enkel is de bevolking in de meest oostelijke gebieden die niet meer onder de Bundesrepubliekk vallen, heel anders geworden.. de duitstalige bevolking is daar na 1945 weggetrokken (meestal onvrijwillig) en vervangen door Polen.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:16 schreef vluggejapie99 het volgende:
Pruisen als gebied bestaat natuurlijk nog steeds.
gebieden als Rheinland, Westfalen, Schleswig-Holstein ondervonden de tijd van de pruisische overheersing gewoon als een bezetting en in die gebieden is bv de term 'Preis' nog altijd een scheldwoord..quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:27 schreef vluggejapie99 het volgende:
Ik heb het niet over gebiedsuitbreiding, alleen de voormalige gebieden van het Koninkrijk Pruisen die nu in Duitsland liggen.
Ik woon zelf in het Kreis Kleve, en het voormalige Hertogdom Kleve was ook sinds 1701 onderdeel van Pruisen, hier zijn er geen negatieve gevoelens tegenover Pruisen en ik heb het idee dat dit over het algemeen zo is in Noord-Duitsland, en dan met name de gebieden die onderdeel van Pruisen waren. Vooral in Zuid-Duitsland zijn de mensen eerder anti-Pruisen. Daar worden mensen uit het Noorden (voormalig Pruisen) vaak 'Preis' genoemd.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:54 schreef RM-rf het volgende:
[..]
gebieden als Rheinland, Westfalen, Schleswig-Holstein ondervonden de tijd van de pruisische overheersing gewoon als een bezetting en in die gebieden is bv de term 'Preis' nog altijd een scheldwoord..
Ik zoek meer naar een overkoepelend orgaan. De bestuurlijke indeling gaat er dan ongeveer zo uitzien: Federaal-> Pruisen -> Deelstaat -> Regierungbezirke -> enzovoort.quote:als je bepaalde gebieden vand e huidige Bundesrepublik onder een Bundesland 'Pruisen' zou willen samenvoegen kom je hooguit tot de voormalige DDR die je dan zou samenvoegen als één Bundesland..
dat zou weinig nut hebben, de invloed zou eerder kleiner worden, tenzij men een model aanhoud van de Freistaat Bayern die een status-aparte heeft in de duitse politiek door bv het bestaan van een aparte conservatieve partij (de CSU) die daar een ruime 50% an de stemmen haalt...
in de voormalige DDR zou dat al snel bv de Linkspartei worden, de voormalige SED, onder Gregor Gysi en mogelijk zou dat iemand als Gysi een extra, veel sterkere rol in de duitse politiek geven..
maar of dat nu wekelijks zo zinnig is?
Niet wat ik bedoelde, maar dit lijkt mij ook erg mooi. In ieder geval keert Pruisen in dit plan weer terug op de landkaart, dat zou al heel erg mooi zijn.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 23:19 schreef UpsideDown het volgende:
Niet als Noord-Duitse Bond in ieder geval.
Wat misschien nog wel kan: Pruisen als administratieve regio binnen de EU gebasseerd op het oude (Hertogdom) Pruisen.
[ afbeelding ]
Bestaande uit de voormalige provincies van het Duitse Rijk:
• Oost-Pruisen
Hoofdstad: Köningsberg
• West-Pruisen
Hoofdstad: Danzig
Groot nadeel is dat het Pruisisch vrijwel uitgestorven is, dus veel draagvlak zal er in het huidige Polen niet zijn.
Maar kleinere administratieve regio's lijkt mij wel een mooie verdeling binnen Europa, zoals: Pommeren, Brandenburg, Silezië, Beiren, Bohemen, Moravië, Saksen, Sleeswijk, Holstein, Mecklenburg, Thüringen, Karinthië, Stiermarken, Tirol, etc, etc, etc. Maar dat is weer een andere discussie.
Polen is na WOII naar het westen opgeschoven, de SU had Polen West-Wit-Rusland en Lviv moeten laten houden en Duitsland Pommeren, Silezië en Oost-Pruisen moeten laten houden.quote:Op vrijdag 21 februari 2014 23:23 schreef Phalanx300 het volgende:
Kleine kans dat Polen gebieden gaat weggeven helaas. Pruisen is sowieso vergeten hoop denk ik maar gebieden waar Duitsland wel recht op heeft in mijn ogen zijn Pommern, Silesien en het oosten van Brandenburg.
[ afbeelding ]
Deze gebieden hadden een overgrote merendeel Duitse bevolking en zijn door de Soviet-Unie etnisch gezuiverd, gebieden die dus in de middeleeuwen al Duits waren. Trouwens ook belachelijk hoe de Oder de nieuwe grens werd maar als er dan aan de andere kant een rijke stad is (Stettin) er dan wordt besloten om de grens toch maar iets verder te leggen. Ziehier de Duitse gebieden voor de etnische zuivering:
[ afbeelding ]
Maarja dan zit je weer met het probleem dat Polen het er niet mee eens zal zijn. Misschien een idee om Polen dan Oost-Pruisen (mocht Rusland hier weg willen gaan) te geven in ruil voor enkele gebieden in het westen. Dus ja schandalig hoe eeuwen en geschiedenis en cultuur zomaar binnen enkele jaren vernietigd kan worden maar er zal denk ik helaas niet veel meer aan gebeuren.
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:16 schreef vluggejapie99 het volgende:
Hebben jullie voorbeelden van huidige landen die ook een relatief grote Staat binnen dat land heeft?
En dan de Polen/Russen weer wegjagen? Dat lijkt mij niet realistisch. Het is hun eigen schuld dat ze die gebieden hebben verloren, als die oorlog niet gestart was reikte het Duitse grondgebied nu nog tot de Baltische staten en Slovakije, en was het niet een derde van het oppervlak kwijtgeraakt.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 14:26 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Polen is na WOII naar het westen opgeschoven, de SU had Polen West-Wit-Rusland en Lviv moeten laten houden en Duitsland Pommeren, Silezië en Oost-Pruisen moeten laten houden.
Helaas gaat er niet veel meer aan gebeuren, het is te hopen dat in ieder geval Kalingrad nog een keer teruggegeven wordt aan Duitsland, dat is nog wel de meest waarschijnlijke van alle mogelijke gebieden die teruggegeven zou kunnen worden. Al schat ik die kans ook op lager dan 5%.
Die Wilhelm had Bismarck nooit moeten ontslaan, was de Eerste Wereldoorlog er ook niet op deze manier gekomen en had Duitsland het grondgebied in handen ten tijde van het Duitse Rijk voor WOI.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 20:54 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
En dan de Polen/Russen weer wegjagen? Dat lijkt mij niet realistisch. Het is hun eigen schuld dat ze die gebieden hebben verloren, als die oorlog niet gestart was reikte het Duitse grondgebied nu nog tot de Baltische staten en Slovakije, en was het niet een derde van het oppervlak kwijtgeraakt.
Eens, en daarnaast, ik zie het nut ook niet helemaal. Rusland heeft bijv. enorm veel militair belang om Kaliningrad te behouden. Maar wat zou Duitsland met zo'n stadje ver weg van de rest van het land moeten? In Wroclaw heeft men bij de wederopbouw bewust voor architectuur uit de Oostenrijks-Hongaarse tijd gekozen ipv. de Pruisische vooroorlogse bebouwing te herstellen. Daar is dus ook weinig Duits meer terug te winnen. Blijft over Szczeczin en een heleboel dunbevolkt platteland waar niks boeiends is. Is dat zo enorm de moeite waard?quote:Op zaterdag 22 februari 2014 20:54 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
En dan de Polen/Russen weer wegjagen? Dat lijkt mij niet realistisch. Het is hun eigen schuld dat ze die gebieden hebben verloren, als die oorlog niet gestart was reikte het Duitse grondgebied nu nog tot de Baltische staten en Slovakije, en was het niet een derde van het oppervlak kwijtgeraakt.
een vijfde Poolse deling is wat mij betreft uitgesloten, zij hebben net als wij hier in Nederland ook recht op een eigen onafhankelijke democratische staat met toegang tot zeequote:Op zaterdag 22 februari 2014 21:11 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Die Wilhelm had Bismarck nooit moeten ontslaan, was de Eerste Wereldoorlog er ook niet op deze manier gekomen en had Duitsland het grondgebied in handen ten tijde van het Duitse Rijk voor WOI.
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 20:08 schreef arjan1112 het volgende:
Nee we krijgen gewoon dit.
[ afbeelding ]
Laat Rusland dan maar mooi één haventje aan de Oostzee houden en Duitsland de rest van Kalingrad teruggeven.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 21:24 schreef Igen het volgende:
[..]
Eens, en daarnaast, ik zie het nut ook niet helemaal. Rusland heeft bijv. enorm veel militair belang om Kaliningrad te behouden. Maar wat zou Duitsland met zo'n stadje ver weg van de rest van het land moeten? In Wroclaw heeft men bij de wederopbouw bewust voor architectuur uit de Oostenrijks-Hongaarse tijd gekozen ipv. de Pruisische vooroorlogse bebouwing te herstellen. Daar is dus ook weinig Duits meer terug te winnen. Blijft over Szczeczin en een heleboel dunbevolkt platteland waar niks boeiends is. Is dat zo enorm de moeite waard?
Dan laat Polen de havenstad Gdynia (Gdingen) maar houden, hebben ze alsnog toegang tot zee.quote:Op zondag 23 februari 2014 09:30 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
een vijfde Poolse deling is wat mij betreft uitgesloten, zij hebben net als wij hier in Nederland ook recht op een eigen onafhankelijke democratische staat met toegang tot zee
En dan? Wat moeten de Duitsers ermee?quote:Op zondag 23 februari 2014 10:51 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Laat Rusland dan maar mooi één haventje aan de Oostzee houden en Duitsland de rest van Kalingrad teruggeven.
het enige van de Sovjet-overheersing wat nog ongedaan moet worden wat mij betreft is de naam Kaliningrad voor wat voorheen Koningsbergen was, dat moet weer Koningsbergen genoemd wordenquote:Op zondag 23 februari 2014 10:52 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Dan laat Polen de havenstad Gdynia (Gdingen) maar houden, hebben ze alsnog toegang tot zee.
In de toekomst kan het zo zijn dat Duitsland overvol raakt en dan zou Duitsland premies kunnen uitgeven aan Duitsers om een bestaan op te gaan bouwen in Koningsbergen.quote:Op zondag 23 februari 2014 10:56 schreef Igen het volgende:
[..]
En dan? Wat moeten de Duitsers ermee?
En dan geen Oblast Kaliningrad, maar gewoon Oost-Pruisen.quote:Op zondag 23 februari 2014 11:19 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
het enige van de Sovjet-overheersing wat nog ongedaan moet worden wat mij betreft is de naam Kaliningrad voor wat voorheen Koningsbergen was, dat moet weer Koningsbergen genoemd worden
Dat is wel hele verre toekomst danquote:Op zondag 23 februari 2014 11:25 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
In de toekomst kan het zo zijn dat Duitsland overvol raakt en dan zou Duitsland premies kunnen uitgeven aan Duitsers om een bestaan op te gaan bouwen in Koningsbergen.
oblast Koningsbergen is het meest logische, Oost-Pruisen is immers opgegaan in Polen, Rusland en Litouwenquote:Op zondag 23 februari 2014 11:25 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
En dan geen Oblast Kaliningrad, maar gewoon Oost-Pruisen.
Probleem is dat alle daadwerkelijke Duitsers daar verjaagd/afgemaakt zijn door het rode tuig.quote:Op zondag 23 februari 2014 11:25 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
In de toekomst kan het zo zijn dat Duitsland overvol raakt en dan zou Duitsland premies kunnen uitgeven aan Duitsers om een bestaan op te gaan bouwen in Koningsbergen.
quote:Op zondag 23 februari 2014 11:25 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
In de toekomst kan het zo zijn dat Duitsland overvol raakt en dan zou Duitsland premies kunnen uitgeven aan Duitsers om een bestaan op te gaan bouwen in Koningsbergen.
Communisme is slecht voor de bevolkingsgroei, zo blijkt maar weer.quote:Op zondag 23 februari 2014 14:38 schreef Igen het volgende:
[ afbeelding ]
Alle blauwe gebieden zijn gebieden waar de bevolking krimpt. Zegt wel genoeg toch?
De jonge mensen trekken daar allemaal weg. Er is daar ook niet zo veel te doen, de landbouw is er bijv. ook moderner, grootschaliger en meer geautomatiseerd dan in West-Duitsland. Maar ook daar loopt het platteland leeg, alleen wat langzamer.quote:Op zondag 23 februari 2014 17:22 schreef Euribob het volgende:
[..]
Communisme is slecht voor de bevolkingsgroei, zo blijkt maar weer.
en dan hebben ze nog geluk dat de Amerikanen geen atoombom op Berlijn hebben gegooidquote:Op zondag 23 februari 2014 17:33 schreef Igen het volgende:
Meer kaartjes:
[ afbeelding ]
Op het Oostduitse platteland is over tien jaar meer dan de helft van de bevolking ouder dan 52. Lebensraum genoeg dus, zou ik zeggen.
Wat is het verband? Dresden is bijv. genadeloos platgebombardeerd door de geallieerden, maar is nu een van de tofste steden van heel Duitsland.quote:Op zondag 23 februari 2014 18:39 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
en dan hebben ze nog geluk dat de Amerikanen geen atoombom op Berlijn hebben gegooid
van de gevolgen van stralingsziekte door een atoombom werd Berlijn gespaard geblevenquote:Op zondag 23 februari 2014 18:42 schreef Igen het volgende:
[..]
Wat is het verband? Dresden is bijv. genadeloos platgebombardeerd door de geallieerden, maar is nu een van de tofste steden van heel Duitsland.
Dat getal is een beetje een politiek dogma geworden in duitsland en een begronding van bepaalde bezuinigingen en hervormingen... (bv ook stevige bezuinigingen op onderwijs en gezondheidszorg, uitgaande van een steeds kleinere bevolking in de toekomst)quote:Op zondag 23 februari 2014 17:29 schreef arjan1112 het volgende:
Dat de bevolking van Duitsland gaat afnemen van 80 miljoen naar 65 miljoen is toch al bekend?
Waarom????quote:Op zaterdag 22 februari 2014 14:23 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Niet wat ik bedoelde, maar dit lijkt mij ook erg mooi. In ieder geval keert Pruisen in dit plan weer terug op de landkaart, dat zou al heel erg mooi zijn.
Ik vind alles wat met Pruisen te maken heeft gewoonweg geweldig. Tegen beter weten in hoop ik dat Pruisen ooit weer uit haar as zal herrijzen.quote:
Laat eerst Duitsland zichzelf eens herstellen.quote:Op woensdag 26 februari 2014 18:38 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Ik vind alles wat met Pruisen te maken heeft gewoonweg geweldig. Tegen beter weten in hoop ik dat Pruisen ooit weer uit haar as zal herrijzen.
quote:Op vrijdag 21 februari 2014 19:22 schreef Anosmos het volgende:
Tevens moet Nederland Vlaanderen, Luxemburg en delen van Oost-Moldavië annexeren en het geheel omdopen tot Groothertogdom Texel.
Maar serieus, totaal ondenkbaar dat Pruisen terugkomt.
quote:Op woensdag 26 februari 2014 18:38 schreef vluggejapie99 het volgende:
[..]
Ik vind alles wat met Pruisen te maken heeft gewoonweg geweldig. Tegen beter weten in hoop ik dat Pruisen ooit weer uit haar as zal herrijzen.
Het grootste deel vluchtte eerst, de rest die niet op tijd was of niet kon vluchten werd inderdaad gezuiverd/gedeporteerdquote:Op zaterdag 1 maart 2014 13:09 schreef Phalanx300 het volgende:
Was geen vluchten maar gedwongen etnische zuivering van het gebied. Rede hierachter was dat de Soviet-Unie de grenzen naar het westen verschoven en daardoor maar besloten dat Duitsland maar gebied moest verliezen om Polen te compenseren. Dit terwijl deze gebieden voornamelijk Duits waren sinds de middeleeuwen.
Dus vluchten uit een gebied betekend dat het gerechtvaardigd is dat 18 miljoen mensen maar moesten verdwijnen samen met de 1000+ jaren geschiedenis in het gebied?quote:Op zaterdag 1 maart 2014 13:12 schreef Godshand het volgende:
[..]
Het grootste deel vluchtte eerst, de rest die niet op tijd was of niet kon vluchten werd inderdaad gezuiverd/gedeporteerd
Waar lees je dat ik het woord rechtvaardig gebruik? Ik geef gewoon de feiten weer die op elke site over Duitse geschiedenis staat of in geschiedenis boeken over Duitsland.quote:Op zaterdag 1 maart 2014 13:14 schreef Phalanx300 het volgende:
[..]
Dus vluchten uit een gebied betekend dat het gerechtvaardigd is dat 18 miljoen mensen maar moesten verdwijnen samen met de 1000+ jaren geschiedenis in het gebied?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |