Hmm beetje te hoog pseudoscience gehalte voor mij.quote:Op dinsdag 5 augustus 2014 01:12 schreef EggsTC het volgende:
Zeer interessant artikel wel, over hoe het brein reageert op gedachten en hoe het verandert. Past hier wel imo.
Chiropractor turned neurowetenschapper? Hij heeft een goed punt, zeker i.v.m. neuroplasticiteit, alleen bij dit soort figuren heb ik altijd wel mijn twijfels.quote:Op woensdag 6 augustus 2014 16:42 schreef Gestiech het volgende:
[..]
Hmm beetje te hoog pseudoscience gehalte voor mij.
De essentie van de boodschap is echter wel correct maar kan veel korter weergegeven worden: Gedachtepatronen zijn als diepe groeven in een grammofoonplaat, het kost moeite er niet in terug te vallen; maar hoe meer je oefent, hoe verder die groeven zich opvullen totdat je eerder geneigd bent in nieuwe zelfgevormde groeven te vallen waarin je terecht wil komen. Het is een vorm van zelf-conditionering, niet veel meer.
Jac O' Keeffe is misschien iets te hardcore voor velen. Mezelf incluis.quote:Op vrijdag 1 augustus 2014 01:35 schreef Gestiech het volgende:
[..]
Ik vind haar ook nogal onduidelijk en vaag babbelen. Vibration going back to source. What the hell does that even mean. Er zijn veel betere uitleggen te vinden op youtube. Of in ieder geval, uitleggen die enig 'sense' maken (voor mij, op dit moment). In hoeverre iets 'waar' is zul je toch zelf moeten ervaren.
En hoe weet jij dat dat zo is?quote:Op zondag 17 augustus 2014 00:19 schreef DO2 het volgende:
Dat is geen vage taal. Dat is letterlijk wat er gaande is.
Alles ( gedachten/ideeen/overtuigingen) is letterlijk terug te brengen tot niets dan energie/vibratie die zich manifesteert in niets.
In diepe slaap, bv, komt al die vibratie tot absolute rust. ( Of in diepe meditatie. ) Het idee 'ik' is daar niet meer. En die absolute rust of stilte is 'the source' waar ze het over heeft.
Mindfulness is ook een onderdeel van de boeddhistische leer, dus dat vind ik best een aparte stelling.quote:Op woensdag 20 augustus 2014 11:58 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Overigens werd in een boek dat ik las gesteld dat Mindfulness een combinatie is van enerzijds filosofie en anderzijds boedisme. Hoe denken jullie hierover?
Als ik het zo lees, lukt het je dus steeds beter om je gedachten gewoon te laten voor wat ze zijn er geen extra aandacht aan te geven - door je er tegen te verzetten of er juist in mee te gaan. Klopt dat een beetje?quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 19:20 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Ik heb overigens nog wel een kwestie waar ik persoonlijk mee zit. Ik kan het gedrag herkennen en benoemen, ik weet alleen niet hoe ik het aan moet pakken.
Via meditatie en het inlezen over filosofie kan ik momenteel aardig zelfbewustzijn leven en kan ik het piekeren tot een minimum beperken, wat erg fijn is. Nadeel is echter dat ik recent een nieuw probleem ben tegen gekomen.
Heb je al eens geprobeerd het vervelende gevoel er gewoon te laten zijn en je desondanks toch te focussen op wat er met je gedeeld wordt? Probeer eens gewoon oprecht blij te zijn voor de ander. Er is niets mis met het geluk van een ander, tenzij je er voor jezelf een probleem van maakt.quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 19:20 schreef ZwartmetSuiker het volgende:Als mensen bijvoorbeeld foto's laten zien of vertellen over een leuk iets dat ze is overkomen dan voel ik soms een vervelend gevoel. Liefst zou ik op zo'n moment gewoon weglopen. Ik weet niet exact waar het vandaan komt. Ik kan niet precies bepalen of het afgunst is of jaloezie. Het zijn vaak mensen die mij dierbaar zijn en toch kan ik mij er aan ergeren. Het zijn altijd leuke dingen die ze vertellen die ik vaak niet mee heb gemaakt (en die ik vaak ook niet mee wíl maken) en toch komt dat gevoel omhoog.
Heeft iemand tips over hoe ik hiermee om kan gaan?
Misschien voel je je zo omdat wat ze je vertellen egocentrisch op je overkomt, waardoor je eigen ego zich bedreigd voelt?quote:Op dinsdag 26 augustus 2014 19:20 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Ik heb overigens nog wel een kwestie waar ik persoonlijk mee zit. Ik kan het gedrag herkennen en benoemen, ik weet alleen niet hoe ik het aan moet pakken.
Via meditatie en het inlezen over filosofie kan ik momenteel aardig zelfbewustzijn leven en kan ik het piekeren tot een minimum beperken, wat erg fijn is. Nadeel is echter dat ik recent een nieuw probleem ben tegen gekomen.
Als mensen bijvoorbeeld foto's laten zien of vertellen over een leuk iets dat ze is overkomen dan voel ik soms een vervelend gevoel. Liefst zou ik op zo'n moment gewoon weglopen. Ik weet niet exact waar het vandaan komt. Ik kan niet precies bepalen of het afgunst is of jaloezie. Het zijn vaak mensen die mij dierbaar zijn en toch kan ik mij er aan ergeren. Het zijn altijd leuke dingen die ze vertellen die ik vaak niet mee heb gemaakt (en die ik vaak ook niet mee wíl maken) en toch komt dat gevoel omhoog.
Heeft iemand tips over hoe ik hiermee om kan gaan?
Ik kan inderdaad goed mee omgaan inmiddels, het piekeren is tot een minimum beperkt en mijn zelfbewustzijn is enorm toegenomen. Vooral dat laatste is erg prettig.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 00:19 schreef Boswachtertje het volgende:
[..]
Als ik het zo lees, lukt het je dus steeds beter om je gedachten gewoon te laten voor wat ze zijn er geen extra aandacht aan te geven - door je er tegen te verzetten of er juist in mee te gaan. Klopt dat een beetje?
Kan me, zo snel nadenkend, geen ervaring oid uit het verleden oproepen die hiervoor als aanleiding kan fungeren.quote:[..]
Heb je al eens geprobeerd het vervelende gevoel er gewoon te laten zijn en je desondanks toch te focussen op wat er met je gedeeld wordt? Probeer eens gewoon oprecht blij te zijn voor de ander. Er is niets mis met het geluk van een ander, tenzij je er voor jezelf een probleem van maakt.
Misschien is het een oud patroon, waarbij je een ander niet gunt wat je zelf niet hebt? Of misschien zit er iets anders achter.
Een goede oefening hierbij zou kunnen zijn dit gevoel bewust op te roepen en er bij te blijven zonder er over te oordelen. Kijk eens wat het gevoel allemaal in je oproept. Zijn er bv associaties met het verleden, bepaalde gedachten oid? Ga eens op ontdekkingsreis in je eigen lichaam en geest; je draagt alle kennis al in je.
Dank je wel voor je advies! Doet me altijd goed, ben blij dat ik hier met lotgenoten kan praten. Zo ben ik toch al een eind gekomen.quote:Vind het zelf moedig en goed dat je er zo mee bezig bent! Gewoon doorzetten en vooral ook jezelf de rust en ruimte gunnen! Jij mag er zijn, precies zoals je bent. Ook dit gaat over, zolang je je er niet tegen verzet of er voor wegvlucht. Gewoon aanvaarden en blijven ademen
Hier kan ik me goed in herkennen. Mensen delen hun ervaring, iets dat op zichzelf uiteraard positief is. Ik kan dan een oordeel vormen, maar dan puur op basis van die ervaring, nog niet eens zozeer op de persoon zelf.quote:Op woensdag 27 augustus 2014 17:49 schreef Tevik het volgende:
[..]
Misschien voel je je zo omdat wat ze je vertellen egocentrisch op je overkomt, waardoor je eigen ego zich bedreigd voelt?
Volgens mij plaatst men zich niet ‘boven’ je (zoals je aangeeft), maar is het je ego dat zich ‘onder’ hen geplaatst voelt. Wanneer je dit gevoel in jezelf kan lokaliseren (dmv de tips die je van Boswachterje en Hammet hebt gekregen), en achterhaalt wanneer en waarom het opkomt, dan zal wat de anderen doen/zeggen geen effect op je hebben. Je ervaart dan op dat moment dat je ego zich ‘onder’ hen geplaatst voelt, maar je kan het dan herkennen, omarmen en zodoende met je meetrekken op hetzelfde niveau als de anderen. Tegelijkertijd zal je ook het ego achter de anderen zien dat zich ‘boven’ je wil plaatsen en het ‘begrijpen’, omdat je jezelf begrijpt. Wat je dan krijgt is dat je niet ongemakkelijk of bedreigd voelt door wat de anderen doen/zeggen, maar het hen juist gunt en er alles over wil weten. Dit is dan niet iets wat vanuit je verstand/weten komt, maar vanuit je hart omdat je tot inzicht bent gekomen wat er innerlijk in je afspeelt en dus wat er zich in anderen afspeelt. Het gaat er volgens mij dus niet om hoe je op de anderen reageert, maar dat je weet wat er zich in je afspeelt en dat je daarop "reageert" (door begrip het te laten zijn).quote:Op donderdag 28 augustus 2014 23:03 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
[..]
Hier kan ik me goed in herkennen. Mensen delen hun ervaring, iets dat op zichzelf uiteraard positief is. Ik kan dan een oordeel vormen, maar dan puur op basis van die ervaring, nog niet eens zozeer op de persoon zelf.
Waar ik me dan meer aan erger is het ego eromheen. Maar terugberedenerend staat dit los van de ervaring van die persoon. Waar ik dan vooral moeite mee is het feit dat de andere persoon zich inderdaad beter voelt. "Goh, iedereen moet dit doen", "je hebt echt wat gemist" terwijl het naar mijn mening gewoon populistische trends zijn. Snap je? Men plaatst zich dan (naar mijn idee!) boven mij omdat ze iets hebben gedaan dan ik niet heb gedaan of wil doen. En dan is het ook gek dat ik het niet wil of ga doen.
Mensen spreken over zoiets, vanuit mijn oogpunt, uit egocentrisme. Dit zal in de praktijk ongetwijfeld niet van toepassing zijn maar dit is het label dat ik er op plak. En als ik zo nadenk is dat hetgeen wat anders moet bij mij.
Ik las laatst in de filosofie iets over patronen. Het patroon is nu herkenbaar: men vertelt over een ervaring vanuit een egocentrisch perspectief en mijn eerste reactie daarop is "daar gaan we weer, hier heb ik geen zin". Als ik jullie meningen zo interpreteer moet ik dit patroon doorbreken en er voor zorgen dat de ervaringen die met mij gedeeld worden mij niks meer doen en ik me niet meer erger. Meer gaan negeren of gewoon niet oordelen? Het is toch lastig.
Het eigen ego proberen te begrijpen is als een hond die zijn staart najaagt; eindeloos.quote:Op maandag 1 september 2014 22:59 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Goed verhaal. Lijkt de kern van het probleem te zijn. Ego dus, dus toch.
Mijn doel is dan om het ego, met om te beginnen mijn eigen ego, beter te leren begrijpen. Hoe kan ik dit het beste aanpakken? Zou hier graag meer over willen leren om het beter te kunnen begrijpen. Zodra ik dan mijn eigen ego kan doorgronden kan ik inderdaad het ego van anderen beter begrijpen en hun reacties en acties waarschijnlijk ook beter plaatsen.
Het onderwaarderen van mijn eigen ego (om het zo maar te noemen), oftewel het boven mij plaatsen van andere ego's, zou ik dat nog kunnen aanpakken? Mijn bewustzijn zegt "denk niet aan anderen, denk aan jezelf" want als je jezelf met anderen gaat vergelijken dan trek je altijd wel aan het kortste eind. Immers, geluk is gedeeltelijk ook het uitblijven van smart en leed en het waarderen van de dingen die je wél hebt. Maar kennelijk is er onbewust toch een stuk in mij (ego?) dat zich meet aan anderen. Ik zou het niet op een andere manier kunnen uitleggen.
Dus je zegt in feite dat het een kwestie is van continue zo rationaal mogelijk naar het eigen handelen kijken (herkennen van patronen) om op die manier de patronen te kunnen doorbreken?quote:Op maandag 1 september 2014 23:17 schreef Gray het volgende:
[..]
Het eigen ego proberen te begrijpen is als een hond die zijn staart najaagt; eindeloos.
Begrip is iets van het ego. Besef daarentegen, dat is een samenloop van omstandigheden; je kan het niet afdwingen. Het ego doorzien doe je niet door met het ego te kijken, maar met 'het derde oog', wat beter bekend staat in de materie van Tolle als awareness. Het is dat wat kijkt naar gedachten. Het is dat wat hoort wat jouw bewustzijn zegt. Het is dat wat licht schijnt in de ruimte die je je geest noemt.
En waar awareness van zichzelf aware wordt, is verlichting.
Wat ik zeg is simpelweg kijken.quote:Op maandag 1 september 2014 23:24 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
[..]
Dus je zegt in feite dat het een kwestie is van continue zo rationaal mogelijk naar het eigen handelen kijken (herkennen van patronen) om op die manier de patronen te kunnen doorbreken?
De uitspraken van Tolle zijn inspirerend:
"The moment you become aware of the ego in you, it is strictly speaking no longer the ego, but just an old, conditioned mind-pattern. Ego implies unawareness. Awareness and ego cannot coexist.”
Unaniem neergesabeld is enigszins overdreven. En waarom zouden we niet teveel moeten hechten aan zijn adviezen?quote:Op zondag 26 oktober 2014 23:10 schreef rarevugel het volgende:
Sam Harris is niet echt een autoriteit. De man heeft een phd, das waar, maar dat is ook alles wat hij heeft bereikt. The Moral Landdcape werd unaniem neergesabeld door critici. Niet teveel waarde hechten aan zijn adviezen. Verder erg boeiend. Mn kop maakt zelf ook continu overuren, maar dan juist over het verleden. De toekomst zit ik niet zo mee. Wat ook niet gezond is.
Het werd wrggelachen. Critici waren echt negatief. Hij komt op me over als een kwakzalverquote:Op maandag 27 oktober 2014 16:12 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Unaniem neergesabeld is enigszins overdreven. En waarom zouden we niet teveel moeten hechten aan zijn adviezen?
Wat centraal staat in dit topic is dat je uiteindelijk alleen vooruit kunt komen door zelf te gaan proberen. Het gaat er hier niet zo zeer om dat je precies doet wat Tolle, Hartong, Krishnamurti, Harris enz. zeggen. Deze mensen hebben allemaal veelvuldig gemediteerd en weten daardoor uit ervaring waar ze over praten. Welke van deze mensen je aanspreekt, dat is natuurlijk persoonlijk.
Er waren zowel positieve als negatieve reacties op zijn boek. Dus unaniem weggelachen is complete onzin.quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 20:21 schreef rarevugel het volgende:
[..]
Het werd wrggelachen. Critici waren echt negatief. Hij komt op me over als een kwakzalver
quote:Op donderdag 30 oktober 2014 18:24 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Er waren zowel positieve als negatieve reacties op zijn boek. Dus unaniem weggelachen is complete onzin.
En Sam Harris een kwakzalver... dat is een mening die niet door veel mensen gedeeld zal worden.
Als ik tijd heb even kijkenquote:
Precies. En daarmee maakt hij het toegankelijker voor een grote groep mensen.quote:Op zondag 16 november 2014 13:46 schreef duracellkonijntje het volgende:
Wat ik zo mooi vind aan de ideeën van Sam Harris, is dat hij een van de weinigen is die het concept van het observeren van je eigenlijke innerlijke wereld niet verbindt aan conclusies over hoe de rest van de werkelijkheid in elkaar zit. Hij ziet het meer als processen in de hersenen en complexe geconstrueerde mentale projecties van onszelf. Allemaal binnen het rijk van het materiële.
Showgirls had ook een enkele positieve reacties gekregen destijds.. een merendeel van de recenties waren echt negatief. Harris zou verouderde theorieën, al eeuwen afgeschreven door namen als Freud, weer leven in hebben geblazen. Hij doet aannames zonder die te onderbouwen en trekt vergezochte conclusies. Je moet The Moral Landscape eens opentrekken en bijhouden hoe vaak hij termen als 'must have', 'obviously', 'should', enz, gebruikt. Het is echt een matig boek.quote:Op donderdag 30 oktober 2014 18:24 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Er waren zowel positieve als negatieve reacties op zijn boek. Dus unaniem weggelachen is complete onzin.
En Sam Harris een kwakzalver... dat is een mening die niet door veel mensen gedeeld zal worden.
Nee, maar die komt wel op mijn lijstje.quote:Op vrijdag 19 december 2014 11:13 schreef Hammet het volgende:
Heeft iemand het nieuwe boek van Sam Harris al gelezen?
http://www.amazon.com/Wak(...)p&pebp=1418983955831
Als ik de inhoudsopgave zo bekijk dan is het niet veel nieuws onder de zon, maar ik ben wel benieuwd.
(+ zwaar enhanced)quote:Op maandag 10 maart 2014 00:49 schreef Hitch_Slap het volgende:
Mindfullness volgens de intense, briljante en bloedmooie kunstenares Marina Abramovic![]()
Ben nu net over de helft.... Het boek geeft een interessante, op wetenschap gebaseerde benadering van het "ego" en legt op diezelfde wijze uit waarom het een illusie is. Voor mij zeker een toegevoegde waarde op andere stof over dit onderwerp, omdat deze voor mij vaak toch te veel uit (voor mij althans) vage concepten bestaat.quote:Op vrijdag 19 december 2014 11:13 schreef Hammet het volgende:
Heeft iemand het nieuwe boek van Sam Harris al gelezen?
http://www.amazon.com/Wak(...)p&pebp=1418983955831
Als ik de inhoudsopgave zo bekijk dan is het niet veel nieuws onder de zon, maar ik ben wel benieuwd.
Ik heb de audio versie al meerdere x beluisterd, het heeft mijn respect voor hem en zijn ideeen alleen maar vergroot. Alles wat hij verkondigt onderbouwd hij vanuit zijn achtergrond als neuro-wetenschapper en persoonlijke decennia lange ervaring met meditatie en aanverwante disciplines. Dit laatste had ik niet verwacht van hem aangezien zijn vorige schrijfsels waren zo fel anti-theistisch waren, maar goed theisme heeft dan ook niets met spiritualiteit van doen en dit moeten we vooral zo houden, dit benadrukt hij zelf ookquote:Op donderdag 8 januari 2015 00:41 schreef DaneV het volgende:
[..]
Ben nu net over de helft.... Het boek geeft een interessante, op wetenschap gebaseerde benadering van het "ego" en legt op diezelfde wijze uit waarom het een illusie is. Voor mij zeker een toegevoegde waarde op andere stof over dit onderwerp, omdat deze voor mij vaak toch te veel uit (voor mij althans) vage concepten bestaat.
P.S. De E-Book is al te vinden op diverse torrentsites![]()
Kun je iets uitgebreider aangeven wat hij precies beschrijft omtrent het ego? Ik wil me daar ook in verdiepen om het meer te kunnen begrijpen, vooral waarom mensen bepaalde dingen doen if zeggen. Ik denk namelijk dat het uit hun ego komt.quote:Op donderdag 8 januari 2015 00:41 schreef DaneV het volgende:
[..]
Ben nu net over de helft.... Het boek geeft een interessante, op wetenschap gebaseerde benadering van het "ego" en legt op diezelfde wijze uit waarom het een illusie is. Voor mij zeker een toegevoegde waarde op andere stof over dit onderwerp, omdat deze voor mij vaak toch te veel uit (voor mij althans) vage concepten bestaat.
P.S. De E-Book is al te vinden op diverse torrentsites![]()
Voor velen is dat een valkuil. Het is voor je verstand onbegrijpelijk dat je niet bestaat, en dat zal ook nooit op een dergelijk intellectuele manier gesnapt worden. Dit is een filosofie zonder zingeving.. in tegenstelling tot theïsme.quote:Op zondag 4 januari 2015 17:03 schreef 17P het volgende:
Hoe blijf je sane in een omgeving waarin anderen zich blijven identificeren met hun gedachten? Ik merk dat het krijgen van inzicht in en het loslaten van mijn eigen denkpatronen er vaak toe leidt dat ik meer afstand creëer tussen 'mijzelf' en de werkelijkheid, terwijl ik juist het tegenovergestelde wil bereiken. Het besef dat je niet je denken bent is daarmee weer voeding voor het ego en creëert een nieuwe identiteit (op basis van gedachten over bewustzijn) in plaats van dat je daadwerkelijk bent. Dit is voor mij de grootste valkuil.
Alles wat we doen, zeggen en denken komt inderdaad uit het ego zoals deze vaak wordt beschreven, waaronder door Harris. Wat het boek van Harris uniek maakt is dat het dieper ingaat in de neurologische/fysieke processen die volgens hem verantwoordelijk zijn voor het ontstaan van dit ego. Ook beschrijft hij voorbeelden waarbij een verstoring in deze processen kan leiden tot veranderingen in ons "ik". Daarmee "bewijst" hij op een wetenschappelijke manier dat wij meer dan ons ego zijn.quote:Op woensdag 1 april 2015 21:07 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
[..]
Kun je iets uitgebreider aangeven wat hij precies beschrijft omtrent het ego? Ik wil me daar ook in verdiepen om het meer te kunnen begrijpen, vooral waarom mensen bepaalde dingen doen if zeggen. Ik denk namelijk dat het uit hun ego komt.
Dat is m.i. de kracht van Ajahn Brahm. Het spontane karakter van de lezingen verbaast en inspireert me. En daarbij helpt zijn Engelse no nonsense mentaliteit ook goedquote:Op woensdag 22 april 2015 01:24 schreef DaneV het volgende:
[..]Omdat ik de laatste tijd weer erg ben afgevaren van "in het nu zijn", ben ik op Youtube naar de lezingen van Ajahn Brahm aan het kijken. Hij legt de zaken op een erg fijne en toegankelijke manier uit, die voor een westerling goed zijn te begrijpen èn zijn toe te passen. Het kijkt lekker weg, ook voor beginners, zonder dat het diep filosofisch wordt zoals bijvoorbeeld Alan Watts wel doet.
Welk boek?quote:Op donderdag 2 juli 2015 22:28 schreef Atmosphere72 het volgende:
Heeft iemand dit boek als ebook? Of weet iemand waar ik het (gratis?) kan lezen, je hebt tegenwoordig honderden van die gratis ebooks alleen deze kan ik niet vinden?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |