Er zijn meer dan voldoende bronnen te vinden, mits je neutraal zoekt, van neurowetenschappers die op z'n zachtst gezegd vraagtekens plaatsen bij Alexander en zeker bij z'n conclusies.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:07 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Nee, ik herhaal de conclusies van die neurochirurg. Als jij het beter weet dan hem plus een hele stapel andere artsen, laat het me dan weten.
Maar als reincarnatie zo werkt (je herinnert niets van vorig leven), dan is dat toch gelijk aan 'er gebeurt niets na de dood'?Het leven wat je nu hebt bestaat dan niet meer, geen herinnering die er bestaat. Je huidige leven zal vergeten worden en alles wat je nu meemaakt is uiteindelijk nutteloos.quote:Op maandag 30 september 2013 22:58 schreef Tranquilize het volgende:
[..]
Niks dat je je kan herinneren.
Niet om het een of ander, maar bijna niemand in de medische wereld neemt hem serieus.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:07 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Nee, ik herhaal de conclusies van die neurochirurg. Als jij het beter weet dan hem plus een hele stapel andere artsen, laat het me dan weten.
In aanvulling, deze checklist is altijd goed om bij de hand te hebben.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:22 schreef UltraR het volgende:
[..]
Er zijn meer dan voldoende bronnen te vinden, mits je neutraal zoekt, van neurowetenschappers die op z'n zachtst gezegd vraagtekens plaatsen bij Alexander en zeker bij z'n conclusies.
Probeer er maar eens een paar zelf te vinden, goede oefening in kennisvergaring.
Dat maakt niet uit; het is geen wedstrijd.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 10:04 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ja, wie wil er dan ook jouw ding doen, wat dan dan ook is?
Wanneer je iets vanuit de niet-fysieke wereld de fysieke in trekt, maak je het dan ook niet fysiek?quote:Erbuiten. Omdat het brein zich bevindt in de fysieke wereld. En deze fysieke wereld slechts een projectie van de werkelijke wereld is, die zich om ons heen bevindt maar waar we in het dagelijks leven geen besef van hebben.
Misschien is het ergens op onbewust niveau wel hulpzaam. Dat je van elk eventuele vorige leven wel wat meeneemt via wat men tegenwoordig intuïtie noemt of zo?quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:26 schreef Zith het volgende:
[..]
Maar als reincarnatie zo werkt (je herinnert niets van vorig leven), dan is dat toch gelijk aan 'er gebeurt niets na de dood'?Het leven wat je nu hebt bestaat dan niet meer, geen herinnering die er bestaat. Je huidige leven zal vergeten worden en alles wat je nu meemaakt is uiteindelijk nutteloos.
Als je dat gezocht vindt moet je het door mij aangehaalde stukje nog maar eens lezen en tot je door laten dringen.quote:Op woensdag 16 oktober 2013 20:56 schreef UltraR het volgende:
Het gezochte is juist om te gaan beweren dat je, terwijl je bewusteloos bent, in coma ligt, achteraf wel even precies kunt gaan beschrijven wat op welk moment gebeurde gedurende je coma. Ik kan er echt niet bij dat je dat niet gezocht vind, en mijn stelling dat alle ervaringen gebeurden in de periode van hersenactiviteit wel...
Die door jou zo genoemde 'dogmatische materialistische levensbeschouwing' staat ook wel bekend onder de term 'wetenschap'. Je weet wel, datgene waar wij als mensheid elke centimeter vooruitgang aan te danken hebben.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 15:55 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Als je dat gezocht vindt moet je het door mij aangehaalde stukje nog maar eens lezen en tot je door laten dringen.
Vanuit een dogmatische materialistische levensbeschouwing is het gezocht ja, maar vanuit een open geesteshouding niet.
Hoezo? Waarom valt een niet-fysieke geest/ziel wel binnen een open geesteshouding en smurfen of theepotten in een baan om de zon niet? Voor beiden bestaat geen greintje controleerbaar bewijs.quote:Vanuit een open geesteshouding is juist het veelvuldige gescherm met smurfen, rondcirkelende theepotten in een baan om de zon, en spaghettimonsters gezocht.
Als je dood bent maakt dat niet uit of je herdacht wordt of niet (voor jezelf). Verder maakt het tijdens je leven wel uit wat je bereikt, voor jezelf vooral en ook voor anderen. Het idee dat het 'nutteloos' is wordt opgebouwd terwijl je leeft en dat is geen goed referentiekader als je kijkt naar de aspecten van de dood en het leven.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 12:26 schreef Zith het volgende:
[..]
Maar als reincarnatie zo werkt (je herinnert niets van vorig leven), dan is dat toch gelijk aan 'er gebeurt niets na de dood'?Het leven wat je nu hebt bestaat dan niet meer, geen herinnering die er bestaat. Je huidige leven zal vergeten worden en alles wat je nu meemaakt is uiteindelijk nutteloos.
Toelichting?quote:Op donderdag 17 oktober 2013 17:45 schreef Hiergaanwedan het volgende:
[..]
Het idee dat het 'nutteloos' is wordt opgebouwd terwijl je leeft en dat is geen goed referentiekader als je kijkt naar de aspecten van de dood en het leven.
Als je dood bent heeft het leven dat je hebt gehad alsnog nut gehad. Aangezien je op dit moment het als nuttig ervaart. Je kan dat niet andersom redeneren vanuit een dode positie terwijl je leeft en dan tot de conclusie komen dat het alsnog nutteloos is. Uiteindelijk heb je geen herinneringen meer e.d. (althans dat lijkt mij), maar dat maakt de tijd ervoor niet nutteloos.quote:
Hier verlies je me een beetje. Ik ervaar mijn leven niet als 'nuttig'.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 19:07 schreef Hiergaanwedan het volgende:
[..]
Als je dood bent heeft het leven dat je hebt gehad alsnog nut gehad. Aangezien je op dit moment het als nuttig ervaart.
Ik denk dat ik je niet helemaal goed begrijp, zou de dood invloed moeten hebben op hoe nuttig een leven isquote:Je kan dat niet andersom redeneren vanuit een dode positie terwijl je leeft en dan tot de conclusie komen dat het alsnog nutteloos is. Uiteindelijk heb je geen herinneringen meer e.d. (althans dat lijkt mij), maar dat maakt de tijd ervoor niet nutteloos.
Maar de hoeveelheid geld die ik verzameld heb heeft, voor mij persoonlijk in ieder geval, geen enkele invloed gehad op hoe nuttig ik het leven beschouw. Geld heeft misschien als eigenschap dat het je 'gelukkiger' maakt maar je geluk an sich verandert niets aan het wel of geen nut hebben van het leven.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 19:10 schreef Hiergaanwedan het volgende:
Of simpeler gezegd: als je nu rijk bent en straks arm, dan nog heb je wel het idee dat het nut had dat je rijk was toch? Je hebt op dat moment een mooie tijd gehad (als voorbeeld). Maar de verandering is er al wel gekomen (naar armoede).
Niemand betwist dat de neo-cortex tijdelijk niet functioneerde binnen het spectrum van het meetinstrument. Er zijn echter nog teveel kanttekeningen aanwezig. Bijvoorbeeld wanneer de ervaring van Eben plaatsvond en of dit wel overeenkomt met het moment waarop zijn neo-cortex niet functioneerde. Tijdsbesef is al niet tot weinig aanwezig bij bijvoorbeeld het slapen en dromen, hier kan ieder mens van getuigen. Daarnaast is het de vraag of het meetinstrument werkelijk elke vorm van activiteit in het brein kan registreren. Hoe dan ook, het bewijs van Eben is indirect en weinig concreet.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 05:13 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik denk dat de artsen die hem onder behandeling hadden wel weten waar ze over praten. Ik denk dat een arts daar meer verstand heeft van of dat het geval was dan wij allemaal bij elkaar, dus ga ik er maar vanuit dat hun verhaal klopt en er dus geen waarneming mogelijk was.
En niet alleen dat. Het is volslagen onduidelijk waar het nu precies een bewijs van zou zijn. Op zijn best zit je met een onverklaard verschijnsel. En dat is helemaal niet zo spannend: of menselijk denken nu wel of niet plaatsvindt in de hersenen, het is sowieso een grotendeels onbegrepen verschijnsel.quote:Op vrijdag 18 oktober 2013 14:02 schreef Cockwhale het volgende:
Hoe dan ook, het bewijs van Eben is indirect en weinig concreet.
Die hij heeft onthouden, terwijl herinnering bewezen en wel een functie van het brein is. (Zie ook amnesie en dementie).quote:Op vrijdag 18 oktober 2013 14:54 schreef Gray het volgende:
En alsnog, als geen waarneming mogelijk was, hoe kan dan toch een waarneming zijn gedaan?
Yep, dan zijn we weer terug bij het klassieke lichaam-geestprobleem uit de filosofie van de geest. Maar daar heeft mijnheer Alexander ongetwijfeld nog nooit van gehoord.quote:Op vrijdag 18 oktober 2013 16:36 schreef UltraR het volgende:
[..]
Die hij heeft onthouden, terwijl herinnering bewezen en wel een functie van het brein is. (Zie ook amnesie en dementie).
Uit de logische stelling: uit A volgt B volgt wel: als niet B dan niet A, maar er volgt niet uit: als niet A dan niet B.quote:Op vrijdag 18 oktober 2013 16:36 schreef UltraR het volgende:
[..]
Die hij heeft onthouden, terwijl herinnering bewezen en wel een functie van het brein is. (Zie ook amnesie en dementie).
Sorry, maar ik kan dat met de beste wil van de wereld niet onder een wetenschappelijke benadering scharen. Daarvoor zal je namelijk, je dwingt me in herhaling te vallen, met bewijs moeten komen dat B ook uit X kan voortkomen.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 10:46 schreef kleinduimpje3 het volgende:
[..]
Uit de logische stelling: uit A volgt B volgt wel: als niet B dan niet A, maar er volgt niet uit: als niet A dan niet B.
Ik ga ook maar een beetje op de wetenschappelijke toer, dat spreekt je waarschijnlijk meer aan.
Ik heb ook nooit beweerd dat het verhaal van bijvoorbeeld Eben Alexander wetenschap is, en dat beweert hij zelf inhoudelijk volgens mij ook niet.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 12:58 schreef UltraR het volgende:
[..]
Sorry, maar ik kan dat met de beste wil van de wereld niet onder een wetenschappelijke benadering scharen. Daarvoor zal je namelijk, je dwingt me in herhaling te vallen, met bewijs moeten komen dat B ook uit X kan voortkomen.
Wat jij nu doet is wat je heel de tijd doet: er is niet bewezen dat B niet, naast A, ook uit C, D, X, Y, Z, X567669 en Rhupsaflats kan voortkomen, dus dat is ook mogelijk. Dat is geen wetenschap, dan kan ik gewoon weer verwijzen naar smurfen en het vliegende spaghettimonster waarvan het niet-bestaan ook niet bewezen is.
We zijn ook een tikkie meer arrogant. Dat is dan ook de voornaamste oorzaak van geloof en andere metafysica.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 17:48 schreef manny het volgende:
Na de dood verga je. Net als kikkers, koeien, apen, mieren, mussen, duiven etc.... Omdat wij toevallig een tikkie meer (zelf)bewust zijn wil niet zeggen dat de standaard spelregels niet op ons van toepassing zijn
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |