abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:16:58 #101
221912 minilot
Nancy boy
pi_139909629
Overigens is het niet zo dat ik dus altijd weinig uitgeef aan boodschappen hoor. Ik kán prima voor vijftien euro voor twee personen een week lang voedzame, lekkere maaltijden maken (echt waar), maar als er net salaris is gestort kan ik ook gerust in één klap tachtig euro kwijt zijn aan dingen van de Sligro. Maaarrrr dat zijn dan wel vaak houdbare dingen die voor later gebruik in de voorraadkast komen. Ik denk sowieso dat we met onze Makkelijke Moestuin-bak nu en de voorraadkast in principe een maand lang prima kunnen eten zonder uberhaupt boodschappen te doen. Maar daar komt het dus niet van. In theorie zou het makkelijk kunnen. :)
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:18:49 #102
217702 Lonaa
Honger!
pi_139909700
Ik kom ook wel een heel eind hoor. Heb een boel droogwaar (2 soorten pasta, rijst, couscous, rode linzen, groene linzen, kikkererwten) in huis. Altijd wel groente in de vriezer, wat vlees, veel kruiden enz.
Eieren heb ik ook altijd in huis, vis in blik.

Maar ik doe het ook nooit. Heb dat hamsteren wel een beetje over gehouden van die hele "arme" periode. Begin het eindelijk een beetje los te laten. :)
Sterkheidsbaas van alles.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:20:54 #103
221912 minilot
Nancy boy
pi_139909772
quote:
2s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:14 schreef Lonaa het volgende:
Waar koop je kokosyoghurt? Of maak je dat?
Ik koop het wel eens bij Gimsel, een supergrote bio-supermarkt in Rotterdam. Paar keer helemaal zelfgemaakt, maar dat is wel een gedoe, omdat je een yoghurtstarter nodig, en die zijn dan ook weer niet altijd veganistisch.
Meestal zet ik gewoon een blik kokosmelk een nacht in de koelkast, dan giet ik er de volgende dag het afgescheiden kokoswater uit en het dikke spul dat overblijft kun je prachtig opkloppen tot een romige massa. Dat met zuur fruit en muesli voelt wel als yoghurtontbijt, maar dan vetter. O+
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:22:53 #104
221912 minilot
Nancy boy
pi_139909851
quote:
2s.gif [b]Op dinsdag 13 mei 2014 16:14 schreef Lonaa het volgende:[/b
Ik ben wel serieus benieuwd naar jouw eetpatroon :P
Overdag eet ik eigenlijk niet zoveel, wat fruit en een handje noten vooral. En alvast wat groenten: radijsjes, worteltjes, tomaten - net wat er in het seizoen is.
En 's avonds kook ik dan vaak vrij uitgebreid en wát voor dingen, daar heb ik het hier in CUL denk ik vaak genoeg over. :) Kan echt van alles zijn. Maar meestal wel veel en heel lekker, want het is eigenlijk de enige echte maaltijd van de dag.
Let me see you stripped down to the bone
  Moderator / Redactie Sport dinsdag 13 mei 2014 @ 16:26:51 #105
92686 crew  borisz
Keurmeester
pi_139909986
Hier vanavond een Pasta Frutti Di Mare :9.
winnaar wielerprono 2007 :) Last.FM
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:27:03 #106
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139909997
Ik zou zó graag m'n eetpatroon willen veranderen,maar op de een of andere manier val ik uit gemakzucht heel makkelijk terug. Meestal eet ik zowel 's morgens als 's middags twee boterhammen met vleeswaren, salade, kaas of zoetwaren. Soms yoghurt met muesli als ontbijt. En 's avonds niet eens 200 gram groente en eigenlijk altijd vlees (soms vis). Tussendoor thee, koekjes, soms wat fruit.
Ik zou best graag tussendoor meer groente willen eten, maar hoe eet je dat dan? En vult dat genoeg?

Ik eet best veel dingen als koekjes en chips. Snoep gelukkig niet zo veel. Maar ik denk echt dat ik blijer zou worden van gezonder eten :)
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:43:05 #107
221912 minilot
Nancy boy
pi_139910554
Bij mij is het geleidelijk gegaan, geen bewuste keuze. Ik ging steeds meer groeten ontzettend lekker vinden (nadat ik tot mijn achttiende een extreem moeilijke eter was die nóóit groenten at *) ) en hoewel ik me er altijd al van bewust ben geweest dat het grotendeels een placebo-effect is ervaar ik veganistisch eten voor mijn lijf als heel puur en fris en licht.
Ik voel me beduidend anders na een grote salade met loeipittige tempeh en een halve ananas als toetje dan dat ik me voel na het eten van een biefstuk, aardappelpuree en vanillevla. Ik wijs dat laatste absoluut niet rigoreus af en heb bijvoorbeeld vorige week nog bijzonder genoten van een regelrechte food coma na een halve kilo geroosterde varkensbuik, maar dat zijn wel uitzonderingen.

Ik heb me nooit zo laten leiden door dogma's als het om eten gaat, of van die voornemens van 'vanaf maandag ga ik niet meer dit of dat', en ik heb me ook nooit gestoord aan het hebben van een dikke kont: wat ik eet wordt vooral gedicteerd door wat ik lekker vind en hoe ik me daar zo'n beetje bij voel. En dat is in de loop der jaren vanzelf steeds meer richting groenten, fruit en noten gegaan. :)

quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:27 schreef morgane het volgende:
Ik zou best graag tussendoor meer groente willen eten, maar hoe eet je dat dan?
Afgezien van standaard cherrytomaten, komkommer, worteltjes, vergeet men nog wel eens:
Hummus is groente. Gebakken champignons die je op een op een broodje stopt (hallo Lonaa) zijn groenten. Guacamole is groente. Ratatouille is één en al groente, caponata eveneens, en da's allemaal hartstikke lekker voor overdag. En soep natuurlijk!
En als je van salades houdt dan gaat het natuurlijk helemaal makkelijk. En sla hoeft natuurlijk niet alleen 'slablaadjes' te zijn, salades die voor een groot deel uit bijvoorbeeld jonge verse spinazie bestaan, of stevige boerenkoolrepen - dat maakt meteen een interessantere en flink wat voedzamere salade.
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:45:28 #108
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139910642
Hmm. Klinkt goed. Je hebt me zeer geïnspireerd :)
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:47:28 #109
221912 minilot
Nancy boy
pi_139910709
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:27 schreef morgane het volgende:
Ik zou zó graag m'n eetpatroon willen veranderen,maar op de een of andere manier val ik uit gemakzucht heel makkelijk terug.
Bij mij is het deels ook wel gemakzucht. Ik ontbijt en lunch eigenlijk niet (doordeweeks tenminste), ik eet gedurende de dag bijvoorbeeld gewoon een handje bosbessen, een paar walnoten en een avocado. Ik hoef zo maar één keer per dag echt tijd in te ruimen voor koken en eten (dat doen we dan wel heel uitgebreid) en dat is voornamelijk uit luiheid. :) Ik heb nooit veel gehad met het idee van drie maaltijden per dag + geplande tussendoortjes, dat vind ik voor mezelf echt onzin.

Op de dagen dat ik moet werken tenminste, want in het weekend sta ik gewoon de hele dag in de keuken dingen te maken, voor de lol :)
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:49:41 #110
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139910778
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:47 schreef minilot het volgende:

[..]

Bij mij is het deels ook wel gemakzucht. Ik ontbijt en lunch eigenlijk niet (doordeweeks tenminste), ik eet gedurende de dag bijvoorbeeld gewoon een handje bosbessen, een paar walnoten en een avocado. Ik hoef zo maar één keer per dag echt tijd in te ruimen voor koken en eten en dat is voornamelijk uit luiheid. :) Ik heb nooit veel gehad met het idee van drie maaltijden per dag + geplande tussendoortjes, dat vind ik voor mezelf echt onzin.

Op de dagen dat ik moet werken tenminste, want in het weekend sta ik gewoon de hele dag in de keuken dingen te maken, voor de lol :)
Oef ik zou echt omkiepen zonder stevig ontbijt en lunch!
pi_139910857
Ik lust bijna geen fruit en ook geen koude groenten, alleen sla en daarin een tomaatje.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:51:44 #112
221912 minilot
Nancy boy
pi_139910859
Nou ja, als ik vanaf morgen keurig elke ochtend om zeven uur uitgebreid zou ontbijten en ik hield dat drie maanden vol, als ik er dan ineens mee stopte zou ik waarschijnlijk ook omvallen op kantoor, zo tegen tien uur in de morgen. :Y Dat is allemaal voornamelijk een kwestie van gewenning.
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:53:11 #113
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139910900
quote:
9s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:51 schreef Myraela het volgende:
Ik lust bijna geen fruit en ook geen koude groenten, alleen sla en daarin een tomaatje.
Dat is balen!! Ik vind koekjes/hartige snacks ook veel lekkerder dan fruit, dus het is moeilijk op te brengen. Alleen aardbeien enzo eet ik met veel plezier.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:53:32 #114
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139910914
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:51 schreef minilot het volgende:
Nou ja, als ik vanaf morgen keurig elke ochtend om zeven uur uitgebreid zou ontbijten en ik hield dat drie maanden vol, als ik er dan ineens mee stopte zou ik waarschijnlijk ook omvallen op kantoor, zo tegen tien uur in de morgen. :Y Dat is allemaal voornamelijk een kwestie van gewenning.
Ja dat is waar :) ik zou het dan ook langzaam moeten afbouwen.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:54:07 #115
221912 minilot
Nancy boy
pi_139910934
quote:
9s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:51 schreef Myraela het volgende:
Ik lust bijna geen fruit en ook geen koude groenten, alleen sla en daarin een tomaatje.
Groenten okee, maar 'bijna geen fruit'? Ik ken echt niemand die niet van fruit houdt. Wel veel mensen die het nauwelijks eten omdat ze geen zin hebben in wassen/schillen of omdat ze een Snickers gewoon lekkerder vinden.. Maar fruit vies vinden, dat hoor ik echt nooit! :D
Let me see you stripped down to the bone
pi_139910948
Ik moet dingen eigenlijk gewoon gaan leren eten. Maar ik eet 's avonds meer dan genoeg groenten. Maar het zou makkelijk zijn als ik er ook mee zou kunnen lunchen/snacken. Zonder altijd maar lang in de keuken te staan.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:55:20 #117
221912 minilot
Nancy boy
pi_139910980
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:53 schreef morgane het volgende:

[..]

Ja dat is waar :) ik zou het dan ook langzaam moeten afbouwen.
Nou, laat mij je er niet toe brengen dat je overdag niks meer eet behalve drie aardbeien en twee cashewnoten hè? Dat is voor mij toevallig handig en prettig maar ik zet er dan ook wel altijd een avondmaal van jewelste tegenover, en die dagindeling is lang niet voor iedereen ideaal. ;)
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:56:36 #118
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139911023
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:55 schreef minilot het volgende:

[..]

Nou, laat mij je er niet toe brengen dat je overdag niks meer eet behalve drie aardbeien en twee cashewnoten hè? Dat is voor mij toevallig handig en prettig maar ik zet er dan ook wel altijd een avondmaal van jewelste tegenover, en die indeling is lang niet voor iedereen ideaal. ;)
Haha nee hoor, ik wil vooral van mijn kaaskopperige vier-boterhammen-per-dag-patroon af :)
pi_139911063
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:54 schreef minilot het volgende:

[..]

Groenten okee, maar 'bijna geen fruit'? Ik ken echt niemand die niet van fruit houdt. Wel veel mensen die het nauwelijks eten omdat ze geen zin hebben in wassen/schillen of omdat ze een Snickers gewoon lekkerder vinden.. Maar fruit vies vinden, dat hoor ik echt nooit! :D
Aardbeien heb ik soms zin in, maar laat ze meestal staan. Een banaan gaat soms wel, maar die smaak blijft zo lang hangen. Druiven zijn niet enorm smerig, maar aangezien ik daar de schilletjes niet van wegkrijg is dat enorm lastig. :')

De rest lust ik wel als het ergens in verwerkt zit, sinaasappelcake of appeltaart. Maar als puur stuk fruit vind ik het niet lekker.

Nou houd ik sowieso niet van zoet eten en al helemaal niet van zuur eten, want ik krijg enorm snel maagpijn.
pi_139911085
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:55 schreef minilot het volgende:

[..]

Nou, laat mij je er niet toe brengen dat je overdag niks meer eet behalve drie aardbeien en twee cashewnoten hè? Dat is voor mij toevallig handig en prettig maar ik zet er dan ook wel altijd een avondmaal van jewelste tegenover, en die dagindeling is lang niet voor iedereen ideaal. ;)
Eet jouw vriend dat ook overdag hetzelfde of 's avonds minder? :@ Want anders lijkt me dat toch een beetje apart.
  dinsdag 13 mei 2014 @ 16:59:05 #121
221912 minilot
Nancy boy
pi_139911119
quote:
14s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:57 schreef Myraela het volgende:
Nou houd ik sowieso niet van zoet eten en al helemaal niet van zuur eten, want ik krijg enorm snel maagpijn.
Poeh, da's wel lastig ja. Specifieke reden voor die maagpijn? Ik kan me voorstellen dat je wat minder van een fonkelfris mandarijntje geniet als je er last van hebt, maar da's neem ik aan niet zomaar!
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 17:00:47 #122
221912 minilot
Nancy boy
pi_139911183
quote:
14s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:58 schreef Myraela het volgende:

[..]

Eet jouw vriend dat ook overdag hetzelfde of 's avonds minder? :@ Want anders lijkt me dat toch een beetje apart.
Die eet 's ochtends want yoghurt en muesli en 's middags twee boterhammen en twee stuks fruit. Maar die is ook twee meter lang en flink van omvang, dus die redt het echt niet op vijf bessen en wat pinda's. :) Ik ben maar een ukkie.
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 17:01:37 #123
221912 minilot
Nancy boy
pi_139911209
O en Myra, gefeliciteerd met je nieuwe foodblog joh! Ziet er licht en leuk en professioneel uit! ^O^
Let me see you stripped down to the bone
  dinsdag 13 mei 2014 @ 17:07:01 #124
138195 morgane
Omnomnomnivoor
pi_139911389
Psst ik wil vandaag soep maken met restjes die ik nog heb. Een zak paprikamix in de diepvries, een aantal trostomaten en chorizo. Moet ik dan de tomaten ontvellen?
pi_139911412
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 mei 2014 16:59 schreef minilot het volgende:

[..]

Poeh, da's wel lastig ja. Specifieke reden voor die maagpijn? Ik kan me voorstellen dat je wat minder van een fonkelfris mandarijntje geniet als je er last van hebt, maar da's neem ik aan niet zomaar!
Nee, ik moet het nog steeds eens laten onderzoeken. :@ Er staat al een hoop op mijn lijstje om een afspraak bij de huisarts te maken. Maar niets is zo vervelend/constant aanwezig dat ik het ook daadwerkelijk doe.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')