Want dit werkt zo lekker voor je?quote:Op dinsdag 11 februari 2014 10:10 schreef Janneke1 het volgende:
Nu Laxeermiddel van de drogist als advies maar wil ik liever niet..
.quote:Op dinsdag 11 februari 2014 10:21 schreef Deshain het volgende:
[..]
Want dit werkt zo lekker voor je?
Thanks!quote:Op dinsdag 11 februari 2014 10:36 schreef Farenji het volgende:
Wat wel werkt (eigen ervaring):
- Thee zetten van korianderzaad, venkelzaad en komijnzaad.
- Groene of witte thee is ook goed.
- Yoga werkt zeker, vooral vooroverstrekkingen en "heupopeners".
- Eten goed en rustig kauwen, zorg dat je niet teveel lucht inslikt.
- Vermijd de combinatie van zuivel met fruit (sowieso niet teveel zuivel)
- Minder brood, meer groente.
- Stress vermijden of oplossen.
Als dat niet helpt zijn er ook heftigere oplossingen zoals "shank prakshalana". Google maar.
Dat lijkt me toch geen ongezond eetpatroon, dus dat is best raar..quote:Op dinsdag 11 februari 2014 10:10 schreef Janneke1 het volgende:
Hallo mede Fokker,
Ontbijt: voorheen altijd kiwi's of peer, geen effect.
Nu citroen uitgeperst op warm water, 2 koppen.(week geprobeerd zonder resultaat)
Ik drink veel water... gebruik lijnzaad( s avonds) denk dat ik het s ochtends moet gaan doen?
Drink 1 a 2 keer roosvicee laxo per dag nu.
Eet 2 a 3 volkorenbrood.... met kaas/vlees of ei.
Fruit als tussendoortje of sultana ofzo
avond eten: aardappelen groente, vlees.
avonds weer een liter thee... kruidenthee.
(drink 3 a 4 kopjes Senseo koffie per dag.)
Ik heb een hond.. beweeg dus genoeg. Doe aan yoga sinds kort.
Ik heb ook gegoogeld en ik kwam op een topic bij FOK uitquote:Iemand tips?? zucht..... het is een probleem dat mn letterlijk en figuurlijk in de weg zit!
Ojah.. ik heb me al suf gegoogled...
wanhopige lady...
Ik heb gelukkig nog maar 1x laxeermiddel gebruikt. Hielp weinig trouwens.quote:Op dinsdag 11 februari 2014 13:28 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Dat lijkt me toch geen ongezond eetpatroon, dus dat is best raar..
[..]
Ik heb ook gegoogeld en ik kwam op een topic bij FOK uitvan 2007
LIF / Obstipatie
Als je die uitkomst leest zou ik toch maar eerst even de raad van -Strawberry- opvolgen,
misschien is het bij jou weer iets héél anders, maar laxeermiddelen kan je niet lang blijven
nemen. da's niet zo gezond ...
quote:Op dinsdag 11 februari 2014 14:34 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ik heb gelukkig nog maar 1x laxeermiddel gebruikt. Hielp weinig trouwens.
Heb net 2 glazen pruimensap naar binnen gewerkt.. en drink nog maar es een litertje water..
Anders start ik morgen met de Poeders(molvicon) die ik nog heb liggen. Helpt dat ook niet dan ga ik zeker naar de huisarts...
een bloedtest is nog niet zo'n gek idee.
Houd nu wel een eetdagboek bij....
Fijn dat iedereen zo meedenkt:)
Nee dat valt vast mee.. ik heb niet echt pijn.....quote:Op dinsdag 11 februari 2014 14:38 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]misschien beter éérst naar de huisarts voordat je met die poeders begint?
Ik hoop in elk geval dat het niet iets ernstigs is!
Maar je bent al 2 weken aan het laxeren als ik dat zo lees, vreemde huisarts ...quote:Op dinsdag 11 februari 2014 14:54 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Nee dat valt vast mee.. ik heb niet echt pijn.....
Mocht het niet opknappen dan zit ik zeker bij de huisarts.. maar die heeft me al 2 met zelfde klachten gezien en zegt dat mn darmen vol zitten.... en dus moet laxeren...
Ha Ha nee.. ik ben niet aan het laxeren nu....quote:Op dinsdag 11 februari 2014 14:55 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Maar je bent al 2 weken aan het laxeren als ik dat zo lees, vreemde huisarts ...
Ah, oké, hopelijk geeft de pruimensap wat verlichtingquote:Op dinsdag 11 februari 2014 14:56 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ha Ha nee.. ik ben niet aan het laxeren nu....
ben er in het verleden geweest.. nu nog niet
Ik heb 2 grote glazen op... borrelt regelmatig nu...en veel winden laten...quote:Op dinsdag 11 februari 2014 16:56 schreef Remco_h het volgende:
2 glazen pruimensap werkt niet zo goed bij mij, ik drink de hele fles leeg en dan kan je binnen een uur rennen.... (wel die zonnatura he?)
En jah.. twas van Zonnatura......:Pquote:Op dinsdag 11 februari 2014 17:03 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ik heb 2 grote glazen op... borrelt regelmatig nu...en veel winden laten...
Kan dr nog wel 1 opdrinken maar ik denk dat ik dan over ga geven... ben dr misselijk van nu. (van de sap)
Thee niet te sterk?quote:Op dinsdag 11 februari 2014 17:10 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Drink al liters........... naast de thee en de beperkte koffie:)
Ah OK. Ik had de OP niet zo goed gelezen.quote:Op dinsdag 11 februari 2014 17:11 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
nee.. voornamelijk groene thee en kruidenthee:)
Nope.. geen specialist gezien. Volgens de huisarts zaten mn darmen vol... voelde hij.quote:Op dinsdag 11 februari 2014 17:13 schreef Rosario het volgende:
[..]
Ah OK. Ik had de OP niet zo goed gelezen.
Wel vreemd hoor.. Qua voeding zou het allemaal prima moeten zijn zou je zeggen. Nog nooit doorverwezen naar een specialist?
tis echt te ranzig spul ja..quote:Op dinsdag 11 februari 2014 17:03 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ik heb 2 grote glazen op... borrelt regelmatig nu...en veel winden laten...
Kan dr nog wel 1 opdrinken maar ik denk dat ik dan over ga geven... ben dr misselijk van nu. (van de sap)
Verstandigquote:Op dinsdag 11 februari 2014 22:27 schreef Janneke1 het volgende:
Hah jah echt ranzig.. maar was het proberen waard;)
Ben 1x naar het toilet geweest... heel klein beetje waterige ontlasting... Meer kwam er niet.. zucht.
Morgenochtend toch maar naar de huisarts dan....
TXquote:Op dinsdag 11 februari 2014 22:31 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
VerstandigSterkte alvast~!
Nou heb er maar niet altijd zo veel last van....quote:Op dinsdag 11 februari 2014 22:32 schreef MCH het volgende:
Drink je niet gewoon veel te veel zodat je bij elke slok lucht mee naar binnen hapt? Kan ook een verklaring voor het opgeblazen gevoel zijn.
Wel gezellig zo die poeppraatjes op de vroege morgen, maar het is best een serieus én lastigquote:Op woensdag 12 februari 2014 12:04 schreef Janneke1 het volgende:
Jee wat fijn dat iedereen zo meedenkt:)
Koffie is nog het enige wat enigszins laxerend werkt...
Kom net bij de huisarts vandaan.. die voelde dat ik idd VOL zat.
Vanochtend wel iets ontlasting maar zit nog heel veel...
Nu toch aan de Dulcolax, net 2 pillen gehad, moet ik een paar dagen doen nu.
Als dit niet werkt een darmspoeling.
Bloedgeprikt op voedseltolleratie tarwe en zuivel geloof ik... Komt er niks uit dan doorverwijzing..
Zucht....
Gebeurt nu wel iets.. en ik hoop dat de laxeermiddelen gaan werken..... En ik houd maar een eetdagboek bij zodat ik er straks iets uit kan opmaken of dingen kan gaan weglaten.
Dat shank prakshalana wat ik noemde is ook een darmspoeling, maar dan helemaal van bovenaf. Dan drink je dus in totaal een liter of 2-3 lauwwarm zoutig water op een nuchtere maag, en tussendoor doe je bepaalde yoga oefeningen om dat water door je spijsverteringsstelsel naar beneden te pompen... en al snel zit je op de plee water te poepen.quote:Op woensdag 12 februari 2014 12:04 schreef Janneke1 het volgende:
Jee wat fijn dat iedereen zo meedenkt:)
Koffie is nog het enige wat enigszins laxerend werkt...
Kom net bij de huisarts vandaan.. die voelde dat ik idd VOL zat.
Vanochtend wel iets ontlasting maar zit nog heel veel...
Nu toch aan de Dulcolax, net 2 pillen gehad, moet ik een paar dagen doen nu.
Als dit niet werkt een darmspoeling.
Ik denk dat ik geen prop heb... de ontlasting die ik wel krijg is zacht.....quote:Op woensdag 12 februari 2014 14:56 schreef crohntje het volgende:
Je kan ook bij de drogist een klein klysmaatje kopen. Dan ga je gegarandeerd en is de eerste "prop" zeg maar weg.
Nog niks?quote:Op woensdag 12 februari 2014 16:03 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ik denk dat ik geen prop heb... de ontlasting die ik wel krijg is zacht.....
Maar tx voor de tip
Dat werkt inderdaad als een tierelierquote:Op donderdag 13 februari 2014 19:02 schreef Miss_Virgo het volgende:
Ik moest ook nooit zo vaak naar de wc, niet vergelijkbaar met jou hoor. Maar sinds een tijdje ontbijt ik met havermout/ amandelmelk, en smiddags een goed gevulde salade. Geen brood dus. Nu moet ik ineens iedere dag naar de wcen verder (bijna) niks uit pakjes/ fabrieksbewerkt..
Misschien kan je er wat mee..
Is wel een prettig gevoel, dat de afvalstoffen wat sneller je lichaam uit zijn. Ik hoop voor je dat je snel een oplossing vind!
quote:Op donderdag 13 februari 2014 23:48 schreef Janneke1 het volgende:
Was wel een kilo lichter bijna.. ghe ghe
Thanks voor de tip... maar hardlopen zit er niet in voor mij... Heb een enkelafwijking en ben al blij dat ik nu normaal 9 van 10 keer pijnloos de hond kan uitlaten:) Draag altijd bergschoenen...met aangepaste zooltjes.quote:Op zondag 16 februari 2014 10:16 schreef Seven. het volgende:
Hoi TS, wat een herkenning. Ik heb precies hetzelfde, soms kak ik maar 1 keer per week. Het enige dat mij ECHT geholpen heeft is de verbranding omhoog en dat lukt alleen als mijn hartslag omhoog gaat. Blijkbaar is mijn
Van je honden lopen gaat je hartslag niet echt omhoog, hoewel het goed is dat je met de honden loopt doet het niks voor je lichaam. De status quo daar is al bereikt. Ga minstens 3 keer per week hardlopen met je honden in plaats van ze uitlaten. Gewoon zo'n app downloaden die je helpt met opbouwen. Je zult binnen een week al verschil merken, als in dagelijks naar de WC en geen opgeblazen buik meer.
Kan je met een burnout niet zwemmen? Is volgens mij et beste wat je kan doen met psychische klachten: bewegenquote:Op zondag 16 februari 2014 10:30 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Thanks voor de tip... maar hardlopen zit er niet in voor mij... Heb een enkelafwijking en ben al blij dat ik nu normaal 9 van 10 keer pijnloos de hond kan uitlaten:) Draag altijd bergschoenen...met aangepaste zooltjes.
Lijkt me heerlijk te kunnen rennen maar helaas.
Ik wil graag wel weer gaan zwemmen zodra ik dat aan kan.(ivm burn out)
Uhh nou.. ik kon nog geen stap verzetten.. douchen was al een hele opgave..... Gaat nu steeds beter en mn conditie gaat vooruit. maar ik moet de energie die ik heb niet gelijk weer uitgeven. Rustig aan opbouwen volgens de Psych;)quote:Op zondag 16 februari 2014 15:26 schreef Miss_Virgo het volgende:
[..]
Kan je met een burnout niet zwemmen? Is volgens mij et beste wat je kan doen met psychische klachten: bewegen
Ah oke, snap hetquote:Op zondag 16 februari 2014 21:40 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Uhh nou.. ik kon nog geen stap verzetten.. douchen was al een hele opgave..... Gaat nu steeds beter en mn conditie gaat vooruit. maar ik moet de energie die ik heb niet gelijk weer uitgeven. Rustig aan opbouwen volgens de Psych;)
Maar zodra het kan ga ik het wel weer doen!!!! Lijkt me heerlijk.. en hopelijk is het goed voor de spijsvertering;)
ik ga dingen 1 voor 1 uit mn menu schrappen om te kijken wat werkt of dat er iets effect heeft:)quote:Op zondag 16 februari 2014 23:48 schreef Japie77 het volgende:
Een vriendin van me had ook heel vaak last van obstipatie totdat ze vegetarisch werd. Dus misschien zou je dat eens kunnen proberen.
Bij mij maakte het schrappen van melk een héél groot verschil, ik ben benieuwd hoe dat bij jou gaat..quote:Op maandag 17 februari 2014 14:35 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
ik ga dingen 1 voor 1 uit mn menu schrappen om te kijken wat werkt of dat er iets effect heeft:)
Vlees dus ook straks
Oke!! Dan is dat stap 2... zuivel dus.quote:Op maandag 17 februari 2014 16:08 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Bij mij maakte het schrappen van melk een héél groot verschil, ik ben benieuwd hoe dat bij jou gaat..
Vlees at ik al nooit veel, voordat ik vegetariër werd dus dat kan ik niet heel goed bepalen.
I.p.v. melk dus soja melk/ yoghurt enz...
Als ik ergens koffiedrink heb ik gewone koffiemelk, maar verder eigenlijk alleen nog maar sojaprodukten, soms smokkel ik met een mona toetjeof een ijsje, maar dat is het wel...
Als je straks helemaal geen vlees meer eet en weinig zuivel, moet je je wel even inlezenquote:Op maandag 17 februari 2014 20:00 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Oke!! Dan is dat stap 2... zuivel dus.
Ik wacht woensdag ook nog even af...(uitslag bloed) al zegt dat niet veel altijd..
Heb dus zaterdagochtend vroeg mn laatste ontlasting gehad... na die pillen. Tot nu toe weer niks meer spontaan.. Ben benieuwd hoelang het duurt voordat ik aandrang krijg;)
Hai,quote:Op dinsdag 18 februari 2014 08:30 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Als je straks helemaal geen vlees meer eet en weinig zuivel, moet je je wel even inlezen
hoor, anders krijg je straks weer andere problemen misschien, zoals tekort aan B12 ofzo..
http://www.vegetariers.nl/voeding
Ik las dat je een burn out hebt/had? Slik je hier ook medicijnen voor?
Dat kan ook een oorzaak zijn, als je bijvoorbeeld antidepressiva slikt dan kan één van de bijwerkingen
ook wel eens verstopping zijn, maar goed ik weer niet of je dat slikt natuurlijk.
Als je het je helpt om minder of geen vlees meer te eten kan je nog een héleboel wél eten hoorquote:Op dinsdag 18 februari 2014 09:25 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Hai,
Jah ik zit nog midden in de burn out.. nr 2 nu. De vorige keer wel medicijnen gehad. nu niet. Gelukkig niet!
Toen destijds was het idd ook wel te merken, maar nu speelt dit probleem het laatste jaar vaak en nu continue op. Mn lijf staat nu ook al weer redelijk straks.. Voelt zeer onprettig.
Ik slik nu vit D, vit B complex en een mutlivitamine.... Ojah en magnesium.
Maar ik zal me idd even inlezen mocht ik alles gaan schrappen.
Hoop eigenlijk dat ik gewoon vlees kan verdragen... vind het heerlijk! Zuivel trouwens ook;)
Maar goed.. als het me helpt!
Misschien ben ik er nu te veel mee bezig.. met voelen of ik aandrang heb überhaupt. Last om daar geen aandacht aan te schenken.
Maar als het in de weg zit en onprettig voelt dan gaat dat automatisch...
Nu alleen wat winderig.....
Ontbijt nu met havermout pancake.. das wel lekker:)
Kan ik nu tussen de middag dan wel gewoon 2 volkoren boterhammen nemen??? wat vinden jullie? Om nou alleen pancakes te eten....
Ik bedoel.... het moet wel te doen blijven...
Pffff tis wel een gedoe... Hoop dat het zn vruchten afwerpt maar continue moeten nadenken of je iets kunt eten is ook stressvol
Mijn ochtendkoffie geeft het startsein aan mijn spijsvertering: 5 minuten na de eerste slok zit ik al op de wc. Matig gebruik (5,7 mg/kg/dag, 4 à 5 kopjes zelfs) van koffie heeft in dit geval alleen maar voordelen. Of zie ik iets over het hoofd?quote:Op dinsdag 18 februari 2014 17:04 schreef Life2.0 het volgende:
avonds weer een liter thee... kruidenthee.
(drink 3 a 4 kopjes Senseo koffie per dag.)doe eens niet
en 3minuten de hond uitlaten = NIET BEWEGEN
ja je moet schijten van caffeine, is dat nou de bedoeling?quote:Op dinsdag 18 februari 2014 17:29 schreef Purrrp het volgende:
[..]
Mijn ochtendkoffie geeft het startsein aan mijn spijsvertering: 5 minuten na de eerste slok zit ik al op de wc. Matig gebruik (5,7 mg/kg/dag, 4 à 5 kopjes zelfs) van koffie heeft in dit geval alleen maar voordelen. Of zie ik iets over het hoofd?
http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=art&art_id=11056
Dat is toch haar hele doel?quote:Op dinsdag 18 februari 2014 17:30 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
ja je moet schijten van caffeine, is dat nou de bedoeling?
"Gezonde volwassenen kunnen ongeveer 400 milligram cafeïne per dag innemen zonder dat er negatieve effecten te verwachten zijn. Dit komt neer op 4 cafeïnerijke producten.quote:
Dit zie ik nu pasquote:Op zondag 16 februari 2014 09:03 schreef Janneke1 het volgende:
net ontbeten met havermout.... brrrr Jee das wel wennen!
Ben dr eigenlijk een beetje misselijk van. kreeg het niet weg..
Met tegenzin wat op opgegeten.
Heb het een nachtje laten weken in amandelmelk en 3 min gekookt. daarna wat kaneel en noten erdoor.
Iemand nog tips?? Dit ga ik niet elke ochtend weg krijgen.....
Een fruitsmoothie met wat havermout heeft bij mij hetzelfde effect. Zet de darmen ook goed in beweging. Caffeine vind ik zelf een stuk minder tof dan vroeger, toen ik veel meer koffie dronk. Het "wakker worden" effect is min of meer bedrog - je hebt er vooral baat bij als je er flink aan verslaafd bent (dan heb je echt koffie nodig om je mens te voelen). Eenmaal afgekickt, word je ook prima wakker zonder caffeine.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 17:29 schreef Purrrp het volgende:
[..]
Mijn ochtendkoffie geeft het startsein aan mijn spijsvertering: 5 minuten na de eerste slok zit ik al op de wc. Matig gebruik (5,7 mg/kg/dag, 4 à 5 kopjes zelfs) van koffie heeft in dit geval alleen maar voordelen. Of zie ik iets over het hoofd?
http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=art&art_id=11056
Ik weet eerlijk gezegd niet zo goed wat je hiermee wil zeggen. Het enige wat ik wilde overbrengen, is dat het matig gebruik van koffie (voor welke reden dan ook) haar alleen maar kan helpen in deze zaak. Ze eet ook al havermout bij haar ontbijt.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 19:44 schreef Farenji het volgende:
[..]
Een fruitsmoothie met wat havermout heeft bij mij hetzelfde effect. Zet de darmen ook goed in beweging. Caffeine vind ik zelf een stuk minder tof dan vroeger, toen ik veel meer koffie dronk. Het "wakker worden" effect is min of meer bedrog - je hebt er vooral baat bij als je er flink aan verslaafd bent (dan heb je echt koffie nodig om je mens te voelen). Eenmaal afgekickt, word je ook prima wakker zonder caffeine.
Ja, die bron heet eigen ervaring. Sinds ik flink geminderd ben wat betreft koffie word ik veel makkelijker wakker; daar had ik eerst echt koffie voor nodig, toen had ik echt last van een ochtendhumeur, dat is nu veel minder. Ik ken het laxerende effect van een peuk en een bak koffie ook wel; maar roken doe ik al heel lang niet meer. Nu ik ook nauwelijks nog koffie drink heb ik dat niet meer nodig voor een goede schijtbeurt vroeg in de ochtend - een vezelrijk (en min of meer vloeibaar) ontbijt doet voor mij hetzelfde.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:11 schreef Purrrp het volgende:
[..]
Ik weet eerlijk gezegd niet zo goed wat je hiermee wil zeggen. Het enige wat ik wilde overbrengen, is dat het matig gebruik van koffie (voor welke reden dan ook) haar alleen maar kan helpen in deze zaak. Ze eet ook al havermout bij haar ontbijt.
Heb je bron waarin staat dat het "wakker worden"effect van cafeïne bedrog is? Ben benieuwd.
O das zeker een goed idee!!! ook lekkker!! Alleen weet ik niet of ik fruit ergens bij moet eten(opgeblazen gevoel)quote:Op dinsdag 18 februari 2014 19:09 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Dit zie ik nu pas![]()
Lijkt mij ook niet lekker... weet je wat wel lekker is?
Een Smoothie van notenmelk, vers sinaasappelsap of fruit (mag ook bevroren fruit zijn, zooitje
Havermout en een paar flinke eetlepels lijnzaad, tenminste als je een halve liter wegklokt, zoals ik![]()
Je moet écht even in het Smoothie topic gaan kijken, er zijn meerdere delen, daar staan allemaal
tips in, dan is Havermout helemaal niet erg, want aan Havermout zelf zit eigenlijk geen smaak,
de smaak van de Smoothie krijg je door het fruit of het verse sap.
Wat ik bijvoorbeeld heel lekker vind is 1 banaan, en dan mijn halve liter beker (bijna) vullen
met 1/2 vers sinaasappelsap en 1/2 noten of sojamelk en daar flink veel havermout en lijnzaad
ingooien, de laatste tijd gooi ik er zelfs een handje sla bij, want ik probeer aan de groene
Smoothies te wennen, dus dat voer ik een beetje op, kan ook met spinazie, als je een handje
erin gooit proef je daar niets of nauwelijks iets van.
CUL / Blenderontbijt (smoothies, papjes e.d.)
CUL / Blenderontbijt (smoothies, papjes e.d.) #2
CUL / Blenderontbijt (smoothies, papjes e.d.) #3
Drink maar 1 of 2 sochtends (Senseo) en s middag nog maar 1.. Is dat nog teveel??quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:23 schreef Farenji het volgende:
[..]
Ja, die bron heet eigen ervaring. Sinds ik flink geminderd ben wat betreft koffie word ik veel makkelijker wakker; daar had ik eerst echt koffie voor nodig, toen had ik echt last van een ochtendhumeur, dat is nu veel minder. Ik ken het laxerende effect van een peuk en een bak koffie ook wel; maar roken doe ik al heel lang niet meer. Nu ik ook nauwelijks nog koffie drink heb ik dat niet meer nodig voor een goede schijtbeurt vroeg in de ochtend - een vezelrijk (en min of meer vloeibaar) ontbijt doet voor mij hetzelfde.
Ojah.. ben wel veel winderiger nu ik aan de havermout pancakes zit.. zou dat van het ei komen wat erin zit??quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:27 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
O das zeker een goed idee!!! ook lekkker!! Alleen weet ik niet of ik fruit ergens bij moet eten(opgeblazen gevoel)
Ook wel idee als lunch trouwens.
Vanmiddag een pancake van havermout met bakje salade gehad.
Ik kan nu een week vooruit s ochtend op de pancakes. Heb voorraadje gemaakt vanmiddag.
Maar jeeeee. Ik ben dus zaterdagochtend voor het laatst naar het toilet geweest en voel me weer enorm!!! ja vanochtend een heel klein beetje redelijk zachte ontlasting... Het zou na 3 dagen laxeren toch wel allemaal weg moeten zijn?????
Morgenochtend bellen voor bloeduitslag en dan assistente maar vragen naar een darmspoeling? Dan weet je zeker dat je leeg bent??? Zucht. Erg frustie dit!!!!
Maar in ieder geval heeeel fijn dat iedereen zo mee denkt!! Thanks all! Ben ik heel erg blij meë:)
Nee dat lijkt me niet. Senseo is sowieso slappe hap, daar krijg je echt geen nadelige caffeine-effecten van.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:28 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Drink maar 1 of 2 sochtends (Senseo) en s middag nog maar 1.. Is dat nog teveel??
Lijkt me niet hoor, van ei???quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:30 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Ojah.. ben wel veel winderiger nu ik aan de havermout pancakes zit.. zou dat van het ei komen wat erin zit??
Misschien ben je gewoon lactose intolerant, dat andere zou ik me nog niet druk om maken, eerstquote:Extra winderigheid komt voor als klacht bij verstopping, het prikkelbare darm syndroom (PDS), lactose-intolerantie, coeliakie en andere darmaandoeningen. Uitgebreide informatie over deze aandoeningen vindt u op de website van de Maag Lever Darm Stichting.
Ja goed, maar dat wil niet zeggen dat het in Nederland niet voorkomt natuurlijk...quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:43 schreef Farenji het volgende:
Lactose-intolerantie is ontzettend normaal bij een groot deel van de wereldbevolking behalve Nederlanders. Nederland is wel een van de weinige landen waar bijna iedereen hun hele leven melk blijft drinken. In landen waar dat niet gebeurt wordt driekwart van de bevolking vroeg of laat lactose-intolerant doordat de darmen het op den duur verleren om lactose te verteren.
Dat wilde ik ook niet zeggen, wilde vooral zeggen dat het een heel vaak voorkomende conditie is en dat het op zich bijna bijzonder is als je het niet hebt.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:48 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Ja goed, maar dat wil niet zeggen dat het in Nederland niet voorkomt natuurlijk...
ah... dan las ik het verkeerdquote:Op dinsdag 18 februari 2014 21:10 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat wilde ik ook niet zeggen, wilde vooral zeggen dat het een heel vaak voorkomende conditie is en dat het op zich bijna bijzonder is als je het niet hebt.
Zoals ik eerder in dit topic heb gemeld kan een gezonde volwassene 4 koppen koffie per dag drinken, zonder nadelige effecten te ondervinden. Dit is op onderzoek gebaseerd, en niet op één iemand zijn ervaring.quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:28 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Drink maar 1 of 2 sochtends (Senseo) en s middag nog maar 1.. Is dat nog teveel??
quote:Op dinsdag 18 februari 2014 20:36 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Lijkt me niet hoor, van ei???
Ik heb even gegoogeld voor je... niet meteen schrikken, het komt natuurlijk ook gewoon omdat je verstopt zit, maar ik vond dit
[..]
Ik had idd ook al eens gegoogled..... kan zoveel zijn waar je op reageert...
zuivel.. vlees.. tarwe...
Zie door de bomen het bos niet meer...
Als er niks uit de uislag komt morgen ga ik zuivel schrappen....wordt wel lastig.. geen kaas meer dus..
Ik denk dat ik stapje voor stapje moet gaan kijken...
in ieder geval bedankt voor je optie!!
Misschien ben je gewoon lactose intolerant, dat andere zou ik me nog niet druk om maken, eerst
kijken wat de dokter zegt.
Lees dit anders even, kijken of je iets ''herkent''...
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lactose-intolerantie
Frappant dat dit in Nederland een Engelse naam moet hebben die anders is dan in Engeland (daar heet het "baked beans" ipv "tomato beans").quote:
Goed te horen dat dit een positief effect heeft op je stoelgang!quote:Op zaterdag 22 februari 2014 23:45 schreef Aventura het volgende:
Ik eet sinds een maand geen brood meer, maar griekse yoghurt, salades, groente en vezelcrackers (google op gg crackers). Stoelgang nu perfect en buik is plat. Ik heb zeker 12 jaar lang met een bijna permanent opgeblazen buik rondgelopen. Oja, fruit beperk ik ook en eet ik alleen vlak voor of verwerkt in een maaltijd. Ik ben ook flink met suiker geminderd.
Ben echt niet van de 'brood en suiker zijn des duivels' -kerk maar heb voor mezelf ondervonden dat ik daar gewoon niet goed op reageer. Voor mij werkt weglaten.
Mocht het na deze laxatieweek niet over zijn en mn eetpatroon ook niet helpt dan wordt ik idd doorgestuurd.....quote:Op zondag 23 februari 2014 15:51 schreef za18za18 het volgende:
doorverwijzing naar mdl-arts..loop alsjeblieft niet te lang met zulke klachten!
Goedzoquote:Op zondag 23 februari 2014 15:57 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Mocht het na deze laxatieweek niet over zijn en mn eetpatroon ook niet helpt dan wordt ik idd doorgestuurd.....
Nope... gebruik niks.quote:Op zondag 23 februari 2014 23:41 schreef Jurrgirl het volgende:
Ben je soms aan de pil? Want die rotzooi is brengt soms je hele stoelgang proces in de war.
Ook een beetje mijn verhaal. Ben toen op aanraden van mijn huisarts geminderd met de suikers en toen ging het echt veel beter.quote:Op zaterdag 22 februari 2014 23:45 schreef Aventura het volgende:
Ik eet sinds een maand geen brood meer, maar griekse yoghurt, salades, groente en vezelcrackers (google op gg crackers). Stoelgang nu perfect en buik is plat. Ik heb zeker 12 jaar lang met een bijna permanent opgeblazen buik rondgelopen. Oja, fruit beperk ik ook en eet ik alleen vlak voor of verwerkt in een maaltijd. Ik ben ook flink met suiker geminderd.
Ben echt niet van de 'brood en suiker zijn des duivels' -kerk maar heb voor mezelf ondervonden dat ik daar gewoon niet goed op reageer. Voor mij werkt weglaten.
Tx voor je reactie..quote:Op zondag 2 maart 2014 21:24 schreef Vansschoen het volgende:
Ik ken het wel een beetje, en had het voornamelijk bij eiwitten die uit dieet producten komen, en (niet lachen) bij de lays oven chips. Lays oven chips is echt verschrikkelijk en gegarandeerd uren buikpijn/harde opgeblazen buik. Bij eiwit repen ook echt ontzettend.
Maar nu eet ik juist extra veel zuivel met hoge eiwit waarden en in combinatie met sporten heb ik daardoor vrijwel nergens meer last van.
Je kunt natuurlijk alles een tijdje proberen en misschien werkt het voor jou ook wel, smorgens een halve bak kwark, en savonds voor het slapen de andere helft. Wel belangrijk om kwark te nemen en geen yoghurt.
Wat verder bij mij erg effectief is, is hoelahoepen. Elke dag een half uurtje en met een speciale fitness hoepel, gegarandeerd dat je de eerst keer geen half uur vol houd zonder 1 a 2 x naar de wc te zijn geweest,
Eet al weinig tot geen suikersquote:Op dinsdag 4 maart 2014 09:34 schreef Helsinki het volgende:
[..]
Ook een beetje mijn verhaal. Ben toen op aanraden van mijn huisarts geminderd met de suikers en toen ging het echt veel beter.
zoetje? Wat voor zoetje? En gebruik je veel producten met maltitol, xylktol etc.? Google eens op polyolen, sugar alcohol...daar kun je darmklachten van krijgen. Bij mij is 25 gram chocola gezoet met matitol al genoeg voor de hele avond en nacht kramp, lucht etcquote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:44 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Eet al weinig tot geen suikersDus dat kan het niet zijn....
Wel zoetje in de koffie endergelijke..
Misschien helpt 1 dagje vasten wel. alleen water en groene thee zonder suiker drinken?quote:Op dinsdag 4 maart 2014 10:44 schreef Janneke1 het volgende:
[..]
Tx voor je reactie..
Ik ga idd het 1 en ander uitproberen! Nu eerst eens kijken of ik een hoelahoep kan scoren![]()
Maar een Half uur!!!! Woooww.. ik denk dat ik 5 minuten niet eens overleef.. ghe ghe. Maar niet geschoten is altijd mis.
En chips eet ik eigenlijk al nooit.. maar ik ben gewaarschuwd...:)
Ga een diëtist raadplegen die gespecialiseerd is in darmproblemen. ben dit jaar toch al een kneusje dus had me goed verzekert![]()
Buik blijft eigenlijk het zelfde... geen toiletgang.. gisteren ook niet. eigenlijk een week niet gewone ontlasting gehad.. Je zou toch zeggen... waar blijft het!!!! Ik eet wel..
wordt vervolgt.....
Helemaal mee eens... zal ook wel psychisch onderdeel van uit maken.quote:Op dinsdag 4 maart 2014 15:32 schreef Farenji het volgende:
Er wordt wel heel erg gefocust op een fysieke oorzaak, zoals juist voedsel, genoeg beweging etc, maar het is zeker niet onwaarschijnlijk dat hier ook een psychische oorzaak is. De invloed van geest op lichaam (of omgekeerd) is ernorm groot; stress of andere psychische klachten kunnen zeker wel obstipatie en andere darmproblemen veroorzaken. En dan kun je vezels eten, vasten of hoelahoepen tot je een ons weegt, maar als je de oorzaak niet wegneemt dan gaat dat het probleem niet oplossen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |