BARF voeding. Van die ingevroren vleesrollen.quote:Op dinsdag 3 december 2013 21:34 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Schattig!![]()
Als de ontlasting wat dunner is, geen kattenmelk meer geven en nog een keer ontwormen.
Barf je of bedoel je dat je BARF KVV voert?
Als de ontlasting niet beter wordt na de ontworming, zou ik de ontlasting even bij de dierenarts laten onderzoeken. Helaas zie wij bij de kittens steeds vaak diverse darmparasieten, zoals Giardia en Trichomonas.
Als ik my 2 cents hier mag plaatsenquote:Op woensdag 4 december 2013 12:05 schreef Vicky het volgende:
[..]
BARF voeding. Van die ingevroren vleesrollen.
Ik ga ze meteen ontwormen. Al was de ontlasting vanmorgen wel weer meer drol.
Goedemorgen ,we lezen even mee.quote:Op woensdag 4 december 2013 13:33 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Bleek dat gemalen vlees bijna geen taurine bevatte en heel weinig vit E. Blijkbaar gaat de hoeveelheid taurine achteruit door het malen van het vlees.
Ik ben dan ook de voorstander van het voeren (of bijvoeren naast RAW) van een commercieel voer aan kittens en pups. Het voer waarvan de hoeveelheid taurine, vitamines, calcium ed duidelijk aangegeven staat.
En bij een volwassen dier dat op een KVV staat, zoveel mogelijk varieren en toch minimaal 10% van het dieet vers vlees/vis toevoegen. Hoeft niet zelfgevangen te zijn, maar wel niet ingevroren geweest.
Hier staat dit onderzoek beschreven. Sowieso interessant leesmateriaal (voor mijquote:Op donderdag 5 december 2013 08:48 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Goedemorgen ,we lezen even mee.![]()
Kan ik hier nog meer informatie over vinden ?
Hier is niet actief ,gaarne een URLquote:Op donderdag 5 december 2013 09:56 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hier staat dit onderzoek beschreven. Sowieso interessant leesmateriaal (voor mij). Het onderzoek staat vanaf 1/2 pagina 3.
http://www.vetmed.ucdavis(...)20health_Glasgow.pdfquote:Op donderdag 5 december 2013 10:31 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Hier is niet actief ,gaarne een URL
Ik vind de aanbeveling om te variëren heel goed, wanneer je kittens afwisselend voert heb je minder kans dat je een kat kweekt die later in het leven kieskeurig wordt (en bijvoorbeeld niet meer kan wennen aan dieetvoer mocht dat eens nodig zijn). Maar die aanbeveling betekent dus ook een kitten niet louter droogvoer geven ?quote:Op woensdag 4 december 2013 13:33 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Als ik my 2 cents hier mag plaatsenIk vind het niet echt verantwoord om een dier, zeker een jong dier alleen maar ingevroren KVV te voeren. Ten eerste, is het niet onderzocht hoe compleet dat voer nou precies is. Mijn advies is dan ook: zo veel mogelijk variëren. Ten tweede, wij weten dat de kwaliteit van het vlees voor menselijke consumptie achteruit gaan naarmate het langer ingevroren is. Dus voor een KVV zal het ook gelden. De hoeveelheid vitamines neemt af en bijvoorbeeld taurine. Ten derde, is er ook een onderzoek bij katten, waarbij kittens gedurende 10 maanden gemalen konijnenvlees kregen (met vacht en bot en al). Eerst kregen zij allemaal mooie vacht en mooie drollen. Maar na 10 maanden ging er eentje plots dood aan hartprobleem. Het bleek dat 70% van de kittens te kort aan taurine had ontwikkeld (dat heeft de kat nodig voor het hart en hij kan het niet zelf aanmaken). Bleek dat gemalen vlees bijna geen taurine bevatte en heel weinig vit E. Blijkbaar gaat de hoeveelheid taurine achteruit door het malen van het vlees.
Ik ben dan ook de voorstander van het voeren (of bijvoeren naast RAW) van een commercieel voer aan kittens en pups. Het voer waarvan de hoeveelheid taurine, vitamines, calcium ed duidelijk aangegeven staat.
En bij een volwassen dier dat op een KVV staat, zoveel mogelijk varieren en toch minimaal 10% van het dieet vers vlees/vis toevoegen. Hoeft niet zelfgevangen te zijn, maar wel niet ingevroren geweest.
Het vlees in de betreffende studie dusquote:Bleek dat gemalen vlees bijna geen taurine bevatte en heel weinig vit E.
De meeste KVV's (behalve zelf gemalen) zijn commerciële voeders waarvan de ingrediënten en analyse hetzelfde op de verpakking staan aangegeven als bij droogvoer of blik. Taurine zie ik niet overal op staan, bv op de "max cat " brokjes van de Action staat het wel maar op de verpakking RC gastro intestinal veterinary diet die ik hier heb liggen staat het niet aangegeven. Die gastro-intestinal brokjes zaten bij een kat die ik terugkreeg met chronische darmproblemen, het woord inslapen was al gevallen, maar op KVV had hij binnen twee dagen weer goede ontlasting. Hij is geplaatst bij mensen die ook KVV voeren en het gaat goedquote:Ik ben dan ook de voorstander van het voeren (of bijvoeren naast RAW) van een commercieel voer aan kittens en pups. Het voer waarvan de hoeveelheid taurine, vitamines, calcium ed duidelijk aangegeven staat.
Oh jee, ik ben nu ook niet blij dat ik hierover begonnen benquote:Op donderdag 5 december 2013 13:22 schreef seasushi het volgende:
O jee. Hier ook een discussie beginnende over KVV,Barf/ brokken?
Mag ik een suggestie doen dat hier een apart topic over wordt geopend?
Ik ben dus voor de variatie, dus niet alleen het gemalen konijn voeren.quote:Op donderdag 5 december 2013 13:17 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
We hebben in dit land gelukkig veel goede, complete voeders, óók KVV's. Er staat op die producten net als op andere soorten voer netjes een datum tot wanneer alle voedingsstoffen gegarandeerd zijn en ze zijn zorgvuldig samengesteld uit de juiste verhoudingen vlees/bot/orgaan, evt premix en andere toevoegingen. Ik vind het een beetje vreemd het voeren van een goede KVV te vergelijken met het voeren van een experimenteel prakje van in z'n geheel gemalen konijn.
Goed in de gaten houden, maar het probleem met een nagelgaatje, is dat het heel snel dicht gaat en er mogelijk toch bacterien achterblijven. Dan krijgt de kat een abces. Dus even opletten dat de wang niet dik wordt en dat de kat geen koorts krijgt.quote:Op donderdag 5 december 2013 13:22 schreef pumpkin_Ruby het volgende:
Anyway, ik kwam hier kijken met een vraag; mijn oudste kater heeft een klap in z'n gezicht gehad van z'n zus. Daarna stak er een stukje nagelhoesje uit z'n wang. Het bleek best goed vast te zitten, ongeveer anderhalve mm diep.
Moet ik er nog iets aan doen ? Ik kan niet meer zien waar het nageltje gezeten heeft want het is natuurlijk maar een klein gaatje.
Prima toch. Maar het is wel handig als de kat verschillende soorten voer gewend is. Stel voor dat hij een keertje ziek wordt en speciaal voer nodig heeft. Dan is dat erg lastig als hij maar 1 soort voer gewend is.quote:Op donderdag 5 december 2013 14:16 schreef Ole het volgende:
Eén van mijn jonkies (twee alweer trouwens) eet alleen maar droogvoer. Dat is compleet voer. Dat kan toch geen kwaad?
Oormijt? Wilde gok hoor.quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:38 schreef maniack28 het volgende:
Onze hond heeft op beide oortjes op dezelfde plek een zwart "korstje". Als je er over wrijft brokkelt het soms een beetje af en de ene keer is het wat dikker dan de andere keer. Hij komt uit Spanje, dus ik ga binnenkort laten testen voor Leishmania. Iemand nog ideeën wat het anders kan zijn? Het zit op beide oren wel op exact dezelfde plek (more or less).
[ afbeelding ]
Heb ik over gelezen, maar dat zit in de oorschelp en niet een halve centimeter naast de punt van het oortje.quote:
Oei, dat kunnen zoveel dingen zijn! Goed klinisch onderzoek + afkrabsel van de korstjes maken is erg verstandig, lijkt mij.quote:Op zaterdag 7 december 2013 18:38 schreef maniack28 het volgende:
Onze hond heeft op beide oortjes op dezelfde plek een zwart "korstje". Als je er over wrijft brokkelt het soms een beetje af en de ene keer is het wat dikker dan de andere keer. Hij komt uit Spanje, dus ik ga binnenkort laten testen voor Leishmania. Iemand nog ideeën wat het anders kan zijn? Het zit op beide oren wel op exact dezelfde plek (more or less).
[ afbeelding ]
Irritatie door slootwater is mogelijk. Maar omdat het bij zijn kont zit en dat kleine rode plekjes zijn, is wel erg typisch voor de vlooien. Het is toch verstandig om hem daar tegen te behandelen. Ook alle andere huisdieren moeten dan tegelijkertijd worden behandeld. Omdat de vlooien voor 95% in de omgeving zitten (eitjes, larven en poppen), is het slim om ook omgeving te behandelen met een omgevingsspray. Verder alles goed stofzuigen en zijn dekens en kussen op 60 graden wassen.quote:Op zondag 8 december 2013 13:03 schreef Dragonberry het volgende:
Ik moet mijn hond denk ik ook maar laten testen ofzo.. Hij heeft bij zijn kont allemaal kleine rode plekjes wat irriteert. Hij zit de hele tijd te krabben en bijten![]()
Paar weken geleden had hij het ook en toen was het na een weekje over. Nu duurt het echter al 2 weken..
Ik dacht dat het kwam doordat hij beide keren vlak ervoor in de sloot is gesprongen. Is dat mogelijk? Of moet ik toch meer in de richting van ongedierte denken?
hmm.. De rest heeft nergens last van, maar de katten zijn ook al 3 weken geleden behandeld. Voor de hond had ik toen niet liggen en ben ik eigenlijk vergeten daarnaquote:Op zondag 8 december 2013 13:39 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Irritatie door slootwater is mogelijk. Maar omdat het bij zijn kont zit en dat kleine rode plekjes zijn, is wel erg typisch voor de vlooien. Het is toch verstandig om hem daar tegen te behandelen. Ook alle andere huisdieren moeten dan tegelijkertijd worden behandeld. Omdat de vlooien voor 95% in de omgeving zitten (eitjes, larven en poppen), is het slim om ook omgeving te behandelen met een omgevingsspray. Verder alles goed stofzuigen en zijn dekens en kussen op 60 graden wassen.
Vlooieneitjes liggen in de omgeving, niet op het dier. En de vlooien springen ook heen en weer. Wat je wel kan controleren, is met een vlooienkam het gebied boven de staart uitborstelen. Als je daar vlooienpoepjes vindt, dan heeft de hond zeker vlooien. Vlooienpoepjes zijn kleine zwarte korreltjes. Als je het op een vochtig papier legt, dan ontstaan er bloedkringetjes rondom die korreltjes.quote:Op zondag 8 december 2013 13:46 schreef Dragonberry het volgende:
[..]
hmm.. De rest heeft nergens last van, maar de katten zijn ook al 3 weken geleden behandeld. Voor de hond had ik toen niet liggen en ben ik eigenlijk vergeten daarnaik wilde ze toch weer binnenkort doen, dus ga ik zsm maar alles halen
Ik kam wel om de paar dagen trouwens, maar kom geen vlooien of eitjes tegen?
Gewoon met rust laten.quote:Op zondag 8 december 2013 16:42 schreef knoblaucha6 het volgende:
Ook nog even een vraagje, HHH heeft telkens een "glasparel" achter haar oor, weerbarstig talgkliertje. Die is de laatste 2 keer dat ze vanwege haar behandeling aan haar gebitje onder narcose was gelijk leeggeprikt. Maar hij is alweer behoorlijk groot.
Kan/mag ik daar zelf iets aan doen, als in: ontsmetten, doorprikken en weer ontsmetten of moet ik er zelf helemaal van af blijven? En zo ja, gewoon laten zitten of liever alweer naar de da?
Heb geprobeerd er een foto van te maken, hoop dat die duidelijk genoeg is, is nu ruim formaat van mijn pinknagel ongeveer. Last heeft ze er niet van maar kan zo'n ding uit zichzelf knappen?
[ afbeelding ]
(overigens is het kopjesschudden over, er bleek een naald van een boom in haar haar achter haar oor te zitten, die had ik met kammen blijkbaar gemist)
Wat kun je dan het beste gebruiken om de boel te ontsmetten?quote:Op zondag 8 december 2013 21:46 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gewoon met rust laten.Het is een cyste gevuld met vocht. Als je het gaat aanprikken, dan is er een kans dat het ontstoken raakt. Als het barst (wat heel zelden gebeurt hoor), dan het gebied goed ontsmetten. Eventueel als zij weer onder narcose gaat voor iets anders, kan je je dierenarts vragen om het chirurgisch te verwijderen.
Groetjes aan HHH
Iets van sterilon o.i.d.?quote:Op maandag 9 december 2013 09:53 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat kun je dan het beste gebruiken om de boel te ontsmetten?
Is dat niet wat heftig? Kan gewoon betadine zalf niet voor dieren?quote:
Ja, ik gok ook maar wat...quote:Op maandag 9 december 2013 10:13 schreef senesta het volgende:
[..]
Is dat niet wat heftig? Kan gewoon betadine zalf niet voor dieren?
Ik ben nu wel benieuwd naar het antwoord van de dierenarts
Sneu voor je kat... Heeft hij al lang? Hoe oud is je kat? Heb je toevallig foto's en/of rontgenfoto's?quote:Op maandag 9 december 2013 09:51 schreef Zjummie het volgende:
Wat een leuk topic.
Ik wil ook graag een vraag stellen aan de dierenarts.
Mijn katertje heeft sinds geruime tijd een dikke bult op zijn wang. Zo dik dat zijn zijn oog in het geheel is dichtgedrukt. Van de bult zelf lijkt hij geen last te hebben, maar het gebied rond het oog voelt voor hem wat vervelend aan. De bult voelt hard aan, het voelt als bot.
De dierenarts heeft al eens een röntgenfoto gemaakt maar kan op basis daarvan eigenlijk geen conclusies trekken en heeft me doorverwezen naar de specialist. De specialist wil eerst een CT scan maken voor een half maandsalaris voordat ze een conclusie wil/kan trekken.
Waarom kan een dierenarts/specialist het beestje niet onder narcose brengen en de boel opensnijden? Ik snap wel dat zo'n dierenarts het zekere voor het onzekere wil nemen, maar moet toch ook begrijpen dat niet iedereen een kapitaal op kan hoesten voor zo'n scan waarbij de uitkomst ook nog eens onzeker is?
Misschien is dit niet de juiste plek om deze vraag te stellen, in dat geval mijn excuses.
quote:Op maandag 9 december 2013 09:31 schreef oh-oh het volgende:
Is toch ook niks ergs? Billy zit er vol mee, tis lelijk maar niks anders.
Het is ook niet erg maar is een paar keer al leeggeprikt en blijft terugkomen dus vroeg me af of er telkens wat aan gedaan moet worden (ivm krabben en zo) maar dus gewoon lekker laten zittenquote:Op maandag 9 december 2013 09:50 schreef Greys het volgende:
Binkje had er ook een paar. Er is er ooit eentje aangeprikt, zat helder onschuldig vloeistof in.
Dus hebben we verder gewoon laten zitten en ze is er bijna 16 mee geworden.
quote:Op maandag 9 december 2013 09:53 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat kun je dan het beste gebruiken om de boel te ontsmetten?
quote:Op maandag 9 december 2013 10:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]via Imgflip Meme Maker
Dus wat je voor gebruik bij mensen bij de drogist koopt, is altijd wel geschikt?quote:Op maandag 9 december 2013 10:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik zou gewoon betadine oplossing of alcohol gebruiken, maar sterilon mag ook.
Ah juist. Het maakt niet zoveel uit dus.quote:Op maandag 9 december 2013 10:57 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik zou gewoon betadine oplossing of alcohol gebruiken, maar sterilon mag ook.
Gewoon betadine oplossing van de drogist/apotheek. Het is hetzelfde spul wat wij voor de desinfectie in de praktijk gebruiken. Alchohol is inderdaad meer irriterend voor een open wond, desinfecteert wel goed.quote:Op maandag 9 december 2013 11:00 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dus wat je voor gebruik bij mensen bij de drogist koopt, is altijd wel geschikt?
Dank.quote:Op maandag 9 december 2013 11:14 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gewoon betadine oplossing van de drogist/apotheek. Het is hetzelfde spul wat wij voor de desinfectie in de praktijk gebruiken. Alchohol is inderdaad meer irriterend voor een open wond, desinfecteert wel goed.
En lijkt me ook beter voor de reputatie vd dierenarts, zo'n fles wodka op de behandeltafel is geen reklamequote:Op maandag 9 december 2013 11:14 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gewoon betadine oplossing van de drogist/apotheek. Het is hetzelfde spul wat wij voor de desinfectie in de praktijk gebruiken. Alchohol is inderdaad meer irriterend voor een open wond, desinfecteert wel goed.
Ik zie zelf geen kwaad om in een kat te scheren, zeker als hij anders onder de klitten komt te zitten. Wel niet te kort scheren in de winter. Perzen-kenners zouden het vast en zeker verbiedenquote:Op maandag 9 december 2013 11:21 schreef eleusis het volgende:
Dierenarts, ik heb een halve pers op de kop getikt met belachelijk lang haar, daarom is het elke dag flink kammen en klitten eruit knippen, moet deze getrimd worden en kun je daarvoor een bepaald apparaatje aanraden?
Thanks! Ik weet niet of scheren echt nodig is hoor. Volgens mij is het probleem vooral de ondervacht. Hij is nu overgestapt op zijn wintervachtje denk ik, en hij heeft elke dag wel een flinke klit ergens. De Furminator was ik al tegengekomen, die maar eens proberen dan!quote:Op maandag 9 december 2013 11:32 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik zie zelf geen kwaad om in een kat te scheren, zeker als hij anders onder de klitten komt te zitten. Wel niet te kort scheren in de winter. Perzen-kenners zouden het vast en zeker verbieden, maar het is makkelijk en misschien minder stressvol voor een kat dan elke week klitten uitborstelen.
Qua uitborstelen van ondervacht/klitten vind ik een Furminator of een Coat King makkelijk. Wel maximaal 1 x per week gebruiken, anders heb je een kale kat.
quote:Op maandag 9 december 2013 10:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]via Imgflip Meme Maker
Ooh mooi! Daar heb ik nog 8 flessen van staanquote:Op maandag 9 december 2013 10:55 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
[ link | afbeelding ]via Imgflip Meme Maker
Ik denk inderdaad eerder aan dat laatste! Ik zou overal zo veel mogelijk kattenbakken neerzetten!quote:Op dinsdag 10 december 2013 09:21 schreef Gwywen het volgende:
Hallo dierenarts,
ik heb nog een vraagje over mijn diarree-kitten Poef.
Door andere brokken met prebiotica gaat het met de diarree de goede kant op, de drolletjes worden steeds normaler.
Echter nu doet zich een volgend probleem voor...
Ze plast op de bank. En gisteravond op het dekbed van mijn kind.
De eenvoudigste verklaring zou zijn dat ze de weg in huis nog niet zo goed weet en de bak misschien te ver weg vindt (die staat helemaal in de bijkeuken), maar misschien kan er nog iets anders aan de hand zijn, een infectie of zo?
Of hebben kittens net als kleine kinderen dat gedrag van "ik moet plassen maar spelen is zo leuk o jee nu kan ik het niet meer ophouden en ik doe het in mijn broek"?
Oei, dat is niet zo mooi. Kan jij hem temperaturen? Normale temp is tussen 38-39 graden.quote:Op dinsdag 10 december 2013 09:37 schreef Ole het volgende:
He verdorie. Mijn kater van amper 2 is ineens heel sloom en wil niet eten. Echt niks voor hem de vreetzak! Als het vanavond nog zo is ga ik morgen meteen naar de dierenarts. Zint me helemaal niet dit
Ik was toch van plan vanmiddag naar het tuincentrum te gaan, volgens mij verkopen ze daar ook kattenbakken. Die zal ik dan in mijn kantoor zetten, dat is wat dichter bij de woonkamer dan de bijkeuken.quote:Op dinsdag 10 december 2013 09:41 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ik denk inderdaad eerder aan dat laatste! Ik zou overal zo veel mogelijk kattenbakken neerzetten!
Sowieso is het aantal kattenbakken = het aantal katten +1. Dus 1 poezekind zou toch minimaal 2 kattenbakken moeten hebben.
Het kan ook zijn dat zij nu afkeer heeft voor haar kattenbak vanwege diarree (de kattenbak associeert zij nu met pijn en ongemak). Als een kattenbak erbij niet helpt, dan is het verstandig om urine te laten onderzoeken bij de dierenarts. Urine moet vers zijn en niet in contact geweest zijn met kattenbakkorrels. De dierenarts heeft wel een handige urine-opvang kit voor de katten, mocht het nodig zijn.
quote:Op dinsdag 10 december 2013 10:01 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Ik was toch van plan vanmiddag naar het tuincentrum te gaan, volgens mij verkopen ze daar ook kattenbakken. Die zal ik dan in mijn kantoor zetten, dat is wat dichter bij de woonkamer dan de bijkeuken.
Ik merk sowieso aan haar dat ze moeite heeft met ruimte, mijn kantoor is ongeveer het formaat van de kattenruimte in het asiel en daar voelt ze zich prettig, maar in de woonkamer, die veel groter is, ligt ze het liefst in een hoekje, nooit in het midden. Niet dat ze bang is, maar ze moet duidelijk nog wennen aan ruimte om zich heen.
Misschien is dat ook een reden waarom ze de bak niet "haalt". Dat ze vanuit waar ze op dat moment is gewoon helemaal niet kan plaatsen waar de bak staat. Dat laatste zal denk ik een kwestie van tijd zijn.
Ha, daar komt ze net m'n kantoor binnen. Dikke kans dat ze zo op schoot komt liggen, ze is zo lief
quote:Op dinsdag 10 december 2013 10:01 schreef Qwea het volgende:
Ik wilde je even laten weten DDA, dat Baloe injecties in zijn knieën en weer in zijn rug heeft gehad (Woensdag) en hij doet het als een tiet![]()
Voorzichtig bijvijlen met een nagelvijl. Of niks doen als hij daar geen last van heeft.quote:Ik heb nog wel een vraagje : Baloe zijn nagels zijn lang, dus ik heb ze geknipt (lampje eronder dan kun je het leven zien) maar er is 1 of 2 nagels nog steeds achterlijk lang, alleen het leven zit zo dicht tegen de rand aan dat ik het niet durf te knippen. Hij loopt niet meer ver genoeg om ze te slijten. Wat moet ik hiermee?
In principe als het een klein open wondje is, hoef je niks aan te doen. Eventueel ontsmetten met betadine (pas op, niet in de oogjes laten komen). En verder in de gaten houden. Als het een kattenkrab geweest zijn, kan het soms tot een abces leiden. Dan krijgt Kip een dikke wang.quote:Op dinsdag 10 december 2013 10:30 schreef Good.vs.Evil het volgende:
Hoi!
Kip (de poes) heeft of heel erg lomp gedaan of met Varken (de poes) gevochten en heeft nu een wondje naast dr snorharen.. Ziet er schoon uit, maar hoe moet ik dit behandelen?
Zal ik zo eens proberen. Hij lijkt ietsje opgeknapt. Heeft ook alweer gegeten.quote:Op dinsdag 10 december 2013 09:43 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oei, dat is niet zo mooi. Kan jij hem temperaturen? Normale temp is tussen 38-39 graden.
Goed in de gaten houden, de kat moet elke dag eten.quote:Op dinsdag 10 december 2013 16:15 schreef Ole het volgende:
[..]
Zal ik zo eens proberen. Hij lijkt ietsje opgeknapt. Heeft ook alweer gegeten.
Goed voor Nederland natuurlijk, wel zielig voor de pups. Ik vraag me wel af wat zij dan wel hadden als het qua verschijnselen op rabies lijkt....quote:Bij controletesten die zijn uitgevoerd naar aanleiding van de positieve testen op twee van rabiës verdachte pups uit Bulgarije is gebleken dat er bij deze dieren toch geen sprake was van een rabiës-infectie.
Ja, dat weet ik dus niet. Hij sleept soms wel met zijn nagels over de vloer. Maar of ze dan te lang zijn of dat dat gewoon zijn "loopje" ivm artrose is, dat weet ik dus niet.quote:
1 of andere mongool v/d dierenwinkel adviseerde me gewoon afknippen, doet even pijn maar kwamen ze wel overheen. Toen heb ik gevraagd of zij er ook overheen zou komen als ik dr nagels er 1 voor 1 uit zou rukkenquote:Volgens mij worden die nagels steeds langer en harder naarmate die honden ouder worden en ze lopen ook nog eens minder dus ze slijten niet. Ik heb die dremel maar bij Chico zit dat leven ook zo ver door, daar kun je echt niet in vijlen, dat doet zeer! Ik moet er toch maar weer eens goed aan gaan zitten met dat ding want anders passen zijn schoenen niet als het dalijk gaat sneeuwen
Ik zal eens kijken wat de opties zijn. Thnx!quote:Op dinsdag 10 december 2013 10:15 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
[..]
Voorzichtig bijvijlen met een nagelvijl. Of niks doen als hij daar geen last van heeft.
quote:Op dinsdag 10 december 2013 16:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik dus niet. Hij sleept soms wel met zijn nagels over de vloer. Maar of ze dan te lang zijn of dat dat gewoon zijn "loopje" ivm artrose is, dat weet ik dus niet.
[..]
1 of andere mongool v/d dierenwinkel adviseerde me gewoon afknippen, doet even pijn maar kwamen ze wel overheen. Toen heb ik gevraagd of zij er ook overheen zou komen als ik dr nagels er 1 voor 1 uit zou rukken![]()
Kijk zo kennen we je weerquote:Op dinsdag 10 december 2013 16:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
.
[..]
1 of andere mongool v/d dierenwinkel adviseerde me gewoon afknippen, doet even pijn maar kwamen ze wel overheen. Toen heb ik gevraagd of zij er ook overheen zou komen als ik dr nagels er 1 voor 1 uit zou rukken![]()
Tja, zij weten het natuurlijk niet. Je kan niet op alle mogelijke ziektes laten testen. Je kan alleen gericht testen, dus bijv. op wel of geen rabies (en zelfs dat is dus niet altijd 100% betrouwbaar).quote:Op dinsdag 10 december 2013 16:31 schreef oh-oh het volgende:
Ja dat had ik ook gelezen en ik vroeg het me idd ook af, raar dat dat er niet bij staat he?
Olijfolie kan je zeker proberen. Verder Beaphar Darmreiniger, dat bevat psyllium vezels. Eventueel overleggen met je dierenarts over het gebruik van Tractonorm.quote:Ik heb nog wel een vraagje trouwens!
Mijn oude hondje, bijna 16, eet bij vlagen slecht. Nu op het moment eet hij goed, maar hij poept nog maar een keer in de twee dagen terwijl hij normaal toch wel een keer per dag keutelt.
Verder doet ie het prima geloof ik, maar hij poept nu echt al langer dan een week om de dag.
Gewone goede kleine mooie keutels, niks geks mee verder, alleen kost het hem wel meer moeite dan normaal, hij moet echt even doordrukken in het begin zeg maar. Ik weet dat er van die poedertjes zijn die je door het eten kan doen waardoor het makkelijker gaat maar hij is erg kieskeurig en ik rommel liever niet met zijn maaltijden. Het is het type hond dat iets nooit meer lust als je ergens een keer een verpulverd pilletje doorheen doet zeg maar![]()
Mss dat ik wat olijfolie over zijn voer kan doen, maar als het niet erg is dat ie maar om de dag dowloadt laat ik het liever zo.
Als het de kunstnagels zijn, geen probleem toch?quote:Op dinsdag 10 december 2013 16:59 schreef Qwea het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik dus niet. Hij sleept soms wel met zijn nagels over de vloer. Maar of ze dan te lang zijn of dat dat gewoon zijn "loopje" ivm artrose is, dat weet ik dus niet.
[..]
1 of andere mongool v/d dierenwinkel adviseerde me gewoon afknippen, doet even pijn maar kwamen ze wel overheen. Toen heb ik gevraagd of zij er ook overheen zou komen als ik dr nagels er 1 voor 1 uit zou rukken![]()
Mooi jasje hoor!quote:Op dinsdag 10 december 2013 17:07 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Kijk zo kennen we je weer![]()
Blijft zijn winterjas goed zitten ,draait hij niet ?
Filmpje is van 5 jaar geleden .quote:Op dinsdag 10 december 2013 17:14 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Mooi jasje hoor!Heeft hij het anders te koud?
Oei, ik mag hopen dat het geen prostaathernia is (kan theoretisch wel...)quote:Op dinsdag 10 december 2013 17:12 schreef oh-oh het volgende:
Het is idd een open reu. Hij poept gewoon volgens ritme alleen nu een ander ritme.
En het eerste stukje is wat harder zeg maar, daarom moet ie net wat harder drukken.
Ik kan wel laten checken op een prostaathernia, maar ik acht de kans op een hartaanval bij een da vrij groot en hij kan toch niet meer onder narcose...
Ah, wat een mooie hond! Gecondoleerd...quote:Op dinsdag 10 december 2013 17:21 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Filmpje is van 5 jaar geleden .
Kaa is niet meer onder ons .
Winters waren hard voor hem toendertijd ,met een beetje noorderwind stond hij gewoon vast .
Zwaar HD etc ,onder de 40 kg deed hij het goed,maar net te schraal voor de winters
Hij verkoos zelf om een jas aan te doen bij zulk weer .
Laatste 1 1/2 jaar heeft hij in Spanje doorgebracht ,beter voor zijn gewrichten en spieren .
Legde je hem neer op de grond ging die zelf met zijn kop er in ,als je voor hem stond helemaal .quote:Op dinsdag 10 december 2013 17:22 schreef oh-oh het volgende:
Hij deed zelf die jas aan ja??
Mijn apen kleden zich echt praktisch zelf aan en degene die niet wil die laat het ook niet toe
Isogel wil ook nog wel eens helpenquote:Op dinsdag 10 december 2013 17:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oei, ik mag hopen dat het geen prostaathernia is (kan theoretisch wel...)
Vergrote prostaat, tja, dat kan ik jou moeilijk uitleggen hoe je het moet checken, dat moet toch eigenlijk een dierenarts doen. Heeft hij moeite met plassen? Vaak kleine beetjes, dat er maar een paar druppels uitkomen? (doen de reuen toch wel...) Bloed bij de urine?
Hernia perinealis, dat is eigenlijk een soort breuk in de spieren naast de anus. Soms kan je als een zacht zakje onderhuids links of rechts van de anus voelen. Maar eigenlijk moet dat ook de dierenarts onderzoeken.
Maar stel voor dat het dat is, waarschijnlijk wil je hem toch niet opereren? Dus dan kan je eerst hem proberen te laxeren. Zonder een hartaanval.
Hahaha hier steken ze ook allemaal de kop en voorpoten erin als ik een pakkie ophoud, behalve die teef , die doet wat jouwes deed, die loopt schijnbaar liever bibberend tot dr kin door de sneeuw en zoquote:Op dinsdag 10 december 2013 17:26 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Legde je hem neer op de grond ging die zelf met zijn kop er in ,als je voor hem stond helemaal .
Had ook een regenjas voorsavonds (niet nat de mand in ) ,ooit de oude teef aangedaan .
Die stond als een schildpad en was de straat niet op te krijgen
Hoe oud is de kat? Waarom denk je aan diabetes? (er kunnen namelijk ook andere dingen zijnquote:Op dinsdag 10 december 2013 23:03 schreef clumsy_clown het volgende:
DDA, ik heb weer een vraagje over Noah de kat. Een vriend zag hem laatst en zei dat hij flink was afgevallen, dus morgen ga ik toch de dierenarts bellen. Mijn hypothese is nog steeds diabetes, vandaar mijn vraag. M'n moeder logeert toevallig bij me en heeft haar eigen glucosemeter en prikpen bij zich, en ik vroeg me af hoe betrouwbaar een daarmee gemeten waarde is. Heb je daar ervaring mee? Noah is namelijk een goedzak en laat alles toe, dus ik zou hem morgen even kunnen meten. Ik las al dat een (verwarmd) voetkussentje of oortje de beste resultaten geeft. En als het met een meter die gekalibreerd is voor mensen kan, wat zijn dan normaalwaarden voor een niet-nuchtere kat?
(Bloed)onderzoek gaat uiteraard gewoon gebeuren, maar dit zou lekker snel kunnen, vandaar.
Hij is 5,5 en gecastreerd. Op een ooginfectie toen hij 8 weken oud was na, altijd gezond geweest. Symptomen: érg geobsedeerd met eten, veel drinken, veel plassen, en dus afgevallen. Hij was een tijdlang te dik, toen heeft hij lightvoer gehad en kreeg hij een mooie taille. Nu zit hij weer aan vol voer, (al is hij erg kieskeurig wat betreft brokken) maar is dus nog iets meer afgevallen. Ik besef me heel goed dat het wat anders kan zijn heur, maar in de DD staat diabetes wel hoogquote:Op woensdag 11 december 2013 11:00 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hoe oud is de kat? Waarom denk je aan diabetes? (er kunnen namelijk ook andere dingen zijn)
Ik adviseer thuis glucose meten alleen bij stabiele diabetes patiënten en dan leer ik eerst de eigenaren dat te doen. De thuis test is helaas niet zo betrouwbaar bij de honden/katten als bij de mensen en ik vind hem eigenlijk niet geschikt voor de eerste controle of het instellen van de kat met diabetes (zoeken naar de juiste hoeveelheid insuline). Als je het per se wil doen, dan pak je het (verwarmde) oortje. Niet ontsmetten want alcohol zorgt voor verkeerde uitslagen. Pootje adviseer ik eigenlijk nooit, daar zitten klauwtjes aan vast![]()
Het beste is eigenlijk ook glucose in de urine laten controleren en bij te hoog glucose gehalte in het bloed, ook fructosamines laten meten.
De normale waarden hangen van een apparaatje of het lab af. Voor een gemiddelde thuistest zou tussen 5-9 mmol/l ongeveer normaal zijn. Bij stress kan een kat makkelijk glucose van 15 mmol/l krijgen. Daarom is het meten van fructosamines nuttig (dat is namelijk onafhankelijk van stress en andere factoren).
Succes met het poezenkind!
Ding zit primaquote:Op dinsdag 10 december 2013 17:07 schreef JerryLee het volgende:
[..]
Kijk zo kennen we je weer![]()
Blijft zijn winterjas goed zitten ,draait hij niet ?
Keizer!quote:Op woensdag 11 december 2013 14:57 schreef oh-oh het volgende:
Hoi DDA, Chico voelde geloof ik aan dat er iemand aan zijn prostaat wilde gaan frotten, dus hij poept gewoon maar weer dagelijks.
Groetjes!
[ afbeelding ]
quote:
Aanvulling nog; bloedwaarden kunnen, ook bij een niet-diabeteskat, opeens omhoog schieten bij, zoals DDA al zei, stress, of een spannend vogeltje, of wat dan ook, dus 1 keer prikken is niet heel betrouwbaar. Als ik (1 van mij katten heeft diabetes) wil weten hoe z'n bloedwaarden zijn, maak ik een curve van de hele dag, dan zie je ook meteen de vogeltjesquote:Op dinsdag 10 december 2013 23:03 schreef clumsy_clown het volgende:
DDA, ik heb weer een vraagje over Noah de kat. Een vriend zag hem laatst en zei dat hij flink was afgevallen, dus morgen ga ik toch de dierenarts bellen. Mijn hypothese is nog steeds diabetes, vandaar mijn vraag. M'n moeder logeert toevallig bij me en heeft haar eigen glucosemeter en prikpen bij zich, en ik vroeg me af hoe betrouwbaar een daarmee gemeten waarde is. Heb je daar ervaring mee? Noah is namelijk een goedzak en laat alles toe, dus ik zou hem morgen even kunnen meten. Ik las al dat een (verwarmd) voetkussentje of oortje de beste resultaten geeft. En als het met een meter die gekalibreerd is voor mensen kan, wat zijn dan normaalwaarden voor een niet-nuchtere kat?
(Bloed)onderzoek gaat uiteraard gewoon gebeuren, maar dit zou lekker snel kunnen, vandaar.
Over het dierenkant van dit verhaal weet ik weinig, wat ik wel weet is zolang er geen rook is bij verbranding, er een volledige verbranding is. Wat wil zeggen dat er (zo goed als geen) schadelijke stoffen meer over zijn omdat alles verbrand is.quote:Op woensdag 11 december 2013 16:06 schreef Laysa het volgende:
Hallo Mevrouw de DDA,
Ik vroeg me af hoe en of het schadelijk is voor mijn katten, als ik een hele grote kaars aansteek in de woonkamer? Zij verblijven daar altijd.
Logisch. Dank voor de aanvulling.quote:Op woensdag 11 december 2013 16:02 schreef Turbomuis het volgende:
[..]
Aanvulling nog; bloedwaarden kunnen, ook bij een niet-diabeteskat, opeens omhoog schieten bij, zoals DDA al zei, stress, of een spannend vogeltje, of wat dan ook, dus 1 keer prikken is niet heel betrouwbaar. Als ik (1 van mij katten heeft diabetes) wil weten hoe z'n bloedwaarden zijn, maak ik een curve van de hele dag, dan zie je ook meteen de vogeltjes
Ik kreeg de volgende tip van de d.a. ooit, gelukkig nooit hoeven te proberen:quote:Op woensdag 11 december 2013 16:17 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Logisch. Dank voor de aanvulling.
De assistent van de dierenarts vroeg ook of ik urine wil opvangen. Hoe moet ik dat doen? Noah is érg specifiek als het op z'n bak aankomt, er moet een royale hoeveelheid grind in liggen. Moet ik dan de hele bak leeggooien en met speciale korrels aan de gang ofzo?
De assistent klonk erg stagiair-achtig en wist de simpelste vragen al niet te beantwoorden dus ik heb het hem maar niet gevraagd.
Een normale kaars zonder enge martelpraktijkenquote:Op woensdag 11 december 2013 16:11 schreef Prof_Hoax het volgende:
[..]
Over het dierenkant van dit verhaal weet ik weinig, wat ik wel weet is zolang er geen rook is bij verbranding, er een volledige verbranding is. Wat wil zeggen dat er (zo goed als geen) schadelijke stoffen meer over zijn omdat alles verbrand is.
Ik gok dus ook dat een kaars branden niet schadelijk is voor mens dan wel dier.
Nouja, als je een normale kaars bedoeld, en je de katten niet in of boven de vlam houdt
Oh dat gaat hij écht niet toelaten. Plassen is very much een privé-aangelegenheid bij meneer. Hij ziet me al aankomen, met een soeplepel.quote:Op woensdag 11 december 2013 16:22 schreef Turbomuis het volgende:
[..]
Ik kreeg de volgende tip van de d.a. ooit, gelukkig nooit hoeven te proberen:
Als poeslief richting bak gaat erachteraan en op het moment supreme een opscheplepel (zo'n soepding) eronder houden.
Succes
(Overigens, als dat niet lukt kan een d.a. er urine uitdrukken, maar dat vindt 'ie niet zo fijn. Dus als je het zelf kan is het fijn, maar geen man overboord als het niet lukt)
Laat je hier ff weten wat de uitslag is?
Dan zou ik persoonlijk er niet druk om maken, maar eens kijken wat de DDA zegtquote:Op woensdag 11 december 2013 16:23 schreef Laysa het volgende:
[..]
Een normale kaars zonder enge martelpraktijken
Klinkt inderdaad heel verdacht, gezien zijn overgewicht en veel drinken/plassen.quote:Op woensdag 11 december 2013 14:36 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Hij is 5,5 en gecastreerd. Op een ooginfectie toen hij 8 weken oud was na, altijd gezond geweest. Symptomen: érg geobsedeerd met eten, veel drinken, veel plassen, en dus afgevallen. Hij was een tijdlang te dik, toen heeft hij lightvoer gehad en kreeg hij een mooie taille. Nu zit hij weer aan vol voer, (al is hij erg kieskeurig wat betreft brokken) maar is dus nog iets meer afgevallen. Ik besef me heel goed dat het wat anders kan zijn heur, maar in de DD staat diabetes wel hoog. Wat zou je nog meer kunnen bedenken? Hij vertoont verder geen ziek gedrag als hangen of verstoppen. Oeh, z'n gebit misschien?
Ik laat het meten inderdaad lekker aan de dierenarts over. Ik heb het gisteren stiekem al geprobeerd, en hij laat het gewoon toe op z'n pootje (maar ik had een te kleine druppel), zolang hij een snack krijgt erna, maar als de betrouwbaarheid twijfelachtig is ga ik hem niet extra pesten.
quote:Op woensdag 11 december 2013 14:57 schreef oh-oh het volgende:
Hoi DDA, Chico voelde geloof ik aan dat er iemand aan zijn prostaat wilde gaan frotten, dus hij poept gewoon maar weer dagelijks.
Groetjes!
[ afbeelding ]
Niet, tenzij zij de kaars omgooien.quote:Op woensdag 11 december 2013 16:06 schreef Laysa het volgende:
Hallo Mevrouw de DDA,
Ik vroeg me af hoe en of het schadelijk is voor mijn katten, als ik een hele grote kaars aansteek in de woonkamer? Zij verblijven daar altijd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |