Roken op het strand willen verbieden.quote:'Stranden rookvrij? Je mag ook niks meer hier'
Rokende Nederlanders die vakantie vieren in Frankrijk, moeten goed opletten waar ze een sigaret opsteken. De Franse regering wil, na cafés en kantoren, ook de stranden rookvrij maken. Vooral om kinderen niet in de rook van anderen te laten zitten. 'Maar die rook waait toch gewoon weg?'
'Ik begin het nou wel een beetje zat te worden hoor!' zegt Isabelle Fresard (51) donderdag in het Algemeen Dagblad. 'Op het werk mag het niet meer, in cafés en restaurants mag het niet meer. En nu worden zelfs de stranden rookvrij! Je mag helemaal niks meer in dit land!'
Fresard zit op de boulevard van het strand van Ouistreham, in het Franse Normandië. Eigenlijk zat ze óp het strand, maar ze trok haar witte zomerjurk aan, wandelde terug naar de boulevard en stak daar een sigaret op. Want: roken op het strand is verboden. Bij de ingang hangen verbodsborden en asbakken. 'Ik snap wel dat mensen peuken vies vinden op het strand,' zucht Fresard. 'Maar de rook? Kom op zeg, die waait toch gewoon weg? Wie heeft daar nou last van?'
Verbodsborden
Romain (24) en Ophélie (21) liggen in het zand, in zwembroek en bikini. 'Nou, ik vind het echt stinken als iemand naast me zit te roken,' zegt Romain. 'Het is smerig,' vult Ophélie aan. 'Maar eerlijk gezegd wist ik niet dat het hier niet mocht. We zijn gekomen omdat dit strand lekker dichtbij ons huis is. Staan er echt verbodsborden?'
Ouistreham besloot in het voorjaar van 2012 om een deel van het 3 kilometer lange Normandische strand rookvrij te maken. Wie er toch één opsteekt aan zee, krijgt een symbolische boete van 11 euro. Ouistreham werkt samen met de nationale kankerbestrijding, La Ligue contre le Cancer. Die deelt officiële labels uit aan Franse steden die hun stranden afsluiten voor rokers. Volgens de liga overlijden per jaar 60.000 mensen aan de gevolgen - direct of indirect - van roken.
Bron: AD
Ach het kan ook van respect getuigen als je gasten niet zo kleinzerig zijn.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:11 schreef eight het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens dat je thuis moet kunnen doen en laten wat jezelf wilt. Echter als je werkbezoek krijgt is het niet meer dan normaal dat je hier rekening mee houdt. Ze komen immers om jouw te helpen dus fatsoen en respect is wel het minste wat je kunt opbrengen.
Haha true.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:20 schreef KwadeAfdronk het volgende:
[..]
toch weer bijna 2 pakjes sigaretten![]()
Is ook wel zo. In de buitenlucht heb je nauwelijks hinder van de sigarettenlucht, je ruikt de onaangename lucht maar that's it.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:18 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ach het kan ook van respect getuigen als je gasten niet zo kleinzerig zijn.
Bij mij zou een keer een dame van nipo voor een uitgebreid onderzoek langs komen terwijl ik niet wist welke dag ne hoe laat ze precies zou komen, belde ze om 20.30 aan. Had ik net een joint gerookt. Ik zo zeggen ja ik wist niet wanneer je zou komen, ach zegt ze maakt niet uit bij ons wordt ook wel eens wat gerookt.
Gadverdamme ik kwam vanmorgen beneden en het stonk echt gruwelijk naar de rookquote:Op donderdag 25 juli 2013 13:24 schreef eight het volgende:
[..]
Is ook wel zo. In de buitenlucht heb je nauwelijks hinder van de sigarettenlucht, je ruikt de onaangename lucht maar that's it.
Echter als ik als niet-roker in een woning stap waar de hele dag gerookt is dat vervelend en heb ik er last van. Dan ben ik ook zo weer weg.
Vrouwen die niet voor frisse lucht zorgen als ze weer bezig zijn geweest....quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:25 schreef KwadeAfdronk het volgende:
[..]
Gadverdamme ik kwam vanmorgen beneden en het stonk echt gruwelijk naar de rook
Smerig echt, misschien wat minder roken in huis
Watquote:Op donderdag 25 juli 2013 13:27 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Vrouwen die niet voor frisse lucht zorgen als ze weer bezig zijn geweest....
Jaaa dat...quote:
quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:25 schreef KwadeAfdronk het volgende:
[..]
Gadverdamme ik kwam vanmorgen beneden en het stonk echt gruwelijk naar de rook
Smerig echt, misschien wat minder roken in huis
hoezo mischien is ze wel heel eerlijkquote:Op donderdag 25 juli 2013 13:28 schreef eight het volgende:
[..]Schoolvoorbeeld van geen tegenargumenten hebben dus dan maar in het belachelijke trekken
door te overdrijven..
Pardon? Ik was niet in discussie met jou toch?quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:28 schreef eight het volgende:
[..]Schoolvoorbeeld van geen tegenargumenten hebben dus dan maar in het belachelijke trekken
door te overdrijven..
dit dusquote:Op donderdag 25 juli 2013 13:29 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
hoezo mischien is ze wel heel eerlijk
Absurd.quote:Op donderdag 25 juli 2013 12:56 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Bijna....België, dus het komt wel heel dichtbij.
NWS / Roken in huurwoningen in België steeds vaker verboden
En dat moeten anderen dus maar over hebben voor de rokers? Overigens had ik wel degelijk last van buitenrokers in de vorm van benauwdheidaanvallen, juist een plotselinge prikkelende lucht riepen die op en ik moest altijd medicijnen bij me hebben door die buitenrokers.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:24 schreef eight het volgende:
[..]
je ruikt de onaangename lucht maar that's it.
Meid toch.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:50 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
En dat moeten anderen dus maar over hebben voor de rokers? Overigens had ik wel degelijk last van buitenrokers in de vorm van benauwdheidaanvallen, juist een plotselinge prikkelende lucht riepen die op en ik moest altijd medicijnen bij me hebben door die buitenrokers.
Helemaal niet, die woning worden giftig door roken en zouden volledig schoongemaakt moeten worden. Eigenlijk zouden rokers dat moeten betalen maar dat gebeurd dus niet, verbieden is een goede oplossing.quote:
Wat een onzin, giftige woningen. Een verfje of een behangetje, en alles is weer zo goed als nieuw. En ja, desnoods laat je ze dat zelf betalen.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:52 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Helemaal niet, die woning worden giftig door roken en zouden volledig schoongemaakt moeten worden. Eigenlijk zouden rokers dat moeten betalen maar dat gebeurd dus niet, verbieden is een goede oplossing.
Was de lucht op het stadsstrand te veel verontreinigd dat je nu al weer terug bent..?quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:50 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
En dat moeten anderen dus maar over hebben voor de rokers? Overigens had ik wel degelijk last van buitenrokers in de vorm van benauwdheidaanvallen, juist een plotselinge prikkelende lucht riepen die op en ik moest altijd medicijnen bij me hebben door die buitenrokers.
Realiteit. Het is ondertussen al zover gekomen dat ik van geen enkele anti-rook maatregel meer opkijk. De mensen die roepen "dat gaat wel een beetje erg ver" worden een paar jaar later alweer ingehaald door de nieuwe situatie en dan blijkt het nog verder te kunnen gaan.quote:
http://www.volkskrant.nl/(...)er-dan-gedacht.dhtmlquote:Op donderdag 25 juli 2013 13:53 schreef Disana het volgende:
[..]
Wat een onzin, giftige woningen. Een verfje of een behangetje, en alles is weer zo goed als nieuw. En ja, desnoods laat je ze dat zelf betalen.
quote:We weten al langer dat roken en passief roken (of 'meeroken') schadelijk zijn voor onze gezondheid, maar het gaat nog verder. Uit nieuw onderzoek blijkt voor de eerste keer dat ook de derdehandsrook van sigaretten genetische schade toebrengt aan menselijke cellen. Die derdehandsrook is het giftige residu dat achterblijft op verschillende oppervlakten, vooral op stoffen. Bovendien zou dat giftige residu zelfs schadelijker worden na verloop van tijd.
Tuurlijk... en wij mogen ook fijn een bazooka pakken als we in de toekomst bedreigd worden...quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:54 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Realiteit. Het is ondertussen al zover gekomen dat ik van geen enkele anti-rook maatregel meer opkijk. De mensen die roepen "dat gaat wel een beetje erg ver" worden een paar jaar later alweer ingehaald door de nieuwe situatie en dan blijkt het nog verder te kunnen gaan.
In 2004 werd in Amerika al begonnen met het verbieden van het roken op stranden
Roken op het strand verboden en wij lopen altijd een jaartje of 10 achter.
In je eigen huis niet meer mogen roken is in Amerika ook al een tijdje gaande, dus dat komt vanzelf ook hiernaartoe overwaaien.
Ik ben daarom ook echt blij dat ik niet meer rook. Het is niet fijn je zo in de hoek gedreven te voelen.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:54 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Realiteit. Het is ondertussen al zover gekomen dat ik van geen enkele anti-rook maatregel meer opkijk. De mensen die roepen "dat gaat wel een beetje erg ver" worden een paar jaar later alweer ingehaald door de nieuwe situatie en dan blijkt het nog verder te kunnen gaan.
In 2004 werd in Amerika al begonnen met het verbieden van het roken op stranden
Roken op het strand verboden en wij lopen altijd een jaartje of 10 achter.
In je eigen huis niet meer mogen roken is in Amerika ook al een tijdje gaande, dus dat komt vanzelf ook hiernaartoe overwaaien.
Ja dat zeg ik: verfje, behangetje, en de boel kan er weer mee door.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:56 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)er-dan-gedacht.dhtml
[..]
Goede argumenten mijn complimenten.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:54 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Was de lucht op het stadsstrand te veel verontreinigd dat je nu al weer terug bent..?
Ga lekker in een bos wonen... ipv een smerige stad...
Een woning hangt sowiezo vol met giftige stoffen.... wel eens van radon en thoron gehoord..?quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:56 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)er-dan-gedacht.dhtml
[..]
Nee, voorkomen is beter dan genezen.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:58 schreef Disana het volgende:
[..]
Ja dat zeg ik: verfje, behangetje, en de boel kan er weer mee door.
Tja als je zeurt over een slechte luchtkwaliteit zou ik het probleem ook aanpakken ipv alles op de rokers af te schuiven...quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:58 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Goede argumenten mijn complimenten.
Natuurlijk maar daarom moet je het niet erger maken dan noodzakelijk is, roken is niet noodzakelijk.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:00 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Een woning hangt sowiezo vol met giftige stoffen.... wel eens van radon en thoron gehoord..?
Waarom? Mensen doen zoveel 'foute' dingen. Sporten bijvoorbeeld, waardoor veel ongelukken voorkomen die weer werkverzuim en hoge zorgkosten met zich meebrengen. Dat tolereren we ook, zoals zoveel. Omdat we nu eenmaal mensen zijn.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:01 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Nee, voorkomen is beter dan genezen.
In een stad en in een gemetselde woning wonen is ook niet noodzakelijk... Dus je moet het niet erger maken dan het is...quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:02 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Natuurlijk maar daarom moet je het niet erger maken dan noodzakelijk is, roken is niet noodzakelijk.
Ik ben ook voor het aanpakken van alle problemen, roken is daar één van.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:01 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Tja als je zeurt over een slechte luchtkwaliteit zou ik het probleem ook aanpakken ipv alles op de rokers af te schuiven...
Nee, dat zeg je niet. 'Giftige woningen onzin' was je reactie.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:58 schreef Disana het volgende:
[..]
Ja dat zeg ik: verfje, behangetje, en de boel kan er weer mee door.
Sporten heeft ook een gezonde kant, roken heeft geen enkele goede kant.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:02 schreef Disana het volgende:
[..]
Waarom? Mensen doen zoveel 'foute' dingen. Sporten bijvoorbeeld, waardoor veel ongelukken voorkomen die weer werkverzuim en hoge zorgkosten met zich meebrengen. Dat tolereren we ook, zoals zoveel. Omdat we nu eenmaal mensen zijn.
Waarom moet dat dan bij een ander beginnen ipv bij jezelf..?quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:03 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Ik ben ook voor het aanpakken van alle problemen, roken is daar één van.
Oh nee? Verdiep je maar eens in colitis ulcerosa.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:04 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Sporten heeft ook een gezonde kant, roken heeft geen enkele goede kant.
Zoals ik al eerder zei: waarom toch altijd dat erbij halen van andere dingen? "Ow, er hangen ook andere giftige stoffen in de lucht, nou, dan is roken helemaal niet slecht" is natuurlijk een redenatie die helemaal nergens op slaat...quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:00 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Een woning hangt sowiezo vol met giftige stoffen.... wel eens van radon en thoron gehoord..?
Ik ben inmiddels het stadium wel voorbij dat ik nog medeleven heb met anti-rokers. Het extremisme waarvan ze zich bedienen werkt momenteel vooral op de lachspieren.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:57 schreef Disana het volgende:
[..]
Ik ben daarom ook echt blij dat ik niet meer rook. Het is niet fijn je zo in de hoek gedreven te voelen.
Zegt een rokerquote:Op donderdag 25 juli 2013 14:04 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Waarom moet dat dan bij een ander beginnen ipv bij jezelf..?
Als je nergens meer mag roken, lach je helaas niet meer.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:05 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ik ben inmiddels het stadium wel voorbij dat ik nog medeleven heb met anti-rokers. Het extremisme waarvan ze zich bedienen werkt momenteel vooral op de lachspieren.
Nee het is heel simpel... roken word keihard afgestraft, terwijl er veel ergere boosdoeners zijn...quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:05 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder zei: waarom toch altijd dat erbij halen van andere dingen? "Ow, er hangen ook andere giftige stoffen in de lucht, nou, dan is roken helemaal niet slecht" is natuurlijk een redenatie die helemaal nergens op slaat...
Fixed.quote:Op donderdag 25 juli 2013 13:24 schreef eight het volgende:
[..]
Is ook wel zo. In de buitenlucht heb ik nauwelijks hinder van de sigarettenlucht, ik ruik de onaangename lucht maar that's it.
Heb je nou sinds 1995 niet meer gevlogen omdat je niet mag roken of omdat je vliegangst hebt?quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:05 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ik ben inmiddels het stadium wel voorbij dat ik nog medeleven heb met anti-rokers. Het extremisme waarvan ze zich bedienen werkt momenteel vooral op de lachspieren.
Ik zeg dat tegen iemand die niet tegen verontreinigde lucht kan, daar medicijnen voor slikt, last heeft van vergiftigde huizen...quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:05 schreef eight het volgende:
[..]
Zegt een roker![]()
Hoe hypocriet kun je zijn
Ik heb nog nooit gevlogen en dat heeft met mijn vliegangst te maken.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:08 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Heb je nou sinds 1995 niet meer gevlogen omdat je niet mag roken of omdat je vliegangst hebt?
quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:04 schreef Disana het volgende:
[..]
Oh nee? Verdiep je maar eens in colitis ulcerosa.
Nee maar het is natuurlijk ook te zot voor woorden dat we alles maar willen verbieden omdat er een minimaal gezondheids risico aan vast hangt. Vooral als we constateren dat er nog genoeg andere dingen zijn met grotere gezondheidsrisicos. Dan lijkt het wel bijna een hetze te worden jegens mensen die dingen doen die niet gezond voor je lichaam zijn.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:05 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Zoals ik al eerder zei: waarom toch altijd dat erbij halen van andere dingen? "Ow, er hangen ook andere giftige stoffen in de lucht, nou, dan is roken helemaal niet slecht" is natuurlijk een redenatie die helemaal nergens op slaat...
In 2001 zat ik nog op een chartervlucht naar Turkije waar gewoon nog gerookt mocht worden.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:08 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Heb je nou sinds 1995 niet meer gevlogen omdat je niet mag roken of omdat je vliegangst hebt?
Zelfs daarvoor wordt niet aangeraden te gaan roken maar kun je beter nicotine als medicijn gebruiken.quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:04 schreef Disana het volgende:
[..]
Oh nee? Verdiep je maar eens in colitis ulcerosa.
In grote lijnen geef ik je gelijk, maar heb je jezelf wel eens afgevraagd waar deze hetze vandaan komt?quote:Op donderdag 25 juli 2013 14:12 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nee maar het is natuurlijk ook te zot voor woorden dat we alles maar willen verbieden omdat er een minimaal gezondheids risico aan vast hangt. Vooral als we constateren dat er nog genoeg andere dingen zijn met grotere gezondheidsrisicos. Dan lijkt het wel bijna een hetze te worden jegens mensen die dingen doen die niet gezond voor je lichaam zijn.
Mijn lichaam is van mij, daar doe ik mee wat ik wil. Dat er daarbij bij sommige gebruiken wat overlast kan onstaan is nu eenmaal een feit. De overdreven risico's die men tegenwoordig aan het meeroken hangt gaan totaal nergens meer over en staan niet meer in verhouding.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |