Er zit ook nog merengue bovenopquote:Op woensdag 6 november 2013 11:30 schreef minilot het volgende:
Ik ben best een zoetekauw maar banaoffee gaat mij te ver!![]()
Tof, staat het recept ook ergens online? Zoek nog iets leuks voor een theemiddagje met mn broer eind novquote:Op woensdag 6 november 2013 11:24 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]
Chocolade banoffeetaartjes (uit de nieuwe delicious)
Nope maar misschien dat ik het uitwerk dit weekend voor op facebook..quote:Op woensdag 6 november 2013 11:31 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Tof, staat het recept ook ergens online? Zoek nog iets leuks voor een theemiddagje met mn broer eind nov
Hoeveel doe je er in één keer? Ik doe er steeds vijf (zoveel passen er in mijn pan) sinds ik hoorde dat je de blikjes nóg langer (ongeopend) kunt bewaren als de gecondenseerde melk eenmaal in dulce de leche is omgezet.quote:Op woensdag 6 november 2013 11:33 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]
Nope maar misschien dat ik het uitwerk dit weekend voor op facebook..
Wel irritant trouwens dat gerammel in de keuken
Ik heb nu 3 blikjes staan te borrelenquote:Op woensdag 6 november 2013 11:41 schreef minilot het volgende:
[..]
Hoeveel doe je er in één keer? Ik doe er steeds vijf (zoveel passen er in mijn pan) sinds ik hoorde dat je de blikjes nóg langer (ongeopend) kunt bewaren als de gecondenseerde melk eenmaal in dulce de leche is omgezet.
Je gaat een rondje aanbellen?quote:Op woensdag 6 november 2013 11:53 schreef minilot het volgende:
Keuzestress! Ik weet niet wat ik vanmiddag voor de buren moet gaan maken! Er os zoveel lekkers en ik weet nog niet waar ze van houden.
Ik vind dat iedereen de vanille-pastinaak-rauwe cacaobonen-cake die ik laatst maakte zou moeten proeven, maar dat is voor nieuwe buren wellicht wat al te avontuurlijk
Ik laat ze altijd in het water afkoelen ja, gaat best snel. Maakt voor de substantie niet zo heel veel uit, de daadwerkelijke kooktijd is vooral van belang.quote:Op woensdag 6 november 2013 12:02 schreef Sunnythesun het volgende:
Oh Mini: kan ik de blikjes meteen uit het water tillen of is het beter om ze in het water te laten afkoelen? Ik heb voor het taartje vrij dikke caramel nodig, dus 3-4 uur koken, maar het leek me handig ook een blikje wat minder lang te doen..
Ok, dan ga ik het er niet op wagen er een voortijdig uit te vissenquote:Op woensdag 6 november 2013 12:04 schreef minilot het volgende:
[..]
Ik laat ze altijd in het water afkoelen ja, gaat best snel. Maakt voor de substantie niet zo heel veel uit, de daadwerkelijke kooktijd is vooral van belandg.
Ken je die van die man die met kiespijn de tandarts belde en de volgende dag terecht kon en bij het opstaan de volgende dag geen centje pijn meer had?quote:Op woensdag 6 november 2013 12:04 schreef PdeHoog het volgende:
Zo gezellig naar de tandartsGolfer, hoe is het met jouw kiespiin afgelopen?
quote:Op woensdag 6 november 2013 12:47 schreef golfer het volgende:
[..]
Ken je die van die man die met kiespijn de tandarts belde en de volgende dag terecht kon en bij het opstaan de volgende dag geen centje pijn meer had?
Tandarts dus afgebeld. Nergens meer voelbare last van.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nou ik begin ook al last te krijgen van mijn keel. Denk dat er wat heerst. Maar flink wat vitamines en niet te laat naar bed.quote:Op woensdag 6 november 2013 13:41 schreef Myraela het volgende:
Bah, volgens mij heb ik een griepje te pakken. Hooofdpijn, continue koud en spierpijn door m'n hele lichaam.
Ik moet echt gezonder gaan leven of iets, 3 maanden geleden was ik ook al ziek.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |