Nevermind, verkeerd gelezen, máár... entropy staat ook getabuleerd in Physical Chemistry van Atkins.quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:23 schreef Rezania het volgende:
[..]
Jup, de werkcolleges zijn 10% van het tentamen.
[..]
Enthalpie? Ik had het over entropie.
Maar is dat de absolute entropie of de vormingsentropie? De eerste zetten ze er vaak wel in, de tweede haast nooit.quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:29 schreef Lilliesleaf het volgende:
[..]
Nevermind, verkeerd gelezen, máár... entropy staat ook getabuleerd in Physical Chemistry van Atkins.
Je kunt zeggen wat je wil van zijn boeken ('verschrikkelijk' comes to mind) maar compleet zijn zijn boeken wel.
Standard reaction entropy, neem aan dat dat vormingsentropy is in het Nederlands. (Ik werk nooit met Nederlandse termen eigenlijk, dus kan er naast zitten)quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:30 schreef Rezania het volgende:
[..]
Maar is dat de absolute entropie of de vormingsentropie? De eerste zetten ze er vaak wel in, de tweede haast nooit.
Staat er gewoon S of delta S?quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:32 schreef Lilliesleaf het volgende:
[..]
Standard reaction entropy, neem aan dat dat vormingsentropy is in het Nederlands. (Ik werk nooit met Nederlandse termen eigenlijk, dus kan er naast zitten)
Het is de S per component die getabuleerd staat die je moet vermenigvuldigen met de stochiometrische verhouding om de /delta S van reactie eruit te krijgen (na sommatie van al je componenten natuurlijk). Je kunt niet over één losse component een /delta S maken.quote:
En de vergelijking van Gibbs-Helmontz dan?quote:Op woensdag 14 mei 2014 20:39 schreef Lilliesleaf het volgende:
[..]
Het is de S per component die getabuleerd staat die je moet vermenigvuldigen met de stochiometrische verhouding om de /delta S van reactie eruit te krijgen (na sommatie van al je componenten natuurlijk). Je kunt niet over één losse component een /delta S maken.
Cmol als in centimol? Naah niet per se nodig. Maar dipoolmomenten uitrekenen in Cm is wel een gekloot, dan is een Debye veel handiger. Zo is een Ångström ook veel praktischer als je het moleculen hebt.quote:Op woensdag 14 mei 2014 17:36 schreef Rezania het volgende:
[..]
Moeilijk doen.Jij vindt Cmol zeker ook lekker werken?
Nee, Cmol zoals per koolstofatoom. Dus je hebt bijvoorbeeld 2 mol glucose, dan heb je 6*2=12 Cmol daarvan. Dat moet bij ons voor sommigen dingen, verplicht.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:28 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Cmol als in centimol? Naah niet per se nodig. Maar dipoolmomenten uitrekenen in Cm is wel een gekloot, dan is een Debye veel handiger. Zo is een Ångström ook veel praktischer als je het moleculen hebt.
Jezus wat achterlijk, had ik nog nooit van gehoordquote:Op woensdag 14 mei 2014 21:31 schreef Rezania het volgende:
[..]
Nee, Cmol zoals per koolstofatoom. Dus je hebt bijvoorbeeld 2 mol glucose, dan heb je 6*2=12 Cmol daarvan. Dat moet bij ons voor sommigen dingen, verplicht._!
Is schijnbaar handig voor reacties waarbij biomassa is betrokken, maar dan kan je ook gewoon in mol werken, dus ik snap het punt niet helemaal.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:45 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Jezus wat achterlijk, had ik nog nooit van gehoord.
Ja, ach ja. Trouwens dat van die entropie kan inderdaad ook gewoon door gebruik te maken van ΔG.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:46 schreef Rezania het volgende:
[..]
Is schijnbaar handig voor reacties waarbij biomassa is betrokken, maar dan kan je ook gewoon in mol werken, dus ik snap het punt niet helemaal.Ach, leren en vergeten in dit geval.
Maar, delta S kan dus in principe gewoon in de tabel worden opgenomen? Wat raar dat het er dan bijna nooit in staat.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:48 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Ja, ach ja. Trouwens dat van die entropie kan inderdaad ook gewoon door gebruik te maken van ΔG.
Om te compenseren voor jouw aanwezigheid. #bitchslapquote:Op woensdag 14 mei 2014 21:52 schreef OllieWilliams het volgende:
waarom loopt iedereen hier altijd maar zo intellectueel te doen
Nee, of je moet miljoenen reacties in een tabel willen zetten. Je kan delta S verder gewoon halen uit het verschil van absolute entropieën tussen producten en beginstoffen (rekeninghoudend met stoichiometrische coëfficienten).quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:51 schreef Rezania het volgende:
[..]
Maar, delta S kan dus in principe gewoon in de tabel worden opgenomen? Wat raar dat het er dan bijna nooit in staat.
Dus met de delta G en de delta H bedoelen ze die van de reactie? En niet die van één stof? Want mijn boek ging namelijk uit van de waarden van één stof bij een rekenvoorbeeld.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:54 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Nee, of je moet miljoenen reacties in een tabel willen zetten. Je kan delta S verder gewoon halen uit het verschil van absolute entropieën tussen producten en beginstoffen (rekeninghoudend met stoichiometrische coëfficienten).
Punt is delta S bestaat niet voor 1 stof. Delta H en Delta G wel.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:56 schreef Rezania het volgende:
[..]
Dus met de delta G en de delta H bedoelen ze die van de reactie? En niet die van één stof? Want mijn boek ging namelijk uit van de waarden van één stof bij een rekenvoorbeeld.
Dus in de Gibbs-Helmontz vergelijking zijn de delta H en delta G ook afhankelijk van de reactie en niet representatief voor één stof. Daar was ik namelijk over in de war door mijn boek.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:57 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Punt is delta S bestaat niet voor 1 stof. Delta H en Delta G wel.
Ja. Het heeft te maken met de definitie van vormingsenthalpie. Die zegt de delta Hf=0 voor een element is zijn standaard staat (N2 als gas bijvoorbeeld). Daarom is het heel makkelijk om een van een stof een vormingsenthalpie te definiëren.quote:Op woensdag 14 mei 2014 21:58 schreef Rezania het volgende:
[..]
Dus in de Gibbs-Helmontz vergelijking zijn de delta H en delta G ook afhankelijk van de reactie en niet representatief voor één stof. Daar was ik namelijk over in de war door mijn boek.
Ah, kijk, nu snap ik het. Bedankt.quote:Op woensdag 14 mei 2014 22:04 schreef De-Haas het volgende:
[..]
Ja. Het heeft te maken met de definitie van vormingsenthalpie. Die zegt de delta Hf=0 voor een element is zijn standaard staat (N2 als gas bijvoorbeeld). Daarom is het heel makkelijk om een van een stof een vormingsenthalpie te definiëren.
Voor entropie werkt dit anders omdat de 3e wet van thermodynamica zegt dat entropie alleen gelijk is aan 0 voor een perfecte kristalstructuur bij 0K, wat voor geen enkele stof in de standaard staat zo is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |