Oh nouja gelukkig heb ik geen last van angst en ben ik ook niet zo bang voor die uitzonderingspositie. Het gaat me weinig om het groot maken of niet, het gaat me voornamelijk om de meerwaarde en die zie ik niet. Als de enige meerwaarde zou zijn dat ze dan geen uitzondering is in een klas dan pas ik daarvoor. De twee keer in een schoolcarrière zijn me te weinig om dat mee te laten wegen als argument in mn keuze.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 00:09 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Ik snap jou ook wel hoor, ik Heb zelf ook lang getwijfeld. Wilde vooral niet dat meike in een uitzonderingspositie zou belanden. Factor angst speelde hier ook zeker een rol in mijn twijfel, maar er werd me verzekerd dat het niks voorstelt, en je kunt het zelf ook te groot maken. Daarom is ze wel gegaan. Niks aan de hand. Ze maalde er niet om.
Gelukkig Heb je nog wel even bedenktijd.
Mee eens.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 06:24 schreef mignonne het volgende:
[..]
Oh nouja gelukkig heb ik geen last van angst en ben ik ook niet zo bang voor die uitzonderingspositie. Het gaat me weinig om het groot maken of niet, het gaat me voornamelijk om de meerwaarde en die zie ik niet. Als de enige meerwaarde zou zijn dat ze dan geen uitzondering is in een klas dan pas ik daarvoor. De twee keer in een schoolcarrière zijn me te weinig om dat mee te laten wegen als argument in mn keuze.
Ik zie het niet echt als een echt medisch iets.. In de klas meten ze elkaar ook weleens op om te oefenen met getallen en sorteren. Ze doen wel meer dingen als 5 jarige alleen. School logopedie is helemaal individueel, en gaat ook zonder de ouders (expres).quote:Op woensdag 14 augustus 2013 08:25 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Mee eens.
Sowieso gaat ze wat mij betreft niet alleen, als ze al gaat. Ook al stelt het allemaal niet veel voor, het is toch een medisch onderzoek en dat hoort een vijfjarig kind zeker nog niet alleen te doen, zonder ouder(s).
Tja, maar als je een hork van een wvk of cb-arts hebt (en ze bestaan, dat weten we allemaal), kan die wel behoorlijke schade aanrichten door bepaalde opmerkingen te maken. Ik vind dat een kind van vijf nog niet alleen bij een arts hoort te zijn, zonder ouder(s).quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:11 schreef Deepfreeze het volgende:
[..]
Ik zie het niet echt als een echt medisch iets.. In de klas meten ze elkaar ook weleens op om te oefenen met getallen en sorteren. Ze doen wel meer dingen als 5 jarige alleen. School logopedie is helemaal individueel, en gaat ook zonder de ouders (expres).
Resultaten krijgen ze verder helemaal niks van mee. Dat gaat alleen naar de ouders.
Het ligt misschien aan het kind, maar juist door mee te gaan maak je het zwaarder en spannender. Nu zien ze het niet als iets bijzonders. Chris noemde het ook pas 3 dagen later in zijn verhalen (juf had het wel gezegd al).
En de vragenlijst kon ik nu telefonisch bespreken, iets wat ik ook liever deed zonder Chris erbij. Die zijn oortjes horen dan net teveel..
Bij 5 en 9 jaar toch? Ik weet niet tot welke groepen zich dat vertaald. 2 en 5/6 ofzo?quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:16 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
wanneer gaan ze naar de schoolarts dan (welke groep?)
Ja daar heb je wel een punt denk ik. Aan de andere kant vind ik het ook een beetje gek om ze alleen te laten gaan.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:11 schreef Deepfreeze het volgende:
[..]
Ik zie het niet echt als een echt medisch iets.. In de klas meten ze elkaar ook weleens op om te oefenen met getallen en sorteren. Ze doen wel meer dingen als 5 jarige alleen. School logopedie is helemaal individueel, en gaat ook zonder de ouders (expres).
Resultaten krijgen ze verder helemaal niks van mee. Dat gaat alleen naar de ouders.
Het ligt misschien aan het kind, maar juist door mee te gaan maak je het zwaarder en spannender. Nu zien ze het niet als iets bijzonders. Chris noemde het ook pas 3 dagen later in zijn verhalen (juf had het wel gezegd al).
En de vragenlijst kon ik nu telefonisch bespreken, iets wat ik ook liever deed zonder Chris erbij. Die zijn oortjes horen dan net teveel..
Nou ja, we bekijken het even, maar het is voor mij in ieder geval niet vanzelfsprekend dat ze zal gaan en al helemaal niet dat ze alleen zal gaan. Ik vind ook niet dat je het dan groter maakt dan het is: het is een medisch onderzoek, daar hoor je als ouder bij te zijn.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:29 schreef Deepfreeze het volgende:
Logopedie is hier standaard in groep 2 een onderzoek. Volgens mij ook vanuit het jgz.
Hier zat er ruim anderhalf jaar tussen. Maar ik vind het veel schelen in ontwikkeling. Chris kon veel beter nee zeggen, wist beter wat hij wel/niet. En het onderzoekje is veel korter. Zonder prik en langer verhaal over mentale ontwikkeling (laatste dus via juf en vragenlijst).
Maar je hebt wel gelijk, er zijn horken van artsen/verpleegkundigen.. De juf kende deze wel, dus dat scheelt misschien weer in gevoel?
Ja schijnt iets nieuws te zijn en wij werden er niet van op de hoogte gesteld.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 10:18 schreef miss_sly het volgende:
Logopedi? Is dat ook een standaard iets? Word je daar als ouder wel van op de hoogte gesteld?
Ik dacht dat ze echt veel ouder was dan mijn Squote:Op woensdag 14 augustus 2013 11:11 schreef groofskendezoveelste het volgende:
Nee, ze is in april 5 geworden. Het gaat hard, maar gelukkig niet zo hard :p
.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |