Gefeliciteerd Nikki!

Ik hoop dat ze geniet van haar schoolreisje!
Ik herken het ook helemaal niet hoor, een temperamentvolle peuter die _alles_ zelf wil doen

(En net als Susie heb ik geen idee van wie hij dat temperament heeft

) Maar goed, ik probeer altijd maar te bedenken dat het zelf doen blijkbaar een functie heeft voor hem, en dat het ook belangrijk is dat hij zijn autonomie verkent en begrijpt wat hij wel en niet kan . Heel vaak mag hij van mij lekker prutsen maar soms ook niet, omdat het gevaarlijk is of we haast hebben. En ik probeer hem te helpen om daar mee om te gaan, want dat is soms best moeilijk, die teleurstelling.
DJMO, zo'n incident als met de tomaat, is er dan ook een moment waarop je aan hem aangeeft dat je begrijpt waarom hij boos is en dat je uitlegt waarom je je besluit hebt genomen? Ik merk dat M dat haast bij me afdwingt, als ik haastig mompel: "ja, dat kan nu even niet" dan blijft hij inderdaad maar gaan. Ik denk dat hij zich dan niet gehoord voelt. Sommige kindjes nemen wat makkelijker hun verlies, maar anderen, zoals de mijne

, kunnen heel standvastig zijn om maar duidelijk te maken wat ze precies bedoelen. Ik vind dat vaak enorm moeilijk maar aan de andere kant vind ik het ook heel knap dat hij goed kan aangeven wat hij voelt en nodig heeft. Kan alleen maar zinvol zijn in het leven later. Anyways, wat je beschrijft zou hier dus ook heel goed een punt van gedoe kunnen zijn, maar ik denk dat als ik dan zoiets zou zeggen als : "ik snap dat je verdrietig bent omdat je de tomaat zelf op de band wilde leggen. Ik heb het nu even gedaan omdat we haast hebben. Wil jij anders de tomaat vasthouden" ofzo, dat het sneller voorbij zou zijn. Nou ja, mijn twee centen.
Ik merk trouwens dat ik steeds creatiever moet worden met afleiden. M pikt het echt niet meer als ik lukraak over iets anders begin als hij verdrietig is, want daar ging het niet over

Praten helpt wel, maar dan moet het wel echt gaan over waar hij mee zat. Hij heeft vooral veel moeite met overgangen nu, naar bed is stom (tijdrekken hier ook Hillie, eindeloos!) en weggaan ook. Vanochtend gingen we naar het kdv, had ik hem al een paar keer verteld, maar du moment dat we naar de gang gaan om schoenen aan te doen, wordt hij Heel Verdrietig omdat hij zo graag met zijn vrachtauto wilde spelen (waarhij al een dag niet meer om had gekeken natuurlijk) en zijn brooohooooodje wilde eten

Ik vind het soms wel lastig om dan steeds maar geduldig te blijven en manieren te zoeken om weer uit zo'n bui te komen, vooral omdat ik ze van mijlenver zie aankomen maar ze niet kan voorkomen. Soms wil ik ook even stampvoeten en roepen: "ik wil niet!!"

Maar goed, opvoeden, voorleven, het komt vast een keer goed