Dat first year report hoef je je geen zorgen over te maken. Ik neem aan dat je het ook moet verdedigen/bespreken met 2 mensen die niet je begeleiders zijn? Ik vond het wel nuttig om wat feedback van buitenstaanders te krijgen (en stiekem was het ook gewoon erg leuk.) 10.000 is de moeite, ik hoefde maar 6.500 woorden in te leveren en zag het eigenlijk als een soort uitgebreid onderzoeksvoorstel. Deels ook omdat er later nog wel zaken veranderen in mijn experimenten.quote:Op maandag 28 april 2014 18:00 schreef motorbloempje het volgende:
Zo. Gisteren weer 7,200 woorden ingeleverd en nu al de hele dag aan het 'fröbelen' aan m'n posterpresentatie! Zķ leuk/relaxed! Design van die dingen moet natuurlijk gewoon (naast een uitstekende inhoud) in orde zijn, en vind het fijn om even gewoon lekker een dagje 'gedachteloos' te 'nerden'
Ben het nog niet helemaal eens met mezelf over de achtergrond van het ding, maar heb nog een week of 3 om dat te bedenken. Inhoud staat er ook al wel 'voorzichtig' in voor een deel, en dat maakt eigenlijk de rest van 't project ook meteen tastbaarder, al ben ik wel wat zenuwachtig voor het zogenaamde 'first year report'. 10,000 woorden aan voortgangsrapport zeg maar, deel van de literature review, maar ook methodology en andere zaken. Nog maar een maand of 4 voor mijn eerste officieuze deadline hiervoor. Word count technisch kan ik ruim 2 á 3 van die dingen inleveren met m'n geschreven materiaal, maar dat is lang niet allemaal bruikbaar voor dat verslag.
Stom ook eigenlijk wel, want zelfs m'n begeleiders (en ook anderen) vinden het vreemd dat zo'n report een op zichzelf staand iets is in plaats van gewoon de eerste twee hoofdstukken (LitRev en Methodology) met een begeleidend schrijven van een kantje of 2 zodat je niet nog weer apart voor die beoordeling hoeft te schrijven en het gewoon allemaal in de vorm van je thesis kan blijven schrijven. Maargoed, regels zijn regels, dus dan doen we dat!
Altijd goed, opbouwende kritiek! Heb je veel meer aan dan aan het afzeikerige gedoe. Complimenten zijn ook altijd leuk. Zo horen reviews te gaan.quote:Op donderdag 1 mei 2014 19:13 schreef motorbloempje het volgende:
True, true..
Eersgisteren nog een bulk aan goed commentaar terug gehad. Nou ja, wel kritiek, maar gewoon goede kritiek, en complimenten. Altijd fijn.
ook leuk! :
http://mixosaurus.co.uk/bingo/
Mooi! Welk congres en waar?quote:Op donderdag 1 mei 2014 20:10 schreef dotKoen het volgende:
E-poster i.p.v. papieren poster. Geen gezeul in het vliegtuig![]()
de vakken volgen zonder een officieel diploma/certificaat te krijgen en te regelen dat het toch wordt goedgekeurd? hangt van de uni af, natuurlijk. Hier heb ik dat steeds zo geregeld. Gewoon de prof mailen, dit voorstellen, en dan dat met je eigen uni ook regelen.quote:Op maandag 19 mei 2014 16:34 schreef Zith het volgende:
Enig idee hoe ik vakken kan volgen aan een andere universiteit zonder duizenden euro's te betalen voor een handje vol ETCS?
Zoals hierboven al staat, via een contact aan de Nederlandse universiteit. Heb ook mijn afstuderen e.d. in de VS gedaan. Gewoon in NL een begeleider gezocht en contact gezocht met prof in de VS of ik daar mijn ding kon doen. Was prima en ze hebben zelfs mijn visum betaald. Zeker als je hier al een studie hebt gedaan (bijv je bachelor al afgerond) dan ben je gewoon een gratis grad student die daar werk komt doen. Voor promoveren hetzelfde. Gewoon promotor in NL zoeken en officieel aan een Nederlandse uni promoveren maar het werk zelf+begeleiding gewoon daar doen. Anders ben je zo 30k per jaar lichter (in de VS dan).quote:Op maandag 19 mei 2014 16:34 schreef Zith het volgende:
Enig idee hoe ik vakken kan volgen aan een andere universiteit zonder duizenden euro's te betalen voor een handje vol ETCS?
volgens mij is Zith al lang bezig met promoveren, maar wil hij vakken voor z'n phd ergens anders volgen.quote:Op maandag 19 mei 2014 17:04 schreef ssebass het volgende:
[..]
Zoals hierboven al staat, via een contact aan de Nederlandse universiteit. Heb ook mijn afstuderen e.d. in de VS gedaan. Gewoon in NL een begeleider gezocht en contact gezocht met prof in de VS of ik daar mijn ding kon doen. Was prima en ze hebben zelfs mijn visum betaald. Zeker als je hier al een studie hebt gedaan (bijv je bachelor al afgerond) dan ben je gewoon een gratis grad student die daar werk komt doen. Voor promoveren hetzelfde. Gewoon promotor in NL zoeken en officieel aan een Nederlandse uni promoveren maar het werk zelf+begeleiding gewoon daar doen. Anders ben je zo 30k per jaar lichter (in de VS dan).
Ah ok, is beetje hetzelfde verhaal. Gewoon even contact opnemen met de mensen daar of je wat kunt bijwonen.quote:Op maandag 19 mei 2014 17:25 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
volgens mij is Zith al lang bezig met promoveren, maar wil hij vakken voor z'n phd ergens anders volgen.
Dit ja, ga in nov/dec al twee maanden vakken volgen in Italie (Bocconi), die vraagt 200 EUR per PhD vak (en is beste economie universiteit van continentaal europa), daar krijg je hier misschien een middagje workshop voor.quote:Op maandag 19 mei 2014 17:25 schreef Jagärtrut het volgende:
[..]
volgens mij is Zith al lang bezig met promoveren, maar wil hij vakken voor z'n phd ergens anders volgen.
of gewoon direct een prof bij een andere uni die een vak geeft dat je interessant vindt aanschrijven...quote:Op maandag 19 mei 2014 17:58 schreef Zith het volgende:
[..]
Dit ja, ga in nov/dec al twee maanden vakken volgen in Italie (Bocconi), die vraagt 200 EUR per PhD vak (en is beste economie universiteit van continentaal europa), daar krijg je hier misschien een middagje workshop voor.![]()
Maar ik zoek dus ook wat extra's in NL... Zal wat professoren die verleden hebben bij andere universiteiten aanspreken.
Tja, elk voordeel dat je noemt heb ik zelf ook weer als een nadeel ervaren. Ik had de structuur van drie jaar dataverzamelen, maar dat waren ook drie erg hectische jaren waarin voortdurend mijn hele promotie op het spel stond (haakt een school af, dan verlies je een groot deel van je data bijvoorbeeld). Bovendien was er amper tijd om te schrijven.quote:Op woensdag 9 april 2014 13:02 schreef kwakz0r het volgende:
wat ik het lastigste vond aan mijn "alfa" onderzoek was dat de structuur en het ritme van het werken met experimenten ontbreekt. Maar misschien heb ik een verkeerd beeld van bčta promoties. Ik vind het bijvoorbeeld raar dat je als alfa nog steeds geacht wordt met een monografie te promoveren, ipv op gepubliceerde artikelen. Nu bestaat mijn proefschrift wel uit 2 artikelen, een uitgewerkte lezing en enkele andere hoofdstukken, maar dat is ook een soort last-minute beslissing geweest...
Wat naar, zeg.quote:Op maandag 19 mei 2014 22:24 schreef Spatzmann het volgende:
zucht had ik Net een paper geaccepteerd op Caise 2014...word ikw eer ernstig ziek en moet ik voor die tijd alweer geopereerd worden...Gaat weer lekker met m'n proefschrift zo...
ja, al bijna... brrrr... begin wel wat nerveus te worden maar nog niet genoeg om over de wangerschapsvermoeidheid heen echt aan de slag te gaan...fijn ook dat t in de examencorrectietijd valt. havo-examen heb ik af en de tweede correctie die ik moest doen ook. alleen nog wachten op tweede correctie van mijn werk. vwo-examen heb ik vandaag gedaan, moet nog met collega overleggen en dan opsturen, en tweede correcties afwachten...quote:Op vrijdag 23 mei 2014 12:56 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Tja, elk voordeel dat je noemt heb ik zelf ook weer als een nadeel ervaren. Ik had de structuur van drie jaar dataverzamelen, maar dat waren ook drie erg hectische jaren waarin voortdurend mijn hele promotie op het spel stond (haakt een school af, dan verlies je een groot deel van je data bijvoorbeeld). Bovendien was er amper tijd om te schrijven.
Daarnaast vind ik het schrijven in (sociaal-)wetenschappelijke artikelen vele malen moeilijker dan het schrijven van boekhoofdstukken. De inleiding van mijn proefschrift had ik zo geschreven omdat ik eindelijk eens de ruimte kon nemen om de onderliggende theorie en de daarin gebruikte concepten uit te leggen. In artikelen is er eenvoudigweg te weinig ruimte voor als je ook nog uitvoerig analyses moet rapporteren.
Maar.. volgende week ben je al aan de beurt, hč! Ben je al zenuwachtig?
Ik heb vooraf nog bezoekjes gebracht aan mijn opponenten. Om kennis te maken (ik kende niet iedereen) en toen begonnen ze al zo'n beetje de richting op te praten waar de vragen over gingen. Ik las ook hun laatste artikelen nog even. Ze vragen vaak naar iets dat in hun straatje ligt.quote:Op zaterdag 24 mei 2014 12:49 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
ja, al bijna... brrrr... begin wel wat nerveus te worden maar nog niet genoeg om over de wangerschapsvermoeidheid heen echt aan de slag te gaan...fijn ook dat t in de examencorrectietijd valt. havo-examen heb ik af en de tweede correctie die ik moest doen ook. alleen nog wachten op tweede correctie van mijn werk. vwo-examen heb ik vandaag gedaan, moet nog met collega overleggen en dan opsturen, en tweede correcties afwachten...
ben mijn proefschrift nu aan t herlezen maar ik merk dat ik t heeeel moeilijk vind om me voor te bereiden op de verdediging.
hoe hebben jullie je voorbereid op de vragen?
en hebben jullie bedankjes gegeven aan de oppositie (lezers) en promotor?
Thanks. Ik ken de opponenten eigenlijk allemaal wel, maar dat van die laatste artikelen is een goeie. Ik heb wel gespard met mijn promotor, die al wat tips heeft gegeven, maar vind het lastig om te bedenken of ik dat allemaal ga onthouden (pregnancy brain hier). Maak nu wat aantekeningen over dingen die ik verwacht, lig er nog niet echt wakker vanquote:Op zaterdag 24 mei 2014 13:20 schreef Quoi het volgende:
[..]
Ik heb vooraf nog bezoekjes gebracht aan mijn opponenten. Om kennis te maken (ik kende niet iedereen) en toen begonnen ze al zo'n beetje de richting op te praten waar de vragen over gingen. Ik las ook hun laatste artikelen nog even. Ze vragen vaak naar iets dat in hun straatje ligt.
Ik heb ook nog even met mijn promotoren van tevoren afgesproken, om te sparren.
Ik had ook zo'n moleskin boekje, waarin ik "nachtelijke overpeinzingen" opschreef of vragen waar ik bang voor was. Die ging ik dan gewoon uitzoeken op een later tijdstip.
En oja, een mindmap. Vind ik leukAlleen het maken hielp al en ik had 'm op mijn desk liggen tijdens mijn verdediging. Niet dat ik er ook maar 1 x op heb gekeken
![]()
En achteraf bekeken vraag ik me af of de voorbereiding meer heeft toegevoegd; je kunt het nú al. Maar ik voelde me er prettig bij
Alvast veel succes!
Edit: ik had bedankjes ja. Vergat de helft te geven alleen achterafGoed om je paranimfen hiervoor in te schakelen (om je eraan te herinneren).
Op verschillende manieren. Bij ons is het gebruikelijk een proefpromotie te houden met collega's. Dat is een heel goede oefening. Doorgaans maken je collega's het je moeilijker dan je opponenten. Mijn proefpromotie ging behoorlijk slecht. Ik ontdekte toen voor het eerst hoe lastig het is om kritische vragen te beantwoorden terwijl ik dat toch wel gewend was doordat ik op menig conferentie heb gepresenteerd. Een opponent stelt doorgaans een vraag vanuit zijn eigen vakgebied en ik moest onder meer leren om snel te bepalen met welke veronderstellingen ik wel of niet mee wilde gaan en om mijn proefschrift ook echt te verdedigen in plaats van te veel met de kritiek mee te gaan. (Doordat ik tijdens mijn proefpromotie te meegaand was, was ik tijdens mijn echte verdediging wat fel.quote:Op zaterdag 24 mei 2014 12:49 schreef kwakz0r het volgende:
hoe hebben jullie je voorbereid op de vragen?
Alleen aan mijn promotoren (als je met bedankjes een cadeau bedoelt).quote:en hebben jullie bedankjes gegeven aan de oppositie (lezers) en promotor?
OK, now I'm worried...quote:Op zondag 25 mei 2014 07:06 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Op verschillende manieren. Bij ons is het gebruikelijk een proefpromotie te houden met collega's. Dat is een heel goede oefening. Doorgaans maken je collega's het je moeilijker dan je opponenten. Mijn proefpromotie ging behoorlijk slecht. Ik ontdekte toen voor het eerst hoe lastig het is om kritische vragen te beantwoorden terwijl ik dat toch wel gewend was doordat ik op menig conferentie heb gepresenteerd. Een opponent stelt doorgaans een vraag vanuit zijn eigen vakgebied en ik moest onder meer leren om snel te bepalen met welke veronderstellingen ik wel of niet mee wilde gaan en om mijn proefschrift ook echt te verdedigen in plaats van te veel met de kritiek mee te gaan. (Doordat ik tijdens mijn proefpromotie te meegaand was, was ik tijdens mijn echte verdediging wat fel.)
Na mijn proefpromotie heb ik tien lastige vragen bedacht en mijn antwoord daarop uitgewerkt. Daarbij heb ik bijzondere aandacht besteed aan welke concrete voorbeelden ik kon geven bij welke theoretische punten. Ook heb ik tevoren een beknopt lijstje gemaakt van dingen die ik in ieder geval gezegd wilde hebben over mijn proefschrift, ongeacht de vragen.Net voor mijn verdediging heb ik wat interviews gegeven en die zijn ontzettend nuttig geweest. Daardoor kon ik beter de hoofdbevindingen op een duidelijke en aansprekende manier uitleggen.
En tot slot heb ik ook gedaan wat Quoi heeft gedaan, namelijk gekeken waar mijn opponenten zich mee bezighielden op dat moment en hun laatste publicaties lezen. Ook heb ik het met mijn promotoren gehad over de stokpaardjes van de opponenten.
[..]
Alleen aan mijn promotoren (als je met bedankjes een cadeau bedoelt).
Okquote:Op zondag 25 mei 2014 07:57 schreef Claudia_x het volgende:
Je hoeft je geen zorgen te maken, want de verdediging is een ritueel; er staat niks meer op het spel. Het echte werk zit er al op! Doe wat je kunt doen en waar je je prettig bij voelt. Eventueel kun je vragen of iemand in je naaste omgeving eens wat lekenvragen aan je wil stellen. Zelfs vragen als 'waar gaat je proefschrift over' en 'wat vind jij je belangrijkste vondst' kunnen je al helpen om grip te krijgen op de materie. (Ik heb de vraag waar mijn onderzoek over gaat altijd gehaat. Die kan ik pas beantwoorden sinds mijn proefschrift af is.)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |