Nou als ik de berichten zo'n beetje lees kan het nog wel eens lastig worden om het contract te verscheuren en daarmee het aankoopbedrag terug te krijgen. Ja er zijn veel problemen, maar de treinen hebben al gereden (eentje al meer dan 100000 km lees ik hierboven), zijn zelfs goedgekeurd door de betreffende autoriteiten, AB werkt aan oplossingen voor de mankementen en naar wat ik begrepen heb heeft NS gedurende het traject ineens de ontwerpeisen veranderd. Ik weet niet hoe rechters hier in het algemeen over oordelen, maar het lijkt mij geen uitgemaakte zaak dat het contract even ongedaan gemaakt kan worden.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:03 schreef Pietverdriet het volgende:
Nee, ermee stoppen omdat er geen enkel vertrouwen is dat het wordt opgelost.
Daarom zou ik graag willen weten hoe die treinen er op dit moment voor staan. Die foto's en rapporten zijn gebaseerd op januari.quote:Op donderdag 6 juni 2013 13:54 schreef Elan het volgende:
http://i.fokzine.net/s/bonk.gif
[..]
Treinen van tegenwoordig zijn dusdanig geavanceerd dat ze altijd wel mankementen hebben. Zelfde met die Dreamliner van Boeing je voorkomt dat niet. Miljarden in research en toch allerlei problems.
Daarom snap ik niet dat ze kappen met die Fyra in plaats van de technische problemen aanpakken.
Ooit al eens een cursus bedrijfseconomie gevolgd?quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:14 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is toch enorm verwend gedrag dan. Als jij iets koopt en het is niet helemaal wat je verwacht breng je het of terug of je doet het er maar mee toch?
Of ga jij een nieuwe auto kopen en zet je hem vervolgens aan de kant en koop je een andere. Overheid kan fluiten naar de centen en er moet weer geld komen voor alsnog een andere trein.
Precies.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:14 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Nou als ik de berichten zo'n beetje lees kan het nog wel eens lastig worden om het contract te verscheuren en daarmee het aankoopbedrag terug te krijgen. Ja er zijn veel problemen, maar de treinen hebben al gereden (eentje al meer dan 100000 km lees ik hierboven), zijn zelfs goedgekeurd door de betreffende autoriteiten, AB werkt aan oplossingen voor de mankementen en naar wat ik begrepen heb heeft NS gedurende het traject ineens de ontwerpeisen veranderd. Ik weet niet hoe rechters hier in het algemeen over oordelen, maar het lijkt mij geen uitgemaakte zaak dat het contract even ongedaan gemaakt kan worden.
Nou een ander heel groot probleem is natuurlijk ook het snelle roesten wat veroorzaakt kan worden door de verkeerde ontwerpen van de accucompartimenten en de lekstromen die hierdoor ontstaan.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:19 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Daarom zou ik graag willen weten hoe die treinen er op dit moment voor staan. Die foto's en rapporten zijn gebaseerd op januari.
Het grootste probleem blijft wel dat elke trein anders in elkaar gezet is.
Even vergeten inderdaadquote:Op donderdag 6 juni 2013 14:21 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nou een ander heel groot probleem is natuurlijk ook het snelle roesten wat veroorzaakt kan worden door de verkeerde ontwerpen van de accucompartimenten en de lekstromen die hierdoor ontstaan.
Remmen die maar tot 220 km/u zouden gaan terwijl de trein 250 km/u zou moeten gaan.
Nee en eerlijk gezegd redeneer ik puur als boere lul heb wel wat van het dossier gelezen maar het komt op mij toch een beetje over als een klein kind die zijn zin niet krijgt.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:19 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ooit al eens een cursus bedrijfseconomie gevolgd?![]()
Het hoeft geen verwend gedrag te zijn maar juist veel verstandiger om nu je verlies hierop te nemen en dan maar iets aan te gaan schaffen wat wel aan de technische eisen voldoet.
Reken maar eens hoeveel extra onderhoudskosten er kunnen gaan komen, de extra ingediende vergoedingen vanwege uitgevallen treinen, de imago schade, en zo zijn er nog wel een stapel extra kosten te vinden als we door zouden gaan met deze trein.
In hoeverre is dat niet vaker het geval bij dit soort producten? De Koplopertreinen zijn ook niet allemaal hetzelfde volgens mij. Ja, je hebt 3 en 4-baks modellen, maar binnen die modellijnen zijn er ook nog wel verschillen aanwezig is mij wel eens opgevallen. Een stoelindeling die net iets verschilt bijvoorbeeld. Juist bij dit soort producten worden ervaringen opgedaan bij de bouw van de eerste trein in een serie gebruikt in de volgende treinen in de serie.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:19 schreef kurk_droog het volgende:
Het grootste probleem blijft wel dat elke trein anders in elkaar gezet is.
Als je vaker treinen maakt wat AB zegt te doen kun je ook 1 prototype bouwen en daarna de fouten / onmogelijkheden eruit halen en dus alle andere treinen wel hetzelfde in elkaar zetten ipv de monteurs zelf maar te laten bepalen hoe ze een draadje willen aansluiten en een blokje hier of daar lassen naar eigen goeddunken.quote:Op donderdag 6 juni 2013 14:24 schreef Kowloon het volgende:
[..]
In hoeverre is dat niet vaker het geval bij dit soort producten? De Koplopertreinen zijn ook niet allemaal hetzelfde volgens mij. Ja, je hebt 3 en 4-baks modellen, maar binnen die modellijnen zijn er ook nog wel verschillen aanwezig is mij wel eens opgevallen. Een stoelindeling die net iets verschilt bijvoorbeeld. Juist bij dit soort producten worden ervaringen opgedaan bij de bouw van de eerste trein in een serie gebruikt in de volgende treinen in de serie.
Hoe durft hij te genieten van z'n baan. Als ik naar het buitenland moet doe ik ook altijd zo nors mogelijk.quote:Op donderdag 6 juni 2013 12:49 schreef Mint_Clansell het volgende:
Richard de Leeuw heeft snel zijn Twitter en LinkedIn verwijderd, de lafaard. Te laat, Richard!!
Het spoor in NL is wel wat ingewikkelder dan 3 km rails in Zwitserland hequote:Op donderdag 6 juni 2013 18:29 schreef Arjan4all het volgende:
Drie voordelen van dit Zwitserse model:
1 Bij sneeuw en ijs geen aangepaste dienstregeling, gewoon doorrijden
2 Ze rijden altijd
3 Ze rijden altijd stipt op tijd
[ afbeelding ]
De hele NS plus spooronderhoud outsourcen naar Zwitserland stel ik voor
Zwitserland heeft het drukst bereden spoorwegennetwerk ter wereld. Probeer het nog eens.quote:Op donderdag 6 juni 2013 18:33 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Het spoor in NL is wel wat ingewikkelder dan 3 km rails in Zwitserland he
Krijg je al snel met die 3km aan spoorquote:Op donderdag 6 juni 2013 18:54 schreef Ireyon het volgende:
[..]
Zwitserland heeft het drukst bereden spoorwegennetwerk ter wereld. Probeer het nog eens.
En heeft volgens mij veel minder wissels.quote:Op donderdag 6 juni 2013 18:54 schreef Ireyon het volgende:
Zwitserland heeft het drukst bereden spoorwegennetwerk ter wereld. Probeer het nog eens.
Werkspoor Mat64 zeker, krijgen we weer van die werkpaarden, waar we bijna niet vanaf komen omdat ze het altijd blijven doen. Net zoals onze CSA bussen die nog steeds in Midden Amerika rondrijden met bordjes Centraal Station erop.quote:Op donderdag 6 juni 2013 18:58 schreef xzaz het volgende:
Waarom bouwen we trouwens onze treinen niet gewoon zelf?
Wie moet dat gaan doen dan?quote:Op donderdag 6 juni 2013 18:58 schreef xzaz het volgende:
[..]
Krijg je al snel met die 3km aan spoor
Waarom bouwen we trouwens onze treinen niet gewoon zelf?
Allereerst snap ik zijn Twitter-gedrag niet van die kerel, tamelijk onprofessioneel.quote:Op donderdag 6 juni 2013 08:59 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nee hoor hierdoor kan het publiek zelf ook zien dat vele managers ook niets meer dan faalhazen zijn die graag hoog van de toren blazen maar door zulk gedrag ook hard van die toren kunnen vallen.
De fouten die nu door een extern onderzoeksbureau ontdekt zijn hadden voor een gedeelte ook al in de ontwikkeling geconstateerd kunnen zijn. Vooral het anders zijn van de trienen in de montage zou allang opgevallen moeten zijn bij competente project managers.
Daarnaast zijn die treinen al 3 jaar in Nederland voor testritten.quote:Op donderdag 6 juni 2013 20:24 schreef skrn het volgende:
[..]
Allereerst snap ik zijn Twitter-gedrag niet van die kerel, tamelijk onprofessioneel.
Maar dit zegt natuurlijk niest. Ik heb ook met onderaannemers te maken in de praktijk, en de moeilijkste zijn altijd de bedrijven of mensen die de wil hebben maar niet de kunde die je wel had verwacht.
Kwaliteitscontrole is vaak toch wel de leverancier te wijzen op de specificaties en je wensen en verwachtingen. En soms wordt er gesmokkeld om geld te besparen en moet je daar als klant ingrijpen. Maar het is ondoenlijk alle technische details door te nemen en ik denk ook niet dat je dat kan voorkomen als zo'n bedrijf simpelweg de kunde niet heeft.
Vind het stukje een beetje tendentieus.
Of dat elk treinstel een eigen unieke bekabelingsoplossing heeftquote:Op donderdag 6 juni 2013 20:47 schreef Matamalam het volgende:
Komt het plaatsen van remmen geschikt voor max 160 km/u op een trein met een maximale snelheid van 250 km/u ook door bijzondere weeromstandigheden, verkeerd rijden en slecht onderhoud? En hoe zit het met dat cruciale kabelwerk onderaan het treinstel dat bij elkaar wordt gehouden met ducktape?
Of weerspreekt AnsaldoBreda deze presentatie van bevindingen door de Belgen?
Naar mijn weten zijn die metrostellen van Bombardier (ook een degelijke treinenbouwer) en worden ze ook als dusdanig gepresenteerd.quote:Op donderdag 6 juni 2013 13:15 schreef Elan het volgende:
[..]
Rotterdam. Kijk maar in de metrostellen daar hangen van die metalen plaatjes waar Siemens op staat.
Echt een unieke treinquote:Op donderdag 6 juni 2013 20:51 schreef Perrin het volgende:
[..]
Of dat elk treinstel een eigen unieke bekabelingsoplossing heeft![]()
Mooi, NS blijft even buiten beschouwing. AB komt ons tegemoet en eind dit jaar rijdt de Fyra V250 volgasquote:Op donderdag 6 juni 2013 22:23 schreef capuchon_jongen het volgende:
Ondertussen is er hevig ruzie tussen de NMBS (Belgische spoorwegen) en de bedrijf dat fyra heeft gemaakt
Lekker met hele hoge prijzen voor de reizigers . Wat een feestquote:Op donderdag 6 juni 2013 23:09 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Mooi, NS blijft even buiten beschouwing. AB komt ons tegemoet en eind dit jaar rijdt de Fyra V250 volgas
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |