quote:Op zaterdag 14 december 2013 00:48 schreef valentijn101 het volgende:
En er nog voor betaald krijgen ook. (Volgens mij op Danny en 2 mods na de enigste betaalde Fok!er)
*is jaloers*
quote:Op zaterdag 14 december 2013 01:09 schreef Greys het volgende:
Betaald?
Oh door haar eigen werk bedoel je? Ze zit hier heel vaak zelfs 's avonds en 's nachts Onbetaald...
Eerlijk gezegd, zeer onwaarschijnlijk. Hormonale huidproblemen komen wel voor bij de katten, maar zijn zijn zeer zeldzaam. Hormonale problemen door het gebrek aan testosteron zou je verwachten pas 1-2 jaar na de castratie, 4 maanden later is aan de vroege kant.quote:Op zaterdag 14 december 2013 01:18 schreef Nemephis het volgende:
Hobby of werk, ik vind het super dat ze dit doet!
Stuk beter dan dat gedoe met die Rabo-webcare in elk geval!![]()
Ik heb wel een vraag: Mijn kater Loris van 4½ is in augustus gecastreerd en gechipt, sindsdien krabt en bijt hij zijn rug, de laatste twee weken overmatig met korsten tot gevolg. Ik vermoed dat dit komt doordat zijn hormonenhuishouding is veranderd door het castreren, klopt dit? Is er iets wat ik eraan kan doen?
Heel fijn weekend!quote:Op zaterdag 14 december 2013 11:47 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
Nou, ik ga gauw het weekend vieren!![]()
![]()
![]()
Fijn weekend!
Dankjewel voor je uitgebreide antwoord!quote:
Gelukkig dat iemand mijn gevoel voor humor kan waarderenquote:Op zaterdag 14 december 2013 11:48 schreef Greys het volgende:
[..]
Heel fijn weekend!
En je doet het top en ik vind je aardig, leuk en grappig!
quote:(Nee, dit is geen versierpoging)
Hoe is de diagnose gesteld? Zijn er huidabkrabsels gemaakt? Is het zeker Sarcoptes scabies en geen Demodex? Sarcoptes gaat namelijk gepaard met vreselijke jeuk en zit meestal over de hele kop verspreid. En ja, Sarcoptes zie je bij autochtone honden niet zo vaak.quote:Op zaterdag 14 december 2013 16:43 schreef seasushi het volgende:
Hallo, weet je wat meer af van Scabies (schurft) bij honden? Ze heeft er een kuurtje voor gehad, en is goed opgeknapt. Ze had maar jeuk, geen vlooien, werd kaal rondom haar ogen enzo. De duitse dierenarts kwam hier mee, Maar ik dacht altijd dat schurft alleen voorkwam bij van die zielige verwaarloosde Roemeense hondjes ofzo. of zijn wij zulke viespeuken
Vlooien zijn dus het hele jaar door actief, want die zitten lekker binnen in het huis, met de centrale verwarming!quote:Op zaterdag 14 december 2013 16:17 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Dankjewel voor je uitgebreide antwoord!
Vlooienbehandeling is idd alweer even geleden, dacht die beesten niet meer zo actief waren nu het wat kouder is. Ik weet wat me te doen staat.
Fijn weekend!
Er is geen huidafkrabsel genomen, maar vreselijke jeuk had ze. tussen haar tenen, in haar oksels. Bij haar oren ook kale plekken. Haar grote vriendin Bijou de rotweiler, waarmee ze vaak gezellig in een mand ligt, kreeg de zelfde verschijnselen. Een of andere kuur die speciaal daarvoor is. Maar ik heb inderdaad niet de illusie dat het over is volledig. Ik zag net dat haar oor ook alweer ontzettend vies was en stonk.quote:Op zaterdag 14 december 2013 19:26 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hoe is de diagnose gesteld? Zijn er huidabkrabsels gemaakt? Is het zeker Sarcoptes scabies en geen Demodex? Sarcoptes gaat namelijk gepaard met vreselijke jeuk en zit meestal over de hele kop verspreid. En ja, Sarcoptes zie je bij autochtone honden niet zo vaak.
Demodex komt bij de beste honden voor hoor. Of de hond wel of geen last van Demodex heeft, heeft eigenlijk met zijn eigen afweer te maken. Sommige honden krijgen het dus wel, en andere niet.
Demodex zie ik wel eens alleen rondom de ogen. En meestal dus geen jeuk.
Demodex en Sarcoptes vereisen 2 verschillende behandelingen, dus de goede diagnose is erg belangrijk. En dat zijn vrij hardnekkige problemen, een kuurtje helpt niet/tijdelijk. Meestal moet je weken, soms maanden behandelen.
Dus: hoe zeker ben je van de diagnose? Afkrabsels gemaakt? Waarmee is de hond behandeld? Heeft hij jeuk?
En stel voor dat het Sarcoptes scabies is of Demodex, kunnen jullie niks aan doen hoor! Demodex draagt de hond dus gewoon bij zich. En Sarcoptes scabies is wel erg besmettelijk, ook voor de mensen (maar de hond loopt het op van een andere hond, niet van de mens hoor)
Nou, ik moet weer rennen! Fijne avond nog!
Bedankt voor je uitgebreide reactie! Ik bedoelde vooral dat het weer een ander verhaal is als wat onze dierenartsen hier ons verteldenquote:Op vrijdag 13 december 2013 15:54 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dit verhaal heb ik hier een paar keer verteld hoor.Drinken, drinken en nogmaals drinken. Specialisten Voeding in Nederland adviseren het ook. En daarmee bedoel ik dus de dierenartsen die nog eens 4 jarige zware opleiding Europees specialist voeding gevolgd hebben en vaak ook gepromoveerd. Even voor de duidelijkheid.
Ik had laatst namelijk een verhitte discussie met een meneer die adviezen kreeg en navolgde van een "voedingsinspecteur". Totale onzin adviezen
, maar blijkbaar luisteren mensen liever naar een mondige leek dan naar een echte deskundige.
Niemand laat zijn auto repareren bij een loodgieter, maar wat de dieren betreft... Pff... Even de frustratie kwijt bij de lieve Fokkers
[..]
Dat maakt in principe niet uit (want 80% water). Ik ben zelf de voorstander van A-merken omdat ik weet dat zij de constante kwaliteit van grondstoffen garanderen. Maar in principe als op het blikvoer in Nederland "compleet voer" staat, dan voldoet het aan de eisen qua vitamines, mineralen en taurine.
[..]
Theoretisch gezien wel. Maar de brokjes bevatten dus erg weinig water, dus het poezenkind moet behoorljk wat drinken om naar gezonde hoeveelheid water te komen. De poezenkinderen zijn in het algemeen lui, dus zij lopen niet genoeg naar hun drinkbak. En als zij daar komen, dan drinken zij soms toch niet genoeg. Katten zijn woenstijndieren en tja in natuur vang je dus 70% water in de vorm van een muis. En in natuur wordt je ook niet zo oud dat je kans krijgt om chronische nierfalen te ontwikkelen.("natuur" is hard en niet altijd gezond
)
[..]
Gezonde poes kan in principe Urinary zonder problemen eten.
Overigens, kunnen sommige struviet katten alleen op een speciale dieet struviet-vrij bestaan leiden. Dus het is niet helemaal risicoloos om helemaal over te stappen op nat voer. Maar nat voer erbij, daar zie ik geen enkele probleem in.
Ik denk dat risicovol vervangen moet worden door risicoloos. Dan klopt het volgens mij beter.quote:Op zondag 15 december 2013 13:13 schreef Heaven7 het volgende:
Je laatste quote snap ik overigens niet helemaal? Is het nou wel of niet verstandig om urinairy met graanvrij Acana te mixen?
Zieligquote:Op zaterdag 14 december 2013 22:07 schreef seasushi het volgende:
[..]
Er is geen huidafkrabsel genomen, maar vreselijke jeuk had ze. tussen haar tenen, in haar oksels. Bij haar oren ook kale plekken. Haar grote vriendin Bijou de rotweiler, waarmee ze vaak gezellig in een mand ligt, kreeg de zelfde verschijnselen. Een of andere kuur die speciaal daarvoor is. Maar ik heb inderdaad niet de illusie dat het over is volledig. Ik zag net dat haar oor ook alweer ontzettend vies was en stonk.
Het is wel een stumperige stafford. Van het ene kwaaltje in de andere klacht
Schurft kan, maar komt gelukkig niet zo vaak voor. Heeft je caaf veel jeuk? Tegen schurft kan je bijvoorbeeld Beaphar Anti-schurft spray gebruiken of Beaphar Anti-parasiet spot-on pipetjes.quote:Op zaterdag 14 december 2013 21:17 schreef dahippieunicorn het volgende:
Hallo!
Heb gisteren een nieuw klein caviaatje erbij gekocht, maar vrijwel meteen na thuiskomst voelde we een gek plekje op zijn zij vrij ver naar achteren. Bij nader onderzoek is dit een soort wondje? Hij heeft ook een klein plekje op zijn neusje en mondje, of in ieder geval dat denk ik. Het voelt als een korstje. Kan dit schurft zijn?
Graanvrije eiwitrijke voeders hebben in mijn ogen dus weinig zin ter voorkoming van struviet. Want: 1. er is geen verband aangetoond tussen struviet en wel of geen granen, 2. deze droge voeders lijken urine toch niet te verzuren (zij bevatten namelijk altijd plantaardig materiaal, anders kan je geen brok maken) of in ieder geval niet zo goed te verzuren als speciale veterinaire voeders (die bevatten speciale verzurende stoffen), 3. droge brok bevat te weinig water en bij blaasproblemen/struviet is het drinken het belangrijks.quote:Op zondag 15 december 2013 13:13 schreef Heaven7 het volgende:
[..]
Bedankt voor je uitgebreide reactie! Ik bedoelde vooral dat het weer een ander verhaal is als wat onze dierenartsen hier ons verteldenDie willen je volgens mij alleen maar het dure urinairyvoer aansmeren.
We gaan maar eens natvoer introduceren elke dag dan! Je laatste quote snap ik overigens niet helemaal? Is het nou wel of niet verstandig om urinairy met graanvrij Acana te mixen?
Ja, dat bedoelde ik!!!quote:Op zondag 15 december 2013 23:30 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik denk dat risicovol vervangen moet worden door risicoloos. Dan klopt het volgens mij beter.
Ben heel benieuwd, want ik snapte 'm ook niet helemaal
Lage albumine, lage natrium en iets hogere glucose (de laatste is mogelijk stress respons) zijn geen specifieke parameters en kunnen gewoon horen bij "ziek zijn". Moest je nog terug komen voor controle bloed?quote:Op zondag 15 december 2013 22:27 schreef Prospera het volgende:
Vraagje aan onze huisdierenarts![]()
Mijn Tinkertje, ex kater 11 jaar, heeft in zijn linkeroog een grotere pupil dan in zijn rechteroog.
ook is het pigment grotendeels veranderd van geel naar bruin.
Hij is nu een soort van odd eye.
Bij bloedonderzoek bleek dat zijn albuminewaardes verlaagd zijn, ook het natrium.
glucose licht verhoogd.
dat was 3 weken geleden toen hij heel ziek was.
(er is een tinkertjetopic) hij doet het nu heel goed!
Die pigmentverandering en de verschillen in pupillen (links groter dan rechts), kan je daar een verhaal van maken??
Ah dan snap ik het, top, dankjequote:Op maandag 16 december 2013 09:16 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, dat bedoelde ik!!!Risicoloos. Ik kan het helaas niet meer verandere in mijn originele bericht. Iemand van de mods?
Ik heb het aangepast. Volgens mij ook in de quotes maar als ik er één vergeten ben dan hoor ik het graag, dan pas ik die ook aanquote:Op maandag 16 december 2013 09:16 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Ja, dat bedoelde ik!!!Risicoloos. Ik kan het helaas niet meer verandere in mijn originele bericht. Iemand van de mods?
Speciale voeders van de dierenarts zijn wel nuttig, want het is wetenschappelijk bewezen dat zij werken. Zij bevatten de stofjes die urine lichtverzuren en bovendien ook minder magnesium en fosfor (mineralen die rol spelen in de vorming van struviet).quote:Op maandag 16 december 2013 10:08 schreef Heaven7 het volgende:
[..]
Ah dan snap ik het, top, dankjeGraanvrij voer willen we er voornamelijk bijdoen omdat het goed voer is en wat goedkoper dan alleen urinairy. We doen het eigenlijk al een tijdje zo en dat lijkt prima te gaan. We gaan dus wel even urine laten testen volgende week voor de zekerheid. En anders natvoer voor erbij. Maar urinairy voer van Royal Canin is dus wel nuttig en werkt verzurend?
Thanks!quote:Op maandag 16 december 2013 10:16 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik heb het aangepast. Volgens mij ook in de quotes maar als ik er één vergeten ben dan hoor ik het graag, dan pas ik die ook aan
Blaasproblemen en nierproblemen zijn eigenlijk 2 verschillende dingen. Bij beide is het verstandig om zoveel mogelijk te drinken! Niervoeding moet inderdaad lage fosfor en het lage eiwit gehaalte hebben. Omdat er minder eiwit zit, moet de overige eiwitten zeer hoogwaardig zijn (en niet alle dierlijke eiwitten zijn per definitie hoogwaardig, voor de puristen onder onsquote:Is het overigens waar dat je bij katten met blaas/nierproblemen vooral moet kijken naar de hoeveelheid ruwe as, eiwitten en fosfor in het voer?
Ik heb hier gelukkig geen blaas of nierpatientjes maar ik heb dat wel eens gehoord.
En zo ja, is het dan ook verstandig om die waardes in het voer al laag te houden ter voorkoming van blaas of nierproblemen?
Bedankt voor je reactie!quote:Op maandag 16 december 2013 09:05 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Schurft kan, maar komt gelukkig niet zo vaak voor. Heeft je caaf veel jeuk? Tegen schurft kan je bijvoorbeeld Beaphar Anti-schurft spray gebruiken of Beaphar Anti-parasiet spot-on pipetjes.
Het kan ook een schimmelinfectie zijn (ringworm), dat komt redelijk vaak voor. Dat kan ook klachten bij mensen geven! (dus goed je handjes wassen). 'Bij cavia's veroorzaakt ringworm geen jeuk (bij de mens wel!). Tegen ringworm kan je Beaphar Anti-schimmel spray gebruiken.
Als de klachten niet beter worden, is het verstandig om je caaf door je dierenarts na te laten kijken.
Verder moet je even goed kijken naar je voeding. Krijgt je caaf dagelijks Vitamine C? Krijgt zij goede brok, groente en onbeperkt hooi?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |