http://nos.nl/artikel/524(...)-over-slavernij.htmlquote:Minister Asscher heeft namens de Nederlandse regering spijt betuigd over de Nederlandse slavernij. Hij deed dat bij de nationale viering van het afschaffen van de slavernij, precies 150 jaar geleden.
"Ik kijk terug op deze schandvlek in onze geschiedenis", zei Asscher bij het nationaal monument slavernijverleden in Amsterdam. "Ik kijk terug en betuig diepe spijt en berouw over hoe Nederland is omgegaan met de menselijke waardigheid."
De minister kreeg na die opmerking applaus van de honderden aanwezigen. Onder hen zijn ook koning Willem-Alexander en koningin Máxima.
quote:Op maandag 1 juli 2013 14:47 schreef 3-voud het volgende:
Ik wil namens de Romeinen ook excuses aanbieden voor al hun slachtoffers.
Ja.quote:Op maandag 1 juli 2013 15:22 schreef Boris_Karloff het volgende:
Hebben de mongolen al spijt betuigd voor hun invallen in Europa?
Nee nee, zo zit het niet. Ze hebben spijt betuigd, maar geen excuses aangeboden!quote:Op maandag 1 juli 2013 14:46 schreef Kowloon het volgende:
Tsja, in linkse kringen schijnt men er nogal mee te zitten. Lekker laten gaan. Wel jammer dat ze het dan nodig vinden om namens Nederland excuses aan te bieden.
Het was geen ernstige gebeurtenis, zo ging dat gewoon in die tijd. Zaken uit het verre verleden beoordelen met de ogen van nu werkt niet.quote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
150 jaar geleden werd de gewone man ook uitgebuit...quote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
Waarom is dit erger dan al het andere onrecht dat mensen elkaar door de eeuwen aan hebben gedaan ? Omdat het gaat om zielige zwarten die door blanken gemeen zijn behandeld ?quote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
Dit, en ik begrijp sowieso niet helemaal waarom spijt van toepassing is nu. Lijkt me ook niet reëel om nu nog schaamte uit te drukken voor iets wat andere mensen een tijd geleden hebben.quote:Op maandag 1 juli 2013 16:26 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Waarom is dit erger dan al het andere onrecht dat mensen elkaar door de eeuwen aan hebben gedaan ? Omdat het gaat om zielige zwarten die door blanken gemeen zijn behandeld ?
Ik heb meer te doen met de kinderen die toen de mijnen in werden gejaagd en daar hoor je niks over, terwijl kinderarbeid op sommige continenten nu nóg de gewoonste zaak van de wereld is. Je daar mee bezig houden lijkt me veel zinvoller dan de tere gevoelens strelen van de nakomelingen van slaven.
Prachtig op de radio, die boze negers die alleen maar op geld uit zijnquote:Op maandag 1 juli 2013 15:55 schreef de_boswachter het volgende:
Ik hoorde het op het NOS radio nieuws....
Tering het is 150 jaar geleden. Moet Nederland daar elk jaar excuses voor gaan aanbieden ? En die dramaqueens die in de OP staan met hun borden over excuus vreten wel al jaren mee uit de ruif die Nederland heet. Hun voorouders zijn slecht behandeld, hun zelf des te beter.
Effe wachten, het is nog geen November/Decemberquote:Op maandag 1 juli 2013 18:02 schreef Specularium het volgende:
Gaan we nu ook weer Zwarte Piet proberen te verbieden?
Alleen het simpele hangen van negerhaat aan de slavenhandel al. Tienduizenden Ieren zijn ook als slaaf naar de nieuwe wereld verscheept, maar daar hoor je ook niemand meer over. Het verhaaltje zwarte mens verhandeld door de witte mens is lekker makkelijk te bekken maar zo ontzettend stupide versimpeld. Niet dat we tegenwoordig nog wat anders verwachten van politici en andere prominente figuren maar toch.quote:Op maandag 1 juli 2013 18:15 schreef Wokkel het volgende:
Het spijt mij dat Ascher zo achterlijk is dat hij een situatie in een andere tijd gaat zitten normeren aan de tijd van nu.
Het spijt mij nog veel meer dat er geld wordt uitgegeven aan deze nonsens dat veel beter gebruikt had kunnen worden.quote:Op maandag 1 juli 2013 18:15 schreef Wokkel het volgende:
Het spijt mij dat Ascher zo achterlijk is dat hij een situatie in een andere tijd gaat zitten normeren aan de tijd van nu.
Neequote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
Degeschiedenis van de mensheid wordt gekenmerkt door veel ellende, haat en bloed. Als we ons moeten schamen voor alles wat mensen elkaar in het verleden aandeden dan kunnen we er beter collectief een einde aan maken.quote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
Van schaamte en excuses maken is nog nooit iemand doodgegaanquote:Op maandag 1 juli 2013 18:58 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Degeschiedenis van de mensheid wordt gekenmerkt door veel ellende, haat en bloed. Als we ons moeten schamen voor alles wat mensen elkaar in het verleden aandeden dan kunnen we er beter collectief een einde aan maken.
Waaromquote:Op maandag 1 juli 2013 19:05 schreef Leevancleef het volgende:
Terecht van Asscher. Ook nog volledige excuses voor de wandaden in het huidige Indonesië svp.
quote:Op maandag 1 juli 2013 19:05 schreef Leevancleef het volgende:
Terecht van Asscher. Ook nog volledige excuses voor de wandaden in het huidige Indonesië svp.
Jawel hoor. En dat er in die tijd andere verschrikkelijke dingen gebeurde doet daar niets aan af. Het 'ja maar, zij deden het ook' argument is helemaal kinderachtig.quote:Op maandag 1 juli 2013 15:48 schreef Keep_Walking het volgende:
Heeft niemand hier zoiets van "het was een ernstige gebeurtenis en daar mogen mensen oprecht voor schamen en respect voor hebben?"
Naar onze huidige maatstaven kende men toen geen beschaving, dus hoeven we daar ook geen excuses voor aan te bieden...quote:
Wat heeft een excuus van mensen die er helemaal niets mee te maken hebben gehad voor connectie met beschaving?quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |