Dat lijkt me ondergeschikt in dit geval. Bovendien is je vakantie niet totaal afhankelijk van dit soort dingen.quote:Op woensdag 19 juni 2013 01:24 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Zeker niet, maar ik wil wel een fijne vakantie.
Dit soort dingen kunnen je vakantie natuurlijk wel negatief beïnvloeden. Direct of indirect zou dit dus wel bepalend kunnen zijn (Ik vrees voor m'n Turkije vakantie binnenkort).quote:Op woensdag 19 juni 2013 01:48 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
Dat lijkt me ondergeschikt in dit geval. Bovendien is je vakantie niet totaal afhankelijk van dit soort dingen.
Ik ga ook over een maandje naar Istanbul, ben benieuwd. Je moet er misschien niet middenin gaan lopen, maar zowel Rio als Sao Paulo zouden daar groot genoeg voor moeten zijn.quote:Op woensdag 19 juni 2013 01:56 schreef ajacied4lf het volgende:
[..]
Dit soort dingen kunnen je vakantie natuurlijk wel negatief beïnvloeden. Direct of indirect zou dit dus wel bepalend kunnen zijn (Ik vrees voor m'n Turkije vakantie binnenkort).
Dat het ondergeschikt is ben ik met je eens.
Ah, Istanbul. Dan zou je er waarschijnlijk middenin zitten. Maar het duurt nog even, dus maar afwachten.quote:Op woensdag 19 juni 2013 02:04 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
Ik ga ook over een maandje naar Istanbul, ben benieuwd. Je moet er misschien niet middenin gaan lopen, maar zowel Rio als Sao Paulo zouden daar groot genoeg voor moeten zijn.
Dat doen heel veel mensen, alleen hebben ze dat niet door omdat ze hun resort niet uitkomen. Tenzij het echt oorlog wordt, maar in dat geval zou er ook een negatief reisadvies komen enz.quote:Op woensdag 19 juni 2013 02:49 schreef ajacied4lf het volgende:
[..]
Ah, Istanbul. Dan zou je er waarschijnlijk middenin zitten. Maar het duurt nog even, dus maar afwachten.
Ja, ontwijken is dan een optie. Maar sowieso is het als gevoel al helemaal niet fijn vakantie vieren in een land waar zoiets bezig is.
Klopt. Het is niet zo dat deze demonstraties en protesten je vakantie onmogelijk maken. Misschien wel een tikkie anders maar meer niet.quote:Op woensdag 19 juni 2013 02:52 schreef -Buttercup het volgende:
[..]
Dat doen heel veel mensen, alleen hebben ze dat niet door omdat ze hun resort niet uitkomen. Tenzij het echt oorlog wordt, maar in dat geval zou er ook een negatief reisadvies komen enz.
quote:Brazilië zet leger in bij protesten
De Braziliaanse regering gaat militairen naar vijf grote steden sturen om weerstand te bieden aan een golf van protesten, waarin bijna een kwart miljoen mensen betere voorzieningen eisen. Legereenheden worden ingezet in Rio de Janeiro, Minas Gerais, Bahia, Ceara en in de hoofdstad Brasilia. .
In bijna al deze plaatsen vinden voetbalwedstrijden plaats van de Confederations Cup, zo bericht de BBC woensdag. Volgens het ministerie van Justitie is Recife de enige gaststad van het voetbaltoernooi die geen steun van het leger heeft aangevraagd. Lokale overheden mogen zelf bepalen hoe lang de militairen blijven.
twitter:cnni twitterde op woensdag 19-06-2013 om 11:17:41Brazil to deploy National Force after biggest anti-government protests in 20 years http://t.co/345GsZ0VkP reageer retweet
Dit filmpje heeft mij overtuigd. Ze vertelt het leuk maar het is een bloedserieuze zaak. Ze hebben het volste recht om in opstand te komen, daaro. Iemand al updates gevonden aangaande legerinzet vandaag?quote:
Hoewel je gelijk hebt wat betreft de stadions zaten dit soort demonstraties er heel lang aan te komen. Vooral door de gigantische inkomstenverschillen, geweld, corruptie, etc. De stadions waren slechts de laatste druppel.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:06 schreef Fides het volgende:
Hoewel ik de ontevredenheid wel snap vind ik het verhaal niet echt sterk. Kom eens met getallen, laat eens zien dat het slecht(er) gaat?
Komt dat hele budget uit de zakken van de belastingbetaler?
Het argument van 'we hebben niets aan stadions boehoehoe' als hoofdargument natuurlijk onzin, want de kosten voor de stadions zijn maar een klein gedeelte van de totale kosten (daarnaast is het natuurlijk nogal flauw om een softbalstadion in Griekenland te vergelijken met een voetbalstadion in Brazilië, wie weet zitten de voetbalstadions wel gewoon vol na het toernooi?). De vliegvelden, metrolijnen snelwegen en hotels die gebouwd worden kunnen wellicht na het WK ook nog prima gebruikt worden en kunnen de (lokale) economie zelfs een boost geven.
Die paar miljard die aan stadions wordt uitgegeven (3-5 MRD is wat ik kan vinden) zijn minder dat de wekelijkse totale kosten van de gezondheidszorg in Brazilie. Het is heus niet alsof dat een wereld van verschil zou maken.....
Ha, en dat is nu net het probleem. De 2 grootste vliegvelden van het land; Sao Paulo en Rio zijn gebouwd in de jaren 70 en onveranderd gebleven. Hier in Bogotá heeft men eindelijk een modern vliegveld gerealiseerd, dat had minstens in die 2 steden ook gebeurd moeten zijn. Maar niets dus. Het is een grote corrupte chaos daar.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:06 schreef Fides het volgende:
...De vliegvelden, metrolijnen snelwegen en hotels die gebouwd worden kunnen wellicht na het WK ook nog prima gebruikt worden en kunnen de (lokale) economie zelfs een boost geven.....
Nee, ik snap de onvrede best goed, en ik vind het ook heel goed dat de burgers van zich laten horen. Gestage ontwikkeling gaat vaak hand in hand met rellen en problemen.quote:Op woensdag 19 juni 2013 20:38 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ha, en dat is nu net het probleem. De 2 grootste vliegvelden van het land; Sao Paulo en Rio zijn gebouwd in de jaren 70 en onveranderd gebleven. Hier in Bogotá heeft men eindelijk een modern vliegveld gerealiseerd, dat had minstens in die 2 steden ook gebeurd moeten zijn. Maar niets dus. Het is een grote corrupte chaos daar.
En dat men zich boosmaakt als zelfs een socialistische premier niet eens voor de enorme hoeveelheid armen kan zorgen en de veiligheid (Rio is gevaarlijker dan Bogotá, dat terwijl het iets kleiner is) kan verbeteren, dan snap ik die ophef zeker.
Vergeet niet dat Brazilie een enorm corrupt land is, waar de verschillen tussen rijk (zeer rijk) en arm (straatarm, favelas) enorm zijn. Het is voor mij een "2e wereld"-land, zoals Rusland, Oekraine, Turkije, Mexico en Colombia maar wel met de inmiddels 5e economie van de wereld.
De onrust en onvrede onder de bevolking is dus meer dan goed voorstelbaar. Zeker als er miljarden worden geinvesteerd (waarvan vele direct in corrupte zakken belanden) in WK en OS, maar niet in de ontwikkeling van het land.
Het schijnt dat 11% (bron: mijn baas die in Rio woont) van de jongeren studeert, dat is extreem laag, lager dan in Colombia wat voor veel mensen een veel armer en minder ontwikkeld land lijkt (wat het niet is, het is vergelijkbaar en met educatie meer studerenden -nee, heb geen cijfers paraat-).
Relatief wel ja. Vergeleken met Rusland denk ik zeker. Maar het land kent gigantische welvaartsverschillen. Daar is op zich niets mis mee en nivellering moet geen doel maar een (sporadisch en gericht toegepast) middel zijn, maar het is schrijnend dat er zoveel geld in corrupte zakken verdwijnt. Dat het volk daarover boos is, snap ik heel goed, met name omdat er zo ongelooflijk veel geld omgaat in het WK en de OS.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:00 schreef Fides het volgende:
Maar is Brazilie geen (relatief?) vrij en democratisch land waar men zich kan organiseren en zelf (wanneer gesteund door een meerderheid van de bevolking) die veranderingen kan doorvoeren?
In andere '2e wereldlanden' heb ik de indruk dat het democratisch gehalte een stuk lager is.
Er wordt nu net gedaan alsof de verantwoordelijken (politici) ter kwader trouw zijn, en op een of andere manier lijkt me dat enigszins overdreven. Oproepen tot anarchie en revolutie vind ik al helemaal belachelijk.
NWS / [NWS FeedBack] Ik hou van Pim Fortuynquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:06 schreef superworm het volgende:
/exit flaming, sorry andere users, enter modje, klaar.
Ik flag, report en spam me een ongeluk maar er moet wel eerst iemand ingelogd zijn om 't te lezenquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
NWS / [NWS FeedBack] Ik hou van Pim Fortuyn
Woensdagavond 19:00 zitten al die mods in de kroeg en zijn ze zo arm dat ze geen smartphone hebben?quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:11 schreef superworm het volgende:
[..]
Ik flag, report en spam me een ongeluk maar er moet wel eerst iemand ingelogd zijn om 't te lezen
hoiquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:11 schreef superworm het volgende:
[..]
Ik flag, report en spam me een ongeluk maar er moet wel eerst iemand ingelogd zijn om 't te lezen
nee ik zat hij het onweeronweer enzo onweerquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:12 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Woensdagavond 19:00 zitten al die mods in de kroeg en zijn ze zo arm dat ze geen smartphone hebben?
Ik snap het niet helemaal maar ik krijg zo'n indruk dat het iets met onweer te maken heeft.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:18 schreef Frutsel het volgende:
[..]
nee ik zat hij het onweeronweer enzo onweer
Toen ik jouw reactie zag, wilde ik zoiets typen ja.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:18 schreef Frutsel het volgende:
[..]
nee ik zat hij het onweeronweer enzo onweer
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
ik mod NWS en WKN, maar zat met dit weer ff iets meer op WKN te lalleballenquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:19 schreef superworm het volgende:
[..]
Ik snap het niet helemaal maar ik krijg zo'n indruk dat het iets met onweer te maken heeft.
(Haal idd allemaal maar weg)
Brazilians want to be treated as citizensquote:
Ik lees alles wat je post maar heb er niet veel aan toe te voegen en wil het topic niet onnodig vervuilen met mijn zeker voor Brazilianen vrij nutteloze meningquote:Op woensdag 19 juni 2013 21:45 schreef El_Matador het volgende:
Als de onzinnige SC verwijderd is, blijkt het topic dood te vallen?
twitter:BreakingNews twitterde op woensdag 19-06-2013 om 21:51:15Brazilian police fire tear gas, rubber bullets to disperse protesters ahead of Brazil-Mexico match - @BBCNews http://t.co/KBJUOWuMgS reageer retweet
Ja, ik ben twee jaar geleden voor mijn werk een weekje in Rio geweest. Ook toen werd er geklaagd over de slechte publieke voorzieningen in Brazilië. Goed geklaagd over import-tarieven om hun eigen industrie te beschermen. En de enorme stijging van het prijspeil in Rio zelf.quote:Op woensdag 19 juni 2013 21:38 schreef El_Matador het volgende:
Nog een punt wat ik doorkreeg via Facebook van een vriend van me in Rio; de importheffingen zijn gigantisch hoog in Brazilie (net als in Colombia trouwens; pakje Rocquefort van 100 gram; 16 euro, tsjakka!).
Ik ben ervoor, omdat het belangrijk is voor opkomende economieen hun eigen markt te beschermen, maar als je via internet internationaal kan bestellen, is het wel schrijnend die verschillen te zien.
Misschien in woorden, maar niet in daden. Erdogan moddert nog steeds aan met de politie waar Rousseff de militaire politie al heeft ingeschakeld.quote:Op woensdag 19 juni 2013 22:19 schreef deelnemer het volgende:
De president Dilma Rousseff reageert een stuk redelijker dan in Erdogan in Turkije. De protesten geven de politieke legitimatie voor gewenste beleidsmaatregelen.
quote:Sepp Blatter blasts Brazil protesters
FIFA President Sepp Blatter has urged protesters flooding the streets of Brazil to stop exploiting football to express their anger against the government, maintaining that the country is benefiting from investment ahead of the 2014 World Cup.
Hundreds of thousands of people have taken to the streets of several cities in the last week just as the world is focused on Brazil for the Confederations Cup, which serves as a test event for the World Cup.
The mass demonstrations, with pockets of violence, are swelling in a collective expression of frustration at government corruption, and the lack of investment in woeful basic public services amid high taxes and heavy spending on staging FIFA's showpiece events.
''They are linking them (the protests) to the Confederations Cup,'' Blatter said in an interview with Brazil's Globo TV network. ''I can understand that people are not happy, but they should not use football to make their demands heard.''
De president van Turkije (Gul) reageerde ook heel redelijk.quote:Op woensdag 19 juni 2013 22:19 schreef deelnemer het volgende:
De president Dilma Rousseff reageert een stuk redelijker dan in Erdogan in Turkije. De protesten geven de politieke legitimatie voor gewenste beleidsmaatregelen.
De Jandarma in Turkije is ook militaire politie. En die zijn ook ingezet.quote:Op woensdag 19 juni 2013 22:41 schreef YazooW het volgende:
[..]
Misschien in woorden, maar niet in daden. Erdogan moddert nog steeds aan met de politie waar Rousseff de militaire politie al heeft ingeschakeld.
Klopt, maar volgens mij pas in een veel later stadium.quote:Op woensdag 19 juni 2013 23:02 schreef Viajero het volgende:
[..]
De Jandarma in Turkije is ook militaire politie. En die zijn ook ingezet.
kloptquote:Op woensdag 19 juni 2013 23:05 schreef YazooW het volgende:
[..]
Klopt, maar volgens mij pas in een veel later stadium.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |