Best treurig dat je als ontwikkelde westerse samenleving niet eens een veilige leefplek kunt creëren voor zulke figuren.quote:Sytze van der V. woont niet meer in Amsterdam. Dat zegt hij tegen Parool.nl. De pedoseksueel kon zich niet inschrijven bij de gemeente, omdat hij dan 'acuut uit de stad zou worden geflikkerd'.
Wanneer ik me inschrijf, weten ze waar ik woon en moet ik aan voorwaarden voldoen, zoals de omgeving op de hoogte stellen van wie ik ben. Dan kan ik beter meteen zelfmoord plegen
Van der V. tegen Parool.nl
Lees eens wat mensen over mij zeggen op internet. Er hoeft maar één idioot te zijn die zijn daad bij het woord voegt en dan is het voorbij. ... Laat het dan maar een idioot zijn die meteen mijn hersens inslaat, zodat het gelijk voorbij is. Daar hoop ik op
Nogmaals Van der V.
Van der V. werd eerder veroordeeld voor misbruik van jongens. Zijn zaak werd in 2009 landelijk bekend toen burgemeester Rob van Gijzel hem een gebiedsverbod oplegde voor heel Eindhoven. Van der V. kwam in augustus vrij. De pedoseksueel schreef daarna op zijn weblog dat hij per 1 november een flat had gevonden in Amsterdam.
Nu is hij weer vertrokken uit de hoofdstad. Hij woonde daar in het huis van een bevriende gedetineerde, die eerder vrij kwam dan gepland. Van der V. moest daarom het huis verlaten.
'Acuut de stad uit geflikkerd'
'Omdat ik me niet in kan schrijven bij de gemeente, heb ik nu geen onderdak. Ik heb een brief ontvangen waarin staat dat ik acuut uit de stad geflikkerd zou worden als ik ergens illegaal zou gaan wonen', vertelt Van der V tegen Parool.nl. 'Wanneer ik me inschrijf, weten ze waar ik woon en moet ik aan voorwaarden voldoen, zoals de omgeving op de hoogte stellen van wie ik ben. Dan kan ik beter meteen zelfmoord plegen.'
Van der V. doelt op een brief die de Amsterdamse burgemeester Van der Laan hem in november schreef. Daarin gaf Van der Laan aan graag in gesprek te willen met de veroordeelde pedofiel, over voorwaarden als hij in Amsterdam kwam wonen.
Van der V. vertelt, dat het hem in het verleden wel steeds lukte om onderdak te vinden, maar nu raakt zijn geld op. 'Ik kan door mijn zeer slechte gezondheid niet op straat zwerven, dus zal ik de wet moeten overtreden. Ik moet iets.'
Herkenningsrisico
De voor misbruik van jongens veroordeelde Eindhovenaar waakt in zijn zoektocht naar nieuw onderdak constant voor herkenning. 'Lees eens wat mensen over mij zeggen op internet. Er hoeft maar één idioot te zijn die zijn daad bij het woord voegt en dan is het voorbij', aldus Van der V. 'En laat het dan maar een idioot zijn die meteen mijn hersens inslaat, zodat het gelijk voorbij is. Daar hoop ik op.'
Van der V. zegt tegen Parool.nl dat de overheid meer moet doen aan de huisvesting voor vrijgekomen pedofielen. 'Ik heb drie keer vastgezeten en ben nooit voorbereid op een terugkeer in de samenleving. Ik ben gewoon op straat geflikkerd.' Hij denkt dat rondzwervende pedofielen een groter gevaar zijn voor de samenleving en vindt dat het zoeken van een huis voor gedetineerden een belangrijk onderwerp is. 'Ik zie mezelf niet kinderen uit de school trekken, maar niet iedereen is zoals ik.'
Geen behoefte aan wraak
Want Van der V. heeft niet echt de behoefte om wraak te nemen. 'De samenleving heeft de pest aan mij en ik ook aan hun. De enige persoon waarop ik wraak zou kunnen nemen is de burgemeester van Eindhoven, maar wat schiet ik daarmee op? Behalve dat ik dan wel gratis onderdak voor de rest van mijn leven zou krijgen.'
BRON
Weet je wat pas echt treurig is, dat je als volwassen man kleine kinderen zit te betasten en mischien wel wat verder gaat dan betasten alleen.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 11:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Best treurig dat je als ontwikkelde westerse samenleving niet eens een veilige leefplek kunt creëren voor zulke figuren.
Lijkt me dat er een oplossing moet komen, als serieus een voorwaarde is voor onderdak dat je de buurt inlicht over je verleden is dat natuurlijk te belachelijk voor woorden.
Hij heeft zijn straf toch gehad?
Zou je willen weten of er een veroordeelde moordenaar naast je woont, of een drugsdealer? Zou je je fiets nog buiten durven zetten 's avonds als er een notoire fietsendief naast je zou wonen?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:04 schreef RingBewoner het volgende:
Zou je dat écht willen? Weet niet of je kinderen hebt maar als je die hebt, zou je hem dan zonder probleem als buurman willen hebben? En dan ook lekker uitnodigen op de buurtfeesten enzo?
Is een walgelijke daad, zeker. Maar hij heeft zijn straf toch gehad niet.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:05 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Weet je wat pas echt treurig is, dat je als volwassen man kleine kinderen zit te betasten en mischien wel wat verder gaat dan betasten alleen.
Wat mij betreft slaapt die man voortaan onder een brug.
Dit somt de gedachtegang van die gevaarlijke gek wel aardig op.quote:. 'Ik kan door mijn zeer slechte gezondheid niet op straat zwerven, dus zal ik de wet moeten overtreden. Ik moet iets.'
Ik vind het vergelijken van een fiets die te vervangen is iets heel anders dan kinderen. Kinderen kun je niet even herprogrammeren of repareren. Ik moet er niet aan denken dat er later iemand naar mijn kinderen kijkt op een manier die absoluut te smerig voor woorden is.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:07 schreef Elan het volgende:
[..]
Zou je willen weten of er een veroordeelde moordenaar naast je woont, of een drugsdealer? Zou je je fiets nog buiten durven zetten 's avonds als er een notoire fietsendief naast je zou wonen?
Zou de vraag niet moeten zijn of je het zou moeten weten, in plaats of je het zou willen weten?
Natuurlijk zou je het moeten weten, hoe anders wil je je kinderen beschermen tegen iemand van wie bekend is dat zijn afwijking een hoge kans op herhaling heeft?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:07 schreef Elan het volgende:
[..]
Zou je willen weten of er een veroordeelde moordenaar naast je woont, of een drugsdealer? Zou je je fiets nog buiten durven zetten 's avonds als er een notoire fietsendief naast je zou wonen?
Zou de vraag niet moeten zijn of je het zou moeten weten, in plaats of je het zou willen weten?
Huisvest maar lekker ergens in een uithoek in Siberië of Alaska.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:08 schreef Elan het volgende:
[..]
Is een walgelijke daad, zeker. Maar hij heeft zijn straf toch gehad niet.
Moet je zo iemand dan tot zijn dood opjagen omdat zijn vergrijp een in jouw ogen smerigere moraal heeft dan die van bijvoorbeeld een moordenaar?
En al zou je dat willen, wat moet je dan met zulke mensen. Je zal ze toch moeten huisvesten....
Prima, maar doe dat dan.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:10 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Huisvest maar lekker ergens in een uithoek in Siberië of Alaska.
Doe dat dan?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:13 schreef Elan het volgende:
[..]
Prima, maar doe dat dan.
Als je dit verhaal leest kan zo iemand dus kennelijk nergens heen. Zullen veel mensen redeneren met "lekker voor je" maar het probleem blijft ondertussen wel bestaan.
Die Benno L is uiteindelijk ook naar het buitenland gevlucht, zijn de kinderen daar lekker mee. Geen controle niks meer natuurlijk, maar wij zijn er vanaf.
Dat huisvesten dat moet hij zelf maar regelen, ik vind het een gevaar voor de kinderen om zo`n persoon in je buurt toe te laten.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:08 schreef Elan het volgende:
[..]
Is een walgelijke daad, zeker. Maar hij heeft zijn straf toch gehad niet.
Moet je zo iemand dan tot zijn dood opjagen omdat zijn vergrijp een in jouw ogen smerigere moraal heeft dan die van bijvoorbeeld een moordenaar?
En al zou je dat willen, wat moet je dan met zulke mensen. Je zal ze toch moeten huisvesten....
Je gaat in je blinde haat volledig voorbij aan de kern van het probleem namelijk dat zo iemand ook ergens moet wonen.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:15 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Doe dat dan?
Ik denk dat die Sytse dat lekker zelf mag gaan bedenken. Ik ben geen filantroop en al helemaal niet voor dit soort idioten. Ik snap niet waarom die mensen dat zelf niet bedenken, lekker een huisje ver weg van de bewoonde wereld. Zijn genoeg plaatsen in Europa waar dat kan.
Je geeft hiermee perfect het probleem aan.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:17 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Dat huisvesten dat moet hij zelf maar regelen, ik vind het een gevaar voor de kinderen om zo`n persoon in je buurt toe te laten.
Ik ben zelf vader en ik heb geen trek in zo`n idioot als buurman, ik ben in principe tegen geweld maar voor zijn eigen bestwil kan hij beter dan niet naast mij wonen.
Bovendien is pedofilie een ziekte waar geen behandeling voor is dus zal hij in tegenstelling tot een moordenaar weer de behoefte hebben om met kleine kinderen te stoeien.
Welk zicht pretendeer je te hebben op zo`n pedofiel al zou je hem plaatsen in een normale wijk?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:20 schreef Elan het volgende:
[..]
Je gaat in je blinde haat volledig voorbij aan de kern van het probleem namelijk dat zo iemand ook ergens moet wonen.
Aangezien hij zich niet kan registreren bij een gemeente (vanwege die voorwaarden) zal hij zich dus logischerwijs ergens illegaal gaan vestigen of in het buitenland. Als dat vestigen al dan niet toevallig in een kindrijke buurt is ben je elk zicht op hem kwijt als overheid en als buurt zijnde.
Door het probleem op een onredelijke manier bij hem neer te leggen dwing je zo iemand tot 'oplossingen' die vanuit een veel breder maatschappelijk oogpunt totaal niet wenselijk zijn.
Ik ben tegen geweld maar ik ga niet van zijn probleem mijn probleem maken, als ik merk dat zo`n figuur bij mij in de buurt woont en mijn kleine niet veilig kan rondlopen ben ik verplicht als vader om de veiligheid van mijn kind te waarborgen. Geweld is dan helaas een van de weinige oplossingen.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:24 schreef Elan het volgende:
[..]
Je geeft hiermee perfect het probleem aan.
Die man moet zelf voor huisvesting zorgen maar als hij naast jou komt wonen is hij zijn leven niet zeker. Ook al ben je volgens eigen zeggen 'in principe' zelf tegen geweld.
Dramaqueen.quote:Lees eens wat mensen over mij zeggen op internet. Er hoeft maar één idioot te zijn die zijn daad bij het woord voegt en dan is het voorbij. ... Laat het dan maar een idioot zijn die meteen mijn hersens inslaat, zodat het gelijk voorbij is. Daar hoop ik op
Je hebt dan in ieder geval zicht op waar hij woont en wat hij ongeveer doet, desnoods kun je hem als overheid preventief laten monitoren.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:25 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Welk zicht pretendeer je te hebben op zo`n pedofiel al zou je hem plaatsen in een normale wijk?
Hij is een gevaar voor kinderen in welke wijk hij ook besluit te wonen, dat de overheid weet waar hij verblijft wil nog niet zeggen dat hij geen kinderen meer kan betasten. De enige oplossing is om hem in een kliniek te zetten maar dat gaat niet in verband met je rechten als mens.
Het is een vervelende situatie voor hem maar daar had hij maar aan moeten denken voor dat hij kinderen begon te betasten.
Waarom niet?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:04 schreef RingBewoner het volgende:
Zou je dat écht willen? Weet niet of je kinderen hebt maar als je die hebt, zou je hem dan zonder probleem als buurman willen hebben? En dan ook lekker uitnodigen op de buurtfeesten enzo?
Geen blinde haat hoor. Maar ik zie niet in waarom wij voor dit soort mensen moeite zouden moeten doen. We hebben in Nederland normen en waarden, heb je moeite om je daar aan te houden dan vind ik dat je het recht om naar diezelfde normen en waarden behandelt te worden een beetje verspeelt. Het is balen voor deze man dat het om pedofilie gaat en dat de media hier de heksenjacht op heeft geopend.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:20 schreef Elan het volgende:
[..]
Je gaat in je blinde haat volledig voorbij aan de kern van het probleem namelijk dat zo iemand ook ergens moet wonen.
Aangezien hij zich niet kan registreren bij een gemeente (vanwege die voorwaarden) zal hij zich dus logischerwijs ergens illegaal gaan vestigen of in het buitenland. Als dat vestigen al dan niet toevallig in een kindrijke buurt is ben je elk zicht op hem kwijt als overheid en als buurt zijnde.
Door het probleem op een onredelijke manier bij hem neer te leggen dwing je zo iemand tot 'oplossingen' die vanuit een veel breder maatschappelijk oogpunt totaal niet wenselijk zijn.
Er is geen zicht op zo`n figuur in een wijk, de politie gaat echt niet heel de dag voor zijn deur staan en hij heeft ook geen GPS tracker om zijn enkel hangen. Een paar extra rondjes door de wijk is het enige wat je kan verwachten van de politie.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:34 schreef Elan het volgende:
[..]
Je hebt dan in ieder geval zicht op waar hij woont en wat hij ongeveer doet, desnoods kun je hem als overheid preventief laten monitoren.
Hem de illegaliteit injagen met maatregelen waar hij onmogelijk aan kan voldoen is sowieso geen oplossing.
Dat klopt, dat heet nu eenmaal verantwoordelijkheid dragen voor je daden. Als ik een verkrachter zou zijn en een hoop mensen weten dat ik er eentje ben dan zou ik het ook niet vreemd vinden dat ik niet meer gewenst ben bij de buurvrouw. Zo moeilijk is dat toch niet?quote:Eigenlijk lees ik helemaal geen oplossingen. Ben er ook voor dat mensen hun eigen problemen oplossen hoor maar zoals je zelf al aangeeft zal jij hem niet tolereren in je buurt en daarbij geweld niet schuwen als hij (verplicht) zijn zegje komt doen.
Ik vind betasten al veel te ver gaan, dat kun je niet zomaar even weg castreren of behandelen.quote:Pedofilie is een ziekte maar wel degelijk te behandelen, denk hierbij aan medicijnen of chemische castratie dus dat en of hij werkelijk een acuut gevaar zou vormen voor de wijk is ook maar helemaal de vraag.
Dat maakt je mede verantwoordelijk voor wat betreft recidiverende pedo's.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:05 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Weet je wat pas echt treurig is, dat je als volwassen man kleine kinderen zit te betasten en mischien wel wat verder gaat dan betasten alleen.
Wat mij betreft slaapt die man voortaan onder een brug.
Heel goed, uit mijn vraagstelling maak je op dat ik dat niet zou doen. Echter, ik heb geleerd dat het onbeleefd is om een vraag te beantwoorden met een vraag. Misschien zou je daarom mijn vragen kunnen beantwoorden met argumenten waarom jij het blijkbaar wel zou doen.quote:
Van sommige dingen is het beter dat je ze niet weet.quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Natuurlijk zou je het moeten weten, hoe anders wil je je kinderen beschermen tegen iemand van wie bekend is dat zijn afwijking een hoge kans op herhaling heeft?
Omdat als hij op een buurtfeest rondloopt niets kan doen?quote:Op dinsdag 28 januari 2014 12:42 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Heel goed, uit mijn vraagstelling maak je op dat ik dat niet zou doen. Echter, ik heb geleerd dat het onbeleefd is om een vraag te beantwoorden met een vraag. Misschien zou je daarom mijn vragen kunnen beantwoorden met argumenten waarom jij het blijkbaar wel zou doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |