quote:Emirates wil tweede A380 naar Schiphol
De Arabische vliegmaatschappij Emirates wil volgend jaar een tweede luchtreus A380 dagelijks tussen Dubai en Schiphol inzetten. Opnieuw een aanval op KLM in haar thuishaven.
Emirates is nog steeds de enige die met de dubbeldeks Airbus voor ruim 500 passagiers zeven dagen per week op Schiphol vliegt. KLM vindt dat de luchthaven een oneerlijke concurrent met financiele steun binnenhaalt. Volgens topman Peter Hartman verkeerde keuzes. „Wij worden in Dubai tegengewerkt.”
„Onzin”, zegt Benelux-directeur Raymond van der Veer van het winstgevende Emirates. „Er is een gelijk speelveld. Wij strijden met open vizier. Schiphol doet er verstandig aan nieuwe spelers te verwelkomen. Dat is ook goed voor de consumen, het houdt de prijzen scherp.”
Emirates vliegt nu drie jaar naar Amsterdam, eerst met een Boeing 777 en sinds afgelopen zomer met de A380, het grootste passagiersvliegtuig. Daarvan komt er in 2014 eentje bij, is volgens Van der Veer het plan. „We hebben meer dan negentig van deze joekels besteld. Die moeten wel vliegen.”
Schiphol is volgens hem voor Emirates interessant om reizigers via Dubai naar verre bestemmingen in Azië, Afrika en Australië te vervoeren. „Ook bijvoorbeeld naar Indonesië en Sri Lanka. Andersom brengen we onder meer veel Indiërs hierheen.”
Van der Veer legt de KLM-kritiek naast zich neer. „Nederlandse maatschappijen vliegen ook naar Dubai. Het is een vrije route.” Etihad Airways, waarmee Air France KLM samenwerking zoekt, start volgende week vluchten tussen Abu Dhabi en Schiphol. Die moeten de groei van Emirates en Dubai wat afzwakken.
Men is bezig de vernieuwde WBC uit te rollen. OK, ze hebben geen A380 maar als je hiermee innoverend bentquote:Op woensdag 19 juni 2013 20:45 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Probeer eens met Emirates van Amsterdam naar Trondheim te vliegen. Of New York naar Buenos Aires. Of Belgrado naar Eindhoven. Of Parijs naar San Fransisco. Het is niet dat ze omdat ze met tig A380s vliegen gelijk de wereld domineren. Europa-Azie/Afrika/Kangaroo doen ze wat dat betreft lekker ja, maar echt innovatief is het ook niet.
Paar KLM plusjes
-webcare in 8? talen 24/7
-meet&seat
-maaltijden preorder in economy
-passbook ondersteuning in de iOS app (sinds vandaag)
-paid luggage intra-europa, of je het leuk vindt of niet, ze zijn wel voorlopers in Europa
-vliegen op biofuel (mix)
-een van de hoogste aircraft utilization rates wereldwijd (longhaul) ik geloof dat een kist gemiddeld 17 van de 24u vliegend is
Niet met de A380quote:Op donderdag 1 augustus 2013 06:04 schreef Tinos85 het volgende:
[..]
Sinds 2010 vliegt Emirates al op AMS.
Alleen jammer dat de sheriff weinig goeds in petto heft voor zowel de town als het land... Maar daar komen we over 5 tot 10 jaar wel achter (helaas).quote:
bronquote:DUBAI - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vijf jaar met de Airbus A380. Op 1 augustus 2008 vloog Emirates voor het eerst met de dubbeldekker naar New York. Volgens de maatschappij vlogen inmiddels zo’n 18 miljoen passagiers in het grootste commerciële passagiersvliegtuig. Het toestel doet ook Amsterdam aan.
De maatschappij uit Dubai heeft op dit moment 35 A380’s in actieve dienst. In een speciale A380 hangar in Toulouse bij Airbus wordt dagelijks gewerkt aan de afbouw van nog eens 55 A380’s voor Emirates.
Routenetwerk
Het volledige overzicht van de A380 bestemmingen omvat Dubai, Amsterdam, Auckland, Bangkok, Beijing, Brisbane, Hong Kong, Jeddah, Kuala Lumpur, Londen Heathrow, Manchester, Melbourne, Moskou, München, New York JFK, Parijs, Rome, Seoul, Singapore, Shanghai, Sydney en Toronto.
In de komende maanden zal het A380 routenetwerk uitgebreid worden naar Brisbane (1 oktober), Los Angeles (2 december), Mauritius (16 december) en Zürich vanaf (1 januari 2014).
Feiten
Het PR-bureau van Emirates heeft enkele feiten op een rijtje gezet over de toestellen in dienst van de golfmaatschappij:
Dagelijks doen 7.000 cabine personeelsleden en zo’n 670 piloten dienst op de A380.
In de afgelopen vijf jaar van exploitatie, zijn er bijna 20 miljoen maaltijden geserveerd tijdens de 20.000 reizen, verspreid over 265 miljoen kilometer.
In totaal zijn er 37 vliegvelden bezocht, hetzij voor lijnvluchten, eenmalige speciale gelegenheden of als gevolg van omleidingen.
Het meest populaire item, onder de passagiers die ooit in het bovendek van de A380 met Emirates gevlogen hebben, is de Onboard Lounge.
Alle Emirates A380s zijn uitgerust met WiFi.
De A380s langste non-stop route binnen het Emirates netwerk is naar New York, een vlucht van 11.023 km die 13 uur en 26 minuten duurt. De kortste A380 route is tussen Hong Kong en Bangkok, een afstand van 1900 kilometer met een vliegtijd van twee uur en 20 minuten.
Verder werd aan boord geserveerd:
Broodjes: 14.000.000
Verse fruitmanden: 22.438
Vaasjes met verse bloemen: 157.062
Kaviaar blikken (30 gram): 210.477 of 6.314 kilogram
Scheersetjes: 224.414
Tandenborstels: 1.009.767
Cornflakes pakjes: 516.061
Pakken koffie: 2.153.988
Theezakjes: 4.375.237
Suikerzakjes: 6.731.580
Babyvoedingspotjes: 538.500
quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 19:47 schreef Mylene het volgende:
Op bron klikken voor Google street view van de A380.
quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 13:34 schreef Iemand91 het volgende:
Oh, een Virtual Tour in een Emirates A380.
Helaas met geen van beide ervaring maar ik vind het denk mooier dan die kitch van Emirates. (puur afgaand op uiterlijk)quote:Ik word er niet echt warm van.
Fokker 70's gaan eruit en worden vervangen door Embraers.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 20:47 schreef Woods het volgende:
Is het nou zo dat KLM doodleuk geen geld heeft of geen 'zin' heeft in de aankoop van nieuwe toestellen?
Heeft KLM dan geen potentie om te groeien, Schiphol is groot genoeg lijkt me daarvoor. Bovendien als je nieuwe vliegtuigen aanschaft kan je op den duur toch meer mensen transporteren tegenover lagere prijzen. Als ik het zo lees zijn bijv. de 777 aardig vergelijkbaar met de huidige 747, het is maar hoe je het inricht.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:02 schreef Iemand91 het volgende:
[..]
[..]
[..]
Helaas met geen van beide ervaring maar ik vind het denk mooier dan die kitch van Emirates. (puur afgaand op uiterlijk)
Mooi simpel en strak dit.
[..]
Fokker 70's gaan eruit en worden vervangen door Embraers.
MD-11 gaat eruit en wordt vervangen door A330's en 777's (paar in de order).
Verder komen er nog A350's en 787's.
Hoewel ze nu dus een gedeeltelijk nieuw interieus krijgen gaan de 747's over paar jaar ook wel uit. Die moeten (waarschijnlijk) ook vervangen worden door iets nieuws.
Bovendien is meerderheid van KLM's 747's een combi dus ze moeten ook wat voor vracht gaan verzinnen (ombouwen van pax naar volledig cargo gebeurd ook niet meer dus een paar 747's ombouwen gaat ook niet gebeuren).
Lijkt me voor een kleine maatschappij als KLM toch aardige nummers.
Bovendien; waarom zou KLM een grotere vloot moeten hebben?
Alles wijst erop dat ze dat totaal niet nodig hebben.
KLM heeft nog wel ruimte om te groeien; maar wel moeilijk. Het geeft sowieso veel problemen daar; denk aan het gedoe over de Polderbaan, vliegroutes, taxibaan naar de Polderbaan, geluidsoverlast enz. enz. Verder nog boeken vol met regels.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:12 schreef Woods het volgende:
Heeft KLM dan geen potentie om te groeien, Schiphol is groot genoeg lijkt me daarvoor.
Sterker nog, in de 777-300ER gaan 425 passagiers, in de 747-combi 275 en de 747 415.quote:Bovendien als je nieuwe vliegtuigen aanschaft kan je op den duur toch meer mensen transporteren tegenover lagere prijzen. Als ik het zo lees zijn bijv. de 777 aardig vergelijkbaar met de huidige 747, het is maar hoe je het inricht.
Ombouwen doen ze geloof ik niet meer. Kan niet meer uit geloof ik.quote:Als ik die interviews laatst zag met ondermeer Eurlings blijven ze maar hameren op de cargo, heeft het dan geen zin om de 747 totaal om te bouwen naar cargo en nieuwe 777 in te zetten?
Blijft wel dat als de 747-combi's eruit gaan (15 v.d. 22 stuks) dat het vrachtgedeelte waarschijnlijk wel opgevangen moet worden...quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 21:33 schreef blingbling11 het volgende:
Nope, KLM vliegt nu met 4 ERF's, en doet de rest met combi's omdat ze anders te veel capaciteit hebben.
quote:
Welke status heb je?quote:Op donderdag 1 augustus 2013 11:39 schreef Iwanius het volgende:
Enige reden dat ik nog vrij veel met KLM vlieg
Wat is beter dan stoelen ruim en efficiënt opstellen in een vliegtuig met nieuwe bekleding en aankleding van de cabine?quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 16:55 schreef Iwanius het volgende:
Ik zelf vind het een monstert na de maaltijd oplossing want andere vliegtuigmaatschappijen hebben deze opzet voor hun 1st & business class allang. Had KLM nou echt niet iets beters kunnen bedenken ?![]()
quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 18:34 schreef static het volgende:
Al zal daar waarschijnlijk geen antwoord op komen.
Groot verschil. Zeker in prijs. Niet voor niets dat KLM (en vele andere maatschappijen first class hebben verwijderd.quote:
Ze schijnen aardig vol te zitten ja. Exacte cijfers weet ik niet maar die schijnen nog best goed te lopen.quote:vraag me af of die elke keer minimaal zo 3/4 vol zitten..
Ik weet niet precies hoe ze al die classes noemen maar ik doelde op die bovenste foto's waarin je alle luxe hebt van de wereld. Ze zijn ook zo verwarrend dat ik juist denk alsof je in een luxe klasse zit.quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 20:23 schreef Iemand91 het volgende:
[..]
Groot verschil. Zeker in prijs. Niet voor niets dat KLM (en vele andere maatschappijen first class hebben verwijderd.
[..]
Ze schijnen aardig vol te zitten ja. Exacte cijfers weet ik niet maar die schijnen nog best goed te lopen.
Emirates beweert hetzelfde; sterker nog die beweren dat First Class in hun A380 van/naar Amsterdam zo populair is dat ze daar eigenlijk te weinig van hebben. "Beweren"...
Ach, First of Business class; beide zit je geloof ik uitstekend.quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 20:25 schreef Woods het volgende:
Ik weet niet precies hoe ze al die classes noemen maar ik doelde op die bovenste foto's waarin je alle luxe hebt van de wereld. Ze zijn ook zo verwarrend dat ik juist denk alsof je in een luxe klasse zit.
Wat een geld terwijl het ook voor ¤400 kan of in die richting?quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 20:36 schreef Iemand91 het volgende:
[..]
Ach, First of Business class; beide zit je geloof ik uitstekend.
Grootste verschil tegenwoordig is dat je bij First meer privacy hebt; toch complete afgesloten suites aan toe. Het zijn dé stoelen waaraan een maatschappij verdient (zie prijzen hieronder).
Men heeft liever 10 economystoelen leeg dan 1 business/first stoel.
Maar omdat ze ook zo duur zijn en de crisis ook niet echt meehelpt zijn ze toch wel minder populair geworden. Business vult nog wel aardig maar First wordt gewoon moeilijker; en niets is zo onprettig als met lege stoelen vliegen voor een maatschappij.
Mag ook wat kosten though;
Op 1 oktober een enkeltje Emirates in Business naar Dubai kost je zo'n ¤2450-2500 en in First zo'n ¤3700.
Ik vlieg regelmatig naar Azie, daar zit business class meestal wel helemaal vol.quote:Op zaterdag 3 augustus 2013 20:23 schreef Iemand91 het volgende:
Ze schijnen aardig vol te zitten ja.
Enkeltjes zijn altijd stukken duurder.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |