Misschien was Frankrijk dan veel sneller in grotere problemen gekomen. Wat nu gebeurt is niet fijn maar de alternatieven zuigen ook nogal...quote:Op zondag 8 december 2013 11:48 schreef arjan1112 het volgende:
Dan hadden banken van buiten Griekenland flinke stoten gekregen
ok. dan had je een onvoorspelbaar effect gekregen
Bank uit Frankrijk neemt verlies, die bank heeft weer connecties met een bank in duitsland enz
quote:zo 08 dec 2013, 13:06
Trojka pauzeert Griekse klus en bevriest geld
ATHENE - De trojka van financiële toezichthouders op Griekenland heeft zijn missie in Athene opgeschort tot januari en de storting van een miljard euro bevroren. Griekenland heeft vereiste hervormingen niet doorgevoerd, zo liet de Europese Commissie weten. Onder meer het privatiseringsprogramma zou niet volgens plan verlopen.
Dan pompen we er gewoon weer 20 miljard of zo in! Deze keer gaan ze echt wel hervormenquote:Op maandag 9 december 2013 04:59 schreef michaelmoore het volgende:
Jongens dat komt nooit goed, die Grieken hebben overal scheit an
http://www.telegraaf.nl/d(...)_Griekse_klus__.html
[..]
quote:
Eurogroep buigt zich over Griekenland
De ministers van Financiën van de 17 eurolanden (de zogenoemde eurogroep) buigen zich vanaf 15.00 uur maandagmiddag in Brussel over de aanhoudende problemen met Griekenland. De internationale geldschieters weigeren een nieuwe financiële injectie omdat zij ontevreden zijn over de Griekse begroting voor 2014, die afgelopen weekeinde is aangenomen.
Het is de bedoeling dat de inspecteurs van de geldverstrekkers pas in januari weer terugkeren naar het land. Griekenland zou echter over voldoende geld beschikken om die periode te overbruggen.
De eurogroep bespreekt ook de toekomstige bankenunie, als voorbereiding voor het overleg van alle EU-ministers van Financiën dinsdag in Brussel. Met de bankenunie willen de lidstaten beter en centraler toezicht op Europese banken om een nieuwe bankencrisis te voorkomen. Maar er is nog onenigheid over de manier waarop alles moet worden geregeld.
nee de Nederlandse pensioenfondsen gaan door de EU gebruikt worden om de banken te redden, er is geen land in de EU die zulke bakken met pensioengeld heeftquote:Op maandag 9 december 2013 13:14 schreef Bombshell het volgende:
Het Griekse volk wodt door de EU als zondebok gebruikt om de banken te redden lijkt het wel. De grieken zijn de nieuwe joden.
Volgens der spiegel hebben ze anders 11 miljard nodig de komende 2 jaarquote:Op maandag 9 december 2013 18:53 schreef SeLang het volgende:
Het ziet er naar uit dat Griekenland volgend jaar een primary budget surplus heeft. Met andere woorden: de enige reden waarom Griekenland dan nog geld moet lenen is om rente op bestaande schuld te betalen. Griekenland heeft dus een enorm incentive om te defaulten.
Reuters:quote:Op maandag 9 december 2013 18:57 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Volgens der spiegel hebben ze anders 11 miljard nodig de komende 2 jaar
http://www.spiegel.de/int(...)rouble-a-923281.html
Het (kleine) 2013 primary surplus is kennelijk niet omstreden maar voor 2014 lopen de voorspellingen uiteen.quote:Athens sees a budget surplus before interest payments at 812 million euros in 2013 thanks to higher than expected tax revenues. Posting a primary surplus is key as it would open the way for Greece to pursue debt relief from the EU and IMF.
But Athens and its lenders disagree on the forecasts for 2014, arguing over the size of a potential budget gap next year and the slow pace of reforms.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSBRE9B700A20131208
en de UK maar lachenquote:Op maandag 9 december 2013 17:23 schreef de_ier het volgende:
Misschien niet, nu is Nederland hard bezig om samen met de rest van de EU een bankenunie voor elkaar te krijgen. Met de lange vinger naar Ierland en Portugal wijzen, maar wel zorgen dat er ff snel een bankenunie komt in het geval dat de Nederlandse banken vallen.
Yep, en waarom zouden ze het niet doen... Misschien daarom dat de Trojka alvast naar huis gaat.quote:Op maandag 9 december 2013 18:53 schreef SeLang het volgende:
Het ziet er naar uit dat Griekenland volgend jaar een primary budget surplus heeft. Met andere woorden: de enige reden waarom Griekenland dan nog geld moet lenen is om rente op bestaande schuld te betalen. Griekenland heeft dus een enorm incentive om te defaulten.
Dat gaat dan voor Duitsland en zeperd van 150 miljard worden en voor nederlnd iets van 30 miljardquote:Op dinsdag 10 december 2013 09:55 schreef SeLang het volgende:
Nu met een Grieks primary budget surplus de kans op een default sterk toeneemt is het interessant om eens te kijken naar de financiele gevolgen voor ons.
Ik vond wat leuke getallen over Griekenland:
[ afbeelding ]
De tijdelijke daling in schuld in 2012 komt door de afschrijvingen die zijn gedaan ("vrijwillige" haircuts). GDP krimpt, mede door de austerity. Debt/GDP nu op 174% - de troika beschouwt >120% als unsustainable.
Schuld is nu ¤320 miljard. Daarvan is nu nog maar 20% in private handen. De overige 80% (dus ¤256 miljard) is in publieke handen en dus uiteindelijk voor risico van de belastingbetaler.
Hieronder zie je voor hoeveel elk land aan de haak is bij een totale default met 0% recovery rate:
[ afbeelding ]
De vraag die je dan krijgt is of je landen als Spanje en Portugal zo'n verlies kan laten slikken - waarschijnlijk niet. Dus dat deel kun je ook optellen bij het risico voor het noorden.
De Griekse onderhandelingspositie is dus enorm versterkt en de Grieken zullen die sterkere onderhandelingspositie gebruiken om nieuwe afschrijvingen van schuld te vragen. Merkel heeft zich steeds daartegen verzet maar met de Duitse verkiezingen achter de rug denk ik dat de Grieken dit spelletje gaan winnen. Ik voorzie daarom opnieuw een herstructurering van Griekse schuld in 2014 en onder relatief milde voorwaarden.
quote:wo 11 dec 2013, 17:22 | 22 reacties
EU betaalt 'spookambtenaren' Gaza
BRUSSEL - Europese belastingbetalers blijken het loon te betalen van ambtenaren in de Gazastrook die sinds 2008 niet meer werken. Tussen 2008 en 2012 ging ruim een miljard euro naar de gebieden, maar het geld komt in de Gazastrook niet terecht waar het moet.
De Europese rekenkamer heeft onderzoek gedaan naar de uitgaven van de EU in Gaza en de Westelijke Jordaanoever.
Bij één overheidsinstelling in de Gazastrook staan 125 mensen op de loonlijst van wie er maar liefst 90 niet werken. Op een andere plek bleek 40 procent geen ambtenaar te zijn.
In een reactie benadrukt de Europese Commissie in Brussel dat er geen aanwijzingen voor wanbeheer of corruptie zijn ontdekt bij de besteding van het EU-geld. De EU gaf sinds 1994 ruim 5,6 miljard euro bijstand aan het Palestijnse volk. De ambtenaren worden door de militante Palestijnse groepering Hamas belet om naa hun werk te gaan.
De situatie is erg onoverzichtelijk, omdat in de Gazastrook en de Jordaanoever, verschillende partijen aan de macht zijn.
De EU moet in de Palestijnse gebieden onder moeilijke omstandigheden opereren, benadrukt PvdA-Europarlementariër Thijs Berman. Hij houdt zich namens het parlement bezig met de Palestijnse situatie.
„De Europese steun aan de Palestijnen zorgt voor enige rust onder de bevolking. Dat is mede in het belang van Israël. Maar de EU-programma's kunnen alleen effectief zijn als ook Israël zich houdt aan de afspraken”, aldus de PvdA'er in een verklaring. Nu is het nog vaak zo dat Israël, dat douane-inkomsten int voor de Palestijnen, de overdracht van belastingen onderbreekt.
De rekenkamer adviseert dan ook om de ambtenaren in de Gazastrook niet langer te betalen en vindt dat het geld naar de Westelijke Jordaanoever zou moeten gaan.
Wat heeft dat precies met de eurocrisis te maken?quote:Op woensdag 11 december 2013 17:54 schreef michaelmoore het volgende:
De EU die strooit wat af
http://www.telegraaf.nl/b(...)tenaren__Gaza__.html
[..]
Moet je wel een product hebben, Feta tjaquote:Op woensdag 11 december 2013 20:25 schreef SeLang het volgende:
[ afbeelding ]
Die Grieken boffen maar: Alles wordt goedkoper
Dan kunnen dus ook de lonen omlaag en wordt Griekenland weer concurrerend
Dit is wel significant. Je zou verwachten dan dit negatief is voor PIIGS bonds, dus stijgende yields en meer druk op regeringen om iets aan de schuld/ tekorten te doen.quote:ECB poised to get tough on sovereign bond risks
A top official at the European Central Bank has signalled it will try to force eurozone banks to hold capital against sovereign bonds, in an attempt to stop weak lenders using its cash to hoover up the debts of crisis-hit countries.
http://www.ft.com/cms/s/0(...)a5-00144feabdc0.html
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |