Thnxs voor de tip.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 17:58 schreef Troel het volgende:
Aanstaande zaterdag 29 juni om 16.05 uur wordt op Nederland 2 de bijzondere documentaire uitgezonden van de Turkse Birsen Başar. Birsen is ambtenaar in de gemeente Breda, pionier als het gaat om autisme bij allochtonen, schrijfster, professioneel autismespreker in Nederland en in Turkije en ervaringsdeskundige.
De documentaire ‘Birsen’ is een portret van Birsen Başar en haar pogingen om een weg te vinden in de Nederlandse en Turkse samenleving.
Zo, dat is nog best prijzig..quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:23 schreef Troel het volgende:
http://www.autisme.nl/med(...)ngres_2013_lores.pdf
Tja, is het ook. En toch zit ik erover te denken om te gaan. Nu ben ik NVA lid, dat scheelt. Maar toch vind ik het een hele hoop geldquote:
Ik hou het even in mijn achterhoofd, weet nog niet of ik er heen ga. Zou op dit moment iig veel te druk zijn voor mij, maar misschien gaat het tegen die tijd beter met mij.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:26 schreef Troel het volgende:
[..]
Tja, is het ook. En toch zit ik erover te denken om te gaan. Nu ben ik NVA lid, dat scheelt. Maar toch vind ik het een hele hoop geld
Denk dat die nieuwe DSM nog wel eens nadelige gevolgen kunnen hebben voor het stellen van de diagnoses rond autisme...quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:02 schreef Troel het volgende:
En ik heb de vrijheid genomen om de titel aan te passen in ASS, om alvast voor te lopen op de DSM 5
Voor zover ik begrepen heb wordt de NL vertaling sowieso niet voor begin 2014 verwacht en is het enkel van toepassing op de NIEUWE diagnoses. Dat is al anders dan wat ze al die jaren aangaven.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:33 schreef Kaylia het volgende:
[..]
Denk dat die nieuwe DSM nog wel eens nadelige gevolgen kunnen hebben voor het stellen van de diagnoses rond autisme...
Maar een hulpverlener heeft toch ook gewoon de beschikking over de gegevens waarop de diagnose gebaseerd is en kan dus daaruit opmaken wat iemand wel en niet kan.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:41 schreef Kaylia het volgende:
Met de verschillende vormen van autisme, was er als hulpverlener toch een redelijke inschatting te maken wat iemand wel en niet kon... er zit een behoorlijk verschil tussen iemand met Asperger en iemand met klassiek autisme... Natuurlijk zijn de mensen met Asperger allemaal anders en functioneert iedereen op zijn eigen niveau... Maar je weet enigsinds wat je kan verwachten.
Nu krijgt iedereen de diagnose autisme, geen gradatisch meer...
Ik denk dat juist op dat punt mijn kracht ligt als hulpverlener met autismequote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:46 schreef Kaylia het volgende:
Tuurlijk is ook waar, maar autisme is wel heel groot... en die verschillende vormen geven iets meer duidelijkheid... Maar we gaan zien of het nadelig gaat zijn
Precies, die klik is erg belangrijk. Mijn vorige psychiater was echt een enorme #(&@% en dat ging dus ook totaal fout. Negeerde mij, stelde voortdurend dat ik ongelijk had en kwam met de opmerking dat ik helemaal niets wist. Toen heb ik regelrecht voor hun neus hun computernetwerk gehackt.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 18:31 schreef Troel het volgende:
Dat is wel erg fijn. Ook altijd prettig natuurlijk dat het gesprek met de psych goed is verlopenEen klik is daar altijd wel gewenst.
Ik ken zo'n begeleider en ergens snap ik het wel: sommige dingen zijn gewoon anders dan de interne logica.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 19:10 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Precies, die klik is erg belangrijk. Mijn vorige psychiater was echt een enorme #(&@% en dat ging dus ook totaal fout. Negeerde mij, stelde voortdurend dat ik ongelijk had en kwam met de opmerking dat ik helemaal niets wist.
En toch kan het(ik ben geen lid) een goeie investering zijn. Ik ga het wel overwegen.quote:
Nah dit lag wel even wat anders. Hij gaf niet alleen mij ongelijk maar ook de neuroloog en het was allemaal onzin wat ik zat te vertellen en "jij weet helemaal niets" . dat zijn geen uitspraken voor een psychiater. En diezelfde psychiater, werkend in een F-act TEAM, geeft doodleuk aan in een interview met een vakblad dat het enige nadeel van het werken als psychiater in Nederland de eindeloze teamvergaderingen zijn die volgens hem totaal geen nut hebben en geen resultaat boeken.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 20:44 schreef Skull-splitter het volgende:
[..]
Ik ken zo'n begeleider en ergens snap ik het wel: sommige dingen zijn gewoon anders dan de interne logica.
Alleen hebben wij als begeleider maar mooi het gat te slaan tussen wat de maatschappij zegt (en das helaas vaak niet wat ze bedoelen) en wat iemand daarmee kan doen en hoe dit dan aan te pakken.
Ik heb regelmatig een aanvaring met een autist met ADHD die zich ergens in vastbijt maar een zeer beperkt tot geen zelfreflectie heeft, iig op de verkeerde momenten en volhardt dan vaak in het eigen gelijk.
Welke zorgverzekeraar zit je? Ik ga eens proberen uit te zoeken waar we het beste naar kunnen gaan overstappen.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 08:23 schreef Troel het volgende:
Tja, ik krijg mijn lidmaatschap vergoed door mijn zorgverzekeraar, maar ben blij met de korting die ik krijg. Maar moet even kijken of ik kan gaan.
Dat is exact waar ik ook mee 'worstel'! Maar ik probeer wel genuanceerd te zijn in mijn grapjes als ik mensen niet goed ken... Degenen die ik ken, denken gewoon: 'Oh, dat is Opoefiets'quote:Op maandag 1 juli 2013 10:31 schreef Logician het volgende:
Ik ben idd vaak een beetje traag
Maar andersom is dat ook niet altijd een hit, aangezien mijn grapjes vaak als veel te grof en lomp etc. worden ervaren (en blijkbaar helemaal omdat ik een vrouw ben...).
Ik zeg tegenwoordig als mensen raar kijken gewoon, ja sorry hoor ben nu eenmaal een autist (met een letterlijke knipoog en lach er bij) op de een of andere manier is dat een leuke manier om of luchtig over autisme te praten of ze snappen die vorm van humor ook niet en dan gaan ze in mijn hokje "geen energie meer aan besteden mensen".quote:Op maandag 1 juli 2013 13:21 schreef Opoefiets het volgende:
[..]
Dat is exact waar ik ook mee 'worstel'! Maar ik probeer wel genuanceerd te zijn in mijn grapjes als ik mensen niet goed ken... Degenen die ik ken, denken gewoon: 'Oh, dat is Opoefiets'
Daar mag je ook helemaal geen grapjes over maken dat weet je tochquote:Op maandag 1 juli 2013 13:43 schreef Logician het volgende:
[..]
Ik zeg tegenwoordig als mensen raar kijken gewoon, ja sorry hoor ben nu eenmaal een autist (met een letterlijke knipoog en lach er bij) op de een of andere manier is dat een leuke manier om of luchtig over autisme te praten of ze snappen die vorm van humor ook niet en dan gaan ze in mijn hokje "geen energie meer aan besteden mensen".
Ow, ik doe dat nooit. Meestal vallen mijn grapjes toch wel goedquote:Op maandag 1 juli 2013 13:43 schreef Logician het volgende:
[..]
Ik zeg tegenwoordig als mensen raar kijken gewoon, ja sorry hoor ben nu eenmaal een autist (met een letterlijke knipoog en lach er bij) op de een of andere manier is dat een leuke manier om of luchtig over autisme te praten of ze snappen die vorm van humor ook niet en dan gaan ze in mijn hokje "geen energie meer aan besteden mensen".
Laatst werd er door iemand (zonder autisme) een lezing over autisme gehouden, die gaf aan dat je mensen met autisme geen autist mag noemen. Ik ben expres alles als de autist gaan benoemen.quote:Op maandag 1 juli 2013 13:53 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Daar mag je ook helemaal geen grapjes over maken dat weet je tochvooral van die moraalridders.
nep autistquote:Op maandag 1 juli 2013 13:54 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ow, ik doe dat nooit. Meestal vallen mijn grapjes toch wel goed
100% Eenschquote:Op maandag 1 juli 2013 14:04 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Gewoon een beetje humor er doorheen gooien, maakt alles luchtiger
quote:Op maandag 1 juli 2013 13:58 schreef Logician het volgende:
[..]
Laatst werd er door iemand (zonder autisme) een lezing over autisme gehouden, die gaf aan dat je mensen met autisme geen autist mag noemen. Ik ben expres alles als de autist gaan benoemen.
Vind dat serieus zo irritant.
Dat klinkt inderdaad een stuk beterquote:Op maandag 1 juli 2013 15:19 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Autistische mensen, of mensen met autisme?
Nou de ene x ben ik Logi met autisme en als ik erg overprikkelt ben dan ben ik Autisme met logi.quote:Op maandag 1 juli 2013 15:19 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Autistische mensen, of mensen met autisme?
quote:Op maandag 1 juli 2013 15:22 schreef YokiKater het volgende:
Tja het maakt mij geen donder uit eigenlijk, mijn vorige username was niet voor niets Auti, ik gaf alleen de overige opties aan.
Ho ho nu niet alle Fok!kers over een kwam scheren. Alle Fok!kers mogen dan wel autist zijn maar dat betekend niet dat alle autisten Fok!ker zijnquote:
..en je krijgt waarschijnlijk goed betaald, ik ben jaloers.quote:Op maandag 1 juli 2013 20:06 schreef NoComment het volgende:
Ik heb sinds kort een bijnaam (Druif, hoe ze daar op gekomen zijn..) die binnen het groepje waarmee ik ga kitesurfen regelmatig gebruikt wordt als ik weer eens ergens iets vergeet ofzoSowieso moesten ik en een andere Joost een bijnaam hebben op vakantie omdat er anders telkens twee Joost'en reageren. Druif en Gans was wat dat betreft wel handig
![]()
Op vakantie overigens nog echt letterlijk onder tafel gelegen toen iemand kwam met "pitloze druif", geen idee waarom ik dat toen ineens zo grappig vondZal wel iets met de hoeveelheden BaCo te maken gehad hebben
![]()
Ik zit overigens nu vast op een Noors platform voor m'n werk. Klusje wat hooguit een week zou moeten duren, maar die week is nu bijna voorbij. Eerst wat technische problemen gehad en nu werkt het weer niet mee, dus ik zit hier nog wel even. Hopelijk ben ik wel terug voordat ik op vakantie zou gaan...![]()
Oja, omdat het een Noors platform is is het van alle gemakken voorzien natuurlijk. Flinke en ook erg goede TV in m'n (éénpersoons, das ook bijzonder) cabin, super douche (warm en erg veel water), erg goed eten, fijne openbare ruimtes.. en een aantal massagestoelen... Damn, waarom hebben ze die niet op meer plaatsen, die dingen zijn geniaal! Nog beter in combinatie met een goed stukje muziek in de oordopjes
Noorwegen! Waar precies ligt dat platform?quote:Op maandag 1 juli 2013 20:06 schreef NoComment het volgende:
Ik zit overigens nu vast op een Noors platform voor m'n werk. Klusje wat hooguit een week zou moeten duren, maar die week is nu bijna voorbij. Eerst wat technische problemen gehad en nu werkt het weer niet mee, dus ik zit hier nog wel even. Hopelijk ben ik wel terug voordat ik op vakantie zou gaan...![]()
Oja, omdat het een Noors platform is is het van alle gemakken voorzien natuurlijk. Flinke en ook erg goede TV in m'n (éénpersoons, das ook bijzonder) cabin, super douche (warm en erg veel water), erg goed eten, fijne openbare ruimtes.. en een aantal massagestoelen... Damn, waarom hebben ze die niet op meer plaatsen, die dingen zijn geniaal! Nog beter in combinatie met een goed stukje muziek in de oordopjes
quote:Op maandag 1 juli 2013 20:20 schreef Troel het volgende:
Niet alle Fok!kers zijn autisten. Als dat zo zou zijn zou de sfeer hier vele malen beter zijn
Op zich valt het nog wel mee, als ik het omreken per uur is het ongeveer hetzelfde als dat ik op kantoor zou zitten. Het grote verschil is alleen wel dat ik 12 uur per dag, 7 dagen per week betaald krijg nuquote:Op maandag 1 juli 2013 20:35 schreef BlueMage het volgende:
[..]
..en je krijgt waarschijnlijk goed betaald, ik ben jaloers.![]()
Het is het Kvitebjørn platform, en ik heb maar even een plaatje opgezocht:quote:Op maandag 1 juli 2013 20:37 schreef Dactylus het volgende:
[..]
Noorwegen! Waar precies ligt dat platform?
Dat is gewoon midden op zeequote:Op maandag 1 juli 2013 22:31 schreef NoComment het volgende:
[..]
Op zich valt het nog wel mee, als ik het omreken per uur is het ongeveer hetzelfde als dat ik op kantoor zou zitten. Het grote verschil is alleen wel dat ik 12 uur per dag, 7 dagen per week betaald krijg nu
[..]
Het is het Kvitebjørn platform, en ik heb maar even een plaatje opgezocht:
[ afbeelding ]
Da's meer als twee keer zoveel als je normale salaris.quote:Op maandag 1 juli 2013 22:31 schreef NoComment het volgende:
[..]
Op zich valt het nog wel mee, als ik het omreken per uur is het ongeveer hetzelfde als dat ik op kantoor zou zitten. Het grote verschil is alleen wel dat ik 12 uur per dag, 7 dagen per week betaald krijg nu
Geen toeslagen verder helaas.. Moet zeggen dat het werk nu voor een groot deel uit wachten op beter weer bestaatquote:Op dinsdag 2 juli 2013 00:59 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Da's meer als twee keer zoveel als je normale salaris.(geen overuren/toeslag voor werken in 't weekend? zou nog beter zijn
) Werk je ook echt die 7 x 12u of toch niet?
Ik vind Community echt een kutshow, alleen Abed is cool.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 18:05 schreef jasper1991 het volgende:
Asperger present!
Ik ben wel benieuwd of collega-aspergers/ASS'ers net zo'n fan zijn als ik van Sheldon uit de serie The Big Bang Theory.
Sheldonquote:Op dinsdag 2 juli 2013 18:05 schreef jasper1991 het volgende:
Asperger present!
Ik ben wel benieuwd of collega-aspergers/ASS'ers net zo'n fan zijn als ik van Sheldon uit de serie The Big Bang Theory.
Community vind ik dan ook eigenlijk wel leuk, alhoewel die serie bij mij wel moest groeien zeg maar. Is toch wel veel flauwere humor dan Big Bang Theory.quote:Op dinsdag 2 juli 2013 18:28 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ik vind Community echt een kutshow, alleen Abed is cool.
En dat hoor ik vaker van mensen.
Kun je nagaan.
Wat bedoel je precies?quote:Op dinsdag 2 juli 2013 19:30 schreef Troel het volgende:
Grappig, ik ben nu al een aantal dagen bezig om nieuws te verzamelen dat autisten "raakt" zeg maar
Lijkt me prima werk eigenlijkquote:Op dinsdag 2 juli 2013 07:56 schreef NoComment het volgende:
[..]
Geen toeslagen verder helaas.. Moet zeggen dat het werk nu voor een groot deel uit wachten op beter weer bestaatOp zich zou ik nog wel verder kunnen waarmee ik op kantoor bezig was, maar ik zit nu op een bank in de recreatieruimte met m'n laptop op schoot. Niet echt een kantooromgeving zeg maar
We doen ook nog wel wat voorbereidend werk en zo nu en dan hebben we een meetingkje, maar verder..
Zou wel fijn zijn als we eens konden beginnen, maar zoals het er nu naar uitziet komt het eerstvolgende weatherwindow vrijdag pas. En das nog zo ver weg, die voorspelling zal ook nog wel veranderen
![]()
Ik zit hier overigens om -als het eenmaal begint- de communicatie te verzorgen tussen het schip dat een nieuwe pijp gaat leggen en de lier die hier op het platform staat om die pijp dan het platform in te trekken. Als dat eenmaal begint is het wel even 2 dagen doorbikkelen met zo nu en dan een paar uurtjes slaap. Niet dat ik er echt moe van ga worden, ik sta gewoon in een UHF radio te lullen, maar we staan wel redelijk onbeschut en dat kan nog wel eens fris/nat zijn op de Noordzee
Dat ligt gewoon aan jou danquote:Op woensdag 3 juli 2013 01:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Lijkt me prima werk eigenlijkwaarschijnlijk ook 99 % mannen daar en dat vind ik ook wel handig, vrouwen krijg je snel genoeg van als je ermee samen moet werken.
Hmm, geen idee hoe dat werkt om naar een psycholoog te gaan als je niet al in een of ander traject zit.. Maar op zich heb ik er wel wat aan gehad, terwijl ik nou niet echt een moeilijke periode heb ofzo. Gewoon al het feit dat ik er met iemand over kan praten scheelt al een stuk. Jij hebt dan die vriendin waarje alles aan kwijt kan, maar ik kan me wel voorstellen dat dat voor haar op een gegeven moment niet makkelijk meer is..quote:Op woensdag 3 juli 2013 00:01 schreef Spoortie het volgende:
Ik moet, ondanks dat ik het voornamelijk bij het lurken houd, toch even mijn verhaal kwijt;
Een van mijn beste vriendinnen/vertrouwenspersonen wil geen contact meer met me zolang ik niet naar een psycholoog of iets dergelijks ga. Ik ben door een moeilijke tijd heengegaan vorig jaar en daar heeft ze, praktisch als enige, naast me gestaan en ze was er behoorlijk door geraakt. Nu is het dit jaar weer wat minder gegaan en heeft ze gezegd dat ze geen contact meer wilt, niet 'emotioneel betrokken' zijn zolang ik niet bij een psycholoog loop.
Ik zit er nogal mee, want zij is een van de weinige mensen met wie ik het oprecht fijn vind contact te hebben..
Samenwerken hier is inderdaad met alleen maar mannen. Een stel schotten om precies te zijn, als die elkaar wat aan het overleggen zijn is er echt geen woord van te verstaanquote:Op woensdag 3 juli 2013 01:28 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Lijkt me prima werk eigenlijkwaarschijnlijk ook 99 % mannen daar en dat vind ik ook wel handig, vrouwen krijg je snel genoeg van als je ermee samen moet werken.
Ergens kan ik me er wel wat bij voorstellen... het is fijn als een vriendin naast je staat en je kan steunen. Maar een vriendin is geen hulpverlener... Waarom niet de stap naar een psycholoog maken, zodat je die vriendin weer als vriendin kan hebben... Het contact gelijkwaardiger maken weer...quote:Op woensdag 3 juli 2013 00:01 schreef Spoortie het volgende:
Ik moet, ondanks dat ik het voornamelijk bij het lurken houd, toch even mijn verhaal kwijt;
Een van mijn beste vriendinnen/vertrouwenspersonen wil geen contact meer met me zolang ik niet naar een psycholoog of iets dergelijks ga. Ik ben door een moeilijke tijd heengegaan vorig jaar en daar heeft ze, praktisch als enige, naast me gestaan en ze was er behoorlijk door geraakt. Nu is het dit jaar weer wat minder gegaan en heeft ze gezegd dat ze geen contact meer wilt, niet 'emotioneel betrokken' zijn zolang ik niet bij een psycholoog loop.
Ik zit er nogal mee, want zij is een van de weinige mensen met wie ik het oprecht fijn vind contact te hebben..
Het is niet dat ze er echt is als pure hulpverlener of zoiets. Ik kan haar gewoon vertellen hoe en wat ik denk, maar ik besteed meer aandacht aan haar dan zij aan mij, althans zo heb ik het gevoel.quote:Op woensdag 3 juli 2013 10:10 schreef Nijna het volgende:
[..]
Ergens kan ik me er wel wat bij voorstellen... het is fijn als een vriendin naast je staat en je kan steunen. Maar een vriendin is geen hulpverlener... Waarom niet de stap naar een psycholoog maken, zodat je die vriendin weer als vriendin kan hebben... Het contact gelijkwaardiger maken weer...
Als zij alleen maar bezig is met jou steunen en opbeuren, dan wordt zo'n vriendschap zo "scheef".
Blijft natuurlijk wel, dat het hardstikke rot is als zoiets tegen je gezegd wordt
Maar waarschijnlijk zal zij het andersom voelen, anders had ze het nu niet aangegevenquote:Op woensdag 3 juli 2013 10:59 schreef Spoortie het volgende:
[..]
Het is niet dat ze er echt is als pure hulpverlener of zoiets. Ik kan haar gewoon vertellen hoe en wat ik denk, maar ik besteed meer aandacht aan haar dan zij aan mij, althans zo heb ik het gevoel.
Het is ook echt niet zo extreem dat ik haar bijvoorbeeld opbel om alles bij haar kwijt te kunnen. Ik heb het, wat zal het zijn, er een keer peer week over terwijl ik haar voordat ze het contact verbrak letterlijk iedere dag sprak.quote:Op woensdag 3 juli 2013 14:01 schreef Nijna het volgende:
Ik heb tijdens mijn studententijd een vriendin gehad die me steeds belde en dan kreeg ik weer te horen waar ze allemaal last van had en tegenaan liep. En ik snap dat ze het kwijt moest, maar ze zoog me helemaal leeg. Verder een prima meid, maar ik trok dit niet en heb het contact toen op een laag pitje gezet, ook gezegd dat ik het zo niet kon.
Andersom heb ik ook wel een vriendin gehad die tegen mij zei dat ze weer meer vriendin wilde zijn dan "hulpverlener" en terecht denk ik (achteraf gezien).
Misschien is het niet zo bedoelt, maar het kan wel zo groeien...
Als je ergens anders je ei kwijt kan, dan kan je wellicht met haar weer meer als vriendin verder...
Misschien voelt zij het ook wel zo en benauwt het haar.quote:Op woensdag 3 juli 2013 10:59 schreef Spoortie het volgende:
[..]
maar ik besteed meer aandacht aan haar dan zij aan mij, althans zo heb ik het gevoel.
Ha, dan kan ik je op de radar zienquote:Op woensdag 3 juli 2013 17:09 schreef magnetronkoffie het volgende:
Ohh, straks naar schiphol. Ben echt zo zenuwachtig als de pest
Fijne dagen nog!
Nicee! Al een beetje Noors geleerd?quote:Op maandag 1 juli 2013 22:31 schreef NoComment het volgende:
[..]
Op zich valt het nog wel mee, als ik het omreken per uur is het ongeveer hetzelfde als dat ik op kantoor zou zitten. Het grote verschil is alleen wel dat ik 12 uur per dag, 7 dagen per week betaald krijg nu
[..]
Het is het Kvitebjørn platform, en ik heb maar even een plaatje opgezocht:
[ afbeelding ]
[offtopic]De Noren vervoegen geen werkwoorden en dat gaat prima. Vandaar ook dat ik bezig ben met mijn eigen taal puur op logica gebaseerd. [/offtopic]quote:
Het ligt altijd aan alle anderen, nooit aan mij, pfft.quote:
Naja, en een beetje aan die vrouwenquote:Op woensdag 3 juli 2013 19:51 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Het ligt altijd aan alle anderen, nooit aan mij, pfft.![]()
Ok, ik kap weer met slowchat, sorry.
Neequote:
Hoe bedoel je?quote:Op woensdag 3 juli 2013 16:13 schreef Specularium het volgende:
[..]
Misschien voelt zij het ook wel zo en benauwt het haar.
Mwe, volgens mij niet. Ik geef haar een bepaalde ruimte, zij mij ook, dat weten we van elkaar (als het goed is).quote:Op woensdag 3 juli 2013 21:01 schreef Specularium het volgende:
[..]
Dat ze je te opdringerig vindt.
Maar dat weet ik natuurlijk niet zeker.
Ben je niet stiekem verliefd?quote:Op woensdag 3 juli 2013 21:03 schreef Spoortie het volgende:
[..]
Mwe, volgens mij niet. Ik geef haar een bepaalde ruimte, zij mij ook, dat weten we van elkaar (als het goed is).
Geweest. Maar al een tijd niet meer zover ik zelf weet, en dat weet ze, beide. Ik vind m'n band met haar belangrijk, ze is zoals zij zegt 'een van de weinigen waar ik me comfortabel bij voel bepaalde dingen te delen', maar dat niet meer.quote:
Gewoon instellingen veranderenquote:Op donderdag 4 juli 2013 18:44 schreef magnetronkoffie het volgende:
Dank jullie wel!
Ik ben goed aangekomen en typen op een duits toetsenbord is raar!
Ja, maar ik zit achter een macquote:Op donderdag 4 juli 2013 19:20 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Gewoon instellingen veranderendat kan jij computerexpert toch wel
Dank je wel!quote:Op donderdag 4 juli 2013 19:54 schreef Dactylus het volgende:
Magnetronkoffie, succes! (Ik weet overigens niet wat je gaat doen? )
Dat is nog makkelijker dan een Windows-computer.quote:Op vrijdag 5 juli 2013 13:12 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ja, maar ik zit achter een mac
[..]
Dank je wel!![]()
Mn stiefzusje gaat trouwen!![]()
Binnen een uur vertrek ik al, wel spannend allemaal haha!
Spannend! Maar ook wel weer leuk toch?quote:Op zondag 7 juli 2013 14:28 schreef summer2bird het volgende:
Oeeehhh, morgen op vakantie, voor het eerst zonder ouders.
Ben zenuwachtig
Ik ken dat gevoel, maar als je er eenmaal bent, merk je dat het wel meevalt.quote:Op zondag 7 juli 2013 14:28 schreef summer2bird het volgende:
Oeeehhh, morgen op vakantie, voor het eerst zonder ouders.
Ben zenuwachtig
precies zo heb ik het ook ervaren. Als je er eenmaal bent, dan ga je je een stuk relaxter voelen!quote:Op zondag 7 juli 2013 18:16 schreef Captain_Maximum het volgende:
[..]
Ik ken dat gevoel, maar als je er eenmaal bent, merk je dat het wel meevalt.
Behalve mijn moeder is niemand zoals ik. Mijn zusje is wat dat betreft het tegenovergestelde van wat ik ben!quote:Op zondag 7 juli 2013 20:29 schreef Dactylus het volgende:
Net terug van een weekendje weg met het gezin. Even eendingetje met mijn broer besproken; hij herkent de tic om het moeilijk te vinden gezellig te zijn in een groep. Gelukkig,ben ik niet de enige in de familie :p
Ik zit nog altijd vast op een platform in de Nordzee bij 9 gradenquote:Op maandag 8 juli 2013 12:52 schreef magnetronkoffie het volgende:
Nu die trouwerij voorbij is, moet ik me gaan bedenken wat ik hier ga doen. Ik ga in elk geval bij 1 iemand voorbij, maar voor de rest weet ik het nog niet. 1 ding zit wel mee: het weer! Zou hier vandaag 30 graden worden heb ik gehoord!
Grenzen verleggenquote:Op zondag 7 juli 2013 14:28 schreef summer2bird het volgende:
Oeeehhh, morgen op vakantie, voor het eerst zonder ouders.
Ben zenuwachtig
Ik ook, ik kijk altijd hoe anderen zich gedragen voordat ik ook maar 1 woord zegquote:Op zondag 7 juli 2013 20:29 schreef Dactylus het volgende:
Net terug van een weekendje weg met het gezin. Even eendingetje met mijn broer besproken; hij herkent de tic om het moeilijk te vinden gezellig te zijn in een groep. Gelukkig,ben ik niet de enige in de familie :p
Als ik nog niemand ken, dan weet ik me geen hoding te bgeven. Maar na korte tijd word ik dat zat en ga ik mn mond opendoen en afhankelijk van het soort gezelschap wordt dat dan een succes of niet.quote:Op maandag 8 juli 2013 16:45 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Ik ook, ik kijk altijd hoe anderen zich gedragen voordat ik ook maar 1 woord zeg
Vooral als ik nog niemand ken, dan kan ik de hele avond geen woord zeggen. Alleen maar luisteren en observeren.
Ik heb zelfs letterlijk een hele poos gehad waarin ik van mensen af probeerde te kijken hoe of ze dat nou deden, gezellig zijn. Het was vanaf ergens in basisschooltijd al iets wat me parten speelde. Ik heb wel het idee dat ik de kunde(zo zie ik het) wat meer onder controle begin te krijgen, langzaam maar zeker. Gisteren gebbq'd met het werk, een groep van 50 a 6o man. Vorig jaar had ik niet veel gezegd enzo,nu kon ik erg veel beter uit de voeten.quote:Op maandag 8 juli 2013 16:45 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Ik ook, ik kijk altijd hoe anderen zich gedragen voordat ik ook maar 1 woord zeg
Vooral als ik nog niemand ken, dan kan ik de hele avond geen woord zeggen. Alleen maar luisteren en observeren.
Overigens, vandaag was ik bij een etentje, heb nauwelijks mn mond opengedaan, maar ik vond het te warm, te druk en het etentje was niet echt mijn stijl, om het maar zo te zeggen.quote:Op maandag 8 juli 2013 23:09 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Als ik nog niemand ken, dan weet ik me geen hoding te bgeven. Maar na korte tijd word ik dat zat en ga ik mn mond opendoen en afhankelijk van het soort gezelschap wordt dat dan een succes of niet.
Ik ben trouwens een beetje dronken
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.I'm fed up with all this Wi-fi-high-fiving
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
quote:Op woensdag 10 juli 2013 21:51 schreef Skull-splitter het volgende:
Collega is vorige week naar symposium in Eindhoven geweest, dit is zijn verslag.Interessant. Vooral dat stukje dat je als Asperger meteen voor 80% afgekeurd wordt. Da's in mijn omgeving zeker niet het geval.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
Ik weet precies hoe je je voelt hoor. Ik struikel soms bijvoorbeeld random over mijn eigen benen heen..quote:Op woensdag 10 juli 2013 23:20 schreef Madame_Paon het volgende:
GODVERDOMME MAN.
Ik word echt zo strontziek van die waardeloze motoriek.
Wil ik m'n flesje drinken pakken, heb ik 'm op de een of andere manier niet goed beet en gaat veel drinken over de computerkast heen.
Het beeldscherm was even helemaal gepixeleerd, maar nu doet hij het weer goed. Als blijkt dat er iets kapot is gegaan, word ik echt heel boos.
Jup .. Mijn benen zitten altijd vol blauwe plekken omdat ik telkens tegen tafels en deuren aan stoot.quote:Op woensdag 10 juli 2013 23:26 schreef Spoortie het volgende:
[..]
Ik weet precies hoe je je voelt hoor. Ik struikel soms bijvoorbeeld random over mijn eigen benen heen..
Ik heb dan weer totaal geen moeite met hand-oog coördinatie, maar dat is dan ook de enige van alle soorten coördinatie. Oefening baart kunst blijkt dan maar weer he..quote:Op woensdag 10 juli 2013 23:28 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Jup .. Mijn benen zitten altijd vol blauwe plekken omdat ik telkens tegen tafels en deuren aan stoot.
Frustrerend.
Was er maar een middel om een fatsoenlijke motoriek te krijgen (en minder gevoelige zintuigen).
Bij mij is het nog steeds even kansloos als 10 jaar geleden.quote:Op woensdag 10 juli 2013 23:31 schreef Spoortie het volgende:
[..]
Ik heb dan weer totaal geen moeite met hand-oog coördinatie, maar dat is dan ook de enige van alle soorten coördinatie. Oefening baart kunst blijkt dan maar weer he..
Met wat ben jij gediagnostiseerd als ik vragen mag?quote:Op woensdag 10 juli 2013 23:41 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Bij mij is het nog steeds even kansloos als 10 jaar geleden.
Het is een wonder dat ik nog nooit een bot gebroken heb.![]()
Door de boosheid heb ik gewoon last van m'n hart. Het is dat ik geen zwak hart heb, anders had ik al 50000 keer een hartaanval gehad.
Adem in, adem uit ...
Tja, met hand-oog coördinatie heb ik dan weinig problemen. Ik doe bijvoorbeeld zelf aan hockey en juist mijn sterke punt is nog de balbehandeling.quote:Op donderdag 11 juli 2013 10:38 schreef NoComment het volgende:
Oog-hand coordinatieEr wordt me elk jaar op m'n werk wel gevraagd waarom ik niet meedoe met de sportdag.. Heel simpel, ik heb geen balgevoel en ik zal het ook nooit krijgen ook. Bovendien heb ik al zovaak basketballen enzo in m'n gezicht of andere pijnlijke plaats gehad dat ik nou niet echt sta te juichen om eraan mee te doen
En bovendien: Teamsporten, brr
Ik zou niet weten in hoeverre ik bij m'n volgende keuring goedgekeurd zou gaan worden. Ik kom altijd veel beter over dan dat ik stressbestendig ben. De overheid wou toch dat gehandicaptenquotum gaan invoeren over een paar jaar? Misschien dat ik dan de sprong ga wagen, maar eerst wacht ik af totdat het daadwerkelijk ingevoerd wordt denk ik!quote:Op woensdag 10 juli 2013 21:55 schreef Troel het volgende:
[..]
Interessant. Vooral dat stukje dat je als Asperger meteen voor 80% afgekeurd wordt. Da's in mijn omgeving zeker niet het geval.
Zou ik een loonsverhoging kunnen bedingen?quote:Op donderdag 11 juli 2013 17:01 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik zou niet weten in hoeverre ik bij m'n volgende keuring goedgekeurd zou gaan worden. Ik kom altijd veel beter over dan dat ik stressbestendig ben. De overheid wou toch dat gehandicaptenquotum gaan invoeren over een paar jaar? Misschien dat ik dan de sprong ga wagen, maar eerst wacht ik af totdat het daadwerkelijk ingevoerd wordt denk ik!
Houden zo. Een diagnose kan ook averechts werken.quote:Op donderdag 11 juli 2013 19:22 schreef NoComment het volgende:
Daar zit toch wel een flink aandeel die binnen ASS zouden vallen, hoewel ze waarschijnlijk lang niet allemaal een diagnose hebben.
Das waar, misschien is het beter om ICT en techniek vrij te stellen want je kunt toch wel al met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid wel stellen dat je die 5% (dat was het toch?) wel haaltquote:Op donderdag 11 juli 2013 19:30 schreef Specularium het volgende:
[..]
Houden zo. Een diagnose kan ook averechts werken.
Oei, das een goeie. Had daar helemaal niet aan gedacht, ik zou best wel de ICT-kant op willen gaan laterquote:Op donderdag 11 juli 2013 19:22 schreef NoComment het volgende:
[..]
Zou ik een loonsverhoging kunnen bedingen?Of op je CV zetten: "Een autist nodig om je quotum op te krikken? Neem mij aan!"
Maar echt, zou me niets verbazen als bedrijven in de techniek en ICT dan gaan aanmoedigen dat iedereen zich laat testen. Daar zit toch wel een flink aandeel die binnen ASS zouden vallen, hoewel ze waarschijnlijk lang niet allemaal een diagnose hebben. En als ze al weten dat ze het hebben dan hebben ze het nog niet bekend gemaakt bij de werkgeverBij mij weten ze het in ieder geval niet bij P&O..
Da's best breed hoor, 'de ict-kant' (zeg ik als ICT-er'quote:Op vrijdag 12 juli 2013 16:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Oei, das een goeie. Had daar helemaal niet aan gedacht, ik zou best wel de ICT-kant op willen gaan later
Ik heb juist totaal geen verstand van computers. Een ongeluk bij een ongeluk.quote:Op donderdag 11 juli 2013 19:22 schreef NoComment het volgende:
[..]
Zou ik een loonsverhoging kunnen bedingen?Of op je CV zetten: "Een autist nodig om je quotum op te krikken? Neem mij aan!"
Ik kom donderdag pas terug, hoop dat de laatste dagen nog leuk gaan wordenquote:Op zondag 14 juli 2013 19:50 schreef NoComment het volgende:
Sjesus.. Ik ben weer in Nederland!5 dagen lang shiftjes van 6 uur gedaan met telkens maar een uur of 2-3 slaap ertussen, je moet immers nog eten enzo. Aardig kapot nu
Warm voor Nederlandse begrippen. We zijn niet zoveel gewend. Heb je snel last van warmte?quote:
Ik kan het me ergens wel voorstellen. Ikzelf hoef ook niet zo nodig meer op vakantie (grappig dat ik dat zeg vanuit Berlijnquote:Op zondag 14 juli 2013 21:11 schreef schaal_10 het volgende:
[..]
Warm voor Nederlandse begrippen. We zijn niet zoveel gewend.
Over warmte gesproken:
Dat mensen niet op vakantie kunnen, oké. Maar dat mensen niet willen? Zelfs niet voor een midweek! Dat gaat er bij mij niet zo goed in. Je doet er veel levenservaring mee op, verlegt grenzen. En hebt nog wat leuks te vertellen ook.
Ik ga op vakantie om iets actiefs te doen, snowboarden of kitesurfen dusquote:Op zondag 14 juli 2013 21:16 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik kan het me ergens wel voorstellen. Ikzelf hoef ook niet zo nodig meer op vakantie (grappig dat ik dat zeg vanuit Berlijn), ben als kind al veel in het buitenland geweest. Ik heb zoiets van ok, dan zie ik nog meer steden, nog meer mensen met weer van die unieke verhalen. Been there.
Bovendien kosten vakanties best veel geld, daar koop ik liever een nieuw vriesvak van
Ja, daar heb je gelijk in. Maar dan ben je na een week of 2 weer thuis en je bent blut!quote:Op zondag 14 juli 2013 21:35 schreef NoComment het volgende:
[..]
Ik ga op vakantie om iets actiefs te doen, snowboarden of kitesurfen dusNu kun je natuurlijk ook wel (erg) lekker kitesurfen in Nederland, maar in Spanje met een lekker temperatuurtje, zonnetje en een koude cerveza erbij is toch ook wel lekker
Eindelijk weer terug in m'n appartementje
Ik heb snel last van warmte jaquote:Op zondag 14 juli 2013 21:11 schreef schaal_10 het volgende:
[..]
Warm voor Nederlandse begrippen. We zijn niet zoveel gewend. Heb je snel last van warmte?
Over warmte gesproken:
Dat mensen niet op vakantie kunnen, oké. Maar dat mensen niet willen? Zelfs niet voor een midweek! Dat gaat er bij mij niet zo goed in. Je doet er veel levenservaring mee op, verlegt grenzen. En hebt nog wat leuks te vertellen ook.
Haha, hier ook. Wou me boek uitlezen vandaag.. maar het is al bijna avond dus red ik vandaag ook niet meer...quote:Op dinsdag 16 juli 2013 17:51 schreef Nijna het volgende:
Wat herkenbaar is, is het merken dat je je dagen beter had kunnen gebruiken.
Maar ik wil vaak zo veel dat ik niet weet waar te beginnen en dan begin ik dus maar niet.
Tja, dat is een beetje het probleem ook. Ik heb zat films, games, boeken of andere dingen om te doen.... Maar bepalen wát je gaat doen is het punt. Omdat ik zoveel te kiezen heb weet ik niet waar te starten. Maak het mezelf ook niet echt makkelijk. Heb nog 10 series, iets van 30 boeken (vaak ook allemaal trilogieën) en heel wat games... Als je niet veel hebt is de keus natuurlijk snel gemaaktquote:Op dinsdag 16 juli 2013 18:07 schreef jasper1991 het volgende:
Héél herkenbaar. Wellicht zegt iets ook tegen je dat je meer rust nodig hebt. Iets als lezen blijft toch een bepaalde inspanning. Ik doe ook veel minder dan ik zou willen doorgaans. Verder wil ik inderdaad een hoop films kijken, wat games uitproberen, meer muziek horen, buitenlands nieuws bekijken, etc.
Het heeft ook te maken met een bepaalde efficiency-tic die ik heb. Die uit zich ook achter de kassa van de supermarkt, zo wil ik geen tijdsverlies van mijn kant doordat ik niet kan betalen daar ik mijn boodschappentas nog aan het inladen ben.
Daarom gewoon alleen op vakantie.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 17:16 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik heb snel last van warmte ja
En dat van vakantie, ik wil ook niet meer. Meer omdat bijna al mijn vakantie's met een ruzie eindigen, of dat ik veel slechter terug kom.
Daarom snowboarden of kitesurfen, dan weet je elke dag wat je kunt gaan doenquote:Op dinsdag 16 juli 2013 19:16 schreef Dactylus het volgende:
Dat viel bij mij wel mee met mijn laatste vakantie. Van te voren een beetje plannen wat je wil doen en daar ook daadwerkelijk aan beginnen helpt een hele hoop..
Rijden is leuk! Al moet ik eerlijk zijn, een dag lang alleen maar rijden komt me nog weleens het neusgat uit.quote:Op dinsdag 16 juli 2013 22:49 schreef NoComment het volgende:
[..]
Daarom snowboarden of kitesurfen, dan weet je elke dag wat je kunt gaan doen![]()
In September gaan collega's weer naar Tarifa, één van hen zit er de hele maand. Denk dat ik ook twee of drie weken ga, afgelopen April was echt geniaal![]()
Owja, en deze keer met de auto, want zo'n lange rit maken vind ik wel lekker eigenlijk. En dit is een mooie lange, 2500 km enkele reisAls het weer een beetje meezit nog even langs Zarautz, een plaatsje waar ik een paar keer op vakantie ben geweest. Super relaxed daar, maar wel vaak regen..
Hmhm, goed warm hier. Goeie reis!quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:29 schreef magnetronkoffie het volgende:
Zo, vanavond maar eens mn spullen bij mekaar rapen, morgen heel vroeg gaat mn vliegtuig alweer!
Ik had begrepen dat het weer in Nederland ook zonnig en zomers is?
Ja dank je, dat gaat met wat Xanax wel lukken! En dan maar hopen dat ik opgepikt ga worden zodra ik weer op schiphol ben!quote:
Dan moet je voor jezelf dus alvast minder keuzes maken. Dus gewoon bij wijze van spreken kaartjes maken met je series erop en dan als je series wilt gaan kijken, drie kaartjes trekken en daaruit kiezen. Je kunt het jezelf best makkelijk makkelijker makenquote:Op dinsdag 16 juli 2013 19:04 schreef Deezertje het volgende:
[..]
Tja, dat is een beetje het probleem ook. Ik heb zat films, games, boeken of andere dingen om te doen.... Maar bepalen wát je gaat doen is het punt. Omdat ik zoveel te kiezen heb weet ik niet waar te starten. Maak het mezelf ook niet echt makkelijk. Heb nog 10 series, iets van 30 boeken (vaak ook allemaal trilogieën) en heel wat games... Als je niet veel hebt is de keus natuurlijk snel gemaaktEn juist daar ben je veel tijd aan kwijt en is de dag alsnog zo voorbij zonder dat je echt wat gedaan hebt... en morgen weer!
Soms begin ik ergens aan en blijf ik dat die dag doen. Dan is dit is die dag inderdaad 'geslaagd'. Of als ik in de trein zit een boek lezen. Prima, want meer kun je op dat moment toch niet doen. Je kan niet ff de trein uit want anders kom je nooit aan waar je moet wezen![]()
En laat nou net tot 16 augustus ik niet meer gratis kan reizen. Dan ben je dus meer op thuis aangewezen en dan loop je tegen het 'wat ga je doen' aan. Ik heb wel gewoon werk, maar daar ben ik altijd vroeg mee klaar, dus tijd zat op een dag..
Heb ook weleens geprobeerd: 1 dag gamen, 1 dag lezen, 1 dag film, maar dat blijkt dan ook weer niet te werken omdat ik niet 'vastgebonden' wil zijn aan die dagen
Goede tip!quote:Op woensdag 17 juli 2013 19:30 schreef Troel het volgende:
[..]
Dan moet je voor jezelf dus alvast minder keuzes maken. Dus gewoon bij wijze van spreken kaartjes maken met je series erop en dan als je series wilt gaan kijken, drie kaartjes trekken en daaruit kiezen. Je kunt het jezelf best makkelijk makkelijker maken
En als je een echt goede autist bent en je fiept op kaartjes en op series, dan heb je op de kaartjes van de serie natuurlijk een mooi plaatje staan enzoquote:
Ik gebruik het zelf bij de kinderen wel eens. Die hebben veel te veel speelgoed om mee te spelen en dan is het soms lastig een keuze te maken. Opgelost op die manierquote:
O shit man!quote:Op vrijdag 19 juli 2013 00:26 schreef NoComment het volgende:
Ik had op de terugweg ook een leuke, ik dacht dat het 18:10 boarden was, dus nog even koffie gedronken, wat winkels bekeken.. Op den duur bij de gate gaan zitten met muziek op, hoor ik toen ik toevallig even m'n dopjes uitdeed "Last call for mister de Bruijn.." Het was 18:10 vliegen![]()
Gelukkig welquote:Op vrijdag 19 juli 2013 00:38 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
O shit man!![]()
Is het nog goedgekomen?
Maar je bent wel een ervaring rijker en je kunt ook nog over je vakantie vertellen, beter gezegd: je ervaring met anderen delen. Het praktische aspect (heel Hollands) is inderdaad dat je na je vakantie gewoon weer thuis bent.quote:Op zondag 14 juli 2013 21:47 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ja, daar heb je gelijk in. Maar dan ben je na een week of 2 weer thuis en je bent blut!
Zeker ook geen spijt gehad dat ik ben gegaan!quote:Op zaterdag 20 juli 2013 13:26 schreef schaal_10 het volgende:
[..]
Maar je bent wel een ervaring rijker en je kunt ook nog over je vakantie vertellen, beter gezegd: je ervaring met anderen delen. Het praktische aspect (heel Hollands) is inderdaad dat je na je vakantie gewoon weer thuis bent.
Leuk dat je bent gegaan!
Beter!quote:Op donderdag 25 juli 2013 20:53 schreef badschaap het volgende:
Ik kwam paar dagen geleden meisje tegen op buitenbad hier in de buurt,
En der toch wel ondanks mijn pdd-nos wat goede gesprekken mee gehad
Nope..quote:Op maandag 29 juli 2013 18:05 schreef YokiKater het volgende:
Ik ga Risperdal krijgen tegen overprikkeling en dergelijke. Zijn er meer mensen hier die Risperdal slikken?
Jazeker, ik gebruik het nu een aantal maanden. Heb er wel baat bij. Ik slaap er onder andere beter door en het maakt mij ook rustiger qua gedachtes en prikkels.quote:Op maandag 29 juli 2013 18:05 schreef YokiKater het volgende:
Ik ga Risperdal krijgen tegen overprikkeling en dergelijke. Zijn er meer mensen hier die Risperdal slikken?
Dank voor je reactie. Ik ben vandaag begonnen met 2 maal daags 0,5 mg. Ik merk nu al best wel een verschil, ben inderdaad een stuk rustiger qua gedachtes en ook niet zo gespannen en snel opgefokt.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:17 schreef Vuurschaapje het volgende:
[..]
Jazeker, ik gebruik het nu een aantal maanden. Heb er wel baat bij. Ik slaap er onder andere beter door en het maakt mij ook rustiger qua gedachtes en prikkels.
Ik heb een angst/paniekstoornis ontwikkeld en slikte daar al medicatie voor en de laatste tijd begon ik steeds meer te flippen door overprikkeling en dat kwam mij niet ten goede.. zeker ook niet omdat we met de hulpverlening gaan beginnen die paniekstoornis goed aan te pakken. (ben al weken niet meer buiten geweest..) Vandaar dat ik nu Risperdal erbij heb gekregen en ik voel mij na 1 pilletje al stukken beter. Ik hoop dat dat zo blijft en ik ga ook therapie krijgen zodat ik uiteindelijk weer beter kan functioneren en gewoon weer naar buiten kan en weer kan beginnen aan een reintegratietraject.quote:
Inderdaad, die ervaring heb ik ook. Graag gedaan overigen. Ben je ook erg gevoelig voor prikkels of dat niet?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:22 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Dank voor je reactie. Ik ben vandaag begonnen met 2 maal daags 0,5 mg. Ik merk nu al best wel een verschil, ben inderdaad een stuk rustiger qua gedachtes en ook niet zo gespannen en snel opgefokt.
Ja, behoorlijk gevoelig voor prikkels. Maar nu door de Risperdal is het scherpe randje er een beetje vanaf, alsof er keihard geremd wordt op mijn irritatie. Ik val dus veel minder snel uit en blijf er veel rustiger onder wanneer er veel prikkels zijn.quote:Op donderdag 1 augustus 2013 18:11 schreef Vuurschaapje het volgende:
[..]
Inderdaad, die ervaring heb ik ook. Graag gedaan overigen. Ben je ook erg gevoelig voor prikkels of dat niet?
Zou er nog wel een keer naar toe willenquote:Op vrijdag 2 augustus 2013 19:19 schreef Dactylus het volgende:
Iemand op het Castlefest geweest op de Keukenhof?
Ik ben gister geweest, uit interesse en met een maat van me. We waren met 2 en een halfuur weer weg, duur dagje was het:p Maar, wel leuke dingen gezien.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 19:23 schreef tijnbrein het volgende:
[..]
Zou er nog wel een keer naar toe willen
Het is inderdaad wel een nadeel. Hiervoor heb ik 9 maanden lang Zyprexa geslikt. Dat heeft mij ook geen goed gedaan en ben ik 20 kilo aangekomen. Maar voor nu is de Risperdal gewoon even nodig en de behandeling is allemaal nog maar net begonnen. Maandag komt mijn SPV'er van het F-ACT team langs met een gedragstherapeut/psychologe.quote:Op vrijdag 2 augustus 2013 19:23 schreef Logician het volgende:
Nadeel van Risperdal is wel dat het een anitpsychotica is, je persoonlijkheid kan beinvloeden, je er wazig van kan worden, afhankelijk, en je er enorm van aan kan komen. Ik hou er niet van.
Xanax vind ik persoonlijk een betere optie als je al aan medicatie wil denken aangezien je die alleen in hoeft te nemen als je weet dat je veel overprikkeling gaat krijgen of als je het aan voelt komen. Het beinvloed je persoonlijkheid niet en is als je het noet dagelijks gebruikt enkel een vangnet. En het werkt binnen 15 a 20min.
Wie zei dat?quote:Op zondag 4 augustus 2013 11:42 schreef NoComment het volgende:
"Jij bent geen Autist"![]()
Na die berg tests had die psychologe het vást bij het verkeerde eind ja. Donderstraal toch op..
Ach ja, gister kreeg ik een pm van iemand die een post van mij van een jaar geleden (quote:Op zondag 4 augustus 2013 11:46 schreef NoComment het volgende:
[..]
Ja. Troll-kloon met totaal 20 posts ofzo
Dan hebben we het 99% zeker over dezelfde..quote:Op zondag 4 augustus 2013 11:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ach ja, gister kreeg ik een pm van iemand die een post van mij van een jaar geleden (__! ) quotte met de mededeling dat ik depressief en nog maagd was dus ach
Genoeg stelletje wannabe-psychologen hiero
Hmm, de mijne heette AntiDys en deze heeft idd maar 20 posts!quote:Op zondag 4 augustus 2013 11:49 schreef NoComment het volgende:
[..]
Dan hebben we het 99% zeker over dezelfde..
quote:Op zondag 4 augustus 2013 11:52 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Hmm, de mijne heette AntiDys en deze heeft idd maar 20 posts!![]()
![]()
Voorspellende gave heb jij!
KLB / Mensen die afgeven op het mboquote:Op zondag 4 augustus 2013 11:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ach ja, gister kreeg ik een pm van iemand die een post van mij van een jaar geleden (__! ) quotte met de mededeling dat ik depressief en nog maagd was dus ach
Genoeg stelletje wannabe-psychologen hiero
Ik ben al even wakker, maar nog maar net mijn mijn actieve dag begonnenquote:
Ik ook rond 12 uurquote:
Zeker!quote:Op maandag 5 augustus 2013 13:06 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Ik ook rond 12 uurHad een vreselijke slapeloze nacht.. kon pas rond 0600u slapen. Ben de laatste tijd helemaal uit mijn ritme. En vanmiddag komt de GGZ langs met gedragstherapeut/psychologe voor een eerste gesprek mbt behandelplan, erg spannend allemaal.
Ik zit een beetje in dubio vandaag, door wat dingetjesquote:Op maandag 5 augustus 2013 12:20 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik ben al even wakker, maar nog maar net mijn mijn actieve dag begonnen
Hello, is it me you're looking for? I can see it in your eyes, I can see it in your smihihile, you are all I've ever wanted, and my arms are open wide... Of ben je niet zo gedient van dergelijke flirtpogingen? :pquote:
Ik kan je daar geen exact antwoord op geven, maar ik kan het wel proberen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:32 schreef Faeroer het volgende:
Hoe kan het zo zijn dat vrouwelijke autisten zo doorfiepen over hun hobbies en niet aanvoelen wanneer genoeg, genoeg is?
Waarom niet gewoon een beetje chillen en proactief vragen stellen? Zelfs alcohol deed weinig om haar wat losser te maken, integendeel.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:34 schreef magnetronkoffie het volgende:
Ik kan je daar geen exact antwoord op geven, maar ik kan het wel proberen.
Autisten zijn minder begaafd in het omgaan met nieuwe (onbekende) situaties.
Een hobby waar ze goed in zijn, geeft hun een stabiele basis en vrij veel autisten kunnen u-ren-lang doorlullen over wat hen interesseert.
Je moet het dan ook niet als een hobby zien maar als een obsessie. En het is enorm fijn om over je obsessie te kunnen praten, dat geeft een gevoel van sociaal bezig zijn.. kunnen praten met mensen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:40 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Waarom niet gewoon een beetje chillen en proactief vragen stellen? Zelfs alcohol deed weinig om haar wat losser te maken, integendeel.
Autisten hebben een afwijking in de hersenen die dit soort gedrag veroorzaakt en hiervoor bestaat geen enkele remedie. Er is heel weinig aan te doen en als er al vooruitgang plaats vindt, dan gaat dit een -heel- stuk langzamer dan bij niet-autisten.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:40 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Waarom niet gewoon een beetje chillen en proactief vragen stellen? Zelfs alcohol deed weinig om haar wat losser te maken, integendeel.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zijn niet alleen vrouwen hoorquote:Op maandag 5 augustus 2013 22:32 schreef Faeroer het volgende:
Hoe kan het zo zijn dat vrouwelijke autisten zo doorfiepen over hun hobbies en niet aanvoelen wanneer genoeg, genoeg is?
quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:56 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Dat beweer ik ook niet, maar no-homo.
Geloof mij, I tried.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:58 schreef Guus_Geluk7 het volgende:
[..]
Maar kun je ook niet ergens anders over beginnen?
Mannen kunnen dat ook prima hoorquote:Op maandag 5 augustus 2013 22:32 schreef Faeroer het volgende:
Hoe kan het zo zijn dat vrouwelijke autisten zo doorfiepen over hun hobbies en niet aanvoelen wanneer genoeg, genoeg is?
Er is echt niets moeilijkers dan een informeel gesprek te voeren, ik zou doorgaands niet weten wat ik zou willen weten van mijn gesprekspartner.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:40 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Waarom niet gewoon een beetje chillen en proactief vragen stellen? Zelfs alcohol deed weinig om haar wat losser te maken, integendeel.
Dat kan heel goed kloppen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:40 schreef Faeroer het volgende:
[..]
Zelfs alcohol deed weinig om haar wat losser te maken, integendeel.
Komt dat omdat je denkt dat het perse ergens over moet gaan?quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 08:12 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Er is echt niets moeilijkers dan een informeel gesprek te voeren, ik zou doorgaands niet weten wat ik zou willen weten van mijn gesprekspartner.
Praten over hobbies/werk? Geen probleem, dan komt er een stortvloed aan info uit maar vergeet ik vaak dat ik MET iemand moet praten ipv TEGEN
Denk het ja, vooral het 'ik wil het niet over werk hebben, maar waar in godesnaam dan over?'quote:Op dinsdag 6 augustus 2013 08:15 schreef Specularium het volgende:
[..]
Komt dat omdat je denkt dat het perse ergens over moet gaan?
Je moet de juiste trigger zien te vinden. Is wel lastig omdat je niet kan zien wat er in haar hoofd om gaat.quote:
Dat dus. Alhoewel het me nu bij vlagen beter af gaat, heb ik nog steeds momenten dat het 'gewoon' niet gaat.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:45 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Autisten hebben een afwijking in de hersenen die dit soort gedrag veroorzaakt en hiervoor bestaat geen enkele remedie. Er is heel weinig aan te doen en als er al vooruitgang plaats vindt, dan gaat dit een -heel- stuk langzamer dan bij niet-autisten.
Als men zegt "daar heb ik nog niets van gemerkt" dan zeg ik meestal zoiets van "wacht maar".quote:Op woensdag 7 augustus 2013 13:22 schreef NanaVonB het volgende:
wat doe je als mensen het niet geloven dat je asperger hebt? ik vertelde laatst aan iemand dat ik asperger heb en daardoor bijvoorbeeld dingen die als grap/sarcastisch bedoeld zijn absoluut niet snap en dingen vaak letterlijk neem. Hij zei "nee hoor mijn huisgenoot heeft asperger, die is echt heel anders dan jij". Toevallig ken ik zijn huisgenoot en bij hem merk je inderdaad direct dat het een apart type is. Als je het zo stelt zou je kunnen zeggen dat ik het minder zwaar heb dan hij het heeft. Ik heb wel de diagnose gekregen toen ik jonger was en ook docenten en bijvoorbeeld studiegenoten merken op dat ik excentriek ben.. Toch geloven veel mensen het niet. Hoe ga je hier mee om?
Ik heb ook m'n obsessies, maar ik weet wel 'ongeveer' wanneer ik moet stoppen met praten erover. Anders wordt het irritant, ik merk het ook pas als mensen echt signalen geven dat ze niet luisteren. Mijn maatje is heel anders, die slaat door en kan uiteindelijk niet meer stoppen en is dagen bezig met zijn observaties. Hij kan er prima over praten, maar dan is er met geen speld tussen te komen.quote:Op maandag 5 augustus 2013 22:44 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Je moet het dan ook niet als een hobby zien maar als een obsessie. En het is enorm fijn om over je obsessie te kunnen praten, dat geeft een gevoel van sociaal bezig zijn.. kunnen praten met mensen.
Dat het snel doorslaat en het niet kunnen stoppen heb je op dat moment dan niet in de gaten.. je bent dan alleen maar bezig met die obsessie en het genot van het kunnen delen van je kennis en ervaringen.
Dan ook nog de plugin om namen aan gezichten te koppelen en ik ben blijquote:Op woensdag 14 augustus 2013 12:50 schreef Deezertje het volgende:
Weg zijn onze problemen!
http://www.nu.nl/tech/355(...)et-google-glass.html
Supertof kerel! Ik hoop dat dit keer alles goed gaat!quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 12:30 schreef YokiKater het volgende:
Ik heb het goede nieuws dat ik nu eindelijk echt op mijzelf ga wonen, met een stukje begeleiding erbij.
Woensdag krijg ik de sleutels van een superleuk huisje!![]()
Er moet nog wel wat geklust worden en bijzondere bijstand aangevraagd worden voor zaken als koel/vrieskast en wasmachine en dat soort zaken dus ik kan niet meteen over, maar het gaat iig gebeuren.
Ben echt enorm blij. Deze woning is speciaal voor mij geselecteerd.. rustige buurt, met maar aan 1 kant buren, leuk huisje ook, alles helemaal goed![]()
Ook heel erg spannend maar ik heb er enorm veel zin in en heb al veel plannen en heb al helemaal in mijn hoofd zitten hoe ik het ongeveer wil hebben en inrichten.
Gr. (De oude Auti, nieuw account)
Gaat helemaal goed komen. Ik heb nu echt goede hulp en dus een heel vangnet achter mij staan.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 12:43 schreef robuust89 het volgende:
[..]
Supertof kerel! Ik hoop dat dit keer alles goed gaat!
Klinkt super, nu hopen dat de WMO meewerkt. Bij deze alvast veel plezier toegewenst.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 12:47 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Gaat helemaal goed komen. Ik heb nu echt goede hulp en dus een heel vangnet achter mij staan.
Wel in de tussentijd een paniek en angststoornis ontwikkeld maar daar word ik voor behandeld en kom ik ook wel weer van af. Ik hoop alleen dat ik wat centen los kan krijgen vanuit de WMO voor de belangrijkste spulletjes in huis, er moet bijvoorbeeld ook in het hele huis vloerbedekking gelegd worden. Alles bij elkaar opgeteld is het een flinke uitgave.
Maar het belangrijkste is de zelfstandigheid en de rust, zo kan ik ook ritme en structuur gaan opbouwen. Ein-de-lijk.
Hoe gaat het met jou?
Bedankt.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 13:41 schreef Questioning het volgende:
[..]
Klinkt super, nu hopen dat de WMO meewerkt. Bij deze alvast veel plezier toegewenst.
Bedankt voor je reactie. Hoop dat mij ook een soort van handleiding aangeboden kan worden hoe hier mee om te gaan. Gaat de afgelopen tijd namelijk bergafwaarts. Een moeilijk proces geweest voor je?quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 13:51 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Bedankt.
Overigens herken ik mij wel in je verhaal over emoties. Ik heb dan ook zoals ik het zelf noem een Emotie Regulatie Stoornis, al kan ik daar de laatste jaren steeds beter mee omgaan.. In mijn diagnoselijst staat het als Borderline persoonlijkheids kenmerken.
Ik slik medicatie waardoor ik wat rustiger ben geworden en daarnaast ben ik er een klein beetje overheen gegroeid. Schijnt vaker voor te komen, dat er overheen groeien. Maar ik kan nog steeds erg overreageren hoor, vandaar ook de medicatie. Ik reageer precies zoals jij omschreef; agressie na opstapeling van frustraties en/of teleurstellingen. Ik ben bijvoorbeeld ook heel goed in dingen kapot gooien.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 15:07 schreef Questioning het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie. Hoop dat mij ook een soort van handleiding aangeboden kan worden hoe hier mee om te gaan. Gaat de afgelopen tijd namelijk bergafwaarts. Een moeilijk proces geweest voor je?
Pretty good!quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 12:47 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Gaat helemaal goed komen. Ik heb nu echt goede hulp en dus een heel vangnet achter mij staan.
Wel in de tussentijd een paniek en angststoornis ontwikkeld maar daar word ik voor behandeld en kom ik ook wel weer van af. Ik hoop alleen dat ik wat centen los kan krijgen vanuit de WMO voor de belangrijkste spulletjes in huis, er moet bijvoorbeeld ook in het hele huis vloerbedekking gelegd worden. Alles bij elkaar opgeteld is het een flinke uitgave.
Maar het belangrijkste is de zelfstandigheid en de rust, zo kan ik ook ritme en structuur gaan opbouwen. Ein-de-lijk.
Hoe gaat het met jou?
Dat is fijn om te horen gozer!quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 15:28 schreef robuust89 het volgende:
[..]
Pretty good!
Lekker aan het werk, en ook op zoek naar een huis. Opeens begrijp ik goed wat voor spanning dat met zich mee kan brengen, en hoe anders dat is
Bedankt voor je verhaal. Ik hoop dat het er overheen groeien ook voor mij gaat werken. Sport is inderdaad een welkome afleiding dit doe ik gelukkig nog steeds actief; taekwon do, kickboxen en fitness. Verder hoop ik inderdaad dat ik met de juiste hulp op weg geholpen kan worden.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 15:22 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Ik slik medicatie waardoor ik wat rustiger ben geworden en daarnaast ben ik er een klein beetje overheen gegroeid. Schijnt vaker voor te komen, dat er overheen groeien. Maar ik kan nog steeds erg overreageren hoor, vandaar ook de medicatie. Ik reageer precies zoals jij omschreef; agressie na opstapeling van frustraties en/of teleurstellingen. Ik ben bijvoorbeeld ook heel goed in dingen kapot gooien.
Vroeger ging ik zelfs automutileren en maakte ik nog meer kapot, maar dat is de laatste 3 jaar een heel stuk minder geworden en ik heb al zeker een jaar lang geen mobieltje meer kapot gegooid.
Al heb ik soms nog wel heel sterk de neiging.
Ik kan ook heel bot en gemeen reageren tegen mensen na een opstapeling van teleurstellingen of frustraties.. dat heeft mij ook genoeg contacten en kansen op een relatie gekost. En ik ben al zo slecht in contacten leggen en onderhouden met mensen.. Gelukkig gaat dat nu dus wel stukken beter dan vroeger.
Vervelend om te lezen dat het momenteel een beetje bergafwaarts gaat bij jou. Maar het belangrijkste is dat je je er niet teveel in en door laat meeslepen. Makkelijk gezegd, dat weet ik, maar het is wel zoSporten heeft mij trouwens ook enorm veel geholpen, maakt niet uit wat voor sport.. gewoon lekker bewegen en je energie kwijt kunnen zorgt al voor een veel betere balans tussen lichaam en geest en het is lekker gezond!
![]()
Rest mij nu verder even niets meer dan je veel sterkte en succes te wensen, dit probleem kan je overwinnen met de juiste hulp en adviezen.
Ook van harte welkom! Is het voor jou een struikelblok of heb je het al een plaatsje kunnen geven in je dagelijks leven. Ben benieuwd.quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 16:24 schreef Ysseda het volgende:
Ik kom me hier ook melden.. Nieuw op Fok! Of nou ja nieuw.. al een poos aangemeld maar begin nu pas wat actiever hier te kijken.
Bij mij is de stoornis van Asperger vastgesteld op 8/9 jarige leeftijd, sindsdien al in therapie tot op hedendag.
Naast mijn autisme is er 3 jaar geleden ook een depressie en een angststoornis vast gesteld, hele poos medicatie geslikt en ben er nu eindelijk weer vanaf.
Ehm heb moeite met sociale contacten, echt vriendinnen heb ik tot mijn grote spijt niet. Heb 1 goede vriendin aan de andere kant van het land die ik alleen online spreek. Wel wat meiden op school waar ik mee optrek maar echt vriendinnen.. tja dat weet ik niet.
Veel problemen thuis, en in februari/maart krijg ik als het goed is een eigen huisje met begeleid wonen
Ehm ik heb er soms nog heel veel last van, maar ik heb me er al wel bij neergelegd dat het een deel is van mezelf wat ik nooit ga kunnen veranderen..quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 16:58 schreef Questioning het volgende:
[..]
Ook van harte welkom! Is het voor jou een struikelblok of heb je het al een plaatsje kunnen geven in je dagelijks leven. Ben benieuwd.
quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 12:30 schreef YokiKater het volgende:
Ik heb het goede nieuws dat ik nu eindelijk echt op mijzelf ga wonen, met een stukje begeleiding erbij.
Woensdag krijg ik de sleutels van een superleuk huisje!![]()
Er moet nog wel wat geklust worden en bijzondere bijstand aangevraagd worden voor zaken als koel/vrieskast en wasmachine en dat soort zaken dus ik kan niet meteen over, maar het gaat iig gebeuren.
Ben echt enorm blij. Deze woning is speciaal voor mij geselecteerd.. rustige buurt, met maar aan 1 kant buren, leuk huisje ook, alles helemaal goed![]()
Ook heel erg spannend maar ik heb er enorm veel zin in en heb al veel plannen en heb al helemaal in mijn hoofd zitten hoe ik het ongeveer wil hebben en inrichten.
Gr. (De oude Auti, nieuw account)
Welkom!quote:Op zaterdag 31 augustus 2013 16:24 schreef Ysseda het volgende:
Ik kom me hier ook melden.. Nieuw op Fok! Of nou ja nieuw.. al een poos aangemeld maar begin nu pas wat actiever hier te kijken.
Bij mij is de stoornis van Asperger vastgesteld op 8/9 jarige leeftijd, sindsdien al in therapie tot op hedendag.
Naast mijn autisme is er 3 jaar geleden ook een depressie en een angststoornis vast gesteld, hele poos medicatie geslikt en ben er nu eindelijk weer vanaf.
Ehm heb moeite met sociale contacten, echt vriendinnen heb ik tot mijn grote spijt niet. Heb 1 goede vriendin aan de andere kant van het land die ik alleen online spreek. Wel wat meiden op school waar ik mee optrek maar echt vriendinnen.. tja dat weet ik niet.
Veel problemen thuis, en in februari/maart krijg ik als het goed is een eigen huisje met begeleid wonen
Zo te zien kunnen we elkaar de hand schudden qua verloopquote:Op maandag 2 september 2013 13:47 schreef Ferrobarr het volgende:
Even over mij zelf:
- ik vermoedde al jaren dat ik wel eens autisme zou kunnen hebben
- ik ben enige tijd geleden behoorlijk vastgelopen in mijn werk
- ik ben nu getest: PDD-NOS (lichte vorm van autisme, geen asperger)
- doordat ik hoogbegaafd ben heb ik ws. mijn autistische beperkingen deels kunnen compenseren met mijn intelligentie.
- vanaf september ga ik in een een of andere (praat)groep om er beter me om te kunnen gaan.
Ik ben zelf ook benieuwd. Heb jij er wat aan gehad?quote:Op maandag 2 september 2013 14:20 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Zo te zien kunnen we elkaar de hand schudden qua verloop
Ben benieuwd hoe de praatgroep jou gaat bevallen.
Ik had zo'n tyfushekel aan praatgroepen he.quote:Op maandag 2 september 2013 14:20 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Zo te zien kunnen we elkaar de hand schudden qua verloop
Ben benieuwd hoe de praatgroep jou gaat bevallen.
Bij mij is het precies andersom.quote:Op maandag 2 september 2013 17:03 schreef YokiKater het volgende:
Praatgroepen zijn ook niets voor mij. Ik heb meer aan internetcontacten.
Ik weet vooral dat ik me gruwelijk erger aan andere autisten in het echtquote:Op maandag 2 september 2013 16:32 schreef Ferrobarr het volgende:
[..]
Ik ben zelf ook benieuwd. Heb jij er wat aan gehad?
Kom je vrijwillig mijn tuin doenquote:Op dinsdag 3 september 2013 11:55 schreef DeHovenier het volgende:
Vandaag is mijn eerste dag als werkloze sinds 2 jaar
wow... wel wat jaloers nu met m'n jaren 50 appartementquote:Op woensdag 4 september 2013 14:35 schreef YokiKater het volgende:
Iets te hoog gefilmd.. (GoPro en ik had geen GSM bij me voor live view) Maar het geeft wel een indruk van mijn huisje waarvan ik vandaag de sleutels heb gekregen en huurcontract ondertekend heb.
Ben superblij!
Deze komt uit de jaren 30quote:Op woensdag 4 september 2013 14:39 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
wow... wel wat jaloers nu met m'n jaren 50 appartement
tof voor je!
Ja leuk om te zien altijd; moeite genomen om stopcontacten in te bouwen, maar het leidingwerk in de badkamer loopt dan wel nog over de muur.quote:Op woensdag 4 september 2013 14:40 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Deze komt uit de jaren 30Maar is wel een beetje opgeknapt.
Thnxs!
quote:Op woensdag 4 september 2013 14:46 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Ja leuk om te zien altijd; moeite genomen om stopcontacten in te bouwen, maar het leidingwerk in de badkamer loopt dan wel nog over de muur.
Maar belangrijker; nieuwe stoppenkast en kunststof kozijnen buiten.
haha, ja sorry gedeelde fiep met m'n vader. (eigen DHZ-zaak thuis).quote:Op woensdag 4 september 2013 14:48 schreef YokiKater het volgende:
[..]Een oog voor detail
(had ook niets anders verwacht
)
Ik vind dat alleen maar leukquote:Op woensdag 4 september 2013 14:50 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
haha, ja sorry gedeelde fiep met m'n vader. (eigen DHZ-zaak thuis).
ergens binnenkomen en met z'n tweetjes kijken wie de meeste gebreken / opvallende dingen kan spotten.
Het werd af en toe echt een pissing-contest...quote:Op woensdag 4 september 2013 14:54 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Ik vind dat alleen maar leukHet is geen slechte eigenschap
Dat laatste is vervelend om te horen.. dat is niet niks. Sterkte!quote:Op woensdag 4 september 2013 14:56 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Het werd af en toe echt een pissing-contest...
binnen komen wandelen als m'n pa wat aan het klussen was en direct constateren dat iets niet in het midden zit; blijkt er een verschil van een halve millimeter over een afstand van 2m te zitten
helaas is dat helemaal weggevallen sinds m'n pa ALS heeft, dat soort stomme dingen mis ik wel
Thanks.quote:Op woensdag 4 september 2013 14:58 schreef YokiKater het volgende:
[..]
Dat laatste is vervelend om te horen.. dat is niet niks. Sterkte!
Als je sociaal niet al te sterk bent, kan ik je een buddy aanraden.quote:Op maandag 2 september 2013 17:03 schreef YokiKater het volgende:
Praatgroepen zijn ook niets voor mij. Ik heb meer aan internetcontacten.
Typisch, 2 psychiaters hebben mij altijd verteld dat autisme word doorgegeven via de vader. En niet via de moeder xDquote:Op woensdag 4 september 2013 21:17 schreef badschaap het volgende:
autisme zit echt in me familie van me moeders kant dan.
Oud achter oom ofzo die ook nog eens ooit nl kampioen schaak is geweest had asperger. Ik heb PDD-nos en me beide neefjes hebben Asperger.
Me broer heeft ook wel autistische trekjes
Vreemd, aangezien je zelf een vrouw bentquote:Op woensdag 4 september 2013 21:28 schreef Ysseda het volgende:
[..]
Typisch, 2 psychiaters hebben mij altijd verteld dat autisme word doorgegeven via de vader. En niet via de moeder xD
Euh nee, mijn kinderen zouden dus geen autisme via mij kunnen krijgen. Je krijgt autisme via je vaders kant, wat betekend dat enkel de man het gen van autisme kan overdragen. Dat betekend niet dat vrouwen geen autisme kunnen krijgenquote:Op woensdag 4 september 2013 22:14 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Vreemd, aangezien je zelf een vrouw bent
Ik heb het trouwens ook van m'n moeder
Eerst mijn tuin, daar moet nodig wat aan gedaan wordenquote:
Leuk huisje! Wel groot voor in je eentjequote:Op woensdag 4 september 2013 14:35 schreef YokiKater het volgende:
Iets te hoog gefilmd.. (GoPro en ik had geen GSM bij me voor live view) Maar het geeft wel een indruk van mijn huisje waarvan ik vandaag de sleutels heb gekregen en huurcontract ondertekend heb.
Ben superblij!
Wat natuurlijk onzin isquote:Op donderdag 5 september 2013 11:02 schreef Ysseda het volgende:
[..]
Euh nee, mijn kinderen zouden dus geen autisme via mij kunnen krijgen. Je krijgt autisme via je vaders kant, wat betekend dat enkel de man het gen van autisme kan overdragen. Dat betekend niet dat vrouwen geen autisme kunnen krijgen
YEAH BABY!quote:Op woensdag 4 september 2013 14:35 schreef YokiKater het volgende:
Iets te hoog gefilmd.. (GoPro en ik had geen GSM bij me voor live view) Maar het geeft wel een indruk van mijn huisje waarvan ik vandaag de sleutels heb gekregen en huurcontract ondertekend heb.
Ben superblij!
Als een vrouw met autisme een dochter krijgt, heeft die dochter 60% kans om ook autistisch te zijn. Ook als de vader niet autistisch is. Het is serieus de grootste onzin dat je als vrouw het niet verder door kan geven. Echt.quote:Op donderdag 5 september 2013 11:02 schreef Ysseda het volgende:
[..]
Euh nee, mijn kinderen zouden dus geen autisme via mij kunnen krijgen. Je krijgt autisme via je vaders kant, wat betekend dat enkel de man het gen van autisme kan overdragen. Dat betekend niet dat vrouwen geen autisme kunnen krijgen
Ik ben nergens mee in de war, ik zei alleen dat mij is verteld dat de man het doorgeeft en toen werd er gezegd dat ik het ook had en legde ik simpelweg uit dat de man het doorgeeft en dat het kind het dus gewoon kan krijgen ongeacht jongen of meisje. Ik heb nergens gezegd dat dit ook zo is, ik zei alleen dat het me is verteld :pquote:Op donderdag 5 september 2013 15:46 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Wat natuurlijk onzin is
De helft van je genen krijg je van je moeder (of zelfs iets meer dan de helft als je zelf een man bent), gezien het Y-chromosoom 'leeg' is en daadwerkelijk het enige stukje DNA is dat je altijd van je vader krijgt.
Jouw kinderen zouden een hele goeie kans hebben autisme via jou te erven, dat is bij mij en 1 ander iemand uit dit topic al gebeurd.
Ik denk dat je in de war bent met het volgende:
Zowel mannen als vrouwen kunnen de genen voor autisme bij zich dragen. Maar aangezien schijnbaar minder vrouwen dan mannen autisme hebben, lijkt het er op dat dezelfde genen bij vrouwen minder actief zijn.
Er zijn talloze andere genetische aandoeningen waarbij evenveel vrouwen als mannen de genen bij zich kunnen hebben, maar waarbij het bij mannen wel tot uiting komt en bij vrouwen niet (of minder).
1 voorbeeld is kaalheid.
Heeft een man 1 gen voor kaalheid, dan wordt ie op latere leeftijd kaal (of kalend).
Heeft een man 2 genen voor kaalheid, dan dikke kans dat ie rond z'n 18 heel snel z'n hoofdhaar gaat verliezen
Heeft een vrouw 1 gen voor kaalheid, dan zal de vrouw daar niks of bijna niks van merken (gezien het kaalheidsgen pas actief wordt onder invloed van bepaalde mannelijke hormonen).
Heeft een vrouw 2 genen voor kaalheid, dan zal de vrouw pas last krijgen van overmatig haaruitval.
En zo zou het bij autisme ook kunnen werken.
Vrouwen als drager (hebben er geen last van) en mannen met een ziektebeeld
En hierbij beeindig ik mijn minilesje genetica!
[..]
YEAH BABY!
Gefeliciteerd!![]()
Ik vind jouw ondertitel echt gewoon fantastisch, weet je dat?quote:Op donderdag 5 september 2013 16:00 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik zou je eens wat beter in gaan lezen, dat is het enige wat ik hier over zeg
Hehe, dank jequote:Op donderdag 5 september 2013 16:01 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik vind jouw ondertitel echt gewoon fantastisch, weet je dat?
Euh nee, dat zei je nietquote:Op donderdag 5 september 2013 16:01 schreef Ysseda het volgende:
[..]
Ik ben nergens mee in de war, ik zei alleen dat mij is verteld dat de man het doorgeeft en toen werd er gezegd dat ik het ook had en legde ik simpelweg uit dat de man het doorgeeft en dat het kind het dus gewoon kan krijgen ongeacht jongen of meisje. Ik heb nergens gezegd dat dit ook zo is, ik zei alleen dat het me is verteld :p
Ze begon met dat ze dat gehoord had, daarna gaf ze een uitleg en liet ze het gehoord hebben achterwege, waardoor het leek alsof het haar mening wasquote:Op donderdag 5 september 2013 16:03 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Euh nee, dat zei je niet
Je zei het alsof het van jezelf kwam
Maar goed, doet er ook niet toe, we hebben in elk geval dit misbaksel met z'n allen de wereld uit geholpen en we zijn het toch met elkaar eens blijkbaar
Edit: Anders verwijs je diegene die met dat onzinverhaal kwam door naar dit topic!![]()
Ow ok, op die fietsquote:Op donderdag 5 september 2013 16:13 schreef Troel het volgende:
[..]
Ze begon met dat ze dat gehoord had, daarna gaf ze een uitleg en liet ze het gehoord hebben achterwege, waardoor het leek alsof het haar mening was
Ik zei: Typisch, 2 psychiaters hebben mij altijd verteld dat autisme word doorgegeven via de vader. En niet via de moeder xDquote:Op donderdag 5 september 2013 16:03 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Euh nee, dat zei je niet
Je zei het alsof het van jezelf kwam
Maar goed, doet er ook niet toe, we hebben in elk geval dit misbaksel met z'n allen de wereld uit geholpen en we zijn het toch met elkaar eens blijkbaar
Edit: Anders verwijs je diegene die met dat onzinverhaal kwam door naar dit topic!![]()
Je geloofde het zelf xDquote:Op donderdag 5 september 2013 16:19 schreef Ysseda het volgende:
[..]
Ik zei: Typisch, 2 psychiaters hebben mij altijd verteld dat autisme word doorgegeven via de vader. En niet via de moeder xD
Dus :p
Over verkeerde conclusies trekken gesproken....quote:Op donderdag 5 september 2013 16:27 schreef Ysseda het volgende:
Laat maar weer, geen zin om mezelf te verdedigen als ik uit word gemaakt voor dom.
Het ging zelfs snel voor een stelletje autisten hequote:
Tsja, elke keer als ik wat zeg, dan begrijpen mensen mij vaak op zo'n negatieve manier, ik snap het nietquote:Op donderdag 5 september 2013 16:39 schreef Troel het volgende:
[..]
Het ging zelfs snel voor een stelletje autisten he
Ja, terechtquote:Op donderdag 5 september 2013 16:41 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Tsja, elke keer als ik wat zeg, dan begrijpen mensen mij vaak op zo'n negatieve manier, ik snap het niet
En als ik zeg dat het niet erg is om dom te zijn, wordt dat natuurlijk ook weer negatief opgevat?
Het leven als autist is heul zwaar soms
Was het ook jaquote:Op donderdag 5 september 2013 16:43 schreef Troel het volgende:
[..]
Ja, terechtOmdat de algemene maatschappelijke instelling is dat dom zijn wel erg is
Overigens, heb ik er overheen gelezen, ik zie nergens dat je iemand dom noemt? Naar mijn idee was dat de conclusie die iemand over zichzelf trok?
ik moet soms ook wel eens afkoelenquote:Op donderdag 5 september 2013 16:45 schreef Troel het volgende:
Ach ja, ze zal wel weer terugkomen als ze afgekoeld is
Ik ben soms scherper en botter dan mijn bedoeling wasquote:Op donderdag 5 september 2013 16:46 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
ik moet soms ook wel eens afkoelen
herkenbaar wel, terwijl ik het niet eens zo bedoel!quote:Op donderdag 5 september 2013 16:47 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik ben soms scherper en botter dan mijn bedoeling was
Heh, ik had een tijdje als e-mail signature 'not afraid to call a spade a god-damned shovel'quote:Op donderdag 5 september 2013 16:47 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik ben soms scherper en botter dan mijn bedoeling was
quote:Op donderdag 5 september 2013 16:51 schreef Ceased2Be het volgende:
not afraid to call a spade a god-damned shovel
Hehequote:Op dinsdag 3 mei 2011 11:41 schreef Ceased2Be het volgende:
[..]
Ach ik speel elk belangrijk gesprek al in alle mogelijke varianten door in mijn hoofd en het loopt toch altijd anders dan gepland (meestal een stuk beter dan de doemscenario's die ik in mijn hoofd haal).
Qua antwoorden waar je geen spijt van krijgt... ik heb een tijdje als e-mail signature 'not afraid to call a spade a goddamn shovel' gehad. Dat vonden mensen wel toepasselijk, ik flap(te) er nogal vaak redelijk ongenuanceerd uit wat ik ergens van vond.
Gek genoeg wordt het gewaardeerd
Ach ja, ik weet de begintijd van de jonge magnetronkoffie hier op fok ook nog welquote:Op donderdag 5 september 2013 16:51 schreef Troel het volgende:
Maar dat weten we ook allemaal, daarom is het des te raarder dat er zo gereageerd werd en er zulke conclusies getrokken werden. Maar dat is wellicht wel de nieuwigheid
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |