Nee, maar die worden wel net zo makkelijk gehekeld als het over "uitvreters" gaat.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk worden zij dat niet. Maar aan dat soort mensen hebben users als Scorpie en ik ook echt geen hekel, integendeel zelfs. Wij gunnen het hen van harte dat zij uit die situatie komen.
Zonder TV ben je echt geen buitenbeentje ofzo hoor, damn. Zie tevens nog genoeg kinderen buitenspelen.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:13 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Klopt. Vergelijken met vroeger (lees de jeugd van de babyboomers) net zo.
Niemand mist een tv als er maar één iemand een tv heeft in het dorp.. de kinderen spelen toch allemaal samen buiten en hebben dus vermaak genoeg aan elkaar. Behalve als je de enige ben zonder tv en je dagelijks alleen over straat loopt.
Een pc met internet is tegenwoordig inderdaad een must maar dat kost niet de hoofdprijs.quote:Niemand mist een pc als alleen grote bedrijven computers hebben.. tenslotte is er geen leerkracht die je verplicht iets te mailen en geen bank die moeilijk doet als je niet internetbankiert. Laat staan een UWV (toen nog GAK geloof ik) die je verplicht je inspanningen via een website aan te tonen of werkgevers die hun vacatures alleen online zetten en de sollicitaties alleen per mail willen ontvangen. Behalve als bijna alle communicatie via het internet verloopt..
Er is een verschil tussen een vaste lijn van 20 euro per maand, een iphone 5 met een 60 euro abbo per maand en een prepaid toestel van 10 euro incl 10 euro beltegoed. Bovendien heb je tegenwoordig bij je internet/tv abbo ook al bellen zitten voor bijna niks.quote:Niemand mist een mobiel als een vaste lijn überhaupt een unicum is. Dan zoek je elkaar op of stuur je een brief. Behalve als alle anderen wel onmiddellijk bereikbaar zijn. Dan slaan ze jou over en bellen die andere sollicitant wel..
En wie zeurt er over een vakantie als al je vrienden, buren, kennissen en collegae ook thuis zijn en je gezellig samen aan de BBQ of picknick kunt? Behalve als die allemaal weg zijn en je alleen op je balkon zit.
Of gewoon een juiste studie uitkiezen. Ik heb bewust een studie gekozen die in de toekomst van het allergrootste belang is en waarmee je wereldwijd kunt werken. Zo kan ik altijd nog in het buitenland mijn vleugels uitslaan.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Het valt mij op dat mensen met een baan de oorzaak van het hebben van die baan voornamelijk bij zichzelf leggen. Hoor alleen maar 'op de borst geklop'. De factor 'geluk en mazzel' of 'goede moment op de juiste plaats' hoor ik nooit.
Ik zou wel even kwijtschelding gemeentelijke belastingen en waterschap aanvragen, een inkomen van max 120% van bijstandsniveau in jouw situatie is in de meeste gemeenten grond voor kwijtschelding.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:16 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik heb gelukkig hele lieve vrienden, familie en een vriend waar we altijd welkom zijn om te eten.
Maar ik besef me ook dat niet iedereen dat heeft, en voor die mensen vind ik dat echt verschrikkelijk.
En net zo hard uitgeknepen. Als het aan Richestorags en cs ligt.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, maar die worden wel net zo makkelijk gehekeld als het over "uitvreters" gaat.
Tsja, dat sommige mensen alleen zwart-wit kunnen kijken wordt net zo goed met hyperbolen hier op mijn conto toegeschreven. Ik ben echt niet zo onmenselijk als dat sommigen het er hier van willen maken, mensen gaan alleen al steigeren als je sommige dingen typt die niet heel links en "sociaal" overkomen.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:17 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, maar die worden wel net zo makkelijk gehekeld als het over "uitvreters" gaat.
Oh leuk, en hoe zit dat met de pre-stufi generatie, waar het vooral voor vrouwen nog helemaal niet nodig was om door te leren?quote:Op maandag 24 maart 2014 14:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Of gewoon een juiste studie uitkiezen. Ik heb bewust een studie gekozen die in de toekomst van het allergrootste belang is en waarmee je wereldwijd kunt werken. Zo kan ik altijd nog in het buitenland mijn vleugels uitslaan.
Daar heb je gelijk in. Zit je eenmaal op een achterstand kom je er moeilijk uit. Ik hoop dat het je lukt. Is er geen mogelijkheid om e.e.a. op te schorten waarmee je kan sparen en het dan in één keer kan aflossen?quote:Op maandag 24 maart 2014 14:15 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik ben nu nog aan het afbetalen voor een aantal grote rekeningen als de eigen bijdrage voor de ziekten kosten, ziek worden is namelijk een dure hobby.
Een tandarts rekening aangezien de pijn me op een gegeven moment wel iets te veel werd.
En de aanslag van de lokale belastingen.
Als je iedere maand net kan rondkomen en dan komen er een aantal van dit soort rekeningen dan duurt dat weer een aantal maanden voor je daar bovenop bent, helaas blijven dit soort rekeningen voor wat dan ook altijd terugkomen met als gevolg dat je dus eigenlijk nooit tijd hebt om rustig adem te halen zonder je af te vragen of je wel genoeg geld hebt om alles te kunnen betalen.
Als iedereen alleen studies uitkiest op basis van de carrieremogelijkheden dan worden er een heleboel mensen ongelukkig vrees ik.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Of gewoon een juiste studie uitkiezen. Ik heb bewust een studie gekozen die in de toekomst van het allergrootste belang is en waarmee je wereldwijd kunt werken. Zo kan ik altijd nog in het buitenland mijn vleugels uitslaan.
Ja, heb ik geprobeerd maar hier doen ze daar helaas niet aan.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik zou wel even kwijtschelding gemeentelijke belastingen en waterschap aanvragen, een inkomen van max 120% van bijstandsniveau in jouw situatie is in de meeste gemeenten grond voor kwijtschelding.
Mijn moeder was zo'n vrouw en verdient nu 5k bruto.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Oh leuk, en hoe zit dat met de pre-stufi generatie, waar het vooral voor vrouwen nog helemaal niet nodig was om door te leren?
Oh, ik vind het ook leuk gelukkig. Maar het is natuurlijk een beetje onzin om in mindere tijden de zoveelste communicatiekut te zijn. Of het duizendste psycholoogje. Leuk hoor als dat je leuk lijkt, maar hoe verwacht je er in godsnaam brood mee op de plank te krijgen?quote:Op maandag 24 maart 2014 14:21 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Als iedereen alleen studies uitkiest op basis van de carrieremogelijkheden dan worden er een heleboel mensen ongelukkig vrees ik.
En wanneer dringt het tot jou door dat het in de praktijk ALTIJD betaalde banen verdringt? Zelfs mijn idee? Ik loop namelijk bij een jobhunter en daar betaal ik voor. En wat krijg ik daar? O ja.. net de dingen die ik noemde. Zouden we mijn idee invoeren dan raken die mensen dus werkeloos. Gelukkig zijn dat er maar weinigen want er zijn niet veel werkelozen die die stap zetten. Door onbekendheid met de mogelijkheid of door het kostenplaatje. ¤750.- excl. btw voor 3 maanden is een behoorlijke uitgave als je werkeloos bent.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:01 schreef Richestorags het volgende:
Wanneer dringt het tot je door dat inzetten NAAST betaalde banen dient te gebeuren?
Ah, okay.... en dus geldt dat voor iedereen van haar generatie?quote:Op maandag 24 maart 2014 14:21 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Mijn moeder was zo'n vrouw en verdient nu 5k bruto.
Nogmaals, niet altijd. Mits goed uitgevoerd niet. Dat het aan de uitvoering schort, maakt het idee niet slecht.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:22 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
En wanneer dringt het tot jou door dat het in de praktijk ALTIJD betaalde banen verdringt? Zelfs mijn idee? Ik loop namelijk bij een jobhunter en daar betaal ik voor. En wat krijg ik daar? O ja.. net de dingen die ik noemde. Zouden we mijn idee invoeren dan raken die mensen dus werkeloos. Gelukkig zijn dat er maar weinigen want er zijn niet veel werkelozen die die stap zetten. Door onbekendheid met de mogelijkheid of door het kostenplaatje. ¤750.- excl. btw voor 3 maanden is een behoorlijke uitgave als je werkeloos bent.
A) Dat wordt nu betaald gedaanquote:Op maandag 24 maart 2014 14:01 schreef Richestorags het volgende:
Mensen kunnen in de zorg worden ingezet om de verpleegster te ontlasten van haar niet-essentiële taken zoals koffieschenken, wassen en lopen met de patiënten, zodat zij meer tijd overhoudt voor ZORG. Indien het goed wordt uitgevoerd, hoeft het niet ten koste te gaan van banen.
Ik ben naar de bank gegaan om te vragen voor een persoonlijke lening, zodat ik dan alles ineens kan afbetalen. Ik heb ze laten zien dat ik dan de maandelijkse lasten van die lening kan betalen, dat kan ik dan missen.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:20 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in. Zit je eenmaal op een achterstand kom je er moeilijk uit. Ik hoop dat het je lukt. Is er geen mogelijkheid om e.e.a. op te schorten waarmee je kan sparen en het dan in één keer kan aflossen?
Niet alles is toe te schrijven aan factoren geluk in het leven Leandra. Voor een deel speelt geluk een rol, voor een ander deel kun je je omstandigheden ook afdwingen. Maar dan moet je het wel willen.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ah, okay.... en dus geldt dat voor iedereen van haar generatie?
Ze heeft puur mazzel dat ze kon blijven werken toen ze kleine kinderen had, of dat ze (weer) een goede baan kreeg nadat ze er uit was geweest om te moederen, want een hoop vrouwen van die generatie komen nog niet aan de helft van zo'n inkomen bij full-time werk.
Dus 32 uur aan de dwangarbeid, 10 uur aan bijeenkomsten.. Wanneer wilde jij dat ze gingen solliciteren? Een goede, kansrijke sollicitatie kost je minimaal 8 uur voor de eerste mail er uit is.quote:
En mensen in de zorg klagen steen en been juist over die hoge werkdruk en de niet-essentiële taken die ze moeten uitvoeren, die TEN KOSTE gaan van meer tijd voor de patiënt. Er kan dus wel degelijk overheveling plaatsvinden.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:24 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
A) Dat wordt nu betaald gedaan
B) Als je dat door bijstandsgerechtigden laat doen dan zullen verpleegsters worden ontslagen. Je benoemt namelijk in één zin 80% van hun werkzaamheden. Zorg dus.
Ik had het niet over 32 uur dwangarbeid (gebruik dat belachelijke woord eens niet), maar om 10 uur. Een mail kost minimaal 8 uur? Wat doe jij 8 uur lang? Het gehele personeelsbestand uit je kop leren zodat je bij binnenkomst al weet dat Piet directeur is en je daarmee een betere indruk maaktquote:Op maandag 24 maart 2014 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus 32 uur aan de dwangarbeid, 10 uur aan bijeenkomsten.. Wanneer wilde jij dat ze gingen solliciteren? Een goede, kansrijke sollicitatie kost je minimaal 8 uur voor de eerste mail er uit is.
En andere banken? Ik zou persoonlijk elke bank afgaanquote:Op maandag 24 maart 2014 14:25 schreef snakelady het volgende:
[..]
Ik ben naar de bank gegaan om te vragen voor een persoonlijke lening, zodat ik dan alles ineens kan afbetalen. Ik heb ze laten zien dat ik dan de maandelijkse lasten van die lening kan betalen, dat kan ik dan missen.
Maar dat doen ze niet, want ik verdien nu te weinig en daarom willen ze me geen lening geven ( is de Rabobank).
Banken zijn niet meer zo persoonlijk als dat ze waren, nu voeren ze nummertjes in in de computer en dan kan je een groen licht of een rood licht krijgen, krijg je rood heb je pech, met hoeveel bewijs je ook komt dat je het wel kan afbetalen.
Dat is ook voornamelijk eigen verdienste. Ik heb ook voor gezorgd dat ik een goede opleiding kan doen (kan iedereen hier in NL, dus dat is geen excuus). Daarnaast ervaring op gedaan en contacten gelegd. Geen onverantwoorde leningen aangegaan, boven mijn stand geleefd etc. Ken ook mensen die een hobby studie hebben gekozen, die vind dat een baan ze in de schoot geworpen moet worden en dat de baan volledig in hun straatje moet vallen. Geld uitgeven als water en problemen voor later. Ja ik ken deze mensen. Ipv gewoon tijdelijk een andere baan accepteren gaan ze liever thuis zitten en klagen. Geluk dwing je af en ongeluk overkomt iedereen. Het is hoe je hier mee omgaat. Natuurlijk zijn er schrijnende gevallen, maar daar gaat het nu niet om. Er valt vaak veel meer te doen en te voorkomen dan wordt gedaan.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:16 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Het valt mij op dat mensen met een baan de oorzaak van het hebben van die baan voornamelijk bij zichzelf leggen. Hoor alleen maar 'op de borst geklop'. De factor 'geluk en mazzel' of 'goede moment op de juiste plaats' hoor ik nooit.
Ook niet helemaal waar natuurlijk, je maakt je cv in orde, daarnaast maak je diverse sollicitatiebrieven voor diverse functies.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:26 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Dus 32 uur aan de dwangarbeid, 10 uur aan bijeenkomsten.. Wanneer wilde jij dat ze gingen solliciteren? Een goede, kansrijke sollicitatie kost je minimaal 8 uur voor de eerste mail er uit is.
Ja, dat er (terecht) over de werkdruk geklaagd wordt wil niet zeggen dat die banen niet worden verminderd als ze de werkdruk verlagen door bijstandsgerechtigden koffie te laten schenken....quote:Op maandag 24 maart 2014 14:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
En mensen in de zorg klagen steen en been juist over die hoge werkdruk en de niet-essentiële taken die ze moeten uitvoeren, die TEN KOSTE gaan van meer tijd voor de patiënt. Er kan dus wel degelijk overheveling plaatsvinden.
Je bent van 1984.... in feite heb je je geweldige opleiding gewoon aan mij te danken, want dankzij de belasting die ik betaald heb kon jij stufi ontvangen.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:30 schreef ssebass het volgende:
[..]
Dat is ook voornamelijk eigen verdienste. Ik heb ook voor gezorgd dat ik een goede opleiding kan doen (kan iedereen hier in NL, dus dat is geen excuus). Daarnaast ervaring op gedaan en contacten gelegd. Geen onverantwoorde leningen aangegaan, boven mijn stand geleefd etc. Ken ook mensen die een hobby studie hebben gekozen, die vind dat een baan ze in de schoot geworpen moet worden en dat de baan volledig in hun straatje moet vallen. Geld uitgeven als water en problemen voor later. Ja ik ken deze mensen. Ipv gewoon tijdelijk een andere baan accepteren gaan ze liever thuis zitten en klagen. Geluk dwing je af en ongeluk overkomt iedereen. Het is hoe je hier mee omgaat. Natuurlijk zijn er schrijnende gevallen, maar daar gaat het nu niet om. Er valt vaak veel meer te doen en te voorkomen dan wordt gedaan.
Zet mensen dan in bij werk wat gewoon niet gedaan wordt, bij natuurbeheer bijvoorbeeld. Al die stichtingen hebben geen rooie rotcent en kunnen prima krachten gebruiken. Ik begrijp dat er haken en ogen aan het plan zitten maar aan de huidige situatie zitten ook haken en ogen.quote:
Weet je niet. Ik ken iemand die tijdens zijn studie gemeenteraadslid was en daardoor geen stufi meer kreeg (te hoge bijverdiensten). Die heeft het echt allemaal zelf gedaan dus.quote:Op maandag 24 maart 2014 14:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je bent van 1984.... in feite heb je je geweldige opleiding gewoon aan mij te danken, want dankzij de belasting die ik betaald heb kon jij stufi ontvangen.
Ik zag twee afgekeurden zwart bij klussen,quote:Op maandag 24 maart 2014 14:11 schreef Metro2005 het volgende:
Ik ken die mensen helaas wel (mijn vroegere bovenbuurman was er zo 1, zogenaamd afgekeurd op zijn rug maar wel zwart bijklussen ) , maar ik ken ook wel normale mensen in de bijstand overigens. Helaas voor mijn eigen statistieken is het ongeveer 50/50
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |