quote:vr 23 aug 2013, 16:53
|
Huizenkoper moet meer geld meenemen
AMSTERDAM - Wie straks een huis wil kopen moet meer eigen geld meebrengen bij het afsluiten van een hypotheek.
Het kabinet wil die maatregel invoeren als de huizenmarkt zich heeft hersteld. Dat meldt de NOS. Het is niet bekend om hoeveel procent van de koopsom het dan gaat.
Minister Dijsselbloem volgt hiermee het advies op van de commissie-Wijffels, diie al in juni voorstelde het hypotheekbedrag te beperkten tot maximaal 80 procent van de waarde van het huis. In het regeerakkoord was al bepaald dat het te lenen bedrag in 2018 nog maximaal 100 prcocent mag zijn.
Volgens de minister daalt de kans op een restschuld voor huizenkopers bij een lagere lening.
Ja, want het kost echt 30 jaar voordat je 50k gespaard hebt.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:26 schreef arjan1212 het volgende:
Oke stel dit word ingevoerd.. je wilt een huis kopen van 150.000 euro. Komen er nog kosten bij kom je op 157.000 + je wilt het een beetje opknappen en je moet meubels kopen enz. daar reken ik 13.000 voor kom je op 170.000 je krijgt maar 120.000 hypotheek.. dan heb je dus 50.000 nodig... denk dat het gevolg hiervan is dat je pas op je 50ste een huis kan kopen met de erfenis en of je spaargeld...
In Duitsland is dat altijd zo geweest. Daar zijn de huizenprijzen de afgelopen jaren vrijwel stabiel gebleven.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:23 schreef michaelmoore het volgende:
Huizenkopers moeten eerst gaan sparen en dan pas kopen
de laatste 2 jaar beginnen de huizenprijzen in noord-duitsland te stijgen.. in zuid duitsland zijn ze altijd al hoog geweestquote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:28 schreef -Hakuna- het volgende:
[..]
In Duitsland is dat altijd zo geweest. Daar zijn de huizrnprijzen de afgelopen jaren vrijwel stabiel gebleven.
als je 150 euro per maand spaart wel ja.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:28 schreef Jackie-Treehorn het volgende:
[..]
Ja, want het kost echt 30 jaar voordat je 50k gespaard hebt.
In Nederland was het tot 1990 ook normaal dat je zelf de eerste 20% inlegdequote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:27 schreef arjan1212 het volgende:
in Duitsland huurt 80% van de mensen en als je een huis koopt doe je dat op je 50ste
Dan zul je meer moeten sparen.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:30 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
als je 150 euro per maand spaart wel ja.
Echter in 1990 (en zeker daarvoor) was de prijs van een huis waarschijnlijk wat lager t.o.v. je loon...quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
In Nederland was het tot 1990 ook normaal dat je zelf de eerste 20% inlegde
mallerd, natuurlijk wordt spaargeld belast. Zo stimuleer je dat de burgers auto's blijven kopen.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:28 schreef DarkY.NL het volgende:
dus spaargeld wordt straks niet meer belast?
Ja het gaat om de payabilityquote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:33 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Echter in 1990 (en zeker daarvoor) was de prijs van een huis waarschijnlijk wat lager t.o.v. je loon...
Deels waar. Op dit moment is het aantal wanbetalers op hypothecair krediet in Nederland zo'n 0,76 procent en dan praten we over een behoorlijk eind de crisis in en met een sterk opgelopen werkloosheid. De banken krijgen dus in meer dan 99% van de gevallen gewoon hun centen.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:36 schreef mvdejong het volgende:
Wat de belangrijkste reden natuurlijk is, is om het risico voor de banken kleiner te maken. Als straks iedereen braaf zo'n bedrag heeft bijeengespaard, en het gaat economisch weer fout, dan verliezen de banken een hoop minder, omdat de eerste 20% van de executie-waarde van het huis het geld van de koper was, dat dus nu in de zakken van de bank verdwijnt.
Omdat de economie achter is gebleven... Nergens anders om.quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:28 schreef -Hakuna- het volgende:
In Duitsland is dat altijd zo geweest. Daar zijn de huizenprijzen de afgelopen jaren vrijwel stabiel gebleven.
Wij een veelvoud daarvan, maar het is voor velen niet realistisch en zeker niet voor starters. De eerste woning die we kochten deden we met een kapitaalinjectie van mijn moeder (zodat we goedkoper konden lenen en de lening bij mij moeder was fiscaal geoptimaliseerd zodat deze geen geld kostte). Mijn vrouw studeerde toen nog...quote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:37 schreef Pietverdriet het volgende:
tja, ik heb ook meer dan een ton eigen geld in mijn huis gestopt.
Is vroeger altijd zo geweest hoor, geeft nietsquote:Op vrijdag 23 augustus 2013 17:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Omdat de economie achter is gebleven... Nergens anders om.
Daarnaast is dit gewoon iets waardoor iemand met ouders die geld hebben zal kunnen kopen en de rest huurt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |