Als ik het goed gelezen heb dan gaat het diafragma van 2.8 tot 8.quote:Op donderdag 5 december 2013 18:19 schreef shiznuts het volgende:
De f/2.8 is de uiterste waarde. Dat betekent dat f/2 or f/1.8 niet mogelijk is. Zoals bij een andere camera als je ver inzoomt je geen f/4 kunt gebruiken omdat 'ie maar in staat is f/6.5 te behalen.
Je kunt uiteraard wel een nauwer diafragma creëren. Bij een uiterste waarde van f/2.8 kun je prima f/8 instellen.
Als je doel is: onderwerp scherp - achtergrond wazig versterk je dat met een lager getal. Dus liever f/2.8 dan f/5.9.
Oké, bedankt voor de uitleg!quote:Op donderdag 5 december 2013 18:38 schreef shiznuts het volgende:
Het getal op de lens geeft aan wat het maximale aan licht is dat er doorheen komt voor dat brandpuntsafstand met het diafragma wijd open. Wijder dan volledig open kan natuurlijk niet (f/2.8 wijd open is weinig lichtverlies, f/6.5 wijd open is veel lichtverlies). Maar het diafragma kun je natuurlijk nauwer zetten om minder licht door te laten als je dat wilt.
Tot hoe nauw je dit kunt instellen hangt van de lens/camera af. Mijn SX1 IS bijvoorbeeld inderdaad f/8. Andere lenzen/camera's zoals wespensteek al zei gaan ook vaak f/2.8 - f/4 - f/5.6 - f/8 - f/11 - f/16 - f/22.
quote:Ik raad newbies altijd aan om eens Karl Taylor's free photography course te volgen. Dan krijg je een goede grondlaag aan basics mee om je fotografie mee te beginnen.
Is dat wel in het Nederlands? Zo te zien is het in het Engels... Mijn Engels is goed, maar vind het in het Nederlands al ingewikkeld genoeg.quote:
Zal je linkjes eens bekijken, bedankt! Zou alleen het fijnst zijn als iemand me het echt kan laten zien en niet alleen vertellen... Maar ga gewoon kijken, baat het niet schaad het niet.quote:Op donderdag 5 december 2013 19:48 schreef shiznuts het volgende:
Engels ja.
Ik heb eventueel hier ook het een en ander (destijds aan FOK!user Attitude) uitgelegd:
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
Heb je geen ervaren mensen in jouw omgeving die je even op weg willen helpen, dat in combinatie met een boek voor beginners waarmee je verder kunt brengt je een heel stuk.quote:Op donderdag 5 december 2013 19:50 schreef Susanne2611 het volgende:
[..]
Zal je linkjes eens bekijken, bedankt! Zou alleen het fijnst zijn als iemand me het echt kan laten zien en niet alleen vertellen... Maar ga gewoon kijken, baat het niet schaad het niet.
Niet dat ik weet... Heb wel een boek over de Canon 600D, maar een persoon erbij zou ik zoals gezegd een stuk prettiger vinden. Een combinatie is natuurlijk helemaal ideaal!quote:Op donderdag 5 december 2013 19:54 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Heb je geen ervaren mensen in jouw omgeving die je even op weg willen helpen, dat in combinatie met een boek voor beginners waarmee je verder kunt brengt je een heel stuk.
Zal er binnenkort eens naar kijken, ontzettend bedankt!quote:Op donderdag 5 december 2013 19:48 schreef shiznuts het volgende:
Engels ja.
Ik heb eventueel hier ook het een en ander (destijds aan FOK!user Attitude) uitgelegd:
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
› FOT / [Centraal] Wie helpt me aan een nieuwe camera? #28
Je zit op Fok! hier lopen wel eens mensen die iemand willen helpen, maak een topic op Fok!kers helpen Fok!kers (FHF) wie weet.quote:Op donderdag 5 december 2013 19:55 schreef Susanne2611 het volgende:
[..]
Niet dat ik weet... Heb wel een boek over de Canon 600D, maar een persoon erbij zou ik zoals gezegd een stuk prettiger vinden. Een combinatie is natuurlijk helemaal ideaal!
Bedankt voor de tip, zal eens kijken en een oproep plaatsen.quote:Op donderdag 5 december 2013 20:16 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Je zit op Fok! hier lopen wel eens mensen die iemand willen helpen, maak een topic op Fok!kers helpen Fok!kers (FHF) wie weet.
Overigens zou ik dan de cursus met de 600D doen en daarna pas kijken wat je er naast gaat kopen.quote:Op donderdag 5 december 2013 20:16 schreef Susanne2611 het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip, zal eens kijken en een oproep plaatsen.
Maar lenzen met een groot zoombereik kan ik me toch niet veroorloven, dus die superzoom camera gaat er wel komen.quote:Op donderdag 5 december 2013 20:30 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Overigens zou ik dan de cursus met de 600D doen en daarna pas kijken wat je er naast gaat kopen.
Ik denk echt dat je je vergist want die 600D met een lens van ca.400 euro maakt vast veel mooiere foto's dan welke superzoom dan ook. Je verkijkt je geweldig op de nadelen van die kleine sensoren want alleen daardoor ontstaat het bereik van de superzoom.quote:Op donderdag 5 december 2013 20:31 schreef Susanne2611 het volgende:
[..]
Maar lenzen met een groot zoombereik kan ik me toch niet veroorloven, dus die superzoom camera gaat er wel komen.
Helaas is de FZ200 wel de duurste van de superzooms...quote:Op donderdag 5 december 2013 20:21 schreef shiznuts het volgende:
SX1 IS.Alleen die met douwdruppels op dat blad was de mega-oude Fujifilm Finepix S8000fd.
Met de FZ200 zou je inderdaad hetzelfde of meer uit je fotografie kunnen halen.
Instellingen heb ik zo 1-2-3 niet. Die foto's waren een tijd geleden gemaakt en m'n hardeschijven zijn nogal een clusterfuck, dus iets terugvinden is niet makkelijk. Maar goed, je leert vanzelf wel wanneer je wat het beste kunt gebruiken natuurlijk en de automode op deze camera's doet het vaak ook best heel aardig. Bridgecamera's/superzooms zijn hele fijne leercamera's met volop flexibiliteit, maar ook eenvoud. En je neemt ze makkelijk mee natuurlijk dan iets met losse lenzen.
In die posts heb ik in ieder geval de basics zo goed mogelijk geprobeerd uit te leggen en wanneer je welke instelling aanpast. Dan heb je wat principieel besef voor je een cursus begint, wat altijd een idee is om te volgen inderdaad. Zou inderdaad helemaal fijn zijn als je iemand had die je hands-on begeleidde natuurlijk.
Hoe dan ook, de FZ200 is de vrij standaard go-to aanrader die ik in het centrale topic suggereer aan mensen die een camera met zoom willen. In de superzoom categorie denk ik nog altijd de meest praktische en betaalbare camera. Dus ga nog eens op het internet reviews lezen en kijk eens naar voorbeeldfoto's en filmpjes ervan. Misschien kun je 'em ook bij een Mediamarkt gewoon in de schappen vinden en mag je 'em ff uitproberen. Of je probeert toch of je met wat meer kennis nog meer plezier kunt halen uit je 600D natuurlijk.Succes i.i.g. .
Maar voor ¤400 heb ik ook een heel nieuwe camera, vind dat wel heel erg veel geld voor alleen een lens...quote:Op donderdag 5 december 2013 20:39 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik denk echt dat je je vergist want die 600D met een lens van ca.400 euro maakt vast veel mooiere foto's dan welke superzoom dan ook. Je verkijkt je geweldig op de nadelen van die kleine sensoren want alleen daardoor ontstaat het bereik van de superzoom.
Een 100 mm lens is met een cropfactor van 6 al 600mm geworden, zo lijkt het alleen maar een telelens.
Ik geloof best dat het beter is, maar ik kan en wil niet zoveel geld uitgeven aan alleen een lens.quote:Op donderdag 5 december 2013 20:42 schreef Wespensteek het volgende:
Waarom denk je dat fotografen een bedrag van ca. 6.500 euro uitgeven voor:
Canon EF 300mm f/2.8L IS USM II objectief
Als ze ook 400 euro kunnen uitgeven aan een Panasonic met 2.8 op 600mm.
Koop m in de UK. Je betaalt geen invoerrechten en hebt gewoon 1 jaar garantie in NL en 3 jaar garantie in de UK.quote:Op donderdag 5 december 2013 14:27 schreef shiznuts het volgende:
In flight was dat hè? Niet vanaf de grond. Daar heb je een skywatcher voor nodig ofzo.
[ afbeelding ]
GH2 is een systeemcamera ja.
Grotere sensor, meer manual control, zoek naar wens je (lichtsterke) lenzen uit. En vooral ook: de videokwaliteit.
Was met 14-140mm lens 1089 EUR.
Maar niet zoveel zoom dus. Maar daar krijg je low light performance en manual control voor terug.
Nu kriebelt het toch een beetje deze te halen: http://www.canon.nl/For_H(...)SLR/EOS_5D_Mark_III/ .
Die heb ik ook, is echt een prima lens voor dat geld.quote:Op donderdag 5 december 2013 21:12 schreef Wespensteek het volgende:
Als je deze lens zou kopen:
http://www.cameranu.nl/nl(...)_516_197654#tab-info
...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |