Dat weet ik allang dat vlees niet zo goed is voor de emissies. Vraag me alleen af waarom die groentjes altijd zoveel aandacht willen hebben en gelijk iets aan mensen willen opleggen. Bij voorbaat vind ik dat al verwerpelijk gedrag.quote:Op maandag 5 augustus 2013 12:46 schreef erodome het volgende:
[..]
Hebben bepaald? Dat is gewoon een keihard feit. Daarbij zeggen ze niet dat je geen vlees mag eten, ze willen alleen een(1!!!) vleesvrije dag op de bedrijven.
Even een hele korte beknopte uitleg, voor nuance, verdiep je in de materie.
Voor de vleesindustrie wordt grofweg 70% van de landbouwgronden op aarde gebruikt, die vleesindustrie is er grofweg voor 1/3 van de wereldbevolking. De vleesindustrie is rond de 2de wereldoorlog ontstaan(afhankelijk van welk land net ervoor of net erna) en is enorm gegroeit. De verwachtingen zijn dat in de aankomende 5 tot 10 jaar de vleesindustrie zich nog een keer zal verdubbelen.
Zie je het probleem al?
Verder is het geen -of- probleem, het is een -en- probleem. Ja, we moeten wat doen aan de groei van de wereldbevolking, op de een of andere manier moeten we die een halt toeroepen. Maar dat neemt niet weg dat we ook wat aan onze vleesconsumptie moeten doen, want ook al zouden we vanaf nu de wereldbevolking stabiel kunnen houden(wat dus niet gaat gebeuren) dan nog kost de vleesindustrie deze wereld veelste veel. Die vleesindustrie is al te groot en dat gaat alleen maar erger worden.
Wat minder vlees eten is een stuk realistischer als denken dat we de de groei van de wereldbevolking binnn afzienbare tijd een halt toe kunnen roepen.
Waarom mag je opeens niet meer kiezen in kantines?quote:Op maandag 5 augustus 2013 12:46 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Voor "kantines".
Dan haal je je vlees toch lekker ergens anders?
Ik eet zo vaak een dag geen of minder vlees. Puur uit zelf keuze of omdat ik een pizza maak of iets zonder vlees daarop. Daar heb ik geen boomknuffelende-geitenwollensokkenensandalendragende-groenpruster voor nodig.quote:Op maandag 5 augustus 2013 12:52 schreef erodome het volgende:
[..]
Omdat het een hele simpele manier is om dingen beter te maken die niemand veel kost, want 1 a 2 daagjes geen vlees is echt geen gigantisch offer.
Het gaat niet eens om willen dat mensen mijn keuzes volgen, dit gaat al heel snel absolute noodzaak worden. Is het eigenlijk al, mensen gaan kapot op deze wereld omdat wij elke dag vlees willen eten, hele regenwouden worden vernietigd omdat wij elke da vlees willen eten.
Omdat het erg veel kost, er zit enorme schade aan de aarde aan vast en heel erg veel leed(van mens en dier). Ik ben niet voor verplichten, maar ik vraag me wel soms af hoe we mensen zover gaan krijgen iets minder vlees te gaan eten. Vanuit die gedachte kan ik dit voorstel begrijpen, ben geen voorstander, maar kan het begrijpen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 15:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat weet ik allang dat vlees niet zo goed is voor de emissies. Vraag me alleen af waarom die groentjes altijd zoveel aandacht willen hebben en gelijk iets aan mensen willen opleggen. Bij voorbaat vind ik dat al verwerpelijk gedrag.
Het meest frappante is dat 'Die Grünen' notabene uit de oppositie van het DDR-regime is ontstaan, een regime dat op zijn zachtst gezegd wel raad wist met het zich bemoeien met het dagelijkse leven van haar burgerbevolking...quote:Op maandag 5 augustus 2013 15:45 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat weet ik allang dat vlees niet zo goed is voor de emissies. Vraag me alleen af waarom die groentjes altijd zoveel aandacht willen hebben en gelijk iets aan mensen willen opleggen. Bij voorbaat vind ik dat al verwerpelijk gedrag.
Die Grünen deden al mee aan de verkiezingen in W-Duitsland in 1980....ver voor de Wiedervereinigung.quote:Op maandag 5 augustus 2013 15:54 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Het meest frappante is dat 'Die Grünen' notabene uit de oppositie van het DDR-regime is ontstaan, een regime dat op zijn zachtst gezegd wel raad wist met het zich bemoeien met het dagelijkse leven van haar burgerbevolking...
Nummer 1: mensen de keuze laten houden tussen vlees en geen vlees. Verplichten gaat alleen maar backfiren.quote:Op maandag 5 augustus 2013 15:54 schreef erodome het volgende:
[..]
Omdat het erg veel kost, er zit enorme schade aan de aarde aan vast en heel erg veel leed(van mens en dier). Ik ben niet voor verplichten, maar ik vraag me wel soms af hoe we mensen zover gaan krijgen iets minder vlees te gaan eten. Vanuit die gedachte kan ik dit voorstel begrijpen, ben geen voorstander, maar kan het begrijpen.
Dat daar (veel) aandacht voor gevraagd wordt lijkt mij alleen maar goed.
Was het niet Der Anschluss? Ow wacht, dat is nog verder terugquote:Op maandag 5 augustus 2013 16:00 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Die Grünen deden al mee aan de verkiezingen in W-Duitsland in 1980....ver voor de Wiedervereinigung.
Die Grünen is gefuseerd met 'Bündnis 90', een partij die uit oppositieleden van het DDR-regime bestond.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:00 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Die Grünen deden al mee aan de verkiezingen in W-Duitsland in 1980....ver voor de Wiedervereinigung.
Tuurlijk moeten we ook wat doen aan de hoeveelheid mensen, maar dat is een hele lastige, een stuk lastiger dan een dagje in de week geen vlees eten. Wat nu als we gaan werken aan minder mensen en in de tussentijd onze vleesconsumptie wat naar beneden halen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 15:39 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Alle onheilspellende doemscenario's ten spijt, maar misschien moeten we de bevolking in Nederland (maar bijv. ook in het dichtbevolkte Nordrhein-Westfalen) maar gewoon laten krimpen na de (aanstaande) vergrijzingsgolf. We hebben nl. helemaal geen 16 ŕ 17 miljoen inwoners nodig in een land zo groot als een postzegel.
Heb je bronnen, waaruit opgemaakt kan worden dat Nederland niet in staat is om zichzelf (vrijwel) volledig met voedsel uit eigen land te voeden?
http://www.rug.nl/news-and-events/news/news2012/object1080401189quote:Although the average person now consumes 500kcal more than 46 years ago and the available calories have increased from 2250 to 2750kcal per person per day, the area of farmland needed to produce such a portion of food has decreased from 2650 to about 1700m2 per year.
Ik wil ook niemand verplichten, maar ik blijf dan met de vraag zitten, hoe krijgen we dan die vleesconsumptie omlaag, want dat is tot nu toe niet het geval, het tegenovergestelde is het geval.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:04 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Nummer 1: mensen de keuze laten houden tussen vlees en geen vlees. Verplichten gaat alleen maar backfiren.
Dat is een ander verhaal als beweren dat Die Grünen zijn ontstaan uit de oppositie van het DDR-regime. Overigens zorgde destijds de eerste gemeenschappelijke deelname in een enorm verlies aan zetels.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:05 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Die Grünen is gefuseerd met 'Bündnis 90', een partij die uit oppositieleden van het DDR-regime bestond.
Ofwel 'wij groenen komen met verplichten en als jullie vleeseters dat niet willen, moeten jullie zelf maar wat verzinnen'?quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:09 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik wil ook niemand verplichten, maar ik blijf dan met de vraag zitten, hoe krijgen we dan die vleesconsumptie omlaag, want dat is tot nu toe niet het geval, het tegenovergestelde is het geval.
Dus voor iedereen die zo tegen "verplichten" is, hoe moet het dan?
Ik eet zelf ook vlees, niet elke dag, maar toch.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:12 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ofwel 'wij groenen komen met verplichten en als jullie vleeseters dat niet willen, moeten jullie zelf maar wat verzinnen'?
Vanwaar zijn ecoweenies altijd zo gefocused op een paar zaken, je hoort ze over vlees eten, auto rijden, water uit flesjes. Je hoort ze nooit over frisdranken (erger dan flessenwater), huisdieren of kinderen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:14 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik eet zelf ook vlees, niet elke dag, maar toch.
Maar kom eens met een alternatief om mensen zover te krijgen minder vlees te eten, want de groei van de vleesindustrie is te groot, die is nu al te groot en dat wordt alleen maar erger. Er moet dus wat gedaan worden, de vraag is wat.
Omdat het cherrypicking is, selectief opwinden op de keuzes die andere mensen maken.quote:Op maandag 5 augustus 2013 12:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Waarom op een genuanceerd verhaaltje toch proberen het zo persoonlijk te maken?
Omdat het hier gaat over vlees? Moet ik echt elke keer als ik het over vlees heb een hele lijst erbij zetten van wat ik nog meer doe in het leven om oa aan het milieu te denken?quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vanwaar zijn ecoweenies altijd zo gefocused op een paar zaken, je hoort ze over vlees eten, auto rijden, water uit flesjes. Je hoort ze nooit over frisdranken (erger dan flessenwater), huisdieren of kinderen.
Nee, het gaat over het opleggen van een vegetarische dag om wat voor het milieu te doen, dat is, zoals ik al zeg, cherrypicking. Zoals men zich ook opwind over flesjes water, maar je hoort ze niet over frisdrank.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:21 schreef erodome het volgende:
[..]
Omdat het hier gaat over vlees? Moet ik echt elke keer als ik het over vlees heb een hele lijst erbij zetten van wat ik nog meer doe in het leven om oa aan het milieu te denken?
Ik vraag me altijd af waarom mensen die anderen ecoweenies noemen omdat ze bv kritisch denken over vlees altijd vanalles erbij moeten halen. Gewoon bij het onderwerp blijven is te lastig omdat je daar geen punt mee kan scoren?
Er zullen genoeg mensen zijn die ten minste 1 dag per week geen vlees eten. Maar waarom als overheid opleggen dat op een bepaalde dag in de week er geen vlees gegeten mag worden in de kantine? Wat is het volgende, dat je verplicht voldoende groente opschept en er twee stuks fruit bij moet nemen?quote:Op maandag 5 augustus 2013 12:07 schreef erodome het volgende:
1 heel dagje in de week geen vlees op het werk, echt de wereldramp zeg!
Nu ben ik niet ervoor om het te verplichten, maar zou stiekem wel graag zien dat bedrijven daar zelf voor kiezen, mensen daar zelf voor kiezen.
Als iedereen maar 1 dag in de week geen vlees eet scheelt dat echt heel erg veel en dan blijft het misschien ook nog te doen allemaal, men beseft zich niet goed genoeg dat de vlees-industrie echt ziek hard groeit vanaf zijn geboorte zo net voor/rond de 2de wereldoorlog en dat dat niet door kan blijven gaan.
Zo voelt het nietquote:Op maandag 5 augustus 2013 16:30 schreef Ferdo het volgende:
De DDR is opgegaan in de BRD, niet andersom. Het lijkt me dus een zaak van private bedrijven zelf wat ze hun personeel aanbieden qua eten, niet dat van de overheid.
Waar het mij om gaat is dat politici die nota bene tegenstander van een repressief regime geweest zijn, jaren later zélf onzinnige (want: geen zoden aan de dijk zettend) verboden aan de burgerbevolking willen gaan opleggen...quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:12 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Dat is een ander verhaal als beweren dat Die Grünen zijn ontstaan uit de oppositie van het DDR-regime. Overigens zorgde destijds de eerste gemeenschappelijke deelname in een enorm verlies aan zetels.
Nee, als je leest over dit soort idiote voorstellen kan ik me dat best voorstellen.quote:
Nou ja, ik neem aan dat het het personeel nog niet wordt verboden die dagen maar even bij de Mac of de Burger King langs te gaan om in elk geval iets wat op vleeswaren lijkt binnen te krijgen. En dat het personeel ook niet verboden wordt om dan zelf maar een fatsoenlijke hap vlees mee te nemen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:33 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Waar het mij om gaat is dat politici die nota bene tegenstander van een repressief regime geweest zijn, jaren later zélf onzinnige (want: geen zoden aan de dijk zettend) verboden aan de burgerbevolking willen gaan opleggen...
Dat maakt het hele idee al onzinnig idd.quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:36 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Nou ja, ik neem aan dat het het personeel nog niet wordt verboden die dagen maar even bij de Mac of de Burger King langs te gaan om in elk geval iets wat op vleeswaren lijkt binnen te krijgen. En dat het personeel ook niet verboden wordt om dan zelf maar een fatsoenlijke hap vlees mee te nemen.
Van mij mag de vleesindustrie gerust groeien. Je schrijft in deze topic alsof het een vaststaand feit is dat ie gereduceerd moet worden en "inefficient" is. Als dat echt zo is dan vertaalt dat zich vanzelf in de prijs en wordt er vanzelf minder vlees geconsumeerd. Daar hoef jij je hoofd niet over te breken met je "ik ben tegen verplichten maar stiekem toch niet".quote:Op maandag 5 augustus 2013 16:14 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik eet zelf ook vlees, niet elke dag, maar toch.
Maar kom eens met een alternatief om mensen zover te krijgen minder vlees te eten, want de groei van de vleesindustrie is te groot, die is nu al te groot en dat wordt alleen maar erger. Er moet dus wat gedaan worden, de vraag is wat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |