Dat wordt dan maar een methode zoeken om mijn internetverkeer af te schermen. Media zou vrij beschikbaar moeten zijnquote:Het toestaan van downloaden uit illegale bron door Nederland is niet te rechtvaardigen. Dat stelt de advocaat-generaal van het Europese Hof. Daarmee is de kans dat Nederland een downloadverbod moet invoeren aanzienlijk toegenomen.
Volgens de advocaat-generaal van het EU-hof is downloaden uit illegale bron inderdaad in strijd met de wet. Nederland stelt dat downloaden uit illegale bron hetzelfde is als het maken van een privékopie, maar daar is de advocaat-generaal het niet mee eens. In Nederland is het downloaden van films, muziek en boeken uit illegale bron, bijvoorbeeld van usenet, legaal. Het downloaden van illegale software is wel verboden.
Nederland werkt volgens de advocaat-generaal van het EU-hof 'de massale verspreiding' van illegaal materiaal in de hand. Het oordeel van de advocaat-generaal is een advies, maar wordt in veel gevallen opgevolgd. "Als het Europese Hof deze conclusie overneemt, betekent dat in feite dat er in Nederland een downloadverbod moet gaan gelden", zegt advocaat Anke Verhoeven van Solv. Volgens Verhoeven oordeelt de advocaat-generaal in zijn conclusie relatief streng.
Binnenkort doet het Hof uitspraak in een Nederlandse rechtszaak die is aangespannen door verschillende elektronicawinkels en -fabrikanten, waaronder Sony en Phillips. De bedrijven klagen dat ze te veel thuiskopieheffing betalen en hebben de Stichting Thuiskopie aangeklaagd. Daarbij is ook de rol van downloaden uit illegale bron belangrijk: de hoogte van de thuiskopieheffing is daar mede op gebaseerd. Omdat de Hoge Raad vermoedde dat downloaden uit illegale bron helemaal niet mag, is de zaak doorverwezen naar het Europese Hof.
Als downloaden uit illegale bron in Nederland al legaal mag blijven, dan kan dat alleen als de thuiskopieheffing een 'adequate compensatie' vormt voor inkomsten die rechthebbenden mislopen, stelt de advocaat-generaal. Daarmee zou de thuiskopieheffing 'aanzienlijk moeten worden verhoogd'. Wordt er een downloadverbod ingevoerd, dan gaat de thuiskopieheffing dus waarschijnlijk omlaag. Omdat het kopiëren voor privégebruik niet zou worden verboden, zal hij waarschijnlijk niet volledig worden afgeschaft.
Nederland claimt dat het verbieden van downloaden uit illegale bron negatieve gevolgen voor de privacy zou hebben, omdat downloaders dan zouden kunnen worden vervolgd. Volgens de advocaat-generaal verandert dat niets aan het feit dat het toestaan van 'illegale downloads' niet door de beugel kan.
In het verleden heeft de overheid meerdere keren een downloadverbod voorgesteld, maar mede door protest van burgers is het nooit zover gekomen. Eind 2012 liet regeringspartij PvdA doorschemeren een downloadverbod niet te willen uitsluiten, maar later noemde de partij een downloadverbod juist 'onbespreekbaar'. De thuiskopieheffing geldt sinds vorig jaar ook voor harde schijven, smartphones, tablets en pc's.
http://tweakers.net/nieuw(...)stap-dichterbij.html
Altijd toch. Symptoombestrijding.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:07 schreef BasEnAad het volgende:
Heel apart dat er wel aan deze kant gesneden moet worden, maar aan de terreur van platenmaatschappijen en auteursrechtenmaffia wordt niks gedaan.
Het wordt steeds beangstigender om te leven in een Europa waar bedrijven belangrijker zijn dan burgers.
Dit land (althans de zogenaamde leiders) rende zelfs naar deze situatie toe. Tuurlijk er was een referendum (waar de uitkomst van genegeerd werd) maar dat bleek naderhand nutteloos.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:19 schreef ikhebgelijk het volgende:
Blijft toch apart dat landen denken dat ze in andere landen de dienst uit kunnen maken!
Het ligt er maar net aan wat je afspreekt natuurlijk. Zo raar is het niet hoor.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:19 schreef ikhebgelijk het volgende:
Blijft toch apart dat landen denken dat ze in andere landen de dienst uit kunnen maken!
Aan de andere kant snap ik wel dat je dingen als intellectueel eigendom graag wil beschermen. Zou een hoop werkelozen opleveren als bedrijven dat niet meer mochten/ konden doen. Het leven is geen filantropische instelling.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:19 schreef RichardDawkins het volgende:
Copyright zou niet eens moeten bestaan. T werkt vooruitgang (niet perse nieuwe tech shit) namelijk nogal tegen logischerwijs.
Ik download veel, maar ik koop ook spellen als ze goed zijn. Ik ga ook naar concerten toe van artiesten waarvan ik gedownloade muziek heb geluisterd. Ik ga ook vaak naar de bioscoop.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:17 schreef Dven het volgende:
Natuurlijk moet media vrij beschikbaar zijn. Niets betalen voor zaken waar wel veel geld ingestoken is![]()
![]()
Ik ben het wel deels met je eens, maar ik vind het concept van intellectueel eigendom maar vreemd. Je hebt bezit over een idee over iets waar je geen bezit over hebt. Je idee is overigens gebasseerd op miljoenen ideëen van voorgangers.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:25 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Aan de andere kant snap ik wel dat je dingen als intellectueel eigendom graag wil beschermen. Zou een hoop werkelozen opleveren als bedrijven dat niet meer mochten/ konden doen. Het leven is geen filantropische instelling.
Het leven behoort ook geen monetaire instelling te zijn. Filantropie bestaat alleen in een ongelijk verdeelde wereld zoals nu.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:25 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Aan de andere kant snap ik wel dat je dingen als intellectueel eigendom graag wil beschermen. Zou een hoop werkelozen opleveren als bedrijven dat niet meer mochten/ konden doen. Het leven is geen filantropische instelling.
Je bedoelt dat mensen productief zijn als daar aardigheid en liefde tegenover staatquote:Op donderdag 9 januari 2014 13:27 schreef RichardDawkins het volgende:
Het leven behoort ook geen monetaire instelling te zijn. Filantropie bestaat alleen in een ongelijk verdeelde wereld zoals nu.
Als copyright nooit bestaan zou hebben zou iedereen maximaal kunnen profiteren (ik laat het monetaire gedoe even achterwege) van ieder goed idee. De exponentiële vooruitgang hiervan is dan zo groot dat ik hem niet eens fatsoenlijk kan voorstellen.
Oke. Dus omdat je wel eens iets koopt moet alles vrij beschikbaar zijnquote:Op donderdag 9 januari 2014 13:26 schreef JaJammerJan het volgende:
[..]
Ik download veel, maar ik koop ook spellen als ze goed zijn. Ik ga ook naar concerten toe van artiesten waarvan ik gedownloade muziek heb geluisterd. Ik ga ook vaak naar de bioscoop.
Verder hebben we dus ook nog die thuiskopieheffing die men deels gebruikt als compensatie hiervoor.
Als ze nog altijd te weinig geld hebben, moeten ze maar eens gaan kijken hoeveel geld er in de zak van de platenmaatschappij gaat en hoeveel geld er aan adverteren besteed wordt.
Downloaden is geen stelen natuurlijkquote:Op donderdag 9 januari 2014 13:29 schreef Dven het volgende:
Oke. Dus omdat je wel eens iets koopt moet alles vrij beschikbaar zijnIk koop kaas bij de kaasboer, ik koop ham bij de slager en kip bij de poelier, net als brood bij de bakker. Derhalve mag ik bij de groenteboer stelen
Nou nee dat is totaal niet wat ik bedoel.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:29 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Je bedoelt dat mensen productief zijn als daar aardigheid en liefde tegenover staatik geloof daar niet zo in
ik vraag me af wat de groenteboer zou zeggen als je langsliep en een wortel kopieerde eigenlijk.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:29 schreef Dven het volgende:
[..]
Oke. Dus omdat je wel eens iets koopt moet alles vrij beschikbaar zijnIk koop kaas bij de kaasboer, ik koop ham bij de slager en kip bij de poelier, net als brood bij de bakker. Derhalve mag ik bij de groenteboer stelen
Ik denk dat je een contract krijgt aangebodenquote:Op donderdag 9 januari 2014 13:31 schreef Murdera het volgende:
[..]
ik vraag me af wat de groenteboer zou zeggen als je langsliep en een wortel kopieerde eigenlijk.
maar zonder die winsten valt vooruitgang ook terug omdat het uiteindelijke doel (geld) wegvalt, en zonder die winsten zijn de investeringen veel gevaarlijker.quote:Op donderdag 9 januari 2014 13:31 schreef RichardDawkins het volgende:
[..]
Nou nee dat is totaal niet wat ik bedoel.
Zonder de restrictie van copyright (en poen) kan het maximale gehaald worden uit goede ideeën. Hier kan dan weer maximale vooruitgang uitkomen. Het gaat me om de vooruitgang en niet om eventuele aardigheid en liefde van mensen. Fijn als dat erbij komt maar niet perse relevant voor vooruitgang.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |