abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 9 juni 2013 @ 22:11:25 #1
329303 Danger.Mouse
Gevaarlijke Muis
pi_127599978


Dit is een gezellig clubje Fok!ers die allemaal 1 ding gemeen hebben: motorrijden is onze hobby! We hebben al verschillende meets ...bla bla bla bla... maar weken vooruit plannen is er meestal niet bij. :P

Heb je zin om eens mee te rijden, dan zien we je graag! Ook voor een gezellig praatje over motoren kun je hier terecht ^O^

Agenda:

29 Juni 2013
- Motorrijders newbierit!

In de planning:
- Allroad rit, interessepeiling hier: Klikkerdeklik
- Rit in Twente
- Internationale kampeer-rit



Honda CBR600F '94 - (dribbel79)
Honda Transalp XL600V '90 - (Roderick2085)
Kawasaki ER-6N '06 - (koffiekoekje)
Kawasaki ZR-7 '01 - (ikookhier)
Suzuki GS500e- (Cocktailprikker)
Suzuki GSX750F '03 - (Paxlie)
Suzuki GSX750F '05 - (bwt)
Suzuki Hayabusa GSX-1300R '00 - (stinkie)
Suzuki TL1000R - KTM LC4 400 Super-Motard - pic2- (cageon)
Triumph Street Triple R '09 - (BazzieK)
Yamaha SZR660 - (-XX-)
Yamaha XJ600 '91 - (Geerd)
Yamaha YZF 750 - (-Den_Haag-)



Cagiva V-Raptor 1000 '07 - (JK1982)
Honda Transalp XL600V '94 - (Anne)
Honda Transalp XL600V '99 - (Dekatria)
Honda VFR800Fi '00 - (Maegrim)
Kawasaki Ninja 250R '10 - (Mickeys)
Kawasaki ZX6R 636 '05 - (Danger.Mouse)
Kawasaki ZX10R '05 - (peterzx9r)
Suzuki GS500 '94 - (Vinniiee)
Suzuki GSX600F '97 - (WhiteJoker)
Suzuki GSX600F '98 - (lipjes)
Suzuki SV650S '01 - (Tankiej)
Suzuki SV650S '07 - (mstx)
Yamaha FZ6 Fazer '06 - (Joooo-pi)
Yamaha SRX 600 '86 - (Skv)
Yamaha XJ900 '92 - (whY...)
Yamaha XT660Z Tenere '12 - (Salatrel)



:@ Ik wil best eens een keer meerijden met jullie, hoe geef ik me op?
Gewoon melden in het topic. Iedereen is in principe welkom, maar we willen wel van tevoren wel graag weten wie er allemaal komen.

oO< Ik wil best mee, maar ik rijd nog niet zo lang. Is het tempo niet te hoog?
Er wordt afhankelijk van het seizoen en de weersomstandigheden vrij vlot gereden, maar z�ker niet achterlijk hard.
Als je het te snel vindt gaan meld je dit even aan degene die voorop rijdt. En anders wachten we wel op je. Ga zeker niet proberen de rest bij te houden, dit kan leiden tot ongelukken.

:? Klinkt goed, maar waar wordt er meestal afgesproken?
Door het hele land, de ene keer wordt er in Zeeland gereden en dan weer in Friesland.

):O Hoe ver van te voren hoor je of er wordt gemeet?
Dit varieert. Soms al 2 � 3 weken van te voren, maar het gebeurt ook regelmatig dat we een dag van tevoren afspreken of soms zelfs dezelfde dag nog.

-O- Ik hou niet van mensen met teveel testosteron, moet ik nu thuis blijven?
Nou, de meeste leden houden er wel van om een beetje mooi op de foto te komen, maar er worden zeker geen wedstrijdjes gehouden en aan opnaaierij doen we ook niet. Ons motto is: Op de openbare weg valt niets te winnen, alleen te verliezen.

8-) Wie maakt er eventueel foto's?
Hier is geen vaste persoon voor aangewezen, eigenlijk iedereen die een digitale camera bij zich heeft maakt foto's.

:{ Wordt er zomaar wat gereden of wordt er een route gereden?
Meestal wordt er van tevoren een route gemaakt en voorgereden door een Fok!MC'er. Het kan ook zijn dat iemand al bekend is in de buurt en dan rijdt diegene gewoon voorop.

:? Mag ik nog even de olie verwisselen voor een rit?
Nee, dit is naar aanleiding van eerdere incidenten ten strengste verboden.

*; Waar komen jullie vandaan?
Dat staat meestal in het profiel van de Fok!MC'er. Zo niet, dan wil deze persoon dit graag anoniem houden.

(8> Wie maakt de topics?
Degene die de laatste post heeft geplaatst maakt het nieuwe topic. Dit is in de vorm van "Motorclub topic <deel> + topictitel naar keuze". Indien dit niet binnen 5 minuten wordt gedaan kan een andere FokMC'er dit doen (zie lijstje met motoren hierboven). De OP kan je in deze Wiki vinden :)

B-) Mag ik ook in het lijstje met motoren van Fok!'ers?
Ja dat mag, misschien ooit. Het enige wat je hiervoor moet doen is een foto aanleveren en het merk, model + bouwjaar van je motor en smeken tot je een ons weegt.
Nieuwelingen moeten eerst bewijzen dat ze een jaar lang kunnen posten alvorens er moeite wordt gedaan om de OP aan te passen.

:( NIET KLUSSEN VOOR EEN RIT!
Als er een rit aankomt, ga dan niet meer onnodig onderhoud doen.
Het is al meerdere keren voorgekomen dat hierdoor mensen hun motor mollen en niet mee kunnen rijden!
Degene die dit toch doet zal met skeelers achter de motor moeten halen voor de gehele rit :P



Alles van nul tot ?2.500,00
Occasions
Speurders
Marktplaats
Duitse motoren op Mobile.de
Duitse motoren op Scout24
BPM-Calculator
Tarieven snelheidsovertredingen

Onderdelen, kleding & aftermarket parts
RAD, groot Belgisch verzendhuis in motorkleding en accessories met enorm assortiment
Motowebshop, voordelig Nederlands verzendhuis in motorkleding en accessoires.
Motozoom, groot Nederlands verzendhuis in motorkleding en accessoires met enorm assortiment
Louis, groot Duits verzendhuis in motorkleding en accesoires met enorm assortiment
------------ (moederbedrijf, maar goedkoper dan Motozoom!)

Martijns, Rotterdamse winkel in motorkleding en accessoires
Bikebandit, groot Amerikaans verzendhuis in accessoires
Superpole uitlaten
Japarts, onderdelen Japanse motorfietsen. Vaak 10-15% goedkoper. Nu ook accessoires!
Vortex - bloedmooie goodies voor je motor!
Evotech - bloedmooie goodies voor je motor!
Motorolie te koop
Ontwerp je eigen TankPad
Ontwerp je eigen motorpak
Reflectiestickers

Database met alle specificaties van motorfietsen sinds 1970
Bikez

Motorreparatie
Motorcycle repair
Vele Motor gebruiks/service handleidingen

Motorfietsen voor grote mensen
Klik!

Motorfilmpjes!!
Duc and WSBK movies, manuals and more.


Disclaimer:
Niet gesponsorde links. Gebruik maken van de aangeboden diensten is op eigen risico :P
Tevens maakt FOK! meer kapot dan je lief is.


Ik hou van kaas. Geraspte kaas.
Tevens motormuis: 2005 Kawasaki ZX-6R
pi_127600656
Belastinggeld }:|

Dat ze maar eens tempo maken ermee.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127600899
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 22:22 schreef BlackLining het volgende:
Belastinggeld }:|

Dat ze maar eens tempo maken ermee.
bij mij is het al binnen hoor :P heb je de brief al gekregen?
pi_127601468
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 22:26 schreef Salatrel het volgende:

[..]

bij mij is het al binnen hoor :P heb je de brief al gekregen?
Nee.

Gek genoeg heb ik een correctie over 2011 die ik heb ingediend ergens half mei al wel weer verrekend gehad :')
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127601517
Meh de ketting van de SV hangt iets te vaak op half 7 :(. Waarschijnlijk is het 't voortandwiel (vriend is hem nu aan het vervangen :+) en anders moet er toch echt een nieuwe ketting op.
Petrolhead on heels.
  zondag 9 juni 2013 @ 22:51:15 #6
319097 Dekatria
Sterker Door Strijd
pi_127602388
Gewoon heule kettingset doen.
pi_127602670
quote:
14s.gif Op zondag 9 juni 2013 22:51 schreef Dekatria het volgende:
Gewoon heule kettingset doen.
Dit, kan het 1x mooi op elkaar inslijten en gaat het langer mee. Anders blijf je dingen vervangen omdat je ouwe zooi je nieuwe dingen sneller laat slijten..
pi_127603190
ik heb een tijdje meegekeken met motor cross en daar deden ze de voortandwiel bij elke beurt zodat de ketting langer meeging
  zondag 9 juni 2013 @ 23:18:15 #9
88754 Sounddragon
Dragon of sound.
pi_127604003
Ik vervang wat nodig is, no more, en ik doe niet korter met onderdelen als normaal. Ik houd alleen geld 'over' :+

Dit hok heeft een cardan, probleem opgelost. eerste voordeel wat Ik eraan gevonden heb, dat dan weer wel :+
De wetenschap is er nog steeds niet uit, waarom de meest gestroomlijnde vrouwen, de meeste weerstand bieden
pi_127604109
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:03 schreef klawie het volgende:
ik heb een tijdje meegekeken met motor cross en daar deden ze de voortandwiel bij elke beurt zodat de ketting langer meeging
Gaat voor straatgebruik niet op.

Als de ketting nog steeds gaar is, is binnen 2000 kilometer het nieuwe voortandwiel dat ook weer. En dan is de ketting nog een stapje verder dan ie al was.

Altijd de hele kettingset. Slijt gelijkmatig, dus de kettingwielen zijn doorgaans net zo ver heen als de ketting zelf mits de ketting enigszins onderhouden is.


In mijn ketting zitten een aantal schakels die niet soepel meer rond willen. Dus die gaat in de volgende serie mee :) Dan moet ik van het hele circus aan geplande onderhoud alleen nog maar dat doen, en de koppelingsplaten.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604153
Als de ketting en achtertandwiel nog goed is, is er geen enkele geldige reden om alles te vv. Dus gewoon lekker die voortandwiel vv en verder klapperen.

Edit: Lekkere tegenstrijdige adviezen weer. :')
pi_127604229
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:21 schreef Gummiebeer het volgende:
Als de ketting en achtertandwiel nog goed is, is er geen enkele geldige reden om alles te vv. Dus gewoon lekker die voortandwiel vv en verder klapperen.
Als het tandwiel niet lekker meer is, is het vrijwel onmogelijk dat de ketting nog in orde is. Andersom is logischer. Tandwiel nog goed als de ketting gaar is. Maar ook dat niet te lang, want dat tandwiel trekt gewoon krom en slijt in als de ketting te ver uitgerekt is.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604240
Maar als je ketting steeds slap hangt, dan zou ik eerder de ketting verdenken dan je tandwiel. Als er eenmaal ongelijke rek in een ketting zit dan kan t erg snel gaan..
pi_127604346
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:22 schreef BlackLining het volgende:

[..]

Als het tandwiel niet lekker meer is, is het vrijwel onmogelijk dat de ketting nog in orde is. Andersom is logischer. Tandwiel nog goed als de ketting gaar is. Maar ook dat niet te lang, want dat tandwiel trekt gewoon krom en slijt in als de ketting te ver uitgerekt is.
Laten we effe eerlijk wezen: Een SV is geen pk monster in vergelijking met een zeg maar een ss fiets. Gewoon effe regelmating de speling controleren. Mocht de ketting teveel gaan lubberen dan kan je altijd es kijken of je de hele zut vervangt.
pi_127604365
Als ie steeds slap hangt zou ik de kettingspanners (of degene die de ketting spant) verdenken.

Let er overigens op dat kettingen niet overal even lang zijn. Klinkt een beetje korm, dat snap ik, maar neit alle schakels zijn even lang. Dat rekt naar verloop van tijd. Je kunt dus je kettingspanning instellen, het achterwiel een keer rond draaien en er dan weer compleet naast zitten. Dat is ook de reden dat je bij het spannen eerst het strakste punt zoekt (dus, slapste deel van de ketting om het achtertandwiel, niet tussen de tandwielen) en dan op het strakte punt spant, niet op het zwakste. Een ketting die iets los staat is niet erg. Een ketting die te strak gaat, kan je bak kapot trekken.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604408
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:25 schreef BlackLining het volgende:
Als ie steeds slap hangt zou ik de kettingspanners (of degene die de ketting spant) verdenken.

Let er overigens op dat kettingen niet overal even lang zijn. Klinkt een beetje korm, dat snap ik, maar neit alle schakels zijn even lang. Dat rekt naar verloop van tijd. Je kunt dus je kettingspanning instellen, het achterwiel een keer rond draaien en er dan weer compleet naast zitten. Dat is ook de reden dat je bij het spannen eerst het strakste punt zoekt (dus, slapste deel van de ketting om het achtertandwiel, niet tussen de tandwielen) en dan op het strakte punt spant, niet op het zwakste. Een ketting die iets los staat is niet erg. Een ketting die te strak gaat, kan je bak kapot trekken.
Klint heul niet krom, tis de waarheid. Geen enkele ketting is overal gelijk.
pi_127604415
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:24 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Laten we effe eerlijk wezen: Een SV is geen pk monster in vergelijking met een zeg maar een ss fiets. Gewoon effe regelmating de speling controleren. Mocht de ketting teveel gaan lubberen dan kan je altijd es kijken of je de hele zut vervangt.
70 pk in wisselend vermogen en richting is meer dan genoeg om een ketting uit te rekken. Zeker bij een V-twin die op elke slag een dreun uitdeelt, in plaats van een vier in lijn die dat gelijkmatiger doet. Overigens zelfs een 25kW vier in lijn rekt een ketting na verloop van tijd gewoon uit.

quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:26 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Klint heul niet krom, tis de waarheid. Geen enkele ketting is overal gelijk.
Lees even eerst de hele post...
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604464
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:26 schreef BlackLining het volgende:

[..]

70 pk in wisselend vermogen en richting is meer dan genoeg om een ketting uit te rekken. Zeker bij een V-twin die op elke slag een dreun uitdeelt, in plaats van een vier in lijn die dat gelijkmatiger doet.
Vermogen is gelijkmatig op de uitgaande as. Maakt geen moer uit of het een Twin of 4 in lijn is.
pi_127604549
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:26 schreef BlackLining het volgende:

Lees even eerst de hele post...
Deed ik. En ik blijf erbij dat een strontje nieuwe ketting niet overal gelijk is. Als ik mijn ketting span pak ik het strakste gedeelte om te spannen, dan zit je altijd goed.
pi_127604562
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:27 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Vermogen is gelijkmatig op de uitgaande as. Maakt geen moer uit of het een Twin of 4 in lijn is.
Gemiddeld vermogen wel ja. Merk jij als bereider niet veel van, omdat je ketting en de demping van je tandwielset nogal veel opvangt.

Maar, zelfs een 25kw motor, vier in lijn of V-twin, rekt een ketting gewoon uit naar verloop van tijd. Hij zal een ketting niet uit elkaar trekken, maar een speling van een tiende milimeter op een aantal van de schakels is genoeg om een ketting weg te kunnen flikkeren.

quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:29 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Deed ik. En ik blijf erbij dat een strontje nieuwe ketting niet overal gelijk is. Als ik mijn ketting span pak ik het strakste gedeelte om te spannen, dan zit je altijd goed.
Dan heb je dus niet gelezen, want ik zeg nergens dat een nieuwe ketting dat wel is. Echter, zeggen "een ketting is niet overal even lang" klinkt gewoon vaag als je niet weet hoe het slijtageproces van een ketting eruit ziet, en niet weet dat een ketting op bepaalde stukken verder versleten kan zijn dan op andere stukken. En gezien het probleem, een steeds doorhangende ketting, denk ik dat dat effect over het hoofd gezien wordt. Vandaar de extra uitleg.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604621
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:27 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Vermogen is gelijkmatig op de uitgaande as. Maakt geen moer uit of het een Twin of 4 in lijn is.
Dit is nou dus echt een :') waard...

Waarom denk je dat fabrikanten komen met big-bang, screamers en small bang motoren? puur om de krachtpulsen om het achterwiel te moduleren om zo een betere tractie en feedback van de motor te verkrijgen.

Big-Bang is bijvoorbeeld dat alle cilinders binnen een halve slag arbeid leveren, zodat de achterband te tijd heeft om weer te herstellen voor de volgende arbeidsslag en zo betere feedback en tractie te leveren.
pi_127604631
Het is trouwens niet de ketting die zozeer slijt. De tandwielen slijten met als gevolg dat de ketting gaat slijten door onvoldoende controle. ;)
pi_127604658
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:30 schreef Gummiebeer het volgende:
Het is trouwens niet de ketting die zozeer slijt. De tandwielen slijten met als gevolg dat de ketting gaat slijten door onvoldoende controle. ;)
Nee, de tandwielset slijt. En daarom vervang je dus altijd de tandwielset en niet alleen de tandwielen.

Kettingwielen, voor de mierenneukers onder ons :+
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604666
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:30 schreef Gummiebeer het volgende:
Het is trouwens niet de ketting die zozeer slijt. De tandwielen slijten met als gevolg dat de ketting gaat slijten door onvoldoende controle. ;)
Heb is eerder dat de tandwielen slijten doordat de ketting rekt en daarom die ketting niet meer mooi in de tanden past
pi_127604705
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:30 schreef WallyPower118 het volgende:

[..]

Dit is nou dus echt een :') waard...

Waarom denk je dat fabrikanten komen met big-bang, screamers en small bang motoren? puur om de krachtpulsen om het achterwiel te moduleren om zo een betere tractie en feedback van de motor te verkrijgen.

Big-Bang is bijvoorbeeld dat alle cilinders binnen een halve slag arbeid leveren, zodat de achterband te tijd heeft om weer te herstellen voor de volgende arbeidsslag en zo betere feedback en tractie te leveren.
Dan snap ik de :') niet.
Met al die blablabla blijft het vermogen op de uitgaande as gelijk, ongeacht type blok, niet?
pi_127604724
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:31 schreef WallyPower118 het volgende:

[..]

Heb is eerder dat de tandwielen slijten doordat de ketting rekt en daarom die ketting niet meer mooi in de tanden past
Maar de tandwielen slijten ook door het constante gedouw en getrek aan de tanden. Daardoor gaan ze langzaam scheef staan en krijg je een zaagblad. Uiteindelijk slijt dus gewoon de hele set en daarom:

quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:31 schreef BlackLining het volgende:

En daarom vervang je dus altijd de tandwielset en niet alleen de tandwielen.

Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604810
Naja, t zal wel. Ik vv altijd de voorste tandwiel aangezien die sneller slijt, want kleiner dus meer rpm dus meer slijtage. Mss ligt het dan aan de Alp, maar ik kan met 2 voortandwielen weg alvorens het geheel te vv.
pi_127604841
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:32 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Dan snap ik de :') niet.
Met al die blablabla blijft het vermogen op de uitgaande as gelijk, ongeacht type blok, niet?
Je bent het met me eens dat het fire-patroon van een V-twin nogal anders is dan van een vier in lijn, toch? En dat twee cilinders van 500 cc die (deels) tegen elkaar inbeuken wat schokkeriger zijn dan vier cilinders van 250 cc die elkaar ondersteunen, lijkt me.

Een versnellingsbak heeft alleen maar tandwielen of hooguit een ketting. Geen demping.

Kijk vervolgens eens op je verdere aandrijflijn: Ketting met redelijke speling (vangt klappen op!) en vaak nog rubberen dempingsdelen in voortandwiel, of tussen het achtertandwielblok en de achtervelg zelf. Dáár vindt de demping plaats. Op het achterwiel merk je er (vrijwel) niks van, op de uitgaande as echter wel. De demping zit pas in de eindoverbrenging.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127604895
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:35 schreef BlackLining het volgende:

[..]

Je bent het met me eens dat het fire-patroon van een V-twin nogal anders is dan van een vier in lijn, toch? En dat twee cilinders van 500 cc die (deels) tegen elkaar inbeuken wat schokkeriger zijn dan vier cilinders van 250 cc die elkaar ondersteunen, lijkt me.

Een versnellingsbak heeft alleen maar tandwielen of hooguit een ketting. Geen demping.

Kijk vervolgens eens op je verdere aandrijflijn: Ketting met redelijke speling (vangt klappen op!) en vaak nog rubberen dempingsdelen in voortandwiel, of tussen het achtertandwielblok en de achtervelg zelf. Dáár vindt de demping plaats. Op het achterwiel merk je er (vrijwel) niks van, op de uitgaande as echter wel. De demping zit pas in de eindoverbrenging.
Dit is puur om de veerweg op te vangen van een allroad, die veert immers meer in dan een ss.
pi_127604898
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:32 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Dan snap ik de :') niet.
Met al die blablabla blijft het vermogen op de uitgaande as gelijk, ongeacht type blok, niet?
Het vermogen wel ja, maar bij hebben geen elektromotoren die een mooi continu vermogen leveren. het vermogen van een motor word geleverd in de vorm van een sinus, die alleen gedempt wordt door de masssa van het vliegwiel en de aandrijflijn.
Dus voor een V-twin het zelfde vermogen te laten leveren als een 4 cilinder binnen een arbeidscyclus moeten de sinusoïden 2X zo groot zijn als bij een 4 cilinder om gelijk te blijven.

Dus de piekbelasting op je ketting is dan in theorie 2x zo groot.
pi_127604966
Maargoed, aan Generaal Onbenul:

Een ketting rekt dus op bepaalde delen meer uit dan op andere delen. Zo kan het dat je de ketting spant, het achterwiel een keer ronddraait en de ketting weer los hangt. Spannen doe je dus op het punt dat de ketting het strakste staat. Resultaat daarvan is, dat de ketting met vlagen te los staat. Span je op het losse stuk, dan is je resultaat dat je ketting met vlagen te strak staat. En dan gaat die trekken aan de uitgaande as, en dat is funest voor je blok. Liever te los, dan te vast.

Beste blijft gewoon de hele set verwisselen. Als je iets doet, moet je het goed doen. Anders komt het gegarandeerd terug.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127605022
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:37 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Dit is puur om de veerweg op te vangen van een allroad, die veert immers meer in dan een ss.
Dat is niet de enige reden van speling op een ketting. Dat is de reden dat als ie op het strakste punt staat (overigens is dat niet helemaal ingeveerd, dan komt ie weer losser te staan) er nog steeds speling moet zijn op de ketting.
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127605031
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:38 schreef BlackLining het volgende:
Maargoed, aan Generaal Onbenul:

Een ketting rekt dus op bepaalde delen meer uit dan op andere delen. Zo kan het dat je de ketting spant, het achterwiel een keer ronddraait en de ketting weer los hangt. Spannen doe je dus op het punt dat de ketting het strakste staat. Resultaat daarvan is, dat de ketting met vlagen te los staat. Span je op het losse stuk, dan is je resultaat dat je ketting met vlagen te strak staat. En dan gaat die trekken aan de uitgaande as, en dat is funest voor je blok. Liever te los, dan te vast.

Beste blijft gewoon de hele set verwisselen. Als je iets doet, moet je het goed doen. Anders komt het gegarandeerd terug.
Laten we het hier maar op houden idd. Maar als kostenbesparing zal je eerst effe alleen je voortandwiel vv inspecteren als die goed versleten is.

Edit: Tis veur mij ook veulste laat om discussie te houden :+
pi_127605104
Ja, maar als ze met een versleten voortandwiel gereden heeft, is die ketting hoogstwaarschijnlijk ook gewoon versleten. Die wordt namelijk met elke rondgang uit elkaar getrokken op het voortandwiel.

Motorrijden is nou eenmaal een dure hobby..
Alle Urkers het land uit! Deporteer de burgemeester! Hier werken wij aan uw afzinking!!
pi_127605148
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:41 schreef BlackLining het volgende:
Ja, maar als ze met een versleten voortandwiel gereden heeft, is die ketting hoogstwaarschijnlijk ook gewoon versleten. Die wordt namelijk met elke rondgang uit elkaar getrokken op het voortandwiel.

Motorrijden is nou eenmaal een dure hobby..
En das weer een kwestie van inspectie en onderhoud. ;)
pi_127605231
Effe iets anders.

Vandaag een Harley rijder gespot met hempie, kort broekie en slippers. Tevens zo'n zomerpetje onder z'n pothelmpie. Gast uitbundig zwaaien :') Ik gaf hem effe de vinger, de homo. :W
pi_127605380
maar de voorste tandwiel draait toch vaker rond als de rest en daardoor slijt hij toch harder
pi_127605544
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:47 schreef klawie het volgende:
maar de voorste tandwiel draait toch vaker rond als de rest en daardoor slijt hij toch harder
U gaat door voor de koelkast! ^O^
Klein editje op zijn plaats: Voorste tandwiel is meestal bij de betere wel harder dus slijtvaster. Neemt nog niet weg dat de voorste tandwiel sneller slijt ivm de rest.
pi_127605691
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:50 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

U gaat door voor de koelkast! ^O^
dan kan je hem toch beter een keer eerder los vervangen dan gaat de rest ook langer mee
pi_127605758
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:52 schreef klawie het volgende:

[..]

dan kan je hem toch beter een keer eerder los vervangen dan gaat de rest ook langer mee
Zie ninja edit.
pi_127605802
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:52 schreef klawie het volgende:

[..]

dan kan je hem toch beter een keer eerder los vervangen dan gaat de rest ook langer mee
Dat had dan ik dit geval eerder moeten gebeuren, nu is de ketting al ongelijk gerekt, dus nu zal die slechte ketting je mooie nieuwe tandwiel sneller laten slijten
pi_127605805
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:54 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Zie ninja edit.
oke nu begrijp ik het
pi_127605847
ik moet er binnekort ook aan geloven maar eerst op vakantie :P

kan het trouwens kwaad om met een gare ketting rond te rijden
pi_127605856
quote:
1s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:55 schreef WallyPower118 het volgende:

[..]

Dat had dan ik dit geval eerder moeten gebeuren, nu is de ketting al ongelijk gerekt, dus nu zal die slechte ketting je mooie nieuwe tandwiel sneller laten slijten
True. Daarom altijd af en toe inspecteren. Als je voorste tandwiel al zaagtanden laat zien ben je te laat. Kan je gelijk de hele zeut vv
pi_127605910
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:56 schreef klawie het volgende:
ik moet er binnekort ook aan geloven maar eerst op vakantie :P

kan het trouwens kwaad om met een gare ketting rond te rijden
Kans dat de ketting over een aantal tanden schiet, en zodoende dat je ketting nog gaarder wordt en tandwielen steeds gaarder worden.
pi_127605954
quote:
7s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:58 schreef Gummiebeer het volgende:

[..]

Kans dat de ketting over een aantal tanden schiet, en zodoende dat je ketting nog gaarder wordt en tandwielen steeds gaarder worden.
dat moet ik denk ik maar voor lief nemen
pi_127605976
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:56 schreef klawie het volgende:
ik moet er binnekort ook aan geloven maar eerst op vakantie :P

kan het trouwens kwaad om met een gare ketting rond te rijden
De kans op breken en vastlopen wordt wel groter. En als een ketting breekt, dan zal ie niet mooi netjes recht van je brommer aflopen :P
pi_127605978
quote:
0s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:59 schreef klawie het volgende:

[..]

dat moet ik denk ik maar voor lief nemen
Dan gewoon na je vakantie de gehele set vv.
pi_127606002
quote:
1s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:59 schreef WallyPower118 het volgende:

[..]

De kans op breken en vastlopen wordt wel groter. En als een ketting breekt, dan zal ie niet mooi netjes recht van je brommer aflopen :P
nieuw zweepje o|O
pi_127606014
quote:
1s.gif Op zondag 9 juni 2013 23:59 schreef WallyPower118 het volgende:

[..]

De kans op breken en vastlopen wordt wel groter. En als een ketting breekt, dan zal ie niet mooi netjes recht van je brommer aflopen :P
Meestal klapt die dan in je achterwiel en dan maak je een hendige sjieke slip :')
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')