En toch is het er wel volgens verschillende studies. Maar ik ga er niet verder meer op in.quote:Op maandag 2 december 2013 17:29 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Een groep is klein en overzichtelijk. Ik kan me voorstellen dat iedereen die zondag in de Lutherse kerk zit er een zelfde moraal op na houdt. In een multiculturele samenleving bestaat er natuurlijk niet zoiets als een volksmoraal.
Sterker nog, die minima heeft een hoger netto loon, maar dat is maar gedurende een korte tijd.quote:Op maandag 2 december 2013 17:31 schreef ssebass het volgende:
Alsof wel of geen warme maaltijd uberhaupt een issue is hier in NL. Men krijgt bijna overal subsidies en compensatie voor wanneer het inkomen laag genoeg is. Als je dit geld aan andere dingen besteedt dan gaat het mis ja. Ik heb hier tijden geleden nog wel eens berekeningen gemaakt met alle subsidies en dergelijke. Geloof mij een beginnend academicus en iemand met minimaal loon houdt netto ongeveer hetzelfde over.
Omstandigheden kunnen ook veranderen als de kinderen er al zijn. En dat de ouders verkeerde keuzes maken bij het uitgeven van hun geld, daar kunnen de kinderen natuurlijk niks aan doen, dus dat er kinderen zijn die zonder ontbijt naar school moeten of zo is toch wel triest.quote:Op maandag 2 december 2013 17:43 schreef Haksekura het volgende:
Hoeveel pakjes shag en kratten bier zouden er per week in zo'n gezin er doorheen gaan? En daarbij, het is niet wettelijk verplicht om meer dan 1 kind te nemen.
Dank je.quote:Op maandag 2 december 2013 14:13 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Waarom heb je je nickname verandert? Vond de ouwe leuker eigenlijk. Want je was ook wel Echt Gaaf
Zeker. De discussies van alle discussies.quote:Vooral die serie over topgraaiers was echt tof.
Meer dan schandalig. Geeft aan dat het systeem (moreel) volstrekt failliet is.quote:Eigenlijk wel schandalig hoe die er 50% hebben bijgekregen sinds de crisis... voor achterlaten van puinhopen
Kan inderdaad maar hoeft niet. Zat bijstandtrekkers die fokken als ratten terwijl ze in de bijstand zitten. Dat kinderen zonder ontbijt naar school moeten in inderdaad triest maar ja wat wil je dan? Bijstand naar ¤ 2.000 per maand?quote:Op maandag 2 december 2013 17:48 schreef gelestipjes het volgende:
[..]
Omstandigheden kunnen ook veranderen als de kinderen er al zijn. En dat de ouders verkeerde keuzes maken bij het uitgeven van hun geld, daar kunnen de kinderen natuurlijk niks aan doen, dus dat er kinderen zijn die zonder ontbijt naar school moeten of zo is toch wel triest.
Natuurlijk niet, over het algemeen zullen dat soort ouders dan ook wel weer wat vinden om die 2000 euro aan uit te geven zodat hun kinderen nog steeds zonder ontbijt naar school moeten. Denk dat ze beter kunnen kijken hoe ze het leven voor die kinderen wat aangenamer kunnen maken, bijvoorbeeld door ontbijten op school of zo, of een cadeautje voor ze te regelen met sinterklaas, ipv geld geven aan die ouders.quote:Op maandag 2 december 2013 17:54 schreef Haksekura het volgende:
[..]
Kan inderdaad maar hoeft niet. Zat bijstandtrekkers die fokken als ratten terwijl ze in de bijstand zitten. Dat kinderen zonder ontbijt naar school moeten in inderdaad triest maar ja wat wil je dan? Bijstand naar ¤ 2.000 per maand?
Die uitvoerder met die afwachtende houding had al lang als ZZPer aan de slag kunnen gaan. Als hij het slecht heeft is dat zijn eigen schuld.quote:Op maandag 2 december 2013 17:44 schreef HarryVanDeSunwep het volgende:
Als je bijvoorbeeld als uitvoerder in de bouw hebt gewerkt, dan heb je een riant salaris. Krijg je dan ontslag omdat er geen werk meer is dan krijg een 3 jaar WW. Daarna kom je in de bijstand. Ben je boven de 45 dan kom je niet meer aan het werk. Ze zitten niet meer op ouwe knarren te wachten dus die bijstandsuitkering die zit er aan te komen. Heb dan een hypotheek van 700 euro en opgroeiende kinderen dan sta je mooi te kijken met je goede gedrag. Neem van mij aan dat je het dan heel slecht hebt.
Als je dus 3 maanden in de ww zit, je huis te koop zettenquote:Op maandag 2 december 2013 17:44 schreef HarryVanDeSunwep het volgende:
Als je bijvoorbeeld als uitvoerder in de bouw hebt gewerkt, dan heb je een riant salaris. Krijg je dan ontslag omdat er geen werk meer is dan krijg een 3 jaar WW. Daarna kom je in de bijstand. Ben je boven de 45 dan kom je niet meer aan het werk. Ze zitten niet meer op ouwe knarren te wachten dus die bijstandsuitkering die zit er aan te komen. Heb dan een hypotheek van 700 euro en opgroeiende kinderen dan sta je mooi te kijken met je goede gedrag. Neem van mij aan dat je het dan heel slecht hebt.
En daar dan nog een jaar of 5 in zitten.quote:Op maandag 2 december 2013 18:07 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Als je dus 3 maanden in de ww zit, je huis te koop zetten
Jij wilt je gewoon niet aanpassen aan veranderende omstandigheden en vooral alles afwentelen op een ander.quote:Op maandag 2 december 2013 18:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En daar dan nog een jaar of 5 in zitten.
Soms zit je nu eenmaal in een situatie waar je weinig aan verandert.quote:Op maandag 2 december 2013 18:15 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Jij wilt je gewoon niet aanpassen aan veranderende omstandigheden en vooral alles afwentelen op een ander.
Als je gaat zitten afwachten wel ja.quote:Op maandag 2 december 2013 18:18 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Soms zit je nu eenmaal in een situatie waar je weinig aan verandert.
Tuurlijk, vanachter je bureau denken dat je alles naar je hand kunt zetten is nogal makkelijk. De realiteit is iets weerbarstiger.quote:Op maandag 2 december 2013 18:22 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Als je gaat zitten afwachten wel ja.
Ik bevind me dagelijks in de realiteit. Alleen voor initiatieflozen is het leven een probleem.quote:Op maandag 2 december 2013 18:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Tuurlijk, vanachter je bureau denken dat je alles naar je hand kunt zetten is nogal makkelijk. De realiteit is iets weerbarstiger.
realiteit?quote:Op maandag 2 december 2013 18:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik bevind me dagelijks in de realiteit. Alleen voor initiatieflozen is het leven een probleem.
Ik heb die verzekeringen ook niet. Ik heb dat geld gewoon gespaard.quote:Op maandag 2 december 2013 18:27 schreef john2406 het volgende:
[..]
realiteit?
Hoeveel ZZp ers zouden verzekering hebben voor als ze iets ?
Wat voor werk doe je als ik vragen mag?quote:Op maandag 2 december 2013 18:37 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik heb die verzekeringen ook niet. Ik heb dat geld gewoon gespaard.
Ik verkoop online belegde broodjes.quote:Op maandag 2 december 2013 18:40 schreef john2406 het volgende:
[..]
Wat voor werk doe je als ik vragen mag?
Ja, ja en nog eens ja!quote:Op maandag 2 december 2013 18:42 schreef john2406 het volgende:
Als iemand wil werken denk ik zal die moeten concureren met die mensen denk ik dus?
Zo denk ik er dus ook over, geen bui maar een wervelstorm of zelfs een tsunamie denk ik wat er aan gaat komen.quote:Op maandag 2 december 2013 18:45 schreef Webschip het volgende:
[..]
Ja, ja en nog eens ja!
Met verschillende achtergronden, normen en waarden, standaarden, welvaart- en welzijnniveaus.
Voor hen is ons WML een godsvermogen. Hier kom je er amper of niet van rond.
Een enorme beleidsvergissing. De zwakkeren betalen de hoge prijs.
Absoluut zeker.quote:Op maandag 2 december 2013 18:47 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zo denk ik er dus ook over, geen bui maar een wervelstorm of zelfs een tsunamie denk ik wat er aan gaat komen.
Werd dat ook niet beweerd in 1960 ? Dat de immigratie de lonen zou drukken enz enz. Toch is de welvaart 50 jaar later véél hoger dan toenquote:Op maandag 2 december 2013 18:45 schreef Webschip het volgende:
[..]
Ja, ja en nog eens ja!
Met verschillende achtergronden, normen en waarden, standaarden, welvaart- en welzijnniveaus.
Voor hen is ons WML een godsvermogen. Hier kom je er amper of niet van rond.
Een enorme beleidsvergissing. De zwakkeren betalen de hoge prijs.
Werkgevers buiten die lui niet zelden uit, met allerlei schimmige constructies. Kennelijk is het dan voor die MOElanders nog interessant. Gevolg: de Nederlandse collega's mogen dan blij zijn als ze het WML halen en hebben amper kans op verbetering. En dat in deze dure tijden.quote:Op maandag 2 december 2013 18:54 schreef ssebass het volgende:
Die arbeiders uit MOE landen worden zwart betaald of hoe zit dat? Anders moet hen toch ook gewoon minimumloon worden betaald? Wat is dan het voordeel ten opzichte van mensen hier?
Dankzij, of ondanks?quote:Op maandag 2 december 2013 18:55 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Werd dat ook niet beweerd in 1960 ? Dat de immigratie de lonen zou drukken enz enz. Toch is de welvaart 50 jaar later véél hoger dan toen
De schulden zijn 50 jaar later veel hoger dan toen. Na 1990 is de koopkracht alleen maar afgenomen. In de 60 jaren was er echte welvaartsgroei. Nu niet.quote:Op maandag 2 december 2013 18:55 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Werd dat ook niet beweerd in 1960 ? Dat de immigratie de lonen zou drukken enz enz. Toch is de welvaart 50 jaar later véél hoger dan toen
- Armoedebestrijding sinds Paars? Ik weet van niks.quote:Op maandag 2 december 2013 17:29 schreef Paper_Tiger het volgende:
Het valt mij op dat sinds Balkenende I armoedebestrijding een stiefkindje is geworden in de Nederlandse politiek. Soms is dat gebaseerd op inhoudelijke argumenten maar vaak is het louter gebaseerd op rechtse onderbuikgevoelens. Ik stel dat armoedebestrijding weer een speerpunt van beleid zou moeten worden. Politieke partijen, links en rechts, conservatief en progressief, moeten hier weer meer aandacht aan besteden.
Het pakje shag en kratje bier doet het altijd goed.quote:Op maandag 2 december 2013 17:43 schreef Haksekura het volgende:
Hoeveel pakjes shag en kratten bier zouden er per week in zo'n gezin er doorheen gaan? En daarbij, het is niet wettelijk verplicht om meer dan 1 kind te nemen.
Winkelnering.quote:Op maandag 2 december 2013 18:54 schreef ssebass het volgende:
Die arbeiders uit MOE landen worden zwart betaald of hoe zit dat? Anders moet hen toch ook gewoon minimumloon worden betaald? Wat is dan het voordeel ten opzichte van mensen hier?
Een IB van 72% is natuurlijk ook compleet mesjokke.quote:Op maandag 2 december 2013 19:25 schreef arjan1112 het volgende:
Hoe verklaar je dan dat de belastingen voor 1990 inkomstenbelasting 72% en vennootschapsbelasting 50% en erna 52% en 22% is ?
Dat is sinds ons goed sociaal stelsel nooit anders geweest. Doch juist nu begint men te klagen en is het plots een gigantisch drama.quote:Op maandag 2 december 2013 17:31 schreef ssebass het volgende:
Geloof mij een beginnend academicus en iemand met minimaal loon houdt netto ongeveer hetzelfde over.
De koopkracht is afgenomen op 1 januari 2002. Geen dag eerder.quote:Op maandag 2 december 2013 19:23 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
De schulden zijn 50 jaar later veel hoger dan toen. Na 1990 is de koopkracht alleen maar afgenomen. In de 60 jaren was er echte welvaartsgroei. Nu niet.
Wat was nog eens op die datum?quote:Op dinsdag 3 december 2013 01:23 schreef 729Sinistra het volgende:
[..]
De koopkracht is afgenomen op 1 januari 2002. Geen dag eerder.
Bron?quote:Op dinsdag 3 december 2013 01:23 schreef 729Sinistra het volgende:
[..]
De koopkracht is afgenomen op 1 januari 2002. Geen dag eerder.
Als werken evenveel oplevert als een uitkering en je voor die beter betaalde baan een opleiding nodig hebt, dan moet je dus op je 40ste terug naar school ?quote:Op dinsdag 3 december 2013 07:51 schreef DroogDok het volgende:
Armoede is een keuze, gewoon gaan werken of een beter betaalde baan zoeken.
Dat is een optie, hoewel op je 40ste de combinatie van werken en leren me een betere lijkt.quote:Op dinsdag 3 december 2013 08:26 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Als werken evenveel oplevert als een uitkering en je voor die beter betaalde baan een opleiding nodig hebt, dan moet je dus op je 40ste terug naar school ?
Dan maken dus steeds meer mensen die 'keuze'...quote:Op dinsdag 3 december 2013 07:51 schreef DroogDok het volgende:
Armoede is een keuze, gewoon gaan werken of een beter betaalde baan zoeken.
Die schijf ging ook later in dan bij 52000 he?quote:Op dinsdag 3 december 2013 01:06 schreef Webschip het volgende:
[..]
Een IB van 72% is natuurlijk ook compleet mesjokke.
Nog steeds krankzinnig. Een boete op werken.quote:Op dinsdag 3 december 2013 09:50 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Die schijf ging ook later in dan bij 52000 he?
Meneer beweerde in een ander topic dat we toen spontaan een verdubbeling van de prijzen en een inflatie hadden van 50%. Bij vraag om nadere onderbouwing bleef het ook toen helaas stilquote:
Het is alleen maar complex als je aan de knoppen wilt gaan draaien. Niet doen dus.quote:Op maandag 2 december 2013 21:58 schreef Klopkoek het volgende:
Ik snap niet hoe Paper Tiger kan ontkennen dat de maatschappij/economie steeds complexer en verfijnder wordt. Het is zowat een leerstuk binnen het libertarisch denken, als gevolg van immer voortdurende arbeidsdeling e.d.
wat een onzin weerquote:Op dinsdag 3 december 2013 10:06 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Het is alleen maar complex als je aan de knoppen wilt gaan draaien. Niet doen dus.
Is jouw leven complex? Is mijn leven complex? Ik denk van niet. We zijn beiden in staat dat te overzien en om keuzes te maken. Het wordt pas complex als ik jouw keuzes ga bepalen en jij de mijne. Niet doen dus.quote:
Voor samenwonenden met kinderen ligt de bijstand op bijna ¤1500 per maand. Wat voor werk moet je doen om daar met 2 mensen die werken niet bovenuit te kunnen komen? Het minimumloon is tenslotte PER PERSOON gelijk aan de totale bijstand van samenwonenden. Zodra je dus als huishouden meer dan 1.0FTE werkt dan ga je er al op vooruit.quote:Op dinsdag 3 december 2013 08:26 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Als werken evenveel oplevert als een uitkering en je voor die beter betaalde baan een opleiding nodig hebt, dan moet je dus op je 40ste terug naar school ?
leugens minimumloon is 1200quote:Op dinsdag 3 december 2013 10:13 schreef Coelho het volgende:
[..]
Voor samenwonenden met kinderen ligt de bijstand op bijna ¤1500 per maand. Wat voor werk moet je doen om daar met 2 mensen die werken niet bovenuit te kunnen komen? Het minimumloon is tenslotte PER PERSOON gelijk aan de totale bijstand van samenwonenden. Zodra je dus als huishouden meer dan 1.0FTE werkt dan ga je er al op vooruit.
Zo lang mensen echter menen daar een keuze in te hebben, dan is het nog niet zo slecht gesteld met de situatie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |