quote:Op maandag 30 september 2013 13:31 schreef Cat22 het volgende:
Herkenbaar: twee van de drie malen er niet om, maar nummer drie kan in een compleet andere kamer zijn, zodra de chipszak gepakt wordt (of hij het dopje van de bus pringles hoort ploppen) heb ik kwijlend en met de pootjes bedelend gezelschap naast me.
Ik heb ooit wel eens een harig kattenpootje in mijn mond gehad ipv het chipje.quote:Op maandag 30 september 2013 14:12 schreef computergirl het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
![]()
ik dacht echt dat mijn Troela de enige kat was die zo idioot reageert. Ze jat de nacho's gewoon uit mijn vingers
Gelukkig zijn de Schnauzers gefokt voor het vangen van de ratten, dus hopelijk heeft zij zelf geen schade aan overhouden. Wel minder leuk voor de rat natuurlijk...quote:Op maandag 30 september 2013 13:55 schreef Miss_Isis het volgende:
Hoi Dierenarts, een klein vraagje...
Onze stoere middenslag Schnauzer (die normaal gesproken hartstikke lief en gezellig tussen de cavia's, jonge konijntjes of kuikentjes doorwandelt) heeft zojuist voor het eerst een grote dikke (wilde) bruine rat gepakt en dood geschud. Wij hebben dit aangemoedigd en van harte toegejuicht want dat vieze beest kwam zomaar de bijkeuken in![]()
Nu heeft de rat haar volgens mij wel gebeten, al kan ik zo geen wondje vinden (ze zit ook vrij dik in de vacht op het moment). Maar afgaande op haar reactie op de rat (ze had hem en liet toen ineens snel los) voelde ze wel iets of misschien schrok ze gewoon omdat de rat haar probeerde te pakken, dat kan ook . Mijn vraag is eigenlijk; kan dit bepaalde ziektes overbrengen, moeten we hier nog iets mee?
Zo te lezen, hebben jullie katten een ernstig probleem! Ik zou toch snel de Chips Eaters Anonymous (for cats) inschakelen!quote:Op maandag 30 september 2013 14:16 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb ooit wel eens een harig kattenpootje in mijn mond gehad ipv het chipje.[/offtopic]
hahaquote:Op maandag 30 september 2013 14:16 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ik heb ooit wel eens een harig kattenpootje in mijn mond gehad ipv het chipje.[/offtopic]
Vis is lekker en gezond. Of het helemaal verantwoord is, hang er af hoe het gekweekt of in het geval van tonijn, gevangen is.quote:Op maandag 30 september 2013 14:49 schreef Gwywen het volgende:
Hallo dierenarts, mijn poezen zijn gek op tonijn uit blik. Als ik het eet krijgen ze altijd een klein stukje. Mogen ze met dierendag een heel blikje? Is tonijn op water, verder geen toegevoegd zout voor zover ik kan nagaan.
O, nog meer over vis: ik heb ooit gehoord dat je de visolie uit gewone visoliecapsules (voor mensen dus) prima aan de kat kunt geven. Klopt dat?
Bedankt voor je antwoord!quote:Op maandag 30 september 2013 14:16 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gelukkig zijn de Schnauzers gefokt voor het vangen van de ratten, dus hopelijk heeft zij zelf geen schade aan overhouden. Wel minder leuk voor de rat natuurlijk...
Je kan via een rattenbeet bepaalde nare bacteriën krijgen, dus het is wel verstandig om het wondje te vinden en te desinfecteren met bv. Betadine.
Verder kan de hond (en de mens!) via de rattenurine ziekte van Weil krijgen. Normaal gesproken worden de honden elk jaar ingeënt tegen de ziekte van Weil en hebben dus voldoende bescherming.
De honden zijn gelukkig niet gevoelig voor tetanus (itt mensen en paarden), dus daar hoef je geen zorgen over maken.
Kortom, als er een wondje is, dat even ontsmetten en de hond verder in de gaten houden (eetlust, koorts ed). Als er geen wondje is, is er geen reden tot zorgen.
Oh ja, dat is ook nog een puntje. De hond kan vergiftigd worden als hij een vergiftigde rat opeet. Daar moet je bewust van zijn als jezelf of de buren rattengif gebruiken.quote:Op maandag 30 september 2013 15:09 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Bedankt voor je antwoord!
Ja, schnauzers zijn er inderdaad voor gefokt maar die van ons is een lieverdje, ze doet normaal gesproken geen vlieg kwaad. Ze is al 9 en in al die jaren heeft ze nog nooit overmatig interesse getoond in kleine (prooi)dieren. Ze loopt regelmatig tussen de cavia's door of bij de kuikentjes, ze is heel lief met kleine diertjes. Maar eerlijk gezegd was ik er wel blij mee dat ze vandaag haar instinct naar boven liet komen. Jammer voor die rat, maar ik wil ze echt niet in huis hebbenen beter zo dan een langzame dood door gif of zo.
Ik zal Rani nog een keer goed nakijken en voelen of ik iets kan vinden, maar hopelijk valt het allemaal mee. En hopelijk heeft ze de smaak te pakken, er zitten momenteel meer dan genoeg ratten in de schuur die wel een enkeltje rattenhemel mogen krijgen...
Weet ik, daarom gebruiken we geen gif. Als ze een rat pakt moet ze hem afgeven als-ie dood is, ze krijgt een koekje maar mag geen dode ratten of muizen eten.quote:Op maandag 30 september 2013 15:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Oh ja, dat is ook nog een puntje. De hond kan vergiftigd worden als hij een vergiftigde rat opeet. Daar moet je bewust van zijn als jezelf of de buren rattengif gebruiken.
quote:Op maandag 30 september 2013 15:29 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Weet ik, daarom gebruiken we geen gif. Als ze een rat pakt moet ze hem afgeven als-ie dood is, ze krijgt een koekje maar mag geen dode ratten of muizen eten.
We hebben sowieso veel teveel andere dieren die als ze de kans krijgen het gif, een vergiftigde rat of (in geval van de varkens) misschien wel allebei op zouden kunnen etenEn we gebruiken ook geen klapvallen, vanwege het gevaar voor poezen- honden- en kippenpootjes; we hebben een speciale klepkooi waar je (o.a.) ratten levend in kan vangen
Ik heb er ooit eentje opengemaakt uit nieuwsgierigheid, toen is het aan mijn handen gekomen en mijn ene kat werd helemaal wild van die geur en bleef maar aan mijn vingers likken.quote:Op maandag 30 september 2013 15:04 schreef DigitaleDierenArts het volgende: Ik weet niet of de kat de visolie lekker vindt als je de capsules openbreekt.
krijgen ze ook nietquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 08:20 schreef Myraela het volgende:
Ik zou beginnen met je katten geen suiker te geven.
Dat mag, maar 1 hele kipfilet is een te veel qua calorieen. Ik zou proberen tot maximaal 1/4 per dag te geven en op het lichaamsgewicht letten.quote:Op maandag 30 september 2013 17:38 schreef lady-wrb het volgende:
hoi dierenarts!
ik kocht een tijdje geleden gedroogde kipstukjes voor de kat. dat waren echt hele kleine stukjes, die mijn kat bijna iedere keer heel doorslikte en waar weinig aan te beleven was.
nu heb ik bij de action gedroogde kipfiletjes gekocht, maar volgens de verpakking zijn ze voor de hond.
mag mijn kat ze ook hebben? (de kat vond ondertussen zelf van wel en heeft er al één gejat en opgegeten), maar mag het wel en hoeveel mag ze maximaal hebben?
Welke onderzoeken heeft je dierenarts al gedaan en wat is daar uitgekomen?quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 08:13 schreef Pien85 het volgende:
Ook maar een vraagje aan de dierenarts. Mijn kater van anderhalf heeft al sinds 'ie op de kattenbak gaat diarree. Hij komt uit een nestje van 4 en de andere drie hebben er geen last van. Inmiddels hebben we er een katertje van 4 maanden bij die ook nergens last van heeft. Het is dus niet besmettelijk.
Dierenarts heeft inmiddels alles onderzocht wat er te onderzoeken valt maar kan niks vinden en de kat blijft diarree hebben.
Het is wel eventjes over geweest, maar dan wordt Numi (de kat) helemaal gek want die heeft geen idee wat er gebeurt als ie geen diarree heeft. Het lijkt wel iets minder te zijn sinds ie science plan sensitive krijgt, maar echt weg gaat het niet.
Hij heeft er dus geen last van, hij heeft er zelfs meer last van als hij geen diarree heeft. Nou zit Numi verder lekker in z'n vel, drinkt genoeg, eet goed, is blij, speelt, dus echt zorgen maak ik me er niet om, maar ik vraag me toch af waar het nou vandaan zou kunnen komen.
Toevallig nog ideeën?
Overigens is ook deze kat gek op chips... en fruit en alles wat naar fruit smaakt. Blikjes vruchten kan ik niet even open laten staan want dan is het weg, en ze drinken allebei graag ranja![]()
Fotootje voor de gezelligheid:
[ afbeelding ]
dat rode kussen onder Karel is dus Numi![]()
Giardia heeft ie getest, en eh.. Iets dat eigenlijk alleen bij boerderijkatten voorkomt(?), en nog iets waarvan ik me zo gauw even niet kan bedenken wat het was, dat zou ik op moeten zoeken. Op advies van de de dierenarts hebben we m 6 weken op i/d gehad, maar ook daarmee bleef ie diarree houden. Overigens zei de dierenarts dat de kans dat het besmettelijk is vrij klein is omdat alleen numi het heeft, z'n broertjes en zusjes niet, andere katten in het huis waar ie vandaan komt niet en ook Karel dus niet.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 09:07 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Welke onderzoeken heeft je dierenarts al gedaan en wat is daar uitgekomen?
Trouwens, als de andere katten het niet hebben betekent niet automatisch dat het niet besmettelijk is (dat het geen infectie is). Giardia kan bijvoorbeeld ook bij 1 dier voorkomen en bij de andere niet.
Schattig fotootje![]()
Het kan bijvoorbeeld voedselintolerantie zijn, dan zou je eigenlijk 6 weken Hills z/d (of Royal Canin sensitivity control of ander vergelijkbaar hypoallergeen voer) moeten geven om het uit te sluiten. En niks anders. Dus ook geen ranja.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 09:14 schreef Pien85 het volgende:
[..]
Giardia heeft ie getest, en eh.. Iets dat eigenlijk alleen bij boerderijkatten voorkomt(?), en nog iets waarvan ik me zo gauw even niet kan bedenken wat het was, dat zou ik op moeten zoeken. Op advies van de de dierenarts hebben we m 6 weken op i/d gehad, maar ook daarmee bleef ie diarree houden. Overigens zei de dierenarts dat de kans dat het besmettelijk is vrij klein is omdat alleen numi het heeft, z'n broertjes en zusjes niet, andere katten in het huis waar ie vandaan komt niet en ook Karel dus niet.
voorlopig hebben we met de dierenarts besloten het zo te laten, dierenarts kan zich niks meer bedenken wat het nog zou kunnen zijn, en numi zit verder prima in z'n vel. Maar mochten er opeens ergens ideeën vandaan komen dan gaan we dat testen.
6 weken z/d hebben we ook al gedaan, diarree bleef...quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 09:44 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Het kan bijvoorbeeld voedselintolerantie zijn, dan zou je eigenlijk 6 weken Hills z/d (of Royal Canin sensitivity control of ander vergelijkbaar hypoallergeen voer) moeten geven om het uit te sluiten. En niks anders. Dus ook geen ranja.![]()
Hmm, een lastig problempje...quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 09:53 schreef Pien85 het volgende:
[..]
6 weken z/d hebben we ook al gedaan, diarree bleef...
dat was het denk ik ja, trichonogiets.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 10:29 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Hmm, een lastig problempje...
Dat iets wat alleen bij de boerderij-katten voorkomt, was het toevallig Tritrichomonas foetus?
Hebben jullie al iets qua medicatie geprobeerd?
Probiotica geprobeerd?
Tja, het is toch niet normaal... Er moet een oorzaak zijn... Maar als hij verder geen last heeft, kan jij natuurlijk afwachten. Continue diarree kan wel pijnlijk zijn, uitputtend voor de kat en kan tekort aan vitamine B12 veroorzaken.quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 11:29 schreef Pien85 het volgende:
[..]
dat was het denk ik ja, trichonogiets.![]()
hij heeft Stormogyl gehad om te kijken of dat iets uit zou halen, maar dat deed ook niks.
nou snap ik dat een kat met diarree niet 'normaal' is, maar hoeveel kwaad kan het als het zo blijft? Hij heeft ooit eens een paar dagen bijna normale ontlasting gehad (terwijl we qua voer niets anders deden) en zat toen elke keer de gillen op de kattenbak en wist niet hoe snel hij daar weer uit moest sprinten als ie klaar was.
Plassen kan ie primaquote:Op dinsdag 1 oktober 2013 11:52 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Tja, het is toch niet normaal... Er moet een oorzaak zijn... Maar als hij verder geen last heeft, kan jij natuurlijk afwachten. Continue diarree kan wel pijnlijk zijn, uitputtend voor de kat en kan tekort aan vitamine B12 veroorzaken.
Als een kat zit te gillen op de kattenbak, toch even de dierenarts inschakelen. Het kan namelijk ook zijn dat hij niet kan plassen (zeker als het een kater is). Maar Numi had dan waarschijnlijk obstipatie / moeite met poepen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |