

Succes met Link!
  woensdag 25 juni 2014 @ 11:40:53 #301
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_141527003
quote:
0s.gif Op woensdag 25 juni 2014 11:11 schreef Samzz het volgende:
Kan ik hier ook een vraag over mijn paard kwijt :)?
^O^
Ik heb zelf de paarden alleen tijdens mijn studie behandeld, maar ik kan het altijd aan een van mijn paardenarts-vrienden vragen. ;)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')