Bron van inkomsten? Als ze geluk heeft pakt ze er tien-twintigduizend euro mee. Dan komt er nog belasting overheen. Mag ze blij zijn als ze er de helft van over weet te houden.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:18 schreef computergirl het volgende:
[..]
ook voor jou:
Er is een verschil tussen iets vertellen aan bekenden om je gevoelens te uiten en iets publiceren als bron van inkomsten, dat snap je toch wel hoop ik?
nee.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:21 schreef Ulx het volgende:
Of denk jij werkelijk dat elke beginnende schrijver voorschotten van het niveau John Grisham, JK Rowling of Stephen King krijgt?
Ja. De uitgeverij verdient er waarschijnlijk meer op. De drukkerij ook. En Apple, Amazon en wat voor andere online boekenwinkels verdienen er ook aan.quote:
mij boeit het niet hoeveel ze er uiteindelijk aan gaat verdienen. Het gaat mij om de intentie.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:25 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ja. De uitgeverij verdient er waarschijnlijk meer op. De drukkerij ook. En Apple, Amazon en wat voor andere online boekenwinkels verdienen er ook aan.
De intentie was haar verhaal doen. En dat mensen het lezen.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:26 schreef computergirl het volgende:
[..]
mij boeit het niet hoeveel ze er uiteindelijk aan gaat verdienen. Het gaat mij om de intentie.
Ga jij het maar lekker lezen dan.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:28 schreef Ulx het volgende:
[..]
De intentie was haar verhaal doen. En dat mensen het lezen.
Geen interesse in dat boek.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:29 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ga jij het maar lekker lezen dan.
Mag dat niet?quote:Maar ze zei zelf dat ze er van hoopte te kunnen leven toch?
laat maarquote:Op donderdag 29 mei 2014 16:33 schreef Ulx het volgende:
[..]
Geen interesse in dat boek.
[..]
Mag dat niet?
Duidelijk. Er zijn maar weinig JK Rowlings in de wereld en ik denk dat ze er idd niet rijk mee zal worden. Voor dit hele verhaal gingen ze al maandenlang op vakantie naar Hawaii dus ik denk niet dat geld een probleem was voor zowel hem als haar.quote:Op donderdag 29 mei 2014 15:52 schreef Ulx het volgende:
[..]
Als ze een paar euro per verkocht boek pakt (en dat is veel) moet je heel wat verkopen als je ervan wilt kunnen leven. Dan nog de extraatjes van de uitleenvergoedingen en zo. Filmrechten. Literatuurprijzen. Gages voor lezingen. Maar dat is allemaal niet vanzelfsprekend.
Heb je je nooit afgevraagd waarom de meeste schrijvers gewoon een baan hebben?
Jij ontwijkt antwoorden.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:40 schreef computergirl het volgende:
[..]
inderdaad, met jou is echt niet te discussiėren dus ik laat het hierbij aan anderen over.
Ze is journalist, niet gek dat ze graag rond wil komen van schrijven toch?quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:29 schreef computergirl het volgende:
[..]
Ga jij het maar lekker lezen dan.
Maar ze zei zelf dat ze er van hoopte te kunnen leven toch?
Mja, nu gebruikt de familie het als een stok om mee te slaan, maar ik denk niet dat een jaar wachten echt veel verschil had gemaakt in hun boosheid. Daarnaast is het ook lastig in te schatten wanneer het niet meer "te vroeg" is, het was inmiddels 10 maanden geleden (las ik ergens). Dat het verdriet van de familie dan nog niet voorbij is snap ik, maar ik denk dat dat over 2 jaar ook nog steeds gevoelig zou liggen.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:41 schreef Sunshine1982 het volgende:
Wat ook meespeelt is dat het allemaal nog zo vers is. Waarom heeft ze er niet nog een jaar of 2 mee gewacht?
Op een gegeven moment is de koek op. Klinkt misschien lullig, of misschien hard, maar het is wel zo. Als het niet meer gaat, dan gaat het niet meer. En als zij natuurlijk al tijden probeerde hem terug uit zijn "Ik ben zielig want ik ga dood dus zet ik het maar op een zuipen"-trip te halen en dat ging niet dan kan het echt gewoon zijn dat iemand knapt. En dan is het soms binnen een weekje bekeken.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:41 schreef Individual het volgende:
Wat ik jammer vind is dat ze net voor het einde vluchtte en voor de al zo lange lijdensweg het opgaf. Hij stierf dus wetend dat zij er al een einde aan had gemaakt voordat het echt zover was.
Moet ze nog in de rouw zijn dan? Zo ja, hoe lang nog? En waarom niet een dag langer?quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:54 schreef Sunshine1982 het volgende:
. En de foto's waarop ze lachend staat met dat boek in haar handen helpt voor mij ook niet mee.
Het heeft niks met rouwen te maken. Als je weet dat iets veel pijn teweegbrengt bij mensen vind ik het smakeloos om daar zo blij en happy mee te poseren. Ook al is ze trots op haar boek, ze moet haarzelf inhouden. Zķj was niet de enige betrokkene in de situatie, er waren er meer.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:57 schreef Ulx het volgende:
[..]
Moet ze nog in de rouw zijn dan? Zo ja, hoe lang nog? En waarom niet een dag langer?
Ze mag toch blij zijn dat haar boekje van de persen rolt?quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:00 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Het heeft niks met rouwen te maken. Als je weet dat iets veel pijn teweegbrengt bij mensen vind ik het smakeloos om daar zo blij en happy mee te poseren. Ook al is ze trots op haar boek, ze moet haarzelf inhouden. Zķj was niet de enige betrokkene in de situatie, er waren er meer.
Jij hebt jouw mening hierover, ik het mijne.quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:05 schreef Ulx het volgende:
[..]
Ze mag toch blij zijn dat haar boekje van de persen rolt?
"Hij at heel graag pasta vongole! Jullie eten nu pasta vongole! Boehoe! Jullie wisten dat! Snif! Dat rukt alle wonden open! Snotter! Ik vind jullie gemeen!"
Is niet onderdeel van haar motief (althans dat zegt ze dus ik ga er gemakshalve even vanuit) om mensen die in dezelfde situatie zitten een soort hart onder de riem te steken? Ze vertelde zelf dat 25% van de stellen die dit meemaken uit elkaar gaan en dat ze dat niet wist. Dit boek kan helpen om dat uit de taboe sfeer te halen en op die manier dus misschien ook mensen helpen. De afweging is dan of het persoonlijke leed van de familie opweegt tegen de kwaliteit van leven van lotgenoten. Of dat zo is, is natuurlijk super subjectief, maar het klinkt wel anders dan harteloos kreng dat vooral geld wil verdienen.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:54 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ja, nouja ik weet het niet hoor. Ik blijf het niet kies vinden om een boek zo te promoten terwijl datzelfde boek bij anderen heel veel pijn doet. En de foto's waarop ze lachend staat met dat boek in haar handen helpt voor mij ook niet mee.
Als ik weet dat mijn acties zoveel pijn en ellende veroorzaken, zou ik er mee stoppen, direct. Omdat ik het voor mezelf ook niet meer goed zou kunnen praten om ermee door te gaan.
Neuh ik ken haar niet, ze is ook helemaal niet iemand waar ik me bevriend mee zie raken. Dat rare gedoe met Hawai vind ik maar niks.quote:Op donderdag 29 mei 2014 16:21 schreef computergirl het volgende:
[..]
is dat mens een vriendin van jou of zo?
Dat ze andere mensen een hart onder de riem wil steken kan. Maar punt is dat ze niet een terminaal iemand heeft verlaten, maar een alcoholist (als we haar verhaal moeten geloven).quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:10 schreef Operc het volgende:
[..]
Is niet onderdeel van haar motief (althans dat zegt ze dus ik ga er gemakshalve even vanuit) om mensen die in dezelfde situatie zitten een soort hart onder de riem te steken? Ze vertelde zelf dat 25% van de stellen die dit meemaken uit elkaar gaan en dat ze dat niet wist. Dit boek kan helpen om dat uit de taboe sfeer te halen en op die manier dus misschien ook mensen helpen. De afweging is dan of het persoonlijke leed van de familie opweegt tegen de kwaliteit van leven van lotgenoten. Of dat zo is, is natuurlijk super subjectief, maar het klinkt wel anders dan harteloos kreng dat vooral geld wil verdienen.
Ze heeft een ziek iemand verlaten en ze legt uit waaróm ze dat deed en niet meer met hem verder kon. En dat zou anderen in een vergelijkbare situatie idd best wel s kunnen helpen.quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:15 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Dat ze andere mensen een hart onder de riem wil steken kan. Maar punt is dat ze niet een terminaal iemand heeft verlaten, maar een alcoholist (als we haar verhaal moeten geloven).
En dan vraag ik me af waarom ze zich voordoet als iemand die een ziek iemand verlaten heeft terwijl dat niet de hoofdrede was.
Ze heeft een terminaal iemand verlaten wegens de alcohol. De alcohol is (waarschijnlijk) een gevolg van de ziekte en eigenlijk slingert ze de discussie aan: "Hoever kan een terminaal persoon gaan voordat het niet meer geaccepteerd wordt?" Dat vind ik persoonlijk een erg interessante discussie.quote:Op donderdag 29 mei 2014 17:15 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Dat ze andere mensen een hart onder de riem wil steken kan. Maar punt is dat ze niet een terminaal iemand heeft verlaten, maar een alcoholist (als we haar verhaal moeten geloven).
En dan vraag ik me af waarom ze zich voordoet als iemand die een ziek iemand verlaten heeft terwijl dat niet de hoofdrede was.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |