Jon stuurt hem mee met Sam naar Oldtown idd, omdat Melisandre hem misschien anders wil gebruiken als mensenoffer ofzo (Kings Blood etc). Weet niet meer precies hoe het zit maar tijdens de reis gaat hij na zitten denken over Azor Ahai en TPTWP en komt tot de conclusie dat Dany het is. Vlak voordat hij sterft zegt hij tegen Sam dat hij tegen een van de maesters daar zijn theorie moet vertellen. Wat Sam ook doet en waarna die maester ook meteen richting Dany vertrekt.quote:Op maandag 28 april 2014 10:21 schreef Nic1 het volgende:
[..]
Ja, blijkbaar ben ik het vergeten.
Wat ik me kan herinneren is dat hij met Sam op reis richting Braavos Old Town gaat en sterft... niet echt belangrijk voor het verhaal uiteindelijk.
Ah bedankt, dat was ik vergeten.quote:Op maandag 28 april 2014 12:23 schreef MAHL het volgende:
[..]
Jon stuurt hem mee met Sam naar Oldtown idd, omdat Melisandre hem misschien anders wil gebruiken als mensenoffer ofzo (Kings Blood etc). Weet niet meer precies hoe het zit maar tijdens de reis gaat hij na zitten denken over Azor Ahai en TPTWP en komt tot de conclusie dat Dany het is. Vlak voordat hij sterft zegt hij tegen Sam dat hij tegen een van de maesters daar zijn theorie moet vertellen. Wat Sam ook doet en waarna die maester ook meteen richting Dany vertrekt.
Dat is volgens HBO de Night's King, schijnt schokkend te zijn, maar de naam zegt mij niet zoveel.quote:Op maandag 28 april 2014 12:14 schreef lord_bono het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd waar het North of the Wall naar toe gaat, zeker die laatste scene!
[ afbeelding ]
Dacht aflevering 8 pas.quote:Op maandag 28 april 2014 14:55 schreef Spaulding het volgende:
Ik volg de serie voor de rest niet maar is het gevecht al geweest tussen Red Viper vs The Mountain?
Ben erg benieuwd hoe ze dat verfilmd hebben. Vond het persoonlijk één van de heftigste momenten in de boekenreeks.
Wat we nu gezien hebben van de WWers, wat dus blijkbaar helemaal nog niet bekend is in de boeken, zouden dat ´´hints´´ zijn van GRRM? Aangezien hij de regisseurs in grote lijnen heeft verteld waar het verhaal naar toe gaat.quote:Op maandag 28 april 2014 15:23 schreef Dale__Cooper het volgende:
Echt balen dat Winds of Winter nog wel even gaat duren ... zeker nu er toch wat spoilers aan zitten te komen vanuit de tv-reeks. Denk dat het boek na volgend seizoen uitkomt (juni 2015).
Klopt inderdaad, achtergrond info over de Night's King. HBO heeft het ondertussen wel aangepast in de officiële synopsis.quote:Op maandag 28 april 2014 15:17 schreef Tweek het volgende:
[..]
Dat is volgens HBO de Night's King, schijnt schokkend te zijn, maar de naam zegt mij niet zoveel.
Nee, er klopt weinig meer van wat er nu ten Noorden van de Wall zich afspeelt.quote:Op maandag 28 april 2014 16:46 schreef BartK. het volgende:
Valt JS in de boeken ook de Night's Watch-deserteurs aan? Kan me er niks van herinneren.
Nee, in de boeken worden die door Coldhands gedood. Ze gooien de boel bij de Wall en daarboven redelijk om ja. Wel logisch eigenlijk, nog een seizoen Bran & co die niets doen en een seizoenlang Jon die bij de Wall zit te wachten op de aanval gaat ook een beetje saai wordenquote:Op maandag 28 april 2014 16:46 schreef BartK. het volgende:
Valt JS in de boeken ook de Night's Watch-deserteurs aan? Kan me er niks van herinneren.
Joffrey, ben jij dat?quote:Op maandag 28 april 2014 12:14 schreef lord_bono het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd waar het North of the Wall naar toe gaat, zeker die laatste scene!
[ afbeelding ]
Que?quote:Op maandag 28 april 2014 17:03 schreef BasvB het volgende:
LC JS begint al te vormen ^^ mooi om te zien
Dat is Brandon Stark, 13e Lord Commander en de Night's King.quote:
Dat kan nog wel. En dat Coldhands daarmee Bran ontzet om vervolgens noordwaarts te trekken.quote:Op maandag 28 april 2014 16:52 schreef MAHL het volgende:
[..]
Nee, in de boeken worden die door Coldhands gedood. Ze gooien de boel bij de Wall en daarboven redelijk om ja. Wel logisch eigenlijk, nog een seizoen Bran & co die niets doen en een seizoenlang Jon die bij de Wall zit te wachten op de aanval gaat ook een beetje saai worden
Ik denk dat dat de finale zal zijn.quote:Op maandag 28 april 2014 20:46 schreef Poesopstokje het volgende:
Als Tyrion's trial by combat pas in ep8 komt, redden we dan z'n ontsnapping/Shae/Tywin nog op dit seizoen? Ik mag hopen van wel zeg..
Waar zou de titel ''The Children'' op kunnen slaan? Ep10.quote:Op maandag 28 april 2014 20:46 schreef Ethanolic het volgende:
[..]
Ik denk dat dat de finale zal zijn.
Children of the forest? Of is dat nog te vroeg.quote:Op maandag 28 april 2014 20:47 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Waar zou de titel ''The Children'' op kunnen slaan? Ep10.
Volgende week ''First of his name'', dan zal Tommen wel gekroond/getrouwd worden.
Zegt me niets, boek4/5?quote:Op maandag 28 april 2014 20:49 schreef Kirov het volgende:
[..]
Children of the forest? Of is dat nog te vroeg.
Extra's op de blu-ray.quote:Op maandag 28 april 2014 21:17 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Waar pluk je dat nou weer vandaan?
Old Nan tegen Bran in seizoen 1 geloof ik.quote:Op maandag 28 april 2014 21:26 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Aah geen wonder dat ik het niet wist.. Is het uberhaupt wel ergens vermeldt in de serie?
Zal vast wel ergens voorbij gekomen zijn, meestal als er een extra over is dan is er ook in de serie aandacht aan besteed.quote:Op maandag 28 april 2014 21:26 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Aah geen wonder dat ik het niet wist.. Is het uberhaupt wel ergens vermeldt in de serie?
Brrrrquote:Op maandag 28 april 2014 21:28 schreef timmmmm het volgende:
Mijn vader kijkt nu een gedownloade versie van seizoen 1, met gedownloade vertaling. Witte Wandelaars
Moet haast wel ja. Vond het wel een rare gewaarwording, als boeklezer door de tv-serie gespoild wordenquote:Op maandag 28 april 2014 15:26 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Wat we nu gezien hebben van de WWers, wat dus blijkbaar helemaal nog niet bekend is in de boeken, zouden dat ´´hints´´ zijn van GRRM? Aangezien hij de regisseurs in grote lijnen heeft verteld waar het verhaal naar toe gaat.
Ja of ze verzinnen het zelf, daar zijn ze ook niet vies vanquote:Op maandag 28 april 2014 21:40 schreef Jivis het volgende:
[..]
Moet haast wel ja. Vond het wel een rare gewaarwording, als boeklezer door de tv-serie gespoild worden.
Lijkt me niet, daar is dit een te grote ontwikkeling voor. En het is bekend dat GRRM nauw betrokken is bij de serie. Een van de redenen dat die voor geen meter opschiet met het nieuwe boekquote:Op maandag 28 april 2014 21:41 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Ja of ze verzinnen het zelf, daar zijn ze ook niet vies van
Leuk voor z'n trouwe boeklezers danquote:Op maandag 28 april 2014 21:49 schreef Jivis het volgende:
[..]
Lijkt me niet, daar is dit een te grote ontwikkeling voor. En het is bekend dat GRRM nauw betrokken is bij de serie. Een van de redenen dat die voor geen meter opschiet met het nieuwe boek.
Ik had ook een wtf?-momentje ja, maar ook een hèhè eindelijk gevoelquote:Op maandag 28 april 2014 21:40 schreef Jivis het volgende:
[..]
Moet haast wel ja. Vond het wel een rare gewaarwording, als boeklezer door de tv-serie gespoild worden.
Ik mis anders een hoop diepgang in de serie.quote:Op maandag 28 april 2014 21:51 schreef Pek het volgende:
[..]
Ik had ook een wtf?-momentje ja, maar ook een hèhè eindelijk gevoel![]()
De boeken zijn zo verschrikkelijk slecht geschreven dat het glazuur van je tanden spat, ongelooflijk.
Deze TV-serie kan het een en ander rechtzetten en daar begint het op te lijken
True, maar ik ben stiekem ook wel blij dat de Bran verhaallijn veranderd wordt... die was wel echt saai. En Jon in z'n eeuwige Castle Black aan het wachten... Keek ik ook niet naar uit.quote:Op maandag 28 april 2014 21:51 schreef Kirov het volgende:
[..]
Ik mis anders een hoop diepgang in de serie.
Diepgang als:"Hij draagt een wambuis met opengewerkt kant en een blablalbabla?" Honderden verschillende karakters aandragen maakt het nog geen "Epos", leuk geprobeerd, dat welquote:Op maandag 28 april 2014 21:51 schreef Kirov het volgende:
[..]
Ik mis anders een hoop diepgang in de serie.
raar want in de nederlandse versie op HBO wordt het volgens mij vertaald met "anderen" dat vond ik wel mooi als knipoog naar het boekquote:Op maandag 28 april 2014 21:28 schreef timmmmm het volgende:
Mijn vader kijkt nu een gedownloade versie van seizoen 1, met gedownloade vertaling. Witte Wandelaars
iemand zit te janken om een illegaal gedownloade versie met in elkaar geknutselde ondertiteling van een vrijwilligerquote:Op maandag 28 april 2014 22:09 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
raar want in de nederlandse versie op HBO wordt het volgens mij vertaald met "anderen" dat vond ik wel mooi als knipoog naar het boek
Gelukkig, want het leest nu mooi kut weg allemaal.quote:
Ik zou ze niet overslaan maar skimmen. Zit best wel belangrijke info in.quote:Op maandag 28 april 2014 22:14 schreef Poesopstokje het volgende:
Oh ja, dat zou ik nog vragen.
Zit ruim over de helft in boek4, maar ik kan niet door de POV's van de Greyjoys komen. Verschrikkelijk saai..
Kan ik deze gewoon overslaan? Of mis ik dan hele belangrijke zaken?
Dan doe ik datquote:Op maandag 28 april 2014 22:22 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Ik zou ze niet overslaan maar skimmen. Zit best wel belangrijke info in.
Ik vind de Greyjoy verhalen zelf wel tof eigenlijk, maar vooralsnog kun je iig alles van Asha wel skippen zonder gigantisch belangrijke dingen te missen denk ik.quote:Op maandag 28 april 2014 23:05 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Dan doe ik dat![]()
Nee ik kom er gewoon echt niet doorheen, die hele verhaallijn boeit me ook niet. Davos' POV's vond ik ook saai, maar daaruit kwam nog belangrijke informatie. Vandaar dat ik hier even vraag of dat bij de Greyjoy's ook zo is.
Gewoon; waar je in het boek niks weet over de achtergrond van de WW, krijg je in de serie plotseling wel achtergrond informatie.quote:Op maandag 28 april 2014 23:17 schreef Leafeon672 het volgende:
Kan iemand mij misschien uitleggen hoe het nu zit met die White Walkers en het verschil met de boeken?
Hoe gaat ze Jorah kicken dan? Barristan weet niet van zijn verraad en hij zal het haar toch zelf ook niet vertellen...quote:Op maandag 28 april 2014 23:11 schreef Zhenar het volgende:
Wat een afwijkingen t.o.v. het boek nu!Ik vind het wel spannend, maar het is toch ook wel vervreemdend om opeens Jon te horen praten over Bran die nog leeft. Als Jon dat nu weet, dan komt de rest van Westeros er toch ook snel achter? Al komen ze daar ook wel achter, bedenk ik me nu opeens, aangezien Manderly later nog wil dat Davos op zoek gaat naar Rickon. Hoe weet Manderly eigenlijk van Rickon, weet iemand dat nog?
Bran bij de deserteurs vind ik wel vermakelijk, maar ik hoop wel dat hij ontsnapt vóórdat Jon langskomt. Ik vind het juist zo mooi droevig dat de Stark kids elkaar steeds alleen maar kwijtraken ipv terugvinden.
Mereen was trouwens wel erg snel klaar, dat vond ik wel suf. Als ik bedenk wat Tyrion allemaal nog moet meemaken totdat hij in de arena van Mereen rondrijdt op z'n zeug en wat Dany in de tussentijd meemaakt, dan vraag ik me serieus af wat de schrijvers in gedachten hebben met de Dany verhaallijn... Ja, ze moet Jorah nog uit haar posse kicken en een beetje met Daario neuken, met Hizdar aanpappen en problemen krijgen met de Harpy, maar dat is ook makkelijk in een paar afleveringen af te handelen, daar hoeft niet meer dan een heel seizoen overheenNaja, dit leek altijd al een probleem te worden (volgens mij dan), maar door de aanloop naar Mereen zo snel te doen wordt de stagnatie van het verhaal alleen maar groter denk ik. Geen wonder dat ze dan maar een lovestory tussen Missandei en Grey Worm doen
Tyrion & Jaime was awesomeEn ook alles met Brienne en
Pod
Mooie samenvattingquote:Op maandag 28 april 2014 23:11 schreef Zhenar het volgende:
Wat een afwijkingen t.o.v. het boek nu!Ik vind het wel spannend, maar het is toch ook wel vervreemdend om opeens Jon te horen praten over Bran die nog leeft. Als Jon dat nu weet, dan komt de rest van Westeros er toch ook snel achter? Al komen ze daar ook wel achter, bedenk ik me nu opeens, aangezien Manderly later nog wil dat Davos op zoek gaat naar Rickon. Hoe weet Manderly eigenlijk van Rickon, weet iemand dat nog?
Bran bij de deserteurs vind ik wel vermakelijk, maar ik hoop wel dat hij ontsnapt vóórdat Jon langskomt. Ik vind het juist zo mooi droevig dat de Stark kids elkaar steeds alleen maar kwijtraken ipv terugvinden.
Mereen was trouwens wel erg snel klaar, dat vond ik wel suf. Als ik bedenk wat Tyrion allemaal nog moet meemaken totdat hij in de arena van Mereen rondrijdt op z'n zeug en wat Dany in de tussentijd meemaakt, dan vraag ik me serieus af wat de schrijvers in gedachten hebben met de Dany verhaallijn... Ja, ze moet Jorah nog uit haar posse kicken en een beetje met Daario neuken, met Hizdar aanpappen en problemen krijgen met de Harpy, maar dat is ook makkelijk in een paar afleveringen af te handelen, daar hoeft niet meer dan een heel seizoen overheenNaja, dit leek altijd al een probleem te worden (volgens mij dan), maar door de aanloop naar Mereen zo snel te doen wordt de stagnatie van het verhaal alleen maar groter denk ik. Geen wonder dat ze dan maar een lovestory tussen Missandei en Grey Worm doen
Tyrion & Jaime was awesomeEn ook alles met Brienne en
Pod
In de boeken is het wel Barristan die dat vertelt, dus even afwachten hoe ze dat nu gaan doen.quote:Op maandag 28 april 2014 23:19 schreef Sarasi het volgende:
[..]
Hoe gaat ze Jorah kicken dan? Barristan weet niet van zijn verraad en hij zal het haar toch zelf ook niet vertellen...
Ik denk dat Jorah ruzie krijgt met Barristan over de 'opvoeding' van Dany (zie ook de tevergeefse poging van Selmy om Dany genade te laten tonen) en dat Dany de kant van Jorah dreigt te kiezen en dat Barry dan onthult dat hij stiekem al die tijd al wist van Jorah's spionageverleden.quote:Op maandag 28 april 2014 23:19 schreef Sarasi het volgende:
[..]
Hoe gaat ze Jorah kicken dan? Barristan weet niet van zijn verraad en hij zal het haar toch zelf ook niet vertellen...
Jorah heeft gepolst, en toen zei Barristan dat hij er nooit bij zat. Ben wel benieuwd hoe ze dat gaan doen dus.quote:Op maandag 28 april 2014 23:24 schreef Zhenar het volgende:
[..]
Ik denk dat Jorah ruzie krijgt met Barristan over de 'opvoeding' van Dany (zie ook de tevergeefse poging van Selmy om Dany genade te laten tonen) en dat Dany de kant van Jorah dreigt te kiezen en dat Barry dan onthult dat hij stiekem al die tijd al wist van Jorah's spionageverleden.
Er is daar nog gemakkelijk iets van te maken. Dat we niet expliciet hebben gezien dat Barristan in de Small Council hoorde dat Mormont loopt de spioneren bij Dany betekent nog niet dat hij het niet weet.
Via de squire van Theon komt ie weten te weten dat Bran en Rickon nog leven.quote:Op maandag 28 april 2014 23:11 schreef Zhenar het volgende:
Wat een afwijkingen t.o.v. het boek nu!Ik vind het wel spannend, maar het is toch ook wel vervreemdend om opeens Jon te horen praten over Bran die nog leeft. Als Jon dat nu weet, dan komt de rest van Westeros er toch ook snel achter? Al komen ze daar ook wel achter, bedenk ik me nu opeens, aangezien Manderly later nog wil dat Davos op zoek gaat naar Rickon. Hoe weet Manderly eigenlijk van Rickon, weet iemand dat nog?
Bran bij de deserteurs vind ik wel vermakelijk, maar ik hoop wel dat hij ontsnapt vóórdat Jon langskomt. Ik vind het juist zo mooi droevig dat de Stark kids elkaar steeds alleen maar kwijtraken ipv terugvinden.
Mereen was trouwens wel erg snel klaar, dat vond ik wel suf. Als ik bedenk wat Tyrion allemaal nog moet meemaken totdat hij in de arena van Mereen rondrijdt op z'n zeug en wat Dany in de tussentijd meemaakt, dan vraag ik me serieus af wat de schrijvers in gedachten hebben met de Dany verhaallijn... Ja, ze moet Jorah nog uit haar posse kicken en een beetje met Daario neuken, met Hizdar aanpappen en problemen krijgen met de Harpy, maar dat is ook makkelijk in een paar afleveringen af te handelen, daar hoeft niet meer dan een heel seizoen overheenNaja, dit leek altijd al een probleem te worden (volgens mij dan), maar door de aanloop naar Mereen zo snel te doen wordt de stagnatie van het verhaal alleen maar groter denk ik. Geen wonder dat ze dan maar een lovestory tussen Missandei en Grey Worm doen
Tyrion & Jaime was awesomeEn ook alles met Brienne en
Pod
Genoeg mogelijkheden denk ik. Misschien heeft Barristan daarover gelogen. Misschien heeft hij het buiten de small council om gehoord (je pikt nogal wat op als je kingsguard bent). Of misschien doen ze het wel anders: dat Jorah avances maakt en Dany hem daarom wegstuurt, dat hij een aparte missie krijgt. Er zijn talloze manieren om Jorah uiteindelijk ergens anders heen te sturen. Vooralsnog hebben de schrijvers (volgens mij dan) altijd met elke afwijking uiteindelijk de verhaallijnen toch weer mooi conform het plot van het boek gekregen, al dan niet met omwegen. Ik vertrouw er wel inquote:Op maandag 28 april 2014 23:41 schreef Sarasi het volgende:
[..]
Jorah heeft gepolst, en toen zei Barristan dat hij er nooit bij zat. Ben wel benieuwd hoe ze dat gaan doen dus.
Greyjoy's worden best belangrijk, zou het zeker lezen. Vond het zelf overigens wel interessante hoofdstukken, maar vond Bran en Arya weer niets.quote:Op maandag 28 april 2014 23:05 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Dan doe ik dat![]()
Nee ik kom er gewoon echt niet doorheen, die hele verhaallijn boeit me ook niet. Davos' POV's vond ik ook saai, maar daaruit kwam nog belangrijke informatie. Vandaar dat ik hier even vraag of dat bij de Greyjoy's ook zo is.
Wat vond je kut? Ik vond de scene met de WW's wel interessant, maar kon dat gedoe met die deserteurs en Bran niet zo waarderen. Al hoop ik dat dat nog een opstapje is naar Coldhands. Het lijkt me in ieder geval ommogelijk dat Jon Bran gaat ontmoeten, dat zou het allemaal té gecompliceerd maken.quote:
Varys?quote:Op dinsdag 29 april 2014 00:06 schreef Zhenar het volgende:
[..]
Genoeg mogelijkheden denk ik. Misschien heeft Barristan daarover gelogen. Misschien heeft hij het buiten de small council om gehoord (je pikt nogal wat op als je kingsguard bent). Of misschien doen ze het wel anders: dat Jorah avances maakt en Dany hem daarom wegstuurt, dat hij een aparte missie krijgt. Er zijn talloze manieren om Jorah uiteindelijk ergens anders heen te sturen. Vooralsnog hebben de schrijvers (volgens mij dan) altijd met elke afwijking uiteindelijk de verhaallijnen toch weer mooi conform het plot van het boek gekregen, al dan niet met omwegen. Ik vertrouw er wel in
Wat ik me wel opeens bedenk, is dat ik nog steeds de prophecies rondom Dany zo mis. Die maken haar verhaallijn voor mij juist zo boeiend.
Uit de House of the Undying:
""Three fires must you light... one for life and one for death and one to love... Three mounts must you ride... one to bed and one to dread and one to love... Three treasons will you know... once for blood and once for gold and once for love..."
En al die voorspellingen van Quaithe:
"To go north, you must go south. To reach the west, you must go east. To go forward you must go back, and to touch the light you must pass beneath the shadow."
Asshai, Dany thought. She would have me go to Asshai. "Will the Asshai'i give me an army?" she demanded. "Will there be gold for me in Asshai? Will there be ships? What is there in Asshai that I will not find in Qarth?" "Truth," said the woman in the mask.
"Hear me, Daenerys Targaryen. The glass candles are burning.
Soon comes the pale mare, and after her the others. Kraken and dark flame, lion and griffin, the sun's son and the mummer's dragon. Trust none of them. Remember the Undying. Beware the perfumed seneschal."
Ik blijf het zo tof vinden om uit te puzzelen wat alle onderdelen van die voorspellingen kunnen zijn. Jammer dat ze dat in de serie er (nog) niet in hebben gedaan. Kun je als kijker toch ook eindeloos over filosoferen.
Valar Readeverythingis!quote:Op dinsdag 29 april 2014 10:11 schreef Funzel het volgende:
Gewoon niks overslaan joh. Even bikkelen.
Zou ook niet weten waarom ze elkaar zouden moeten ontmoeten? Heeft totaal geen toegevoegde waarde, deze gevangenschap ook niet trouwens en die laatste scene is eerder een spoiler voor de boekenlezers.quote:Op dinsdag 29 april 2014 06:45 schreef Jivis het volgende:
Stukken van het boek overslaan, dat vind ik net zoiets als mensen die door dialogen in de serie heen skippen.
[..]
Wat vond je kut? Ik vond de scene met de WW's wel interessant, maar kon dat gedoe met die deserteurs en Bran niet zo waarderen. Al hoop ik dat dat nog een opstapje is naar Coldhands. Het lijkt me in ieder geval ommogelijk dat Jon Bran gaat ontmoeten, dat zou het allemaal té gecompliceerd maken.
Nou, de kans is dus aanwezig omdat Jon die deserteurs gaat aanpakken. En natuurlijk heeft dat gevolgen voor het verhaal ten opzichte van de boeken, omdat Jon er misschien op zal aandringen mensen met Bran mee te sturen of hem juist zal proberen tegen te houden in zijn 'dwaze' quest.quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:07 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Zou ook niet weten waarom ze elkaar zouden moeten ontmoeten? Heeft totaal geen toegevoegde waarde, deze gevangenschap ook niet trouwens en die laatste scene is eerder een spoiler voor de boekenlezers.
Precies. Helemaal mee eens.quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:16 schreef Jivis het volgende:
[..]
Nou, de kans is dus aanwezig omdat Jon die deserteurs gaat aanpakken. En natuurlijk heeft dat gevolgen voor het verhaal ten opzichte van de boeken, omdat Jon er misschien op zal aandringen mensen met Bran mee te sturen of hem juist zal proberen tegen te houden in zijn 'dwaze' quest.
Het zou het in ieder geval nodeloos ingewikkeld maken. Ik vond het juist wel mooi in de boeken dat de familie Stark elkaar steeds net misloopt op hun reizen.
Dat zou heel slecht zijn, maar promo's geven altijd een zeer vertekend beeld. Daar zou ik dus niet te veel op afgaan. Worden meestal in elkaar gezet door mensen die helemaal niks met de serie te maken hebben.quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:34 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Precies. Helemaal mee eens.
Trouwens ook in de trailer van volgende week zag je Arya Sandor Clegane neersteken.In plaats van 2 afleveringen terug waar hij gewond zou moeten raken in die kroeg.
In ieder geval niet voor 2015, heeft de Engelse uitgever van GRRM al aangegeven.quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:41 schreef larry_flynt het volgende:
Al enig idee wanneer boek zes uitkomt?
Benieuwd hoe ze dat met de serie gaan doen dan. Eerst opnemen later uitzenden, na het laatste boek dus. Of al eerder uitzenden en de boeken pas later.quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:41 schreef Jivis het volgende:
[..]
In ieder geval niet voor 2015, heeft de Engelse uitgever van GRRM al aangegeven.
Kan een probleem worden ja. Ze deinzen in ieder geval nergens voor terug, blijkt wel uit de laatste afleveringquote:Op dinsdag 29 april 2014 12:42 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Benieuwd hoe ze dat met de serie gaan doen dan. Eerst opnemen later uitzenden, na het laatste boek dus. Of al eerder uitzenden en de boeken pas later.
De serie voor de boeken. Grotere melkkoe!quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:42 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Benieuwd hoe ze dat met de serie gaan doen dan. Eerst opnemen later uitzenden, na het laatste boek dus. Of al eerder uitzenden en de boeken pas later.
dat denk ik ook ja de serie gaan ze echt niet pauzeren. om te wachten op het boek, maar aan de andere kant het moet niet heel moeilijk meer zijn om de boeken te schrijven als de serie al verder is. al het denkwerk over hoe het verhaal verder loopt is dan al gedaanquote:Op dinsdag 29 april 2014 12:45 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
De serie voor de boeken. Grotere melkkoe!
Ik vermoed dat coldhands ze red, en ze weg zijn voor Jon daar opduikt?quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:16 schreef Jivis het volgende:
[..]
Nou, de kans is dus aanwezig omdat Jon die deserteurs gaat aanpakken. En natuurlijk heeft dat gevolgen voor het verhaal ten opzichte van de boeken, omdat Jon er misschien op zal aandringen mensen met Bran mee te sturen of hem juist zal proberen tegen te houden in zijn 'dwaze' quest.
Het zou het in ieder geval nodeloos ingewikkeld maken. Ik vond het juist wel mooi in de boeken dat de familie Stark elkaar steeds net misloopt op hun reizen.
Ik heb liever dat GRRM ze zelf schrijft. Die vage aanpassingen in de serie vind ik nou niet bepaald veel toevoegen..quote:Op dinsdag 29 april 2014 12:50 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
dat denk ik ook ja de serie gaan ze echt niet pauzeren. om te wachten op het boek, maar aan de andere kant het moet niet heel moeilijk meer zijn om de boeken te schrijven als de serie al verder is. al het denkwerk over hoe het verhaal verder loopt is dan al gedaan
ik neem aan dat de "aanpassingen" die waar jij op doelt toch wel even met GRRM zijn doorgesproken. zeker die laatste scene waar die baby in een ww veranderd. ik neem aan dat dat ook in de boeken gaat terugkomen.quote:Op dinsdag 29 april 2014 13:10 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Ik heb liever dat GRRM ze zelf schrijft. Die vage aanpassingen in de serie vind ik nou niet bepaald veel toevoegen..
Ja, maar niet alles. GRRM heeft aangegeven dat hij het niet eens was met de Talisa/Jeyne wisseling + de verkrachting van Cersei door Jaime.quote:Op dinsdag 29 april 2014 13:44 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
ik neem aan dat de "aanpassingen" die waar jij op doelt toch wel even met GRRM zijn doorgesproken. zeker die laatste scene waar die baby in een ww veranderd. ik neem aan dat dat ook in de boeken gaat terugkomen.
Want? Ze moeten Bran en Jon toch wat te doen geven joh, zolang ze nog niet bij de CotF en de Wildlings aanval zijn. Zolang ze elkaar maar niet tegenkomen, dan gaat het te ingewikkeld worden.quote:
Kraznys mo Naklos of hoe hij ook heet toch?quote:
Ja allemaal. Mummer's dragon is sowieso (f)Aegon. Bij perfumed denk ik meteen aan Varys.quote:Op dinsdag 29 april 2014 14:03 schreef MAHL het volgende:
[..]
Want? Ze moeten Bran en Jon toch wat te doen geven joh, zolang ze nog niet bij de CotF en de Wildlings aanval zijn. Zolang ze elkaar maar niet tegenkomen, dan gaat het te ingewikkeld worden.
[..]
Kraznys mo Naklos of hoe hij ook heet toch?
Hmm, jij hebt de boeken ook gelezen?
Aegon is niet fake. Mummer's dragon impliceert enkel dat het de dragon van een mummer is, van Varys dus.quote:Op dinsdag 29 april 2014 14:36 schreef Snowbells het volgende:
[..]
Ja allemaal. Mummer's dragon is sowieso (f)Aegon. Bij perfumed denk ik meteen aan Varys.
Un-cat?quote:Op dinsdag 29 april 2014 14:43 schreef MAHL het volgende:
[..]
Aegon is niet fake. Mummer's dragon impliceert enkel dat het de dragon van een mummer is, van Varys dus.
Wel benieuwd trouwens wat ze met Brienne & Pod gaan doen.... Lijkt me niet dat ze haar een heel seizoen kunnen laten rondlopen?
Maar daarna? Denk sowieso wel dat dat het einde van het seizoen gaat worden jaquote:
Ze hadden toch al iets zitten spoileren met Night's King ofzo? Ik ga niet eens meer op boek 6 wachten, het komt toch wel in de seriequote:Op dinsdag 29 april 2014 14:56 schreef MAHL het volgende:
[..]
Maar daarna? Denk sowieso wel dat dat het einde van het seizoen gaat worden ja
Denk trouwens dat boek 4/5 één seizoen gaat worden, heel veel materiaal zit daar niet in. Dus wat ze daarna met Brienne gaan doen? Dat zou toch boek 6 materiaal moeten worden?
En Talisa die dood gaat waardoor we weten dat Jeyne geen grote rol in de boeken meer krijgt.quote:Op dinsdag 29 april 2014 14:58 schreef Snowbells het volgende:
[..]
Ze hadden toch al iets zitten spoileren met Night's King ofzo? Ik ga niet eens meer op boek 6 wachten, het komt toch wel in de serie
Het ontgaat mij een beetje waarom het zo superbelangrijk is dat Jon en Bran elkaar niet tegenkomen.quote:Op dinsdag 29 april 2014 14:03 schreef MAHL het volgende:
[..]
Want? Ze moeten Bran en Jon toch wat te doen geven joh, zolang ze nog niet bij de CotF en de Wildlings aanval zijn. Zolang ze elkaar maar niet tegenkomen, dan gaat het te ingewikkeld worden.
Omdat dat één van de tragische elementen van de serie is, de Starks die elkaar steeds net mislopen. Sowieso lijkt het me niet dat Jon Bran wil laten gaan.quote:Op dinsdag 29 april 2014 15:30 schreef Young_David het volgende:
[..]
Het ontgaat mij een beetje waarom het zo superbelangrijk is dat Jon en Bran elkaar niet tegenkomen.
ja ik vermoed dat als Jon Bran ontmoet er heus wel een reden zal zijn dat Bran verder naar het noorden moet gaan. mischien dat die Locke daar nog wel een rol in gaat spelen. Ze kunnen immers niet het verhaal helemaal omgooienquote:Op dinsdag 29 april 2014 15:36 schreef MAHL het volgende:
[..]
Omdat dat één van de tragische elementen van de serie is, de Starks die elkaar steeds net mislopen. Sowieso lijkt het me niet dat Jon Bran wil laten gaan.
Precies.quote:Op dinsdag 29 april 2014 15:36 schreef MAHL het volgende:
[..]
Omdat dat één van de tragische elementen van de serie is, de Starks die elkaar steeds net mislopen. Sowieso lijkt het me niet dat Jon Bran wil laten gaan.
Jon moet trouwens wel opschieten als hij in een paar afleveringen nog helemaal naar craster wil en terug, en vervolgens nog aanwezig is bij die aanval op de muur. Wordt een druk seizoen voor hem.quote:Op dinsdag 29 april 2014 16:12 schreef Jivis het volgende:
[..]
Precies.
Een rol voor Coldhands die Bran & co daar weghaalt lijkt me zeer tof en zou ideaal zijn. Jon die daar vervolgens arriveert en alleen de lijken (of wights) van de deserteurs aantreft.
Dat de Starks elkaar telkens mislopen lijkt me niet noodzakelijk voor het verhaal, zolang Bran maar verder naar het noorden gaat en Jon weer terug naar de Wall. Dat Jon Bran niet zomaar zou laten gaan lijkt me logisch, maar daardoor creeer je juist een spanning die het verhaal interesanter maakt, in ieder geval een stuk interesanter dan Bran en Jon die tot het einde van het seizoen vrijwel niets meer doen.quote:Op dinsdag 29 april 2014 15:36 schreef MAHL het volgende:
[..]
Omdat dat één van de tragische elementen van de serie is, de Starks die elkaar steeds net mislopen. Sowieso lijkt het me niet dat Jon Bran wil laten gaan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |