Ze laat hier toch wel duidelijk horen dat ze er erg lijdt onder de misgelopen verkering.quote:Alberto: Waarom zou iemand jou dit aandoen?
Emmelie: Ik denk persoonlijk dat het gaat omdat iemand Jari leuk vindt of mij leuk vindt, dus wil stoken tussen de band tussen Jari en mij, dat er niet nog een relatie tussen ontstaat. (4:10)
- De plaatjes, rouwkaarten/rouwadvertenties met psalmen zijn allemaal door Emmelie gemaild of op Facebook gezet. De emo-plaatjes zijn ook door haar geplaatst. Het FOX-IT onderzoek laat zien dat zij daar zelf op gezocht heeft. FOX-IT heeft een kundig onderzoek verricht.quote:"Jari kan het niet zijn.... Hij heeft het tenslotte uitgemaakt!" (6:40)
enquote:
en, om het toch nog een beetje dreigend te maken:quote:"EMMELIE EN JARI ZIJN TE LEUK!"
- Waarom is de computer geformatteerd? Is dit echt door de politie advies meegegeven, of heeft Emmelie dit uit noodzaak gedaan, omdat ze dan weet, dat een hoop internetgegevens/bewijzen van haar computer weg zijn? Ik vraag me af of de politie inderdaad het advies meegeeft om je hele computer maar leeg te gooien. Heeft Emmelie dit advies wellicht zelf mee naar huis genomen? Brenno de Winter vindt dit ook erg vreemd. Hij zegt tijdens de uitzending (37:20):quote:"JARI EN EMMELIE GAAN SAMEN KAPOT!"
- Nadat Emmelie naar beneden komt, om te kijken bij Alberto en Brenno, is de belager opeens niet meer online:quote:Er zit iets heel raars aan het verhaal. Als de politie adviseert om bewijs weg te gooien, de hele computer opnieuw in te richten, tsja.. Dat is een beetje alsof iemand ergens vermoord ligt, en je zegt vervolgens: "Nou, we ruimen het hele huis maar op, ruim het hele huis maar leeg, en dan zeggen we later: ja, we kunnen de dader niet meer vinden want alle sporen zijn weg.". Dat is hier gebeurd
- Emmelie en haar moeder komen samen thuis. Vervolgens gaat Emmelie nog even de hond uitlaten. Vervolgens vindt Emmelie plotseling allerlei A4'tjes met doodsbedreigingen erop. Het zou best goed kunnen dat zij die zelf heeft neergelegd. Hier wat letters uit verschillende brieven bijeengeplakt, vooral de netheid van sommige hoofdletters in de lange dreigbrief komen overeen met Emmelie's handschrift.quote:Alberto (voice over): Brenno krijgt inzage in het dossier en wil graag vooraf de familie ontmoeten. Alleen de ouders van Emmelie weten dat we komen. Op verzoek van Brenno zijn Emmelie en haar ex-vriendje Jari niet op de hoogte gesteld van zijn komst. Emmelie is wel gewoon thuis vanavond. Hopen dat we de stalker op heterdaad kunnen betrappen.
Alberto (ter plekke): Is hij online trouwens?
Vader: Nou, ik heb net met hem gepraat, hij weet nu, in ieder geval, nergens van. Dus ja, we hopen dat hij weer tegen mij gaat praten.
Alberto: Dus hij is online?
Vader: Jaa! Heel erg actief zelfs! We hebben zelfs allemaal foto's en teksten weer gehad. Hij is super actief!
Alberto (voice over): Brenno gaat meteen werken.
[NU KOMT EMMELIE NAAR BENEDEN EN GAAT AAN TAFEL ZITTEN]
Alberto (voice over): Helaas laat de stalker op dat moment niets meer van hem horen.
quote:Op een gegeven moment hadden we het gevoel dat de dader kon horen wat hier thuis besproken werd. Werkelijk alles wat hier thuis besproken werd, vertelde de dader me later op facebook.”
quote:”Ik sprak met de dader op facebook. ik had hem niet als vriend, maar het leek wel als ik online kwam, hij dat wist. en dan begon hij te praten.”
- De vader wordt meerdere malen 's nachts opgebeld. Dit is ook te zien in de belgeschiedenis van Emmelie (9:52). In De Stentor zegt de vader:quote:”Op een gegeven moment was ik hier thuis met iemand van alberto stegeman die dit met eigen ogen wilde zien. Wat aanstond was mijn laptop en mijn simpele nokia. Alles wat ik met hem besprak werd mij 2 minuten later woordelijk terugverteld op facebook. Op een gegeven moment zei de dader: kijk eens in je map downloads. daar stond een foto van een blote vagina.”
. Een andere FoK-user heeft de moeite genomen om de stem te versnellen, en kwam opquote:Dan praat iemand met een hoge stem heel laag en zegt alleen maar: hel en dooood", zegt vader Peter Verhey.
- De camera's buiten konden niet gehackt worden door de belager. De belager kan nooit hebben meegekeken. De reactie van de IT specialist spreekt boekdelen. De monteurs hebben er waarschijnlijk een wachtwoord opgezet, of in ieder geval niet open gezet voor de buitenwereld. De enige persoon die wel heeft kunnen zien wat voor kleding Peter aan had, is Emmelie zelf. Ook de scherpe opmerking "je hebt geen gel in", ook met een high definition camera zou je als onbekende dat niet snel opmerken. Emmelie was de enige in de kamer die haar vader's uiterlijke kenmerken kon beschrijven. Emmelie zat zelf op de bank, met een laptop(?) op schoot. Echter zijn de berichten via een mobiele telefoon verzonden. Echter, als je een app op je computer (Facebook app voor Windows 8) gebruikt, komt er ook "Verzonden vanaf een mobiele telefoon" bij te staan. Of heeft Emmelie toch wel een handlang(st)er?quote:"Mwoah, het gaat wel!" (16:00)
- FOX-IT heeft een lokmail gestuurd. Een lokmail is een gewone mail, je ziet er eigenlijk niets aan, maar op het moment dat je hem opent, dan geef je informatie terug. Het kan zeer veel informatie terugsturen. Deze lokmail is gewoon geopend op het IP-adres van het huis. FOX-IT heeft zelfs specifiek vermeldt waar de mail is geopend; op haar type mobiel, een HTC One X.quote:"Oke.. Lees maar voor.. Ik vind het prima." (29:30)
Vervolgens geeft ze later toe dat ze het wachtwoord van haar belager heeft ontvangen, om de lokmail te openen op haar eigen mobiel. Er was dus dan blijkbaar wel contact tussen de belager en Emmelie zelf.quote:Ik heb er echt niets mee te maken! (33:00)
Het programma is dus ingeschakeld nadat de politie al twijfelde aan Emmelie's geloofwaardigheidquote:Haar ouders waren verschrikkelijk gefrustreerd. De familie deed aangifte bij de politie, maar verloor het vertrouwen toen hun eigen dochter werd beschuldigd. Zij klopten aan bij Alberto Stegeman.
- Hoe kan er gebeld zijn met een mobiel die in een auto ligt, en Emmelie in de kerk zit? Of weet Peter het wel zeker dat ze op die dag, om dat uur, toen echt in de kerk zat? Ze baseren immers dat er gebeld is op de belgeschiedenis van de provider. Heeft ze haar sim-kaartje in een andere mobiel gedaan, en daarmee gebeld vanuit de wc's in de kerk?quote:Het kan natuurlijk niet zo zijn dat Emmelie naast mij bij de computer zit, dat er iemand tegen mij zit te lullen op Facebook, en die zit bij wijze van spreken met de handen op de rug naast mij.
Nee dit is geen afleverrapport.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:38 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Dit is dus een afleverrapport, vandaar dat jij als gebruiker geen tussenkomst heb gehad
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 | <?php $fp = fopen('log.html', 'a'); ... $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR']; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; $data ="$visitTime</br>$ip</br>$agent</br>$port</br>$user</br>$file</br><hr/>"; fwrite($fp, $data); fclose($fp); header ("Content-type: image/gif"); $image = imagecreatefromgif('plaatje.gif'); imagegif($image); ImageDestroy($image); exit(); ?> |
Ja prima dat jij het irritant vindt , je hebt je ook pas gister aangemeld hier Dus als jij nou verteld hoe et echt zit kan et op slot en is et opgelost toch ? Je snapt toch wel dat et vreemd is dat zon gezin er zo op reageert ?quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:44 schreef Newgirl. het volgende:
Je wil weten hoe het zit, maar je blijft maar herhalen dat het waarschijnlijk fake is en alles. Ik vind dat best irritant hoor, want dan zoek je het zelf uit ipv het steeds te herhalen. Misschien vind ik het ook irritant omdat ik weet dat het echt is.
Zij denkt dat het meisje het zelf is, maar haar ouders geloven het meisje. Ik vind dat ook niet heel erg raar, want het is natuurlijk heel bizar en dan is het moeilijk te geloven dat je eigen kind tot zoiets in staat is.
Om zijn gezicht/van het gezin proberen te redden in de gemeenschap daar.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:43 schreef Yasmin23 het volgende:
Waarom zou die vader zoveel moeite doen voor iets wat waarschijnlijk werd afgehandeld met een taakstraf ofzo ?
Zou best kunnen. Zou ook verklaren waarom Jari niet openlijk zijn zegje wil doen, maar alleen via priveberichten, omdat dit een stap verder gaat. Als Jari nu openlijk op internet zegt dat vader en dochter samen in het complot zitten, dat zou een erg grote rel veroorzaken die hij ook weer niet wil, want hij heeft het voor zichzelf afgesloten.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:47 schreef maxxo123 het volgende:
- Jari wilt niet mee doen in het hele verhaal. Ik denk dat hij allang weet wie de schuldigen zijn in dit verhaal.
Oke, je bewandelt een ander pad, maar uiteindelijk is het resultaat hetzelfde als wat een afleverrapport bevat.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:43 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Nee dit is geen afleverrapport.
Dit was een e-mail met de volgende HTML-code:
<html>
<body>
<img data-src="http://lokmail.*****.nl/lok.php" style="visibility:hidden;"/>
</body>
</html>
lok.php bevat o.a. de volgende code:
[ code verwijderd ]
Hij toont dus uiteindelijk plaatje.gif, maar schrijft ondertussen de HTTP_USER_AGENT-gegevens weg in een bestandje log.html.
Heeft dus niks met afleverrapporten te maken, werkt ook gewoon in de webbrowser natuurlijk.
quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:10 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
En kwam FOX-IT niet uit bij het IP-Adres en mac-adres van de HTC-one van Emmelie?
Het wachtwoord van het e-mailaccount zou door de dader aan Emmelie kenbaar zijn gemaakt? Waarom in godsnaam? Dat is namelijk daderkennis, en die zou Emmelie zomaar van de dader hebben gekregen.
En dat zegt Alberto, maar we weten het niet zeker, alleen van horen zeggen.
Dus Emmelie bezit daderkennis, of zij heeft deze echt aantoonbaar van de dader gekregen zoals Alberto zegt, of ze heeft de daderkennis omdat ze zelf de dader is.![]()
Wie zal het zeggen?
Alberto die vooringenomen partijdig is over Emmelie en Jari onschuld als daders?
quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:21 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
Ooh daarbij, elk e-mailbericht heeft zogenoemde "headerinformatie".
In deze headerinformatie is terug te vinden via welke servers het e-mailbericht van afzender naar ontvanger is gegaan, met IP-adressen van zowel zender evenals ontvanger.
Ik neem aan dat FOX-IT van de beschikbare e-mailberichten etc, de IP-adressen in de header hebben gecontroleerd.
En als er meerdere toegang hebben tot hetzelfde e-mailaccount, dan zou er ook sprake moeten zijn van meerdere traceerbare IP-adressen afzender.
Maar er word slechts gesproken over 1 traceerbaar IP-adres, dat van de familie zelf.
Bijzonder frapant, want dan zou Emmelie exclusief toegang tot e-mailaccount dader hebben, en per wederkerigheid dus dan ook exlcusief dader zijn?
Wat houden ze elkaar raar vast.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:54 schreef Kw4Kje het volgende:
http://www.deweekkrant.nl(...)zen_tot_a_galapaara_
Het is Gerben. Zaak gesloten.
wat een dwerg dat kindquote:Op woensdag 5 februari 2014 15:54 schreef Kw4Kje het volgende:
http://www.deweekkrant.nl(...)zen_tot_a_galapaara_
Het is Gerben. Zaak gesloten.
Nee, en technisch gezien gaat het ook nergens over. MAC-adres is verzonnen (onterecht) in dit topic.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:54 schreef djkoelkast het volgende:
Is het woord mac-adres wel genoemd? Ik kan me alleen IP herinneren en telefoonnaam.
Ik begrijp niet helemaal wat je nu precies wilt. Aan een aflever-rapport heb je weinig aangezien deze enkel informatie bevat over de mailbox van de geadresseerde. Stuur je een mail naar een hotmail address, dan antwoord een emailserver van hotmail dat de mail is afgeleverd in de _mailbox_ van de geadresseerde. Kan de mail niet afgeleverd worden dan wordt er een bounce mail gestuurd met de mededeling dat de mailbox niet bestaat. Je wint er enkel mailbox locatiegegevens mee.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:27 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Dat sluit ik niet uit, maar als IT-er zou ik het zo simpel en doeltreffend mogelijk doen, als eerste.
Want geïnfecteerd plaatjes en bestanden worden tegenwoordig door webmail gedeactiveerd, en zijn derhalve niet erg trefzeker.
Dat is juist het nadeel van de methode die jij beschrijft, mijn webmail blokkeert het, en ik laat dat zo.
Simpel te omzeilen methode, maar indien wel doeltreffend dan ook uiterst vernuftig.
Edit; bijvoorbeeld controle over de computer, webcam, harde schijf toegang verkrijgen et cetera.
Dus jouw methode is zeker ook mogelijk, doch niet aannemelijk.
Want dan was er wel meer bewijs geweest. En was de dader boven elke twijfel verheven en dus wettig en overtuigend als dader geïdentificeerd.
Nu is het twijfelachtig, alleen IP-adres van de familie, en mac-adres van de HTC-One van Emmelie.
Het wijst indirect wel naar Emmelie, met een hoge mate van twijfel.
Zonder mac-adres zou FOX-IT het niet hebben kunnen traceren naar de HTC-one van Emmelie.quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:55 schreef _DeMoN_ het volgende:
[..]
Nee, en technisch gezien gaat het ook nergens over. MAC-adres is verzonnen (onterecht) in dit topic.
Ehm, nee. Het toestel type is aan de hand van de useragent uit de lokmail herleidt. Dat er een MAC adres is gebruikt is dus niet aannemelijk. Maar ook de useragent valt (heel erg makkelijk) te spoofen.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:02 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Zonder mac-adres zou FOX-IT het niet hebben kunnen traceren naar de HTC-one van Emmelie.
Dan was er hooguit gezegd dat het het IP-adres van de familie zelf was.
Het hier specifiek gebruikte apparaat, de HTC-ONE, duid erop dat het is getraceerd aan de hand van het mac-adres.
Een mac-adres is namelijk apparaat gebonden, een IP-adres is huisaansluiting gebonden (modem provider. Het thuisnetwerk IP-adres is niet/nauwelijk traceerbaar, in tegenstelling tot het apparaatgebonden mac-adres, de HTC-one van Emmelie).
Dus mac-adres is inderdaad niet genoemd, echter op technische gronden wel herleidbaar en daarmee aannemelijk, doch niet feitelijk.
In mijn voorbeeld zie je dat er wel degelijk zonder MAC-adres de naam HTC ONE X tevoorschijn komt, via die afbeelding.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:02 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Zonder mac-adres zou FOX-IT het niet hebben kunnen traceren naar de HTC-one van Emmelie.
Hoe je ook aan de gegevens komt, het was de HTC-one van Emmelie.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:05 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Ehm, nee. Het toestel type is aan de hand van de useragent uit de lokmail herleidt. Dat er een MAC adres is gebruikt is dus niet aannemelijk. Maar ook dat valt te spoofen.
En ik ben nondeju niet eens IT-er.
Kom op zeg, iedere webserver kan het OS, Browser e.d. uitvragen.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:02 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Zonder mac-adres zou FOX-IT het niet hebben kunnen traceren naar de HTC-one van Emmelie.
Dan was er hooguit gezegd dat het het IP-adres van de familie zelf was.
Het hier specifiek gebruikte apparaat, de HTC-ONE, duid erop dat het is getraceerd aan de hand van het mac-adres.
Een mac-adres is namelijk apparaat gebonden, een IP-adres is huisaansluiting gebonden (modem provider. Het thuisnetwerk IP-adres is niet/nauwelijk traceerbaar en dynamisch (veranderlijk dus). Dit in tegenstelling tot het apparaatgebonden mac-adres, de HTC-one van Emmelie welke wel statisch is (niet veranderlijk)).
Dus mac-adres is inderdaad niet genoemd, echter op technische gronden wel herleidbaar en daarmee aannemelijk, doch niet feitelijk.
Hoe je ook aan de gegevens komt, het was de HTC-one van Emmelie.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:10 schreef alpeko het volgende:
[..]
Kom op zeg, iedere webserver kan het OS, Browser e.d. uitvragen.
bedoel je nou steeds met dat afleverrapport de optie '"Request a Read Receipt" zoals je dat bijvoorbeeld in Outlook hebt?quote:Op woensdag 5 februari 2014 15:50 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Oke, je bewandelt een ander pad, maar uiteindelijk is het resultaat hetzelfde als wat een afleverrapport bevat.
Dus de weg welke men bewandelt is niet interessant, wel het doel wat men behaalt.
Goh, echt? Overigens is er niet gezegd dat het de HTC one van Emmelie was (dat kan men ook niet weten), maar een HTC one X met toegang tot hun netwerk.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:12 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Hoe je ook aan de gegevens komt, het was de HTC-one van Emmelie.
Bedankt, Sherlock!quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:12 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Hoe je ook aan de gegevens komt, het was de HTC-one van Emmelie.
Als we hééél precies zijn, is er duidelijk geworden dat het een HTC One X via de internetverbinding op dat adres.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:12 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Hoe je ook aan de gegevens komt, het was de HTC-one van Emmelie.
Dat dus :-)quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:12 schreef alpeko het volgende:
[..]
Goh, echt? Overigens is er niet gezegd dat het de HTC one van Emmelie was (dat kan men ook niet weten), maar een HTC one X met toegang tot hun netwerk.
Dit is dus precies waar FoxIT het verschil kan maken. Met hun kennis moet het prima kunnen om dus wel dat MAC adres te achterhalen. Als Emmelie de email geopend heeft aangesloten op het thuisnetwerk en FoxIT had tijdens het openen het thuisnetwerkverkeer geïnspecteerd dan is het MAC adres te herleiden. Maar ik verwacht niet dat dit soort informatie in een SBS programma verteld wordt.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:08 schreef _DeMoN_ het volgende:
Nogmaals, een MAC-adres achterhalen is op deze manier technisch onmogelijk. Lees je in op TCP/IP (de basis) zou ik zeggen om te begrijpen waarom dit niet kan! In dit geval is inderdaad het externe IP gezien (dus inderdaad van de thuisverbinding) en de User Agent van het toestel.
En dat is wel van belang als het echt een zaak gaat worden. Er is namelijk geen enkel hard bewijs dat Emmelie die lokmail heeft geopend. Alleen iemand met hetzelfde toestel op hetzelfde netwerk. Kan (in theorie) natuurlijk nog iedereen zijn die daar binnen kan komen of toegang tot wifi heeft... maar oke. Echter heeft ze al toegegeven de mail geopend te hebben en met een vrij vage smoes. Eén en één = twee.quote:
Goed.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:14 schreef Walter81 het volgende:
[..]
Als we hééél precies zijn, is er duidelijk geworden dat het een HTC One X via de internetverbinding op dat adres.
In principe is niet vastgesteld dat het de HTC van Emmelie betreft (tenzij ze nog meer sporen hebben gevonden die ze niet genoemd hebben). Maar dat lijkt me zéér aannemelijk dat het van haar was.
Overigens, zal zo'n bedrijf ook niet alle trucjes bloot geven, want dan weet een dader ook hoe ze sporen moeten uitwissen.
Edit:
[..]
Dat dus :-)
quote:Daarmee is de lokmail gelezen, wat alleen kan als je toegang hebt tot de e-mail van de dader.
Als er meerdere daders zijn, dan zijn er meermaals verschillende IP-adressen die toegang tot de e-mailaccount hebben gehad.
Die IP-adressen van de daders, zijn traceerbaar.
FOX-IT heeft alleen het IP-Adres van de familie getraceerd, niet van anderen.
FOX-IT heeft de een HTC-One van Emmelie getraceerd, niet(s) van ander(s)en.
En als toegang tot het e-mailaccount als daderkennis kan worden aangemerkt, naar welke dader wijzen deze kenmerken tot heden?
Emmelie, en niet iemand anders, exclusiviteit ook nog.
En is dat op basis van technisch bewijs niet een daderspoor, in deze onopgeloste zaak?
Op basis van jouw technisch bewijs gaat de dader zeker vrijuit. Misschien moet je eens wat minder gokken en lullen en jezelf meer verdiepen in de materie.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:09 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
En is dat op basis van technisch bewijs niet een daderspoor, in deze onopgeloste zaak?
![]()
Geen bewijs? Ze heeft het zelf toegegevenquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:17 schreef alpeko het volgende:
[..]
En dat is wel van belang als het echt een zaak gaat worden. Er is namelijk geen enkel hard bewijs dat Emmelie die lokmail heeft geopend. Alleen iemand met hetzelfde toestel op hetzelfde netwerk. Kan (in theorie) natuurlijk nog iedereen zijn die daar binnen kan komen of toegang tot wifi heeft... maar oke.
Mits ze toegang hadden tot het netwerk daar, ja. Maar ik denk niet dat men die moeite heeft genomen in dit geval. Ook niet nodig.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:16 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Dit is dus precies waar FoxIT het verschil kan maken. Met hun kennis moet het prima kunnen om dus wel dat MAC adres te achterhalen.
Blijf je nou bezig?quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:19 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Goed.
Feitelijk is er te concluderen dat er een HTC-one is gebruikt om de lok mail te lezen.
Emmelie heeft een HTC-One, en tot heden niemand anders van de betrokkene.
Daarbij het netwerk van Emmelie thuis.
Dus aannemelijk, doch concreet en onderbouwd, is er vast te stellen dat er met de HTC-one van Emmelie de lokmail is gelezen.
[..]![]()
quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:20 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Op basis van jouw technisch bewijs gaat de dader zeker vrijuit. Misschien moet je eens wat minder gokken en lullen en jezelf meer verdiepen in de materie.
Ik heb het nooit als bewijs gepresenteerd, maar als een daderspoor.quote:
Nieuwsgierigheid is geen slecht excuus, het feit dat ze de logingegevens van de dader heeft gekregen is natuurlijk nogal raar. Als je als dader wilt dat je slachtoffer die mail dan ook leest (nou ja ook? Als er een andere dader zou zijn dan heeft die de mail niet geopend), stuur je hem toch door? Ach, waarom gaan we hier nog op in. Dit is zo klaar als een klontje eigenlijk.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:23 schreef djkoelkast het volgende:
Ze heeft toch toegegeven die mail geopend te hebben, dus dat staat vast. Het is alleen een slecht excuus om dan maar te zeggen dat je nieuwsgierig was.
Onwaarschijnlijk. Ze hebben daar geen hub of zo staan, het is een switched netwerk. Dat wil zeggen dat om andersmans verkeer in te zien op het lokale netwerk (waar MAC oa leeft) je je met zaken bezig moet gaan houden als ARP spoofing om die data te vergaren. En die FOX IT-medewerker kan natuurlijk niet de hele dag zijn sniffer laten draaien daar, moet je echt een servertje laten meedraaien die dagenlang netwerkverkeer snuift. Daarna -ook al gebruik je filters- heb je MILJOENEN logfiles te reviewen. Allemaal voor een MAC-adresje. Beter dus een lokmailtje sturen en als bijv. blijkt dat maar 1 iemand (Emmelie) een HTC One X heeft en dit staat in de User Agent.. tsja, lijkt me duidelijkquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:16 schreef Stratotanker het volgende:
[..]
Dit is dus precies waar FoxIT het verschil kan maken. Met hun kennis moet het prima kunnen om dus wel dat MAC adres te achterhalen. Als Emmelie de email geopend heeft aangesloten op het thuisnetwerk en FoxIT had tijdens het openen het thuisnetwerkverkeer geïnspecteerd dan is het MAC adres te herleiden. Maar ik verwacht niet dat dit soort informatie in een SBS programma verteld wordt.
Jij beweert dat papier zwart is terwijl het wit isquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:24 schreef P.S._Eudoniem het volgende:
[..]
Ik heb het nooit als bewijs gepresenteerd, maar als een daderspoor.
Een daderspoor word door de Politie onderzocht, en met aantoonbare feiten bevestigd of weerlegd.
Bewijs zijn aantoonbare feiten, als wettelijk overtuigende grond ter veroordeling rechtelijke macht.
Ik word beschuldigd van alles en nog wat.
Als ik peper zeg, dan word er gevraagd waarom niet zout, kerrie en koriander?
Pleur op zeg, heb wel wat anders te doen.
![]()
Ik stem voorquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:29 schreef TerroRobbie het volgende:
Zullen we hier anders over ophouden?
Wel zo gezellig.
Dat denk ik ook. Voornamelijk omdat dit een particuliere kwestie is. Het zou waarschijnlijk wat anders zijn geweest als het OM opdracht had gegeven. Toch jammer, want je verlaagt de onbetrouwbaarheid enorm. Nu is het de verhouding tussen wat de dader met zijn kennis kan spoofen en hoe aannemelijk de mogelijk gespoofte data is, wat de zekerheid bepaald of je de dader hebt. Wel rete tof om hiermee je geld te verdienen. Stiekem verwacht ik van een tent als FoxIT wel dat zij alles uit de kast trekken om ieder bewijs te zekeren.quote:Op woensdag 5 februari 2014 16:21 schreef alpeko het volgende:
[..]
Mits ze toegang hadden tot het netwerk daar, ja. Maar ik denk niet dat men die moeite heeft genomen in dit geval. Ook niet nodig.
Onbetrouwbaarheid verlagen = betrouwbaarheid verhogenquote:Op woensdag 5 februari 2014 16:30 schreef Stratotanker het volgende:
je verlaagt de onbetrouwbaarheid
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |