Iedereen hooggeleid!quote:Op maandag 25 november 2013 19:50 schreef Ryan3 het volgende:
Zou jij niet coûte que coûte ervoor zorgen dat je kroost minimaal HBO doet?
Dat gaat gewoon gebeuren, totdat die ook flex-wegwerp-medewerkers worden.quote:Op maandag 25 november 2013 19:53 schreef Scorpie het volgende:
Ja lekker hbo inflatie toepassen. Niks mis met mbo of dromen hebben.
Het zegt niets over een persoon idd, wel over zijn kansen op de arbeidsmarkt.quote:Op maandag 25 november 2013 19:54 schreef Paper_Tiger het volgende:
Opleiding is geen garantie voor succes.
Die inflatie was er gelukkig nog niet.quote:Op maandag 25 november 2013 19:53 schreef Scorpie het volgende:
Ja lekker hbo inflatie toepassen. Niks mis met mbo of dromen hebben.
Klopt er zijn wel MBO opleidingen, waarmee je meer dan goed verdient, niet alleen in de ict branch.quote:Op maandag 25 november 2013 19:56 schreef robin007bond het volgende:
Tsja, sommige mensen kunnen niet beter. Het ligt er ook erg aan welke mbo-opleiding je doet. Zelf doe ik een mbo-opleiding waar de vooruitzichten vergelijkbaar zijn met een reguliere hbo-opleiding. Toch wil ik wel nog naar hbo voor de extra kennis die je opdoet tijdens de studie.
Het lijkt me veel slimmer dat studenten goed voorgelicht worden over hun studiekeuze. Dat lijkt mij het belangrijkste. Ze kunnen vervolgens zelf afwegingen maken.
Wat ik nu zie is dat veel leerlingen aan het eind van het jaar op alle niveaus (dus ook het merendeel op VWO) de laatste jaren stressen over hun studiekeuze. Ze bezoeken vervolgens allerlei open dagen met mooie marketingpraatjes, maar of ze dan weten wat ze later met de desbetreffende studie kunnen doen? Ik blijf het lastig vinden. De overheid zou misschien ook het switchen van studies aantrekkelijker kunnen maken.
Absoluut niet.quote:Op maandag 25 november 2013 19:50 schreef Ryan3 het volgende:
Is het eigenlijk niet zo dat 9 van de 10 MBO'ers gewoon voor flexwerk, armoe, onderklasse worden opgeleid tegenwoordig?
Sommige studies HBO zijn die naam ook niet waard, denk ik, maar goed, je bent dan wel HBO.quote:Op maandag 25 november 2013 19:56 schreef Rezania het volgende:
[..]
Die inflatie was er gelukkig nog niet.
Denk het wel, straks kun je zelfs in de zorg met behoud van uitkering werken.quote:
Dat wilt niet veel zeggen. Bedrijfsleven houdt zeker in de gaten of een opleiding goed is aangeschreven of niet.quote:Op maandag 25 november 2013 19:58 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Sommige studies HBO zijn die naam ook niet waard, denk ik, maar goed, je bent dan wel HBO.
Maar bij de overheid of semi-overheid kom je dan nog goed weg wrs.quote:Op maandag 25 november 2013 19:59 schreef RolStaart-Beer het volgende:
[..]
Dat wilt niet veel zeggen. Bedrijfsleven houdt zeker in de gaten of een opleiding goed is aangeschreven of niet.
Nja, sommige functies kunnen voor bepaalde bedrijven welvaart toevoegen, maar voor de samenleving als geheel niet.quote:Op maandag 25 november 2013 19:59 schreef RolStaart-Beer het volgende:
[..]
Dat wilt niet veel zeggen. Bedrijfsleven houdt zeker in de gaten of een opleiding goed is aangeschreven of niet.
T is maar net welke school/opleiding. Sommige zijn goed aangeschreven en sommige niet. Maar sommige leiden je absoluut wel goed op. En ben zulke kortzichtige reacties als die van HulkHeld ook wel zat. Tuurlijk heb je meer mogelijkheden met een hbo diploma. Maar met genoeg motivatie en wil ben ik van mening dat menig persoon wel iets kan bereiken. En niet de dingen die jij opnoemt.quote:Op maandag 25 november 2013 19:59 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Denk het wel, straks kun je zelfs in de zorg met behoud van uitkering werken.
En ik zou vroeger iedereen adviseren om iets in de zorg te studeren als MBO'er, heb je altijd een redelijk fatsoenlijk salaris. Niet meer, denk ik.
Je bent behoorlijk tegenstrijdig.quote:Op maandag 25 november 2013 20:05 schreef plintladdertje het volgende:
Waarom streven mensen toch altijd naar rijkdom, kijk armoede is ook niks maar geluk is belangrijker dan bezittingen.
Net of je niet kunt slagen met minder, ooit zul je begrijpen dat je gepusht bent door? Ja door wie of wat eigenlijk? Juist door geld.
Geld maakt niet gelukkig , maar geen geld maakt wel ongelukkig eeen tussenweg is beter.
Doen wat je leuk vind dat is het allerbelangrijkste.
LBO/MBO'ers worden opgeleid om HBO/WO'ers te dienen.quote:Op maandag 25 november 2013 19:50 schreef Ryan3 het volgende:
Zit net RTL4 journaal te kijken, MBO'ers met dromen... Mooie dromen, zelfde dromen die WO'ers en HBO'ers hebben, mooie baan, zaak beginnen, mooie auto's, in buitenland werken, maar...
Is het eigenlijk niet zo dat 9 van de 10 MBO'ers gewoon voor flexwerk, armoe, onderklasse worden opgeleid tegenwoordig?
Zou jij niet coûte que coûte ervoor zorgen dat je kroost minimaal HBO doet?
Geld maakt je wel gelukkiger maar het licht er ook aan wat je ervoor doet. Je kan je moeder als hoer verkopen maar word je daar gelukkig van? Ik ben er van overtuigt dat als je voor hetzelfde werk 2 keer zoveel verdiend dat je dan wel gelukkiger bent.quote:Op maandag 25 november 2013 20:05 schreef plintladdertje het volgende:
Waarom streven mensen toch altijd naar rijkdom, kijk armoede is ook niks maar geluk is belangrijker dan bezittingen.
Net of je niet kunt slagen met minder, ooit zul je begrijpen dat je gepusht bent door? Ja door wie of wat eigenlijk? Juist door geld.
Geld maakt niet gelukkig , maar geen geld maakt wel ongelukkig een tussenweg is beter.
Doen wat je leuk vind dat is het allerbelangrijkste.
Ik ben pessimistisch hoor, gebaseerd op de dagelijkse praktijk als werkende... MBO'er wordt in toenemende mate een flexwerker straks, ook in de techniek en zeker in de zorg.quote:Op maandag 25 november 2013 20:05 schreef richolio het volgende:
[..]
T is maar net welke school/opleiding. Sommige zijn goed aangeschreven en sommige niet. Maar sommige leiden je absoluut wel goed op. En ben zulke kortzichtige reacties als die van HulkHeld ook wel zat. Tuurlijk heb je meer mogelijkheden met een hbo diploma. Maar met genoeg motivatie en wil ben ik van mening dat menig persoon wel iets kan bereiken. En niet de dingen die jij opnoemt.
Klopt, het is de onderlaag, men doet net alsof men er naar luistert, maar uiteraard doet men dit niet.quote:Op maandag 25 november 2013 20:08 schreef Montelly het volgende:
[..]
LBO/MBO'ers worden opgeleid om HBO/WO'ers te dienen.
Ik zag net mensen die zelf iets willen beginnen. Als je denkt in baantjes dan hebben ze het i.d.d. moeilijker.quote:Op maandag 25 november 2013 19:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Het zegt niets over een persoon idd, wel over zijn kansen op de arbeidsmarkt.
Met minder kennis van zaken is het beginnen van een eigen bedrijf ook moeilijker hoorquote:Op maandag 25 november 2013 20:11 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik zag net mensen die zelf iets willen beginnen. Als je denkt in baantjes dan hebben ze het i.d.d. moeilijker.
En ze krijgen nooit of te nimmer kapitaal van de banken.quote:Op maandag 25 november 2013 20:11 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Ik zag net mensen die zelf iets willen beginnen. Als je denkt in baantjes dan hebben ze het i.d.d. moeilijker.
Niemand krijgt meer een vaste baan. MBO mensen zullen praktischer werk doen maar ook gewoon de kost kunnen verdienen. Met alleen managers kom je er niet.quote:Op maandag 25 november 2013 20:09 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik ben pessimistisch hoor, gebaseerd op de dagelijkse praktijk als werkende... MBO'er wordt in toenemende mate een flexwerker straks, ook in de techniek en zeker in de zorg.
Zal nog steeds piramidevormig zijn wrs.quote:Op maandag 25 november 2013 20:11 schreef mega-worstje het volgende:
Hoe liggen de verhoudingen trouwens tegenwoordig? Hoeveel % van de studenten studeert op welk niveau?
Heel het MKB krijgt geen geld meer. Daarom ontstaan er nu kredietunies.quote:Op maandag 25 november 2013 20:13 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
En ze krijgen nooit of te nimmer kapitaal van de banken.
Klopt idd.quote:Op maandag 25 november 2013 20:15 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Heel het MKB krijgt geen geld meer. Daarom ontstaan er nu kredietunies.
Hoop t, maar krijg tegenwoordig meer t idee dat t HBO uit aan het groeien is tot de grootste van de 3 , kan aan mij liggen hoor.quote:Op maandag 25 november 2013 20:14 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Zal nog steeds piramidevormig zijn wrs.
Nou ja, ik zie idd ook dat de HAVO groeit, dus dan zal HBO meegroeien wrs.quote:Op maandag 25 november 2013 20:20 schreef mega-worstje het volgende:
[..]
Hoop t, maar krijg tegenwoordig meer t idee dat t HBO uit aan het groeien is tot de grootste van de 3 , kan aan mij liggen hoor.
Die HBOer heeft vooral geen enkele kennis van de markt en van ondernemen. Bij een kredietunie is die kennis er wel.quote:Op maandag 25 november 2013 20:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Klopt idd.
Je gooit er geen duurbetaalde HBO'er meer tegen aan om een vrij gering krediet uit te zetten, die HBO'er kost meer dan de rente die je verdient aan het krediet.
Ja, klopt, alhoewel je met die MBO techniek alleen aan de oppervlakte strijkt... maar je kunt wel een baan krijgen van 60K ¤ als operative.quote:Op maandag 25 november 2013 20:25 schreef Kandijfijn het volgende:
Hbo stelt ook weinig meer voor, goede technische mbo opleiding heb je vaak meer aan.
Iemand met een beetje ambitie hard kan zo 2400 verdienen met een mbo opleiding.
Dromen is dat jij dan die 1 van de 10 bent.... dus op het MBO kan je ook heus dromen.quote:Op maandag 25 november 2013 19:50 schreef Ryan3 het volgende:
Mooie dromen, zelfde dromen die WO'ers en HBO'ers hebben, mooie baan, zaak beginnen, mooie auto's, in buitenland werken, maar...
Is het eigenlijk niet zo dat 9 van de 10 MBO'ers gewoon voor flexwerk, armoe, onderklasse worden opgeleid tegenwoordig?
Het gaat om het realiteitsgehalte, want anders kun je er later alleen nog maar van dromen de hoofdprijs te winnen.quote:Op maandag 25 november 2013 20:34 schreef ZuidKardinaal het volgende:
[..]
Dromen is dat jij dan die 1 van de 10 bent.... dus op het MBO kan je ook heus dromen.
Er is een tekort aan mensen die echt iets kunnen. Je doet die MBO mensen tekort. Die worden niet opgeleid tot een onderklasse. Het is echt misplaatste arrogantie om te denken dat je met je HBO papiertje meer waard bent.quote:Op maandag 25 november 2013 20:31 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, klopt, alhoewel je met die MBO techniek alleen aan de oppervlakte strijkt... maar je kunt wel een baan krijgen van 60K ¤ als operative.
Ik doe ze niet tekort, de samenleving doet ze tekort. Ze zijn de backbone, alleen worden ze op alle mogelijke manieren de afgelopen tijd over de afgrond gejaagd, dat je dat niet ziet joh.quote:Op maandag 25 november 2013 20:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er is een tekort aan mensen die echt iets kunnen. Je doet die MBO mensen tekort. Die worden niet opgeleid tot een onderklasse. Het is echt misplaatste arrogantie om te denken dat je met je HBO papiertje meer waard bent.
Maar veel HBO opgeleiden kunnen vaak wel een breder scala aan verantwoordelijkheden op zich nemen en dit vaak op verschillende niveau's met elkaar combineren. Dat heeft puur te maken met de insteek van de geschooldheid en niets met arrogantie.quote:Op maandag 25 november 2013 20:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er is een tekort aan mensen die echt iets kunnen. Je doet die MBO mensen tekort. Die worden niet opgeleid tot een onderklasse. Het is echt misplaatste arrogantie om te denken dat je met je HBO papiertje meer waard bent.
Eens en neem eens een kijkje in het echte bedrijfsleven waar cnc-frezers uit Polen gehaald worden omdat ze hier niet te krijgen zijn.quote:Op maandag 25 november 2013 20:35 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Er is een tekort aan mensen die echt iets kunnen. Je doet die MBO mensen tekort. Die worden niet opgeleid tot een onderklasse. Het is echt misplaatste arrogantie om te denken dat je met je HBO papiertje meer waard bent.
Gedeeltelijk mee eens naar mijn idee is het vaak alleen niet zo mogelijk als het op de tekentafel tevoorschijn komt, en mag de techneut het oplossen, en dan ben ik van mening dat dan ook de techneut het geld verdiend .quote:Op maandag 25 november 2013 20:40 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Maar veel HBO opgeleiden kunnen vaak wel een breder scala aan verantwoordelijkheden op zich nemen en dit vaak op verschillende niveau's met elkaar combineren. Dat heeft puur te maken met de insteek van de geschooldheid en niets met arrogantie.
Grofweg (als we kijken naar de technische sector) worden MBOers opgeleid om goede zelfstandige arbeid van kwaliteit neer te zetten. HBOers worden geacht dit te combineren met analytisch denkvermogen en leidinggevende/meer administratieve vaardigheden.
De WOers zijn er voor het wetenschappelijk en conceptueel denken. In de praktijk verdienen WO opgeleiden in verhouding veel meer ten opzichte van de HBOer dan tussen MBO en HBO opgeleide arbeidskrachten. Deze ontlopen elkaar wat salaris betreft steeds minder.
Ben sceptisch in de techniek, kennis is gewoon ook een kwestie van kennis voor je concurrentie onzichtbaar te maken.quote:Op maandag 25 november 2013 20:40 schreef NaturalScience het volgende:
[..]
Maar veel HBO opgeleiden kunnen vaak wel een breder scala aan verantwoordelijkheden op zich nemen en dit vaak op verschillende niveau's met elkaar combineren. Dat heeft puur te maken met de insteek van de geschooldheid en niets met arrogantie.
Grofweg (als we kijken naar de technische sector) worden MBOers opgeleid om goede zelfstandige arbeid van kwaliteit neer te zetten. HBOers worden geacht dit te combineren met analytisch denkvermogen en leidinggevende/meer administratieve vaardigheden.
De WOers zijn er voor het wetenschappelijk en conceptueel denken. In de praktijk verdienen WO opgeleiden in verhouding veel meer ten opzichte van de HBOer dan tussen MBO en HBO opgeleide arbeidskrachten. Deze ontlopen elkaar wat salaris betreft steeds minder.
Iedereen wil hier manager worden.quote:Op maandag 25 november 2013 20:41 schreef plintladdertje het volgende:
[..]
Eens en neem eens een kijkje in het echte bedrijfsleven waar cnc-frezers uit Polen gehaald worden omdat ze hier niet te krijgen zijn.
Ja, vanwege de hogere inkomens.quote:Op maandag 25 november 2013 21:09 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Iedereen wil hier manager worden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |