Niet eens gezien, dat 5 november.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 22:34 schreef JerryWesterby het volgende:
[..]
Klopt niet veel van toch? 5 november? Een belangrijk onderdeel van de Nederlandse cultuur? Is gewoon een kinderfeest.
quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:53 schreef polderturk het volgende:
[..]
Blijf ontopic. Europeanen hebben het hele continent Afrika verkracht. Heel Noord Amerika is gezuiverd van Indianen. In Australie is de aboriginal bevolking uitgeroeid. Europeanen hebben de halve wereld verkracht.
Oef, dit zal door veel Amerikanen gelezen worden. Sinterklaas krijgt op deze manier niet bepaald een positief imago in het buitenland.quote:
Dit is wel een opmerkelijk goed idee. Links zal dan 180 graden draaien.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 21:44 schreef opreis het volgende:
Maken we er toch gewoon een religie van? want als het religie is mag je discrimineren (homo's/vrouwen) en mag niemand daar iets van zeggen.
Gewoon zeggen dat je nog steeds in de sint 'gelooft' en niets aan het handje
Kwaliteitsjournalistiek hoor - het begint al met '..Zwarte Piet ("Black Pete"), a prominent figure in Christmas celebrations in the Netherlands.'quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:13 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Oef, dit zal door veel Amerikanen gelezen worden. Sinterklaas krijgt op deze manier niet bepaald een positief imago in het buitenland.
Discriminatie van kabouters en andere sprookjesfiguren; alleen elfjes mogen Santa helpen.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 22:13 schreef Veldkamp het volgende:
[..]
Walgelijke onwetendheid van die Amerikanen.
En hun 'Santa Claus' met Kerstavond is toch echt een mislukte Sint-Nicolaas, gepropageerd door Coca Cola en commercie.
Ingrijpen in Syriëquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 13:26 schreef shifto het volgende:
VN onderzoekt Zwarte Piet
Wut?![]()
Ingrijpen bij Syrie ho maar, maar wel tijd en geld om sinterklaas te onderzoeken?
Kan iemand het mij zo uitleggen dat ik dit snap?
Verene Shepherd is toch een van de vier rapporteurs die betrokken zijn bij dit VN-onderzoek?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:38 schreef borisz het volgende:
Net in het Oog een item over dit. Klacht is ingediend door de Jamaicaanse Verene Shepherd. Zij zit bij een clubje die de UK wil laten betalen voor zijn/haar slavernijverleden en in het kielsoog kijken ze in Suriname of ze nog wat herstelbetalingen kunnen krijgen van NL.
Alles wat het Westen en met de slavernij gekoppeld kan worden wordt aangegrepen.
Jup. Die van de lijn dat het westen flink mag betalen.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:49 schreef marcodej het volgende:
[..]
Verene Shepherd is toch een van de vier rapporteurs die betrokken zijn bij dit VN-onderzoek?
Dus zij onderzoekt nu haar eigen klacht?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:56 schreef borisz het volgende:
[..]
Jup. Die van de lijn dat het westen flink mag betalen.
Nee foutjequote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:57 schreef marcodej het volgende:
[..]
Dus zij onderzoekt nu haar eigen klacht?
En volkomen terecht, die genoegdoening! Ik vecht ook nog steeds voor de mijne, ben nog steeds getraumatiseerd door de aanval door de Bisschop van Munster in 1665 en dat is ook wat waard.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:56 schreef borisz het volgende:
[..]
Jup. Die van de lijn dat het westen flink mag betalen.
Het is maar net waar je de focus op legt. Daarom is het ook zo interessant hoe mensen die er als kind niet mee opgegoeid zijn er tegenaan kijken. Daar kunnen we wat van leren.quote:
Ja, zoiets had ik ook. Ik vroeg me af hoe het kon dat Sinterklaas in 2 dorpen tegelijkertijd kon zijn. Toen kwam mn moeder met een vaag verhaal over hulpsinterklazen, maar toen ik vroeg welke Sinterklaas dan de echte was heeft ze ook maar toegegeven.quote:Op zondag 20 oktober 2013 00:25 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Het is maar net waar je de focus op legt. Daarom is het ook zo interessant hoe mensen die er als kind niet mee opgegoeid zijn er tegenaan kijken. Daar kunnen we wat van leren.Ook al betekent niet dat je zomaar achter mensen aan moet lopen die bij het minste of geringste racisme roepen.Maar mensen die het hebben over Zwarte Piet die zwart is van de schoorsteen terwijl zijn klering schoon zijn, hij afrohaar heeft en rode lippen, die hebben een bord voor hun kop. Ik ben allesbehalve politiek correct maar voor mij hoeft dat niet. (Als ik kinderen had zou ik ze helemaal niet in Sinterklaas laten geloven, omdat ik nog weet hoe erg ik het vond toen ik er achter kwam dat mijn ouders tegen me hadden gelogen. Ik ontrafelde het complot zelf toen ik vijf was en er was geen houden meer aan, te veel vragen waarom ik er op de ene straathoek Sinterklaas liep en hij even later ergens anders was, telkens andere schoenen en een andere mijter. Iets klopte overduidelijk niet! In een waar kruisverhoor heeft mijn moeder moeten toegeven dat Sinterklaas niet bestond en ik was WOEDEND!
)
Terwijl het antwoord vrij simpel was: die van de NTR.quote:Op zondag 20 oktober 2013 00:58 schreef _dodecahedron_ het volgende:
[..]
Ja, zoiets had ik ook. Ik vroeg me af hoe het kon dat Sinterklaas in 2 dorpen tegelijkertijd kon zijn. Toen kwam mn moeder met een vaag verhaal over hulpsinterklazen, maar toen ik vroeg welke Sinterklaas dan de echte was heeft ze ook maar toegegeven.
Pastoors leven helemaal geen duizend jaar, laat staan langer.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 15:21 schreef polderturk het volgende:
[..]
Het zijn vooral pastoors uit het westen die kleine kinderen al langer dan een millennium neuken. De Nederlandse topambtenaar Demmink verkracht al decennia kinderen zonder dat hij wordt vervolgd.
Mij werd door buurkinderen verteld dat Sinterklaas niet bestond en toen mijn ouders dat bevestigden, voelde ik me behoorlijk genaaid. Het heeft zelfs mijn geloof in god aangetast.quote:Op zondag 20 oktober 2013 00:25 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Het is maar net waar je de focus op legt. Daarom is het ook zo interessant hoe mensen die er als kind niet mee opgegoeid zijn er tegenaan kijken. Daar kunnen we wat van leren.Ook al betekent niet dat je zomaar achter mensen aan moet lopen die bij het minste of geringste racisme roepen.Maar mensen die het hebben over Zwarte Piet die zwart is van de schoorsteen terwijl zijn klering schoon zijn, hij afrohaar heeft en rode lippen, die hebben een bord voor hun kop. Ik ben allesbehalve politiek correct maar voor mij hoeft dat niet. (Als ik kinderen had zou ik ze helemaal niet in Sinterklaas laten geloven, omdat ik nog weet hoe erg ik het vond toen ik er achter kwam dat mijn ouders tegen me hadden gelogen. Ik ontrafelde het complot zelf toen ik vijf was en er was geen houden meer aan, te veel vragen waarom ik er op de ene straathoek Sinterklaas liep en hij even later ergens anders was, telkens andere schoenen en een andere mijter. Iets klopte overduidelijk niet! In een waar kruisverhoor heeft mijn moeder moeten toegeven dat Sinterklaas niet bestond en ik was WOEDEND!
)
Leestip over de Germaanse achtergrond van het sinterklaasgebeuren (inclusief Piet) en dus ook over de kerstman:quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 23:31 schreef Xaryna het volgende:
http://www.abedeverteller(...)-een-racist-of-niet/
Ook een interessante kijk erop. Neemt meteen de elfjes van de Amerikanen mee.
Ik ben het hier niet mee eens. Je moet als kind je ouders kunnen vertrouwen.quote:Op zondag 20 oktober 2013 01:13 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Mij werd door buurkinderen verteld dat Sinterklaas niet bestond en toen mijn ouders dat bevestigden, voelde ik me behoorlijk genaaid. Het heeft zelfs mijn geloof in god aangetast.
Maar anderzijds: het blijft wel een leuk feest en hoe dan ook wordt het geloof van elk kind in een voortreffelijke wereld vroeg of laat aangetast.
Een vriendin van mij vertelde hoe ze zich in de steek gelaten voelde, toen haar moeder haar niet op tijd uit de zandbak riep om naar school te gaan.
Hoe dan ook wordt het kinderlijk vertrouwen ooit geschonden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |