abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 21 oktober 2013 @ 17:21:41 #1
144695 Sinister-D-
NL'er in België
pi_132399965



De Raspberry Pi is een singleboardcomputer gebaseerd op ARM-processors die tegen een minimale prijs wordt vervaardigd en verkocht. De Raspberry Pi werd ontwikkeld aan de Universiteit van Cambridge en is bedoeld voor educatieve doeleinden. De productie is op 10 januari 2012 begonnen.

Alle beschikbare besturingssystemen zijn gebaseerd op Linux. Omdat de Raspberry Pi gebruik maakt van een ARM-processor moeten bestaande Linux-distributies geport worden naar ARM-architectuur. De beschikbare distributies zijn:

• Debian
• Arch Linux
• QtonPi
• Fedora

De eerste concepten ontstonden in 2006 en waren gebaseerd op de Atmel Atmega644-microcontroller. De stichter van de Raspberry Pi Foundation, Eben Upton, wist een groep academici en anderen bijeen te krijgen en enthousiast te krijgen voor het project. Doel was kinderen kennis te laten maken met programmeren op eenvoudige wijze, zonder dat enorme kosten zouden moeten worden gemaakt.
Bron: Wikipedia

Specificaties:



Distributies beschikbaar: http://elinux.org/RPi_Distributions
Enkele mogelijkheden:

• Mediaplayer (XBMC -> Xbian / OpenELEC / Raspbmc)
• Server / NAS
• Retro game-systeem d.m.v. emulators
• Pirate Box
• Fileserver
• Mailserver

Officiële verkoopadressen (houd rekening met lange wacht- en verzendtijden):

Farnell
RS Components

Let op! De Raspberry Pi is alleen het circuitboard, je moet zelf zorgen voor behuizing en accessoires in indien gewenst.

Inwoner van Verenigd Limburgia! [i]Waar in 't bronsgroen eikenhout, 't nachtegaaltje zingt.[/i]
pi_132400014
Gebruik je wel een voeding die het aankan? Minimaal 1 ampere?

quote:
The Pi outputs a relatively weak HDMI signal. Some devices may not immediately notice the Pi's HDMI or may not do the negotiation.
Setting the hdmi_force_hotplug=1 makes sure the Pi believes the monitor/TV is really there.
You might also need to set config_hdmi_boost=4 or even higher (up to 9) if your display needs a stronger signal.
If the display is a computer monitor, use hdmi_group=1 and if it is an older TV, try hdmi_group=2.
Do not set hdmi_safe=1 as that overrides many of the previous options.
Using a shorter or better quality HDMI cable might help.
Make sure your Pi's power supply delivers 1A and not 500mA.
If you see a problem with the red colour - either absent, or interference - then try a boost. However it might simply be that the display requires a stronger signal than the Pi can give.
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=26&t=34061
  maandag 21 oktober 2013 @ 17:24:14 #3
144695 Sinister-D-
NL'er in België
pi_132400058
quote:
0s.gif Op maandag 21 oktober 2013 17:22 schreef Wokkel het volgende:
Gebruik je wel een voeding die het aankan? Minimaal 1 ampere?
Jup, eentje van 1000mA ;)

Maar das misschien wel nog een optie, ik ga 'm eventjes aan de USB-hub hangen. Die kan max. 2,5A hebben.
Edit: USB-hub begon raar te doen :{ De usb-poort waar de Pi opzat valt uit :')
Edit2: enfin, maar gestopt met die USB-hub. Terwijl ik dit typ, wordt OpenElec 3.2.2 al naar het kaartje geschreven. Eens zien of er over een klein 40 seconden wel verandering in mijn HDMI uitgang zit :{

edit3: nee dus :(
Nu begin ik dus te twijfelen of het niet de kabel is. Mede door dat artikel van Wokkel. Heb er eentje van 3 meter, gevalletje ¤2,50 ( :') ) van de Action. Al waren er diverse op Tweakers wat er content over waren :{ (die met de oranje stekkers)

Edit4: hehe, eindelijk. Nieuwe config.txt aangemaakt op de root van OpenElec, daar enkel hdmi_safe=1 in gezet volgens deze troubleshooter. En nu doet ie 't wel :) Maar wel met een max. resolutie van 640x480p. Dat moet toch beter kunnen :{
En ik kom er direct achter dat CEC dus ook werkt ^O^

edit5: godver ik blijf bezig. Maar wel volledig opgelost nu ^O^ hdmi_safe=1 vervangen door de lijnen hdmi_group=1 en hdmi_mode=20 en hij boot direct door naar HD beeld *O*

edit6: crap, nu staat ie op 1080i :') kan ik 'm alsnog aanpassen :') En dan werkt 't weer niet :') :') :') :( :(

edit7: dus, hij boot wel op met hdmi_mode=20 (1080i) maar niet met hdmi_mode31 (1080p) :? En dat terwijl de tv toch Full HD zou zijn :{

[ Bericht 13% gewijzigd door Sinister-D- op 21-10-2013 20:03:29 ]
Inwoner van Verenigd Limburgia! [i]Waar in 't bronsgroen eikenhout, 't nachtegaaltje zingt.[/i]
  woensdag 23 oktober 2013 @ 18:24:03 #4
144695 Sinister-D-
NL'er in België
pi_132482294
Miljaar, na 2 dagen kutten eindelijk erachter gekomen waarom dat dat ding niet werkte op 1080p :{ En het bleek gewoon de kabel te zijn. De Action kabel met oranje stekkers (3mtr/¤2.60) waar iedereen zo lovend is was dus gewoon niet goed genoeg, en kon er alleen 1080i mee overbrengen (ook getest met m'n x360). Vandaag maar een nieuwe gehaald, ook bij de Action maar dan de variant met zwarte stekkers (1.8mtr/¤1.99), en die werkt dus wel op 1080p :{ (en de x360 trouwens ook)
Inwoner van Verenigd Limburgia! [i]Waar in 't bronsgroen eikenhout, 't nachtegaaltje zingt.[/i]
  woensdag 23 oktober 2013 @ 18:30:32 #6
144695 Sinister-D-
NL'er in België
pi_132482517
En nu kan ik gaan kutten met Navi-X weer op gang te brengen :') Die werkt dus nog steeds niet op OpenElec :{ Eens kijken of er ergens een fix is.
Wat mij betreft blijft OpenElec er wel opstaan, want die draait toch echt een bak soepeler dan RaspBMC _O_

edit: en toch gaat dit 'm niet worden ;( Krijg Navi-X niet aan de gang :{ Dan maar weer RaspBMC en proberen te tweaken.

[ Bericht 22% gewijzigd door Sinister-D- op 23-10-2013 20:49:42 ]
Inwoner van Verenigd Limburgia! [i]Waar in 't bronsgroen eikenhout, 't nachtegaaltje zingt.[/i]
  woensdag 23 oktober 2013 @ 20:28:04 #7
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_132488056
iemand ervaring met 3d films via de raspberry + subtitles?
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_132490947
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2013 20:28 schreef Lon3 het volgende:
iemand ervaring met 3d films via de raspberry + subtitles?
Standaard 3D sbs filmpjes van usenet e.d. spelen prima af; die zijn dan ook niet echt verschillend t.o.v. standaard films. Volledige Bluray rips weet ik niet.

Subtitles kun je heel makkelijk met 3Dsubtitler maken. Je voert een .srt bestand in en deze zet het automatisch om in subtitles voor 3D film.

En met de juiste letter/cijfer-combinatie in je filmbestand schakelt je tv geloof ik ook nog automatisch om naar 3D.
Een van onderstaande combinaties is het; welke ben ik even vergeten dus heb ik ze toen maar allemaal ingezet :')
13D.HSBS.3dbd.

Jammer genoeg lijkt dit nu niet te werken op m'n Ouya ;(
  woensdag 23 oktober 2013 @ 21:34:27 #9
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_132491825
Ik heb alles automatisch, vanaf dat ik de naam van de film/ serie in heb gegeven hoef ik niets meer te doen tot dat de film in mijn xbmc verschijnt. dus een srt handmatig omzeten naar 3d zie ik niet zo zitten :P zijn er geen plugins/sites die al 3d subtitles aanbieden zodat ik die kan scripten om automatisch te downloaden?
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_132491988
quote:
0s.gif Op woensdag 23 oktober 2013 21:34 schreef Lon3 het volgende:
Ik heb alles automatisch, vanaf dat ik de naam van de film/ serie in heb gegeven hoef ik niets meer te doen tot dat de film in mijn xbmc verschijnt. dus een srt handmatig omzeten naar 3d zie ik niet zo zitten :P zijn er geen plugins/sites die al 3d subtitles aanbieden zodat ik die kan scripten om automatisch te downloaden?
Geen idee; zodra ik dat programmaatje vond, vond ik het prima.
Omzetten is kwestie van seconden en daar ga ik niet meer (tijd) aan besteden dan nodig.
Heb toch niet zo veel 3D films...

Hier ook alles automatisch d.m.v. Sab, Sickbeard en Couchpotato maar ik merk toch wel dat ik die laatste nauwelijks meer gebruik. Films haal ik steeds vaker handmatig op zodat ik 100% controle heb over wat ik binnenhaal; heb nog niet zo veel tijd besteed aan CP2 en daarom vind ik het nog maar een lastig iets t.o.v. CP1.
pi_132530343
Misschien maar ff van een van m'n Pi's een cloud maken ( http://owncloud.org ).
Las er net over in een magazine: http://www.connect.de/rat(...)erry-pi-1540246.html .
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_132531003
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2013 22:05 schreef shiznuts het volgende:
Misschien maar ff van een van m'n Pi's een cloud maken ( http://owncloud.org ).
Las er net over in een magazine: http://www.connect.de/rat(...)erry-pi-1540246.html .
Heb je geen NAS of netwerkschijf? Dan is het kwestie van 2 stappen en je hebt ook een 'cloud'.
(Foutieve term; een schijf aan internet hangen is nog geen cloud).

Heb zelf ook wel eens gedacht om m'n NAS open te zetten maar zie er nog niet voldoende reden voor; bovendien is veiligheid dan ook wat minder.
pi_132531359
Ik heb alleen een netwerkhub met USB-aansluitingen; de Iomega iConnect.
Die kan/doet in principe hetzelfde. Was goedkoper dan zo'n Pogoplug en het nadeel van die laatste is dat je er alleen via het internet op kunt, je kunt niet eens het voordeel van een lokaal netwerk gebruiken.
Echter is m'n jaar gratis remote DNS-toegang bij Iomega allang afgelopen en moet je nu dokken. Heb verder geen echte NAS-kast en wil ook geen computer aan hebben staan. Maar voor de Pi is dat natuurlijk best een geinig taak op eraan toe te wijzen.

Kwam laatst wel de Lima tegen, leek ook wel geinig: http://www.kickstarter.co(...)rain-of-your-devices . Maar ook niet helemaal wat ik zou willen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_132531729
quote:
0s.gif Op donderdag 24 oktober 2013 22:25 schreef shiznuts het volgende:
Maar voor de Pi is dat natuurlijk best een geinig taak op eraan toe te wijzen.
Dat is natuurlijk ook zo.

Je zou ook naar port forwarding op je router e.d. kunnen kijken. Misschien ben je dan ook al klaar.
  vrijdag 25 oktober 2013 @ 00:01:39 #15
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_132535627
Voor een eigen dropbox moet je eens kijken naar seafile. Gebruik het nu regelmatig en het werkt erg goed
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_132544969
ik heb een raspberry pi B met openelec
en heb een probleem met de ondertiteling.
hoe krijg ik ondertiteling bij een film die ik afspeel van af mijn NAS bijvoorbeeld?
als ik op ondertiteling druk vind hij er wel een aantal maar als ik hem toepas verschijnt er niks onder in beeld.
iemand een idee?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132546462
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2013 12:22 schreef sjoemie1985 het volgende:
ik heb een raspberry pi B met openelec
en heb een probleem met de ondertiteling.
hoe krijg ik ondertiteling bij een film die ik afspeel van af mijn NAS bijvoorbeeld?
als ik op ondertiteling druk vind hij er wel een aantal maar als ik hem toepas verschijnt er niks onder in beeld.
iemand een idee?
welke versie openelec?
staat er sync voor als je de subtitel gevonden hebt?
valt die niet buiten het scherm? schakel is tussen de output resoluties.
:]
pi_132547360
dat met die scherm resoluties van mij tv heb ik ook al naar gekeken maar hielp niet.
volgens mij heb ik de meest recente versie van openelec
en hij zegt volgens mij wel sync.
ik maak gebruik van de opensubtitle repository/ addon

ik weet niet of er nog andere servers zijn die ik zou kunnen proberen?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132547716
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2013 13:50 schreef sjoemie1985 het volgende:
dat met die scherm resoluties van mij tv heb ik ook al naar gekeken maar hielp niet.
volgens mij heb ik de meest recente versie van openelec
en hij zegt volgens mij wel sync.
ik maak gebruik van de opensubtitle repository/ addon

ik weet niet of er nog andere servers zijn die ik zou kunnen proberen?
bij settings. Appearance.Skin settings kun je nog wat configureren ja. Die addon heet "xmbc subtitels"?
:]
pi_132548759
die heb ik ook geconfigureerd dacht ik.
ik heb precies gedaan zoals wordt beschreven in een nederlands tutorial van iemand op youtube :)
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132548821
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2013 12:22 schreef sjoemie1985 het volgende:
ik heb een raspberry pi B met openelec
en heb een probleem met de ondertiteling.
hoe krijg ik ondertiteling bij een film die ik afspeel van af mijn NAS bijvoorbeeld?
als ik op ondertiteling druk vind hij er wel een aantal maar als ik hem toepas verschijnt er niks onder in beeld.
iemand een idee?
Heeft je Raspi schrijfrechten op je NAS?
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_132550134
dat dacht ik wel ja, waar schrijft hij normaal die ondertitels heen dan?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132551027
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2013 15:22 schreef sjoemie1985 het volgende:
dat dacht ik wel ja, waar schrijft hij normaal die ondertitels heen dan?
In dezelfde map als het filmbestand, maar je kan geloof ik de plugin instellen om het bijvoorbeeld in een map op de SD-card weg te schrijven, maar dan moet je geloof ik ook XBMC instellen dat hij de subs uit die map leest.
'And I called your name,
like an addicted to cocaine calls for the stuff he'd rather blame'
pi_132554108
het had inderdaad met de rechten te maken denk ik.
heb het aangepast naar een map op de sd kaart en toen deed hij wel :)

Hoe kan ik er voor zorgen dat hij ook gewoon schrijf rechten heeft op de video map van mijn NAS?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
  vrijdag 25 oktober 2013 @ 18:43:23 #25
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_132556663
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 oktober 2013 17:17 schreef sjoemie1985 het volgende:
het had inderdaad met de rechten te maken denk ik.
heb het aangepast naar een map op de sd kaart en toen deed hij wel :)

Hoe kan ik er voor zorgen dat hij ook gewoon schrijf rechten heeft op de video map van mijn NAS?
In de instelling van je nfs export bestand zet je nu iets neer in de trant van sharenaam filesystem -read dat moet read/write worden. Als je dat instelt werkt ook je delete movie from library ook. Anders delete hij de film alleen uit zijn index database maar niet fisiek van de share.
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_132599724
Sinds ik xbmc via usb3 stick draai gaat ie echt super vlot. Yatze is trouwens wel een heerlijke app om de boel mee te besturen.

Amber skin is ook nice! Die draait ook lekker vlot :).
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
  zaterdag 26 oktober 2013 @ 23:23:32 #27
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_132599807
USB3.0? De Pi heeft 2.0-poorten? :P
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_132599973
I know.. Maar gek genoeg draait ie echt vlot op mn usb3 stickie :D.

Bovendien fucked ie nu geen sd kaartje meer op als ik hem flink overclock. Draait lekker stabiel nu :).
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_132729524
als je de complete inhoud van xbmc op de sdkaart op een usb stick zet en je laat dan SD kaart uit de raspberry PI en je laat die usb stick er in.
Zou hij dan xbmc van die usb stick kunnen starten?

en werkt xbmc sneller vanaf een usb stick dan een SD-kaart?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132729592
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2013 17:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
als je de complete inhoud van xbmc op de sdkaart op een usb stick zet en je laat dan SD kaart uit de raspberry PI en je laat die usb stick er in.
Zou hij dan xbmc van die usb stick kunnen starten?

en werkt xbmc sneller vanaf een usb stick dan een SD-kaart?
Je kunt XBMC op een USB-stick zetten maar dat is niet kwestie van knippen en plakken geloof ik.
Moet je even op googlen.

En ja; XBMC vanaf een USB-stick is sneller dan vanaf SD-kaart.
pi_132731994
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2013 17:02 schreef sjoemie1985 het volgende:
als je de complete inhoud van xbmc op de sdkaart op een usb stick zet en je laat dan SD kaart uit de raspberry PI en je laat die usb stick er in.
Zou hij dan xbmc van die usb stick kunnen starten?

en werkt xbmc sneller vanaf een usb stick dan een SD-kaart?
Je kunt natuurlijk wel een groot gedeelte van je installatie op een usb stick zetten, maar de "bios" van je raspberry pi zal toch eerst de bootloader moeten laden en dat kan (AFAIK) alleen van een sd-kaart. Ik geloof dat het grootste probleem is dat de GPU de bootloader laad en dan de CPU inschakelt; google is je vriend.
  woensdag 30 oktober 2013 @ 19:30:11 #32
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_132734153
Heeft iemand Netflix al werkend gekregen op een PI?
So we just called him Fred
pi_132754061
thanx voor de info :)
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132754587
quote:
0s.gif Op woensdag 30 oktober 2013 19:30 schreef FredvZ het volgende:
Heeft iemand Netflix al werkend gekregen op een PI?
Heb er naar zitten zoeken maar nog geen succes. Volgens mij is de beste hoop op dit moment een stabiele android-build en dan de android-app gebruiken.
pi_132758576
Net RetroPie werkend gekregen op mijn Pi. Eventjes snel uitgetest, Super mario world lijkt het goed te doen :) . Probleem is alleen dat de controllers om 1 of andere wel in het hoofdscherm werken maar niet in het spel zelf. Vreemd..

Wordt ongetwijfeld vervolgd!
Oh.
pi_132987420
Ik ben een leek nog met de RasPi, welke raden jullie aan?

RaspBMC of OpenELEC en waarom?

Hoe zit het qua compatibiliteit van add-ons, want ik lees in dit topic dat Navi-X nog niet zo goed werkt op OpenELEC.
pi_132996802
quote:
0s.gif Op woensdag 6 november 2013 23:40 schreef othie het volgende:
Ik ben een leek nog met de RasPi, welke raden jullie aan?

RaspBMC of OpenELEC en waarom?

Hoe zit het qua compatibiliteit van add-ons, want ik lees in dit topic dat Navi-X nog niet zo goed werkt op OpenELEC.
Ik heb openelec draaien is mij ook aangeraden door andere fokkers hier :)
en merk dat deze inclusief een overclock naar iets van 950Mhz dat hij best snel draait.
sneller dan hij bij de andere 2 deed die ik geprobeerd heb: Rasbian en xbian.

maar waar halen de anderen hier hun apps/ addons vandaan.
Ik heb nu in iedergeval een link naar fusion waar ik icefilms vandaan heb gehaald.
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132997189
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 11:20 schreef sjoemie1985 het volgende:

[..]

Ik heb openelec draaien is mij ook aangeraden door andere fokkers hier :)
en merk dat deze inclusief een overclock naar iets van 950Mhz dat hij best snel draait.
sneller dan hij bij de andere 2 deed die ik geprobeerd heb: Rasbian en xbian.

maar waar halen de anderen hier hun apps/ addons vandaan.
Ik heb nu in iedergeval een link naar fusion waar ik icefilms vandaan heb gehaald.
superrepo.org
Ik heb ik openelec omdat t stabieler is op mijn pi. Echter kun je aan raspbmc meer tweaken.
:]
pi_132997247
die superrepo ga ik vanavond eens proberen :)
Die kan ik neem aan, ik net zo toevoegen als fusion?

thnx

[ Bericht 1% gewijzigd door sjoemie1985 op 07-11-2013 14:40:46 ]
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_132998895
Misschien een idiote vraag.
Kun je de raspberry gebruiken om te downloaden en als mediaspeler?
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
pi_133001178
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 12:09 schreef Miniem het volgende:
Misschien een idiote vraag.
Kun je de raspberry gebruiken om te downloaden en als mediaspeler?
1. Waarschijnijk wel. Of je het wilt is een 2e.
2. Lees de OP.. Ja, dat kan.
Oh.
pi_133007505
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 13:10 schreef Nat-Water het volgende:

[..]

1. Waarschijnijk wel. Of je het wilt is een 2e.
2. Lees de OP.. Ja, dat kan.
1. hoezo? :+ je nl hebt ook NAS'jes die je kunt instellen om te downloaden.
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
pi_133012938
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 15:53 schreef Miniem het volgende:

[..]

1. hoezo? :+ je nl hebt ook NAS'jes die je kunt instellen om te downloaden.
ik heb er een externe schijf aan hangen en couchpotato en transmission draaien. Je loopt wel tegen de processor limit aan maar hij trekt wel 16mbit ofzo. Maar t werkt.
:]
pi_133013330
quote:
1s.gif Op donderdag 7 november 2013 18:24 schreef wootahH het volgende:

[..]

ik heb er een externe schijf aan hangen en couchpotato en transmission draaien. Je loopt wel tegen de processor limit aan maar hij trekt wel 16mbit ofzo. Maar t werkt.
Kun je er dan xbmc en couchpotato opzetten? En is sabnzb ook mogelijk? Laat je de pi dan ook uitpakken?
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
  donderdag 7 november 2013 @ 18:44:34 #45
56176 Catch22-
Ben je Blind?!
pi_133013694
Uitpakken op een pi. Succes daarmee
Heel veel groetjes, Catch22
En zoals mijn opa zei: "Al is het meisje nog zo mooi, haar poep stinkt ook". Rust Zacht opa..
Met GHB nooit meer nee
Storneren een optie?
pi_133014538
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 18:44 schreef Catch22- het volgende:
Uitpakken op een pi. Succes daarmee
Drm mn vraag
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
pi_133014633
quote:
1s.gif Op donderdag 7 november 2013 19:02 schreef Miniem het volgende:

[..]

Drm mn vraag
nee je vroeg of je erop kon downloaden ;p
:]
pi_133014834
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 19:04 schreef wootahH het volgende:

[..]

nee je vroeg of je erop kon downloaden ;p
Nee hoor.
Zie hierboven.
Op maandag 11 maart 2013 21:24 schreef Kally het volgende:
Ga jij lekker met je mini spelen }:|
pi_133027214
quote:
0s.gif Op donderdag 7 november 2013 18:44 schreef Catch22- het volgende:
Uitpakken op een pi. Succes daarmee
het zal vast wel kunnen toch? je moet geen hoge snelheid verwachten echter :)
pi_133033631
Kijk, je zal vast wel kunnen downloaden, uitpakken en etc. Het zal alleen niet al te snel gaan. Het is een ding van 35 euro. Maar met Raspbian Wheezy kan ik me voorstellen dat het mogelijk is. Dat is praktisch gezien gewoon een desktop omgeving.
Om alleen dan ook tegelijkertijd XBMC te draaien... Hm. Het lijkt me lastig. Moet vast kunnen hoor, ligt eraan hoeveel je van programmeren houdt. Ik kan me voorstellen dat je misschien een dual-boot maakt tussen een desktop omgeving en XBMC, alleen zal je dus elke keer moeten wisselen.
Oh.
pi_133260033
Zo, vandaag even een GIT-servertje maken van mijn Rasppi.
pi_133289147
Ik heb een Raspberry PI model a gekregen met 256mb. geheugen. Nu maar eens zien wat ik ermee ga doen :)
pi_133289563
quote:
7s.gif Op vrijdag 15 november 2013 17:10 schreef Qunix het volgende:
Ik heb een Raspberry PI model a gekregen met 256mb. geheugen. Nu maar eens zien wat ik ermee ga doen :)
Jammer dat het geen B is. Ach ja, je kunt het nog wel gebruiken als git-servertje zoals ik doe.
pi_133485049
Draait Android 4.4 er al op? Of in ieder geval een versie? 4.0 hadden ze al geport toch?
Uitvinder van de biersmiley.
pi_133485207
quote:
0s.gif Op donderdag 21 november 2013 15:30 schreef dimmak het volgende:
Draait Android 4.4 er al op? Of in ieder geval een versie? 4.0 hadden ze al geport toch?
Er zijn mensen mee bezig maar voor zover ik weet zijn er (nog) geen stabiele android builds.
  donderdag 21 november 2013 @ 16:25:12 #57
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_133486747
quote:
10s.gif Op woensdag 20 november 2013 23:26 schreef Iemand91 het volgende:
Kun je ook doen; je Raspberry inbouwen in je tv..

[ afbeelding ]
Je raspberry dusdagig in de tv bouwen zoals hij daar doet en dan er achter komen dat je sdcardcorrupt is geraakt... :') moet je de hele tv uit elkaar halen om er bij te komen :+
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_133487325
quote:
1s.gif Op donderdag 21 november 2013 16:25 schreef Lon3 het volgende:
Je raspberry dusdagig in de tv bouwen zoals hij daar doet en dan er achter komen dat je sdcardcorrupt is geraakt... :') moet je de hele tv uit elkaar halen om er bij te komen :+
hehe :P

hij heeft 'm alleen wel op 5V voeding aangesloten van de tv die ook stroom blijft leveren wanneer de tv uit gaat (ik gok standby dus). Dat scheelt natuurlijk al.

Hoor iedereen dat SD-card corrupt gaat bij stroom eraf halen maar zo hebben wij het maanden gebruikt (en wordt nog 1 Pi zo gebruikt) en nooit ergens last van gehad.

[ Bericht 0% gewijzigd door Iemand91 op 21-11-2013 16:56:00 ]
  donderdag 21 november 2013 @ 18:58:48 #59
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_133491022
quote:
0s.gif Op donderdag 21 november 2013 16:43 schreef Iemand91 het volgende:

[..]

hehe :P

hij heeft 'm alleen wel op 5V voeding aangesloten van de tv die ook stroom blijft leveren wanneer de tv uit gaat (ik gok standby dus). Dat scheelt natuurlijk al.

Hoor iedereen dat SD-card corrupt gaat bij stroom eraf halen maar zo hebben wij het maanden gebruikt (en wordt nog 1 Pi zo gebruikt) en nooit ergens last van gehad.
Ik heb de pi ook op eigen voeding die vast is maar bij mij hangt die ook af en toe en moet de stoom er af :+ kust saying
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_133503842
quote:
0s.gif Op donderdag 21 november 2013 16:43 schreef Iemand91 het volgende:
Hoor iedereen dat SD-card corrupt gaat bij stroom eraf halen maar zo hebben wij het maanden gebruikt (en wordt nog 1 Pi zo gebruikt) en nooit ergens last van gehad.
Is dat dan een elektronisch probleem, of softwarematig?

Een ext2 bestandssysteem (zonder journal) kan iig heeel slecht daartegen ja, en het wordt soms wel aangeraden om geen journaling fs op goedkope flash media te gebruiken.

Paar weken geleden is er bij mij nog een bestandssysteem naar de filistijnen gegaan zo. }:|
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_133622313
http://www.sossolutions.nl/product.php?id_product=9324443

Heeft iemand hier ervaring met deze versie? Ik heb heel erg benieuwd naar de ervaringen!
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  maandag 25 november 2013 @ 20:57:25 #62
195885 shiz
ŻŻŻŻŻ
pi_133622497
100,- euro? _O- whoehihihahahaha.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_133622966
quote:
0s.gif Op maandag 25 november 2013 20:57 schreef shiznuts het volgende:
100,- euro? _O- whoehihihahahaha.
Wel met toetsenbordje :P

Maar ik hoor graag een alternatief, daarvoor ben ik hier!
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133623182
quote:
0s.gif Op maandag 25 november 2013 20:57 schreef shiznuts het volgende:
100,- euro? _O- whoehihihahahaha.
lijkt me een redelijk plausibele prijs voor wat je krijgt.

@zwartmetsuiker hoe bedoel je 'met deze versie'? Of er iemand ervaring heeft met dat toetsenbord?
pi_133623302
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 21:13 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

lijkt me een redelijk plausibele prijs voor wat je krijgt.

@zwartmetsuiker hoe bedoel je 'met deze versie'? Of er iemand ervaring heeft met dat toetsenbord?
Überhaupt het hele apparaat in de toepassing van HTPC zijnde. Wellicht een overbodige vraag maar ik ben op zoek naar een snelle HTPC die probleem en vooral 'smooth' series en films kan afspelen en ook kan internetten en Youtube kan kijken als ik wil. Zodoende kwam ik op die site uit, ik had nog niet gekeken naar de Raspberry.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133623534
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 21:16 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Überhaupt het hele apparaat in de toepassing van HTPC zijnde.
...heb je het topic al doorgelezen? Het gaat hier 90% van de posts over mediacenter toepassingen.
quote:
ik ben op zoek naar een snelle HTPC
eh, srsly? Nog even verder zoeken dan maar?
pi_133623790
quote:
1s.gif Op maandag 25 november 2013 21:21 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

...heb je het topic al doorgelezen? Het gaat hier 90% van de posts over mediacenter toepassingen.

[..]

eh, srsly? Nog even verder zoeken dan maar?
Dus een raspberry is niet fatsoenlijk te gebruiken als HTPC? Dat is wat ik opmaak uit je post.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133624094
Onderaan de pagina, die cijfertjes (1, 2) die kun je gebruiken om door een topic heen te bladeren.

En als dat niet genoeg is staat er links naast de topictitel nog een pijltje naar links, waarmee je naar het vorige topic kunt.

Gaat het lukken zo?
pi_133624130
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 21:34 schreef KomtTijd... het volgende:
Onderaan de pagina, die cijfertjes (1, 2) die kun je gebruiken om door een topic heen te bladeren.

En als dat niet genoeg is staat er links naast de topictitel nog een pijltje naar links, waarmee je naar het vorige topic kunt.

Gaat het lukken zo?
Beste KomtTijd...,

Wat is jouw ervaring met de raspberry als HTPC?
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133624246
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 21:34 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Beste KomtTijd...,

Wat is jouw ervaring met de raspberry als HTPC?
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 21:34 schreef KomtTijd... het volgende:
Onderaan de pagina, die cijfertjes (1, 2) die kun je gebruiken om door een topic heen te bladeren.

En als dat niet genoeg is staat er links naast de topictitel nog een pijltje naar links, waarmee je naar het vorige topic kunt.

Gaat het lukken zo?
pi_133625855
quote:
1s.gif Op maandag 25 november 2013 21:27 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Dus een raspberry is niet fatsoenlijk te gebruiken als HTPC? Dat is wat ik opmaak uit je post.
Je kunt een raspberry pi prima als HTPC gebruiken, maar verwacht geen "snelle HTPC". Het is meer een hobby ding wat wat aandacht nodig heeft. Als je snel iets snels wilt, dan kun je vast wel een i7 + 64GB ram + 5 SSD in raid 0 of iets dergelijks kopen met een of ander microsoft package.
pi_133626175
quote:
3s.gif Op maandag 25 november 2013 22:09 schreef devzero het volgende:

[..]

Je kunt een raspberry pi prima als HTPC gebruiken, maar verwacht geen "snelle HTPC". Het is meer een hobby ding wat wat aandacht nodig heeft. Als je snel iets snels wilt, dan kun je vast wel een i7 + 64GB ram + 5 SSD in raid 0 of iets dergelijks kopen met een of ander microsoft package.
Ja ik moet mijn woordkeuze even nuanceren. Snel is uiteraard relatief. Ik zoek een systeem dat gewoon lekker werkt, zonder lange wachttijden of vastlopers. 'smooth' en soepel zijn hierbij mijn uitgangspunten.

Is dat wat beter? :)
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133626456
quote:
14s.gif Op maandag 25 november 2013 22:16 schreef ZwartmetSuiker het volgende:

[..]

Ja ik moet mijn woordkeuze even nuanceren. Snel is uiteraard relatief. Ik zoek een systeem dat gewoon lekker werkt, zonder lange wachttijden of vastlopers. 'smooth' en soepel zijn hierbij mijn uitgangspunten.

Is dat wat beter? :)
De raspberry is een experimenteel systeem en er komen regelmatig software updates uit. Ik zou even dit en het vorige topic doorlezen om te zien wat de ervaringen zijn met de diverse installaties.
pi_133664351
Ik heb een vraagje betreft de raspberry pi.
Ik heb deze vandaag aangeschaft, en heb Openelec XBMC op gezet.
Vervolgens wilde ik de video-add on ICEFILMS downloaden, maar die kon ik niet zo 1 2 3 vinden.
Via internet kwam ik erachter dat ik eerst Fusion moest downloaden, en installeren om vervolgens ICEFILMS te kunnen downloaden. Echter gaat het niet zo lekker met dat fusion gebeuren...

Als ik fusion probeer te downloaden, dan geeft hij een melding dat hij opeens geen verbinding met het netwerk meer heeft. Echter als ik dan bij instellingen ga kijken, dan klopt alles van internet wel gewoon?? What can i do??
Hoelahoeperdepoep...
pi_133664588
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_133675988
Ja, via die link heb ik ook het stappenplan gevolgd.
En bij stap 12 gaat het dus fout. Wanneer ik op fusion klik, dan gaat hij een tijdje laden. Maar vervolgens opent hij die map niet :(

Wat me wel opviel, bij één van de voorgaande stappen, is dat hij bij stap 7, wanneer je op OK klikt, hij een melding geeft dat de netwerkverbinding niet werkt. Echter zou internet wel gewoon moeten werken op dat moment (Wifi werkt gewoon).

Maar ik vermoed dat het echte probleem dus bij stap 12 zit. Ik weet alleen niet hoe ik dat moet oplossen? Er staat nergens een alternatief plan o.i.d. :(
Hoelahoeperdepoep...
pi_133676367
Valt er daar op die forums ook niks te vinden of te vragen?
http://www.xbmchub.com/forums/fusion-installer/
http://www.xbmchub.com/forums/icefilms-addon/
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz
pi_133676710
Vreemd.. Ik heb het net nog eens geprobeert. En vandaag doet ie het ineens wel.
Misschien een tijdelijke storing? Geen idee, maar ik kan het zip bestand van fusion nu dus wel openen.
Heb net geprobeerd icefilms te installeren, maar nu geeft ie weer aan: Icefilms defect
:'(

Nog even kloten dan maar... :P
Hoelahoeperdepoep...
pi_133676776
kijk eens bij je systeem instellingen of je wel verbinding hebt :)
heb je hem trouwens bedraad of met wifi adapter aangesloten?
I'm no longer a slave of fear.
I am a child of God
God is not dead.
pi_133676948
Ik heb hem met wifi adapter (Wi-Pi) aangesloten.
Maar internet werkt wel gewoon. Heb net een andere variant van icefilms gedownload, en die werkt wel gewoon (Werkt toppie zelfs!).

Wel vreemd dat icefilms het weer net niet doen dan. Maargoed, ik ''kan'' films kijken haha
Hoelahoeperdepoep...
pi_133771694
Fantastische QA bij raspbian zo te zien. :') Vannacht de installer gedraaid, die was vanmorgen klaar. Bootloader opgezet, en rebooten maar.

En hop. Alleen rode en groene LED branden lichtjes, wat als het goed is betekent dat de bootloader niet eens gevonden kon worden. "Je SD kaartje wordt niet ondersteund" is één van de diagnoses, maar hee, daarnet wilde de bootloader er nog wel prima van booten.

Dit gaat nog een lang weekend worden. -O-
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
  zaterdag 30 november 2013 @ 14:18:25 #82
271634 Lon3
Lone! Lone! Lone! Lone!
pi_133773732
quote:
0s.gif Op zaterdag 30 november 2013 12:50 schreef LintuxCx het volgende:
Fantastische QA bij raspbian zo te zien. :') Vannacht de installer gedraaid, die was vanmorgen klaar. Bootloader opgezet, en rebooten maar.

En hop. Alleen rode en groene LED branden lichtjes, wat als het goed is betekent dat de bootloader niet eens gevonden kon worden. "Je SD kaartje wordt niet ondersteund" is één van de diagnoses, maar hee, daarnet wilde de bootloader er nog wel prima van booten.

Dit gaat nog een lang weekend worden. -O-
Heeft de installer nou de hele nacht nodig gehad zeg je? Hier installeer ik raspbmc in een half uurtje? Inclusief configuratie...

En een backup terug zetten is 5 minuten.
Het is Lon3 de 3 hoort bij mijn naam. Spreek uit als een E... Dus LonE...herhaal! LonE....LLooonnnnnEEEEEEEEE
pi_133774021
quote:
1s.gif Op zaterdag 30 november 2013 14:18 schreef Lon3 het volgende:

[..]

Heeft de installer nou de hele nacht nodig gehad zeg je? Hier installeer ik raspbmc in een half uurtje? Inclusief configuratie...

En een backup terug zetten is 5 minuten.
Nou ja, ik heb het gisteravond aangezwengeld. Nam maar aan dat het even zou duren met hoe snel SD kaartjes vaak zijn (snap nog steeds niet hoe SD kaart fabrikanten die absurd hoge beloofde snelheden hebben "gemeten"). Ik denk niet dat 'ie echt de hele nacht nodig gehad heeft.

Inmiddels doet 'ie het met een bootloader + kernel van https://github.com/raspberrypi/firmware/ *O*

Wel lam dat ze standaard niet aan initrd's doen wat het versleutelen van m'n rootfs weer wat lastig maakt. Leek me wel een veilig idee voor ik 'm naar pcextreme stuur.
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_133847951
Vanmiddag een logitech K400 draadloos toetsenbord + mousepad in één gekocht.
Ideaal zo'n dingetje! Nu kan ik heerlijk vanaf de bank mijn raspberry/mediaplayer besturen.

Weet iemand trouwens waar ik nitro circus kan kijken op xbmc? Welke add-on heb ik daarvoor nodig?
Vroeger keek ik trouwens wel eens xtreme sports channel. Bestaat dat ook op xbmc?
Hoelahoeperdepoep...
  maandag 2 december 2013 @ 21:11:46 #85
144695 Sinister-D-
NL'er in België
pi_133856591
quote:
0s.gif Op maandag 2 december 2013 17:42 schreef J.Cuzzi het volgende:
Vanmiddag een logitech K400 draadloos toetsenbord + mousepad in één gekocht.
Ideaal zo'n dingetje! Nu kan ik heerlijk vanaf de bank mijn raspberry/mediaplayer besturen.
persoonlijk vind ik zo'n ding veel te groot. Voorheen gebruikte ik altijd een remote app op m'n Android toestellen. Tegenwoordig via de CEC afstandsbediening, dan maar geen toetsenbordje erbij :P
quote:
Weet iemand trouwens waar ik nitro circus kan kijken op xbmc? Welke add-on heb ik daarvoor nodig?
Vroeger keek ik trouwens wel eens xtreme sports channel. Bestaat dat ook op xbmc?
Navi-X kun je veel zenders terug vinden als je de juiste user lijsten weet te vinden, en misschien dat je iets kunt vinden op Sportsdevil. Al heb je voor de laatste wel wat tweaks en updates van derden nodig, omdat MaxMusterman 'm al een tijdje niet heeft geupdate.
Eerste 2 wat me zo te binnen schieten maar er zullen er ongetwijfeld wel meer zijn.
Inwoner van Verenigd Limburgia! [i]Waar in 't bronsgroen eikenhout, 't nachtegaaltje zingt.[/i]
pi_133856734
quote:
0s.gif Op maandag 2 december 2013 17:42 schreef J.Cuzzi het volgende:
Vanmiddag een logitech K400 draadloos toetsenbord + mousepad in één gekocht.
Ideaal zo'n dingetje! Nu kan ik heerlijk vanaf de bank mijn raspberry/mediaplayer besturen.

Weet iemand trouwens waar ik nitro circus kan kijken op xbmc? Welke add-on heb ik daarvoor nodig?
Vroeger keek ik trouwens wel eens xtreme sports channel. Bestaat dat ook op xbmc?
Wat heb jij verder qua setup? Zo'n toetsenbord lijkt me ook ideaal.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
pi_133862589
quote:
[..]

Wat heb jij verder qua setup? Zo'n toetsenbord lijkt me ook ideaal.
Hoe bedoel je verder qua setup? Verder valt er niet veel meer op aan te sluiten toch :P?

Op het moment is het eigenlijk dus alleen dat toetsenbordje. In mijn andere USB-poort zit mijn wi-pi stickje. Die werkt ook prima..

Net heb ik overigens een klein koelribje gemaakt (Van een oud koelelement uit een xbox 360) voor op de CPU. Ik las op internet dat de CPU beter niet boven de 60 graden moet komen, en eerst werd hij 56 graden. Met het koelribje erop geplakt komt hij tot 46 graden. Dat is dus toch een verschil van 10 graden :) Geen idee of het effect werkelijk zo goed is, of dat het misschien ook nog van andere factoren afhankelijk is, maar het ziet er wel leuk uit en slechter zal die er niet op worden denk ik :D
Hoelahoeperdepoep...
pi_133882014
Zo eindelijk OpenELEC derop gezet IPV RaspBMC, Heb wel een heel erg kut probleem dat mijn harde schijf om de 10/15 minuten automatisch deruitgooit en opnieuw connect. hierdoor kan ik dus niet de series afkijken die op mijn HDD staan. Iemand enig idee waar dat door kan komen?

Ding heeft gewoon externe power HUB dus dat is het rare
pi_133895553
Nou zeg. Nieuw USB stickje ontvangen, ik sluit 'm aan en *poef* RasPi reboot. ;(
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_133938806
ik heb er 3 liggen en geen flauw idee wat ik er mee aan mot. Iemand ideen?

mediacenter heb ik niet nodig omdat netflix
pi_133938860
quote:
4s.gif Op donderdag 5 december 2013 11:58 schreef gogosweden het volgende:
ik heb er 3 liggen en geen flauw idee wat ik er mee aan mot. Iemand ideen?

mediacenter heb ik niet nodig omdat netflix
Vraag & Aanbod
  donderdag 5 december 2013 @ 12:05:17 #92
234904 Giester
R + H x E2 = B
pi_133938978
quote:
4s.gif Op donderdag 5 december 2013 11:58 schreef gogosweden het volgende:
ik heb er 3 liggen en geen flauw idee wat ik er mee aan mot. Iemand ideen?

mediacenter heb ik niet nodig omdat netflix
1. Retro console van maken.
2. OpenElec erop, omdat beter dan Netflix.
3. Reserve.
"Thats how we roll in the Shire!"
pi_133939116
quote:
4s.gif Op donderdag 5 december 2013 11:58 schreef gogosweden het volgende:
ik heb er 3 liggen en geen flauw idee wat ik er mee aan mot. Iemand ideen?

mediacenter heb ik niet nodig omdat netflix
http://www.instructables.(...)channel-raspberry-pi

Raspberry Pi as low-cost HD surveillance camera


NaCade - The Naked Raspberry Pi Arcade Machine


Raspberry Pi Radio Transmitter
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_133943195
quote:
verzendkosten uit zweden enzo
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2013 12:05 schreef Giester het volgende:

[..]

1. Retro console van maken.
2. OpenElec erop, omdat beter dan Netflix.
3. Reserve.
Retro console zou kunnen idd. Welke emulatoren werken een beetje lekker?
quote:
12s.gif Op donderdag 5 december 2013 12:11 schreef Aether het volgende:

[..]

http://www.instructables.(...)channel-raspberry-pi

Raspberry Pi as low-cost HD surveillance camera
[ afbeelding ]

NaCade - The Naked Raspberry Pi Arcade Machine
[ afbeelding ]

Raspberry Pi Radio Transmitter
Zo'n camera idee heb ik al gedaan, alleen dan een timelapse van dat de sneeuw begon te smelten, tot dat de "midnight sun" naar voren kwam _O_
pi_133945160
quote:
12s.gif Op donderdag 5 december 2013 12:11 schreef Aether het volgende:
http://www.instructables.(...)channel-raspberry-pi

Raspberry Pi as low-cost HD surveillance camera

Een dummy behuizing om de Pi heen; zo simpel maar ook zo logisch! :o
Maar je moet de LED wel afplakken; want doe je dat niet dan wordt deze door het glas gereflecteerd en zie je nog niets.

Maar ik heb wel m'n vraagtekens bij zijn tip om wifi te gebruiken.
Ik gebruikte geen Motion (maar VLC en raspivid command) en die kon bekabeld 1080p 25fps streamen, maar zodra ik overging op powerline (wat toch al beter is dan wifi) viel dat terug naar 640x360 25fps. Ik wil niet weten wat zoiets over wifi doet.
Ik geloof dat Motion ook zwaarder op de Pi drukt, zeker ook met die bewegingsdetectie.

Wel een afweging maken als je nog een camera wil bestellen of je de normale neemt of de Noir; die laatste heeft het IR-filter er niet meer opzitten zodat je deze ook 's nachts kunt gebruiken i.c.m. IR-LED's. Maar overdag geeft dat een beetje 'raar' beeld:


Toch wel verleidelijk om zo'n dummy behuizing uit China te halen; maar wat moet ik met een dergelijke camera...
pi_134100724
Volgens mij is mijn Raspberry Pi aangekomen in Amsterdam/bij PCExtreme. *O* Ben benieuwd wanneer 'ie pingbaar zal zijn...
I hope you can see this because I'm doing it as hard as I can.
pi_134101899
quote:
0s.gif Op donderdag 5 december 2013 15:07 schreef Iemand91 het volgende:

Wel een afweging maken als je nog een camera wil bestellen of je de normale neemt of de Noir; die laatste heeft het IR-filter er niet meer opzitten zodat je deze ook 's nachts kunt gebruiken i.c.m. IR-LED's. Maar overdag geeft dat een beetje 'raar' beeld:
[ afbeelding ]

Toch wel verleidelijk om zo'n dummy behuizing uit China te halen; maar wat moet ik met een dergelijke camera...
Interessant.

Zou je niet een los IR-filter op een servotje kunnen monteren om deze overdag ervoor te kunnen draaien?
pi_134433909
Even een vraagje om binnen te komen in RP wereld

Is het zo dat als ik zo'n Raspberry Pi XBMC set haal dan het plug en play is, even xbmc instellen en kijken?

Hoe bedien ik de raspberry? Via laptop? iPhone? Draadloos tobo (wat ik nog niet heb)

Pakketten kosten iets van 60/70 euro toch?
pi_134434045
quote:
10s.gif Op donderdag 19 december 2013 00:05 schreef admiraal_anaal het volgende:
Even een vraagje om binnen te komen in RP wereld

Is het zo dat als ik zo'n Raspberry Pi XBMC set haal dan het plug en play is, even xbmc instellen en kijken?

Hoe bedien ik de raspberry? Via laptop? iPhone? Draadloos tobo (wat ik nog niet heb)

Pakketten kosten iets van 60/70 euro toch?
Zolang je RaspBMC gebruikt is het redelijk plug and play.

Ding kan je bedienen met je Mobiel Laptop enz. Je kan ook Toetsenbord en muis derin doen.

Geen idee wat je wilt gaan kijken enz?
pi_134434135
quote:
1s.gif Op donderdag 19 december 2013 00:08 schreef MineraalWater het volgende:

[..]

Zolang je RaspBMC gebruikt is het redelijk plug and play.

Ding kan je bedienen met je Mobiel Laptop enz. Je kan ook Toetsenbord en muis derin doen.

Geen idee wat je wilt gaan kijken enz?
Gaat voor mij voornamelijk om Icefilm en onechannel. Verder heb ik de mogelijkheden van xbmc nog niet echt onderzocht/ontdekt
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')