quote:Op vrijdag 6 december 2013 23:54 schreef IrCute het volgende:
[..]
Ik ben ziek en werd pas om 11 uur wakker vanochtend en toen was het al te laat om te bellen
Aangenomen bij Amherst College in de VS! Ik kan dus in het lijstje van wannabe's!quote:I am pleased to inform you that you have been admitted to the Amherst Class of 2018 under the Early Decision Plan.
Gefeliciteerd, maar wel met een scholarship mag ik hopen? Ik zocht net even het prijskaartje op, das niet misquote:Op zaterdag 14 december 2013 00:58 schreef Epii het volgende:
[..]
Aangenomen bij Amherst College in de VS! Ik kan dus in het lijstje van wannabe's!
Uiteraard met financial aid, hoewel ik nog niet weet hoe veel precies. Maar het zal voldoende zijn, aangezien ze een 'full-need policy' hebben, wat inhoudt dat ze iedereen die geld nodig heeft zeker genoeg geven om er te kunnen studeren. De gemiddelde beurs was vorig jaar zo'n 40.000 dollar.quote:Op zaterdag 14 december 2013 01:16 schreef gdbasketcase het volgende:
[..]
Gefeliciteerd, maar wel met een scholarship mag ik hopen? Ik zocht net even het prijskaartje op, das niet mis
Gefeliciteerd man, super vet. Ik heb je een pm gestuurd trouwensquote:Op zaterdag 14 december 2013 00:58 schreef Epii het volgende:
[..]
Aangenomen bij Amherst College in de VS! Ik kan dus in het lijstje van wannabe's!
Het is niet alleen wat voor mogelijkheden ik heb, maar ook mijn onzekerheden. Ik wil graag weten wat het best is voor mij.quote:Hallo,
ik zit nu op een mbo niveau 4 opleiding, maar ik krijg steeds meer het gevoel dat dit niet is wat ik wil en dat mijn leven hierna niet zo stellig meer is (qua baan/school). Eerst had ik dat wel: ik zou doorstuderen, koste wat het kost. Ik kan veel beter dan mbo, ik ben voorheen gewoon veel te lui geweest. Maar ik kan veel beter. Maar goed, dat zijn dingen die je niet meer terug kunt draaien.
Ik was pas op vakantie en mijn neef en zijn vrienden (mijn leeftijd, +-17) slagen dit jaar en kunnen daarna naar 'college'. Zij hebben zich ingeschreven voor dingen als University of Melbourne en dingen. Ondertussen zit ik hier, steeds meer onzekerheid krijgende over mijn opleiding en uberhaupt mijn scholing. Ik had, en krijg dat nu steeds meer, de drang om te reizen en het avontuur op te zoeken. Ik had al een plan dat ik na de opleiding die ik nu doe een grote reis te maken. Toch krijg ik meer het gevoel dat die reis sneller moet komen en de angst voor nog 3 jaar een opleiding doen die ik wel leuk vind, maar heel onzeker over ben (en waarvan ik weet dat ik beter/leuker kan) groeit.
Ik vraag me af of ik kan studeren in het buitenland, het reizen en school combineren. Aangezien ik niet wil stoppen met school. Nu heb ik begrepen dat iets als zo'n uni uitgesloten is, met mijn vmbo diploma (wel goede cijfers ) en onafgemaakte opleiding. Wat kan ik dan wel doen qua school? Een 'traject' volgen om vervolgens wel naar college te gaan? Zijn er projecten oid? Een internationale school? Ze noemen daar alles 'universiteit', terwijl het hier gewoon mbo, hbo heet. Dus vraag ik me af wat voor school ik wel kan doen. Ik wil niet stoppen met school, omdat school leuk is en ik heb me altijd voorgenomen om door te gaan studeren. Maar mijn opleiding voltooien.. Tja.. Sommige zeggen gewoon doorzetten en afmaken, maar zo simpel ligt dat ook weer niet. Hoewel het heel moeilijk niet echt is. Het punt is dat ik nu een beetje twijfel en me steeds meer een beetje ingesloten voel. Ik wil niet elke dag weer naar school reizen met een 'meh' gevoel.
Ik weet dat er een 'studeren in het buitenland' topic is, maar het is niet alleen dat ene aspect. Ik wil graag meningen horen en wellicht ervaringen, en natuurlijk wat antwoorden wel
Bedankt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 43% gewijzigd door #ANONIEM op 08-01-2014 09:15:25 ]
Het valt wel mee. Qua kamer kan je vast bij je universiteit terecht en aangezien Uppsala kleiner is ben je misschien 2/3 honderd kwijt per maand? Boeken kosten misschien 100 euro per semester. Maar wat levensonderhoud betreft is het duurder dan Nederland imho maar je kan natuurlijk ook leven op rijst en bonenquote:Op woensdag 8 januari 2014 23:23 schreef Neth_ron het volgende:
Ik ga binnenkort (hopelijk) een half jaar in zweden studeren, in Uppsala. Wellicht dat iemand mij kan vertellen hoeveel de kosten per maand zullen bedragen?
Is 900 euro voldoende per maand?quote:Op woensdag 8 januari 2014 23:29 schreef Roces18 het volgende:
[..]
Het valt wel mee. Qua kamer kan je vast bij je universiteit terecht en aangezien Uppsala kleiner is ben je misschien 2/3 honderd kwijt per maand? Boeken kosten misschien 100 euro per semester. Maar wat levensonderhoud betreft is het duurder dan Nederland imho maar je kan natuurlijk ook leven op rijst en bonen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |