abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 2 mei 2014 @ 10:09:56 #176
379794 thats_meh
Wil je een koekje?
pi_139480521
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 16:59 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Wond goed uitspoelen, gewoon met stromend leidingswater/tuinslag. Die hoektandwondjes zijn juist het gevaarlijkst, want rotzooi blijft in de diepte zitten (de hondentanden zitten vol bacterien) en blijft opgesloten. Het kan dus tot ontsteking/abces leiden. Eventueel uitspoelen met soda/biotex groen oplossing. Verder in de gaten houden. Als het hard of pijnlijk wordt, of pus uitkomt, naar de dierenarts.
Bloeden is goed, want dat komt rotzooi naar buiten en blijft het niet in de wond.

De honden zijn niet gevoelig voor tetanus itt mens/paard, dus daar hoef je je geen zorgen over maken.

En nu moet ik echt rennen! Succes :W
Bedankt voor je antwoord. Ik hou het zeker in de gaten. Gisteren toen ik thuis kwam was het wat gezwollen. Even goed schoongemaakt en vanmorgen leek de zwelling alweer een stuk minder. Uiteraard blijf ik het controleren.
Dit was mijn spreekbeurt, zijn er nog vragen?
pi_139480857
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 07:31 schreef CamelNLD het volgende:

Nog een 2e vraagje; Mika wordt een oude dame met alle gevolgen van dien; ze speelt minder echt lange stukken lopen wil ze niet meer en ze niest en "hoest"af en toe nog wel eens. Nu heb ik haar laatst een kwart iboprufen gedaan en daar knapt ze echt wat van op. Is een kwart iboprufen slecht voor de hond?

Bedankt voor het meedenken.
Dat vraag je na het geven van iboprufen? |:(
Ibuprofen wordt gelukkig door de meeste DA's afgeraden , en als het al voorgeschreven wordt, dan komt de dosering heel nauw en zou het eigenlijk gegeven moeten worden met een maagbeschermend middel. (Want het kan o.a. ernstige maagproblemen veroorzaken, zoals maagzweren en maagperforaties). Beter ga je naar de DAP en overleg je of een pijnstiller geschikt voor honden zoals bijvoorbeeld Rimadyl (ontstekingsremmer) een optie is.

(Ik spreek even voor mijn beurt)

[ Bericht 1% gewijzigd door Candaasje op 02-05-2014 10:46:50 ]
pi_139481072
En waar ik - naast het meelezen - eigenlijk voor kwam:

DigiDA, je krijgt hier regelmatig de vraag of binnenkatten ook gevaccineerd moeten worden, en ik kreeg net een linkje van een tijdschrift dat jouw verhaal mooi onderstreept en nog eens duidelijk uitlegt waarom (o.a. omdat 60% !! van de katten die de kattenziekte krijgen, binnenkatten zijn!) :)

http://issuu.com/kattenge(...)welzi_a7a87fa412b324
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:06:05 #179
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139481779
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 06:48 schreef lily het volgende:
Hallo DDA,

Ik heb een Maine Coon katertje van nu 16 weken.
Sinds we hem hebben heeft hij al een verstopte neus. Hij piept altijd door zijn neus. Verder niet niezen of snot. Alleen dat rochelende ademen door de neus. Je hoort hem altijd "ademen" (piepen/kraken).
Ik heb hem ondertussen twee keer door de DA laten nakijken maar hij kan niets vinden.

Hij eet verder goed en is levendig en speels.Hij oogt verder totaal niet ziek. Wel is hij wat licht; 1850 gram.

Wat kan ik er toch aan doen?
Tja, als het geen snot is, dan kan je zelf er niet zo veel aan doen. Waarschijnlijk heeft hij te nauw neusgangen/luchtwegen. Het kan zijn dat het slijmvlies gezwollen is, maar dat is meestal tijdelijk. Het kan zijn dat de luchtwegen verkeerd aangelegd zijn. Of beschadigd geraakt door een doorgemaakte (nies)ziekte. Als hij niet benauwd is, niet niest, goed eet en blijft groeien, kan je even afwachten. Uiteraard, als hij er wel last van krijgt, dan moet je verder kijken met je dierenarts. Het is vrij lastig om de neusgangen goed te onderzoeken, dan moet eigenlijk een KNO arts (jaja, je heb ook KNO artsen voor poezen) met een dun flexibel scopje (een soort cameraatje) onder sedatie in zijn neus kijken.
Als je wel snot/neusuitvloeiing ziet, dan moet je met het poezenkind naar de dierenarts.

Foto's? O+
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:29:08 #180
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139482287
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 07:31 schreef CamelNLD het volgende:
Goedemorgen iedereen,

bij mijn Mika (dwergpinscher 9,5 jaar) is aan de hand van voelen en kijken geconstateerd dat zij tussen haar tepels een tumor heeft. Nu wil mijn eigen dierenarts eerst 2 maand aankijken wat er gebeurd voorda er een mogelijk behandelplan wordt opgezet. Nu vind ik dit zelf vrij lang nog. Hoe kijken jullie naar zo'n situatie.
Grofweg heb je 2 uitkomsten: het is goedaardig of het is kwaadaardig (kanker). De dierenarts kan het niet zien aan de buitenkant. Bij sommige gezwellen kan je een biopt laten nemen, maar bij melkkliertumoren krijg je er meestal geen duidelijk uitslag van. Dus meestal wordt er aangeraden om het zo snel mogelijk te verwijderen en eventueel opsturen voor een pathologisch onderzoek (dan weet je of het volledig verwijderd is en of het goedaardig of kwaadaardig is). Tegelijkertijd is het verstandig om de teef te laten steriliseren, want de melkkliertumoren worden door hormonen veroorzaakt. Om kwaadaardige tumoren te voorkomen is het verstandig om voor de 2e loopsheid te laten steriliseren. Steriliseren op een latere leeftijd heeft wel zin ter voorkoming van goedaardige melkkliertumoren.
Hoe langer je wacht hoe meer kans dat de tumor gaat uitzaaien in het lichaam (als het kwaadaardig is). En hoe groter het wordt. Dat het hard of niet hard groeit, zegt niks over kwaadaardigheid van de tumoren! Ook een goedaardige tumor kan snel groeien en zo groot als een voetbal worden. En soms groeien de kwaadaardige tumoren op het oog langzaam, terwijl zij wel vrolijk aan het uitzaaien zijn door het lichaam. Ik snap dus de motivatie van je dierenarts niet helemaal, ik denk dat je het het beste met hem kan bespreken. Ik hou niet van wachten, want hoe langer ik wacht, hoe harder dat ding groeit, hoe moeilijker het voor mij op dit goed te verwijderen.
quote:
Nog een 2e vraagje; Mika wordt een oude dame met alle gevolgen van dien; ze speelt minder echt lange stukken lopen wil ze niet meer en ze niest en "hoest"af en toe nog wel eens.
Dat hoesten zou ik zeker laten nakijken! Het hart goed checken. En de longen! Kwaadaardige melkkliertumoren zaaien vaak naar de longen uit. Ik zeg niet dat je dame het heeft, dus niet direct in paniek raken ;) Maar het is wel iets om in achterhoofd te houden.
quote:
Nu heb ik haar laatst een kwart iboprufen gedaan en daar knapt ze echt wat van op. Is een kwart iboprufen slecht voor de hond?
Ja, het is giftig voor de hond. Wat Candaasje zegt!
De hond mist bepaalde stofjes (enzymen) in de lever, die wij, mensen, wel hebben, waardoor het menselijke pijnstillers niet of heel langzaam kan afbreken. Bij de kat is nog erger!
Ik heb genoeg honden en katten gezien, die dood gingen/ ernstige nierfalen kregen na het geven van paracetamol of ibuprofen!!
Alleen voor de honden geteste middelen mogen aan de hond gegeven worden! En ik denk dat je hond baat heeft bij de pijnstillers, maar je moet echt aan de dierenarts vragen! Als het om financiële reden is, dan zijn er naast wat duurdere merk-pijnstillers, ook wel goedkopere generieke middelen bij de dierenarts te verkregen! Dus eerst even overleggen met je dierenarts!

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:
Bedankt voor het meedenken.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:29:39 #181
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139482304
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 10:24 schreef Candaasje het volgende:

[..]

Dat vraag je na het geven van iboprufen? |:(
Ibuprofen wordt gelukkig door de meeste DA's afgeraden , en als het al voorgeschreven wordt, dan komt de dosering heel nauw en zou het eigenlijk gegeven moeten worden met een maagbeschermend middel. (Want het kan o.a. ernstige maagproblemen veroorzaken, zoals maagzweren en maagperforaties). Beter ga je naar de DAP en overleg je of een pijnstiller geschikt voor honden zoals bijvoorbeeld Rimadyl (ontstekingsremmer) een optie is.

(Ik spreek even voor mijn beurt)
^O^
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:36:13 #182
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139482497
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 10:32 schreef Candaasje het volgende:
En waar ik - naast het meelezen - eigenlijk voor kwam:

DigiDA, je krijgt hier regelmatig de vraag of binnenkatten ook gevaccineerd moeten worden, en ik kreeg net een linkje van een tijdschrift dat jouw verhaal mooi onderstreept en nog eens duidelijk uitlegt waarom (o.a. omdat 60% !! van de katten die de kattenziekte krijgen, binnenkatten zijn!) :)

http://issuu.com/kattenge(...)welzi_a7a87fa412b324
Goed linkje! ^O^
De inenting tegen kattenziekte hoeft sowieso maar eens in 3 jaar. Of je kan na 3 jaar eerst een titerbepaling doen om te kijken of het nodig is. Maar helaas nemen maar weinig mensen de moeite om hun kat te laten vaccineren.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:36:32 #183
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139482508
Fijn weekend alvast! w/
pi_139482752
quote:
0s.gif Op donderdag 1 mei 2014 23:48 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Midstream urine kan in principe wel voor de kweek, maar liever niet, want dan kweek je ook bacteriën uit de vagina, huid enz. Een kweek, dus het bacteriologisch onderzoek wordt gedaan in een externe lab en duurt een paar dagen/ een week.

[..]

Dat kan ook leiden tot het vormen van kristallen in de urine he. In een ideale situatie onderzoek je urine binnen 30 minuten, dus vers. Anders moet je het idd in de koelkast bewaren maar dan is het niet meer betrouwbaar voor gruis.

[..]

Heel knap, maar uiteindelijk moet toch de dierenarts de diagnose bevestigen.

[..]

Nope, je stuur dus urine voor een kweek, het lab (andere lab, geen Nori ;) ) gaat dus bacterien proberen te kweken. Zijn er bacterien, dan kan er een antibiogram gemaakt worden. Bij antibiogram gooien zij bepaalde antibiotica bij die gekweekte bacterien om te kijken op welk zij reageren. Als je het dus niet doen en gewoon "blind" antibioticum kuur start, dan kan het zijn dat de bacterien in de blaas niet gevoelig zijn voor dit antibioticum. Of zij zijn iets gevoelig voor dit antibioticum, maar niet voldoende om hun te doden. Dus als zij elke keer dit antibioticum krijgen en het overleven, worden zij alleen maar sterker en gaan bacteriën-baby's maken die niet gevoelig zijn voor dit antibioticum. Zo ontstaan antibioticum-resistente bacteriën. Omdat wij blind overal antibioticum tegenaan gooien, de kuur vervolgens niet afmaken of te lage dosering gebruiken. Fijn, denken de bacterien, dan worden wij alleen maar sterker van en gaan uiteindelijk de wereld overnemen. Einde hoorcollege over resistente bacteriën. :7

[..]

Bij de poezenkinderen met struviet die niet op urinary diet willen, ja. Maar je moet dus weten welke gruis het is he! En bij de hond met struviet is dus het belangrijkste om achter te komen welke bacterien er de rol in spelen en die adequaat behandelen met antibioticum. Alleen dieetmaatregelen zijn bij struviet in honden niet voldoende. Bij de poezenkinderen daartegen wordt struviet bijna nooit veroorzaakt door bacterien en heeft een antibioticum kuur meestal weinig zin, maar het aanzuren van urine wel. Wat was de pH van urine bij Nori?

[..]

Nope. Meer drinken is wel zeker aan te raden!

[..]

Ja, bacteriele infectie is dus het meest waarschijnlijke oorzaak. Als het struviet is!

[..]

Tja, dat zijn gewoon eigen bacteriën van de huid/poep (E.coli) die kans krijgen om naar binnen te kruipen en zich in de urineblaas te vestigen. Kan een keer gebeuren. Kijk, als dat vaker gebeurt, moet je verder kijken, rontgen blaas, echo blaas enz..

[..]

Nogmaals, als het struviet is, is het belangrijkste om achter te komen welke bacterien er zijn en waar zij gevoelig voor zijn. Trouwens, een bacterieel kweek moet gebeuren vóordat de hond met antibioticum begint, anders is het ook weggegooid geld.

[..]

Een dag maakt niet zo veel uit.
Soms is er langdurig antibioticum kuur nodig, tot 4 weken. Normaal gesproken evalueert de dierenarts of de kuur aanslaat of niet 1 week na het begin van de kuur. Er zijn trouwens tegenwoordig prachtige "Richtlijn Bacteriële urineweginfecties hond en kat" van de KNMvD die elke dierenarts in Nederland hoort te volgen. ;) En jij ben een heel gemotiveerde en leuke eigenaar die het beste wil voor Nori en duidelijk niet op haar gaat bezuinigen. Dus gewoon het boekje volgen ;)

Ik ben benieuwd wat voor gruis het is. En of er gruis is ;) (als urine een tijdje in de koelkast gestaan heeft, dan verschijnen er soms de meest rare dingen :P )
Hoi DiDA, nog bedankt voor je antwoord.

Ik ben net terug van onze DA, maar ik geloof niet dat hij die richtlijn onderschrijft... Ik kreeg een stevige preek over homeopathie en aanverwanten (omdat ik vertelde van de cranberry capsules) en verdere uitleg kwam eigenlijk vooral neer op 'zo doen we dat nou eenmaal' (het klinkt zo misschien erger dan het is, de DA kent mij al sinds ik een baby was dus we weten wel wat we aan elkaar hebben). Hij wil sowieso geen punctie doen omdat hij daar categorisch tegen is. Hij heeft wel een echo gedaan (ipv de röntgen) en daar waren gelukkig geen stenen op te zien.

Hij raadt aan de nieuwe AB kuur die hij heeft voorgeschreven gewoon te doen omdat na AB kuur 1 (amoxicilline geloof ik) soms e-coli blijft zitten, maar dat die van AB kuur 2 (enrofloxoral?) sowieso allemaal dood gaan. Daarnaast vindt hij dat ik royal canin urinary moet gaan voeren en dan zouden alle klachten met een week of 4 tot 6 weg moeten zijn (dat ik dat niet wil vond hij heel dom :P ).

Het verhaal dat struviet kan komen door de bacteriën klopte volgens hem niet(?), hij legde mij uit dat door gruis de blaaswand juist aangetast wordt, waardoor er daarna bacteriën in kunnen gaan groeien. De soorten gruis die in de urine van Nori zaten waren volgens de assistente die het onderzoek dus heeft uitgevoerd met de microscoop zowel struviet als oxalaat, maar hoe betrouwbaar dat is na eerst 5u in de koelkast weet ik ook niet. Ze heeft me een -vermeend- oxalaatkristal uit Nori's urine laten zien onder de microscoop en het kristal leek idd meer vierkant dan rechthoekig, maar ik kan daar natuurlijk ook niks zinnigs over zeggen verder. De ph was 6,5 en dat is volgens mij wel normaal voor een hond op KVV? Hoeveel zuurder zou het nog moeten?

Mijn plan van aanpak is nu de AB kuur die is voorgeschreven maar doen. Daarnaast ga ik cranberry en glucosamine supplementen (die laatste net gekocht bij de DA omdat het goed zou zijn voor de blaaswand) voeren en extra water door haar KVV doen. Ik wil ook kijken of ik een KVV variant kan vinden voor honden met blaasproblemen waar ze tijdelijk op kan over stappen. Heb jij verder nog op- of aanmerkingen en tips? Hoe zit het met dat oxalaat, waar kan dat vandaan komen? Is dat wel voer-gerelateerd? Is er nog iets dat ik verder kan of zou moeten doen?
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  vrijdag 2 mei 2014 @ 11:46:54 #185
393148 superkimmi
Hakuna Matata
pi_139482833
hallo DiDa!

Een dieetvraagje. Een van mijn twee rattendames wordt wat te dik. De ander is slank en ook een stuk kleiner. Hoe krijg ik de eerste wat slanker, zonder dat de ander dit ook wordt? Ze lopen per dag minstens een uur los (vaak langer) dus weet niet of meer lichaamsbeweging erin zit. Denk dat de grotere dikke dame gewoon het alfavrouwtje is en veel van het eten voor zichzelf opeist.
life is what happens to you, while you're busy making other plans.
pi_139483143
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 07:31 schreef CamelNLD het volgende:
Goedemorgen iedereen,

bij mijn Mika (dwergpinscher 9,5 jaar) is aan de hand van voelen en kijken geconstateerd dat zij tussen haar tepels een tumor heeft. Nu wil mijn eigen dierenarts eerst 2 maand aankijken wat er gebeurd voorda er een mogelijk behandelplan wordt opgezet. Nu vind ik dit zelf vrij lang nog. Hoe kijken jullie naar zo'n situatie.

quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Grofweg heb je 2 uitkomsten: het is goedaardig of het is kwaadaardig (kanker). De dierenarts kan het niet zien aan de buitenkant. Bij sommige gezwellen kan je een biopt laten nemen, maar bij melkkliertumoren krijg je er meestal geen duidelijk uitslag van. Dus meestal wordt er aangeraden om het zo snel mogelijk te verwijderen en eventueel opsturen voor een pathologisch onderzoek (dan weet je of het volledig verwijderd is en of het goedaardig of kwaadaardig is). Tegelijkertijd is het verstandig om de teef te laten steriliseren, want de melkkliertumoren worden door hormonen veroorzaakt. Om kwaadaardige tumoren te voorkomen is het verstandig om voor de 2e loopsheid te laten steriliseren. Steriliseren op een latere leeftijd heeft wel zin ter voorkoming van goedaardige melkkliertumoren.
Hoe langer je wacht hoe meer kans dat de tumor gaat uitzaaien in het lichaam (als het kwaadaardig is). En hoe groter het wordt. Dat het hard of niet hard groeit, zegt niks over kwaadaardigheid van de tumoren! Ook een goedaardige tumor kan snel groeien en zo groot als een voetbal worden. En soms groeien de kwaadaardige tumoren op het oog langzaam, terwijl zij wel vrolijk aan het uitzaaien zijn door het lichaam. Ik snap dus de motivatie van je dierenarts niet helemaal, ik denk dat je het het beste met hem kan bespreken. Ik hou niet van wachten, want hoe langer ik wacht, hoe harder dat ding groeit, hoe moeilijker het voor mij op dit goed te verwijderen.

[..]

Ik heb geen ervaring met kanker bij honden, wél bij katten helaas. Ik zou echt niet wachten! Wat DDA al zegt, hoe langer je wacht, hoe harder het groeit, en hoe lastiger het te verwijderen is.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
pi_139483672
Zo Bink is bij de dierenarts geweest, anaalklieren waren vol dus die zijn uitgeknepen. Kijken of dit het euvel was anders is het misschien het dieetvoer wat ze al een aantal weken hebben.
Voor de rest waren hij en z'n broer Frits weer helemaal goedgekeurd!
pi_139485168
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:06 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Tja, als het geen snot is, dan kan je zelf er niet zo veel aan doen. Waarschijnlijk heeft hij te nauw neusgangen/luchtwegen. Het kan zijn dat het slijmvlies gezwollen is, maar dat is meestal tijdelijk. Het kan zijn dat de luchtwegen verkeerd aangelegd zijn. Of beschadigd geraakt door een doorgemaakte (nies)ziekte. Als hij niet benauwd is, niet niest, goed eet en blijft groeien, kan je even afwachten. Uiteraard, als hij er wel last van krijgt, dan moet je verder kijken met je dierenarts. Het is vrij lastig om de neusgangen goed te onderzoeken, dan moet eigenlijk een KNO arts (jaja, je heb ook KNO artsen voor poezen) met een dun flexibel scopje (een soort cameraatje) onder sedatie in zijn neus kijken.
Als je wel snot/neusuitvloeiing ziet, dan moet je met het poezenkind naar de dierenarts.

Foto's? O+
Dank voor je antwoord.
Ik heb niet het idee dat hij er veel last van heeft maar het klinkt zo naar.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 13:17:12 #189
172274 CamelNLD
Pro User
pi_139485388
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Grofweg heb je 2 uitkomsten: het is goedaardig of het is kwaadaardig (kanker). De dierenarts kan het niet zien aan de buitenkant. Bij sommige gezwellen kan je een biopt laten nemen, maar bij melkkliertumoren krijg je er meestal geen duidelijk uitslag van. Dus meestal wordt er aangeraden om het zo snel mogelijk te verwijderen en eventueel opsturen voor een pathologisch onderzoek (dan weet je of het volledig verwijderd is en of het goedaardig of kwaadaardig is). Tegelijkertijd is het verstandig om de teef te laten steriliseren, want de melkkliertumoren worden door hormonen veroorzaakt. Om kwaadaardige tumoren te voorkomen is het verstandig om voor de 2e loopsheid te laten steriliseren. Steriliseren op een latere leeftijd heeft wel zin ter voorkoming van goedaardige melkkliertumoren.
Hoe langer je wacht hoe meer kans dat de tumor gaat uitzaaien in het lichaam (als het kwaadaardig is). En hoe groter het wordt. Dat het hard of niet hard groeit, zegt niks over kwaadaardigheid van de tumoren! Ook een goedaardige tumor kan snel groeien en zo groot als een voetbal worden. En soms groeien de kwaadaardige tumoren op het oog langzaam, terwijl zij wel vrolijk aan het uitzaaien zijn door het lichaam. Ik snap dus de motivatie van je dierenarts niet helemaal, ik denk dat je het het beste met hem kan bespreken. Ik hou niet van wachten, want hoe langer ik wacht, hoe harder dat ding groeit, hoe moeilijker het voor mij op dit goed te verwijderen.

[..]

Dat hoesten zou ik zeker laten nakijken! Het hart goed checken. En de longen! Kwaadaardige melkkliertumoren zaaien vaak naar de longen uit. Ik zeg niet dat je dame het heeft, dus niet direct in paniek raken ;) Maar het is wel iets om in achterhoofd te houden.

[..]

Ja, het is giftig voor de hond. Wat Candaasje zegt!
De hond mist bepaalde stofjes (enzymen) in de lever, die wij, mensen, wel hebben, waardoor het menselijke pijnstillers niet of heel langzaam kan afbreken. Bij de kat is nog erger!
Ik heb genoeg honden en katten gezien, die dood gingen/ ernstige nierfalen kregen na het geven van paracetamol of ibuprofen!!
Alleen voor de honden geteste middelen mogen aan de hond gegeven worden! En ik denk dat je hond baat heeft bij de pijnstillers, maar je moet echt aan de dierenarts vragen! Als het om financiële reden is, dan zijn er naast wat duurdere merk-pijnstillers, ook wel goedkopere generieke middelen bij de dierenarts te verkregen! Dus eerst even overleggen met je dierenarts!

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..]

Een tijdje geleden is er bij haar geconstateerd dat ze een hartruis heeft. Dat zou volgens de DA de reden zijn dat ze soms zo niest / hoest. Ze hoefde toen nog niet aan de medicatie, waarschijnlijk bij ons volgende bezoek wordt er overlegd welke medicatie we haar het beste kunnen toedienen. De medicatie zal ze dan voor de rest van haar leven slikken en niet meer vanaf komen. Op zich geen probleem, maar ze is zo slim dat ze precies weet wanneer er iets verstopt zit in de traktatie.

Waarom mag je een ibo niet breken? Ik ga in ieder geval ook achter de pijnstilling aan die voor haar geschikt is en kijk hoe ze zich daarop gedraagt.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 13:54:27 #190
188728 Lyzio
why do we fall
pi_139486602
Mijn Mechelse Herder van 6 maanden oud begon gisteren te braken. Het is wit schuim en er zit ook een gedeelte van het voer bij. Hij heeft nu in twee dagen tijd drie keer overgegeven en steeds hetzelfde van substantie. Wit schuim, niet denderend veel, met soms wat voer erbij. Tussen het braken door is hij speels als altijd, druk als altijd en heeft altijd zin om te spelen en/of te wandelen. Wel is er in zijn eetgedrag iets veranderd; hij eet minder. Hij drinkt daarentegen wel veel.

We zijn onlangs van voer gewisseld, misschien dat het daar aan kan liggen. Een maagtorsie lijkt me erg sterk, omdat hij tussen het braken door ontzettend levendig is, speels, aanhankelijk en vol energie. Hij heeft wel eens vaker overgegeven, maar toen kwam gewoon het hele voer eruit en was het oké. Nu geeft hij wat vaker over, maar het is niet heel erg veel. Zijn ontlasting is iets dunner dan normaal. De eerste dag was het echt water, maar in de dagen erna werd de ontlasting steeds vaster.

Iemand een idee of ik me zorgen moet maken?
live as if you'll die today
dream as if you'll live forever
- james 'jimmy' dean
  vrijdag 2 mei 2014 @ 13:57:49 #191
176471 oh-oh
Sure...fine...whatever...
pi_139486733
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 13:17 schreef CamelNLD het volgende:

[..]

Een tijdje geleden is er bij haar geconstateerd dat ze een hartruis heeft. Dat zou volgens de DA de reden zijn dat ze soms zo niest / hoest. Ze hoefde toen nog niet aan de medicatie, waarschijnlijk bij ons volgende bezoek wordt er overlegd welke medicatie we haar het beste kunnen toedienen. De medicatie zal ze dan voor de rest van haar leven slikken en niet meer vanaf komen. Op zich geen probleem, maar ze is zo slim dat ze precies weet wanneer er iets verstopt zit in de traktatie.

Waarom mag je een ibo niet breken? Ik ga in ieder geval ook achter de pijnstilling aan die voor haar geschikt is en kijk hoe ze zich daarop gedraagt.
Als je hond hartruis heeft en hoest, dan is het volgens mij juist wel zaak om medicatie te starten.
Mijn chihuahua kreeg capsules, en plastabletjes, en op aanraden van de da na een poos ook fluimicil voor mensen erbij. Ik verpulverde het en loste het op in een beetje water en spoot het dan zo achter in zijn bekkie. Want met eten trapte hij er ook niet in.
Op dinsdag 20 december 2011 03:07 schreef minthy het volgende:
Zelfs ik zou oh-oh doen, alleen al op basis van haar postgedrag en ui O+
'Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.'
( Groucho Marx )
  vrijdag 2 mei 2014 @ 14:03:31 #192
172274 CamelNLD
Pro User
pi_139486938
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 13:57 schreef oh-oh het volgende:

[..]

Als je hond hartruis heeft en hoest, dan is het volgens mij juist wel zaak om medicatie te starten.
Mijn chihuahua kreeg capsules, en plastabletjes, en op aanraden van de da na een poos ook fluimicil voor mensen erbij. Ik verpulverde het en loste het op in een beetje water en spoot het dan zo achter in zijn bekkie. Want met eten trapte hij er ook niet in.
16:20 een afspraak bij de DA want volgens de vrouw was ze nu ook benauwd. Ik laat het weten wat er gebeurd.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 16:50:43 #193
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139492882
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:44 schreef Miss_Isis het volgende:

[..]

Hoi DiDA, nog bedankt voor je antwoord.

Ik ben net terug van onze DA, maar ik geloof niet dat hij die richtlijn onderschrijft...
:@
quote:
Ik kreeg een stevige preek over homeopathie en aanverwanten (omdat ik vertelde van de cranberry capsules) en verdere uitleg kwam eigenlijk vooral neer op 'zo doen we dat nou eenmaal' (het klinkt zo misschien erger dan het is, de DA kent mij al sinds ik een baby was dus we weten wel wat we aan elkaar hebben). Hij wil sowieso geen punctie doen omdat hij daar categorisch tegen is.
:?
quote:
Hij heeft wel een echo gedaan (ipv de röntgen) en daar waren gelukkig geen stenen op te zien.

Hij raadt aan de nieuwe AB kuur die hij heeft voorgeschreven gewoon te doen omdat na AB kuur 1 (amoxicilline geloof ik) soms e-coli blijft zitten, maar dat die van AB kuur 2 (enrofloxoral?) sowieso allemaal dood gaan.
|:( Ik heb geen woorden meer, alleen emoties.
quote:
Daarnaast vindt hij dat ik royal canin urinary moet gaan voeren en dan zouden alle klachten met een week of 4 tot 6 weg moeten zijn (dat ik dat niet wil vond hij heel dom :P ).

Het verhaal dat struviet kan komen door de bacteriën
Ik zeg niet dat struviet komt door bacterien, hoho. Bacterien zorgen voor de ontsteking, daardoor strijgt pH van urine. En struviet vormt zich in alkalisch pH.
quote:
klopte volgens hem niet(?), hij legde mij uit dat door gruis de blaaswand juist aangetast wordt,
kan, met name dan door scherpe stenen
quote:
waardoor er daarna bacteriën in kunnen gaan groeien. De soorten gruis die in de urine van Nori zaten waren volgens de assistente die het onderzoek dus heeft uitgevoerd met de microscoop zowel struviet als oxalaat,
Ik heb geleerd dat ik dan mij moet afvragen of ik het urineonderzoek goed uitgevoerd heb. Even de nascholing bijpakken... Ok: calcium oxalaat stenen alleen van belang in verse urine. Als urine ouder zijn dan 30 min of in de koelkast bewaard is, dan is de uitslag niet betrouwbaar. De hond moet wel gemonitord worden, dus er moet nogmaals verse urine onderzocht worden.
Ik heb eerlijk gezegd een keer speciaal een potje urine in de koelkast laten staan als experiment, en daar hebben zich inderdaad prachtige envelopjes gevormd. Alle assistentes waren blij om dat te zien :) , zo mooi waren die calcium oxalaatjes.
quote:
maar hoe betrouwbaar dat is na eerst 5u in de koelkast weet ik ook niet. Ze heeft me een -vermeend- oxalaatkristal uit Nori's urine laten zien onder de microscoop en het kristal leek idd meer vierkant dan rechthoekig, maar ik kan daar natuurlijk ook niks zinnigs over zeggen verder. De ph was 6,5 en dat is volgens mij wel normaal voor een hond op KVV? Hoeveel zuurder zou het nog moeten?
Nou, hier heb je dus een probleem, want voor struviet moet het eigenlijk onder 6 zijn en dat bereik je niet met vleesvoeding. Je moet of RC aanzurend dieet gaan gebruiken of apart een aanzurend stofje vragen. Maar ik weet geeneens of dat bij een hond kan, die schreef ik vroeger wel eens bij katten voor...
Voor calcium oxalaat heb je echter wat hogere pH nodig. RC urinary werkt tegen de beide.

Alleen, nou ja, ik heb dus nog nooit calcium oxalaat en struviet in 1 urinemonster gezien zonder mij af te vragen of er iets fout gegaan is. :@
quote:
Mijn plan van aanpak is nu de AB kuur die is voorgeschreven maar doen. Daarnaast ga ik cranberry en glucosamine supplementen (die laatste net gekocht bij de DA omdat het goed zou zijn voor de blaaswand) voeren en extra water door haar KVV doen. Ik wil ook kijken of ik een KVV variant kan vinden voor honden met blaasproblemen waar ze tijdelijk op kan over stappen. Heb jij verder nog op- of aanmerkingen en tips? Hoe zit het met dat oxalaat, waar kan dat vandaan komen?
Omdat de urine te koud geweest is. >:) Ik zou er geen 100 euro op wedden, heb ik niet, maar een tientje wil ik wel inzetten. :Y
quote:
Is dat wel voer-gerelateerd? Is er nog iets dat ik verder kan of zou moeten doen?
Ik durf eigenlijk niks meer te zeggen. Ik denk dat je de adviezen van je dierenarts moet volgen, ik ga er niet tussen zitten. Ik doe het op een andere manier (probeer wel de richtlijnen en de laatste nascholing te volgen), dus ik hou verder mijn mond.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 16:53:17 #194
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139492962
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:46 schreef superkimmi het volgende:
hallo DiDa!

Een dieetvraagje. Een van mijn twee rattendames wordt wat te dik. De ander is slank en ook een stuk kleiner. Hoe krijg ik de eerste wat slanker, zonder dat de ander dit ook wordt? Ze lopen per dag minstens een uur los (vaak langer) dus weet niet of meer lichaamsbeweging erin zit. Denk dat de grotere dikke dame gewoon het alfavrouwtje is en veel van het eten voor zichzelf opeist.
Oh je... Dikke hond/kat/konijn weet ik wel raad mee, maar een dikke rat... Sowieso natuurlijk minder snoepjes geven en nog meer beweging geven. Misschien een soort labyrinth/constructie bouwen/kopen zodat zij meer kan klimmen? Dan kost toch meer energie dan gewoon lopen.

Ratten-mensen nog tips?
  vrijdag 2 mei 2014 @ 16:55:10 #195
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139493024
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 11:56 schreef Holyme het volgende:

[..]

[..]

Ik heb geen ervaring met kanker bij honden, wél bij katten helaas. Ik zou echt niet wachten! Wat DDA al zegt, hoe langer je wacht, hoe harder het groeit, en hoe lastiger het te verwijderen is.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Oh je, wat een verhaal. Maar het gaat nu dus goed met het poezenkind?
  vrijdag 2 mei 2014 @ 16:59:28 #196
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139493181
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 13:17 schreef CamelNLD het volgende:

[..]

Een tijdje geleden is er bij haar geconstateerd dat ze een hartruis heeft. Dat zou volgens de DA de reden zijn dat ze soms zo niest / hoest. Ze hoefde toen nog niet aan de medicatie, waarschijnlijk bij ons volgende bezoek wordt er overlegd welke medicatie we haar het beste kunnen toedienen. De medicatie zal ze dan voor de rest van haar leven slikken en niet meer vanaf komen. Op zich geen probleem, maar ze is zo slim dat ze precies weet wanneer er iets verstopt zit in de traktatie.
Dan durft je dierenarts misschien de operatie niet aan vanwege haar hartruis? Ibuprofen bij een mogelijke hartpatiënt is eigenlijk nog erger...
quote:
Waarom mag je een ibo niet breken?
Nou, dat vroeg ik mij gewoon af. Tabletten zonder een deelstreep mag je niet breken, dat zijn tabletten die je in zijn geheel moet doorslikken. Ik heb thuis alleen roze ibu zonder deelstreepjes, maar ik weet niet of ibu bestaat met deelstreepjes. Waarschijnlijk dus wel.
quote:
Ik ga in ieder geval ook achter de pijnstilling aan die voor haar geschikt is en kijk hoe ze zich daarop gedraagt.
In verband met mogelijk hartprobleem moet je extra voorzichtig zijn met de pijnstillers, dus alleen op advies van je dierenarts iets gaan geven.
  vrijdag 2 mei 2014 @ 17:00:28 #197
393148 superkimmi
Hakuna Matata
pi_139493224
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 16:53 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

Oh je... Dikke hond/kat/konijn weet ik wel raad mee, maar een dikke rat... Sowieso natuurlijk minder snoepjes geven en nog meer beweging geven. Misschien een soort labyrinth/constructie bouwen/kopen zodat zij meer kan klimmen? Dan kost toch meer energie dan gewoon lopen.

Ratten-mensen nog tips?
Ze hebben een kooi van vier verdiepingen en het eten staat al op de bovenste haha. maar ik zal Isis (de slanke dame) wel vaker wat extra's geven buiten de kooi zodat Anubis niks extra's krijgt
life is what happens to you, while you're busy making other plans.
pi_139493266
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 16:50 schreef DigitaleDierenArts het volgende:

[..]

:@

[..]

:?

[..]

|:( Ik heb geen woorden meer, alleen emoties.

[..]

Ik zeg niet dat struviet komt door bacterien, hoho. Bacterien zorgen voor de ontsteking, daardoor strijgt pH van urine. En struviet vormt zich in alkalisch pH.

[..]

kan, met name dan door scherpe stenen

[..]

Ik heb geleerd dat ik dan mij moet afvragen of ik het urineonderzoek goed uitgevoerd heb. Even de nascholing bijpakken... Ok: calcium oxalaat stenen alleen van belang in verse urine. Als urine ouder zijn dan 30 min of in de koelkast bewaard is, dan is de uitslag niet betrouwbaar. De hond moet wel gemonitord worden, dus er moet nogmaals verse urine onderzocht worden.
Ik heb eerlijk gezegd een keer speciaal een potje urine in de koelkast laten staan als experiment, en daar hebben zich inderdaad prachtige envelopjes gevormd. Alle assistentes waren blij om dat te zien :) , zo mooi waren die calcium oxalaatjes.

[..]

Nou, hier heb je dus een probleem, want voor struviet moet het eigenlijk onder 6 zijn en dat bereik je niet met vleesvoeding. Je moet of RC aanzurend dieet gaan gebruiken of apart een aanzurend stofje vragen. Maar ik weet geeneens of dat bij een hond kan, die schreef ik vroeger wel eens bij katten voor...
Voor calcium oxalaat heb je echter wat hogere pH nodig. RC urinary werkt tegen de beide.

Alleen, nou ja, ik heb dus nog nooit calcium oxalaat en struviet in 1 urinemonster gezien zonder mij af te vragen of er iets fout gegaan is. :@

[..]

Omdat de urine te koud geweest is. >:) Ik zou er geen 100 euro op wedden, heb ik niet, maar een tientje wil ik wel inzetten. :Y

[..]

Ik durf eigenlijk niks meer te zeggen. Ik denk dat je de adviezen van je dierenarts moet volgen, ik ga er niet tussen zitten. Ik doe het op een andere manier (probeer wel de richtlijnen en de laatste nascholing te volgen), dus ik hou verder mijn mond.
Nogmaals bedankt voor je antwoord :)

Tja, over het algemeen ben ik heel tevreden over onze DA, maar hij is wel van de oude stempel en doet dingen op een bepaalde manier. De punctie was hij trouwens tegen omdat het middel volgens hem erger is dan de kwaal, gezien de kans op het inbrengen van bacteriën omdat je prikt en het risico op verkeerd prikken e.d. Urine afnemen met een katheter vond hij nog wel een optie, maar dat was volgens hem bij een teef eigenlijk niet steriel te doen, waardoor je monster altijd besmet raakt. Ik vind het trouwens wel fijn te horen dat die oxalaat ook kan komen door het in de koelkast staan.

Anyway, ik begrijp dus dat de struviet op moet lossen door de urine nog zuurder te maken dan de 6.5, red ik dit met die cranberrys e.d.? Is het verantwoord om die supplementen die ik eerder noemde te gebruiken en dan na de AB kuur nogmaals urine te laten onderzoeken (en dan deze keer wel écht vers, voor zover mogelijk)? Hoe zuur is de 'ondergrens' van wat verantwoord is voor de urine? En welke PH is wenselijk om het struviet te laten oplossen? Want ik las dat je gewone PH teststrips kunt kopen bij de apotheek en daar zelf de urine mee testen (heb jij daar ervaring mee?) om de zuurgraad in beetje in de gaten te houden.
"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
  vrijdag 2 mei 2014 @ 17:03:47 #199
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139493338
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 13:54 schreef Lyzio het volgende:
Mijn Mechelse Herder van 6 maanden oud begon gisteren te braken. Het is wit schuim en er zit ook een gedeelte van het voer bij. Hij heeft nu in twee dagen tijd drie keer overgegeven en steeds hetzelfde van substantie. Wit schuim, niet denderend veel, met soms wat voer erbij. Tussen het braken door is hij speels als altijd, druk als altijd en heeft altijd zin om te spelen en/of te wandelen. Wel is er in zijn eetgedrag iets veranderd; hij eet minder. Hij drinkt daarentegen wel veel.

We zijn onlangs van voer gewisseld, misschien dat het daar aan kan liggen. Een maagtorsie lijkt me erg sterk,
Bij volledige torsie kunnen zij niet braken, he. Zij willen braken maar er komt niks uit. Dat is spoed!
quote:
omdat hij tussen het braken door ontzettend levendig is, speels, aanhankelijk en vol energie. Hij heeft wel eens vaker overgegeven, maar toen kwam gewoon het hele voer eruit en was het oké. Nu geeft hij wat vaker over, maar het is niet heel erg veel. Zijn ontlasting is iets dunner dan normaal. De eerste dag was het echt water, maar in de dagen erna werd de ontlasting steeds vaster.

Iemand een idee of ik me zorgen moet maken?
Als de hond levendig is, goed drinkt en redelijk goed eet, dan kan je in het totaal 24-48 uur aankijken (je zit dan wel met het weekend...). Ik zou hem wel vaak kleine beetjes eten aanbieden. Dus ipv 2-3 maaltijden die hij nu krijgt 5-6 dag kleine beetjes voeren. Als hij blijf braken, of sloom wordt, of niet wil eten, of diarree krijgt, moet je naar de dierenarts.
Foto's van het hondenkind?
  vrijdag 2 mei 2014 @ 17:04:26 #200
406821 verified  DigitaleDierenArts
Powered by Beaphar
pi_139493372
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 mei 2014 14:03 schreef CamelNLD het volgende:

[..]

16:20 een afspraak bij de DA want volgens de vrouw was ze nu ook benauwd. Ik laat het weten wat er gebeurd.
Oh jeh... Sterkte!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')