ziggyziggyziggy, mag je de schuld geven van vertraging in het Noorden. Dr_Flash, Grootste AnsaldoBredaFanBoy van de Lage Landen. Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters. James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Duitsland. DriekOplopers, zet zich in om dingen voor de reiziger te verbeteren. Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk. greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal SLT's rijden. bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen. Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's. Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner en liefhebber van kleine spoorlanden. Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks! b2py, Alcoholist, onheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC. Ireyon, de Baas van Roosendaal, die het wel weet. Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens. dennistd, Fantacolist Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt Mr_Klaasje, voor alle juiste antwoorden JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant. (Brabant ).
• In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft. Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.
• Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk. Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.
• Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit. Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen en gaarne een fraaie anaalplaat in de sluitpost.
[ Bericht 0% gewijzigd door b2py op 16-05-2014 16:03:52 ]
Je moet toch houden van de Nederlandse tariefstructuur. Net om 10 voor vier ingecheckt met mijn dal dagkaart en ga nu drie uur en kwartier vol door de spits reizen. Fantastisch!
20 september is Nedtrain Refurbishment and Overhaul Haarlem geopend voor een opendag. 4 oktober is Nedtrain onderhoudsbedrijf Leidschendam aan de beurt. Voor meer activiteiten zie 175jaarspoor.nl
[ Bericht 0% gewijzigd door b2py op 16-05-2014 18:51:27 (5 oktober is onjuist, moet vier zijn. ) ]
Het moge duidelijk zijn dat we in Nederland al gekozen hebben voor 25KV AC, vandaar mijn uitgangspunt dat het problemen oplevert met ATB-EG. Wisselspanning an sich is inderdaad het probleem niet, thuis knetteren mijn vullingen ook niet met al die draden om me heen
Nee, dat hebben we dus niet.
quote:
Het nadeel van wisselspanning is dat ze niet in fase kunnen zijn en de secties daardoor strikt geschieden moeten zijn. Het scheelt dat de secties een stuk groter zijn. Een 1500V onderstation van 13 MVA is dubbel uitgevoerd en zal duurder zijn dan een enkelvoudige.
De meeste 1500V-onderstations zijn dubbel uitgevoerd. De meeste AT's ook voor zover ik weet.
quote:
Een dubbel uitgevoerde 25KV onderstation kost zo'n 3,2 miljoen. De cijfers komen hier vandaan overigens:
Het rapport neemt het aansluiten op het 150kV-net zo te zien niet mee? Verder leuke prijsonderbouwing!
quote:
Ik redeneer ook een beetje vanuit mijn eigen elektrotechnische achtergrond dat het eigenlijk niet meer dan logisch is dat een hogere spanning goedkoper is om grote vermogens over te brengen. Dat geldt overigens ook vermogenselektronica die bij gelijke vermogen maar met een hoge spanning en lage stroom goedkoper is dan lage spanning grote stroom.
Klopt, maar je verliest uit het oog dat 25kV een compleet nieuwe bovenleiding vraagt, compleet nieuwe onder- en AT-stations en vooral dat de beïnvloeding van de omgeving door 25kV veel groter is dan van 1500V (of 3kV).
Niet alles wat geen nut heeft heeft geen zin. Stijn De Paepe
Op het gebied van wisselspanning wel. Dat is ook het onderwerp wat ik aansnijd ten aanzien van ATB-EG. 3kV beschouw ik als een overgangsfase, eigenlijk meer een lapmiddel om de acute problemen van 1,5kV op te lossen.
quote:
De meeste 1500V-onderstations zijn dubbel uitgevoerd. De meeste AT's ook voor zover ik weet.
Dat moet ook wel, zeker in drukke gebieden waar zelfs viervoudig uitgevoerde exemplaren zijn:
Het rapport neemt het aansluiten op het 150kV-net zo te zien niet mee? Verder leuke prijsonderbouwing!
Gezien het prijskaartje lijken die kosten in de 150kV-installatie verwerkt te zijn. Een bestek waar men de aansluitkosten vergeten is zou een beetje vreemd zijn.
quote:
Klopt, maar je verliest uit het oog dat 25kV een compleet nieuwe bovenleiding vraagt, compleet nieuwe onder- en AT-stations en vooral dat de beïnvloeding van de omgeving door 25kV veel groter is dan van 1500V (of 3kV).
Ik zal de laatste zijn die zegt dat we in één keer snel moeten overstappen, maar zodra de vervanging gebeurt wanneer de bovenleidingen toch afgeschreven zijn dan is het een goed moment om over overschakeling te denken. Zeker nu de betonnen bovenleidingportalen uit de jaren '50 op het einde van hun levensduur zijn.
Dat is gewoon niet waar, misschien dat er een softwarematige beperking is maar de specs van NG gaan tot 360.
Linkje naar die specs? Die 200 km/u is wat ik overal heb gehoord en moeten leren voor mijn opleiding, zou het interessant vinden om die specs dan eens te lezen. Begreep dat die limiet van 200 kwam door de snelheid van trein VS bakens (en daarmee dus de maximale snelheid waarmee die bakens uitgelezen cq geïnterpreteerd kunnen worden icm de maximale afstand waarbinnen die gegevens geïnterpreteerd mogen worden).
Dit soort dingen sloeg in dit geval op het driehoeken van de stam van de Berlijntrein die gisteren bij Hilversum strandde. Er is het rondje Amsterdam werkplaats - Amsterdam werkplaats gereden via Arnhem, Deventer en Amersfoort
Er zijn genoeg kortere routes te bedenken.
Tja, dan moet de loc omlopen en dat kan waarschijnlijk niet omdat de machinist niet meer mag koppelen....
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Sowieso zijn die NSR-machinisten te beroerd om iets extra te doen. De rangeerders op de Watergraafsmeer van NedTrain zijn ook niet veel beter...
Uit zeer betrouwbare bronnen heb ik vernomen dat DB al sancties bij NSR heeft neergelegd, omdat het de afspraken niet nakomt voor de nachttreinen. Een aantal problemen die vrijwel wekelijks voorkomen: - DB verzoekt NSR om rijtuig X uit de stam te halen, omdat die niet mee mag met de eerstvolgende retourtrein (om welke reden dan ook). Dit wordt verzuimd. Oplossing van NSR: Deurtjes op slot, deurtjes bij de bakovergang op slot ... Rijtuig gaat gewoon mee. Communicatie naar DB: Ja, rijtuig zit afgesloten in de stam, die kunnen jullie er wel uit halen toch? Anders komt-ie wel weer terug hier toch? - DB verzoekt NSR om rijtuig X weg te halen op positie 1 en naar positie 7 te verplaatsen. Wordt ook nogal eens verzuimd.... Of op de verkeerde plek gezet....
In de EETC-tijd kon men tot één uur voor vertrek nog verzoeken indienen om een rijtuig te wisselen. Tot 3 uur voor vertrek werd dat altijd gehonoreerd, daarna was het afhankelijk of het vertraging voor de trein ging opleveren. In de huidige NSR-tijd moet men vóór 10:00 een verzoek hebben gedaan, 'want daarna wordt het niet gehonoreerd'. De 'Nachttreinrangeerders' van NedTrain beginnen om 09:45, en eindigen om 15:00 met die taak.
Het zal mij benieuwen of er bij de volgende 'aanbesteding' voor het rangeerwerk opnieuw NSR gekozen wordt ... EETC had zich ook ingeschreven voor deze aanbesteding, maar NSR ging ver onder de prijzen. EETC wilde zelfs een extra elok huren om de nachttreinen van- en naar de kap te kunnen brengen, op de momenten dat ook 3 ski- of autoslaaptreinen reden.
[ Bericht 3% gewijzigd door greavy op 16-05-2014 20:09:00 ]
EETC had zich ook ingeschreven voor deze aanbesteding, maar NSR ging ver onder de prijzen.
Het ultieme voorbeeld van goedkoop is duurkoop. Vervelend ook voor EETC, die vast graag aan het werk willen en nu anderen maar een beetje zien aanmodderen.
Op vrijdag 16 mei 2014 20:02 schreef greavy het volgende: Sowieso zijn die NSR-machinisten te beroerd om iets extra te doen. De rangeerders op de Watergraafsmeer van NedTrain zijn ook niet veel beter...
Uit zeer betrouwbare bronnen heb ik vernomen dat DB al sancties bij NSR heeft neergelegd, omdat het de afspraken niet nakomt voor de nachttreinen. Een aantal problemen die vrijwel wekelijks voorkomen: - DB verzoekt NSR om rijtuig X uit de stam te halen, omdat die niet mee mag met de eerstvolgende retourtrein (om welke reden dan ook). Dit wordt verzuimd. Oplossing van NSR: Deurtjes op slot, deurtjes bij de bakovergang op slot ... Rijtuig gaat gewoon mee. Communicatie naar DB: Ja, rijtuig zit afgesloten in de stam, die kunnen jullie er wel uit halen toch? Anders komt-ie wel weer terug hier toch? - DB verzoekt NSR om rijtuig X weg te halen op positie 1 en naar positie 7 te verplaatsen. Wordt ook nogal eens verzuimd.... Of op de verkeerde plek gezet....
In de EETC-tijd kon men tot één uur voor vertrek nog verzoeken indienen om een rijtuig te wisselen. Tot 3 uur voor vertrek werd dat altijd gehonoreerd, daarna was het afhankelijk of het vertraging voor de trein ging opleveren. In de huidige NSR-tijd moet men vóór 10:00 een verzoek hebben gedaan, 'want daarna wordt het niet gehonoreerd'. De 'Nachttreinrangeerders' van NedTrain beginnen om 09:45, en eindigen om 15:00 met die taak.
Het zal mij benieuwen of er bij de volgende 'aanbesteding' voor het rangeerwerk opnieuw NSR gekozen wordt ... EETC had zich ook ingeschreven voor deze aanbesteding, maar NSR ging ver onder de prijzen. EETC wilde zelfs een extra elok huren om de nachttreinen van- en naar de kap te kunnen brengen, op de momenten dat ook 3 ski- of autoslaaptreinen reden.
(Kwam een bouwhek met een vlag van deze firma tegen in Assen op het station, was te laat voor een foto.)
Goh, ik overstijg mezelf en dan ook in het echt en niet in een droom
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
Op het traject Weesp-Lelystad is een defect aan een wissel geconstateerd. Dit defect wordt aankomende nacht hersteld. Reist u tussen 23.30 en 06.00 uur op deze route, plan dan kort van tevoren uw reis op ns.nl. Wij verwachten de reisplanner om 23.00 uur te hebben bijgewerkt.
Op vrijdag 16 mei 2014 20:14 schreef Peterselieman het volgende: Dat Arrivastel Ellen ten Damme komt al op 23 mei naar Groningen. Het zal die dag vanaf 19.00 uur in de Delfzijler ingezet worden.
Ik ben benieuwd of er ter compensatie ook een noordelijk stel naar bijvoorbeeld Zutphen - Apeldoorn gaat
Zaterdag 20 september 2014 kan iedereen een kijkje nemen bij NedTrain, het service- en onderhoudsbedrijf van NS! Op 20 september zal de Refurbishment en Overhaul locatie in Haarlem haar deuren openen. Er is veel materieel te bewonderen en er zijn activiteiten voor jong en oud. Je bent van harte welkom! Meer informatie gaat t.z.t. volgen!
Het is niet zo dat op specifieke trajecten schone treinen rijden. Her en der zijn verdwaalde schoonmakers toch bezig, en dan heb je zo nu en dan een schone trein
Op vrijdag 16 mei 2014 22:12 schreef greavy het volgende: Het is niet zo dat op specifieke trajecten schone treinen rijden. Her en der zijn verdwaalde schoonmakers toch bezig, en dan heb je zo nu en dan een schone trein
Tering, ik wil morgen gewoon een schone trein, daar heb ik voor betaald
Op het gebied van wisselspanning wel. Dat is ook het onderwerp wat ik aansnijd ten aanzien van ATB-EG. 3kV beschouw ik als een overgangsfase, eigenlijk meer een lapmiddel om de acute problemen van 1,5kV op te lossen.
Hoe je het beschouwt mag je natuurlijk zelf weten, maar het is niet de werkelijkheid. 25kV komt uit een Brusselse koker, iets met interoperabiliteit.
quote:
Dat moet ook wel, zeker in drukke gebieden waar zelfs viervoudig uitgevoerde exemplaren zijn:
Gezien het prijskaartje lijken die kosten in de 150kV-installatie verwerkt te zijn. Een bestek waar men de aansluitkosten vergeten is zou een beetje vreemd zijn.
Misschien vallen ze wel buiten de scope van het onderzoek. Er staat niets over vermeld.
quote:
Ik zal de laatste zijn die zegt dat we in één keer snel moeten overstappen, maar zodra de vervanging gebeurt wanneer de bovenleidingen toch afgeschreven zijn dan is het een goed moment om over overschakeling te denken. Zeker nu de betonnen bovenleidingportalen uit de jaren '50 op het einde van hun levensduur zijn.
Kan, maar ik geloof dat het principe van alvast 25kV-bovenleiding bouwen alweer verleden tijd is.
Niet alles wat geen nut heeft heeft geen zin. Stijn De Paepe
Op vrijdag 16 mei 2014 22:10 schreef icloud het volgende: Weet iemand of er op hrl weert en ehv asd schone treinen rijden? Ik hoorde dat op sommige trajecten schone treinen rijden
Ik vond de afgelopen week de treinen rondom Eindhoven vrij schoon. Maar het is sowieso niet zo erg meer hoor, vooral veel kranten en volle bakken. Gewoon je zooi meenemen en er is niks aan de hand.
Maar het is sowieso niet zo erg meer hoor, vooral veel kranten en volle bakken. Gewoon je zooi meenemen en er is niks aan de hand.
Inderdaad, alles in Twente was schoon afgelopen week. Roosendaal - Lelystad was woensdag echter nog wel erg vies, zal wel niemand doorheen gegaan zijn in Vlissingen.
Tussen Breda en Den Haag zijn de meeste treinen die ik tegenkom, schoon. Soms zitten de prullenbakjes vol of is er niet gedweild, maar ik heb nog nooit een weg hoeven te banen door afval.
Reistip: voor de grootste kans op schone treinen, neem een trein van NS Hispeed.
Op vrijdag 16 mei 2014 22:12 schreef greavy het volgende: Het is niet zo dat op specifieke trajecten schone treinen rijden. Her en der zijn verdwaalde schoonmakers toch bezig, en dan heb je zo nu en dan een schone trein
die stakingen zijn lang niet zo landelijk als men wil doen geloven. In Rotterdam gaan er gewoon schoonmakers door de trein heen en ook op het station zijn de schoonmakers gewoon actief. Amsterdam is echter een teringzooi
Op vrijdag 16 mei 2014 22:34 schreef boriq het volgende: De treinen van Hispeed waren inderdaad brandschoon, andere schoonmakers neem ik dan maar aan?
Ander bedrijf, maar wel dezelfde CAO. En het had dus best kunnen zijn dat die ook staakten, maar er rijden minder NSH-treinen, dus overlast is al snel kleiner. Gelukkig zijn die treintjes wel schoon
die stakingen zijn lang niet zo landelijk als men wil doen geloven. In Rotterdam gaan er gewoon schoonmakers door de trein heen en ook op het station zijn de schoonmakers gewoon actief. Amsterdam is echter een teringzooi
Ik heb het idee dat het in het begin veel erger was. Het zou kunnen dat er minder mensen staken dan in het begin, of ze hebben de mensen die sowieso niet staken beter ingedeeld zodat er nog wel redelijk wordt schoongemaakt.
Bombardier Derby is de enige treinenfabriek die het Verenigd Koninkrijk nog heeft, andere fabrikanten gingen failliet, fuseerden of werden verkocht (en gesloten). De voorlaatste grote locatie was de voormalige Metro-Cammell-fabriek in Washwood Heath, die in 2005 door Alstom werd gesloten.
In Derby bouwt men al 175 jaar aan allerlei treinen voor Engeland.
Hitachi is een nieuwe fabriek aan het bouwen in Newton Aycliffe, waar men zal gaan werken aan de bouw van de nieuwe Super Express-treinen voor de Great Western Main Line en de East Coast Main Line. Deze vestiging zal naar verwachting halverwege 2015 openen. De Britten zijn hier erg blij mee, sommigen durven zelfs te zeggen dat "train building is coming home".
Nog een paar dingen n.a.v. mijn brussel reisje (mijn vorige post was inderdaad echt compleet ongenuanceerd en het doet mij nog steeds pijn van binnen. ik schuif het dan ook af op het slokje radler, wat ik ervoor had gedronken) - Wat hebben die Belgen in hemelsnaam met een halte bij elke kerk? Worden ze nijdig als Infrabel/NMBS die weghalen? - Wat zien de stations er bijna allemaal afschuwelijk uit, zelfs Brussel Zuid is nou niet echt heel 'proper' (Antwerpen en Luik niet meegerekend) - Ze schieten al mooi op met dat GEN, bij Meiser waren ze druk bezig met het grint. Was alleen wat vervelend voor de vrachtwagenchauffeur die er vast in kwam te zitten. - Het comfort in Deense Neuzen - Belgische meisjes
Op vrijdag 16 mei 2014 22:43 schreef Yreal het volgende: Heeft er iemand enig idee wat er nou gaat gebeuren tussen lelystad en weesp zo? Dit is echt gewoon roulette...
Er zal ergens bij Almere op een tweesporig stuk wel een wissel stuk zijn