http://www.nrc.nl/carrier(...)oeg-zijn-medewerker/quote:Een Duitse schoonheidsspecialist werd ontslagen omdat haar baas vermoedde dat ze zwanger zou raken. Ze klaagde haar werkgever aan en kreeg gelijk: haar baas moet nu bijna 11.000 euro schadevergoeding betalen.
De 35-jarige Duitse schoonheidsspecialist werkte op uurbasis in een schoonheidssalon in Düsseldorf, maar de afspraak was dat ze op korte termijn de manager van de salon zou worden, schrijft de Duitse krant Der Spiegel.
'KUNT U DE ZWANGERSCHAP EEN JAARTJE UITSTELLEN?'
Maar toen haar baas te horen kreeg dat ze trouwplannen had, schreef hij haar een e-mail met het onderwerp 'Berufs- vs. Familienplanung':
"Ik zal eerlijk zijn. Voor een vrouw van uw leeftijd is het 'normaal' om zwanger te raken en kinderen te krijgen (...). We zouden de reorganisatie van de vestiging in Düsseldorf graag met u doen, maar dat werkt natuurlijk niet als u in 2012 uitvalt in verband met een zwangerschap. Zou u mij kunnen vertellen welke plannen u heeft? Is zwangerschap in 2012 mogelijk of wenselijk - of kunt u het nog een jaartje uitstellen?"
In de mailwisseling die daarop volgde liet de schoonheidsspecialist volgens Der Spiegel duidelijk merken dat ze full time wilde werken en haar carrière wilde uitbouwen. Toch nam haar baas haar niet full time aan. Sterker nog, in november 2011 werd ze ontslagen. Officiële reden: te weinig klanten in de vestiging Düsseldorf.
In één van de mails had de werkgever geschreven dat het geen zin had de reorganisatie uit te voeren met de schoonheidsspecialist als manager, aangezien ze 'de komende twaalf maanden op een zwangerschap moesten rekenen'. Uit ervaring in andere vestigingen had de baas namelijk een belangrijke les getrokken: 'Huwelijk = zwangerschap', zo schreef hij.
DISCRIMINATIE
De schoonheidsspecialist klaagde de werkgever aan wegens discriminatie en eiste een schadevergoeding. De rechter stelde haar in het gelijk, en oordeelde dat zij een schadevergoeding van 10.800 euro moet ontvangen. Deze vergoeding moet vogens de rechter niet alleen de schoonheidsspecialist compenseren, maar ook een afschrikwekkend effect uitoefenen op de werkgever.
http://www.spiegel.de/kar(...)sgrund-a-920385.htmlquote:Ihr sei die Vollzeitstelle als Standortleiterin mündlich zugesagt worden, sagte die 35-jährige Klägerin. Daraufhin habe sie ihre eigene Praxis als Heilpraktikerin aufgegeben. Aber als sie ihre Hochzeitsvorbereitungen erwähnt habe, sei plötzlich alles anders gewesen.
Psies, denk eerder dat deze boete motiveert om risico gevallen helemaal te mijdenquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 21:23 schreef DroogDok het volgende:
Hoor het nog wel vaak hoor, men neemt liever geen vrouw aan, want die zou weleens zwanger kunnen worden.
Wat is er mis met lesbiennes en homoseksuelen? Beste ridder en redder van Europa?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:27 schreef Terminator2000bc het volgende:
Goede zaak. Ontslaan die 'hippe' semi-lesbo's. Het Europese volk sterft uit, vrouwen moeten dus hun prioriteiten goed op een rijtje hebben en zichzelf inzetten voor het overleven van Europa zoals wij die kennen. Het baren van (veel) kinderen hoort daar natuurlijk ook bij.
Hoe gaat dit in Turkije eigenlijk ? Werken vrouwen met kinderen daar veel of weinig ?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:40 schreef De_Coulance het volgende:
Goed dat de rechter een duidelijk signaal afgeeft dat we niet zitten te wachten op dit conservatisme van de vorige eeuwen.
Geen idee, ik ben geen Turkije-expert.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:41 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Hoe gaat dit in Turkije eigenlijk ? Werken vrouwen met kinderen daar veel of weinig ?
Hoeveel kinderen heb jij zelf ?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:27 schreef Terminator2000bc het volgende:
Goede zaak. Ontslaan die 'hippe' semi-lesbo's. Het Europese volk sterft uit, vrouwen moeten dus hun prioriteiten goed op een rijtje hebben en zichzelf inzetten voor het overleven van Europa zoals wij die kennen. Het baren van (veel) kinderen hoort daar natuurlijk ook bij.
Ik ben een vrouw?quote:
Tuurlijk is dat wel relevant; jij zegt Europa gaat ten onder we sterven uit enz. en vaders hebben ook kinderenquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:54 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Ik ben een vrouw?
Niet dat dat verder relevant is.
Je hebt een man en een vrouw nodig voor kinderen.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:54 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Ik ben een vrouw?
Niet dat dat verder relevant is.
Goed je hebt wel door dat je zowel mannen als vrouwen voor voortplanting nodig hebt. Nu het mechanisme er achter nog.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 22:59 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Tuurlijk is dat wel relevant; jij zegt Europa gaat ten onder we sterven uit enz. en vaders hebben ook kinderen
Dus je wilt dat het normaal word om op je 18de te trouwen ?quote:Op woensdag 2 oktober 2013 01:19 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Goed je hebt wel door dat je zowel mannen als vrouwen voor voortplanting nodig hebt. Nu het mechanisme er achter nog.Je begrijpt wel dat het aantal mannen niet bepalend is voor demografische sprongen? De welwillendheid van vrouwen om te baren wel.
Nee, ik wil dat je begrijpend lezen onder de knie krijgt.quote:Op woensdag 2 oktober 2013 01:21 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
Dus je wilt dat het normaal word om op je 18de te trouwen ?
Je praat gewoon onzin, zoals gewoonlijk.quote:Op woensdag 2 oktober 2013 01:22 schreef Terminator2000bc het volgende:
[..]
Nee, ik wil dat je begrijpend lezen onder de knie krijgt.
Oh da's simpel. Omdat het soennisme een uit de kluiten gegroeide fascistische sekte is terwijl het Sjiitisme een nauwelijks expansionistische, religieuze levensbeschouwelijke stroming is.quote:Op woensdag 2 oktober 2013 01:23 schreef arjan1112 het volgende:
[..]
F&L / De stromingen in de Islam kom hier anders even uitleggen waarom soenieten en sjiieten een conflict hebben
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |