Leuke getalletjes staan daar, klinkt allemaal mooi. Neem aan dat jullie allebei een leuk bedrag verdienen krijgen van je werkgever. Er zijn gewoon tig redenen om af te lossen maar ook om niet af te lossen. Zelf blij dat ik dat de 1e 10 jaar vooral niet ge.daan heb. Heeft mij veel geld gescheeld toen ik ging scheiden. Nu wel aflossen of sparende, op de BVZ manier, om een gedeelte weg te werken welke nodig was voor die scheiding. Wat ik daarna doe zie ik dan wel. Eerst lekker doorsparen en investeren etc etc.quote:
Je hoort mij niet zeggen dat dat niet zo isquote:Op woensdag 19 juni 2013 23:10 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Onzin. Als je 250K op je rekening hebt staan levert dat je ook rente op.
Nee, en ook niet dat het wel zo is.quote:
Als je zegt dat het onzin is en dan met argument komt dat je ergens anders ook rente krijgt dan zeg ik dat ik ook niet heb gezegd dat je ergens anders geen rente krijgtquote:Op woensdag 19 juni 2013 23:46 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Nee, en ook niet dat het wel zo is.![]()
Je punt ook alweer?
Dat snap ik wel. Maar je gaat van te voren in je leven niet uit van een scheiding, toch? Je gaat niet trouwen met het idee 'hoe kom ik hier zo voordelig mogelijk van af'.quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:41 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Leuke getalletjes staan daar, klinkt allemaal mooi. Neem aan dat jullie allebei een leuk bedrag verdienen krijgen van je werkgever. Er zijn gewoon tig redenen om af te lossen maar ook om niet af te lossen. Zelf blij dat ik dat de 1e 10 jaar vooral niet ge.daan heb. Heeft mij veel geld gescheeld toen ik ging scheiden. Nu wel aflossen of sparende, op de BVZ manier, om een gedeelte weg te werken welke nodig was voor die scheiding. Wat ik daarna doe zie ik dan wel. Eerst lekker doorsparen en investeren etc etc.
Ow... Dus je statement dat je hypotheek je geld kost, (ondanks dat je zelf een X-bedrag hebt uitstaan tegen een bepaalde rente), houdt geen stand? Aangezien je alleen in je eigen richting rekent....quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:52 schreef By1 het volgende:
Als je zegt dat het onzin is en dan met argument komt dat je ergens anders ook rente krijgt dan zeg ik dat ik ook niet heb gezegd dat je ergens anders geen rente krijgt
Nee daar ga je idd niet vanuit nee als het dan zover is wil je er wel zo goedkoop vanaf natuurlijk. Geeft mij wel ideeen in mijn hoofd, moet ik zeggen, over vervolg relaties maar goed daar zijn we nog niet toe aan trouwen. Idd was ik de kostwinner ja al die tijd.quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat snap ik wel. Maar je gaat van te voren in je leven niet uit van een scheiding, toch? Je gaat niet trouwen met het idee 'hoe kom ik hier zo voordelig mogelijk van af'.
En als ik jouw verhaal lees ben jij kostwinner geweest, al die tijd.
Klopt dat?
De vraag is: waar krijg je meer rente op je spaargeld - 1,2% dan je netto aan rente over je hyp betaalt?quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:52 schreef By1 het volgende:
[..]
Als je zegt dat het onzin is en dan met argument komt dat je ergens anders ook rente krijgt dan zeg ik dat ik ook niet heb gezegd dat je ergens anders geen rente krijgt
quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:57 schreef capricia het volgende:
De vraag is: waar krijg je meer rente op je spaargeld - 1,2% dan je netto aan rente over je hyp betaalt?
Antwoord: bijna nergens.
Ik denk dat dit soort vraagstukken altijd lastig zijn als de inbreng qua geld niet (redelijk) gelijk verdeeld is.quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:57 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Nee daar ga je idd niet vanuit nee als het dan zover is wil je er wel zo goedkoop vanaf natuurlijk. Geeft mij wel ideeen in mijn hoofd, moet ik zeggen, over vervolg relaties maar goed daar zijn we nog niet toe aan trouwen. Idd was ik de kostwinner ja al die tijd.
Dat verschil vind ik niet de moeite waard als je inzet flexibiliteit is (dat is toch zo bij jou?).quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]Weleens van 20 of 30 jaar rentevaste periode's gehoord? Combineer dat eens met 10 jaars termijndeposito's
Welk verschil? Weet jij de rentestanden? En ja, wat is er niet flexibel aan het elk jaar afsluiten van een 10 jaars termijndeposito? Dan komt er toch op een gegeven moment elk jaar 1 vrij? Die je dan kunt gebruiken om af te lossen, of om opnieuw weg te zetten?quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:05 schreef capricia het volgende:
Dat verschil vind ik niet de moeite waard als je inzet flexibiliteit is (dat is toch zo bij jou?).
Doe jij dit?quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:09 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Welk verschil? Weet jij de rentestanden? En ja, wat is er niet flexibel aan het elk jaar afsluiten van een 10 jaars termijndeposito? Dan komt er toch op een gegeven moment elk jaar 1 vrij? Die je dan kunt gebruiken om af te lossen, of om opnieuw weg te zetten?
Is het echt allemaal hogere wiskunde?? Nee toch, hoop ik...
Nee hoor, ik reken niet alleen in mijn eigen richting. Ik geef alleen aan dat je als je aflost ieder jaar het bedrag uitspaart dat je minder aan hypotheekrente hoeft te betalen.quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:56 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ow... Dus je statement dat je hypotheek je geld kost, (ondanks dat je zelf een X-bedrag hebt uitstaan tegen een bepaalde rente), houdt geen stand? Aangezien je alleen in je eigen richting rekent....
Dat werkt wellicht voor jou, maar echt niet voor iedereen hoor.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:11 schreef By1 het volgende:
[..]
Nee hoor, ik reken niet alleen in mijn eigen richting. Ik geef alleen aan dat je als je aflost ieder jaar het bedrag uitspaart dat je minder aan hypotheekrente hoeft te betalen.
Dat zeg ik alleen. Daarmee zeg ik niet dat je geen rente zou krijgen als je het op een spaarrekening zou zetten ipv af te lossen.
Het is niet voor of tegen (discussie). Ik geef alleen aan dat een voordeel van aflossen is dat je ieder jaar minder hoge hypotheeklasten hebt. Als je dat onzin vindt dan klopt dat niet want het is juist wat ik zeg
Ik geef aan dat het een voordeel is. Niet dat het werkt voor mij of dat iedereen dit moet doen.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat werkt wellicht voor jou, maar echt niet voor iedereen hoor.
Het is wel gewoon een feit dat dat wel werkt voor iedereen want het is namelijk gewoon zo. Dat je eventueel een betere constructie hebt, zoals jij, maakt dat nog geen waarheid.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat werkt wellicht voor jou, maar echt niet voor iedereen hoor.
Leuk dat je dat aangeeft, maar als mijn hypotheekrente nou 3% is (variabel), waarover ik netto dus 52% korting krijg en dus eigenlijk 1,44% rente betaal. En op een termijndepositito 3 a 4% krijg. Waar is jouw voordeel dan?quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:19 schreef By1 het volgende:
Ik geef aan dat het een voordeel is. Niet dat het werkt voor mij of dat iedereen dit moet doen.
Nogmaals, ik probeer niemand te overtuigen, het is geen discussie (voor of tegen), ik geef alleen aan dat het een voordeel is als je aflost dat je dan ieder jaar die hypotheekrente niet hoeft te betalen
Nee, het is an sich niet raar.quote:
Nee.Dat werkt niet voor IEDEREEN. Kan niet, bestaat niet, gaat niet gebeuren. Sim-pel.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:19 schreef Tikbalang het volgende:
Het is wel gewoon een feit dat dat wel werkt voor iedereen want het is namelijk gewoon zo. Dat je eventueel een betere constructie hebt, zoals jij, maakt dat nog geen waarheid.
Om jouw voordeel te hebben, moet je wel flink wat spaargeld hebben, al vanaf het aangaan van de hypotheek. Dat heeft niet iedereen.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuk dat je dat aangeeft, maar als mijn hypotheekrente nou 3% is (variabel), waarover ik netto dus 52% korting krijg en dus eigenlijk 1,44% rente betaal. En op een termijndepositito 3 a 4% krijg. Waar is jouw voordeel dan?
Onzin, je kunt in plaats van 1000,- op je hypotheek aflossen, ook gewoon 1000,- vastleggen in een termijndeposito hoor.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:28 schreef Lienekien het volgende:
Om jouw voordeel te hebben, moet je wel flink wat spaargeld hebben, al vanaf het aangaan van de hypotheek. Dat heeft niet iedereen.
Helaas krijg jij die hyp.rente niet. Ook niet variabel.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuk dat je dat aangeeft, maar als mijn hypotheekrente nou 3% is (variabel), waarover ik netto dus 52% korting krijg en dus eigenlijk 1,44% rente betaal. En op een termijndepositito 3 a 4% krijg. Waar is jouw voordeel dan?
Dat is wat anders.quote:Op donderdag 20 juni 2013 00:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Leuk dat je dat aangeeft, maar als mijn hypotheekrente nou 3% is (variabel), waarover ik netto dus 52% korting krijg en dus eigenlijk 1,44% rente betaal. En op een termijndepositito 3 a 4% krijg. Waar is jouw voordeel dan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |