Voor een maaltijd ja, niet per dagquote:Op donderdag 16 januari 2014 14:58 schreef sirdanilot het volgende:
maar wij studenten doen meestal een budget van 1,50 of 2 euro pp. Dat is dan inclusief toetje, en exclusief drinken (da's meestal water).
In de winter kom je daarmee toch niet ver.quote:Op zaterdag 18 januari 2014 17:33 schreef sirdanilot het volgende:
^ Led gloeilampen? Wat is er mis met een paar potten in de vensterbank? De zon is de beste en goedkoopste gloeilamp
Leuk topic, dit!quote:Op maandag 20 januari 2014 12:02 schreef HaerdenC het volgende:
Maaltijdsoepen onderscheiden zich door de toevoeging van een bindmiddel, in mijn geval 1 aardappel op 1 liter soep. De groenten komen uit een kant en klaar pak. Om wat vlees te hebben heb ik gekozen voor zelfgemaakte gehaktballen (om werk te besparen paar extra gemaakt dag er voor wel opgenomen in het budget) en aangevuld met bakerwtjes en 2 afbakbroodjes.
Prijs per portie ligt rond de 80 euro cent en dan hou ik rekening met 2 a 3 van deze kommen soep.
[ afbeelding ]
Knap gedaan alleen voordat het uitkan moet je wel zorgen dat je meer sushi eet of de ingredienten gebruikt voordat het niet meer goed is ;-)quote:Op woensdag 22 januari 2014 11:46 schreef HaerdenC het volgende:
Allemaal inderdaad leuke tips ... het is wel nog steeds zoeken en zoeken voor mij om producten af te wegen en het ook evenwichtig te houden. Desondanks gisteren echt LUXE eten gemaakt voor 1 euro. Sushi !!! Sushi is dus vooral duur omdat het behoorlijk arbeidsintensief is ... enfin foto verslag.
Bereidingstijd een uurtje als je behendigheid hebt anders mogelijk nog wat langer. Budget 1 euro maar met 15 cent extra kom je eigenlijk pas op volwaardige sushi schotel. Het is heel erg mikken met grondstoffen!
[ afbeelding ]
28 gram gerookte zalm uit de aldi of lidl ... mijne kwam van bij Jumbo in Nederland en was uit een promotie van 2 de pakje halve prijs waardoor je onder de 1 euro per 100 gram komt!
3 surimi sticks (komen uit de lidl zitten in een pak van 37 stuks en kosten 3.45 euro dus 0.093 euro per stuk eigenlijk was 2 sticks ook al genoeg maar met 3 kan je wat meer surimi er in doen en minder rijst
2 nori bladen gebruikt, ik heb mijn nori gehaald in de Asian market in Brussel als je dit bij de supermarkt koopt ga je zuinig moeten zijn aangezien men hier best veel centjes voor durft vragen. Ik heb 1.95 betaald voor 15 vellen in promo maar ik zag bij Cora 10 bladen voor 4.45 euro. Zo zie je maar dat je in de Asiatische winkel echt wel koopjes kan doen
1 koffie tasje sushi rijst (in de Asian market 1 euro per kg als je 5 kg koopt) kostprijs is dus bijna niets voor een tasje.
1 eetlepel rijstazijn
2 koffielepels poedersuiker
klein beetje sesam zaadjes wit en zwart (Asian market 1.67 euro voor 500 gram, daar kom je zowat een half leven mee toe)
blokje komkommer, blokje wortel, 1/8ste advocado (lag in de uitverkoop super rijp voor 15 cent.)
wasabi bolletje
beetje sojasaus
eventueel wat gember ... mijne was op
Belangrijk is de rijst op de juiste manier bereiden zodat hij stevig is en voldoende kleefkracht heeft.
Spoel de rijst grondig met koud water
1 tas rijst 2 tassen water dat is zowat de regel ook al zegt de verpakking 1 op 1.5
doe de rijst en het water samen in de ketel en breng ze samen aan de kook ... lichtjes roeren
eens aan het koken het vuur op een laag pitje zetten (net bij het kookpunt) en 15 minuten laten koken
na 15 minuten is al het water opgenomen, nu gewoon 10 minuten laten staan van het vuur af
Doe er 1 eetlepel rijstazijn en 2 koffielepels poedersuiker op en roer alles goed onder met je lepel
Laat dit geheel goed afkoelen (niet in de frigo) eens afgekoelt kun je het wel even extra chillen in de frigo
Snij vervolgens de groentjes in streepjes en van je zalm 2 mooie stukjes voor over een rijst bolletje te leggen al de rest ook in streepjes. Als je beginneling bent met sushi kan je het wat moderniseren door bv een beetje pikante mayonaise te maken. doe wat mayonaise en een puntje wasabipasta in een kommetje en goed mengen dit een beetje tussen je sushi draaien.
De sushi zelf kan je vormen met je handen en dan het lapje zalm er op leggen voor de maki's (rolletjes) zijn die met nori het makkelijkst. Ikzelf heb een sushi makertje gekocht maar je kan het even goed doen met een bamboo matje in een diepvrieszakje. Eens gerold even laten rusten zodat de nori wat vocht op neemt van de rijst en vervolgens snijden met een nat scherp mes!
TIP: Zorg dat je 1 laagje nori rond je maki's hebt. Als je er meerdere lagen rond doet is het niet meer lekker en wordt het een taai boeltje.
Voor de mensen die niet zo voor de rauwe vis zijn kan je als alternatief een eitje bakken met wat suiker in en dat in streepjes snijden, surimi is ook niet rauw. Als je toch rauwe zalm of zo wil gebruiken moet je goed weten dat er hier eigenlijk geen zalm te krijgen is die echt goed genoeg is om zomaar rauw te eten. Steek heb daarom eerst even in de vriezer om eventuele voedselproblemen te voorkomen, eens even gevroren geweest kan je hem ook makkelijker in plakjes (sashimi) of streepjes snijden.
inderdaad dat is uiteraard zo ... daarom dat het heel erg hard mikken gaat zijn om gerechten te combineren als ik het exact een maand wil doen. Voor sushi valt dat goed mee de specifieke sushi ingredienten zoals rijst en nori bewaren lang, wasabi pasta, pitjes etc ookquote:Op woensdag 22 januari 2014 15:34 schreef mytec het volgende:
[..]
Knap gedaan alleen voordat het uitkan moet je wel zorgen dat je meer sushi eet of de ingredienten gebruikt voordat het niet meer goed is ;-)
Voor de prijs van zo een mac menu heb ik 800 gram gehaktquote:Op woensdag 22 januari 2014 16:17 schreef killerkip69 het volgende:
goed bezig, goedkoopst is natuurlijk vers koken en dan die porties invriezen.
als je alleen woont, koop aardappeltjes, groente/jus saus mix, bij de Aldi van die goede stukjes koolvis, zalm e.d koop je bij de AH weer die bonduelle groenten (diepvries zakken)
koop nog wat vlees, verpak het per portie en je hebt de hele week 'n goede maaltijd, wissel eens af met spaghetty, van je gehakt...haal je wat af...peper/zouten die handel en gehaktballen/hamburgers draaien, hup nieuwe porties voor je saaie aardappelen, je kan er altijd makkelijk puree van draaien e.d
ook met rijst voor nasi etc..invriezen die porties, ook lekker als je rijst overhebt als nagerechtje met echte boter,basterdsuiker en rozijnen.
veel lekkerder dan elk ander verpakte maaltijd en in de long run stukken voordeliger, en 'n echte baas maakt z'n broodje hamburger zelf natuurlijk, daar kan de mc donalds niet aan tippen man...
momenteel wel maar asl ik het een maand aan een stuk moet doen gaat het toch lastig worden ... nu is het wat testen en kijken hequote:
Hoeft natuurlijk ook niet je hele leven langquote:Op woensdag 22 januari 2014 23:10 schreef HaerdenC het volgende:
[..]
momenteel wel maar asl ik het een maand aan een stuk moet doen gaat het toch lastig worden ... nu is het wat testen en kijken heik ben wel nog altijd enthousiast.
ik voorzie bewust 1 euro voor een vieruurtje daarmee kan je makkelijk fruit kopenquote:Op donderdag 23 januari 2014 00:03 schreef sirdanilot het volgende:
Ik ben zelf juist een beetje omhoog gegaan met mijn budget omdat ik gewoon merkte dat ik heel veel van hetzelfde at. Pasta pasta pasta, rijst, pasta pasta aardappels, shoarma, pasta pasta pasta...
Ik merk dat ik nu toch wel een stuk gevarieerder eet en ook bv. fruit wat ik eerst heel weinig kocht.
Voor een man vind ik dit een behoorlijk kleine portie (voor een vrouw ook).quote:Op zondag 26 januari 2014 11:56 schreef HaerdenC het volgende:
Ajuinburger met bootjes en gebakken aardappelschijfjes
[ afbeelding ]
Bereidingstijd ongeveer 40 minuten, gebruik maken van snelverkoop, promoties anders haal je het niet!
- Hamburgers aan promo prijs, in de snelverkoop (waren nog 3 dagen binnen verkoopsdatum en eet er gewoon 2 dagen na mekaar van). Daardoor kom je op 0.38 euro voor de hamburger van 125 gram!
- Klontje boter
- halve kleine ui
- aardappel of 2 (afhankelijk van de maat) vastkokend. Het kan uiteraard ook met gewoon gekookte aardappelen.
- peper, zout, lookpoeder en vleugje prov. kruiden
- Half potje sperzibonen in stukjes
Kook de aardappel en snij hem in schijfjes, Snij de helft van de ajuin in lange reepjes en de andere helft in blokjes. Bak je hamburger en leg naar het einde toe de aardappelschijfjes en ajuin er bij. Ondertussen wat boter in een steelpannetjes, vleugje knoflookpoeder, uitjes en netjes laten glazig worden (lichtjes aanbakken) vervolgens half potje sperziboontjes er bij. Laat het op een klein vuurtje stoven. Peper en zout er bij naar eigen smaak en 1 minuut voor het opdienen wat prov. kruiden over de aardappeltjes!
Ja, dat zat ik het hele topic eigenlijk al te denken. Niet dat iets grotere porties het veel duurder maken, maar ik ben best verbaasd dat TS hier op kan leven.quote:Op zondag 26 januari 2014 12:00 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
Voor een man vind ik dit een behoorlijk kleine portie (voor een vrouw ook).
Sorry, maar pasta met ketchup, champignons uit blik. Dat noem ik geen maaltijd hoor.quote:Op vrijdag 24 januari 2014 10:18 schreef HaerdenC het volgende:
Zomerse bbq stijl in de winter voor 1 euro ... mits heel hard mikken
[ afbeelding ]
Bereidingstijd 30 minuten. Kostprijs 1 euro (jan 2014 gebruik makend van promoties!)
Chipolata bij Lidl in de reclame, dit is het duurste van de maaltijd
Pasta naar keuze bij Aldi
8 kerst tomaatjes
1/8ste ajuin versnipperd
4 cm komkommer
perper / zout
1 eetlepel olijfolie
1 eetlepel azijn
puntje bakboter
1/4de blikje champignons (eigenlijk hadden het schijfjes moeten zijn om aan de euro te komen maar deze had ik nog open dus opgebruikt)
Het gerecht is nogal van de eenvoudige aard. Tomaatjes en komkommer in stukjes doen, uitje versnipperen. Beide in een kommetje doen met een halve eetlepel olijfolie en een halve eetlepel azijn, afkruiden met wat peper en zout. De pasta afkoken, chipolata bakken in de grilpan en afkruiden en de laatste 3 minuten de champignons bij in de pan doen om ze wat aan te kleuren in de jus. Opdienen met wat ketchup.
Je geeft aan dat je 1 euro per maaltijd uit geeft. Maar bij je ontbijt kan je toch makkelijk per dag voor 50 cent ontbijten omdat brood/muesli niet zo duur is. Dan kan je toch meer investeren in het avondeten. Gewoon een suggestie.quote:Op maandag 27 januari 2014 09:34 schreef HaerdenC het volgende:
Ik ben momenteel nog volop aan het zoeken wat allemaal mogelijk ishet zou wel handiger zijn om dan wat dingen te posten die te doen zijn ipv. te zeggen dat het kut is
Nu niemand wordt verplicht dit topic te volgen of er iets uit te leren. Mij gaat het er om dat je voor 1 euro exact 1 hamburgertje hebt bij macdo en dat je voor die prijs een qualitatief betere complete maaltijd kan koken ook al ben je een complete noob. Van het niks origineels vind ik erg kort door de bocht. Als suhi en maki voor jullie mainstream is om zelf te maken wordt het erg moeilijk. Zelfs met gebruik maken van promo's is het best lastig om een complete maaltijd te maken. De ketchup is gewoon handig om 1 tje en zo te maken en ik snap niet goed wat er mis is met ketchup of mayonaise. Enfin ... ik doe verder en er komen heus nog wel wat specialere dingen maar je bent voor 1 euro gewoon beperkt. Verder over champignons in blik of vers. Meestal is vers ook haalbaar maar ik eet graag van die champignons uit een blikje soms hopelijk mag ik ook bepaalde dingen wel lekker vinden die jullie niets vinden.
Dat zou ik inderdaad kunnen maar dan kook ik geen 1 euro maaltijden meer dan kom ik per dag rond met bv 5 euroquote:Op maandag 27 januari 2014 10:27 schreef Pannenkoek3000 het volgende:
[..]
Je geeft aan dat je 1 euro per maaltijd uit geeft. Maar bij je ontbijt kan je toch makkelijk per dag voor 50 cent ontbijten omdat brood/muesli niet zo duur is. Dan kan je toch meer investeren in het avondeten. Gewoon een suggestie.
Dat is een beetje zever in pakjes ik ga echt niet iedere keer 1kg zout en een potje peper rekenen alsook een pot bakboter, een vers pak groenten kan je ook best 2 dagen van eten.quote:Op maandag 27 januari 2014 11:47 schreef Myraela het volgende:
Maak gewoon grotere porties, dan kun je normale maaltijden maken.
Ik heb gisteren een enorme pan erwtensoep gemaakt, met onwijs veel vlees, voor nog geen 10 euro. Kunnen 12 mensen van eten.
Bak je eigen wraps, dat kost ook geen niets. Vullen met whatever je wilt.
Daarbij zou ik je berekeningen aanpassen. Want de gedachte van "Ik gebruik maak een lepel van iets, dus dat kost 0.009232 cent" heeft niemand iets aan. Want degene die zo'n gerecht gaat maken moet nog steeds wel eerst het hele product kopen. Dus dat is nog steeds duur.
Ik zou je berekeningen baseren op maaltijden voor 4 personen en de prijzen gewoon het complete aanschafbedrag rekenen. Dan kun je pas echt zeggen dat het goedkoop is.
Ik vind het alleszins ALLEMAAL een betere deal dan de zogenaamde hamburger 1 euro deal van macdonalds of een blik ravioli in de magnetron.quote:Op maandag 27 januari 2014 11:46 schreef minilot het volgende:
Aan de andere kant: volgens mij vind je het best lekker wat je momenteel allemaal eet, toch?
Maar wees niet verbaasd dat de gerechten die je hier post in CUL enige kritiek opleveren: zaken als champignons uit blik en tomatenketchup op je pasta, daar gruwen heel veel mensen in CUL nu eenmaal van.
Peper en zout hebben mensen wel standaard in huis. Sesam, nori, en dat soort dingen niet. Een kwart ui bewaren de meeste mensen ook niet.quote:Op maandag 27 januari 2014 12:18 schreef HaerdenC het volgende:
[..]
Dat is een beetje zever in pakjes ik ga echt niet iedere keer 1kg zout en een potje peper rekenen alsook een pot bakboter, een vers pak groenten kan je ook best 2 dagen van eten.
Tevens ... onwijs veel vlees voor 10 euro -> verklaar u nader want volgens mij is dat exact gelijk aan wat ik doe alleen maak ik het niet ineens klaar. soep is een mooi voorbeeld staat ook ergens tussen mijn gerechten. Zelf gehaktballen gebakken, broodjes en soep gemaakt er is geen enkele reden om dat in het groot te maken, soepgroenten en gehakt kunnen perfect in de vriezer.
je kan er ook olijfolie en een versnippert uienpijpje met wat prov. kruiden over doen ... zelfde prijsquote:Op maandag 27 januari 2014 12:46 schreef Myraela het volgende:
Ik ben niet tegen ketchup.Ik ben tegen droge pasta met ketchup.
Mensen die dit willen proberen hebben meestal ook een wederhelft die er ongeveer net zo over denkt. Jij zou misschien naar de schuur worden verbannen, maar zou je het zelf dan wel willen proberen?quote:Op zaterdag 1 februari 2014 05:02 schreef Spartagek het volgende:
Wat ik me afvraag, ben je vrijgezel ?
Want ik denk niet dat ik moet aankomen thuis
"schatje ... de komende 30 dagen eten we voor 1¤ per maaltijd "
Ik vermoed dat ik er gratis een andere slaapplaats voor kan zoeken, in de schuur
had je m'n linzensoep nog geprobeerd?quote:Op zondag 9 februari 2014 13:21 schreef HaerdenC het volgende:
paar experimentjes met soepen gedaan en die zijn verschrikkelijk dankbaar
Koninghinnenhapje heet dat bij jullie denk ik ... ook wel vol-au-ventquote:
Ik dacht: als Belg (Westerling) heb je eigenlijk genoeg geld voor eten, niet zoals een groot deel van de wereld (de niet-Westerse wereld) waar ze moeten rondkomen van nog geen dollar per dag. Maar je kan er in je hoofd altijd een Nederland-Belgie iets van maken als dat je gelukkig maakt.quote:Op donderdag 20 februari 2014 22:20 schreef habitue het volgende:
Ik snap je topictitel niet echt. Impliceer je nou dat het voor Nederlanders normaler is om op een budget te eten dan voor Belgen?
7 Nederland 48.222
12 België 43.533
Wij verdienen hier toch wel wat meer hoor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |