De lobbyers waren juist degenen die de onaantastbaarheid van Zwarte Piet wilden laten vastleggen om daarmee de discussie "Zwarte Piet = blackface" te kunnen smoren.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 13:43 schreef shifto het volgende:
ik kan mij niet voorstellen dat een groepje negers daar aan het lobbyen is voor een politiek handelen daar bij de VN.
Nee jij bent goed op de hoogte.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 15:37 schreef polderturk het volgende:
[..]
Jij weet er dus gewoon geen flikker van af. Relatief was de slavenhandel klein totdat de Europeanen er een mega industrie van maakten en onnoemelijk veel leed veroorzaakt hebben bij tientallen miljoenen negers die eeuwen geduurd heeft. Jij weet dat dit waar is.
Let ook ff op dit : de Europeanen waren dus afnemers en wie waren de verkopers denk je ?quote:Een gebied waar in de tweede helft van de 19e eeuw nog wel slavenhandel op grote schaal voorkwam, was Oost-Afrika, ook bekend als dest-Afrikaanse of Arabische slavenhandel. Deze slaven waren bestemd voor de Somalische en Arabische markt. Waar de Europeanen eerder de belangrijkste afnemers geweest van de West-Afrikaanse slavenhandel, werkten ze later in Oost-Afrika vooral als bestrijders van deze handel. De meeste slaven waren mensen van de Swahili kust en Ethiopiërs. Tijdens de reis was de mortualiteit zelfs nog hoger dan bij de beruchte Trans-Atlantische slavenhandel.
Als de Arabische wereld niet in de middeleeuwen was blijven leven en dezelfde technologische voorsprong had behaald als de Europeanen dan was het verkrachten vandaag de dag nog steeds aan de gang getuige het dagelijkse afslachten van minderheden en hoe arabieren omgaan met import arbeid. De meeste indianen en aboriginals zijn trouwens dood gegaan aan ziektes en dat had de grootste boom knuffelaar niet kunnen voorkomen.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:53 schreef polderturk het volgende:
[..]
Blijf ontopic. Europeanen hebben het hele continent Afrika verkracht. Heel Noord Amerika is gezuiverd van Indianen. In Australie is de aboriginal bevolking uitgeroeid. Europeanen hebben de halve wereld verkracht.
Je helpt de racisme-roepers met dit soort posts wel hequote:Op zaterdag 19 oktober 2013 18:22 schreef kurk_droog het volgende:
geef die negers die tegen zwarte piet zijn gewoon uit handen van zwarte piet een bak met kip, 100% dat ze daarna fan zijn van zwarte piet!
[ afbeelding ]
KNECHTENquote:Op zaterdag 19 oktober 2013 13:34 schreef Wespensteek het volgende:
Ja sint Nicolaas is een heilige die slaven heeft, je moet het maar bedenken.
Het is algemeen bekend dat negers kip lekker vinden, niks racistisch aan.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 18:39 schreef Grouch het volgende:
[..]
Je helpt de racisme-roepers met dit soort posts wel he
Precies, hij is gewoon een soort Zwarte Bassie bij Sint Adriaan.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 15:44 schreef Ringo het volgende:
Zwarte Piet is een racistische traditie, punt. Nu zijn er wel meer tradities met een verdachte oorsprong dus waar doe je moeilijk over, zou je zeggen. Maar toch. Laten we het beestje bij de naam noemen. Zwarte Piet is een geschminkte blankman die de dommige pias mag uithangen: dansje doen, beetje springen, beetje dingen kapot maken, oeh oeh ah ah boe boe. Blijkbaar wordt dat hier nog van negers verwacht.
Nederlanders, arrogante neerbuigende vooroordelende polderklootzakken.
Je loopt achter. Tegenwoordig is Piet gewoon een goed getraind medisch verzorger.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 15:44 schreef Ringo het volgende:
Zwarte Piet is een racistische traditie, punt. Nu zijn er wel meer tradities met een verdachte oorsprong dus waar doe je moeilijk over, zou je zeggen. Maar toch. Laten we het beestje bij de naam noemen. Zwarte Piet is een geschminkte blankman die de dommige pias mag uithangen: dansje doen, beetje springen, beetje dingen kapot maken, oeh oeh ah ah boe boe. Blijkbaar wordt dat hier nog van negers verwacht.
Nederlanders, arrogante neerbuigende vooroordelende polderklootzakken.
quote:Zwarte Piet is racisme
De politie heeft zaterdag vier mensen aangehouden die tijdens de intocht van Sinterklaas in Dordrecht ongeoorloofd zouden hebben gedemonstreerd. Volgens bronnen op internet hadden zij de leus ‘Zwartepiet is racisme’ op hun shirt staan. Op een Nederlandse prent uit 1800 werd Sinterklaas nog vergezeld door een deftige blanke man met een pruik. Deze helper heette Jan de Knecht.
In Duitsland heeft Sinterklaas tegenwoordig nog steeds slechts één blanke knecht, Knecht Ruprecht genaamd. Ook Frankrijk kent één blanke helper van de Sint: Le Père Fouettard. Oostenrijk kent weer een andere helper van Sinterklaas. Volgens de overlevering is de duivel hier de helper van Sinterklaas. In zijn leven zou Sinterklaas namelijk de duivel hebben overwonnen. Hierna zou de duivel tot slaaf van Sinterklaas zijn gemaakt. In Oostenrijk is hierdoor het duivelse figuur Krampus de helper van Sinterklaas.
Het karakter van Zwarte Piet, zoals wij dat tegenwoordig kennen, werd geïntroduceerd in het prentenboek Sint Nikolaas en zijn knecht van Jan Schenkman uit 1850. In de eerste druk van het prentenboek draagt de donkere bediende een wit pak met rode biezen en geen hoofddeksel. Vanaf de volgende uitgave is Zwarte Piet echter in een bont pagepakje afgebeeld. Aan koninklijke hoven hadden dienaren zulke kleding aan een dit is mogelijk de reden om Zwarte Piet in zulke kleding te hullen.
Waar de oorsprong van deze Zwarte Piet ligt, is niet precies duidelijk. Zo was de Zwarte Piet wellicht een overwonnen duivel. In het toenmalige Europa bestond er weinig verschil tussen de duivel en een Moor. Hieraan dankt Zwarte Piet wellicht zijn donkere uiterlijk. Dit is echter niet het enige verhaal over de oorsprong van Zwarte Piet. Zo zou Sinterklaas op een slavenmarkt in zijn thuisland Myra een Ethiopisch jongetje met de naam Piter hebben vrijgekocht. Deze jongen besloot Sinterklaas uit dankbaarheid voorgoed te dienen. Een derde versie is dat Zwarte Piet oorspronkelijk een blanke helper was die zwart is geworden door het roet in de schoorstenen, waar hij doorheen kroop om cadeautjes in de schoenen van kinderen te doen. Een laatste mogelijkeheid van herkomst ligt in het verhaal van de Germaanse god Wodan. Wodan reed op zijn witte schimmel Sleipnir door de lucht en was aanvoerder van de Wilde Jacht. Wodan werd vergezeld door twee zwarte raven, Huginn en Muninn. De raven luisterden, net als Zwarte Piet, aan de schoorsteen om Wodan over de goede en slechte daden van de stervelingen te vertellen.
Tot de tweede helft van de twintigste eeuw was de donkere helper van Sinterklaas, in overeenstemming met koloniale tradities, niet erg snugger. Toen er in de tweede helft van de twintigste eeuw steeds meer bewoners uit de voormalige koloniën naar Nederland immigreerden, kreeg Zwarte Piet een meer ontwikkeld karakter. Sinterklaas werd de verstrooide goedheiligman en Zwarte Piet werd zijn uitbundige helper. Ondanks deze verbeterde status is zijn optreden de laatste jaren steeds vaker onderwerp van protest, door het vermeende racistische karakter
Als je je lagere school nog herinnert ken je ze als de Barbarijse Zeerovers.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 18:34 schreef JerryWesterby het volgende:
Europeanen waren eeuwenlang zelf slachtoffer van slavernij, door moslims. Zelfs ons aller Piet Hein was ooit een galleislaaf in Noord-Afrika. Arabieren kwamen tot in IJsland om slaven te halen.
Zie bijvoorbeeld: http://researchnews.osu.edu/archive/whtslav.htm
Dit is een voorbeeld van vergeten geschiedenis.Heeft verder niks met Zwarte Piet te maken.
quote:Mamelukken of Mamlukken (Arabisch: مملوك; letterlijk: (een persoon) in bezit, bezetene) waren in de middeleeuwen in de islamitische wereld slaven van voornamelijk Turkse origine die opgeleid werden tot militair of bestuurder. De meesten waren geboren in arme families, die bij een overschot aan kinderen hun zonen verkochten.
Kinderen uit arme gezinnen die werden opgeleid tot militair of bestuurder. Klinkt niet verkeerd.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 19:29 schreef deedeetee het volgende:
Vergeet de mamelukken niet. Ze werden vaak netjes gekocht maar ook werden wel dorpen leeggerooft voor dit doel. In die tijd keek men niet zo nauw.
[..]
Slaven die bijzonder capabel bleken konden tot hoge functies opklimmen, zoals legerleider, minister of vizier. In een aantal gevallen werd een voormalige slaaf zelf sultan.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 19:46 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Kinderen uit arme gezinnen die werden opgeleid tot militair of bestuurder. Klinkt niet verkeerd.
Beetje hetzelfde idee als de janitsaren. Not bad.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 19:48 schreef Charismatisch het volgende:
[..]
Slaven die bijzonder capabel bleken konden tot hoge functies opklimmen, zoals legerleider, minister of vizier. In een aantal gevallen werd een voormalige slaaf zelf sultan.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Mamelukken
Ach, het principe is wellicht fout, maar er werd die gasten die mee werden genomen wel een mooie toekomst geboden.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 19:55 schreef JerryWesterby het volgende:
Zelfde idee inderdaad, en net zo fout.
Het gezeur is al heel oud. Kan me herinneren dat ik een jaar of 8, 9 was dat er al eens iets op tv was over dat er groene en paarse pieten zouden komen omdat Zwarte Piet racistisch zou zijn.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 13:41 schreef Rezania het volgende:
[..]
Ze zeuren ieder jaar al, maar dit jaar gewoon harder dan ooit. Sowieso wordt het steeds makkelijker voor ze om er een grote kwestie van te maken, zeker met media zoals Facebook.
Tegen hun wil gedwongen een ander geloof aan te nemen en niet bepaald zachtzinnig getraind voor de oorlog. En dat terwijl ze dus tot slááf waren gemaakt en echt niet altijd doordat ze netjes gekocht werden van hun ouders. En dat noem jij niet verkeerd ?quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 19:46 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Kinderen uit arme gezinnen die werden opgeleid tot militair of bestuurder. Klinkt niet verkeerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |