Wacht tot woensdag.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 18:20 schreef Soulagement het volgende:
Detacheringsbureau dinsdag gebeld, woensdag sollicitatie gemaild op verzoek en nu nog niks gehoord.. Maandag maar bellen?
Als mensen nu een schema maakten waar instond wie wat zocht en dat in de OP of in de eerste reactie zet, dan is dat overzichtelijk en kunnen mensen in hetzelfde vakgebied elkaar tips geven en informatie uitwisselen. En wie weet tref je een mede FOK!er die net iemand nodig had die hij/zij hier in die lijst zag staan.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 19:27 schreef Maanvis het volgende:
Welkom in het enige echte Werkzoekend Topic.
Het zou leuk zijn om te vermelden welke opleiding je gevolgd hebt, naar wat je op zoek bent en hoelang al.
De OP vind je hier.
Dat gaat wel een rete lange onleesbare op worden.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 19:39 schreef Watdoeteenvulploegleider het volgende:
[..]
Als mensen nu een schema maakten waar instond wie wat zocht en dat in de OP of in de eerste reactie zet, dan is dat overzichtelijk en kunnen mensen in hetzelfde vakgebied elkaar tips geven en informatie uitwisselen. En wie weet tref je een mede FOK!er die net iemand nodig had die hij/zij hier in die lijst zag staan.
Wat vinden jullie ervan en wie wil een aanzet geven:D?
Ah kijk een stap in de goede richting!quote:Op vrijdag 14 juni 2013 22:34 schreef MissionPhailed het volgende:
Bij PostNL heb ik een werkurentoename van 3 naar circa 12 p/w weten te bewerkstelligen, maar da's ook voor mij uiteraard onvoldoende om mezelf zonder aanvullende WW te bedruipen. Wellicht 'verzacht' dit het huidige gat in mijn CV, wie weet kunnen werkgevers het wel waarderen.![]()
Verder nog geen uitzicht op sollicitatiegesprekken, maar wel uitzicht op een mogelijkheid op sollicitatiegesprekken. Ook de minimale positieve feiten dienen in het oog gehouden te worden.
Ziet het nut er niet van in.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 19:39 schreef Watdoeteenvulploegleider het volgende:
[..]
Als mensen nu een schema maakten waar instond wie wat zocht en dat in de OP of in de eerste reactie zet, dan is dat overzichtelijk en kunnen mensen in hetzelfde vakgebied elkaar tips geven en informatie uitwisselen. En wie weet tref je een mede FOK!er die net iemand nodig had die hij/zij hier in die lijst zag staan.
Wat vinden jullie ervan en wie wil een aanzet geven:D?
Ik mik op de administratie (meer bepaald DIV) en logistiek, heb in de afgelopen jaren vooral ervaring in de administratie opgedaan als uitzendkracht.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 23:36 schreef Watdoeteenvulploegleider het volgende:
[..]
Ah kijk een stap in de goede richting!
Wat zoek je precies en waar heb je ervaring in?
quote:Onze opdrachtgever heeft een externe website bouwer, deze ondersteund je vanaf de zijlijn. Je schrijft foutloos nederlands.
Ik zou dan echt de vacature verbeterd en al terugsturen. Maar uitzendtrutjes en recruitertuig houden er niet zo van om op hun fouten gewezen te worden (ik heb het namelijk al eens gedaan en dat werd me niet in dank afgenomen).quote:
Heb ik ook 'n keer gedaan toen ik besloot dat ik dat baantje niet wilde en nee die kerel vond dat ook niet leuk.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 18:13 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Ik zou dan echt de vacature verbeterd en al terugsturen. Maar uitzendtrutjes en recruitertuig houden er niet zo van om op hun fouten gewezen te worden (ik heb het namelijk al eens gedaan en dat werd me niet in dank afgenomen).
Hoe lang ben je dan in godsnaam met die brief bezig geweest?quote:Op dinsdag 18 juni 2013 17:15 schreef vencodark het volgende:
Shit, wilde ergens op solliciteren maar ik heb te lang geworsteld met de brief en nu is de baan al weg.![]()
Dit 1 goede brief steeds beetje aanpassen max 10 min per brief ?quote:Op dinsdag 18 juni 2013 17:51 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Hoe lang ben je dan in godsnaam met die brief bezig geweest?
Klopt. Eigenlijk al zolang als ik me kan herinneren kijken ze alleen naar je CV, de brieven zijn toch standaard. Hoogstens als er uit je CV iets niet duidelijk is (bijv. waarom wil je weg bij je huidige werk of moest je weg bij je laatste werk) kun je dat uitleggen in je brief.quote:Op dinsdag 18 juni 2013 20:56 schreef Mint_Clansell het volgende:
Een compleet nieuwe brief schrijven doe je toch ook binnen een uurtje?
Ze kijken tegenwoordig toch eerst naar je cv, dus die brief hoeft echt geen Pulitzer-materiaal te zijn.
Whehequote:
Is dit geen lokkertje? Ligt er wel erg dik op toch, als ik jou was zou ik hem verbeteren en terugsturen met de boodschap: Mij moet je hebben!quote:
Hoe lang geleden heb je die brief verstuurd? Want 3 tot 4 weken voor een afwijzing is ook "normaal"quote:Op woensdag 19 juni 2013 10:25 schreef Joene het volgende:
Gewoon helemaal niks ! Is het teveel moeite om even te reageren dat ik niet geschikt ben ?
Gewoon dag of 10 terug een mailtje met een brief en cv . Dan denk ik doe even een mailtje terug ? Maar misschien heb ik de indruk dat als een vacature uitstaat , ze ook graag die mail lezen en beantwoorden ? er stond geen eind termijn bij de vacatures ?quote:Op woensdag 19 juni 2013 10:27 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Hoe lang geleden heb je die brief verstuurd? Want 3 tot 4 weken voor een afwijzing is ook "normaal"
Dat zou je denken he? Ik heb ook 3 weken geleden op een vacature via linkedin gesolliciteerd. Ik heb geen enkele reply gehad van het bedrijf. Dus je hoopt maar dat die linkedin sollicitatieprocedure werktquote:Op woensdag 19 juni 2013 10:29 schreef Joene het volgende:
[..]
Gewoon dag of 10 terug een mailtje met een brief en cv . Dan denk ik doe even een mailtje terug ? Maar misschien heb ik de indruk dat als een vacature uitstaat , ze ook graag die mail lezen en beantwoorden ? er stond geen eind termijn bij de vacatures ?
En dat soort afwijzingen bel je niet na?quote:Op woensdag 19 juni 2013 10:20 schreef Swetsenegger het volgende:
Ja ik begrijp uiteraard dat er geen gegronde reden aan ten grondslag hoeft te liggen, maar daarom zeg ik... sommige afwijzingen trek ik slechter dan anderen. Zoals die afwijzing van de universiteit utrecht dat ze geen concrete online ervaring zagen in mijn cv. Die vond ik ook... apart.
Jawel...., Niet dat er wat uitkomt.quote:Op woensdag 19 juni 2013 10:43 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
En dat soort afwijzingen bel je niet na?
quote:Op woensdag 19 juni 2013 10:51 schreef handige_haarie het volgende:
kijk eens hier voor een aantal tips: http://www.fok.nl/fok-voor-kandidaten/een-goede-motivatiebrief. Gaat dan wel over ict'ers maar is wel in het algemeen opgesteld. Hopelijk heb je er iets aan!
Mijn brief is 20 regels denk ik.quote:Op woensdag 19 juni 2013 11:12 schreef Mint_Clansell het volgende:
Zoals ik net ook al zei is een brief in deze tijd van economische recessie van ondergeschikt belang. De mensen van HRM gaan echt niet al die sollicitatiebrieven door zitten lezen. Ze matchen toch voornamelijk op cv. Ik denk zelfs dat een korte motivatie ook wel volstaat, ipv een hele brief.
Dat is dan weer het andere uiterste.quote:
Niet haten op de brief.quote:Op woensdag 19 juni 2013 11:20 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Dat is dan weer het andere uiterste.
Maar ik denk niet dat Joene vanwege zijn superbrief wordt uitgenodigd, maar meer omdat zijn cv, leeftijd, opleiding matcht bij hetgeen het bedrijf zoekt.
Bullshit , 20 regels waarin je een korte uitleg over jezelf geeft is prima + een redelijk kleine motivatie:)quote:
Nou qua cv heb ik op mn microsoft certificeringen na , alleen mavo dus dat zal weinig indruk makenquote:Op woensdag 19 juni 2013 11:20 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Dat is dan weer het andere uiterste.
Maar ik denk niet dat Joene vanwege zijn superbrief wordt uitgenodigd, maar meer omdat zijn cv, leeftijd, opleiding matcht bij hetgeen het bedrijf zoekt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |